Autor Wątek: Ciekawe światy z róznych geir, książek, filmów, kreskowek.  (Przeczytany 3145 razy)

Offline Ssendas

• ++
Co powiecie o temacie o róznych dziwnych światach np. takie:

w książce \"Dywan\" T.Pratchett\'a  jest świat jest dywanem albo raczje dywan jest światem bohaterów.

Kreskówka 3d \"Reboot\" . Świat to wnętrze naszego poczciwego komputera gdzie złym jest straszliwy megabajt i Hex :)

gra Septerra Core:  świat gry to kontynenty krążące wokół jądra planety.

a teraz wy:                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline Bienio

• +
Ciekawe światy z róznych geir, książek, filmów, kreskowek.
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-07-06 (Nie), 22:17 »
świat z Dragon Balla. Jeden kontynent a świat troche dziwny. Chodzą tu Dinozaury mimo, że jest XX wiek, Bóg jest zielony, są tu niebieskie koty latające jest tu prawie normalnym że człowiek jak się skupi wiypuści jakąś energie...                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-07-06 (Nie), 22:25 »
Świat Planescape. Niesamowicie złożony, ciekawie skonstruowany, można o nim małe wypracowanko napisać. A w tym świecie bodaj najciekawsze miejsce to Sigil, czyli Klatka. Miasto, w którym każdy łuk, portal, brama, może być drzwiami do innego wymiaru. Trzeba tylko mieć klucz, a kluczem może być wszystko - myśl, zapach, przedmiot, ruch, słowo...

Bardzo ciekawy jest też świat karcianki Kult, ale to już niech BJ opisze.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-07-06 (Nie), 23:16 »
Świat z anime Trigun : połączenie dzikiego zachodu z postapokaliptyczną pusytynią. Większość ludzi nosi ubrania i broń z okresu dzikiego zachodu, ale zdażają się przedmioty kompletnie do tego klimatu nie pasująsujące. Futurystyczne giwery, dziwne elektorwnie, roboty. Do tego woda jest dość rzadka (mało dostępna a nie mało gęsta...) a powiedzenie że roślinność jest uboga to niedomówienie.

Amber Zelaznego : wszystkie światy są jedynie cieniami Wiecznego Miasta Amberu (także nasza ziemia) a wybrani mają możliwość podróżowania pomiędzy nimi.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-07-07 (Pon), 17:24 »
fallout - postnuklearna zima, dokładna że aż chce się dotkąć.
cyberpunk - nuromancer, j.mnemonic, wiem, ciężkie życie, ale ja tam chcę żyć...                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline SeeM

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-07-08 (Wto), 09:34 »
Reboot jest fajny, zwłaszcza druga seria, kiedy już bohaterowie trochę wyrośli - bodajże ostatni odcinek, albo jeden z ostatnich, to akcja, kiedy na coś w rodzaju pomieszania pirackiego galeonu ze statkiem kosmicznym napada grupa hiperwpasionych sołdaków z czymś w odzaju mieczy świetlnych, którymi jeżdzą po kadłubie tnąc go jak masło; trochę młodszy byłem jak to oglądałem więc mogłem też ekscytowac się byle czym, ale chyba dobrze zapamiętałem
jeśli chodzi o \'światy\' to w wielu twki ogromny potencjał jeśli się umie go wykorzystać, czego nie można powiedzieć o twórcach pokemonów na ten przykład
mi się podoba świat MTG, klasyczne fantasy (może poza apokalipsą) które uwielbiam, ogromny, niesamowicie bogaty, nie skręcający za bardzo w bajkę, ani przesadną mroczność; oparty jest co prawda raczej na luźnych pomysłach, obrazach i tych któtkich tekścikach na prawie każdej karcie, niz konkretnej treści - ale to i lepiej, bo nie jest jakoś... nie mogę słowa znaleźć, niech będzie \'wypaczony\' przez losy kilku(nastu) bohaterów na które położony byłby głowny nacisk                    
emerytowany skryba BCK
Secondary Electron Emission Mass Spectroscoper

Offline Gnomik

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-07-08 (Wto), 12:24 »
Książka: \"1984\" - George Orwell, powiedzcie, że nie...? Wielki Brat wszystko widzi. Policja Myśli, Nowomowa, Myślozbrodnia, Dwójmyślenie i Ministerstwo Prawdy... itd.

Pozdrawiam,
Gnomik                    
Czy zna ktoś miły sposób na spędzenie własnego samobójstwa...?

E-Mail: uchciak@o2.pl
WWW: http://www.keep.prv.pl / http://www.uchciak.prv.pl

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-07-08 (Wto), 14:55 »
Reboot jest fajny, zwłaszcza druga seria, kiedy już bohaterowie trochę wyrośli - bodajże ostatni odcinek, albo jeden z ostatnich, to akcja, kiedy na coś w rodzaju pomieszania pirackiego galeonu ze statkiem kosmicznym napada grupa hiperwpasionych sołdaków z czymś w odzaju mieczy świetlnych, którymi jeżdzą po kadłubie tnąc go jak masło; trochę młodszy byłem jak to oglądałem więc mogłem też ekscytowac się byle czym, ale chyba dobrze zapamiętałem

Tak. Reboot był super.Ciekawy pomysł.Pamietam takei odcinki. Gracz \"wyzywa\" komputer na pojedynek w pewnej grze mordobiciu. Wysłali tak swojego \'strażnika gry\' który musiał wygrać inaczej byłby skasowany.Nestety to był młokos więc przegrał na szczęście nie został skasowany tylko skakał przez gry szlifując swoje umiejętności i potem wyglądał jak zielony rambo z celownikiem w oku :)

można jeszcze dodać:

Arcanum - Fantasy po rewolucji przemysłowej.

Wizardry - trhce dziwne połacznie magii i sci-fi.NIe wyszło zbyt dobrze.                    

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-07-08 (Wto), 17:18 »
Świat z książki \"Sługa Boży\" Jacka Piekary- Chrystus zszedł z krzyża i objął władze bad ludzkością. Świat tortur, prześladowań i stosów.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-07-08 (Wto), 18:57 »
jesli cyberpunk, to raczej wolalbym wg. Shirow, gdzie ludzkosc nie jest totalnym gownem, a normalnie funkcjonujacym spoleczenstem zasymilowanym z wysokiej klasy technologia komputerowa i cybernetyczna. gdzie smierc to nie strzal w pluco, czy w pachwine, lecz jedynie w glowe (mozg, jako centralny osrodek nerwowy, reszta to maszyna \"miesna\" tudziez nie). a u gibsona ludzkosc to gowno, ktore zarzyna sie dla jednego kredytu. nie ma zadnej wiary oprocz pieniadza, zepsucie religijne, cywilizacyjne i spoleczne, powrot do epoki kopalnianej tylko zamiast kamieni i palek sa karabiny i granaty. Olbrzymia przepasc miedzy elitami jakie tworza korporacje a totalnym rynsztokiem, jakie tworzy reszta ludzi.

interesujaca perspektywa jest tez polaczenie sredniowiecza z zaawansowana technologia zwana \"magia\".
no i fallout, tez super swiat. glownie dlatego ze bardzo realistyczny.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-07-09 (Śro), 12:17 »
ależ... chyba nie czytałeś uważnie ghosta, ani uważnie neuromacera! u Gibsona żyje normalne społeczeństwo, a bohaterzy, których on opisuje, to właśnie jednostki czerpiące z tego świata dużo więcej niż przeciętniak. dużo więcej osiągają, ale również znacznie większym kosztem. poza tym w ghost in shell również są korporacje, są rządy państw, są machloje finansowe i polityczne, jest wykorzystywanie ludzi, jest pranie mózgu, jest bieda, brud i walka, i niejednokrotnie traktuje się ich jak przedmiot.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-07-09 (Śro), 13:44 »
Better back to the topic:

Świat z filmu \"Fahrenheit 45\"(nie pamietam dokładnie liczby :-/  w kazdmy badz razie byla to temperatura w ktorej papier sie zaczyna palić)  na podtawie książki po dtym samym tytułem , niedaleka przyszłość , Strażacy zamiast gasić pożary palą książki, a zamiast gazet są komiksy, koszmarny świat dla miłośników Pratchett\'a  :devil:

Móze jeszcze z fiilmu animowanego \"Osmosis Jones\" świat to ogranizm ludzki. w roli głównej występuje przeciwciało :D . (to sie mi jeszcze kojarzy z \"Było sobie życie...\" :) )                    

Offline kevorkian

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-07-09 (Śro), 14:38 »
Oczywiście klimat z Fallout\'a i Mad Max\'a są nie do przebicia (jak dla mnie) - tutaj mała prośba do tych, którzy znają jakieś fajne książki oparte o ten świat/klimat. Wymiencie kilka tytułów co bym miał co poczytać w te wakacje. Chyba podobny topic, był na RIP TS-Forum, ale może macie coś nowego do zaproponowania.                    
Shattered hope became my guide
And grief and pain my friends.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-07-10 (Czw), 18:00 »
Swiat z Equilibrium jest bardzo ciekawy no i te postacie klerykow.
Swiat w prozie sapkowskiego czyli troche poodwracane fantasy i przewracajacy sie w grobie tolkien.                    

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-07-11 (Pią), 14:09 »
Swiat z Equilibrium jest bardzo ciekawy no i te postacie klerykow.

a moze troszke dokladniej opiszesz ten swiat?                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-07-11 (Pią), 14:40 »
Ok. Troche to orwella przypomina.
Jest przyszlosc, niedokladnie sprecyzowana kiedy, po 3 wojnie swiatowej. Ludzie zdali sobie sprawe ze kolejna wojna zniszczylaby wszystko. Doszli do wniosku ze zło wynika z ludzkich uczuc stad ludzie codziennie zazywaja specjalne srodki wyniszczajace uczucia. Dziela sztuki sa niszczone. Klerycy to wlasnie kasta ktora zajmuje sie wprowadzaniem ladu w zycie.                    

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-07-11 (Pią), 22:21 »
Swiat Serial Experimental Lain-ludzie za pomoca specjalistycznych komputerow zatapiaja sie w cyberprzestrzen. A co maja na codzien? Cyberpunk! 8)
Swiat Dysku- czy tu trzeba komentarza?                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-07-12 (Sob), 00:06 »
Chwilowo zamykam temat (nie chce aby dalej cos się kaszaniło).                    
...

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-07-24 (Czw), 10:48 »
Open                    

I chuj

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-07-24 (Czw), 12:45 »
dzieki  nie warto gadac z tym berem  :D  on chce ciagle cos naprawiac  i mi posta zamykac :D                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-07-24 (Czw), 12:50 »
Dobrze z nim gadać i dobrze, że on zamknąć ten temat ale teraz już chyba można korzystać. A więc nie offtopuj tylko wracaj do tematu :-D                    

I chuj

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-08-01 (Pią), 17:55 »
no dobra. \"Feeble files\" -przypomina cos jakby komune u kosmitow :D