Autor Wątek: Okulary czy szkła kontaktowe?  (Przeczytany 8201 razy)

Offline Olhado256

• +++++
Okulary czy szkła kontaktowe?
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-09-01 (Pon), 10:19 »
Wcale bym się nie zdziwił. Kiedyś miałem okulary przeciwsłoneczne, w których zamiast \"szkiełek\" była folia! Z jednej strony lustrzana, z drugiej przyciemniana, ale folia! Gapienie się na świat przez takie coś może być szkodliwe dla oka. A już z pewnością taka plastikowa tandeta przed niczym nie chroni. Promienie UV przechodzą przez to spokojnie.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Iwan

• ++
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-09-01 (Pon), 14:28 »
Okularyz bazaru psuja wzrok bo nie chronia przed promieniowaniem ale sa przyciemniane i zrenica rozszerza sie. Przez to wiecej szkodliwych promieni wpada do oka (zrenica sie rozszerza a nie jest chroniona).                    
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline Kokeeno

• ++
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-09-01 (Pon), 15:09 »
Okularyz bazaru psuja wzrok bo nie chronia przed promieniowaniem ale sa przyciemniane i zrenica rozszerza sie. Przez to wiecej szkodliwych promieni wpada do oka (zrenica sie rozszerza a nie jest chroniona).

Podobny jest problem z kontaktami ze wzorkiem - zwykle mają prześwit na źrenicę, ale w stanie normalnym (czyli raczej na słoneczny dzień), niestety wieczorem źrenica zwiększa prawie do wielkości tęczówka, a wzorki dosyć skutecznie przesłaniają widok...

Z drugiej strony przyciemniane okulary (jak chociażby fotochromy też mogą być niebezpieczne, bo żeby były skuteczne muszą izolować oko od światła wpadającego od góry - mam problemy w zimie, kiedy śnieg skutecznie odbija promienie słoneczne...                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple

Offline Tissai

• +
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-09-06 (Sob), 21:30 »
ja chcialam tylko powiedziec ze ja musze nosic okulary a nie szkla kontaktowe choc bym chciala , ale ze oklulary sluza mi do czytania i kompa to nie ma wiekszego sensu zmieniac je na szkla choc nie powiem chciala bym mogla bym sobie mienic kolor soczewek                    
Twoja róża ma dla Ciebie tak wielkie znaczenie,
ponieważ poświęciłeś jej wiele czasu.
Ludzie zapomieli o tej prawdzie.
Lecz tobie nie wolno zapomieć.
Stajesz sie odpowiedzielny na zawsze za to , co oswoiłeś.
Jesteś odpowiedzialny za swoja różę.
/Antoine de Saint-Exupery /

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-09-06 (Sob), 21:59 »
wole okulary , przecież nie zbiją faceta w okularach  :D                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

• +++++
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-09-06 (Sob), 23:24 »
W co pan wierzysz  :x                    

Offline Kokeeno

• ++
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-09-07 (Nie), 01:37 »

No nie wiem... Ostatnio to ja spuściłem łomot pięciu gnojkom, mimo iż byłem w okularach (tyle, że było to 10 lat temu i wtedy się właśnie przekonałem, jak niewiele dzieli człowieka od możliwości zabicia drugiego człowieka, gdy jest wściekły)...                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple