Autor Wątek: Apple Macintosh  (Przeczytany 4469 razy)

Offline Steffek

• +++
Apple Macintosh
« dnia: 2003-06-25 (Śro), 21:25 »
Moja wiedze o tych komputerach jest bardzo mala. Wiem tylko, ze istnieje takie cos jak macintosh, produkuje go firma apple i procki robi motorola. W stanach podobno jest tak samo popularny jak pecet. W takim razie mam kilka pytan. Czy wiecie jakie to sa kompy (parametry, na ile procek taktowany itp.) ? Dlaczego czytajac rozne relacje z roznych targow (chocby E) nie przeczytalem tam o macu? Powstaja na to jakies dobre gry? (podobno worms3d ma wyjsc rowiez na maca)                    

Offline Olhado256

• +++++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-25 (Śro), 21:34 »
Ja też niewiele wiem o Macach, ale zanim zaczniesz czytać parametry miej na uwadze jeden fakt - ich procesory mają zupełnie inną architekturę, niż x86, dlatego nie porównuj częstotliwości taktowania.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Steffek

• +++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-25 (Śro), 21:37 »
Ja też niewiele wiem o Macach, ale zanim zaczniesz czytać parametry miej na uwadze jeden fakt - ich procesory mają zupełnie inną architekturę, niż x86, dlatego nie porównuj częstotliwości taktowania.

Racja. Ale jak inaczej sie dowiem jakie one sa w stosunku do Pecetow?                    

Offline Olhado256

• +++++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-25 (Śro), 22:33 »
Heh nie wiem jak się dowiesz, ja też nie wiem jaką one mają tak na serio moc obliczeniową. Wiem, że w Polsce się ich używa do DTP, a nie do giercowania. Poza tym iMaki są cholernie brzydkie :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Apple Macintosh
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-26 (Czw), 07:25 »
Ja wiem co nieco - Mac to cholerne gówno na jakim musiałem pracować przez 2 tygodnie w szkole w ramach \"poznawania innych systemów komputerowych\". Ja piernicze to jest cholerny wymysł appla! Nie dość, że mulisty jak stado osłów (włączanie systemu trwa minutę, jak nie więcej), to jeszcze potwornie niewygodny :evil: Dlatego mamy tak słabe pojęcie o macach - każdy wie, że to gówno, ale nic nadto :wink:                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline xxx

• ++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-26 (Czw), 07:53 »
A gdzie są używane jeszcze Maci???                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Apple Macintosh
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-26 (Czw), 08:30 »
Może w więzieniach :wink: . Wiem, że w liceum nr. 2 w Chełmie są jeszcze Maci, ale już nie są używane. Wiem, że bryty coś lubią maci - Debile :wink:                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline xxx

• ++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-26 (Czw), 09:18 »
Faktycznie debile. Nigdy bym nie zamienił mojego kompa na jakiegoś maca.                    

Offline Steffek

• +++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-26 (Czw), 10:37 »
Widzac wasze niezbyt dobre (dla macow) opinie i slyszac wczesniej co innego z innych zrodel, postanowil poszukac w necie czegos na temat macow:

\" Wyposażony w moc wystarczającą do tworzenia cyfrowego wideo, własnych dysków CD z muzyką, a nawet przygotowywania własnego DVD, Power Mac G4 jest najbardziej rozwiniętym komputerem na tej planecie - to po prostu superkomputer. \"

\"Możesz wybrać jeden z trzech super modeli: Power Mac G4 z dwoma procesorami 800 MHz oraz napędem DVD-R/CD-RW SuperDrive, Power Mac-a G4 z jednym procesorem 867 MHz oraz napędem DVD-R/CD-RW SuperDrive lub też Power Mac G4 z jednym procesorem 733MHz oraz napędem CD-RW\"

\"To powoduje, że PowerPC G4 realizować cztery (a w niektórych przypadkach osiem) 32-bitowe operacje zmiennoprzecinkowe w jednym cyklu - dwa do czterech razy więcej niż tradycyjne procesory.\"

\"Możesz mieć Power Mac-a G4 z jednym z dwóch akceleratorów graficznych do wyboru:
NVIDIA GeForce2 MX 32MB SDRAM porażająca wydajność grafik 2D i 3D w rzeczywistej 32-bitowej głębi koloru..

NVIDIA GeForce2 MX z TwinView i 64MB SDRAM dla systemów dwumonitorowych (5)
Wsparcie rozdzielczości do 1920x1200 pikseli przy 32 bitach na piksel (miliony kolorów).
Gniazdo Apple Display Connector (ADC) oraz gniazdo VGA 15-pin, dzięki temu puste gniazda PCI co możesz wykorzystać na dodanie kart muzycznych, graficznych i SCSI.
\"

/\\
||
||

To bylo o jakims powermacu. Same pochlebne informacje - wiadomo w koncu to tekst ze apland.com. Chociaz procek 1ghz nie przemawia do mnie...

A teraz ile maci kosztuja:

M8839ZH/M     PM G4 1 GHz/1MBL3/256/60GB/Combo/ GeForce4 MX     - 1499

M8841ZH/M     PM G4 1.42 GHz DP/2MBL3/512/120GB/4*SD/Rad9000 Pro  -    2 899

Niby nie tak drogo. Ale to tylko pozory, bo ... ceny sa w euro :D                    

Offline xxx

• ++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-06-26 (Czw), 10:44 »
Ło ku*** takie ceny to niech mnie w d pocałują.                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Apple Macintosh
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-06-26 (Czw), 12:50 »
No i jednak na moje wyszło - za porządnego maca trzeba zabulić! :evil:                    

Offline Olhado256

• +++++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-06-26 (Czw), 12:58 »
Ło kurwa takie ceny to niech mnie w d pocałują.

Jak ty się wyrażasz smarkaczu? Rodzice wiedzą? :wink:  :P

\\\" Wyposażony w moc wystarczającą do tworzenia cyfrowego wideo, własnych dysków CD z muzyką, a nawet przygotowywania własnego DVD, Power Mac G4 jest najbardziej rozwiniętym komputerem na tej planecie - to po prostu superkomputer. \\\"

ROTFLMAO :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
Niech oni sobie porównają tego pokurcza G4 z NEC Earth Simulator. Najbardziej rozwinięty.... superkomputer.... buehehehehe!

Xtense =] Mac był dla ciebie niewygodny, bo jesteś do Wingrozy przyzwyczajony. Jakbyś rok pracował na Macu, a potem włączył PieCa, to też byś mówił, że to gówno. Maców zbyt dużo ludzi używa, żeby mogły być niewygodne.                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-06-26 (Czw), 16:09 »
Czyli wyszlo na to, ze maci to nie az takie zlomy, ale to najlepszych pecetow im daleko. Ale zeby to sprawdzic trzeba np porownac w jakims 3dmarku, sandrze itp.                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Apple Macintosh
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-06-26 (Czw), 16:18 »
Xtense =] Mac był dla ciebie niewygodny, bo jesteś do Wingrozy przyzwyczajony. Jakbyś rok pracował na Macu, a potem włączył PieCa, to też byś mówił, że to gówno. Maców zbyt dużo ludzi używa, żeby mogły być niewygodne.

Że jak!?!?!? Ja WSZYSTKO oprócz internetu robię w DOS`ie (Serio! Jestem teraz tak śmiertelnie poważny, że...) Gdybym mógł moim Lynx`em wejść na to forum to pewnie też bym w dosie siedział! Win mi służy tylko jako Gfx (Corel), Giercowanie i Net. Nic więcej. Nawet pisze na starym dobrym TARGA. Więc co ty mi tu pitolisz o Wingrozie :D .

PS. MacOS widziałem i używałem - Wingroza z nieco zmodyfikowanym WIMP`em (Windows Icons Mice Pulled-down menus).                    

Offline xxx

• ++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-06-26 (Czw), 19:05 »
Ło kurwa takie ceny to niech mnie w d pocałują.

Jak ty się wyrażasz smarkaczu? Rodzice wiedzą? :wink:  :P

Wiedzą wiedzą. W budzie tak każdy się wyraża.                    

Offline Olhado256

• +++++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-06-26 (Czw), 20:35 »
Xtd... znaczy Xtense :wink: =] aaa to sorry, widzę, że hardcore komputerowiec jesteś. Ja to w dosie umiem tylko dir i format zrobić :oops:  :wink: . Co nie zmienia faktu, że MacOS nie może być niewygodny, bo wielu, wielu ludzi go używa z własnej woli.                    
w stanie spoczynku

Offline Jarko

• +
Apple Macintosh
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-06-27 (Pią), 03:15 »
Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest chyba porównywanie go do PC, przecież to inna klasa komputerów i do innych celów.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline tymbeer

• +++
Apple Macintosh
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-06-27 (Pią), 03:31 »
Chyba do grafiki się tylko nadaje. :D

Gdzieś czytałem, że jakaś firma wprowadziła Maci, bo większość pracowników zamiast pracować grała w gry. :D
Na M nie ma aż tylu gier, to problem się prawie rozwiązał.
Prawie, bo ludzie siedzieli na necie i też nie pracowali. :D
No, ale redukcja zatrudnienia pomogła. :hihi:                    
...

Offline SeeM

• +
Apple Macintosh
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-08-11 (Pon), 18:57 »
są też całkiem niezłe  - (zauważ, że procesory są 64-bitowe, jak i cała architektura zresztą!), np http://www.apple.com.pl/products/powermacg5/specs.html zobaczcie sobie trzeci model (prawa kolumna) :shock2: robią też mistrzowskie notebook\'i                    
emerytowany skryba BCK
Secondary Electron Emission Mass Spectroscoper

Offline Kokos

• Jesteśmy Debilem
  • ++
  • Positive!
Odp: Apple Macintosh
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-07-15 (Śro), 13:50 »
Szukam właśnie do kupienia Maca Mini z G4.

Swoją drogą..

Ja WSZYSTKO oprócz internetu robię w DOS`ie (Serio! Jestem teraz tak śmiertelnie poważny, że...) Gdybym mógł moim Lynx`em wejść na to forum to pewnie też bym w dosie siedział! Win mi służy tylko jako Gfx (Corel), Giercowanie i Net. Nic więcej. Nawet pisze na starym dobrym TARGA.

Najs. :)

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-07-15 (Śro), 16:03 »
ciekawe czy po latach nadal taki hardcorowy

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-07-15 (Śro), 16:15 »
raczej nie.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-07-15 (Śro), 17:34 »
Na mainie raczej nie, ale mam tu obok boxa specjalnie dla DOSa, który jest via ethernet podpięty do internetu i z którego czasami tu postuję z Arachne jeszcze jak mi się nie chce obrócić w bok. Oprócz tego, mam cały software który miałem wtedy, no i SRS rzeczy nadal piszę w TARGA, bo już się do niego za mocno przyzwyczaiłem. Ogólnie więc tak, nadal mam w duszy C:\> i dość często używam, ale nie mam już duszy fanatyka.

A szkoda. :)

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-07-15 (Śro), 19:49 »

Wreszcie jakaś wymówka żeby cię zbanować

Offline Kokos

• Jesteśmy Debilem
  • ++
  • Positive!
« Odpowiedź #24 dnia: 2009-07-16 (Czw), 06:42 »

Wreszcie jakaś wymówka żeby cię zbanować
No proszę cię.. dałem Wam milion powodów.. ;)

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #25 dnia: 2009-07-16 (Czw), 09:41 »
to prawda, jego poczucie humoru jest tak bezdennie żenujące, że tego nie sposób wyrazić słowami

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #26 dnia: 2009-07-17 (Pią), 17:16 »
No to jak x jesteś taki kurwa niby że sie znasz to powiedz mi tutaj... CZYM SIE RURZNI COPY OD XCOPY?!?!?
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #27 dnia: 2009-07-17 (Pią), 19:16 »
Oprócz tego, że xcopy potrafi całe foldery, ukryte pliki i przez sieć? OMFG NIE WIEM!!!!!!!!1111111!!!!!1111!!11!!11!111!!11!!11!11

A jak ty jesteś taki twardy, to mi powiedz tutaj... CZYM SIĘ RURZNI QEMM OD EMM386?!?!?

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #28 dnia: 2009-07-17 (Pią), 21:02 »
a ja mam wikipedie w domu

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #29 dnia: 2009-07-18 (Sob), 20:52 »
eee... że pod qmm nic kurwa nie chodziło oprócz samego systemu, i byle doom się od razu wysypywał, mimo że qmm robił 1343125x więcej ramu co poczciwy memmaker? I że wyjebać go potem tego qmma to były też przygody?

(edit)
(aaahahaa! x fan dosa mówi 'FOLDERY' aahahaiihihii)
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Kokos

• Jesteśmy Debilem
  • ++
  • Positive!
« Odpowiedź #30 dnia: 2009-08-26 (Śro), 23:17 »

I'M OFFICIALLY GAY!