Autor Wątek: Aborcja (uch)  (Przeczytany 12743 razy)

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-06-27 (Pią), 21:56 »
ja jestem przeciw karze smierci za to za eutanazja i aborcja - ktora, mooim zdaniem, powinna byc wykonywana niezaleznie z jakich okolicznosci wynika ciaza (bawi mnie brak konsekwencji u ludzi ktorzy uwazaja ze morderstwem jest aborcja bez uzasadnienia, ale juz po gwalcie nie jest ona morderstwem...), a ograniczenie czasowe w aborcji powinno zbiegac sie z powstaniem u plodu rozroznialnego systemu nerwowego (z tego co pamietam ok 3 miesiaca ciazy (!))

keiran -] zaprawde trace dla ciebie szacunek...                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:12 »
Aborcja nawet po gwalcie jest morderstwem. Bo zostaje unicestfiona istota ludzka. Unicestfiona, zlikwidowana, zabita, usunieta jak kto woli. Jej zycie zostaje przerwane. Bo kto powiedzial, ze odzywa sie dokladnie z chwila narodzenia? To co matki przez 9 miesiecy trzymaja w  brzuchach trupy? I dopiero w tej jednej chwili gdy przekraczaja granice pomiedzy lonem matki a swiatem zycie w nie wchodzi.. :| Jezeli istota ma mozg, ma serce ktore bije (i pare innych naradow) to automatycznie zyje, niewazne czy jest na powietrzu czy w brzuchu. A jezeli nawet nie ma (bo nie wiem kiedy to wszystko sie wyksztalca) to tez ryzykownym jest zabijanie jej.

Usuniecie ciazy po gwalcie tez jest bardzo kontrowersyjne, bo czlowiek zostaje zabity. Ale strajac sie zrozumiec cierpienie zgwalconych kobiet, jestem za taka aborcja. Chociaz to tez nie odcisnie sie dobrze na ich psychice. Wiele niedoszlych matek ma tak zwana depresje poaborcyjna. Przyglada sie dziecia, wyobraza sobie, ze to jej, porownuje do tego ktore mogla narodzic i jest smutna.                    

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:20 »
steffek -] \"ryzykownym jest zabijanie jej [plodu z niewyksztalconym systemem nerwowym]\" - okresl sie, jestes jaroszem?, uwazasz, w takim razie, ze zabijanie zwierzat jest zle? bo jesli nie to jest to moim zdaniem kolejna niekonsekwencja...                    
Yestem który yestem.

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:30 »
steffek -] \\\"ryzykownym jest zabijanie jej [plodu z niewyksztalconym systemem nerwowym]\\\" - okresl sie, jestes jaroszem?, uwazasz, w takim razie, ze zabijanie zwierzat jest zle? bo jesli nie to jest to moim zdaniem kolejna niekonsekwencja...

A wiesz, ze zastanwaialem sie powaznie nad tematem jedzenia zwierzat? W koncu to tez istoty tak jak my. Tylko, ze mniej inteligentne. Czy jak by ludzie w kosmosie poznali obcych, czy by ich jedli (ludzie)? Nie jezeli by byli inteligetni (obcy). Ale jezeli bylyby jak nasze swinie to pewnie stalyby sie zwierzetami chodowlanymi. To ze istota niepotrafi mowic, to oznacza, ze jest przedmiotem? Troche to wszystko skomplikowane i wogle nie na temat :D

Kurde chuj wie czy istoty z niewyjsztalconym systemem nerwowym zyja czy nie. Ja tego nie wiem. Nie znam sie na tym. Ale usuwanie ludzi (juz splodzonych) wydaje mi sie zle  :?                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:42 »
a teraz mam wielką ochotę zjechać Keirana

keiran -] zaprawde trace dla ciebie szacunek...

Ależ z was są dzwony bez poczucia humoru. I pewnie jeszcze: \'z tragedii ludzkiej nie mozna zartować\' powiecie? Otóż można!                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:50 »
jak to jest zart to bardzo pszepraszam :D, ale to mi niestety pasuje do ideologii keirana...                    
Yestem który yestem.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-06-27 (Pią), 22:52 »
Ano pasuje, gdyż lubię zartować ze wszystkiego, nie znam czegos takiego jak tabu, mam kontrowersyjne poglady, nie lubie kilku nacji i lubie niektore stereotypy. Cały ja :D                    

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #67 dnia: 2003-06-27 (Pią), 23:13 »
steffek -] \\\"ryzykownym jest zabijanie jej [plodu z niewyksztalconym systemem nerwowym]\\\" - okresl sie, jestes jaroszem?, uwazasz, w takim razie, ze zabijanie zwierzat jest zle? bo jesli nie to jest to moim zdaniem kolejna niekonsekwencja...

Drobna uwaga: zwierzęta przeznaczone na rzeź są zabijane I TAK. Niezależnie od tego, czy ich mięso później jesz, czy nie.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #68 dnia: 2003-06-28 (Sob), 01:26 »

Drobna uwaga: zwierzęta przeznaczone na rzeź są zabijane I TAK. Niezależnie od tego, czy ich mięso później jesz, czy nie.

Drobna uwaga: jest takie pojecie jak popyt. Jesli spozycie miesa sie zmniejszy zmniejszy sie takze zabijanie zwierzat, ale to dyskusja na zupelnie inny temat. Wiec lepiej wrucic do wlasciwego tematu :wink:                    
I chuj.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #69 dnia: 2003-06-28 (Sob), 13:44 »
cyt:\"Qrde chyba przestanę zaglądać do tych kontrowersyjnych topiców\" - słusznie Olhado, ja też mam taki zamiar od dłuższego czasu :D

Mati --] co za porównanie w ogóle??? Co ma zwierzę do człowieka???

tymbeer --] jeśli myślisz że jestem jedynym człowiekem naświecie, który ma taki a nie inny pogląd co do aborcji, to mylisz się straszliwie. Obrońcy życia to nie tylko stare babcie z różnańcami (chwała im po stokroć).                    

Offline tymbeer

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #70 dnia: 2003-06-28 (Sob), 14:30 »
Wiem, wiem i nic do tych ludzi nie mam. Chciałem tylko pokazać że nawet w Polsce aborcja nie jest zabójstwem w świetle prawa, bo jakoś dziwnie skierowałeś temat na mordeców...                    
...

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #71 dnia: 2003-06-28 (Sob), 14:45 »
Mati --] co za porównanie w ogóle??? Co ma zwierzę do człowieka???

Ja tam nie wiem, o co mu chodzilo z tymi zwierzetami. Ale za to wiem, ze zabijanie ich jest zbrodnia. Dziwne, ze gdy ludzie zabijaja swinie to wszystko jest ok. Ale gdy dowiaduja sie, ze ich sasiad chodzi po podworkach i poluje na bezpanskie psy potem je zjadajac to sa oburzeni...                    

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #72 dnia: 2003-06-28 (Sob), 20:51 »
pedro -] no zastanow sie co ma zwierze do czlowieka??? dlaczego czlowieka nie mozna zabijac, a zwierzeta mozna?                    
Yestem który yestem.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #73 dnia: 2003-06-28 (Sob), 20:55 »
Bo tak jest napisane w Pismie swietym?                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #74 dnia: 2003-06-28 (Sob), 21:15 »
O ile sobie dobrze przypominam ze w PŚ jest jakis tekst zezwalajcy czlowiekowi na zabijanie zwierzat. Za to jest wyraznie napisane ze ludzie maja dusze a zwierzeta nie. Ten moment ja przemilcze.                    
I chuj.

tereska

• Gość
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #75 dnia: 2003-06-28 (Sob), 21:16 »
Ludzie, piszecie, żę kobieta po aborcji ma depresje i takie inne.A o depresji poporodowej to sznowni panowie nie słyszeli? O tym, że po urodzeniu takiego dzieciaka matka brzydzi sie je wziąć do ręki, nie chce na nie patrzeć, nie znosi jego płaczu, wkurza się kiedy ono płacze, ale nic nie robi? że zaczyna zdawać sobie sprawę, ze nawet za ok. 16 lat będzie musiala dbać o kogoś bo jest jego matką?Nie słyszeliście?To usłysszcie i przestańcie tłumaczyc waszą niechęć do aborcji dobrem matki.Jestem stanowczo ze aborcją.Nie tylko po gwałcie i przy zagroże niu życia matki.Czemu kobieta ma rodzic dziecko jeśli nie chce?Przecież w krajach gdzie aborcja jest zalegalizowana nie każda kobieta po zrobieniu sobie testu nie leci i nie usuwa.Powinna byc zalegaliaowana, a zarazem powinno sie jakoś uświadamiać młodzież.I lekarzy tesh.Że dziewczyna bodajrze od 15 albo 16 roku życia ma prawo poprosic o pigułki antykoncepcyjne.Przecież wiadomo, że częśc lekarzy nie daje z powodu swojego wyznania.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #76 dnia: 2003-06-28 (Sob), 22:33 »
Dobra: przestaję tłumaczyć moją niechęć do aborcji dobrem matki. Zresztą nie tłumaczyłem chyba nigdy. Niechęć pozostaje. Taki los.

Zauważ też, że syndrom poporodowy dotyka nikły odsetek matek (spytaj swojej na przykład). A po aborcji to juz nie syndrom - to po prostu wyrzuty sumienia. Nic fizjologicznego.

Dalej postuluję: jest na tyle środków antykoncepcyjnych na rynku, że można dokonywania takich wyborów uniknąć. jeśli nie jest się na tyle odpowiedzialnym żeby zapobiec ciąży - nie ma z taką osobą o czym rozmawiać.                    

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #77 dnia: 2003-06-29 (Nie), 12:31 »
Dalej postuluję: jest na tyle środków antykoncepcyjnych na rynku, że można dokonywania takich wyborów uniknąć. jeśli nie jest się na tyle odpowiedzialnym żeby zapobiec ciąży - nie ma z taką osobą o czym rozmawiać.

Oczywiście. Jednak jest wiele beznadziejnych przypadków. Co powiecie na to: słyszałem ostatnio historię jednej pary, która postanowiła skonsumować swój związek (i nie mam tu na myśli małżeństwa, oboje mają po 17 lat). Postanowili nie stosować środków antykoncepcyjnych, ponieważ facet był kiedyś u lekarza i okazało się, że jego sperma zawiera niewiele plemników. Czy muszę dodawać, że skończyło się na niechcianej ciąży? Nie spotkałem się chyba nigdy z lepszym przykładem ignorancji. Moim zdaniem powinni mieć jednak prawo do naprawienia swojego błędu. Dlaczego mają cierpieć za swoją głupotę? To jest życie, a nie baśń z morałem. To wszystko dzieje się naprawdę.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #78 dnia: 2003-06-29 (Nie), 14:25 »
Ludzie, piszecie, żę kobieta po aborcji ma depresje i takie inne.A o depresji poporodowej to sznowni panowie nie słyszeli? O tym, że po urodzeniu takiego dzieciaka matka brzydzi sie je wziąć do ręki, nie chce na nie patrzeć, nie znosi jego płaczu, wkurza się kiedy ono płacze, ale nic nie robi? że zaczyna zdawać sobie sprawę, ze nawet za ok. 16 lat będzie musiala dbać o kogoś bo jest jego matką?Nie słyszeliście?To usłysszcie i przestańcie tłumaczyc waszą niechęć do aborcji dobrem matki.

Lepsze takie życie niż żadne. A adopcja? Nikt w Polsce nikogo nie zmusza do wychowywania dzieci - jeśli nie potrafisz, daj je komuś kto będzie je kochał.

Jestem stanowczo ze aborcją.Nie tylko po gwałcie i przy zagroże niu życia matki.Czemu kobieta ma rodzic dziecko jeśli nie chce?

Po to żeby dziecko mogło żyć, wyrosnąć na dorosłego człowieka i powiedzieć sobie - \'Dzięki ci Panie że żyję\'. A jeśli komuś życie się nie podoba to może się ew. powiesić - nie decydujmy za kogoś o jego życiu.

Przecież w krajach gdzie aborcja jest zalegalizowana nie każda kobieta po zrobieniu sobie testu nie leci i nie usuwa.Powinna byc zalegaliaowana, a zarazem powinno sie jakoś uświadamiać młodzież.

Racja. Ale oni są wogóle w lepszej sytuacji niż my, bo mają pieniądze na takie rzeczy. Tutaj może być trudno, ale gdyby \'Kobiety na Falach\' wydawały swoje holenderskie pieniążki na uświadamianie i prewencję - wtedy zapewne nikt by ich nie obrzucił jajkami.

I lekarzy tesh.

Aaaaaa...! PROSZĘ! Czy to tak trudno pisać po polsku?

Że dziewczyna bodajrze od 15 albo 16 roku życia ma prawo poprosic o pigułki antykoncepcyjne.Przecież wiadomo, że częśc lekarzy nie daje z powodu swojego wyznania.

Jedyną słuszną alternatywą dla aborcji jest antykoncepcja. ;)                    

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #79 dnia: 2003-06-29 (Nie), 14:48 »
Ludzie, piszecie, żę kobieta po aborcji ma depresje i takie inne.A o depresji poporodowej to sznowni panowie nie słyszeli? O tym, że po urodzeniu takiego dzieciaka matka brzydzi sie je wziąć do ręki, nie chce na nie patrzeć, nie znosi jego płaczu, wkurza się kiedy ono płacze, ale nic nie robi? że zaczyna zdawać sobie sprawę, ze nawet za ok. 16 lat będzie musiala dbać o kogoś bo jest jego matką?Nie słyszeliście?To usłysszcie i przestańcie tłumaczyc waszą niechęć do aborcji dobrem matki.

Ja tego nie tlumacze dobrem matki, tylko dobrem dziecka. A z ta depresja poporodowa to rzeczywiscie sie zdarza, ale dosc zadko, naprawde zadko.

Czemu kobieta ma rodzic dziecko jeśli nie chce?

Nie tylko ma, ale i MUSI. Kobieta nie ma tu nic do gadania, mogla wczesniej pomyslec o ochronie. To, ze nie chce tego dziecka oznacza, ze ma prawo je zabic? O_o i to jest XXI w., ktos ci przeszkadza - zabij :|

Moim zdaniem powinni mieć jednak prawo do naprawienia swojego błędu. Dlaczego mają cierpieć za swoją głupotę? To jest życie, a nie baśń z morałem. To wszystko dzieje się naprawdę.

Wiesz z reguly to sie cierpi za swoja glupote i to jest normalnie. Uczenie sie na bledach. Chociaz tez chcialbym zyc popelniajac bled i nie ponoszac zadnych konsekfencji. Mam nadzieje, ze bedzie tak chociaz w niektorych przypadkach. Ale ogolnie takie popelnianie bledow i nieodnoszenie konsekfencji mozna nazwac basnia.                    

Offline KaGieBe

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #80 dnia: 2003-06-30 (Pon), 11:40 »
Dlaczego mają cierpieć za swoją głupotę? To jest życie, a nie baśń z morałem. To wszystko dzieje się naprawdę.

Niedawno moj tata powiedzial mi
kto nie ma w glowie, ten ma w nogach
. Odnosilo sie to do zupelnie innej sytuacji, ale mysle ze jesli by zmienic nogi na podbrzusze byla by to calkiem stosowna odpowiedz na twoje pytanie.                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline mucika

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #81 dnia: 2003-06-30 (Pon), 14:50 »
hm ciezki wybor ale jednak jestem przeciw Aborcji
1. smierc jeszcze nie narodzonego dziecka
2. ludzie moga starac sie zeby dziecka nie bylo (srodki antykoncepcyjne,prezerwatywy)
3.w dzisiejszych realiach gdyby ktos dowiedzial sie ze zabiles swoje dziecko (niby dla jego dobra) i to przed urodzeniem owiele cieziej bylo by ci ciezej  wyzwyiska typu morderca , zbrodniarz raczej by cie nie pocieszyly. dzieci to nie zabawki ktore mozna zrobic i potem zabic . rozumiem ciezka sytuacja w domu taka jak w film Czesc Tereska (ogladaliscie ?) ale dziecko mozna oddac do domu dziecka chociaz to nie jest najlepsze rozwiazania po prostu wystarczy uwazac aby nie zrobic dziecka i tyle . takie to trudne ??a bym zapomnial jedynym przypadkiem w ktorym bymbyl w stanie zgodzic sie na aborcje to gwałt .                    
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #82 dnia: 2003-06-30 (Pon), 17:54 »
jestem, po dlugiej przerwie, i widze ze topic posunal sie do przodu. zatem chcialbym zapytac, co poradzicie kobiecie zgwalconej przez faceta. ze niby co, miala pomyslec o ochronie przed zdarzeniem? a moze miala zagadnac goscia i poprosic zeby poszedl do kiosku kupil gume i jeszcze przyniosl zaswiadczenie ze jest w pelni zdrowy. a moze ma caly wiek rozrodczy jechac na pigulkach hormonalnych, tylko dlatego zeby podczas gwaltu nie doszlo do zaplodnienia/zagniezdzenia komorki jajowej?                    

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #83 dnia: 2003-06-30 (Pon), 18:23 »
Jeszcze jedna rzecz: wszyscy trochę zbyt poważnie traktujecie fakt śmierci (  :roll:  ) dziecka. Przecież każda normalna kobieta może mieć kilkoro dzieci, po jednej aborcji jej możliwości reprodukcyjne nie są przekreślone. \"Zrobić\" dziecko jest mniej więcej tak samo trudno, jak je \"zabić\". Argument może słaby, ale zawsze to coś.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #84 dnia: 2003-06-30 (Pon), 20:51 »
Morgurth: no więc większość myślę z nas jest za utrzymaniem legalności aborcji wymuszonej gwałtem, problemami zdrowotnymi matki - dyskusja toczy się o względach społecznych.                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #85 dnia: 2003-06-30 (Pon), 21:12 »
loco, to nie kwestia tego. aborcja to nie wyrzucenie smieci. plod jest plodem, a nie nowotworem. jesli robisz dzieciaka bo jestes cwokiem i nie wiesz ze nawet sladowe ilosci nasienia sa w stanie TEORETYCZNIE dokonac przeznaczonego im zadania, no to placisz za glupote i tyle. nie dotyczy sie to tylko aborcji, w moim mniemaniu. cwele placa za swoje bledy. jak nie nauczy sie nic ze swojego bledu to juz jego problem. a jaki bedzie moral z takiego zdarzenia?
-kochanie, jestem w ciazy...
-spoko, zrobimy skrobanke.

nie tak to widze...

nie chodzi tu o to ze po aborcji drogi rodne kobiety ulegna uszkodzeniu. chodzi o sam fakt ze dokonanie aktu prokreacji nie moze byc bliskie zwierzecemu popieprzeniu sie w krzokach i polezieniu sobie dalij.
robisz dzieciaka, to jestes odpowiedzialny za niego. jak ktos mysli mozgiem a nie przyrodzeniem, to dwa razy pomysli nim wskoczy do lozka bez zabezpieczenia.

durbik, fajnie, moze ktos mi powie dlaczego lekarz ma prawo odmowic wykonania zabiegu, skoro jest legalne zezwolenie na to.                    

tereska

• Gość
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #86 dnia: 2003-06-30 (Pon), 22:05 »
Zauważ też, że syndrom poporodowy dotyka nikły odsetek matek (spytaj swojej na przykład).

No więc nie muszę pytać mojej, bo wiem, że ją to dotknęło.                    

Offline KaGieBe

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #87 dnia: 2003-06-30 (Pon), 22:10 »
jestem, po dlugiej przerwie, i widze ze topic posunal sie do przodu. zatem chcialbym zapytac, co poradzicie kobiecie zgwalconej przez faceta. ze niby co, miala pomyslec o ochronie przed zdarzeniem? a moze miala zagadnac goscia i poprosic zeby poszedl do kiosku kupil gume i jeszcze przyniosl zaswiadczenie ze jest w pelni zdrowy. a moze ma caly wiek rozrodczy jechac na pigulkach hormonalnych, tylko dlatego zeby podczas gwaltu nie doszlo do zaplodnienia/zagniezdzenia komorki jajowej?

Cale szczescie kobieta ma w sobie naturalne  psychiczne mechanizmy ochronne, ktore niejako w pewnym stopniu zapobiegaja takiej niechcianej ciazy. Niestety zrodla swojego nie moge podac, bo poprostu nie pamietam, ale zapewniam iz bylo fachowe, gdyz moja mama zajmuje sie poradnictwem zycia rodzinnego. Z danych ustalonych przez autora wynika, ze mniej niz 1/4 zgwalconych kobiet zachodzi w ciaze.

\"Zrobić\" dziecko jest mniej więcej tak samo trudno, jak je \"zabić\"

Nie sadze zebym byl w stanie zabic czlowieka, a coz dopiero dziecko, natomiast jesli bede mial okazje, a bede w stalym zwiazku prawdopodobnie takowe dziecie zrobie.                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #88 dnia: 2003-07-01 (Wto), 10:16 »
Moje 0,03 zł:
Przyznaje że nie przeczytałem tego całego tematu bo jestem za leniwy ale wię wypowiem.
Po pierwsze ja jestem przeciw aborcji w momencie gdy nie jest to żadne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety lub dziecka, albo nie jest ona wynikiem gwałtu (czyli gdy kobieta wpadła i idzie do lekarza i mówi proszę mi to wyskrobać (wiem że to bardzo dosadne ale taki jestem)) jeżeli wpadła to jest niedokształcona bo trzeba było brać tabletki albo używać gumki a jak jest zdrowe to niech je urodzi i zostawi w szpitalu (zrzeknie sie praw rodzicielskich) napewno znajdzie się jakiaś osoba która bęezdi chciała to dziecko bo na przykład sama nie może go mieć.
Takie jest moje zdanie !                    

Offline Flecik

• Bogini-Dziecko
  • ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #89 dnia: 2003-07-01 (Wto), 11:00 »
Dobra, przyznaje się bez bicia, ze przeczytalam ten topik bardzo pobieznie, Ale chyba nie poruszyliscie jeszcze jednej przyczyny jaka jest niemoznosc wykarmienia dziecka. No bo jesli potencjalna matka juz jest w zlej sytuacji materialnej to jak ma zapewnic byt dziecku?
Ja jestem zdecydowanie za tym, by kobiety decydowaly o tym czy urodza. Bo w koncu najczesciej odpowiedzialnosc za dalsze zycie dziecka i tak w wiekszosci spada na ich barki.
Poza tym czym do licha jest plod do 3 miesiaca (a aborcja jest przeprowadzana wlasnie do tego czasu - pozniej istnieje zagrozenie dla zycia matki, zreszta istnieje ono caly czas a zabieg ten moze zakonczyc sie bezplodnosci, poza tym jest bardzo bolesny i delikatnie mowiac nieprzyjemny wiec, uwierzcie, ze kobieta nie zdecyduje sie na niego  jesli naprawde bedzie miala inne wyjscie). Otoz taki plud oglada sie pod mikroskopem a pozniej jest wielkosci fasolki. Załóżcie może lige ochrony fasolek :P A poza tym moi drodzy zapominacie (albo nie wiecie) o jednej bardzo waznej sprawie... ponad 50% ciazy nie jest donoszona - innymi slowy nastepuje poronienie, czesto jesli jest to do 2-3 tygodnia kobieta moze nawet nie wiedziec, ze poronila.

Milego klucenia sie ;)                    
Forever isn't an amount of time, but a place in your heart.

Offline KaGieBe

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #90 dnia: 2003-07-02 (Śro), 23:19 »
Po pierwsze ja jestem przeciw aborcji w momencie gdy nie jest to żadne zagrożenie dla życia i zdrowia kobiety lub dziecka

:lol:  :lol:  :lol: No tos mnie powalil kompletnie  :lol:  :lol:  :lol:

No w sumie masz racje- nie jest to zagrozenie zdrowia dziecka, gdyz takowe jest zabijane na miejscu :roll:  :P                    

tereska

• Gość
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #91 dnia: 2003-07-09 (Śro), 17:01 »
nie wiem jak dla reszty, ale dla mnie wypowiedż Flecika mogłaby zakończyć ten temat (chociaż pewnie go nie zakończy).3-miesięczny płod to faktycznie nie jest jeszcze dziecko (moim zdaniem) tylko zlepek komórek.Nie jest to więc zabijanie dziecka.A jeśli chodzi o te tabletki wczesnoporonne z Langenorta-to nie rozumiem o co tamtym ludziom chodziło-stosuje się je (nie jestem pewna) na 70-ileś godzin od zapłodnienia, a wtedy tym bardziej nie można mówić o małym dziecku.                    

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #92 dnia: 2003-07-09 (Śro), 17:16 »
Skad masz takie dokladne informacje na temat tych tabletek? Moim zdaniem raczej byly to tabletki ciezszego kalibru, gdyz watpie zeby jakakolwiek kobieta w 70 godzin po zaplodnieniu a) wiedziala o zaplodnieniu, B) podjela decyzje zeby sie karnac nad morze zeby wykonac zabieg na langenorcie. A przeciez wiemy ze w czasie poszczegolnych rejsow, z ladowni, wyzej wymienionego statku, znikaly tabletki. Wiec wnioski sa moim zdaniem dwa: albo byly tam wykonywane ciezsze zabiegi, albo tabletki zostaly przemycone do polski przez poszczegolne \'turystki\' zwiedzajace langenorta.                    
Yestem który yestem.

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #93 dnia: 2003-07-09 (Śro), 17:20 »
nie wiem jak dla reszty, ale dla mnie wypowiedż Flecika mogłaby zakończyć ten temat

Zdaje mi sie, ze temat chyba byl zakonczony, bo dawno nikt w nim nic nie pisal...
Dla reszty forumowiczy post flecika raczej niemoglby zamknac dyskusji. Dla ciebie tak, poniewaz Flecik przedstawila w swoim poscie swoje stanowisko, ktore jest niemal identyczne jak twoje. Ale reszta, ktora ma odmienne zdanie napewno nie pozwolilaby zamknac ta nieskonczona dyskusje po takim jednostronnym poscie.

3-miesięczny płod to faktycznie nie jest jeszcze dziecko (moim zdaniem) tylko zlepek komórek.Nie jest to więc zabijanie dziecka.

Tego czy 3 miesieczny plod jest czlowiekiem czy nie, nie wiem (i chyba nikt do konca nie moze tego sprawdzic) Mozliwe, ze jest to zabijanie czlowieka (jeszcze w pelni nieuksztaltowanego, ale czlowieka z ktorego mogl [a nawet powinien] wyrosnac pelnoprawny obywatel.

PS] Tereska ty na tym forum bedziesz przebywac czesto czy wpadac raz na jakis czas? A tak wogle to czemu udzielasz sie tylko w tematach blisko zwiazanych z plcia piekna?                    

tereska

• Gość
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #94 dnia: 2003-07-09 (Śro), 19:17 »
bede wpadac raz na jakiś czas bo w przeciwieństwie do niektórych mam jeszce inne zajęcia od siedzenia przed komputerem.a z resztą, jak już napisałam gdzieś, mam dużą wadę wzroku i nie mogę spędzać 24 godzin przed ekranem (jak niektórzy).                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #95 dnia: 2003-07-09 (Śro), 21:16 »
\"...nie jest jeszcze dziecko (moim zdaniem) tylko zlepek komórek.\" - a po trzecim miesiącu to już nie jest zlepek komórek? A w wieku 20 lat? To czego zlepek? Cegieł? Pieprzenie bez sensu. Gdzie tu logika? W kulturze tybetańskiej (ogólnie buddyjskiej) wiek człowieka liczy się od daty poczęcia! (i pamiętajcie Wy wszyscy pasjonaci buddyzmu, co Dalaj Lama sądzi na temat aborcji - vide wspólne oświadczenie razem z papieżem z około 1992 roku).                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #96 dnia: 2003-07-17 (Czw), 16:17 »
Dobrze zrobiłeś że jednak zajrzałeś do tego tematu pedro. Ty i jeszcze kilka innych rzeczy przekonały mnie - jestem przeciw. Przeczytałem właśnie ten wywiad:

http://www2.gazeta.pl/obcasy/1,25364,1563841.html

Dla leniuchów cytat:

W Holandii mamy edukację seksualną, pigułki są refundowane przez państwo, a i tak lekarze tacy jak ja mają mnóstwo pracy. Pigułki mają tolerancję błędu do 2 procent. To wystarczy. Ciąże zdarzają się nawet po sterylizacji. Aborcja zawsze będzie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycznych. W Holandii jedna kobieta na pięć miała lub będzie ją miała. W Stanach co druga. To jest w życiu kobiety normalna rzecz.

Jak to zobaczyłem to normalnie mnie zemdliło. Jeśli tak to będzie wyglądać to ja dziękuję.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #97 dnia: 2003-07-17 (Czw), 16:31 »
Ja powiem tylko tyle jeszcze. Po co kosciol wypowiada sie na ten temat skoro to go zupelnie nie dotyczy?                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #98 dnia: 2003-07-17 (Czw), 19:34 »
no coz. kosciol jest, badz co badz, duszpasterzem narodu, tyle ze w tej kwestii radza sie wieksze emocje niz przy nawolywaniu do pojednania, spowiedzi czy innych rzeczy.                    

Offline zan

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #99 dnia: 2003-07-17 (Czw), 22:48 »
no ja tam od samego poczatku zajalem stanowisko i sie ciagle przy nim trzymam, milo ze don pedro sie dolaczyl :) hmm, \"3-miesięczny płod to faktycznie nie jest jeszcze dziecko (moim zdaniem) tylko zlepek komórek.\". a zabijanie czego? i czy zabijanie? wiec to wg tej osoby nie jest zabijanie, a zabieg??  
sadze ze zakaz aborcji to dobra rzecz. kazdy ma swoje \"zdanie\", wg jednej osoby 3- miesieczny plod to dziecko, a wg innej nie. ale \"wlasne zdanie\" nie daje prawa do ingerencji w naturalny proces ktory rozpoczal sie w ciele kobiety (nawet tej kobiecie), proces w wyniku ktorego rozwinie sie dziecko, wiec, de facto, nie wazne ile plod ma miesiecy, dni, godzin, usuniecie plodu jest zamknieciem rozwoju, cyklu, w wyniku ktorego powstalaby istota ludzka, jest wiec zabiciem tej istoty.
osoby ktore wlazly na langenorta i tam dokonaly aborcji, wziely tabletki i takie tam, nie dosc ze zlamaly prawo demokratycznego panstwa, ale i popelnily czyn moralnie slabo uzasadniony.
kosciol ma prawo do CO NAJWYZEJ wlasnego zdania, z tej racji z jakiej my do niego mamy :D poza tym osoba bedaca autorytetem moralnym, jak papiez, czy dalej lama, moga wplynac  na postawy wiernych. dlatego to sie robi                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #100 dnia: 2003-07-17 (Czw), 23:03 »
Ale nie maja prawa o tak o kazac zakazac panstwu.
Langenort byl na wodach miedzynarodowach, nie zlamano zadnego prawa oprocz portowego                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #101 dnia: 2003-07-18 (Pią), 06:47 »
zantar, a jak ustosunkujesz sie do gwaltu? czy to twoim zdaniem tez jest naturalne?                    

Offline zan

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #102 dnia: 2003-07-18 (Pią), 22:11 »
juz pisalem wczesniej co o tym sadze i jestem jedna z 7 osob ktore w ankiecie zaglosowaly:\"Tylko w przypadku gwałtu/zagrozenia zycia\", wiec odsylam do moich poczatkowych wypowiedzi, nie chce sie powtarzac.
nie obchodzi mnie o wybiegi prawne w celu aborcji, aborcja to aborcja.
kosciol nie moze niczego zadac keiran, oni moga co najwyzej gadac                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #103 dnia: 2003-07-18 (Pią), 22:46 »
hej, no to cos tu nie gra, bo napisales ze zgadzasz sie z pedrem, a on przeciez jest za calkowitym zakazem aborcji...                    

Offline zan

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #104 dnia: 2003-07-18 (Pią), 22:49 »
zgadzam sie z nim, ale moja wina, zapomnialem napisaac w jakim zakresie. teraz juz znasz moje poglady morguthku. FEMINISTKI NA FILIPINY!!! :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #105 dnia: 2003-07-18 (Pią), 22:51 »
A co ci znowu zawiniły Filipiny?                    

Offline zan

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #106 dnia: 2003-07-18 (Pią), 22:59 »
jest na f. nie mam nic do filipin. jesli nie ma tam feministek, to tym bardziej  nie mam nic przeciwko :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #107 dnia: 2003-07-19 (Sob), 21:03 »
A teraz coś dla rozrywki:

http://menonwaves.xx.pl/                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #108 dnia: 2003-07-19 (Sob), 21:11 »
heheh dobre słysząlem już o tym, bodajże w faktach TVN...
\"Twardziel o miękkim sercu\"-podobny z wyglądu do BJ :D :D :D                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #109 dnia: 2003-07-22 (Wto), 10:00 »
Ja powiem tylko tyle jeszcze. Po co kosciol wypowiada sie na ten temat skoro to go zupelnie nie dotyczy?

Dla niektorych najlepiej by bylo, gdyby kosciol tylko odprawial msze... Oni staraja sie (nie wszyscy, ale np. Papież) pokazywac ludzia zlo i niedpopuszczac do rozpszestrzeniania sie go. Wiec nie dziw sie, ze reaguja gdy widza, ze swiat zaczyna usprawiedliwiac sobie zbrodnie...

Mam dal was jedna rzecz do przemyslenia. Co by bylo gdyby Kopernik, Kolumb czy Jezus zostali usuniec, bo dal ich matek byliby tylko zlepikiem komorek?  :shock2:  Jak wygladalby teraz swiat?                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #110 dnia: 2003-07-22 (Wto), 10:04 »
Narodzilby sie ktos inny :D                    

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #111 dnia: 2003-07-22 (Wto), 10:12 »
Narodzilby sie ktos inny :D

Ale nie z tego samego plodu :) A ktos inny tak czy siak by sie urodzil wiec to nie ma nic do rzeczy :) Za to swiat napewno wygladalby inaczej niz teraz.                    

Offline Emill

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #112 dnia: 2003-08-07 (Czw), 19:56 »

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #113 dnia: 2004-11-10 (Śro), 19:45 »
POST PRZENIESIONY Z WĄTKU O KARZE ŚMIERCI

Ja tylko na chwilkę, bo nie chce się wtrącać.

A dlaczego te dzieciaki kisiły się beczkach? Bo aborcja jest zakazana.

Koniec OT.
« Ostatnia zmiana: 2004-11-13 (Sob), 09:24 wysłana przez waste »

Offline Simon

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #114 dnia: 2004-11-10 (Śro), 20:37 »
Ja tylko na chwilkę, bo nie chce się wtrącać.

A dlaczego te dzieciaki kisiły się beczkach? Bo aborcja jest zakazana.

Koniec OT.
[snapback]81376[/snapback]
to ja też krótka bo tych długich postów nie che się czytać.
heh z technicznego punktu widzenia co za różnica płód czy noworodek? Praktycznie rzecz biorąc obydwoje żyją, żadne z nich nie ma świadomości. To takie samooszukiwanie się dla wygody.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #115 dnia: 2004-11-10 (Śro), 20:49 »
No pewnie. Więc zamiast płód wyjąć w higienicznych warunkach z poszanowaniem zdrowia ciężarnej (i jej psychiki), to lepiej noworodka ukisić. Przynajmniej zgodnie z prawem. Ale schodzimy z tematu, przepraszam.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #116 dnia: 2004-11-11 (Czw), 18:02 »
Powinienem być przeciwko karze śmierci, ale jak patrzę i słyszę co się dzieje to naprawdę czuję złość.

Co do aborcji - żadnej kwestii to nie rozwiązuje, albowiem gdyby była legalna, bezpłatna i tak dalej to baba polazła by do szpitala i tam spuściła dzieciaki (albo raczej płody - bo płód to nie człowiek). Zdaje się, że jedno albo dwójka z tych dzieci to były noworodki.

Co do towarzystwa - zmień je i staraj się nie przebywać. Ja brzydzę się każdym rodzajem bezsensownej przemocy, boję się przemocy. W klasie miałem nieprzyjemność znać kilku ludzi, którzy np chwalili się, że z liścia jakiemuś dzieciakowi pociagneli i zabrali mu komórkę. Jeden gość z klasy jak wracał z drugim, normalnym, to jakiegoś tam przyłapał i postraszył. Znaliśmy się dobrze wszyscy w klasie nie pozwolił bym mu przy mnie zrobić czegoś takiego - nie mówię o jakiejś walce czy coś, skąd - po prostu powiedział bym, żeby sobie odpuścił. Kurwa, jak ja nienawidzę ludzi, przez których muszę się bać wieczorem chodzić po Rynku i okolicach.

Offline Simon

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #117 dnia: 2004-11-11 (Czw), 20:06 »
Co do aborcji - żadnej kwestii to nie rozwiązuje, albowiem gdyby była legalna, bezpłatna i tak dalej to baba polazła by do szpitala i tam spuściła dzieciaki (albo raczej płody - bo płód to nie człowiek). Zdaje się, że jedno albo dwójka z tych dzieci to były noworodki.
[snapback]81449[/snapback]
Co według was jest wyznacznikiem bycia człowiekiem?
Ja tylko chciałem zauważyć że jeśli przyjmiemy, że płód to nie człowiek, to niemowlę też, przecież nie myśli tylko reaguje na bodźce, aborcja jest wygodna ale nie bądźmy obłudni, moim zdaniem to zwykłe morderstwo takie same jak dzieciaków. Może przesadzam w tym momencie ale osobowość rozwija się do 18 roku życia, więc zabicie 11 latka też można uznać za aborcję.

Mati-> Tu wciąż są powtarzane te same argumenty dyskusja się wcale nie rozwija, dałem sobie spokój i offtopuję  :mrgreen:
« Ostatnia zmiana: 2004-11-11 (Czw), 20:10 wysłana przez Simon »

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #118 dnia: 2004-11-11 (Czw), 20:14 »
Człowiek jest człowiekiem po wyjściu z cipy. Poza tym aborcja legalna i bezpłatna byłaby do np 3 miesiaca, później tylko w wyjątkowych przypadkach.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #119 dnia: 2004-11-11 (Czw), 21:50 »
aborcja bezplatna? wybacz ale chyba Cie po******, nie wystarczy konkretna edukacja w zakresie antykoncepcji? czemu obywatele maja placic na debili nie potrafiacych/nie chcacych sie zabezpieczac?