Autor Wątek: Aborcja (uch)  (Przeczytany 12760 razy)

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Aborcja (uch)
« dnia: 2003-06-24 (Wto), 16:07 »
Oto pytanie o którym można powiedzieć wszystko tylko nie to że jest proste. Okoliczności w jakich ta sprawa nas atakuje są znane, wydaje mi się że trzebaby się jakoś ustosunkować. Zaznaczam odpowiedź \'Tak, ale...\', w skrócie argumentując to tym że kobiety będą wykonywać aborcję i tak, czy to nielegalnie w kraju czy wyjeżdżając za granicę. Moralnie mam wielkie wątpliwości dotyczące samego procederu - jestem bardzo zainteresowany waszym zdaniem.
ktos mnie chyba chcial wyreczyc i ankieta sie zrabala. keiran[/span]
[span style=\'color:red\']to nie byłem ja. Sah sorry za te dopiski :D tymbeer[/span]
[span style=\'color:red\']Zrobiłbym od nowa ale szkoda oddanych głosów ;) pshemozz

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-24 (Wto), 16:54 »
Ooo, no mogą być niezłe tutaj prawda dysputy... Różnice zdań. Kontrowersje, oburzenie...

Powiem tak: tylko po gwałcie/z powodów zdrowotnych (lepiej zachować matkę niż płód moim zdaniem). Inaczej - nie. Niech uważa jak się pier**li, to nie będzie kłopotu. Nie uważam tak powodowany przeświadczeniem o jakimś \"cudzie poczęcia\", \"morderstwie na nienarodzonych\" czy innych bzdurach. Po prostu aborcja powinna być zakazana ze względów społecznych, żeby nie robić problemów wokół byle czego.

Z drugiej zaś strony: osoba na tyle niedojrzała, żeby myśleć o usunięciu własnego dziecka nie będzie dobrym rodzicem... To moze lepiej żeby tego dziecka nie było? For it\'s own sake.

Nie wiem.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Daarth

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-24 (Wto), 17:12 »
a ja mam dosyc wyrobione zdanie na ten temat. uwazam ze powinna byc legalna. owszem jakies tam ograniczenia powinny byc i dostep jakos tam utrudniony ale legalizacja powinna byc. Z dwojga zlego jesli takie dziecko ma byc poczete a potem wyrzucone na smietnik to chyba lepsza aborcja. zreszta domy dziecka tez nie sa dobrym wyjsciem. ludzie ktorzy z tamtad wychodza niezawsze sa gotowi zyc w spoleczenstwie. sa wyjatki ale z mojego doswiadczenia wiem ze raczej zadkie(na ten temat moge zmeinic zdanie). a co do uwazania to niestety wszystko jest zawodne jak wiadomo. a nawet jesli to wpadkai dziewczyna ledwo do liceum zdala albo jest jeszcze mlodsza to co wtedy?? takie dziecko matka?? nie jakos tego nie widze.

(proponuje wrzucic ankiete)                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-24 (Wto), 17:30 »
Tak jak asocjacja komórek jest początkiem życia, tak ich dysocjacja jest jego końcem. A zabijać nie wolno. Więcej się nie wypowiem, bo nie chcę się denerwowoać.                    

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-24 (Wto), 17:35 »
A ja kompletnie nie mam zdania. Myślalem o tym dużo i jest to jeden z tych dylematów moralnych, na które nie umiem sobie odpowiedzieć. No, bo czy to jest zabijanie? Czy te kilka komórek to już jest człowiek? Nikt nie umie wyznaczyć tego momentu, w którym człowiek zaczyna być człowiekiem.

Nie wiem też, czy lepiej takie dziecko zabić zanim się urodzi, czy po urodzeniu wywalić na śmietnik. Bo na śmietniku ktoś je może znaleźć, ma szansę przeżyć, potem zostać zaadoptowane i mieć normalny dom, rodzinę itp. Zabiając takie dziecko odbieramy mu tą szansę. Dlatego nie wiem :?                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-24 (Wto), 17:48 »
A ja mam jedno pytanie do panów adminów - gdzie ankieta? :/

Jaka ankieta? Nic nie usuwałem, a i od początku tego tematu (byłem wtedy) nie widziałem, aby była.  tymbeer[/span]

[span style=\'color:red\']chcecie to macie. keiran

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-24 (Wto), 19:51 »
jak durbik, uwazam ze po gwalcie i przy zagrozeniu zycia matki, powinna istniec mozliwosc usuniecia ciazy. ale jak ciupciasz z peknieta guma, to jest cena twojej glupoty.

szkoda tylko tych dzieci, ktore w wyniku czyjejs glupoty sa w jakis tam sposob maltretowane. Nie mozna zapychac juz i tak przeladowanych do granic mozliwosc, domow dziecka, tylko dlatego bo nie wolno usunac zbitki 40 czy 1000 komorek.
aha, i wytlumaczcie mi prosze, dlaczego wiekszosc osob  zwalczajacych aborcje ma ponad 60 lat, co jest wiekem po menopauzie?                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-24 (Wto), 20:07 »
Tak to już jest, że ludzie z wiekiem mądrzeją. Dobra, już się nie odzywam :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-24 (Wto), 20:29 »
Raczej dewocieją, bo sie piekla zaczynaja bać.
Ja w sumie jestem na Tak, chociaz uwazam ze lepiej zapobiegac (edukowac) niz leczyc (dokonywac aborcji). To zaklamanie w naszym pieknym kraju powoduje niechciane ciaze i tym podobne efekty. po prostu o seksie sie nie mowi, wlasnie dzieki starym babciom, ksiezom i kosciolowi katolickiemu.                    

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-06-24 (Wto), 21:25 »
Jestem za legalizacją, niezależnie od \"okoliczności\" zajścia w ciążę. Podobnie jak feministki, uważam, że ciało kobiety jest tylko i wyłącznie jej sprawą. Już lepiej, żeby dziecko w ogóle nie przyszło na świat, niż żeby miało być niechciane lub iść do domu dziecka, z którego wiele osób ucieka. Nie mówię już nawet o postępującym przeludnieniu. Kolejnym argumentem niech będzie fakt, że nielegalne zabiegi często źle się kończą. Bo kobieta może się w końcu zdecydować też na takie ryzyko, jeżeli już nie wie, co zrobić.

A tak a propos, czy nie śmieszy was, że leszcze z LPR skandują w porcie \"gestapo, gestapo!\"? Kiedy zobaczyłem to w Wiadomościach, roześmiałem się na całe gardło. WTF? Jakie gestapo? Co ma sernik do Kojaka?                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-06-24 (Wto), 21:50 »
Loco =] tak, tylko czy płód to nadal jest część ciała kobiety? Jest z nią połączony, ale ma własny mózg i inne organy, których ona nie używa.                    
w stanie spoczynku

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-06-24 (Wto), 22:00 »
Wydaje mi się, że płód nie ma żadnych organów, bo dopiero od któregoś dnia nie nazywa się tego \"płodem\", tylko \"dzieckiem\" (chyba że mylę płód z embrionem). Zresztą dla mnie to bez znaczenia. To JEJ macica i wytwór JEJ organizmu.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline Verminaard

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-06-24 (Wto), 22:06 »
A ja skromnie powiem że popieram Loco.
Mam takie same zdanie.                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-06-24 (Wto), 22:20 »
Loco: wytworem pojedynczego organizmu jest za przeproszeniem gówno. A zygota to już twór dwóch organizmów. A dokładniej dwóch porcji materiału genetycznego. Czy dawca drugiej z tych części zamierzał ów kod przekazać - to już inna sprawa.

Zresztą: jak dla mnie moga się skrobać starą łyżką do opon w kanale u mechanika samochodowego. I don\'t care. Tylko niepotrzebnie właśnie przez to robi się reklama LPRowi i jego nazi - bojówkom. Równorzędnie śmieszy mnie łysy w koszulce POLSKA i wiedźma co krzyczy ŁELKOM, ŁELKOM...                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-06-24 (Wto), 22:26 »
Loco =] ZTCW ludzie nie rozmnażają się przez pączkowanie i do prokreacji trzeba dwóch osób przeciwnej płci. Więc decyzję powinni podejmować przynajmniej rodzice dziecka. Pytanie tylko, czy mają oni moralne prawo decydować o jego życiu/śmierci?                    
w stanie spoczynku

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-06-24 (Wto), 22:58 »
ja jestem jednoznacznie ZA aborcja i mam podobna motywacje do poprzednio sie wypowiadajacych, dodam tylko od siebie ze nie widze roznicy miedzy zabijaniem plodu czlowieka i zwierzat                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-06-24 (Wto), 23:06 »
Drogi Loco, drogi Mati--]mam tylko takie małe pytanie: czy jakbyscie się teraz dowiedzieli, że Wasi rodzice chcieli dokonać aborcji jednak w ostatniej chwili zrezygnowali z tego, to czy dalej byście tak uważali jak uważacie? czy dalej byście sądzili, że to nie zabijanie? Przemyślcie zanim odpowiecie
Ja ogólnie sam nie jestem niezdecydowany co do aborcji, chociaż powoli zaczynam się skłaniac ku jej zakazowi...                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Mati

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-06-24 (Wto), 23:13 »
hem, ze co, ze przez to mam niby odmienic zdanie??? nie przekonuje mnie taki argument... poza tym zabijanie zabijaniem, ale ja uwazam ze gdyby mnie zabito w sposob szybki i nie wiedzialbym o tym wczesniej, to co za problem? bylby to najwyzej problem dla mojej rodziny, dla mnie juz nie...                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-06-24 (Wto), 23:29 »
I tu Mati ma rację właściwie i wypada mi się z nim zgodzić - zabijamy tych ludzi zanim jeszcze tak naprawde zaczynają żyć. To nie jest kwestia tego, czy robimy im krzywdę, to jest raczej dylemat moralny - w jakich przypadkach jest to uzasadnione? Oczywiście w przypadku zagrożenia życia matki uważam, że jak najbardziej powinno się dokonać aborcji, z gwałtami to już nie wiem, natomiast \"zwyczajne\" ciąże absolutnie nie powinny być usuwane. Kondomy są naprawdę tanie i ogólnodostępne.                    
w stanie spoczynku

Offline Jarko

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-06-25 (Śro), 02:29 »
Widziałem że prędzej czy później ten temat wypłynie, potrzeba było tylko bodźca w postaci statku :)
A teraz wracam do tematu. Jak już kilka osób to napisało że w przypadkach zagrożenia życia matki aborcja nie tylko powinna być dozwolona ale i wskazana. Co do gwałtu to już leży w kwestii kobiety czy chce wychowywać dziecko które nie zrodziło się z miłości lecz z przemocy i czy już po narodzeniu dziecka nic się jej nie odmieni bo przecież takie zajście jest ciężkim przeżyciem dla kobiety i na pewno w jej psychice zachodzą zmiany. Co do ciąży wynikającej z normalnego pożycia to tutaj jest już ciężej. Przecież bywają różne sytuacje w życiu. Ciąża kobiety w rodzinie w której jest już ośmioro czy nawet więcej dzieci nie jest czymś pożądanym. Mały kłopot jeśli rodzina jest bogata ale jeśli już i tak jest ciężko i czasami nie ma co jeść? Ciężko jest tutaj jednoznacznie to rozstrzygnąć nie będąc w takiej sytuacji. W każdym razie osobiście jestem z legalizacją aborcji z jednoczesnym utworzeniem jakiegoś systemu który by oceniał wszystkie wnioski czy podania o jej wykonanie, rozmowy z psychologiem itp. Itd.
Aha i jeszcze jedna sprawa o której też już ktoś wspomniał, mianowicie przeciwnicy aborcji i ich średnia wieku koło 60. Pamiętam jak kiedyś wracałem do domu i w centrum Warszawy była demonstracja przeciw aborcji. Usilnie próbowałem wypatrzyć jakąś osobę w wieku rozrodczym ale nie udało mi się. Wszystko to babcie i dziadkowie, którzy takie problemy i wybory mają już dawno za sobą. I nie jest to tak jak ktoś napisał że z wiekiem człowiek mądrzeje, znaczy mądrzeje ale założę się że większość tych osób w demonstracji to te same osoby które protestowały przeciwko wyświetlaniu filmu o Larym Flincie (nie wiem czy dokładnie tak się pisze to nazwisko ale chodzi mi o tego gościa z branży erotycznej). Wtedy też babcie modliły się przed kinami. Istna paranoja. Ci ludzie nie maja po prostu nic lepszego do roboty jak tylko robić zamieszanie. Większość to i tak pewnie wyznawcy radia Maryja.

Wybaczcie jak nie napisałem tego składnie i gramatycznie ale jest już późno :)

Pozdrawiam.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline tymbeer

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-06-25 (Śro), 02:37 »
Tak.
Wszystko już inni napisali więc kończe. :D

I ciekawe czy temat zakończy się tak samo jak na forum sikreti. :)                    
...

Offline KaGieBe

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-06-25 (Śro), 10:22 »
Moim zdaniem aborcji nie mozna stosowac jako antykoncepcji. Od tego sa inne rzeczy. A jak niezadzialaly, to juz problem nieostoznej pary. Wprawdzie nie jestem fanem zabijania, ale uwazam, ze aborcja powinna byc dozwolona jedynie w przypadku gwaltu/zagrozenia zycia. Nie zmienia to faktu, iz nawet ten \"zlepek komoek\" to maly czlowiek. Najlepiej swiadczyc moze o tym pewne spotkanie pewne spotkanie dotyczace wlasnie aborcji, na ktorym to bylo kilkuletnie dziecko. Pewien entuzjasta wkazal na plod i spytal sie owego dziecka co to jest. Dziecko odpowiedzialo z rozzbrajajca szczeroscia, iz jest to \"maly czlowiek\".

Podsumowujac: aborcja tak, ale tylko w przypadku gwaltu itp.                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-06-25 (Śro), 12:15 »
Moim zdaniem aborcji nie mozna stosowac jako antykoncepcji.

Oczywiście, że nie można, bo to dwa różne pojęcia. To tak, jakbyś napisał, że widelca nie można stosowac jako łyżki. No nie można :wink: .

A co do biednej, ośmiodzietnej rodziny - przecież taniej by im wyszło kupić kilka prezerwatyw, niż potem zbierać na skrobankę! Kwestia finansowa raczej nie wchodzi w grę.                    
w stanie spoczynku

Offline Steffek

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-06-25 (Śro), 13:05 »
Jestem za niezlegalizowaniem aborcji. Znaczy sie w tym sensie, ze dziecko mozna usunac po gwalcie lub jezeli jest zagrozeniem dla zdrowia. Chociaz z tym gwaltem to tez w sumie jest problem bo to nie jest tak jak z zagrozeniem zdrowia, ze ktos musi umrzec. Ale ze wspolczucia dal zgwalconych kobiet jestem za takim czyms.

Z usuwaniem dzieci jest jak z piractwem. Piractwo to kradziez, ale nie w statndardowej formie, a aborcja to zabujstwo, ale tez w niestandardowej formie. I przez te niestandardowosc spoleczensto usprawiedliwia sobie te kradziez czy morderstwo. Ludzie mysla, ze jezeli dziecko sie jeszcze nie narodzilo to jeszcze nie zyje. A przeciez jezli zostal poczeta to najnormalniej w swiecie juz jest.                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-06-25 (Śro), 14:07 »
jak ktos chce sobie ciaze usunac, prosze bardzo. byle to jakos ograniczyc.
to tez zalezy od mentalnosci danej osoby. jedna osoba nie bedzie sie przejmowala zabitym dzieckiem, inna z kolei moze popasc w depresje z tego powodu or sth.
w przypadku gwaltow jest to uzasadnione, jednak w przypadku \"wpadki\" osoba powinna poniesc konsekwencje za lekkomyslnosc.
z kolei takie zachowanie wobec tej kliniki aborcyjnej, jakie pokazaly nam LPR i Mlodziez Wszechpolska (rzucanie jajami kurzymi) to juz pozostawie bez komentarzy. bawia sie w moralizatorow, hipokryci jedni.                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-06-25 (Śro), 20:53 »
pedro, sory, ale jesli zaawansowany dewotyzm i zawisc w stylu \'inni moga, a ja juz nie bo jestem za stara/y\" no to wybacz... mam nadzieje ze ja nie bede AZ tak madry. niech wypowiadaja sie osoby ktore problem dotyczy, bo podobna sytuacja byloby, gdybym ja glosowal za/przeciwko sprzedazy alkoholou, skoro jestem abstynentem i mnie to wisi bo alkoholu nie pije, a moge zrobic na zlosc tym ktorzy pija. to jest ta twoja madrosc?                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-06-25 (Śro), 23:59 »
Ale oni \"mogli kiedyś pić alkohol\". If you understand me. Ale ja się już naprawdę nie wypowiem w tym topicu. Nawet tu nie zajżę. Bo już mi ciśnienie rośnie. O! Właśnie teraz! :D A tak serio: dla mnie istnieją takie rzeczy, o których się nie dyskutuje - rzeczy moralnie nie do zaakceptowania m.in. aborcja, obraza Boga, pedofilia, eutanazja, gwałt. I tyle.                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-06-26 (Czw), 00:02 »
Ja jestem zdecydowanie za aborcją, i to nie tylko w przypadku gwałtu, także wtedy gdy kobieta nie ma zamiaru wychowywać dziecka, znosić ponoć nieprzyjemnego doświadczenia jakim jest poród i ryzykować zdrowia (zdarzają się porody z komplikacjami, nie ? małe ryzko, ale zawsze...). Pobawmy się w czysto hipotetyczne gdybanie, powiedzmy że taka matka urodzi dziecko i uzna że zniszczyło jej szansę na karierę, ślub itp. Teraz dziecko jest wychowywane przez kobietę która obwinia je za wszystkie swoje życiowe niepowodzenia, jest traktowane jak mentalny worek treningowy dla mamusi która urodziła, chociaż nie chciała. Nie ma co, naprawdę radosne perspektywy, nie lepiej dać dziecku umrzeć zanim pozna znaczenie słowa cierpienie ? Oczywiście mamusia może dziecko oddać, wtedy kid ma szansę trafić do jednego z cudownych polskich domów dziecka, też radosna perspektywa... Więc mówiąc krótko, lepiej żeby umarło zanim się urodzi, niż miało żyć znienawidzone lub odtrącone.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-06-26 (Czw), 00:12 »
\"lepiej żeby umarło zanim się urodzi, niż miało żyć znienawidzone lub odtrącone\" - no ja nie mogę... Crask jako pan życia i śmierci wie co jest lepsze dla dziecka. Jak można w ogóle rozważać takie dwie (śmierć vs być może cierpienie) ewentualności??? Boże...

(nie mogłem się powstrzymać :D TO BYŁ OSTATNI RAZ)                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-06-26 (Czw), 00:15 »
pedro, no wlasnie nie bardzo. co z tego ze mogli... ale teraz  nie moga, zwisa im zatem to, bowiem nie ich dotyczy. nie rozumiem za bardzo mentalnosci kogokolwiek, kto robi wiele halasu o cos, co nie dotknie go w zaden sposob. podam ci inny przyklad. to tak jakby polonia amerykanska zjezdzala sie na wybory prezydenta polski. przyjezdzaja glosuja i wyjezdzaja. jest w tym logika?

rozumiem ze fakt aborcji kogos wzburza. nie neguje tego ani nie zmuszam do myslenia inaczej, chce tylko zrozumiec, dlaczego glos zabieraja babcie stojace nad mogila, ktore nawet jesli cos osiagna, to tylko zrujnuja potencjalnie zycie komus, bo one same aborcji nigdy nie przejda, ze wzgledow zdrowotnych. Wieksze jest bowiem prawdopodobienstwo, ze jakas mloda dziewczyna zostanie napadnieta i zgwalcona \"skutecznie\", niz 70letnia babulka zajdzie w ciaze, ktorej nie bedzie chciala.                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-06-26 (Czw), 00:32 »
\\\"lepiej żeby umarło zanim się urodzi, niż miało żyć znienawidzone lub odtrącone\\\" - no ja nie mogę... Crask jako pan życia i śmierci wie co jest lepsze dla dziecka. Jak można w ogóle rozważać takie dwie (śmierć vs być może cierpienie) ewentualności??? Boże...

Nie twierdzę że wiem (chociaż przyznam, zapomniałem o tym wspomnieć), po prostu uważam że niechciane dziecko ma raczej zaniżone szanse na to że będzie wiodło sensowne życie. Więc jeżeli kobieta naprawdę nie chce rodzić to lepiej jej nie zmuszać, bo to dla dziecka wcale nie musi być takie dobre. Lepiej żeby decydowała o tym ona (czyli bezpośrednio zainteresowana), niż osoby które po prostu uważają że wiedzą co jest dla niej najlepsze.

Dopisane: Nie zrozumcie mnie źle, nie uważam że aborcja to coś dobrego, ale nie wierzę że po zalegalizowaniu każda młoda dziewczyna w ciąży rzuci się natychmiast do kliniki. Nie sądze żeby normalna kobieta pozbyła się dziecka jeśli nie musi, a jeżeli jakaś się zdecyduje to raczej nie powinna być matką. A zmuszanie jej do rodzenia tylko po to żeby oddać dziecko do domu dziecka moim zdaniem mija się z celem. Więc uważam że to jednak przyszłe matki powinny podejmować decyzję czy chcą rodzić czy nie.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline GoRo

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-06-26 (Czw), 09:22 »
A ja wam powiem tak:
Aborcja jest złem... chociażby ze względów społecznych. Jest dopuszczalna jedynie w przypadkach gwałtu i zagrożenia życia...

Zauważcie, że kobiety pragnące aborcji są zazwyczaj niedojrzałe emocjonalnie, najczęsciej to wojujące feministki, skrzywdzone przez mężczyzn których jedynym atrybutem jest zacietrzewienie

Widzieliście kiedyś zarejestrowany zabieg aborcji ?  Ja widziałem:
Szczypce najpierw łapią dziecko za głowę... Ono próbuje szczypce odepchnąc, macha rączkami, miota się, owiera usta - jak do krzyku. Po chwili metal miażdzy dziecku głowe... Następnie wyrywa sie reszte zwłok  po kawałku... najpierw nóżki, rączki, potem brzuszek...

Kolejną bardzo ciekawą sprawą jest to, ze ogromna większość kobiet po aborcji cierpi  okresami na stany lękowe, popada w depresje itp. - jednym słowem ich psychika zostaje skrzywiona (abstrahując od tego, ze niejednokrotnie narządy rodne zotają uszkodzone i taka kobieta już więcej nie może urodzić) Kobiety  po aborcji błąkają się po piaskownicach,  zaglądając małym dzieciom w oczy, dręczą je często koszmary - były nawet przypadki samobójstw.

Ostatnio do Władysławowa zawitał Langenort - statek z \"Kobietami na falach\" (idiotyczna nazwa - jak  z czarnej komedii). Mamy w tej chili bicie piany na duża skalę - jest to, jak określiła nawet premier Holandii - zwyczajna prowokacja.
A wiecie, kto zaprosił je do Polski ??! Kobiety z SLD !!!
A wiecie jak to wygladało ???
\" Leszek, premierze nasz kochany, ty masz teraz przejeb*ne, cały czas media na ciebie jadą, to my coś zrobimy, zeby odwrócić uwagę mediów\"

Logiczne :/                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline Victor

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-06-26 (Czw), 11:02 »
kiedyś w zinie Noname pisałem o tym artykuł aborcja powinna być legalna tyle by zakazane jej było jako srodka antykoncepcji. Powiedzmy taka 17 latka poszła do łózka z chłopakiem i pękła prezerwatywa czy to jest jej wina? wg prawa musi rodzic co innego gdy jest seks bez zabezpieczenia a potem sie martwimy                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-06-26 (Czw), 12:02 »
goro, na litosc boska... \"niemy krzyk\" to propaganda. dude, ja ogladalem to i coz... rownie niesmaczne co operacja na sercu czy mozgu. urazy psychiczne? no jasne, jakby z ciebie zrobili najgorsza kurwe i morderczynie w calym miescie/powiacie, dlatego ze zrobiles sobie aborcje, to tez bys strzelil sobie w leb. ja powtarzam, aborcja powinna byc stosowana TYLKO i wylacznie w przypadku gwaltu i zagrozenia zycia matki.
poza tym... no coz, jesli preferujecie obrazki typu \"kolejne niemowlecie w reklamowce na smietniku\" albo \"pokrojone i powsadzane w beczki\" to prosze, dla mnie aborcji moze nie byc...
victor. jak chcesz sie ciupciac, to jest to ryzyko wkalkulowane i jestes tego swiadom. gdy ktos jeczy, ze pekla a nie powinna, to chyba nie dorosl do aktu plciowego... to byl jej wybor i poniosla konsekwencje. nie ma aborcji                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-06-26 (Czw), 12:33 »
W sumie chyba wszystko zostalo juz powiedziane. Jestem za ale tylko i wylacznie w przypadku gwałtu lub zagrozenia zycia. Srodki antykoncepcyjne sa o wiele tansze niz aborcja i niech sie ludzie tego naucza. Pigulki sa niemalze 100% pewne. Wiec wtf? Ktos poprostu nie mysli i tyle... Za bledy sie placi.                    
I chuj.

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-06-26 (Czw), 12:41 »
Tak czytam te wasze dyskusje i w końcu sobie wyrobiłem zdanie - powinna być legalna ta aborcja. Bo, jak ktoś słusznie zauważył, normalna, zdrowa psychicznie kobieta, której dziecko zostało świadomie poczęte, nie poleci zaraz dokonać aborcji tylko dlatego, że nagle się to stało legalne. Uważam, że jeśli już jakaś kobieta się na to zdecyduje, to to jest jej problem moralny. Jej i ojca dziecka, a nie popieprzonych dewotek. Na siłę chcą powstrzymać innych przed dokonaniem czegoś, co w ich mniemaniu jest grzechem. Niech się martwią o swoje dusze, a innym pozwolą \"grzeszyć\".

GoRo =] z tym niemym krzykiem to faktycznie propaganda jest. Widziałeś kiedyś jak się morduje krowy w rzeźni? Też można to opisać w taki poetycko-makabryczny sposób, jak to w spokojnych, głębokich oczach krowy  widać przerażenie i smutek itp.                    
w stanie spoczynku

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-06-26 (Czw), 13:07 »
Na siłę chcą powstrzymać innych przed dokonaniem czegoś, co w ich mniemaniu jest grzechem. Niech się martwią o swoje dusze, a innym pozwolą \\\"grzeszyć\\\".

Twój pogląd Olhado mnie zdumiał... To skoro np. morderca uważa po dokonaniu zbrodni, że to nie jest morderstwo, że to nic złego to też mamy się nie przejmować tym? Pozowlic mu to robić dalej? A nie wiem czy słyszałeś ale jedną z głównych podstaw katolicizmu jest głoszenie tzw. \"Dobrej Nowiny\"-czyli niejako wskazywanie ludziom dobrej drogi, pokazywania jak należy robic dobrze...
Nie chcę być źle zrozumiany bo na pewno nie identyfikuje się z takim oszołomami jak babcie zakażone \"syndromem Radia Maryja\" czy idiotów z LPR napieprzających jajami w tą łajbę-to na pewnonie jest głoszenie \"Dobrej Nowiny\" ale z drugiej srony na pewno nie zgodzę się na Twoje stwierdzenie...
Nie wiem też czy zauważyłeś, ale jeżeli aborcja była by zalegalizaowana to liczba aborcji by się drastycznie zwiększyła. Fakt jest, że normalne dojrzałe kobiety nie leciały by robić aborcji-ale takich kobiet nie koniecznie jest większość. Pełno jest młodych matek, dla których ciąża to zaskoczenie, niemiłe zaskoczenie, kiedy się o tym dowiadują to przychodzą im do głowy różne myśli-nawet aborcja... Większość jednak postanawia urodzić, od aborcji powstrzymuje ich często fakt, że aborcja jest nie akceptowana przez resztę społeczeństwa-a kiedy zostanie ona zaakceptowana w tedy pęknie ta bariera, i co w tedy?
Nie zgadzam się również z Morguthem, który za argumenty za aborcją podaje dzieciobójców. Są to straszne i okropne rzeczy no ale mimo wszystko marginalne-wiadomo, że na tak wielką liczbę ludzi znajdzie się kilku psychopatów zdolnych do czegoś takiego-nie można przez to legalizować aborcji-która również jest zabijaniem życia przecież...
Ufff ale mi długaśny post wyszedł... :wink:                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-06-26 (Czw), 13:15 »
josh, nie podaje tego jako argument za aborcja, ale jako przyklad, ze jak ktos nie chce wychowac dziecka, to nie bedzie tego robil. podalem te drastyczniejsze przyklady, ale nie wiem czy tak wesola alternatywa jest spedzenie dziecinstwa w niedofinansowanym domu dziecka, czy szwedaniu sie po ulicach bo rodzice leja na to czy zyjesz czy nie.  dewotki nie pozwola usunac ciaz, ale urodzonego-niechcianego dziecka, ktore tak bohatersko uchronily od szczypiec ginekologa nie wezma do siebie na utrzymanie i wychowanie. rada dla starych babc, niech patrza w swoj talerz a nie w cudzy.
ponadto nie uwazam zeby nagle, wszystkie kobitki lataly do specjalisty na zabieg. badz co badz jest to kosztowna rzecz. a jesli refundowane bylby zabiegi prawnie akceptowane (czyli po gwalcie i tym podobnych) to na reszte zabiegow kandydatki do \"odkurzacza\" same oproznialy by kieszenie. i jeszcze jedna. liczba zabiegow wzrosnie, bo rodzime klientki przestana wyjezdzac za granice po taki zabieg.                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-06-26 (Czw), 13:25 »
morguth--]masz rację co do dewotek. Potrafią one przede wszystkim krzyczeć, klepać zdrowaśki ale jak przyjdzie co do czego to się wykręcą, powiedzą że to nie ich sprawa, nie pomyślą o przyczynach tych aborcji...
Prawdę mówiąc to ja jednak wolałbym się urodzić i życ w ciężkich warunkach niż nie urodzić się w cale... Z resztą nie mów, że o aborcji myślą tylko osoby o stanie majątkowym, poniżej średniej krajowej... Poza tym z tego co wiem to jednak większość matek, które początkowo nie chciały urodzić po porodzie zmieniają zdanie...                    

Offline morgurth

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-06-26 (Czw), 14:19 »
no wlasnie, dlatego aborcja powinna byc dozwolona prawnie (czyli przy gwalcie etc.). jak zrobiles dzieciaka bo nieumiejetnie uzyles gumy, to twoj problem, i aborcja w takim wypadku bylaby zbrodnia.                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-06-26 (Czw), 14:26 »
Chociaż takie pozwolenie też by stwrzało możliwość manipulacji, zapewne zwiększyła by sie liczba gwałtów, a większość zgwałconych by nagle dostawała zaćmy co do tego jak wyglądał sprawca...                    

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-06-26 (Czw), 14:36 »
josh =] no wybacz, ale jest różnica między mordercą zagrażającym całemu społeczeństwu, a matką, która chce zabić swoje dziecko, które jeszcze tak naprawdę nie jest do końca żywe (bo nie odżywia się samodzielnie itp.). Nie wiem od którego momentu człowiek zaczyna być człowiekiem, ale jestem niemal pewien, że te nienarodzone dzieci nie mają jeszcze świadomości. Zabicie kogoś takiego z pewnością nie jest równoważne z zabiciem człowieka, który już świadomość ma i rozumie, że jest zabijany. Poza tym mogę cię zapewnić, że duża część dzieci w domach dziecka, a szczególnie dziewczynek codziennie gwałconych przez opiekunów i kolegów, wolałaby się nigdy nie urodzić.                    
w stanie spoczynku

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-06-26 (Czw), 16:16 »
Twój pogląd Olhado mnie zdumiał... To skoro np. morderca uważa po dokonaniu zbrodni, że to nie jest morderstwo, że to nic złego to też mamy się nie przejmować tym? Pozowlic mu to robić dalej

Porównywanie tych ludzi (i kobiet, i lekarzy) do morderców jest mniej więcej równie trafone, jak porównywanie piractwa komputerowego do kradzieży samochodów.  :roll:   Dla mnie to inna bajka.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-06-26 (Czw), 17:31 »
Przyklad niby z ksiezyca ale bardzo dobry. josh mowi o gloszeniu dobrej nowiny, owszem glosic mozna, ale dlaczego narzucac wlasna wole innym? Jak widze to co wyczynia kosciol katolicki w Polsce to czesto wstydze sie tego ze jestem katolikiem.
Legalna aborcja nie zwiekszy drastycznie ilosci aborcji dokonywanych rocznie, po prostu pokaze ile bylo tych nielegalnych zabiegow (a mowi sie o nawet kilkudziesieciu tysiacach w skali roku). Legalna aborcja to jedyna szansa na zlikwidowanie podziemia.
Poza tym josh mowi ze aborcja jest nieakceptowalna, a mloda dziewczyna z brzuchem to jest? wielu rodzicow wyrzuca corki gdy okaze sie ze te sa w ciazy. I postaw sie w sytuacji takiej dziewczyny, owszem byla glupia, ale teraz zostaje bez srodkow do zycia, na dodatek z dzieckiem.                    

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-06-26 (Czw), 17:46 »
A najśmieszniejsi są, moim zdaniem, protestujący przeciwko aborcji faceci. Co oni w ogóle mają do powiedzenia?                    

Offline Davsar

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-06-26 (Czw), 18:24 »
Moje zdanie jest takie ,że aborcja powinna być stosowana przez kobiety tylko w uzasdnionych przypadkach typu gwałt itp.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-06-26 (Czw), 19:08 »
Loco faceci maja tyle do powiedzenia ze do zaplodnienia sa potrzebni. Ja wiem zebym ostro protestowal jesli moja laska chciala by zrobic aborcje. To dziecko tez moje. Choc fakt ze kobieta w tej kwesti ma raczej decydujace zdanie...                    
I chuj.

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-06-26 (Czw), 20:33 »
Legalna aborcja to jedyna szansa na zlikwidowanie podziemia.

Ooo właśnie - o tym zapominacie. To, że aborcja jest nielegalna wcale nie powoduje, że nie jest wykonywana, bo jest i to dość często. I to w warunkach, które trudno uznać za higieniczne. Legalizacja aborcji zmieniłaby przynajmniej to, że te kobiety uzyskałyby teoretycznie fachową opiekę medyczną.                    
w stanie spoczynku

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-06-26 (Czw), 20:35 »
Olhado--]dużo dzieci nie tylko z domu dziecka jest gwałconych i wykorzystywanych... A z kąd wiesz, że jakby aborcja została zalegalizowana to, że tych wykorszystywanych dzieci było by mniej? Ja prawdę mówiąc wątpię, że do domów dziecka są oddawane przede wszystkim te dzieci, których rodzice zdecydowali by się na aborcję? Z kąd wiesz, że było by ich  na to stać? Z kąd wiesz, że by im się chciało pójść na zabieg? Ja też nie wiem ale wątpię... A czy o człowieczeństwie świadczy sposób odżywiania się? Chciałbym zauważyć, że noworodek, chociaż nie jest już częścią matki jest całkowicie zależny od niej... Czy to znaczy, że również można go zabić? Albo ludzi psychicznie chorych, ludzi w śpiączce też można uśmiercać bo są nieświadomi swojej egzystencji?
Keiran--]przecież napisałem, że to co robią dewoci i lpr na pewno nie jest głoszeniem \"dobrej nowiny\".
Zwolennikom aborcji jest łatwiej podać argumenty-a to wyrzucanie z domu,a to rodzice-dzieciobójcy, a to domy dziecka, a to gwałty na dzieciach-bo są to fakty wyraziste, zło jest bardziej zauważalne niż dobro... Ja niestety nie mogę podać takich faktów. Bo czy trafi do Was stwierdzenie,że to  nie jest ogół, że większość dzieci jest normalnie wychowywana i ma normalne dziecinśtwo-w tym te, których rodzice zastanawiali się nad aborcją? Raczej nie...                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-06-26 (Czw), 22:48 »
Legalna aborcja to jedyna szansa na zlikwidowanie podziemia.

Ooo właśnie - o tym zapominacie. To, że aborcja jest nielegalna wcale nie powoduje, że nie jest wykonywana, bo jest i to dość często. I to w warunkach, które trudno uznać za higieniczne. Legalizacja aborcji zmieniłaby przynajmniej to, że te kobiety uzyskałyby teoretycznie fachową opiekę medyczną.

Ja nie mogę, jaki argument...

Więc jakby zalegalizować \"normalne\" morderstwa, gwałty, kradzieże --] czyli likwidację \"podziemia\" to.. no właśnie co, lipa. Beznadziejny argument.

Zabójstwo jest zabójstwem, zło jest złem. Zabijać tylko w ostateczności, w obronie własnej. Notomiast zabójstwo niewinnej, autonomicznej istoty ludzkiej jest ZŁEM.

(A miałem tu nie zaglądać)                    

Offline tymbeer

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-06-27 (Pią), 03:10 »
Heh, widze że duskusja idzie tak jak myślałem. :D

Morderstwo = aborcja? Nie dla mnie. Sam jestem za nowelizacją, ale czy bym się zgodził na usunięcie mojego dziecka? Nie wiem, ale gdy podejmę tą decyzję chce mieć możliwość wykonania jej legalnie. Jesli będe chciał to i tak zrobię, ale chyba zgodnie z prawem lepiej...

Domy dziecka. Czasami są przykre doniesienia i nieodpowiedzialni ludzie, ale wszędzie tak jest. Są przecież domy gdzie takie dzieci mają więcej miłości niż w \"normalnych\" rodzinach.

To skoro np. morderca uważa po dokonaniu zbrodni, że to nie jest morderstwo, że to nic złego to też mamy się nie przejmować tym? Pozowlic mu to robić dalej

Aborcja jest zabiegiem nie morderstwem.

I gdy myśli się o aborcji, kwestia jak inni będą nas oceniać nie ma znaczenia. Ta opcja nie jest podawana przez nikogo do wiadomości publicznej i tylko małe grono o tym wie. Więc \"co inni sobie pomyślą\" to nie trafiony argument dla mnie.
Najlepszym rozwiązaniem przy podejmowaniu takiej decyzji jest porada psychologa, czy kogoś podobnego.
Niestey nie ma czegoś takiego, bo aborcja jest nielegalna...

Trochę zbiorowy post, ale nie chiało mi się inaczej. :P                    
...

Offline josh

• DKMiści
  • +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-06-27 (Pią), 06:32 »
tymbeer--]skoro aborcja to \"zabieg\" to czy eutanazja też nim jest :?:                    

Offline xxx

• ++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-06-27 (Pią), 08:19 »
Aborcja powinna być zakazana. Jest morderstwem. Trzeba uważać jak się pizga a nie potem usuwać ciążę.                    

Offline tymbeer

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-06-27 (Pią), 13:15 »
josh ]] Masz cytat:
\"Aborcja, w medycynie zabieg przerwania ciąży, sztuczne poronienie. Aborcji dokonuje się gł. z przyczyn medycznych (poronienie terapeutyczne). W terminologii prawniczej aborcja to przestępstwo (występek), polegające na niezgodnym z prawem przerwaniu ciąży, w przeszłości zwane spędzeniem płodu.\"

\"Eutanazja, zabójstwo człowieka nieuleczalnie chorego pod wpływem współczucia.\"

I z tymi cytatami się zgadzam, bo jak się nie zgodzić. :P                    
...

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-06-27 (Pią), 13:16 »
Noo IMO eutanazja też powinna być legalna, ale to chyba temat na osobny topic :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Loco

• +
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-06-27 (Pią), 14:08 »
Więc jakby zalegalizować \\\"normalne\\\" morderstwa, gwałty, kradzieże --] czyli likwidację \\\"podziemia\\\" to.. no właśnie co, lipa. Beznadziejny argument.

Zabójstwo jest zabójstwem, zło jest złem. Zabijać tylko w ostateczności, w obronie własnej. Notomiast zabójstwo niewinnej, autonomicznej istoty ludzkiej jest ZŁEM.  

(A miałem tu nie zaglądać)

Ha! Jeżeli aborcja to morderstwo, to jestem ciekaw, jakie jest twoje zdanie na temat \"kary\" śmierci. Jesteś za czy przeciw? BTW, \"normalna\" kradzież jest już u nas od dawna legalna - a wabi się ZUS.                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-06-27 (Pią), 17:18 »
Jestem przeciw karze śmierci. Możesz poszukać w starym topicu, bodaj \"Kara śmierci\" właśnie. Ale co jak co, chyba zgodzisz się, że \"przerwanie życia\" mordercy, gwałcicielowi i psychopacie jest czymś innym od \"przerwania życia\" niewinnej, bezbronnej istoty ludzkiej. Ale zabójstwo to zabójstwo - fakt. To złe i to złe.

\"Aborcja to zabieg\" --] no tak, eksterminacja Żydów to też była ewakuacja lub ostateczne rozwiązanie. Nazwa  nie zmienia istoty rzeczy.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-06-27 (Pią), 18:08 »
Ja jestem i za kara smierci i za aborcja i za eutanazja. Za eksterminacja zydow zreszta tez, ale to temat do innego topicu :D                    

Offline tymbeer

• +++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-06-27 (Pią), 20:47 »
pedro -] To nie mój wymysł, tak jest to nazwane przez cały świat... Może wszyscy się mylą, tylko nie ty? :D                    
...

Offline Olhado256

• +++++
Aborcja (uch)
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-06-27 (Pią), 21:25 »
Za eksterminacja zydow zreszta tez, ale to temat do innego topicu :D

Qrde chyba przestanę zaglądać do tych kontrowersyjnych topiców :evil: . Kiedyś się pożarłem z morgurthem o karę śmierci, a teraz mam wielką ochotę zjechać Keirana za to, ale się powstrzymam i po prostu nie będę tu zaglądał. No comment.                    
w stanie spoczynku