Autor Wątek: Cricket - po polsku krykiet  (Przeczytany 3248 razy)

Offline Bienio

• +
Cricket - po polsku krykiet
« dnia: 2003-06-22 (Nie), 19:07 »
Typowo angielski sport. Zna to ktoś? Pan od anglika uczył naszą klase w to grać.                    

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-22 (Nie), 21:46 »
Kto zmienił mi tytuł :D?

Zmienilem bo nie lubie bledow ortograficznych. Keiran                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-22 (Nie), 22:03 »
Kiedy byłem w Anglii, jeden wiekowy pan mówił mi, iż aby nauczyć się perfekcyjnie samych zasad i tradycji krykietowej, trzeba aż 2 lat (!) Anglicy uczą się tego od małego... Praktycznie poza commonwealthem zainteresowanie jest małe, a to właśnie z powodu skomplikowania zasad.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-22 (Nie), 22:26 »
A ja oglądałem ostatnio hinduski musical, w którym hindusi mieli pokonać anglików w tej dziwnej grze, żeby nie płacić daniny. Film trwał ze 3 godziny, z czego conajmniej połowa dotyczyła gry, ale i tak nie skumałem o co chodzi. Dziwna gra :wink:                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-22 (Nie), 22:53 »
Kiedy byłem w Anglii, jeden wiekowy pan mówił mi, iż aby nauczyć się perfekcyjnie samych zasad i tradycji krykietowej, trzeba aż 2 lat (!) Anglicy uczą się tego od małego... Praktycznie poza commonwealthem zainteresowanie jest małe, a to właśnie z powodu skomplikowania zasad.

phi! Nas pan nauczył w 2 dni :P                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-23 (Pon), 09:15 »
No nauczył was ZASAD gry. To ja też się nauczyłem i to nie w 2 dni, tylko po jednym meczu. Ale w krykiecie nieważne są w sumie zasady, ważniejsza jest tradycja gry. I tak na przykład: kiedy gonisz za piłką bliżej niż 50 stóp od miotacza, po złapaniu jej nie możesz się odwrócić od razu. Trzeba przystanąć na parę sekund. To czy przestrzegasz takich tradycji jest tak samo ważne jak zasady. A jest ich kilkadziesiąt... I żadna nigdzie nie skodyfikowana.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-23 (Pon), 21:21 »
Heh takie coś tylko w Anglii może istnieć... zasady, które nie są skodyfikowane, a wszyscy ich przestrzegają. Wyobrażacie sobie coś takiego w Polsce? Wszyscy by lali na to (swoją drogą - Hindusi też lali i wygrali :hihi: )                    
w stanie spoczynku

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-24 (Wto), 12:01 »
Olhado, mówisz o tym filmie coś jakoś na \"L\" zwie? \"Lagaan\"? Czy coś? Ostatnio gdzieś leciało. Boże, jaka tragedia.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-24 (Wto), 13:02 »
pedro =] tak, właśnie o tym. Bardzo fajne, dawno czegoś tak dobrego nie oglądalem.                    
w stanie spoczynku