Autor Wątek: PIRATY  (Przeczytany 8274 razy)

Offline xxx

• ++
PIRATY
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-06-11 (Śro), 16:21 »
12 lat, nie ma sprawy spoko, chciałbym miec tyle, no ale niestety ta 18 wybiła w nieodpowiednim momęcie :D

A ja właśnie chciałbym mieć już 18.                    

Offline Szmugiel

• +
PIRATY
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-06-11 (Śro), 16:25 »
12 lat, nie ma sprawy spoko, chciałbym miec tyle, no ale niestety ta 18 wybiła w nieodpowiednim momęcie :D

A ja właśnie chciałbym mieć już 18.

No tak to juz jest, jak sie ma 18 lat to chce się miec  jak najmniej, a gdy ma się 12 to 18 jest najopowiedniejsza :D:D                    
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności  ”Albert Einstein

Jest 1% tego, co wiesz; 4% tego czego nie wiesz; 95% tego, czego nie wiesz, ze nawet nie wiesz.

Offline xxx

• ++
PIRATY
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-06-11 (Śro), 16:30 »
No tak to juz jest, jak sie ma 18 lat to chce się miec  jak najmniej, a gdy ma się 12 to 18 jest najopowiedniejsza :D:D

Ja chciałbym mieć 18 lub powyżej 18.                    

Offline Szmugiel

• +
PIRATY
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-06-11 (Śro), 16:33 »
a ja tak gdzieś 13-14 :D:D
 No, ale do tematu teraz coś:
 PiRATy spdają na psy i to jest jasne już od 2 lat, przeliczono, że coraz mniej ludzi korzysta z tak zwaych usług pirackich, a wykorzystuje swoje stale lącza do sciągania np. muzy, filmów, gier itd... :D                    
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności  ”Albert Einstein

Jest 1% tego, co wiesz; 4% tego czego nie wiesz; 95% tego, czego nie wiesz, ze nawet nie wiesz.

Offline xxx

• ++
PIRATY
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-06-11 (Śro), 16:45 »
Polacy średnio mają 98% piratów.                    

Offline ble

• +
PIRATY
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-06-11 (Śro), 17:27 »
Skąd te dane? Bo wydają mi się nieprawdziwe.                    

Offline Olhado256

• +++++
PIRATY
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-06-11 (Śro), 17:48 »
A wiecie, że gdybyście kupowali oryginały, to one by były tańsze? Tak to każdy wydawca zakłada, że jak już ktoś kupi oryginała, to zaraz go skopiuje i rozda kumplom, więc podnosi się ceny. Sprzedają mniej, więc sprzedają drożej.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Verminaard

• +
PIRATY
« Odpowiedź #67 dnia: 2003-06-11 (Śro), 17:55 »
a kto niby nie kupuje oryginałów ? ;)                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline kpsk

• +++
PIRATY
« Odpowiedź #68 dnia: 2003-06-11 (Śro), 18:09 »
a kto kupuje ? :D
Jest dużo prawdy w wypowiedzi Olhado256. Gdybyśmy więcej kupowali, popyt by rósł, i ceny spadały, ale niesty tak nie jest. i jedynym wyjściem, abu to znmienioć jest obniżka cen,  - i koło się zamyka.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
PIRATY
« Odpowiedź #69 dnia: 2003-06-11 (Śro), 18:32 »
Gdybyśmy więcej kupowali, popyt by rósł, i ceny spadały

Buahahaahah. Jesli nie znasz sie na ekonomii to nie baw sie pojeciami popytu i podazy. prosze. To podstawy zwykle. Wysoki popyt oznacza rowniez wysoka cene bo to oznacza ze z klientow mozna duzo wyrwac. mowiac w najwiekszym skrocie                    

Offline kpsk

• +++
PIRATY
« Odpowiedź #70 dnia: 2003-06-11 (Śro), 18:43 »
Hie hie. Wiesz, miałem to kiedyś na wosie :D
No, ale w każdym bądz razie wiem że coś tam wzrasta i cena wtedy spada! Może mi się trochę pomyliło :D                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
PIRATY
« Odpowiedź #71 dnia: 2003-06-11 (Śro), 19:34 »
Mnie zawsze zastanawia jeden fakt, a mianowicie dlaczego zrówno filmy jak i muzyka wydawane na płytach CD bądź DVD (filmy) kosztują kilkakrotnie więcej niż ich odpowiedniki na MC (Kaseta) i VHS (kaseta video) skoro tłoczenie płyt jest klikadziesiąt razy tańsze od produkcji kaset magnetofonowych i VHS (średnbia cena kasety magnetofonowej = 5zł VHS = 12 zł a dla odmiany CD = 0,80gr DVD-R = 10 zł)                    
Come get some!

Offline kpsk

• +++
PIRATY
« Odpowiedź #72 dnia: 2003-06-11 (Śro), 19:49 »
Nie wiem jakie są koszty, ale na dvd masz lepszą jakość, a poatym na dvd lub cd się ci po setnym oglądnięciu filmk nie rozwali, więc kupujesz go raz na całe zycie, a vhs, lub cześciej mh padają...                    

Offline Olhado256

• +++++
PIRATY
« Odpowiedź #73 dnia: 2003-06-11 (Śro), 20:07 »
Piotrass =] właśnie dlatego, że na nie jest większy popyt. A właściwie to nie do końca tak - jak jakaś technologia jest nowością, to jest bardzo droga, bo wiadomo, że i tak znajdą się ludzie, którzy wybulą ciężką kasę, byleby mieć to, co najnowsze. Popatrz na ceny nowych kart graficznych, procesorów itp. Tak było z DVD - z początku były śmiesznie drogie, teraz trochę potaniały. Ale tu dochodzi drugi czynnik - jeśli coś się dobrze sprzedaje, to po co obniżać cenę? DVD idą jak ciepłe bułeczki nawet za te 80-90zł, więc nikt nie będzie robił tańszych. Z CD i MC jest tak samo - kaset już prawie nikt nie kupuje, więc zysk na nich jest minimalny, żeby jak najwięcej sprzedać. A CD i tak dobrze schodzą, to mogą być drogie. Dlatego wygłupiłem się pisząc, że jakby wszyscy kupowali oryginały, to by były tańsze.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Szmugiel

• +
PIRATY
« Odpowiedź #74 dnia: 2003-06-11 (Śro), 21:36 »
filmy jak i muzyka wydawane na płytach CD bądź DVD (filmy) kosztują kilkakrotnie więcej niż ich odpowiedniki na MC (Kaseta) i VHS (kaseta video) skoro tłoczenie płyt jest klikadziesiąt razy tańsze

jak powiedzial olhado, nowy sprzęt nowe wymagania. Przypóścmy kiedyś by;y dobre malucy, bądz fiaty, czemu teraz produkują volva, audi, jeżeli koszt fita wyniesie 7 krotnie mniej kasy. Tłumaczenie tego typu cen nie jest sprawą widza i słuchacza. O cenach decydują dystrybutorzy, ustalają czy dana płya przyjmiesię dobrze na rnek, czy tesh będzie kicha. I zawsze tak jest.

DVD===] jest drogie, ponieważ nagrywarki do tego rodzaju płyt nie są za tanie, więc piractwo maleje poprzez wypalanie filmów DVD. Żadko się spotykam z osobami posiadajacmi pirackie płyty DVD.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
PIRATY
« Odpowiedź #75 dnia: 2003-06-11 (Śro), 23:22 »
Mnie zawsze zastanawia jeden fakt, a mianowicie dlaczego zrówno filmy jak i muzyka wydawane na płytach CD bądź DVD (filmy) kosztują kilkakrotnie więcej niż ich odpowiedniki na MC (Kaseta) i VHS (kaseta video) skoro tłoczenie płyt jest klikadziesiąt razy tańsze od produkcji kaset magnetofonowych i VHS (średnbia cena kasety magnetofonowej = 5zł VHS = 12 zł a dla odmiany CD = 0,80gr DVD-R = 10 zł)
a co kasete magnetofonową przesłuchasz przeciętnie określoną ilość razy a potem Ci się zepsuje
a taką płytę, to możesz przegrać kumplowi bez utraty jakości, enkodować itp                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline kpsk

• +++
PIRATY
« Odpowiedź #76 dnia: 2003-06-12 (Czw), 09:52 »
To tak samo jak z cd i dyskietkami:
600MB - 1.44MB
 1zł      -    2,5zł

Kompletna dysproporcja, ale powód tren sam. Ale to jest zmowa tych koncernów, że cd i dvd takie drogie są! Chamstwo!                    

Offline Piotrass

• +
  • Podpułkownik
PIRATY
« Odpowiedź #77 dnia: 2003-06-12 (Czw), 10:48 »
filmy jak i muzyka wydawane na płytach CD bądź DVD (filmy) kosztują kilkakrotnie więcej niż ich odpowiedniki na MC (Kaseta) i VHS (kaseta video) skoro tłoczenie płyt jest klikadziesiąt razy tańsze

(...)
DVD===] jest drogie, ponieważ nagrywarki do tego rodzaju płyt nie są za tanie, więc piractwo maleje poprzez wypalanie filmów DVD. Żadko się spotykam z osobami posiadajacmi pirackie płyty DVD.

ehh nagrywarkę dvd możn dostać już za 700 zł więc nie są to sumy astronomiczne a pozatym profsjonalni piraci z za wschodniej granicy nagrywają płytki w specjalnych \"przemysłowych nagrywarkach\" więc raczej nie idą do sklepu i nie kupują 40 nagrywarek DVD bądź CD                    
Come get some!

Offline Szmugiel

• +
PIRATY
« Odpowiedź #78 dnia: 2003-06-12 (Czw), 13:15 »
rofsjonalni piraci z za wschodniej granicy nagrywają płytki w specjalnych \"przemysłowych nagrywarkach\" więc raczej nie idą do sklepu i nie kupują 40 nagrywarek DVD bądź CD

Nie wiem jak jest za granicą, ale wiem ze w Polsce grupa piratów DVD jest znikomo niewielka !!

Nagrywarka 700zl DVD====] ale jakaś najtańsza. Dobrą widzia;em za 1400zl ! :evil:                    

Offline xxx

• ++
PIRATY
« Odpowiedź #79 dnia: 2003-06-12 (Czw), 14:07 »

Z neta!!
Byłem na jakimś serwisie i tam były różne statystyki.                    

Offline Szmugiel

• +
PIRATY
« Odpowiedź #80 dnia: 2003-06-12 (Czw), 15:50 »

Z neta!!
Byłem na jakimś serwisie i tam były różne statystyki.

Nie wydaje mi się to prawdziwe, no ale jak pokażesz dowód to ci uwierzę :D:D                    

Offline xxx

• ++
PIRATY
« Odpowiedź #81 dnia: 2003-06-12 (Czw), 16:22 »

Są prawdziwe. A serwisu nie podam, bo tam byłem z rok temu i niestety zapomniałem.
Co to za offtop!!                    

Offline kpsk

• +++
PIRATY
« Odpowiedź #82 dnia: 2003-06-12 (Czw), 17:57 »
No to jeśli rok temu, no to napewno nie są już aktualne :D
A co do nagrywarek dvd, to lecą w dół, oczywiście ich ceny, i niebawem staną się standardem.