Autor Wątek: Tez kilka kanonika Durbika  (Przeczytany 8057 razy)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Tez kilka kanonika Durbika
« dnia: 2003-06-08 (Nie), 20:04 »
Proszę, aby szacowny admin ustosunkował się w jakiś sposób do poniższych postulatów, a nie od razu exurge dominae publikował. Publiczna dyskusja też byłaby nie od rzeczy. A więc, niczym Marcin Luter, przybijam:

1. Zlikwidować postcount. A raczej tę cyferkę z lewej strony każdego postu. Pozostawić datę rejestracji. Po co nam postcount? Tylko rzuca na wszystkich podejrzenie o statsowanie, etc. Jeśli ktoś bardzo ciekawy statystyki, istnieje do tego odpowiedni dział. Poza tym każdy bedzie mógł sobie sprawdzić liczbę postów w swoim profilu.

2. Zaprzestać poprawności politycznej. Nie bądźmy Amerykanami! Dlaczego tolerancja ma działać tylko w jedną stronę? Dlaczego zamknięto temat \'imiona czarnuchów rozśmieszają mnie do łez?\' Dlaczegóż to słowo \'czarnuch\' jest zabronione, a można dyskutować o sposobach na za***banie się nawzajem w jak najbardziej spektakularny sposób? To jest moim zdaniem źle rozumiana poprawność polityczna właśnie. Czy jeśli założę temat \'Horst Wessel Lied to fajny marsz\' - też zostanie to zamknięte?

3. Moderacja w działach \'muzyka\' i \'literatura\'. Admin i moderatorzy tam od święta zaglądają jak zauważyłem, a offtop się szerzy. I nie jestem tu bez winy wcale. Potrzeba bata.

4. Istnieje dział \'dla klanów\' - a w nim AŻ jeden temat. Czy członkowie Ronin Blades nie mogliby gadać o sprawach klanu np w dziale \'gry\'? To by było logiczniej myślę. A dział zlikwidować.

5. Keep up the good work w pozostałych kwestiach.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-08 (Nie), 20:18 »
1. Postcount nie będzie zlikwidowany. I zdania na ten temat nie zmienię.

2. Temat o czarnuchach został zamknięty głównie ze względu na jego bezsens, dyskusja nie wiadomo o czym i nie wiadomo po co. Co do marszu, nie zostanie zamknięty jeśli będzie w nim rzeczowa dyskusja.

3. Fakt, niestety ostatnio trochę zaniedbałem te działy ale dziękuję za zwrócenie uwagi, możesz być pewien, że jeszcze dzisiaj tam zajrzę i zrobię porządek, jeśli będzie trzeba.

4. W dziale Klany niedługo powstanie kolejny wątek, wiec się nie martw, struktury forum nie będę teraz zmieniał.

5. Dziękuję :)                    

I chuj

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-08 (Nie), 20:23 »
Ja bym na temat tego postcountu prosił szerzej, jeśli można.                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-08 (Nie), 20:26 »
Szerzej? Po prostu nie usuwam i nie zrobię tego, uważam, że nie ma takiej potrzeby.

Pozatym postcount bywa dla mnie czasem przydatny, a do czego, to nie powiem :)                    

I chuj

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-08 (Nie), 20:28 »
Na temat postcountu to ja się mogę wypowiedzieć - niech zostanie! Wszyscy udają (no, poza Pumbusem), że w dupie mają te cyferki, ale ja się przyznam szczerze - dla mnie się liczą. Dają mniej-więcej pojęcie ile kto siedzi na forum i jak się przyczynia do jego powstawania. Statsowania naprawdę wrednego jeszcze na tym forum nie widziałem, raz Piotrass wyskoczył z czymś takim (i to nie w testach :wink: ), czasem Pumbus trochę przegina, czasem Szmugiel, czasem ja zapewne, ale generalnie nie jest źle i nie widzę powodu, żeby postcount likwidować.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-09 (Pon), 10:10 »
Durbik d00d duzo racji mowisz:
1. postcount moze zostac bo daje ludziom pojecie kto jak sie udziela.
2. tu zgadzam sie calkowicie, poprawnosc polityczna, szczegolnie tak rozumiana jak u nas jest zlem.
3. tu bije sie w piers bo jestem przeciez odpowiedzialny za te dzialy. jesli tego chcecie to keiran zaczyna ostra moderacje.
4. w teorii ten dzial byl potrzebny, w praktyce to tak srednio, ale niech zostanie, a noz-widelec sie przyda kiedys.                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-13 (Pią), 10:07 »
Z Durbikiem zgadzam się właściwie pod każdym względem.

pshemozz - najlepszy jest ten argument, że temat został zamknięty, bo był \"bez sensu\". Monty Pythona się naoglądałeś? To nie tak, że obraziłem się, bo zamknąłeś *mój* temat. Chodzi o to, że to forum pozostanie strasznie skostniałe, jeżeli nie będzie na nim *różnych* tematów. Co, wszyscy chcecie byc tacy \"rzeczowi\" i nie chcecie \"offtopować\"? Dlaczego? To nie starożytne Ateny, tylko internetowe forum. Od jakiegoś półtora roku siedzę na innym forum, gdzie w ogóle nie ma rzeczy typu: cenzura, edycja postów przez admina i modów, czy wreszcie kasowanie tematów. I chociaż jest tam już kilka tysięcy użytkowników - wszyscy jakoś sobie radzą.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-13 (Pią), 10:12 »
A ja wyznaję zasadę, że jakieś zasady muszą być.

Jedni chcą totalnego luzu a drudzy woleliby widzieć dużo większa cenzurę. Zauważ, że pretensje do mnie idą z dwóch stron, jedni chcą wolności a drudzy więcej cenzury.

A ja siedzę po środku. Jak jakiś temat jest durny to się go zamyka. Zauważ pozatym, że poza mna jest tu czterech moderatorów, którzy sa suwerenni w swoich decyzjach i do których działań ja się nie mieszam. Oni róznież mogą coś zamknąć albo obciąć.

Swoje zdanie na temat tez Durbika wyraziłem i go nie zmienię.                    

I chuj

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-13 (Pią), 10:17 »
Myślę że o postcouncie moglibyśmy podyskutować w jakiś bardziej demokratyczny sposób, ok pshemozz? ;) Jak dla mnie to może go nie być, bo sprawia że niektórzy ludzie piszą głupoty byleby tylko pisać. Gdyby nie było postcountu wymiana zdań miałaby na celu po prostu wymianę zdań, a nie zwielokrotnianie sobie tej cyferki po lewej.

Rozsądny kompromis to postcount w jakimś osobnym miejscu albo tylko w profilu.                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-06-13 (Pią), 10:19 »
Być może przeniesienie postountu do samego profilu to było by dobre rozwiązanie...

Ok, nad tym moge pomyśleć :)                    

I chuj

Offline Verminaard

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-06-13 (Pią), 11:17 »
Być może przeniesienie postountu do samego profilu to było by dobre rozwiązanie...

Ok, nad tym moge pomyśleć :)

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Don`t do it Pshemozz  , aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Statsiarze tacy jak ja ( i ty ) :D nie będą mieli racji bytu :(

cyferki ! cyferki! cyferki ! cyferki!                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-06-13 (Pią), 17:59 »
1. Mi tam licznik ani statsowanie nie zawadza. Moim zdaniem są to całkowicie nie szkodliwe rzeczy.

2. Z tym się zgadzam całkowicie. Taki topic to nie żaden objaw rasizmu. W takich względach fajnie by było jakby A&M byli bardziej tolerancyjni.

3. Nie zwróciłem na to uwagi...

4. Myślę, że jeden dział więcej nikomu krzywdy nie zrobi.

5. Podłączam się do tej pochwałi i życzenia zarazem. :nod:                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-06-14 (Sob), 09:15 »
co do postcountu
jak to ktoś mądry powiedział \"nic o nas bez nas\" :D

musze powiedzieć, że czasami chce coś napisał głupiego, ale wiem, że jest postcount i się powstrzymóje, żeby nie było, że statsuje mocno
paradoks? byćmoże, ale pewnie nie tylko mnie to powstrzymóje przed czymś takim
nie ma postcount - nie ma statsiarstwa - można pisać ile się chce - tak ja to rozumiem
pozatym iwdze jakiegoś nowego nicka - patrze - postów: 1 - to widze, że dopiego przyszedł, albo jakiś niezaagnażowany
postów 20 - zaczyna już na forum (ot co - stopień zaangażowania się)
pozatym logiczne jest, że oceniam też po treści a nie ilości, ale gdy treści mało - zostaje tylko ilość                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-06-14 (Sob), 15:00 »
A prawda prawda, mi też się zdarza, że zaczynam pisać posta, a potem stwierdzam, że to głupie, albo, że ja tak naprawdę nic ciekawego nie mam do powiedzenia na dany temat, i w końcu nie piszę tego posta... Natomiast postcount jest potrzebny właśnie dlatego, żeby widzieć zaangażowanie danej osoby. Ja wiem, że to nie jest tak do końca dobry miernik, ale lepszego nie ma, a jakiś być powinien.                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-06-14 (Sob), 18:41 »
Jest data rejestracji. A aktywnego usera poznasz po tym, czy pamiętasz wiele jego mądrych wypowiedzi, czy raczej nie za bardzo. Jest wielu użytkowników, których mądrych wypowiedzi nie pamiętam wcale... A postcount mają całkiem wesoły.

Nie cyferka czyni forumowicza. To forumowicz pracuje na cyferkę. I czy to będzie wyrobiona norma, czy uczciwie zapracowana reputacja - zależy tylko od niego.                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-06-14 (Sob), 19:53 »
Czy naprawdę tak was przejmuje, jeżeli ktoś was nazywa \"statsiarzem\" (po angielsku jest lepiej - \"post whore\")? Gdybym nawet był na tyle nudziarski, żeby zasypywać forum nieciekawymi postami w dużej ilości, to i tak niewiele by mnie obchodziło, gdybym miał opinię statsiarza...                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-06-14 (Sob), 23:13 »
mnie to nie przejmuje - gdybym wszystkie posty miał mądre, to było by to nudne                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline gramisan

• ++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-06-15 (Nie), 00:07 »
1. Ja bym tam postcounta nie usuwał. Po prostu wykazuje on jak kto się angażuję w rozwój naszego forum.
2. W pełni się zgadzam.
3. Hmm...nie za często tam goszczę więc nie wiem.
4. Jak powiedział pshem niedługo wszystko się rozwinie.                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-06-15 (Nie), 16:10 »
Odnosnie poprawnosci... Mi tam jeden Saver starczy. A ten topic o ile sobie przypominam nie zostal zamkniety ze wzgledu na rasizm ale ze wzgledu na jego glupote. Ze tak przytocze co powiecie na typowo polskie imie  \"Gniewomir\"? Imiona w kazdym kraju moga byc smieszne, a nabijanie sie z nich jest szczytem glupoty, zwlaszcza ze pod wlasnym nosem niedostrzega sie jeszcze glupszych rzeczy...                    
I chuj.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-06-15 (Nie), 17:26 »
No ale tu jest głupota subiektywna już. Gdyby trzeba było zamknąć wszystkie tematy które uważam za głupie, to by pół forum za kratami siedziało. Jeśli wszyscy zgadzają się co do denności danego tematu - to owszem, zamnknąć. Ale jeśli jest kontrowersja?                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-06-15 (Nie), 17:35 »
Jeśli jest kontrowersyjny to czekam na rozwój tematu.
W tamtym przypadku rozwijał się w stronę debilizmu i został zamknięty.

Gdyby trzeba było zamknąć wszystkie tematy które uważam za głupie, to by pół forum za kratami siedziało.

:lol:
Też tak myślę i dlatego ograniczam się z zamykaniem tylko tych kompletnie głupich.                    
...

Anonymous

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-06-15 (Nie), 19:13 »
Też tak myślę i dlatego ograniczam się z zamykaniem tylko tych kompletnie głupich.

wiec prosze zamknac ten topic.                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-06-15 (Nie), 20:01 »
Ja też myślałem, że postcount to bzdura i w jest niepotrzebny.... ale wasze argumenty mnie przekonują.
Faktycznie  - postcount, chociaż rodzi groźbe statsowanie to jednak faktycznie  określa stopień zaangażowania na forum.
Poza tym, wydaje mi się, że wielu z was bardzo zależy na tej stale rosnącej liczbie pod avatarkiem. Można to, a nawet trzeba wywnioskować czytając między wierszami chociażby tego tematu. Moim zdaniem nic złego się nie stanie, jeśli postcount nie będzie usunięty - a niektórzy będą przynajmniej mogli zaspokoić swoją próżność, dume i chęć samorealizacji ;)                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-06-15 (Nie), 20:25 »
Pamiętajcie, że jak ktoś zbyt ostro przesadzi z nabijaniem tej cyferki pod avkiem to mu się coś niecoś obetnie... :)                    

I chuj

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-06-15 (Nie), 22:27 »
Ze tak przytocze co powiecie na typowo polskie imie  \"Gniewomir\"? Imiona w kazdym kraju moga byc smieszne, a nabijanie sie z nich jest szczytem glupoty, zwlaszcza ze pod wlasnym nosem niedostrzega sie jeszcze glupszych rzeczy...

Może i typowo polskie imię \"Gniewomir\" jest śmieszne, ale ma już dobrych kilkaset/dziesiąt lat. A Murzyni wymyślają sobie imiona na bierząco.

Ten post jest tu kompletnie nie na miejscu... dobrze o tym wiesz. pshemozz                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-06-16 (Pon), 00:29 »
wiec prosze zamknac ten topic.

To chyba jeszcze całkiem głupich nie widziałeś. :D

A ten temat nie jest głupi. Mam zamykać temat tylko dlatego, że ktoś wyraził inną opinię od reszty...
No bez przesady.                    
...

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-06-16 (Pon), 12:34 »
Sanchez =] jedyne twoje wypowiedzi na tym forum, jakie pamiętam, to \"proszę zamknąć ten topic\" i to w kilku tematach. Może wyluzuj trochę?                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-06-16 (Pon), 13:10 »
prosze o zamkniecie uzytkownika Sanchez :D                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-06-16 (Pon), 18:18 »
popieram zlikwidowanie liczby postow po lewej stronie. mozna je w statystykach trzymac przeciez, albo w profilu. a tak to tylko niektorzy tluka \"byle wiecej\".
co do cenzury to jest mi to obojetne.                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-06-16 (Pon), 19:58 »
Veto! Jeśli postcount będzie tylko w statystykach, to ludzie dalej będą nabijali posty (i tak tam zaglądają przecież, żeby zobaczyć na którym są miejscu), a forum straci na funkcjonalności, bo nie będzie widać kto ile ma. Czyli wilk głodny i owca zjedzona :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-06-16 (Pon), 20:05 »
to najlepiej schowac postcount, tak aby w ogole go nie bylo widac.
funkcjonalnosc?                    

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-06-16 (Pon), 21:03 »
A mnie to, pany, ani ziębi ani grzeje - kto chce niech jęczy, ja się natomiast z tego śmieje :)

Durbik !!! Może ANKIETA ?                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-06-16 (Pon), 21:44 »
E tam ankieta. Admin powiedział - niech i tak będzie jak powiedział. Dobrze, że została zasygnalizowana kontrowersja w tej kwestii :D

(nie chce mi się tyle razy klikać, ankiety nie będzie)                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Odp: Tez kilka kanonika Durbika
« Odpowiedź #33 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:35 »
b. dobre moje boje o zlikwidowanie postcountu!!!!!! Niestety - poległem.

Może teraz?

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #34 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:45 »
kto wie, może Lud jest już gotowy

• +++++
« Odpowiedź #35 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:47 »
To ja dobijam tezę o możliwości skasowania konta.  :dance:

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #36 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:49 »
no nie, ta opcja będzie forever off, dla twojego dobra

• +++++
« Odpowiedź #37 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:52 »
 :ppklolanimbig:

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #38 dnia: 2011-06-28 (Wto), 09:56 »
nie nie sashh, nie mógłbyś wrócić

a jakbyś potem założył nowe konto, to sah by uznał że jestes botem i cie wyjebał hihih

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-06-28 (Wto), 10:43 »
oj widze, ze to byly jeszcze czasy jak ktos cared. ale 8 lat temu? omg ale jestem stary

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #40 dnia: 2011-06-28 (Wto), 17:08 »

Niech będzie on i to perma, dla naszego dobra

THE NEEDS OF THE MANY OUTWEIGHT THE NEEDS OF THE FEW

« Ostatnia zmiana: 2011-06-28 (Wto), 17:47 wysłana przez Koki »

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #41 dnia: 2011-06-28 (Wto), 17:37 »
znaczy jak sashh usunie konto to nie będzie mógł wrócić? ale sashh to jest ok. 20% userbase ppk, więc nie wiem czy to taki dobry deal

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
« Odpowiedź #42 dnia: 2011-06-28 (Wto), 17:52 »

Niech będzie on i to perma, dla naszego dobra

THE NEEDS OF THE MANY OUTWEIGHT THE NEEDS OF THE FEW

AND ONE

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści