Autor Wątek: No i co dalej  (Przeczytany 14268 razy)

Offline kYuba

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-02-11 (Pią), 19:50 »
cos w tym jest, ostatnio wszystko za co sie bierzemy w sprawie forum upada... mamy tutaj teraz 'zombie' a nie nie forum. Ale nam (SS-NG) jest cholernie potrzebne forum służbowe, bez niego bysmy umarli. Pod uwage trzeba też wziąśc kupe pracy ktorą morg włożył w ożywienie tego forum. Nie wypada go tak po prostu zamykac wlasnie ze względu na morga.

Offline Iwan

• ++
No i co dalej
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-02-11 (Pią), 19:51 »
Steffek nie histeryzuj. Chcesz zamknac forum O_o ?
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline ble

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-02-11 (Pią), 20:25 »
eee, nie! :) Ja tutaj zostaje.

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-02-11 (Pią), 20:32 »
Takie same rozmowy byly miesiac temu i 2 miesiace temu, i pol roku temu... a forum jakos nadal sie kula :P Nowy serwis SS-NG sciagnie troche swiezej krwi, dobrze by bylo jakby i panowie z Reseta cos w tej kwestii uczynli i dalej bedzie sie kulac, bez obaw
a forum na nogi postawili waste z morg'iem, a nie sam morg
« Ostatnia zmiana: 2005-02-11 (Pią), 20:38 wysłana przez Emill »

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Koki

• +++++
No i co dalej
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-02-11 (Pią), 20:59 »
Ok, dość tego. Ja tu więcej nie wchodzę. Znaczy, do tematu. Wszystko ma swoje granice.

Offline Steffek

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-02-11 (Pią), 21:18 »
Koki> A co cie tak zirytowało/zaszokowało/odrzuciło/zniechęciło?

Widze, że mój pomysł się wam nie spodobał :)
Pisałem całkiem poważnie. Jeżeli chodzi o mnie to jakoś nie mam ochoty do pisania na forum i czuje, że niewielu się to chce, a kilku pisze tylko tak z musu, żeby forum rozruszać. Nie kręcą mnie już te próby ożywienia forum. Wiem, że były już wzloty i upadki, ale w moim odczuciu teraz jest najgorszy z upadków. Pożegnało się z nami sporo, że tak powiem "kluczowych" forumowiczów. Oni też doszli już do wniosku, że to forum już się wypaliło.

Hmmm, z tego co widze to jak narazie tylko ja jestem takim czarnowidzem... Ale powiedzcie sami, chce wam się tu dalej pisać? Robicie to z przyjemnością? Nie czujecie posuchy? Możliwe, że to tylko moje odczucie.

Jednak zastanówcie się, czy to rozwiązanie jakie podałem jest do końca złe? Wyczyściłoby się to forum, stare tematy dałoby się tylko do oglądania. Forum przestałoby być takim kolsem. Zaprosiłoby się restewców, rozreklamowało forum. Ci co by chcieli zostaliby, a forumowicze myślący podobnie do mnie ulotniliby się. Na forum napłynieliby nowi, ciekawi ludzie, ogólnie powróciłoby życie. A my byśmy po pół roku powrócili w wielim stylu. Zwołałoby się też tych co poodchodzili z ppk.

Jestem za tym by obecne forum (i my razem z nim) przesło na emeryturke. Czy komuś podobają się moje niecne plany?

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #66 dnia: 2005-02-11 (Pią), 21:45 »
Mnie nie.

A Kokiego rozumiem chyba, w sumie ten temat miał być o tym że trzeba trochę forum zredukować, a gadane jest o wszystkim tylko nie o tym. No więc pytanie, Emill >>> jest możliwość połącznia podforów rzadziej używanych i wywalenia nieaktywnych ? Bo faktycznie forum sprawia wrażnie wielkiego, a dziesie się tu bardzo mało. Jak pokręciłem to niech ludzkość skarze mnie na wieczne potępienie, albo coś.
"Obvious with hindsight !"

Offline Emill

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #67 dnia: 2005-02-11 (Pią), 21:59 »
w zasadzie widze przeszkod, tylko ustalcie ktore fora maja zniknac, zeby potem nie bylo ze wywaliliscie za duzo :P

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #68 dnia: 2005-02-11 (Pią), 22:14 »
Przydało by się temat założyć do tego, bo ludzie mogą przegapić. Powiem jakie wg. mnie są zbędne.
BCK
MAJ
Blogi
Index.pl
Radio TS
Integracyjne
Dział handlowy

Natomiast połączył bym w jedno film, muzyke i literaturę, jakio dział kultura i sztuka. Bo oprócz muzyki aktywność jest tam raczej znikoma.
« Ostatnia zmiana: 2005-02-11 (Pią), 22:15 wysłana przez Crask »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
No i co dalej
« Odpowiedź #69 dnia: 2005-02-12 (Sob), 00:09 »
Miałem się nie wypowiadać w tym temacie z racji mojej przeszłości ale z racji mojego upojenia alkoholowego się wypowiem.

Prośba do 4 (CZTERECH) Adminów:

Róbcie coś.

Więcej nic nie mówię.

I chuj

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
No i co dalej
« Odpowiedź #70 dnia: 2005-02-12 (Sob), 05:27 »
i dobrze, że się zjawiłem.
prośba Panowie: NIGDY NIC NIE USUWAJCIE!
nawet wątki, podfora, czy inne kawałki są historią tego forum (i tak już część straciliśmy jak nam pierdolnęła baza
  • ) i nie wolno ich usuwać, choćby w tej chwili były już bez znaczenia.

co do łączenia, można, ale trzeba to zrobić z głową. nie - ot, pomyśleli sobie userzy połączmy to, to i to - i dalej! łączymy! najpierw propozycje poproszę, co z czym i argumentację.

• co mi przypomina, że dobrze byłoby zrobić backup right now. ostatni chyba był robiony z miesiąc temu...
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Steffek

• +++
No i co dalej
« Odpowiedź #71 dnia: 2005-02-12 (Sob), 11:39 »
Huh, no i nastał kolejny dzień :)
A wraz z nowym dniem wszystko jakby inne się zdaje.
Teraz tak patrze, że trochę jak Filip z konopii wyskoczyłem. Na forum wcale nie jest tak źle, nadal ktos na nim pisze :)

To tylko mi się chyba pomysły wyczerpały i straciłem tą chęć do pisania.
Także z tego miejsca chciałbym się z wami pożegnać, mam nadzieje nie na zawsze...
To forum było najlepsze na jakim do tej pory pisałem. Dyskutowanie z wami to czysta przyjemność  :ppk_big_smile_anim:  Myśle, że może jeszcze kiedyś powróce.
CU

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #72 dnia: 2005-02-12 (Sob), 13:17 »
Steffek >>> Trzym się w takim razie, wrócić wrócisz, bo się żegnasz.

waste >>> Skoro nie kasujemy, to można by zrobić podkategorię muzeum, albo archiwum i ustawić ją na domyślnie zwiniętą (nie wiem czy coś takiego się da zrobić), a potem wrzucić do niej nadprogramowe podfora. W ten sposób wilk był by syty, ale i owca cała, bo forum przestało by straszyć sporą ilością nieaktywnych podforów, ale nie stracili byśmy historii. Da się coś takiego zrobić ?

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #73 dnia: 2005-02-12 (Sob), 13:19 »
Archiwum w tej postaci to doskonaly pomysl. Podpisuje sie pod nim wszystkim jedenastoma konczynami!

Offline kYuba

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #74 dnia: 2005-02-12 (Sob), 13:27 »
ja również - imo bardzo dobry pomysł

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
No i co dalej
« Odpowiedź #75 dnia: 2005-02-12 (Sob), 14:34 »
Popieram. Takie ujęcie sprawy archiwizowania jest IMO bardzo dobre.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
No i co dalej
« Odpowiedź #76 dnia: 2005-02-12 (Sob), 16:40 »
teoretycznie się da, tylko nie wiem jak z tym zwinięciem.
tyle tylko, że mnie zaczyna co innego martwić: rozmiar bazy. tak marudzicie, że mamy mało userów bla bla bla... ale baza rośnie w zawrotnym tempie. niedługo osiągnięmy jakieś 100MB i w końcu przekroczymy prędzej czy później możliwości konta, trzeba będzie obmyśleć jakąś inną formę archiwum...

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #77 dnia: 2005-02-12 (Sob), 18:18 »
A może usiąść i porządnie przeczyścić forum z wszelkich off-topów, wąków, których nikt już nie czyta (zamkniętych) które do historii nie wnoszą nic. Ilejesttakich wątków w samym DKM-ie... Pozamykanych od razu... Takie rzeczy pokasować, to od razu się zmniejszy wielkość bazy... Pousuwać nieaktywnych userow, albo takich, którzy mają 0 postów a są już od dawna zarejestrowani...

Offline kYuba

• +
No i co dalej
« Odpowiedź #78 dnia: 2005-02-12 (Sob), 18:31 »
dobrze mówi. Polać mu :D

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #79 dnia: 2005-02-12 (Sob), 18:41 »
Ba. Sam mam forum na ktorym jestem adminem i znam problemy... Dlatego teżdziwię się, że nie jestem tu jeszcze przynajmniej jadminem :D (żartuję, ale swoją drogą fajnie by było)

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
No i co dalej
« Odpowiedź #80 dnia: 2005-02-15 (Wto), 14:06 »
chce ci się przeglądać dwa i pół tysiąca tematów? no to życzę szczęścia. dodatkowo na jakiej podstawie będziesz decydował, że jest offtopiczny? każda ocena będzie subiektywna, a zbierać jakieś kolegium ds. decydowania przy każdym temacie czy ma zostać czy nie to poroniony pomysł.

w wolnej chwili zastanowię się jak by tu zrobić archiwum. napewno da się odseparować część tematów i starych działów, a w formie "tylko do przejżenia" będzie działać szybciej i zajmować mniej miejsca.

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #81 dnia: 2005-02-15 (Wto), 18:28 »
No właśnie... A np. czy warto zostawiać BCK? Przeciez oni się przenieśli na własne forum i już... A do tgo BCK nawet nikt nie zagląda jak znam życie bo i po co oglądać jak inni kiedyś sobie prowadzili pseudo RPG.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #82 dnia: 2005-02-15 (Wto), 18:40 »
AsCoT >>> Przeniosła się grupa, więcej tu jest dawnych BCKowiczów niż na tamtym forum. Więc nie był bym taki prędki ze spisywaniem podforum na straty, w końcu za rok czy dwa człowiek znowu może chciec powspominać, poza tym tam nie tylko prowadziło się pseudo RPG, dyskusje tam były ciekawe, kłócili się ludzie, jedni odchodzili, inni wracali... jak by się nad tym zastanowić to jest tam od cholery wspomnień. Waste ma rację, nie tobie decydować jakie tematy wyrzucać a jakie zostawiać, w końcu to forum nie jest tylko dla ciebie, a wielu innych może mieć zupełnie odmienne zdanie na temat tego co warto zostawiać.

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
No i co dalej
« Odpowiedź #83 dnia: 2005-02-15 (Wto), 19:08 »
Przydało by się temat założyć do tego, bo ludzie mogą przegapić. Powiem jakie wg. mnie są zbędne.
BCK

A?!

A tak serio to ja o niczym nie decyduję... Ja wyrażam własną opinię, z którą nie wszyscy muszą się zgadzać... Tyle, że baza ciągle rośnie... W pewnym momencie nie będzie innego wyjścia... Chyba, że kupno własnego- większego serwera...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
No i co dalej
« Odpowiedź #84 dnia: 2005-02-15 (Wto), 19:35 »
Byłem prawie pewny że mi to przypomnisz, nadal uważam że ta ilośc podforów wizualnie straszy, jednak pisałem to zanim pomyślałem o zwijanym dziale archiwum, do którego można by to wrzucić. Jedyne topiki za których usunięciem bym był teraz, to te które zamknięto po 1-2 postach, albo te zdublowane (np. ten o planeshift). Inne jakąś tam wartość sentymantalną mają. Natomiast jestem jak najbardziej za wywalaniem userów którzy nie napisali przez długi czas nawet jednego posta, jak im się pisać nie chce to po grzyba im konto ? W końcu przeglądać mogą niezalogowani.

edit. chodzi mi oczywiście o tych z postcountem zero.
« Ostatnia zmiana: 2005-02-15 (Wto), 19:36 wysłana przez Crask »

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
No i co dalej
« Odpowiedź #85 dnia: 2005-02-16 (Śro), 05:51 »
polecieli kilka dni temu, dokładnie tak samo jak ci którzy mieli poniżej 10 postów a nie logowali się od miesiąca. to forum jest już tak stare, że można było spokojnie z 10 postów napykać.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Odp: No i co dalej
« Odpowiedź #86 dnia: 2011-06-28 (Wto), 12:31 »
ppk to jest taki trup, który zdycha od 2003 i zdechnąć ni chuj nie może. w czym tkwi fenomen??

(właściwie nie chcę słyszeć w czym - czy też w kim - tkwi "fenomen" kogokolwiek!)
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

• +++++
« Odpowiedź #87 dnia: 2011-06-28 (Wto), 15:52 »
Jeżeli kasę na utrzymanie serwa daje osoba o nicku waste, to to już o czymś świadczy.

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
« Odpowiedź #88 dnia: 2011-06-28 (Wto), 16:34 »
Jeżeli kasę na utrzymanie serwa daje osoba o nicku waste, to wiedz że coś się dzieje.
fixed

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #89 dnia: 2011-06-28 (Wto), 17:06 »
ppk to jest taki trup, który zdycha od 2003 i zdechnąć ni chuj nie może.

To tak jak takie MMO w które grałem

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #90 dnia: 2011-06-29 (Śro), 19:28 »
Nie pierdolcie. Nikt normalny nie inwestowałby w utrzymanie trupa i każdy nekromanta wam to powie.
Powiedzmy, że jestem w bardzo fortunnym położeniu. :)

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #91 dnia: 2011-06-29 (Śro), 21:24 »
Well, nie ważne w jakim, ważne że forum stoi dalej. I mogę czytać co jakiś czas te posty tutaj.
I chuj.