Autor Wątek: The United States of America  (Przeczytany 8094 razy)

Offline sah

• Administrator
  • ++++
The United States of America
« dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:31 »
Obserwując temat o wojnie w Iraku pomyślałem sobie, że pewnie wkrótce zejdziemy na temat krytyki USA. Utworzyłem więc nowy temacik, w którym zarówno polscy kowboje jak i ci amerykańscy (hehe JayZeus) mogą się wypowiedzieć w tej kwestii. Ja czuję pewną sympatię do USA, a wy?                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:39 »
Ja czuję teraz taką samą niechęć do Stanów jak kiedyś do b.ZSRR.
Teraz kolejne mocarstwo stara się podporządkowac sobie cały świat :|
A Bush zachowuje się jakby był dyktatorem III Rzeszy,czyli jak Hitler, nawet jak wysiada z samolotu to rękę wystawia jak faszysta ;)
Poza tym Stany zawsze wtykają nos w nie swoje sprawy i podoporządkowują sobie inne kraje sankcjami i urządzaniem sobie poligonów doświadczalnych dla broni, a potem przekrecają fakty i mówią ,że oni są w zgodzie z konwencją Genewską tylko np. Saddam nie. To jest żałosne :|
I na dodatek nie potrafią walczyć, to są popierdółki a nie żołnierze :)
I jeszcze im helikoptery same na Ziemię spadają ;)                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:39 »
Ja nie czuje sympati. Oni chca, zeby caly swiat stal sie jednymi wielkimi stanami zjednoczonymi gdzie kazdy bedzi mowil po angielsku, jadl hamburgery w mcdonaldzie, kupowal plastikowe gowna, uczestniczyl w paradach ulicznych i swietowal swieto dzienkczynienia :|                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:41 »
Ja nie czuje sympati. Oni chca, zeby caly swiat stal sie jednymi wielkimi stanami zjednoczonymi gdzie kazdy bedzi mowil po angielsku, jadl hamburgery w mcdonaldzie, kupowal plastikowe gowna, uczestniczyl w paradach ulicznych i swietowal swieto dzienkczynienia :|

Dokładnie to samo o nich myślę :-)                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:53 »
Ja lubię USA już za to, że dzięki nim można się emocjonować NHL i NBA.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:56 »
Wqrza mnie, ze nasz rzad tak sie podlizuje USA :|                    

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:12 »
Jeszcze pare tygodni temu poparł bym kazde anty-amerykańskie zdanie, co się jednak okazuje ? Fala antyamerykanizmu jest tak samo populistyczna jak sam amerykanizm! Ruch ten jest teraz po prostu modny. Jak będzie chwila czasu to się wieczorem rozpisze.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:13 »
Wqrza mnie, ze nasz rzad tak sie podlizuje USA :|

Ale dzięki temu w razie czego USA natychmiast nam uda się z pomcą jakby coś się stało. Dobrze mieć takiego potężnego sojusznika.                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:16 »
Jeszcze pare tygodni temu poparł bym kazde anty-amerykańskie zdanie, co się jednak okazuje ? Fala antyamerykanizmu jest tak samo populistyczna jak sam amerykanizm! Ruch ten jest teraz po prostu modny. Jak będzie chwila czasu to się wieczorem rozpisze.

Ech takie rozumowanie moze wpedzic w bledne kolo :| Antyamerykanizm jest popularny? A wiesz czemu? Bo ludzie chca zyc w swoim narodzie, a nie w nastepnym stanie USA.                    

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:16 »
Doskonałe hasło, do głoszenia na uliach i przed ambasadą.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:20 »
Czy jak mam jakies zdanie to od razu niektorzy musza powiedziec: \"o teraz wszyscy tak moiwa, kolejny glupek, mozna im wcisnac wszysctko moze teraz pwoiedzec im by sie buntowali przeciw malym sklepom, ktore zagrazaja hipermarketom?\"?                    

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:22 »
Bynajmniej. Ja zresztą w dużej części się z Tobą zgadzam (w sprawie dominacji USA) ale stoję raczej bliżej środka niz którejś ze stron, i staram sie patrzec obiektywnie.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:28 »
jesli macie odrobine oleju w glowie to bedziecie mieli swoje zdanie na ten temat, i zaden krzykacz nie wcisnie wam kitu, ze usance sa zle, bo... sa zle, albo sa dobre bo sa dobre.

Ja czuje antypatie do amerykan, poniewaz faktycznie usance wciskaja nos w nieswoje sprawy i co gorsza czynia to z uporem maniaka. zamiast husajna mogliby zrobic drenaz odbytu temu pekinskiemu pocwirzowi. Bo jakos nie widze, zeby glodowal razem z narodem, a w iraku jakos sie tym ludziom jeszcze zylo (moze niezbyt kolorowo, ale przynajmniej nie umierali na ulicach z glodu). Usa poszlo za swoimi interesami, a nie kierowalo sie dobrem ogolnym, koniec...

Co do usa i \"silnego sojusznika\"... juz nie przypomne sobie ktory to pisarz lub poeta zawarl to w swoim utworze, ale polska to nie paw narodow, ale co najwyzej papuga... amerykanizacja naszego spoleczenstwa wzbudza we mnie odraze, bo najpierw to musi byc nas STAC na taka popisowke...                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:19 »
God Bless America!

Aye, czuję duży dyzrespekt wobec prezydenta Busha. To kretyn i tyle. Ale wolę żeby na świecie rządziła Ameryka, niż Arabowie, Ruscy - albo nie daj Bóg Francuzi.

Wojnie - tak. Bezwarunkowo - jeśli chodzi o Hussaina i jego kolegów.

Francusko - niemiecko - rosyjskiej polityce pierdzenia w krzesła w ONZcie - nie. Bandyta jest z Husajna - trzeba go wygonić. A że przy okazji ropa stanieje, to świetnie. Zaręczam że na amerykańskiej obecności tam nikt nie straci.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline JayZeus

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-03-26 (Śro), 03:48 »
---]Sah, taki ze mnie amerykański komboj jak z koziej dupy trąbka - czyli żaden. ;)

Wpadając w temat jest baaardzo durzo rzeczy, które mnie w tych ludziach cholernie denerwuje, ale też są także, rzeczy od których nawet Polacy mogli by się nauczyć.

Za durzo by trzeba było tu pisać, aby wszystko wyliczyć, ale co jak co, im dłużej tu jestem tym bardziej mi brakuje nawet najmniejszych dobroci jakie Ojczyzna oferuje.  Od chlebka z masełkiem do tej zwykłej polskości na ulicach miasta....  Ot moje 5 groszy...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-03-26 (Śro), 09:21 »
Ech takie rozumowanie moze wpedzic w bledne kolo  Antyamerykanizm jest popularny? A wiesz czemu? Bo ludzie chca zyc w swoim narodzie, a nie w nastepnym stanie USA.

Wytłumacz to dokładniej Steffek, bo jakoś nie widze w tym zdaniu logiki, sensu ani jakis rzeczowych argumentów, niby co? Polska kolejnym stanem USA? Na jakiej podstawie to mówisz? Ja jakoś nie odczuwam, żebysmy mieszkali a Ameryce tylko w Polsce i przekonuję sie o tym na każdym kroku, raz pozytywnie, raz negatywnie. O żadnej nachalnej amerykanizacji nie ma tu absolutnie mowy.                    

I chuj

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:53 »
O żadnej nachalnej amerykanizacji nie ma tu absolutnie mowy.

A walentynki to co?  :big:D:
A podlizywanie się Kwacha Buschowi?
Ostatnio to nawet kretyńskie Halloween próbują u nas wprowadzić :)                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:03 »
Mnie sie od samego poczatku nie podoba sie co USAńcy wyprawiają... Szukali na siłe dowodów, że Husajn ma broń, której mnieć nie powinien. Jak nie znaleźli to zaczeli mówić, że w sumie to chodzi im o samego Husajna... Pozniej mowili, ze jak Husajn wyjedzie z kraju to wojny nie bedzie... a chwile pozniej, że nawet jesli wyjedzie to i tak wojna bedzie...
Oni po prostu chcieli wojny...  i to mi sie nie podoba.                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:03 »
To nie świętuj. Ja nie świętuję. I Kwaśniewskiego też nie lubię, ani nawet nie szanuję.

Ciekawe, że pacyfistyczno - socjalistyczne szumowiny jednocześnie obsztorcowywują USA i zachowują się kosmopolitycznie. To co, chcecie unifikacji, globalnej wioski itp, czy granic w starym stylu. Bo ja już was nie rozumiem.                    

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:04 »
Amerykanie są, jak to mówi mój kolo od Kultury USA (na którego zresztą wszystkie dziewczyny z grupy lecą... Bo polo-american. Nota bene-dziwnie kolo mówi...  :roll: ) \'Arrogant\'. Nic dodać. Nic ująć.

A o tym, że Kwaśniewski z Millerem wchodzą Amerykanom \'tylnym wejściem\' bez wazeliny już pisałem.

Czy nie?                    
-(\(\ ========================= /)/)-
-(._. ) -=-.....The Atomish Bomb......-=- ( ._.)-
(')(')_) ====================== (_(')(')
http://Gamikaze.pl

Offline Tomi Li Drzons

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:19 »
Kultury USA ???? !! To czegoś takiego w szkole teraz uczą, czy jak ????
Ale jaja... No naprawde koniec świata :(

.............................

Minęło trochę czasu....

...........................

Gdzies wyczytalem, ze jestes na anglistyce... No to by wiele wyjasniało ;) :D :D :D                    

\"Vaya con dios\"

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:27 »
Tak. Na Filologii angielskiej tak uczą  :wink:

A ja się pytam - po kiego diabła? Ja tam bym wolał tylko o Anglii... Choć w życiu tylu murzynów co w Londynie nie widziałem  :roll:                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:28 »
Ech takie rozumowanie moze wpedzic w bledne kolo  Antyamerykanizm jest popularny? A wiesz czemu? Bo ludzie chca zyc w swoim narodzie, a nie w nastepnym stanie USA.

Wytłumacz to dokładniej Steffek, bo jakoś nie widze w tym zdaniu logiki, sensu ani jakis rzeczowych argumentów, niby co? Polska kolejnym stanem USA? Na jakiej podstawie to mówisz? Ja jakoś nie odczuwam, żebysmy mieszkali a Ameryce tylko w Polsce i przekonuję sie o tym na każdym kroku, raz pozytywnie, raz negatywnie. O żadnej nachalnej amerykanizacji nie ma tu absolutnie mowy.

Ktos na mnie najezdzal, ze antyamerykanizm jest teraz modny i dlatego wszyscy sie burza przeciw USA. Chodzilo mi o to, ze kulture Stanow Zjednoczonych, coraz bardziej czuc w naszym kraju. Przykladem tego sa walentynki, halułin (na serio nie wiem jak to sie pisze  :oops: ), slowo sorry, ok itp. A nadodatek nasz rzad podlizuje sie Stana...

PS] Moze czasami wypowiadam sie nie jasno, jak czegos nie zrozumiec to   pytajcie ;)                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:35 »
A tak z czystej ciekawości to sie zastanawiam czego można uczyć na: Kulturze USA??? Jaką oni mają kulturę.
Może uczą jak przygotować hamburgera, albo o tym, że Mc Donalds ma kible z najnowszymi osiągnięciami technicznymi... ;)                    

\"Vaya con dios\"

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:40 »
No, generalnie o tym jak to Amerykanie na kontynent przybyli i dlaczego, jakie pozakładali stany i dlaczego, kim są pionierzy i redneckowie (i dlaczego), jacy to indianie byli madrzy (A-ha.) i takie tam. W sumie - nic spójnego... Niestety.  :cry:

Ale ten wykładowca... Dobrze, że nie jestem babą (bez obrazy)  :roll:                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:41 »
A tak z czystej ciekawości to sie zastanawiam czego można uczyć na: Kulturze USA??? Jaką oni mają kulturę.
Może uczą jak przygotować hamburgera, albo o tym, że Mc Donalds ma kible z najnowszymi osiągnięciami technicznymi... ;)

Wlasnie o to chodzi, ze praktycznie iczego :( Bez obrazy, ale ich kultura kojarz my sie z... albo nie bede mowil bo przeciez oni tez walczyli o swoj kraj, a to tez jest kultura...                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-03-26 (Śro), 15:09 »
Kultura amerykańska jest dość ciekawa, chociaż młoda. Ale została bardzo spłycona. I kultura została tylko na uniwersyteatach. Podczas gdy w Europie każda dziura w ziemi to miejsce średniowiecznej bitwy, to w Ameryce takiego obcowania z historią i kulturą nie uświadczysz. Smutne.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-03-26 (Śro), 17:20 »
Kultura amerykańska jest dość ciekawa, chociaż młoda. Ale została bardzo spłycona. I kultura została tylko na uniwersyteatach. Podczas gdy w Europie każda dziura w ziemi to miejsce średniowiecznej bitwy, to w Ameryce takiego obcowania z historią i kulturą nie uświadczysz. Smutne.

Wlasnie! Ich kultura staly sie hamburgery i plastikowe gowna do nich dodawane :(                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-03-26 (Śro), 17:36 »
Może uczą jak przygotować hamburgera, albo o tym, że Mc Donalds ma kible z najnowszymi osiągnięciami technicznymi...

Za pierwsza umiejetnosc dziekuje, juz sie naogladalem jak wesolutko paraduja sobie grubaski po ulicach ameryki (i pomyslec ze oni najbardziej propaguja atletyczne sylwetki... co za hipokryzja)
Tym drugim tez nie moga sie pochwalic, bo najbardziej zaawansowane cyfrowo-sterowane klopy maja japonczycy, i co tu duzo gadac... niektore kible maja wiecej elektroniki niz niejedeno z nowszych aut...                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-03-26 (Śro), 18:29 »
Ameryka nie ma kultury?
No w Polsce mamy przynajmniej \"kulturę picia\".

Halloween jest propagowane przez polskie media.
I mogą sobie to w d*** włożyć. :x                    
...

Offline JayZeus

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-03-26 (Śro), 18:35 »

No nawet o jekiejkolwiek \"kulturze\" tutaj trudno mówić.  Kurtura praktycznie istnieje w starych miastach jeszcze z czasów kolonialnych jak Boston, Filadelfia czy np. Nowy Orlean.  Nawet niektóre stany (jak Alabama) są takie, że w niektórych kątkach ciemnota jest więkrza niż w najgorszej wsi pod Bęcorką koło Warszawy.  Tego się po prostu nie pokazuje i tyle.  Polecam oglądanie programów \"America Undercover\" na HBO (jak ma ktoś ten zagramaniczny).  Tam pokazują często to \"podbrzusze\" tego \"pięknego\" kraju.....                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-03-26 (Śro), 22:55 »
No, generalnie o tym jak to Amerykanie na kontynent przybyli i dlaczego, jakie pozakładali stany i dlaczego, kim są pionierzy i redneckowie (i dlaczego), jacy to indianie byli madrzy (A-ha.) i takie tam. W sumie - nic spójnego... Niestety.  :cry:  

Ale ten wykładowca... Dobrze, że nie jestem babą (bez obrazy)  :roll:

I tak wszystko nakłamali o Indianach, że biali sie tylko bronili przed Indianami, a Indianie sami się dali zamknąć do rezerwatów, ech szkoda słów :|                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-03-27 (Czw), 14:25 »
oczywiście że mają, jakąś kulturę mają. tylko brak tradycji, nie miała się kiedy wytworzyć.

nie jestem co prawda etnologiem, ale jak Wam się zdaje, historyczna przeszłość narodu bardzo wpływa na dzisiejszą kulturę? mnie się zdaje, że nie tak bardzo jak kiedyś. dziś jest kultura masowa, kicz i bezguście, pośród maleńkich enklaw tradycji i poszanowania starych zasad. w myśl tej zasady wcale nie jesteśmy tak bardzo gorsi od nich... niestety.

Dopisane: AGRRRRH DURBIK! teraz jesteś zadowolony??? ]:)
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-03-27 (Czw), 20:11 »
Ja też nie jestem entologiem waste, bo na drzewach się mało znam.

OK, to żart itp, literówek się aż nie czepiam. :D Sam robię miliony.                    

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-03-27 (Czw), 21:52 »
mnie się zdaje, że nie tak bardzo jak kiedyś. dziś jest kultura masowa, kicz i bezguście, pośród maleńkich enklaw tradycji i poszanowania starych zasad

Nyo tak- a wszystko przez Hamerykancow\\ USrAncow  :|                    
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-03-28 (Pią), 20:52 »
czy ja wiem, nie tylko. przede wszystkim przez postęp, w obecnych coś co było w użyciu 10 lat temu, często dziś już nie racji bytu. a co dopiero mówić o tradycjach z przed wieku?

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:09 »
przede wszystkim przez postęp, w obecnych coś co było w użyciu 10 lat temu, często dziś już nie racji bytu.

To tez jest przez Hameryke. Wogule co zlego sie dzieje to przez USrAncow  :wink:                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:23 »
a przez japonię, dajmy na to, nie? a przez wiele innych narodów. oni też przyczynili się do postępu, szczególnie w dziedzinie elektroniki.

Offline Tomi Li Drzons

• +
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:25 »
W sumie jakby sie zagłębić w temat to Ameryka ma czym sie pochwalić... Mnie zawsze fascynowali Indianie... ich wierzenia, wodzowie, szamani, wojownicy, stroje i takie tam inne rzeczy... Byłem kiedyś na takim pokazie tańców wojennych i innych zresztą też... tradycyjne stroje, muzyka... Klimacić był nizły i Indianie prawdziwi                    

\"Vaya con dios\"

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:58 »
W sumie jakby sie zagłębić w temat to Ameryka ma czym sie pochwalić... Mnie zawsze fascynowali Indianie... ich wierzenia, wodzowie, szamani, wojownicy, stroje i takie tam inne rzeczy... Byłem kiedyś na takim pokazie tańców wojennych i innych zresztą też... tradycyjne stroje, muzyka... Klimacić był nizły i Indianie prawdziwi

No mnie też fascynują Indianie, nie tylko północno-amerykańscy ale i południo-amerykańscy(Aztekowie, Majowie i inni).
Indianie to rdzenni mieszkańcy Ameryki, z kulturą tradycją itd. ,ale niestesty zepchnięci i wybici przez \"Hamerykanów\" -osadników , którzy nie mieli i nie mają żadnej kultury i wywodzili się w głównej mierze z przestępców i awanturników :|                    

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-03-30 (Nie), 14:25 »
\"Hamerykanów\" -osadników , którzy nie mieli i nie mają żadnej kultury i wywodzili się w głównej mierze z przestępców i awanturników

No i juz wiemy zkad te agresywne zapedy pana Buash\'a :wink:                    

Offline Gosso King

• +
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-04-01 (Wto), 19:24 »
Mnie strasznie wkurza jak np. Polacy pogrążąją się w żałobie ponieważ Kolumbia spadła i zginęło siedem osób. Podczas gdy w Afryce codziennie giną ludzie z głodu (co oczywiście tych Polaków nie obchodzi).                    
>>> dawniej Shrek Zwei <<<

Członek K.U.R.W.A.

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-04-01 (Wto), 19:44 »
Mnie strasznie wkurza jak np. Polacy pogrążąją się w żałobie ponieważ Kolumbia spadła i zginęło siedem osób. Podczas gdy w Afryce codziennie giną ludzie z głodu (co oczywiście tych Polaków nie obchodzi).

Święte słowa. Poza tym jak Amerykanów my nie obchodzimy,wręcz Polacy są szyknaowani w Stanach-wiem bo byłem tam nie raz, to jaki sens ma żałowanie Amerykanów? Co nas to obchodzi.