Autor Wątek: Piłka nożna jest przereklamowana i NUDNA  (Przeczytany 11606 razy)

Offline Loco

• +
Piłka nożna jest przereklamowana i NUDNA
« dnia: 2003-06-02 (Pon), 18:24 »
Tak. Według mnie popularność tego sportu wynika tylko i wyłącznie z możliwości uprawiania go praktycznie wszędzie. W kosza nie zagrasz bez choćby obręczy, w hokeja bez lodowiska itd. A piłka nożna? Dwa plecaki, kawałek gruntu i piłka to jedyne, co potrzebne.

I co z tego? Półtorej godziny ganiania za piłką, brutalnych fauli i to wszystko po to, żeby (na przykład) mecz zakończył się remisem? Co tam, chrzanić remisy! Drużyna strzela 3 gole i zwycięstwo ma praktycznie w kieszeni. Z widowiskowością też nie jest najlepiej. No, chyba że lubi się oglądać płaczących mężczyzn i nieuzasadnione bójki. Kiedyś nawet lubiłem się pogapić na jakieś mecze na poziomie (Bundesliga, finały Ligi Mistrzów), ale coraz bardziej mnie to nudzi. Jednak nie ma jak koszykówka.  8)  

Co ciekawe, Amerykanie wolą swój \"futbol\" (w którego gra się przez 99% czasu rękami), który jest JESZCZE nudniejszy od piłki nożnej. Co kilka sekund przerwy, mozolne zdobywanie kolejnych jardów...  zzz.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline xxx

• ++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-02 (Pon), 19:54 »
O widzę Loco, że ostro idziesz po forum.
Ja nawet lubię grać w piłkę nożną. Gram na pozycji bramkarz. Lubię nawet pooglądać dobre mecze.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-02 (Pon), 20:34 »
Loco - to jedyny sport ktory sie dobrze oglada. ogladaj kosza czy siatke, to dopiero nudy. Do grania lubie tylko noge i kosza                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-03 (Wto), 08:51 »
gra nudna, czasami można pooglądać reprezentacje polski
nigdy jednak mnie do tego nie ciągneło
100 razy bardziej wole pooglądać relacje z giro itp i MTB i dualu i downhillu - tam przynajmniej się cały czas coś ciekawego dzieje
a tam, to przez półtorej godziny ganiają się za piłką                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-03 (Wto), 11:09 »
Loco - to jedyny sport ktory sie dobrze oglada. ogladaj kosza czy siatke, to dopiero nudy. Do grania lubie tylko noge i kosza

Nie waż się nawet porównywać piłki nożnej do kosza.  8)  W koszu przez cały czas coś się dzieje. Pełno efektownych zagrań, mniejsze boisko, więcej punktów, mecz o połowę krótszy, żadnych remisów... Siata - owszem, tu robi się tylko trzy rzeczy: wystawia się piłkę, ścina się ją i blokuje.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-03 (Wto), 15:16 »
W piłce nożnej nie ma emocji? looool Ja oglądając mecze Legii mało zawału serca nie dostaję. A już oglądając LM, a w niej takiego np. Zidane\'a to tylko wydobywa się ze mnie same oh i ah. Mnie nawet podoba się futbol na poziomie V ligi (dlatego kibicuję drużynie z mojego osiedla - Świtowi Warszawa). Weź pojedź na wyjazd to jakiejś miejscowości, gdzie niekoniecznie lubią twój klub to emocji będziesz miał pod dostatkiem jak mecz cię nudzi.  :twisted:                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-03 (Wto), 16:12 »
Weź pojedź na wyjazd to jakiejś miejscowości, gdzie niekoniecznie lubią twój klub to emocji będziesz miał pod dostatkiem jak mecz cię nudzi.  :twisted:

OK. Przyznaję, że trochę przesadziłem z stwierdzeniem, że p.n. nie jest emocjonująca. Oczywiście jeżeli ktoś się angażuje, to trudno, żeby się nie emocjonował.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-03 (Wto), 16:20 »
Zacytuję tylko mojego byłego nauczyciela WF : Koszykowka to sport dla pedałów :D                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-03 (Wto), 16:52 »
Zacytuję tylko mojego byłego nauczyciela WF : Koszykowka to sport dla pedałów :D

Ciekawe. Myślałem, że wszyscy wuefiści lubią koszykówkę. Argumenty, proszę.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-06-03 (Wto), 16:58 »
Argumentów nie podał, wiec bez urazy. Moja prywatna opinia: do ogladania tylko noga, kosz jest monotonny, siatka to juz wogole.
Do grania: w zasadzie wszystko, preferuje noge i kosza                    

Offline Daarth

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-06-07 (Sob), 10:44 »
a ja mam takie spaczenie ze nie lubie pilki noznej. i to od kiedy pamietam. nigdy mnie to nie interesowalo. to samo jest z koshem :| siatka hmm ja lubie i nawet mi niezle idzie :D.                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-06-07 (Sob), 10:53 »
Ja tam wolę 100 razy bardziej pooglądać zawody MTB: downhill,duall, czy motocross - ciągle się coś ciekawego dzieje.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Szmugiel

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-06-07 (Sob), 11:07 »
Weście mie awet nie denrwujcie tmi postami i tematem. ja osobiście uwielbiam piłkę nożna !! :evil:                    
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności  ”Albert Einstein

Jest 1% tego, co wiesz; 4% tego czego nie wiesz; 95% tego, czego nie wiesz, ze nawet nie wiesz.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-06-10 (Wto), 22:13 »
piłka nożna nie jest taka zła
nie zasypia się przy niej tak jak przy żużlu i koszu :hihi:                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-06-10 (Wto), 23:36 »
piłka nożna nie jest taka zła
nie zasypia się przy niej tak jak przy żużlu i koszu :hihi:

Albo przy tenisie :D Jednak pare zalet ma :hihi:                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-06-10 (Wto), 23:50 »
tenis? a pewnie - na niektóre tenisistki da się nawet popatrzeć
a na piłce zarabiają najwięcej Ci od montażu krzesełek :D                    

Offline azul

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-06-11 (Śro), 18:08 »
Argumentów nie podał, wiec bez urazy
trzeba go było spuścić z 10-tego na krawężnik.
Weź pojedź na wyjazd to jakiejś miejscowości, gdzie niekoniecznie lubią twój klub to emocji będziesz miał pod dostatkiem jak mecz cię nudzi

tylko że tu nie o takie \'emocje\' chodzi ,równie dobrze możesz zaprośić grupe skinów na koncert punkowy -emocje gwarantowane.

I love this game ,NBA. i tak juz pozostanie ,a koszykówka nie jest monotonna ,jak kolega loco pisał ciągle sie coś dzieje ,jest znacznie większy \"wachlarz\" możliwych zagran niz w piłce \'kopanej\'.                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-06-11 (Śro), 18:56 »
oooooo.....widze, ze ktos tutaj nie bal sie przeciwstawic \"gromadzie\".
TAK JEST! zgadzam sie. co prawda ja wiem dlaczego mam uraz do noznej. kiedys mielismy kawalek niewykorzystanej ziemi, wiec gralismy w noge. potem przylazl do bloku taki debil i zasadzil trawe. zabronil nam grac w tym miejscu... i juz nie bylo gdzie kopac pilki...
nie lubie noznej. tak jak kazdego innego sportu ;)                    

Offline Davsar

• ++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-06-12 (Czw), 19:01 »
Zależy kto co lubi.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-06-12 (Czw), 20:55 »
mnie tam generalnie sporty nudzą, ale jeśli już mam coś oglądać, to wolę sporty indywidualne. czasem coś sobie obejżę, ale bardzo rzadko. ludzię obejżeć jak ludzie uprawiają coś oryginalnego, nieznanego.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-06-13 (Pią), 08:07 »
pilka nozna? bleah... koszykowka? double bleah...
sporty ciekawe? gimme a break. jesli juz mam cos ogladac to albo sporty extremalne, bo sam ich nie uprawiam i sa efektowne, oraz sporty exotyczne, bo bycmoze sa ciekawe i jest to pewne novum.
popularne? ludzie jako masa to idioci, generalizujac of korz. dopiero czlowiek jako jednostka moze sprobowac powiedziec o sobie ze jest mniej lub bardziej inteligentny. a wiadomo co idiotom smakuje najlepiej. nieskomplikowana rozrywka w stylu: przekop sprezysta sfere jak najdalej od rodzimego prostopadloscianu. czasem kopnij rywala w piszczel albo w jadro, i udawaj ze on ciebie tez kopnal, lub dla mniej brutalnych, szarpnij go za koszulke, jak bedzie chcial glowkowac obok ciebie. zasady tak banalne ze nie sposob sie pomylic. Natomiast, takie kendo, lyzwiarstwo figurowe (tak tak... stawiam te rozrywke o stokroc wyzej niz kopanine) wymaga olbrzymiej finezji zwinnosci i zrecznosci, a nie kondychy... biegaj jak najdluzej, to jestes dobrym zawodnikiem.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-06-13 (Pią), 18:05 »
pilka nozna? bleah... koszykowka? double bleah...
sporty ciekawe? gimme a break. jesli juz mam cos ogladac to albo sporty extremalne, bo sam ich nie uprawiam i sa efektowne, oraz sporty exotyczne, bo bycmoze sa ciekawe i jest to pewne novum.
popularne? ludzie jako masa to idioci, generalizujac of korz. dopiero czlowiek jako jednostka moze sprobowac powiedziec o sobie ze jest mniej lub bardziej inteligentny. a wiadomo co idiotom smakuje najlepiej. nieskomplikowana rozrywka w stylu: przekop sprezysta sfere jak najdalej od rodzimego prostopadloscianu. czasem kopnij rywala w piszczel albo w jadro, i udawaj ze on ciebie tez kopnal, lub dla mniej brutalnych, szarpnij go za koszulke, jak bedzie chcial glowkowac obok ciebie. zasady tak banalne ze nie sposob sie pomylic. Natomiast, takie kendo, lyzwiarstwo figurowe (tak tak... stawiam te rozrywke o stokroc wyzej niz kopanine) wymaga olbrzymiej finezji zwinnosci i zrecznosci, a nie kondychy... biegaj jak najdluzej, to jestes dobrym zawodnikiem.

Może kompresik do czółka?

Jakoś cały świat się pasjonuje futbolem. Ludzie niezależnie od pozycji społecznej kochają ten sport. Alex Ferguson za wybitne osiągnięcia jako trener dostał nawet tytuł szlachecki. A jeżeli nie podobają ci się finezyjne zagrania Zidane\'a to już twój problem. Nie musisz wyrażając swoje opinie rzucać mięsem na innych.

Życzę miłego oglądanie łyżwiarstwa figurowego...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-06-13 (Pią), 22:32 »
jedzmy gowno. miliony much nie moga sie mylic... to po raz.
po dwa, gdzie kogos obrazilem. ze nazwalem masy glupimi? a nie sa? ich troje jest masowe, bigbrat byl masowy. czy zaliczasz to do rozrywki wysublimowanej? ja bynajmniej.
lubisz pilke? no coz... twoja sprawa, dla mnie jest to o 70pkt  IQ za glupia, na dodatek malo widowiskowa. juz walka emerytek o miejsce w tramwaju bywa bardziej pasjonujace. i przynajmniej po tym nie spotyka sie 200 ogolonych na lyso, wielce ynteligentnych \"ludzi\" ktorzy drewnianymi i metalowymi, a nawet czasem ostrymi argumentami perswaduja sobie nawzajem przynaleznosc klubowa. I wierz mi. mialem okazje jechac od LKSu pod sam widzew w czasie derb, i sluchac takich ynteligentow, wiec znam to z autopsji.
od kiedy to pozycja spoleczna jest wyznacznikiem obycia  w swiecie. bogaci kradna tak samo jak biedni, zabijaja tak samo jak biedni, sloma niektorym z buciorow wystaje im tak samo jak niektorym biednym. za to niektorzy biedni sa bardziej inteligentni niz niejeden bogaty. I wierz mi, to akurat znam z autopsji.

Sir Sinclair tez dostal tytul szlachecki, i zapewniam cie ze jest dla mnie wieksza osobistoscia niz jakis Alex - trener.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-06-14 (Sob), 08:28 »
W Łodzi to w ogóle kibice to palanci. Na stadionie Widzewa zawsze drużynę przyjezdną obrzucają kamieniami. Gdy przyjechali na Legię wbiegli na boisko i przez to był zamknięty stadion.

Piłka nożna to nie tylko kopanie gały. To także taktyka, która jest ustalana na podstawie długich obserwacji i analiz. Na sukces w tym sporcie składa się bardzo wiele czynników i dlatego jest taki wspaniały. A nazywając miłośników tej dyscypliny głupkami, mówisz o większości tego forum. Jak dla mnie to na tym forum raczej nie ma (albo jest bardzo mało) osób głupich.

Wiesz co? O gustach się podobno nie dyskutuje i może my się tego trzymajmy. Każdy może wyrazić swoją opinię, ale nie obrażając innych.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-06-14 (Sob), 09:20 »
nie zrozumiales mnie. kazda rozrywka masowa, traci duzo w moich oczach.  popatrz na komputeryzacje i internet. kiedys, kiedy ty jeszcze do przedszkola nie chodziles, swiatek komputerowy to byla elitarna grupka dosc inteligentnych osob. stwierdzam tak, poniewaz w tamtych czasach poslugiwanie sie kompem bylo nieco trudniejsze niz dzis. procedura byla bardziej skomplikowana, bo nawet trudniej bylo wpisac LOAD \"\" pogrzebac przy tasmie i cierpliwie poczekac, niz kliknac na ikonke i koniec. potem wszedl internet, a kompa zaczeli kupowac sobie byle idioci, a dzis komp doslownie wszedl pod strzechy. nie wierzysz? poczytaj sobie komentarze na ONEcie. tak, komputery to rozrywka masowa i duzo stracila w moich oczach, niz to na czym sie wychowywalem i ubolewam ze tak sie stalo... football nie jest tu ewenementem. a masy to wciaz idioci.
a zapomniales dodac ze oprocz skrupulatnie dobranej taktyki, trzeba jeszcze skrupulatnie dobrac klienta ktoremu sprzeda sie mecz...
slowo \"kibic\" i \"pilka nozna\" nieco sie wykluczaja... jest to gatunek wymarly, lub o tendencji spadkowej, bo wszyscy jada na mecz sie \"napierdalac\". tak tak... o tym tez slyszalem, i to z pierwszej reki nawet...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-06-14 (Sob), 09:55 »
Bić się na stadiony przychodzą chuligani. A czy nie obchodzą ich wyniki to trudno powiedzieć. Tych, którychnie obchodzą to kompletne bezmózgi. Przecież od ekscytowania się wynikami, grą piłkarzy to się zaczęło. Bez sensu jest też dymienie na stadionach.

Ale teraz obok grup hools tworzą się na stadionach grupy ultras. I do nich należą przeważnie w 100% ludzie inteligentni. Są to przeważnie studenci, którzy dbają o oprawę na meczach. Nie można więc wszystkich kibiców wrzucać do jednego worka.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-06-14 (Sob), 15:03 »
mozliwe, ale to nie ich widac i slychac na stadionach tylko bydlo. z tego powodu wlasnie wszyscy kibice leca do jednego worka. jedna jaskolka wiosny nie czyni. na meczach jest bydlo i koniec. pogadamy jak na mecz bedzie mogla pojsc rodzina z malymi dziecmi i wrocic do domu bez koniecznosci sluchania \"kurw\", \"jeban\" etc. bron boze, oberwania od czegokolwiek lub kogokolwiek, za cokolwiek. a policja na meczach bedzie tylko po to zeby nikt nie ukradl samochodu z parkingu przed stadionem...                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-06-14 (Sob), 19:51 »
mozliwe, ale to nie ich widac i slychac na stadionach tylko bydlo. z tego powodu wlasnie wszyscy kibice leca do jednego worka. jedna jaskolka wiosny nie czyni. na meczach jest bydlo i koniec.

A czy chodzisz regularnie na mecze piłki nożnej? Jeżeli nie, to może nie powinieneś tak generalizować. Jeżli jednak chodzisz na mecze, to przepraszam.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-06-14 (Sob), 21:24 »
ja osobiscie, nie, moj kumpel zna to z pierwszej reki, bowiem jego kolega lazi... ostatnio na jakims meczu na widzewskim stadionie byl, i to co slyszalem to doslownie jakas pomylka... zastanawiajace, ze ani razu nie padlo stwierdzenie ze mecz byl dobry, albo nawet slaby. wazniejsze najwidoczniej bylo, ze jakiegos policjanta kopali, a inna banda poszla po kamienie do rzucania...
zdarzylo mi sie w zyciu obejrzec kilka meczy, i coz... nie powiem zeby kibicowanie polegalo na rzucaniu flar i srajtasm na boisko. takze moj ojciec ktory chodzil na mecze, deklaruje ze w dzisiejszych czasach to chyba jednak obejrzy w tv, i tak wlasnie robi. NIE widzialem wszystkich aspektow meczu plki noznej, ale NAPEWNO nie widzialem tam rodziny z malymi dziecmi, ktora przyszla zeby sie rozerwac przy odrobinie dobrej gry... chyba ze gdzies tam sie ciesnila w tych tabunach lysych pal sterczacych, plujacych i kurwujacych w bezladnych kolejkach do kas.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-06-14 (Sob), 23:01 »
Hohohohhoo, co za ognista dyskusja!

Otóż ja wam powiem taką światłą prawdę: podoba nam się ten sport, który sami lubimy uprawiać. Ja na przykład nie lubię koszykówki, bo jestem niski krępy & korpulentny (używam też wielu eufemizmów) - więc koszykówka mnie ani nie emocjonuje, ani porywa. Siatkówkę juz bardziej lubię, bo jest to gra dynamiczna, szczególnie od czasu wprowadzenia nowych przepisów.

Piłka nożna? Ależ ja naprawdę współczuję ludzim, którzy jak mieli od 7 do 16 lat nie kopali z kolegami na podwórku! Przecież to było mega! Nie chodziło o samą grę może, ale o rzeczy w stylu \'gdzieś podał pojebie\', tudzież \'noż do chuja, wyprowadzam takiemu a on pierdoli\'... Ech... nie wrócą te czasy, a bardzo, bardzo żałuję.

Jednak nie lubię profesjonalnej piłki. Nudzi mnie właśnie dla tego że jest profesjonalna i na poważnie. I że ja tam nie gram. A że bardzo lubię w piłkę grać i nie do końca jestem do dupy - korzystam zawsze z okazji, żeby pokiwać się troszkę nawet między owymi wymienionymi dwoma plecakami. Bo to jest przyjemne.

Sportem zaś który mnie emocjonuje nawet w telewizji jest curling. Toż to prawdziwa turowa strategia! Kiedyś chciałbym go spróbować amatorsko. Zobaczymy jakby się grało na zywo.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-06-15 (Nie), 10:45 »
Sportem zaś który mnie emocjonuje nawet w telewizji jest curling. Toż to prawdziwa turowa strategia! Kiedyś chciałbym go spróbować amatorsko. Zobaczymy jakby się grało na zywo.

Jezu, mam nadzieję, że nie mówisz tego poważnie. Curling to największe nieporozumienie wśród sportów. Ten sport to żart. Nie wymaga praktycznie żadnych umiejetności poza umiejętnością planowania (do pewnego stopnia, w końcu to tylko hmmm... \"posuwanie\" kamieni po lodzie) i wyczucia. Bez urazy, ale jeżeli TO jest sportem olimpijskim, a piłka ręczna NIE, to ja już nie wiem co jest grane.                    

Offline Verminaard

• +
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-06-15 (Nie), 13:10 »

Jezu, mam nadzieję, że nie mówisz tego poważnie. Curling to największe nieporozumienie wśród sportów. Ten sport to żart. Nie wymaga praktycznie żadnych umiejetności poza umiejętnością planowania (do pewnego stopnia, w końcu to tylko hmmm... \"posuwanie\" kamieni po lodzie) i wyczucia. Bez urazy, ale jeżeli TO jest sportem olimpijskim, a piłka ręczna NIE, to ja już nie wiem co jest grane.

Zdecydowanie zgadzam się z Loco ,curling jest nazwijmy to DZIWNĄ dyscypliną sportową. Rzeczywiście nie wymaga wielu umiejetności , chociaż żeby grać w piłke wystarczy umiec kopać :)
Curling nie powinien być dyscypliną olympijską , jest wiele lepszych dyscyplin które powinny być.                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-06-15 (Nie), 17:56 »
O, ja nie mówię żeby aż był dyscypliną olimpijską. Wali mnie zresztą co nią będzie. Ale miło mi się curling ogląda i myślę, że miło byłoby zagrać.                    

Offline Verminaard

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-06-15 (Nie), 17:59 »
O, ja nie mówię żeby aż był dyscypliną olimpijską. Wali mnie zresztą co nią będzie. Ale miło mi się curling ogląda i myślę, że miło byłoby zagrać.

Ja tam nie jestem przekonany do tego \"sportu\" , pomijając sprawę tego czy jest/był/będzie dyscypliną sportową JA strasznie lubie sporty dzięki którym można się zmęczyć , wypocić alkohol ;) , i ogólnie pobiegać a Curling z kilku względów nie nadaje się do tego.
Siatka na plaży rulezzz :)                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-06-15 (Nie), 18:45 »
ja osobiscie, nie, moj kumpel zna to z pierwszej reki, bowiem jego kolega lazi... ostatnio na jakims meczu na widzewskim stadionie byl, i to co slyszalem to doslownie jakas pomylka... zastanawiajace, ze ani razu nie padlo stwierdzenie ze mecz byl dobry, albo nawet slaby. wazniejsze najwidoczniej bylo, ze jakiegos policjanta kopali, a inna banda poszla po kamienie do rzucania...
zdarzylo mi sie w zyciu obejrzec kilka meczy, i coz... nie powiem zeby kibicowanie polegalo na rzucaniu flar i srajtasm na boisko. takze moj ojciec ktory chodzil na mecze, deklaruje ze w dzisiejszych czasach to chyba jednak obejrzy w tv, i tak wlasnie robi. NIE widzialem wszystkich aspektow meczu plki noznej, ale NAPEWNO nie widzialem tam rodziny z malymi dziecmi, ktora przyszla zeby sie rozerwac przy odrobinie dobrej gry... chyba ze gdzies tam sie ciesnila w tych tabunach lysych pal sterczacych, plujacych i kurwujacych w bezladnych kolejkach do kas.

Ja ci tylko powiem morgurth, że na paru meczach już byłem. Jeździłem na wyjazdy na małe stadiony gdzie nie ma żadnej ochrony i sektora dla gości i jeszcze nigdy mi się nic nie stało.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline azul

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-06-15 (Nie), 19:05 »
jeszcze nigdy mi się nic nie stało.
ale za to kibicom przeciwnej druzyny tak :twisted:                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-06-15 (Nie), 21:14 »
kacper, mowie to co widze. nie zmyslam, nie ubarwiam. wnioski wyciagnij sam.
tobie nic sie nie stalo, we wroclawiu, czy gdzie to starlo sie 200 lysolcow, ale policja szybko interweniowala i zdechl tylko jeden.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-06-16 (Pon), 09:29 »
szkoda... tylko jeden...
ja się zastanawiam dlaczego nie zrobią dwóch stadionów. najednym toczyłaby się rozgrywka, a drugi byłby dla \"gladiatorów\". w końcu oni i tak przyjeżdzają pokazać drugiemu klubowi że nie są dobrzy tylko w pysku. no ewentualnie mogliby zamontować telebim, może któregoś z debili zainteresowałby jednak wynik, jak już niezdolny do walki leżałby w kałuży ketchupu.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-06-16 (Pon), 10:38 »
kacper, mowie to co widze. nie zmyslam, nie ubarwiam. wnioski wyciagnij sam.
tobie nic sie nie stalo, we wroclawiu, czy gdzie to starlo sie 200 lysolcow, ale policja szybko interweniowala i zdechl tylko jeden.

Kto nie chciał się tam bić to na tej ustawce nie był. Żaden kibic przez przypadek tam się nie znalazł. To była dużo wcześniej umówiona akcja. Poza tym nie wiem czy to jest dobry pomysł robić ustawki w środku miasta jak można to zrobić gdzieś w lesie i wtedy nie ma szans żeby policja ich wyczaiła.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-06-16 (Pon), 16:16 »
hools, ultras, ustawki... dzizas, ale zargon kibolowy... widac od razu ze to nie moj IQ level. faktycznie, mogliby w lesie. ale ja bym wolal, one man standing a zwyciezca dostaje prezent z kalacha, prosto w glowke. po czym w obliczu efektownej implozji osunalby sie na ziemie. nie wiem czy jestes tego swiadom, ale to bylo... hmm... CELOWE? to chyba wlasciwe okreslenie.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-06-16 (Pon), 17:10 »
hools, ultras, ustawki... dzizas, ale zargon kibolowy... widac od razu ze to nie moj IQ level. faktycznie, mogliby w lesie. ale ja bym wolal, one man standing a zwyciezca dostaje prezent z kalacha, prosto w glowke. po czym w obliczu efektownej implozji osunalby sie na ziemie. nie wiem czy jestes tego swiadom, ale to bylo... hmm... CELOWE? to chyba wlasciwe okreslenie.

Co celowe? Zabójstwo? Na pewno nie. Po prostu używali sprzętów. Niestety dużo ekip to robi i później są takie sytuacje. Ekip, które robią takie rzeczy się nie szanuje w światku kibicowskim.

Hools, ultras, ustawki to nazwy, których nie da się zastąpić innymi słowami, więc trudno ich nie używać.

Żeby była jasność. Nie popieram chuliganów i tego co robią. A jak już muszą to niech załatwiają to w swoim gronie. No i oczywiście ja sam nie mam z tym nic wspólnego. Ja na Świcie z kolegami starami się tworzyć klimaty ultras (flagi, pirotecnika, doping).                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-06-16 (Pon), 21:50 »
alez mozna zastapic...
hools-debile. ustawka-rzez debili, cudowne slowa. tak zabojstwo bylo celowe. spewnoscia nosza noze zeby dlubac sobie w paznokciach, ale jednemu przypadkiem w kieszeni sie otworzyl, podczas gdy tamten upadal na ramie tego pierwszego i sie nadzial. I tak 20 razy... potem przypadkiem ktos sie potknal o niego, i stad te slady trepow na twarzy i klatce piersiowej... zdarza sie, przeciez tam tyle ludzi bylo... szkoda ze rzezie debili nie sa bardziej skuteczne... juz bylbym zadowolony jakby smiertelnosc wsrod uczestnikow wynosila 25%...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-06-17 (Wto), 08:35 »
No nie wiem... W każdym razie ich zachowanie, nawet dla reszty chuliganów, jest niewybaczalne. Po pierwsze jak ktoś leży i ma dosyć to się go zostawia, po drugie jak już mówiłem raczej odchodzi się od używania sprzętów. Po tym wydarzeniu np. na Legii na meczu nie odpalono żadnej pirotechniki. Na wielu innych stadionach też były jakieś formy protestu. W gazecie \"To My Kibice\" było bardzo dużo krytycznych słów napisanych na kibiców, którzy to spowodowali. No ale to nikomu życia nie wróci...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-06-17 (Wto), 09:05 »
uuuuu.... powialo groza. prosze, nawet macie kodeks... tak samo jak samuraje bushido... uuu... chyba sie do was przylacze, macie jakis odpowiednik shogunatu, czy kazdy jest panem swojej wioski?
ale macie racje... ja tez bym zaprotestowal, ze tak malo ich tam zdechlo. to wstyd. tylu chlopa, kazdy z kosa, a tylko jeden trup. cos niewydajne te wasze formacje                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-06-17 (Wto), 09:23 »
Pozwolisz, że siebie zacytuję.
Żeby była jasność. Nie popieram chuliganów i tego co robią. No i oczywiście ja sam nie mam z tym nic wspólnego.

To, że piszę o tym i co nieco o tym wiem to nie oznacza od razu, że jestem jednym z nich. Po prostu jestem kibicem i powinienem orientować się w tych tematach.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-06-17 (Wto), 09:44 »
prawda jest taka ze w waszym srodowisku jest przyzwolenie na to i kazdy przymyka na to oczy, mowiac: to nie moja sprawa, ja nie biore w tym udzialu. mnie wali czy zdechnie jeden debil czy 50, ale TO wlasnie rzutuje na twoje srodowisko kacper, wiec nie jecz mi tu, ze ty jestes dobry, a reszta to zli panowie...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-06-17 (Wto), 09:59 »
prawda jest taka ze w waszym srodowisku jest przyzwolenie na to i kazdy przymyka na to oczy, mowiac: to nie moja sprawa, ja nie biore w tym udzialu. mnie wali czy zdechnie jeden debil czy 50, ale TO wlasnie rzutuje na twoje srodowisko kacper, wiec nie jecz mi tu, ze ty jestes dobry, a reszta to zli panowie...

Na takiej Legii chuliganów może jest z 300 na 10000, które jest na stadionie. Daje to 3% osób obecnych na stadionie. Nikt nie będzie ich tam nikt wyganiał, bo to wierni kibice od wielu lat. Poza tym tacy Teddy Boys \'95 mają wśród kibiców Legii szacunek, bo nigdy nie dymią na stadionie. Siedzą sobie spokojnie wśród rodzin na krytej. Jeśli coś robią to poza stadionem, żeby klub nie miał przez to żadnych kłopotów.

Poza tym co powinno się zrobić? Chuligani to część kibicowskiego światka. A jak ktoś może coś z tym zrobić to tylko władze kraju. W Anglii przecież byli najgorsi hoolies w całej Europie, a teraz na stadionach nie ma żadnych płotów. Można? Można, tylko trzeba chciec i umieć zaprowadzić pożądek.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-06-17 (Wto), 12:52 »
co nie zmienia faktu ze wasze srodowisko akceptuje to. jak wyobrazasz sobie walke z chuliganstwem jakim kolwiek, kiedy otoczenie pozwala na takie zachowanie. gdyby te 9700 normalnych kibicow wytknelo palcami te 300, i porzadnie skopalo, zeby ich nauczyc szacunku, to zapewniam cie, ze bylby spokoj, bez angazowania srodkow publicznych. ponadto, co wedlug ciebie oznacza \"Jeśli coś robią to poza stadionem, żeby klub nie miał przez to żadnych kłopotów.\". typowy przejaw debilizmu i krotkowzrocznosci.
prosty rachunek:

deklaracja zmiennych i warunkow
impreza sportowa+widownia=zysk gdzie reputacja=widownia

zaleznosci
delta(reputacja)= delta(widownia)
impreza sportowa+delta(widownia)=delta(zysk)
zatem:
delta(widownia)>0 => delta(zysk)>0

teraz:
impreza sportowa+chuligani=delta(reputacja)<0
delta(reputacja)<0=delta(widownia)<0=>delta(zysk)<0

przy czym delta(X) to zmiana X w czasie t zaleznie dodatnia \'>0\' tudziez ujemna \'<0\'

reputacja maleje przez takich cwokow jakich sobie hodujecie, bez wzgledu gdzie sie oblapiaja, na ulicy czy na stadionach. wciaz mnie zastanawia czy te pluszowe chlopaczki aby napewno nie dzialaja na szkode swojego ukochalego klubu.

ponadto, jak ide ulica i widze napis \'widzew: duma i honor\' to odczutam niekontrolowany odruch zoladkowy potocznie zwany wymiotnym.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-06-17 (Wto), 14:12 »
Na Legii chuligani już od kilku lat nie zrobili niczego co wyrządziłoby w jakikolwiek sposób szkodę klubowi. Oni naprawdę nie chcą rozgłosu. Przez zbyt dużą wiedzę spoleczności o nich łatwiej trafią do pierdla. Myślę, że dobrą lekturą może być strona grupy TB\'95. Tam jest wszystko wytłumaczone. Zapraszam na http://geocities.com/hoolinfo/.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-06-17 (Wto), 16:34 »
Morgurth: a wiesz, ze nie wolno mówić \'szogunat\'? Kolo z UJ co mu kiedyś powiedziałem że \'szogunat cośtam...\' to mnie z**bał, bo powinno się mówić \'siogunat\'. :D Po japońsku znaczy. A przyznam, że wietrzę tu paranoję...

Kacper: o moim dennym bracie gdzieś tu móiłem na forum juz dziś. On się bardzo zawsze podniecał wynikami róhó hożuf, a w każdej bitce brarł udział... Aż nie dostał cegłą w ryj, wtedy przestał. To co on był? \'Hool\' zwykły, czy taki hybrydowy, na pół z \"Ultrasem\'.

Do Anglii moze nie porównuj. Tam grają DRUŻYNY. A u nas żaden patafian nie potrafi nawet piłki kopnąć. U nich bycie kibicem to czasem rodzinna tradycja. U nas już tylko głupota.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-06-17 (Wto), 17:39 »
durbik, po prawdzie, \'shi\' japonskie, czyta sie \'si\', ale nie jestesmy w japonii, i odkad pamietam zawsze slyszalem \'szogunat\' a nie \'siogunat\'. dobrze wiedziec. jak trafie na paranoika, bede pamietal twoja przestroge :)                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-06-17 (Wto), 19:00 »
Kacper: o moim dennym bracie gdzieś tu móiłem na forum juz dziś. On się bardzo zawsze podniecał wynikami róhó hożuf, a w każdej bitce brarł udział... Aż nie dostał cegłą w ryj, wtedy przestał. To co on był? \'Hool\' zwykły, czy taki hybrydowy, na pół z \"Ultrasem\'.

Ruch ultras w Polsce zajmuje się oprawą spotkań, więc najwyżej można by go było zaliczyć do hools. I tu jest przykład dla morgurtha, że chuliganów też interesują wyniki sportowe.

Do Anglii moze nie porównuj. Tam grają DRUŻYNY. A u nas żaden patafian nie potrafi nawet piłki kopnąć. U nich bycie kibicem to czasem rodzinna tradycja. U nas już tylko głupota.

W naszej lidze poziom się ostatnio podniósł. mamy trzy naprawdę niezłe drużyny (Wisła, Legia, Groclin). Dowodem na to niech będą wyniki Wisły w Pucharze UEFA.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-06-18 (Śro), 08:53 »
looool... durbik, miales brata hooligana, dude. respekt, to musialo byc bardzo bogate doswiadczenie. kacper, ale nie przejmuj sie, jak pokazal przyklad durbika (a wlasciwie hooligana z jego wioski), mozna sie z tego leczyc. proponuje orzezwiajaca umyslowo kuracje cegla.
cegle nalezy wysterylizowac, aby, jesli przebije sie do mozgu (albo raczej do puszki mozgowej, bo o powyzszym organie nie ma nawet mowy, chyba) to zeby nie wdal sie tezec. kuracja musi byc powtarzana do skutku wraz z dawkowaniem leku (czyli silniejszym bodzcem leczacym). ot i pacjent zdrowy.
a na powaznie, to khem... to ze interesuja ich wyniki mialo podnosic ich wartosc w moich oczach? hej no... nie rozwalaj mnie. wiesz, wczoraj przeczytalem wyniki z gazety, interesuja mnie wyniki, widzisz... hej ziomalu, jestem ultras! OLE ! OLE ! OLE! DUMA I HONOR i te sprawy.                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-07-09 (Śro), 12:12 »
hmm nie odwiedzalem tego podforum wiec wczesniej nie odpowiedzialem, ale teraz przejrzalem caly topic .. wiec zaczynamy ;)

Kiedyś nawet lubiłem się pogapić na jakieś mecze na poziomie (Bundesliga, finały Ligi Mistrzów), ale coraz bardziej mnie to nudzi.

Bundesliga nie stoi na zbytnio wysokim poziomie .. no i mecze tam sa nudne .. popatrz na Primera Division
slowo \\\"kibic\\\" i \\\"pilka nozna\\\" nieco sie wykluczaja... jest to gatunek wymarly, lub o tendencji spadkowej, bo wszyscy jada na mecz sie \\\"napierdalac\\\". tak tak... o tym tez slyszalem, i to z pierwszej reki nawet...

pilka nozna nie istnieje tylko w polsce ... w innych krajach jest wielu kibicow i oni na prawde kibicuja swojej druzynie

i te szwedki... :D
W gazecie \\\"To My Kibice\\\" było bardzo dużo krytycznych słów napisanych na kibiców, którzy to spowodowali.

to nie byli kibice ...

co do tych udupow ktorzy chodza na mecze sie naparzac.. zamknalbym ich w jakims mocnym pomieszczeniu, dal kazdemu tasak do reki i niech sie wybijaja...

no i zapomnialbym o najwazniejszym ... pilka nozna dla mnie to najlepszy sport i do ogladania i do uprawiania. Najbardziej mi odpowiada ... a ile emocji wzbudza ladnie strzelona bramka, widowiskowe zagranie.. ( nie bede tu mowil o zidane bo go nie znosze:D )
mniam ;)                    
"Faster we run, and we die young.."

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-07-15 (Wto), 17:31 »
loki, moment... gdzie indziej to jest nie kibic tylko \"fan\" a kibicuja oni nie \"pilce noznej\" tylko \"football\"owi, albo \"fussbal\"owi (czy jak to sie tam pisze, durbik wie, on chyba zna dojcze szpresie). rozumiesz co chce powiedziec? mowimy o polsce i o polskich realiach, o czym takze wytknal durbik mowiac iz angielska pilka to wydarzenie, zas polska to pogrzeb.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-07-21 (Pon), 23:50 »
Ja się znam po niemiecku? Ale tak, Fussball.

Loki - akurat ładne panny w curlingowych MŚ widziałem tylko z drużyny... Niemiec! IWem, wiem, szpetne są NIemry przysłowiowo, ale te niedawne MŚ skupiły same wyjątki :D

No i racja również, Bundesliga tym się różni od polskiej szmacianko-ligi, że tam większe pieniądze zawodnicy dostają. Ale zaściankowa jest tak samo jak liga francuska czy portugalska... Jednak siła reprezentacji narodowej nie zawsze przekłada się na ligę.                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-07-26 (Sob), 10:53 »
Niemiec! IWem, wiem, szpetne są NIemry przysłowiowo

Nie tylko przysłowiowo. To prawda, czego najlepszym przykładem jest Heidi Klum. Popularna jak nie wiem co, a gdyby nie figura, to na ulicy bym się za nią nie obejrzał.                    

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-07-28 (Pon), 12:57 »
morgurth -] no tak polska pilka nozna i polscy kibice to jest porazka.. ale jak graja takich kibicow maja. Tak mi sie chociaz wydaje. Nie pamietam tego, ale widzialem w TV i ojciec mi opowiadal, ze jak gral kiedys Gornik Zabrze (w latach swietnosci .. co kolo lat 70) albo polska druzyna narodowa, ktora niezle sobie radzila.. a nawet bardzo dobrze, ludzie chodzili na mecze calymi rodzinami. Wtedy to bylo widowisko, a nie miejsce w ktorym mozna dostac po mordzie..

a co do niemek. To te z Curlingu tez sa swietne :D .. no i wczoraj widzialem fajna Niemke.. moze i jest duzo brzydkich, ale jest tez duzo fajnych ;)                    
"Faster we run, and we die young.."

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-07-28 (Pon), 14:46 »
Może inaczej. Jaka kasa taka piłka. Jakby byśmy byli bogatszym krajem to i nasza liga stałaby na wyższym poziomie. Nasi najlepsi piłkarze nie wyjedżali by za granicę, sprowadzałoby się lepszych obcokrajowców, wreszcie szkolenie młodzieży byłoby dużo lepsze.

A przez lepszy poziom piłki na pewno chuligani nie przestaną się bić. Na zachodzie też są hoolies. Trzeba by było wprowadzić bardzo wysokie kary za dymienie i problem by się rozwiązał. Ale u nas się myśli, że czym mocniej się pałą czy z shotguna zajebie to tym lepszy będzie skutek. Przez to sytuacja robi się jeszcze bardziej chora.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-07-30 (Śro), 23:12 »
bredzisz pierdoly kacper. kasa ma gowno do gadania, co najwyzej kibice nie beda siadac na plastykowych krzeselkach a na dechach przytwierdzonych do betonowych stopni. zreszta pokazali juz, ze najlepiej, jakby byl tam tylko beton, przynajmniej nie wyrwaliby nic, co moglby posluzyj bo bicia innych.

kasa? chyba tylko materialistycznie niedowartosciowani chlopcy mysla ze kasa rozwiazuje wsze zlo tego swiata. sam powiedziales, ze byles na malomiasteczkowym meczu (lub jak wolisz, na imprezie sportowej o zasiegu powiatowym), i bylo fajnie, nikt sie nie bil a zabawa byla przednia. mam z tego rozumiec ze na malomiasteczkowej rozgrywcze przewalily sie grube miliardy zlotych, podczas gdy rozgrywki pierwszoligowe to swoista forma zebrania o pieniadz na wyplaty dla pilkazy?