Autor Wątek: O wyższości Star Wars nad Matrixem  (Przeczytany 5605 razy)

Offline kacper1916

• +
O wyższości Star Wars nad Matrixem
« dnia: 2003-06-02 (Pon), 17:10 »
Czy nie denerwuje was, że gdzie tylko się nie spojrzycie to widzicie coś związanego z tym filmem? Czy nie uważacie, że ten szum jest zbyt duży? Pod wpływem emocji postanowiłem stworzyć topic, w którym będziemy debatować nad tym dlaczego Gwiezdne Wojny są lepsze od tamtego badziewia... Jak próbuję to przetłumaczyć komuś z moich kumpli to tylko się ze mnie śmieją... Nie zawiedźcie mnie...

Postanowiłem swoje racje wypunktować. :)
 - Przedewszystkim dla mnie Gwiezdne Wojny mają niepowtarzalny klimat. Nie wiem dlaczego, ale przy oglądaniu innych filmów nie ma we mnie tyle emocji.
 - Lucas utworzył całkowicie nowy świat gdzie niby wszystko jest całkowicie fikcyjne, ale także prawdopodobne. Nie wiem jak wy, ale ja bym chciał żyć w takim świecie.
 - Następny argument to kultowe postacie. W Gwiezdnych Wojnach jest mnóstwo charakterów, które znane są prawie wszystkim na świecie, nie ważne czy lubią SW czy nie. W Matrixie trudno doszukać się postaci, w którymi możnaby tak się zafascynować. Np. taki Vader, takich postaci w Matrixie nie ma!

No teraz wasza kolej. :D                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline rednar

• +
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-06-02 (Pon), 17:43 »
Ja osobiscie sie z Toba nie zgadzam....W Matrixie tez jest wlasny i niepowtarzalny klimat...:twisted: Vader i Agent Smith to sa postacie po ktorych zobaczeniu, az ciarki przechodza :twisted:

Ogolnie u mnie osobiscie goruje(a).......Gwiezdne Wojny..

Why :?:

To od nich skopiowano np. chodzenie po scianach [tak, w SW wlasnie jako pierwsze dalo moc bohaterom chodzenia po scianach, Neo przy Jedi/Sithach to ciepla klucha :twisted: ]

FINITO :D                    
tu kiedys bedzie moja elo jol w pompke sygnatura

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-06-02 (Pon), 17:45 »
Porównywać Vadera i Agenta Smitha to tak jakby porównać Tysona i Saletę...

A co do tego chodzenia po ścianach... Gdzie Jedi chodzili po ścianach? :?                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-06-02 (Pon), 17:48 »
A chocby w JK2 :D
SW jest bez watpienia lepsze. przede wszystkim SW to kult, a o matrixie za 10 lat nikt nie bedzie pamietał. SW ma kultowe teksty (sa takie w matrixie?), genialne postacie (Vader), miecze swietlne, kodeks jedi. Matrix to po prostu zlepek czego sie dalo. Czyta wachowski alicje... o to jest fajne - dajemy. A przeciez to ze nazywa postacie np Morfeusz nie gwarantuje głebi. Wachowscy wmawiaja ze matrix to cos wiecej niz dobry film akcji, w SW nikt nie ukrywal ze to film ktory sie oglada. Ideologie dorobilismy my nie producent                    

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-06-03 (Wto), 17:36 »
Ej! Uwielbiam Gwiezdne Wojny ale bardziej Matrixa!!! Czemu? Otuż ten film wciągnął mnie tak bardzo, że aż 5 razy go obejżałem (2x w telewizji na polskim kanale 2xpo niemiecku 1xpo angielsku). A Star Warsy oglądałem każdą cześć oglądałem 2 razy.                    

Offline Verminaard

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-06-03 (Wto), 18:37 »
ja jestem bez wątpienia za SW - ten film i ten świat to legenda.Zobaczymy czy Matrix po 10 - 15 latach będzie legendą czy tylko zapomniałem filmem sci-fi                    
I am your worst nightmare... and i am only beginning ...

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-06-04 (Śro), 02:49 »
Chyba dla mnie bardziej SW.
M2 jeszcze nie widziałem.

Jedyny film sf który dobrze pamiętam to \"Łowca androidów\".

Wątpię czy o matrixie będą ludzie pamiętali. O SW jest ciągle głośno, a i do kręcenia jeszcze sporo zostało.
Natomiast matrix jest krótki. Wszyło M2, a za pół roku ma być 3. Ludzie szybko zapomną.

Chyba że nakręcą za 3 lata 4 część. ;)                    
...

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-06-04 (Śro), 13:12 »
Moim zdaniem matrix jest dobrym filmem. Ale nie byl by przez wszystkich uznawanym za az tak dobrego jakby sie tyle nie wydalo na jego promocje. Wszedzie trabia o matrixe. Czy wiecie ile jest ludzi w chociazby w Polsce ktorzy nigdy nie widzieli matrixa a deklaruja, ze go lubia?                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-06-04 (Śro), 13:45 »
Chyba że nakręcą za 3 lata 4 część. ;)

Nakręcą, bo Matrix okazał się bardzo dobrym interesem. Będą chcieli z ludzi na tym wyciągnąć jak najwięcej pieniędzy.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline rednar

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-06-04 (Śro), 14:52 »
Porownalem czarne charaktery :|

No wlasnie, w Jedi2 :D                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-06-04 (Śro), 15:06 »
Oj tam w grze... W filmie takiego gowna nie było i oby nie pojawiło się w ep. III.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-06-04 (Śro), 15:22 »
Co wy gadacie, chodzenie po scianach bylo juz w wieelu filmach o wschodnich sztukach walki.                    

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-06-04 (Śro), 17:57 »
Wątpie by ludzie pamiętali o Star Warsach za jakieś 6-10 lat no jeśli nakręcą cześć VII VIII i IX to może ktoś będzie pamiętał.                    

Offline rednar

• +
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-06-04 (Śro), 18:09 »
W grze, grze, a ty nawet nie grales na multi :D

Hmm....NIe bylo chodzenia po scianach w filmach, ale rozne \"pierdoly\" sa takze w SW.... :confused:                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-06-04 (Śro), 19:13 »
Wątpie by ludzie pamiętali o Star Warsach za jakieś 6-10 lat no jeśli nakręcą cześć VII VIII i IX to może ktoś będzie pamiętał.

hahahahahaha loooooooooool

A kiedy powstała stara trylogia? Jakoś przez te 30 lat nikt nie zapomniał o SW...  :roll:                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-06-04 (Śro), 19:19 »

Bienio, jak na członka JT to Ty strasznie pesymistyczny jesteś. To jest grupa MANIAKÓW SW więc... :)

A co do tematu: SW górą! :)                    

I chuj

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-06-04 (Śro), 21:27 »

Ech pozostaje powiedziec mi to co przedmowcyy:

:smasi:  :smasi:  :smasi:

Nawet i za 15 beda pamietac, jak nawet i nie wiecej. Oczywiscie nie jakies 7 latki lecz troche starsze ludziska. Swiat Star Wars jest zbyt szeroki, zbyt rozbudowany (ksiazki itp.), zeby od tak ludzie po 6 latach o nim zapomnieli :|                    

Offline rednar

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-06-05 (Czw), 08:12 »
Nie odstajecie troszke od tematu :confused: :?:

SW rulezz, i tyle mam do powiedzienia :D                    

Offline Geborn

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-06-08 (Nie), 06:28 »
Star Wars budowało swoją renomę przez lata. Pierwsze 3 części, po pojawieniu się wdeptywały ludzi w ziemię. Dzięki Lucasowi i doborowej obsadzie (+ efekty + muzyka + stroje + nieskończenie wiele innych czynników) udało się stworzyć dzieło, które na zawsze wryło się w pamięć fanów. Matrix jest dobry... nawet bardzo dobry... ale brak mu tego jednego czynnika, który decyduje o wiecznej chwale. Każdy będzie uważał coś innego za ten czynnik. Dla mnie jest on czymś, co pozwala mi co jakiś czas powrócić do SW i przeżywać  przygody bohaterów... natomiast Matrix... tylko się ogląda...                    
Tamci się zachwiali i upadli, a my stoimy i trwamy... Ps 20, 9

Offline Jarko

• Moderator
  • +
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-06-08 (Nie), 12:50 »
Fakt że SW mają to coś i z chęcią się do niech wraca, z wyjątkiem epI. Ale i koło Matrix też nie można przejść obojętnie. Podobnie ja SW i M zmienił coś w kinie i oba wprowadziły pewną świeżość.. Poza tym zapewne większość ludzi, która była w kinie szczególnie na pierwszej części Matrix po wyjściu z seansu rozglądała się nerwowo dookoła i zastanawiała czy to oby nie była prawda, bo wydarzenia opisane w filmie są tak nierzeczywiste, że aż prawdopodobne.
Właściwie filmów tych nie można porównywać ani mówić o wyższości jednego nad drugi bo to są dwa zupełnie różne filmy. Ale który bardziej zapadnie ludziom w pamięć okaże się za kilka lat.
Matrix jest w gorszej pozycji bo ostatnia jego część ukaże się w listopadzie tego roku a SW jeszcze raz w maju (dwudziesty któryś bodajże) 2005

P.S. Miecze świetlne (i obrazki i w filmie) już robiłem, a za bulle time jeszcze się nie brałem :D                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-06-09 (Pon), 21:14 »
Właśnie jestem po obejrzeniu drugiej części Matrixa. Teraz jestem jeszcze bardziej przekonany o tym, że tej bajeczce do SW bardzo daleko. No i mam kolejne przykłady wyższości Gwiezdnych Wojen.

- Lokacje w Matrixie nie mają szans równać się tym ze SW. W GW każda planeta jest cudowna, piękna, niepowtarzalna, ma swój klimat (od pięknego, zielonego Naboo, do przerażającego, paskudnego Geonosis).

- W SW bardzo podoba mi się, że giną główni bohaterowie, że \"dobro\" nie zawsze wygrywa nad \"złem\". Wzięłem te słowa w cudzysłów, bo niby Jedi, rebelianci to pozytywni boahterzy, a Imperium to zło, ale nie do końca. Tutaj wiele można samemu interpretować. Bo czy tak źle mieli ludzie pod rządami Sithów? Wtedy było sprawne państwo, rządzone przez twardą rękę. W Matrixie nie ma nad czym się zastanawiać.

- Zbalansowanie umiejętności też jest w SW lepsze. No bo taki latający niczym Superman NEO rozwalający stu agentów Smithów jest ajkiś taki sztuczny... Ja wiem, że to wybraniec, ale w SW Anakin/Vader lub Luke też był tym jedynym a jednak ich umiejętności były tak bardziej realnie ukazane. A i co to za uzdrawianie wsadzaniem ręki we flaki?  :roll:

Podsumuwując:
Matrix jest niewątpliwie filmem wybitnym, ale nie mającym szans doczekać się takiego kultu jaki od wielu lat jest wokół SW. Jako dowód na to jak wielkie są GW niech będzie fakt, że nawet w napisach do Matrixa jakie miałem, podczas gdy NEO przyciągał ze ściany sztylety był napis w nawiasach od kolesia, który przetłumaczył \"USE THE FORCE LUKE: )))\". STAR WARS WSZEDZIE! :D STAR WARS RULEZ! :D                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline igrok

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-06-21 (Sob), 00:18 »
niechce nikogo obrazac ale zeby porownywac M z SW czeba byc idiota w dodatku mowiac ze jedno jest lepsze od drugiego... to jak by mowic ze wino jablkowe jest lepsze od wisniowego... qwa ludzie to czy dany film sie bardziej podoba jest kwestia gustu a tego sie niekometuje no chyba ze mowicie ze jest lepsze ale na waszym miejscu uwazalbym z tym slowem bo mozna sie wpakowac... a wrozki gdzie mozna kupic taka szklana kole w ktorej widac ze za 15 lat nikt niebedzie pamietal o matrixie ? :)                    
Hi I'm Igrok and I'm Jackass

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-06-21 (Sob), 00:30 »
Tu chyba nie chodzi, komu co się bardziej podobało, ale czy matrix może konkurować ze SW nie jako filmem, ale całą tą otoczką wokół filmu.

Wachoscy dobrze kombinują i przedstawiają swój świat w wielu miejscach. To nie tylko film, ale też animatrix, komiksy i chyba opowiadania. Do tego gra, gadżety z filmu itd.

Nie wiem jak tobie, ale mi wydaje się to próbą dorównania właśnie SW.                    
...

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-06-21 (Sob), 10:18 »
Poza tym od razu byli nastawieni na nakręcenie całej trylogii. Chyba znowu to pachnie trylogią SW. :nod:                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline igrok

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-06-21 (Sob), 11:57 »
No nie dokladnie kacper... matrix nigdy niemial byc trylogia... tzn. M1 byl robiony w totalnej niepewnosci, do premiery niewiadomo co sie stanie- wiedziano ze albbedzie to klapa albo wielki sukces... okazalo se tak a nie inaczej wiec zrobili 2 i 3...                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-06-21 (Sob), 18:40 »
No nie dokladnie kacper... matrix nigdy niemial byc trylogia... tzn. M1 byl robiony w totalnej niepewnosci, do premiery niewiadomo co sie stanie- wiedziano ze albbedzie to klapa albo wielki sukces... okazalo se tak a nie inaczej wiec zrobili 2 i 3...

Hmm... Mi tam się wydaje, że od razu mówili, iż będą chcieli nakręcić całą trylogię. Ale może się mylę, nie wiem. W każdym razie i tak SW jest lepsze! :D                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-06-21 (Sob), 19:03 »
Kacper - jestes dowodem na to ze najlepszym pomyslem wachowskich bylo wmowienie polowie swiata ze mialybyc trzy matrixy.
Zrobiono jeden film za 80 mln - byc albo nie byc wachowskich. Jako ze przyjal sie nadspodziewanie dobrze wytwornia zarzadala sequeli a wachowscy dorobili otoczke pseudofilozoficzna.
Dla mnie to pusty smiech                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-06-21 (Sob), 20:16 »
To samo można powiedzieć o SW. Kto wie, co tam Lucas miał w głowie? :D

Każdy film w stylu matrixa zostawia \"otwarte drzwi\", aby można było zrobić następną część...                    
...

Offline igrok

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-06-21 (Sob), 20:35 »
To prawda :D tak sie robi historie a przedewszystkim kasiurke :)                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-06-21 (Sob), 21:32 »
Koniec matixa jedynki jest wyraznie nie suquelowy.                    

Offline igrok

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-06-22 (Nie), 01:43 »
no dokladnie... i to latanie- musieli jakos pociagnac ten watek tory wprawdie byl logiczny w 1 i nawet w 2 ale teraz jakies lamy mowia ze latanie nea w m2 jest zerzniete z supermena :lol: no jak tu ludziom dogodzic...                    

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-06-23 (Pon), 10:22 »
NAJLEPIEJ JEST OBEJRZEĆ OBA FILMY MATRIX I SW SA KULTOWE I NALEŻY CIESZYC SIE ŻE POWSTAŁY I CIESZYC SIE KLIMATEM                    

Offline igrok

• +
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-06-23 (Pon), 13:01 »
No dokladnie. Swieta racja.
...
A co odczasu do czasu mozna se offtopnac :]                    

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-06-25 (Śro), 14:25 »
i owszem ale na te fimy nigdy nie zabraknie tematów.Oby.                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-06-25 (Śro), 15:12 »
Jeśli wziaść pod uwage tą ogromną liczbę książek, komiksów to z pewnością nigdy nie zabraknie tematów na kolejne filmy. tym bardziej, że wciąż wymyślają nowe :)                    

I chuj