Autor Wątek: .:GFX::GRUPA:.-.:Fabryka:Grafika:.  (Przeczytany 50335 razy)

Offline maxav

• +
.:GFX::GRUPA:.-.:Fabryka:Grafika:.
« Odpowiedź #600 dnia: 2004-02-11 (Śro), 10:41 »
-czy robicie layounty np .do zinów (o ile istnieje takowa potrzeba)?                    
\"Nie staraj się zrozumieć wszystkiego,bo wszystko stanie się niezrozumiałe\"

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #601 dnia: 2004-02-11 (Śro), 11:12 »
Zależy od zlecenia. Jeśli to małe zlecenie, to robimy jednoosobowo, ale jeśli coś większego, to wszystkich pracowników w GFX trzeba kopnąć ;)

Ale robić - robimy.                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #602 dnia: 2004-02-11 (Śro), 17:26 »
A przynajmniej staramy się zrobić, bo musisz wiedzieć, jak tu kolega napiasł, iż wszystkich pracowników zwołać i zaprząc do pracy to trudno. Ale na tych najlepszych można liczć :D                    

Offline maxav

• +
« Odpowiedź #603 dnia: 2004-02-12 (Czw), 11:19 »
to dobrze ..................
już niedług otrzymacie szczegóły
wszystko tajne/poufne
bez odbioru                    

Offline maxav

• +
« Odpowiedź #604 dnia: 2004-02-12 (Czw), 21:06 »
no dobra więc oto wytyczne:
Chciałby layount prosty w obsłudze oraz nieskąplikowany bowiem jego odbiorcami będą osoby w różnych przedziale wieku (16-??),i wszyscy muszą wiedzieć jak się tym posługiwać :)O czym będzie zin-(może ta informacja was zniechęci i w ogóle ale chcę być szczery):będzie to organ parti Racja (www.racja.org).Hmmm to chyba wszystko.
Z góry dzięki.
Zresztą jak sie uda to nie tylko ja będę dziękował                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #605 dnia: 2004-02-13 (Pią), 13:57 »
No więc po puierwsze primo, to nie 3ba pisać 2 postów po sobie, aby podbić temat!!

A po drugie sekundo, to my prosiliśmy o bardziej szczegółowe info. Tzn, kolorystyka, co tam ma być, układ itd. Wogółle jakieś możesz dostarczyć materiły w postaci np. loga, abyśmy mogli to jakos posklejac. i np. podac charakter strony - tj, domyślam się ze informacyujna, ale czyjakas mroczna, czy tez lata \'60 ...                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #606 dnia: 2004-02-13 (Pią), 18:56 »
Od pewnego czasu tworzymy grę fabularną (RPG, ale nie komputerowy) osadzoną w świecie Chrome i Crime Cities. Trzeba wymyślać zwierzęta, rośliny, planety, bronie, pojazdy itd. Jak byłby ktoś chętny to wdzięczni bylibyśmy za zilustrowanie naszych myśli. Zapraszam również do wymyślania szczegółów świata razem z nami w temacie Chrome - gra fabularna w dzale GRY na tym forum.

Jeśli znajdzie się chętna osoba do rysowania, malowania, montowania lub modelowania dowolną techniką świata gry to podam szczegóły pracy.                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #607 dnia: 2004-02-14 (Sob), 17:39 »
Ja jestem chętny do (niezbyt skomplikowanego mam nadzieję ;) ) modelowania. A że mi się ferie zaczęły, to znajdę kupę czasu ;)                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #608 dnia: 2004-02-14 (Sob), 19:42 »
Co do tej strony. To chetnie pomoge. Ale niestety jestem troche len... i ciezko mi sie zabrac do pracy. Moze jakby przelozony gfx grupy zwolal ja i powyznaczal chetnym zadania... To byloby dobre :)

Jeśli znajdzie się chętna osoba do rysowania, malowania, montowania lub modelowania dowolną techniką świata gry to podam szczegóły pracy.

yyyy Nie zabardzo wiem o co chodzi. Mam tworzyc modele 3d postaci? Czy wystarczy jak wymysle cos w 2d jakies wsteopne rysuneczki?                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #609 dnia: 2004-02-14 (Sob), 23:48 »

yyyy Nie zabardzo wiem o co chodzi. Mam tworzyc modele 3d postaci? Czy wystarczy jak wymysle cos w 2d jakies wsteopne rysuneczki?

W jakiejkolwiek formie przedstawić dowolną techniką elementy świata gry (fabularnej, nie komputerowej).

Na początek może układ planetarny Jutond:

Przybliżę na początek skrótowo świat gry. Może pomoże w przedstawianiu jego elementów w plikach graficznych.

Akcja w świecie gry dzieje się pod koniec XII wieku. Wszechświat zjednoczony jest przez organizację zwaną Federacją. Istnieje wiele zamieszkałych przez ludzi układów planetarnych. Inteligentnych form życia na obcych planetach oficjalnie nie znaleziono. Są za to zwierzęta, rośliny i nowe surowce.

Układ planetarny Jutond,o którego zobrazowanie Was proszę jest zbuntowany przeciwko Federacji. Zamieszkuje go kilka licznych koloni ludzkich. \"Krajobraz tego układu znaczą zniszczenia wojenne (Hiroszima!), potworne okrucieństwo obu walczących stron itd. Sesje w tym układzie to poprostu drugi Fallout- widok zrujnowanych miast, walka z partyzantami, zupełny brak podziału na \"dobrych\" i \"złych\". Poprostu wojna.\" - fragment wypowiedzi Gideona

Teraz szczegółowy opis wyglądu układu (autorstwa Gideona):

Planety:

1. Gwiazda - nazwana tak jak układ,
2. Gorgon - gorący świat, temp. 250 stopni C,
3. Rektan - dawniej miejsce polowań na tubylców (patrz Xatron Mark), obecnie baza rebeliantów, satelita Thurn,
4. Ior- dawna kolonia badawcza, teraz miejsce walk, również 1 satelita,
5. Cyrus - gazowy gigant, 8 satelitów,
6. Darius - bliźniak Cyrusa 9 satelitów,
7. Tanatos - lodowy świat, średnia temperatur bardzo niska, baza operacyjna floty Federacji,
8. Katon- duża planeta o 3 księżycach,
9. Dark-oddalony świat o pyłowej atmosferze z wiatrami dochodzącymi do 800 km/h,
10. Border World 6 - coś jak nasz pluton, ale trochę większe.

Szczegółowo opisane planety:

1. Rektan- planeta w dużej części pokryta oceanami, część kontynentalna to w 70% bagna, podobnie jak kontynent Pangea na Ziemi w czasach prehistorycznych. Dawniej ulubione miejsce miłośników polowań, obecnie jej powierzchnia jest pod ciężkim ostrzałem orbitalnym. Baza operacyjna Rekańskich Partyzantów. Dawniej na Raktanie istniały 2 miasta- oba zostały zmiecione przez flotę inwazyjną Federacji. Teraz ludzkie skupiska to bazy wojskowe obu walczących stron oraz cywilne wioski. Średnia temperatur to 26 stopni Celciusza. Zamieszkiwana jest przez wyjątkowo zabójczą faunę. To, jak i klimat sprawiają, że życie tutaj jest niezwykle ciężkie.

Zoologia:

Octopoid - nadrzewny drapieżnik o budowie ciała podobnej do ziemskich wieloszczetów (ja też nie wiem co to jest ;), niedługo postaram się to wyjaśnić - Mortas). Jest wielkości człowieka, a rozpiętość jego...ramion sięga 7-8 metrów. Końcówki odnuży zaopatrzone są w chwytne pazury służące zarówno do polowania, jak i przemieszczania się między drzewami.

Paracida - pasożyt podobny do motylicy, wwierca się w skórę odżywiając się krwią. Usunąć można go jedynie chirurgicznie.

Terror Lizard- podobne do jaszczurki stworzenie o rogowej skórze, błoniastych oczach i śmiercionośnych szczękach. Dochodząca do 0,8 tony, a pomimo to poruszająca się z niesamowitą prędkością, jest prawdziwym postrachem Rektańskich bagien. Ulubione trofeum myśliwych.

Czyhacz- zwierze to bardzo przypomina paskudztwo z filmu \"mój własny wróg\".

Zdaję sobie sprawę, że opisy są nie wystarczające i z pewnością macie pytania. Pytajcie, a w najbliższym czasie postaram się na nie odpowiedzieć.

Świat może być przedstawiony z różnych perspektyw. Z kosmosu, z dowolnego miejsca poszczególnej planety, lub poprostu przedstawić graficznie na dowolnym tle jakieś zwierzę. Wszystko zależy od Was. Najdrobniejsze szczególy, które nie są podane uzupełni Wasza artystyczna wyobraźnia. Przydadzą się każde \"malowidła\".                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #610 dnia: 2004-02-15 (Nie), 18:12 »
Ok - ja bardzo chętnie zmodeluję planety z perspektywy kosmicznej (mogę nawet animację zrobić, jeśli chcecie oczywiście ;) ). Teraz tylko nad teksturkami popracować...

Przydałoby się troche więcej dokładnych opisów planet, bo np. o ile tę ognistą łatwo było zrobić (no, cholernie ciężko się domyślić, że ma być czerwona, świecić na czerwono itd. ;) ), to np. na Ior nie mam pomysłu, a klonować planet się nie opłaca specjalnie...                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #611 dnia: 2004-02-15 (Nie), 19:33 »
Spoko. Sprawa się nie śpieszy. Powiadomiłem już autora układu, by zajrzał na ten temat i opisał Ci (oraz ewentualnym innym chętnym do pomocy) niezbędne szczegóły. Ale odjazd! Dzięki Xtense :).                    

Offline Gideon

• +
« Odpowiedź #612 dnia: 2004-02-15 (Nie), 22:15 »
Zajrzę tu jutro i zmodyfikuję tego posta, opiszę resztę planet.                    
OOOO! RESET ŻYJE!!!

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #613 dnia: 2004-02-16 (Pon), 10:47 »
No, panowie - oto pierwsze renderingi!

Słońce
Gorgon
Rektan
Ior
Cyrus
Darius
Tanatos
Katon
Dark
Border World 6

No i Cały Układ Planetarny \"widziany\" ( ;) ) z kosmosu (przez co wygląda trochę lamowato, ale... ;) ).
_________________________________________________ _________________

Co do tego, dlaczego wygląda to właśnie tak, a nie inaczej (np. księżyce na Katonie), to mam własne teorie, ale udostępnię je dopiero, jeśli przyjmą się renderingi ;).

Teraz pomyślmy nad wyglądem planet z ich powierzchni...                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #614 dnia: 2004-02-16 (Pon), 11:00 »
fajne plentki, tylko, że to słońce musi być bardziej zbite. to jest kula gazu teoretycznie, ale wygląda jak malutka kula gazu bo można dostrzec kłębiące się opary. wydaje mi się, że powinienneś zrobić mniejsze elementy oparów i znacznie zwiększyć ich liczbę. zwróć uwagę na jakieś zdjęcia naszego słońca (fak... ale dziwaczne słowo jak się na to popatrzy przez chwilkę... \"słońca\").                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #615 dnia: 2004-02-16 (Pon), 11:03 »
Waste - to jest prawda, miałem spore problemy nad wykonaniem słońca, gdyż nie mogłem pracować w 3DStudio MAX 6 (jak by to powiedzieć... za mocny na mojego PCta ;) ), więc nici z systemów cząsteczek (btw - te \"plazmowate\" wytwory musiałem sam rysować ;) ). Ale nad słońcem jeszcze popracuję ;)                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #616 dnia: 2004-02-16 (Pon), 12:31 »
Planety strasznie mi się podobają! Są super, ale najważniejsza jest opinia Gideona, bo to on wymyślił ten układ. Świetna robota. Wielkie dzięki.

Przydałby się też ktoś, kto zobrazuje ten świat inną techniką.

===Aktualizacja===

Gideon mówi, że renderingi są super :).

Takie szczegóły o jakich mówi waste nie są dla nas zbyt istotne. To gra fantastyczna, a nie naukowa :). Choć nikt nie zabrania dbać o takie szczegóły.

Podpisy obrazków mogły by być  mniejsze. Mogą przydać się też pliki bez podpisów (nazwa planety w nazwie pliku). Jak możesz to przyślij mi je na mejla (obrazki bez podpisów) jak już będziesz pewny, że są dopracowane na maksa i nie będziesz już nic poprawiał.

Do zobrazowania są też inne układy. Jak będziesz miał ochotę to możesz je wymodelować czy wyrenderingować (nie znam się na tym ;) ). Podrzucę ich szczegóły. Ale oczywiście potrzebnych jest też więcej obrazków z układu Jutond. Widok z samych planet i co tam możesz jeszcze.

Jeszcze raz wielkie dzięki Xtense :).                    

Offline maxav

• +
« Odpowiedź #617 dnia: 2004-02-16 (Pon), 15:19 »
Chcałby aby nawigacja była oparta na magazynie NoName (po prawej stronie nazwa działu a pod nią teksty),logo znajdziecie na stronie (www.racja.org),strona a właściwie zina ma mieć charakter informacyjny bez jakiś graficznych fajererwerków.....                    

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #618 dnia: 2004-02-17 (Wto), 09:55 »
Mortas - sie robi! :D Od wczoraj zajmuję się robieniem obrazków z powierzchni planet (już 2 planetki mam ;) ). Jest to czasochłonne, ale jaką wiedzę się zdobywa ;) \"Zdjęcia\" bez napisów mogę wysłać w każdej chwili (noo... prawie każdej ;) ). Inne układy też chętnie zobrazuję :)                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #619 dnia: 2004-02-17 (Wto), 12:27 »
Xtense - jesteś boski! :D Super, super! Wielkie dzięki!
Mój mejl - Mortas@Reset-Forever.com Jak możesz to przysyłaj na niego wszystkie renderingi bez napisów. A z napisami umieszczaj na forum. Chyba, że Ci się nie chce, to przysyłaj do mnie, a ja je gdzieś zamieszczę.                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #620 dnia: 2004-10-26 (Wto), 14:35 »
Ekhm... prosze o uwagę! :mrgreen:
W zwiazku z powlonym aczkolwiek niegasnącym procesem rozkęcania się tegoż oto forum wzowilismy także działalność jak mniemam dobrze wam znannej GFX Grupy. Niestety jak to zwykle bywa po dłuższej nie obecniości na scenie graficznej, nasz zapał jest troszke przytłumiony. Dlatego też postanowiłem "podbić" ten oto temat, aby zasypywany waszymi, mniej lub więcej skomplikowanymi zleceniami pozwolił nam podwyższyć znikomą w teraźniejszym stadium, płodność naszej grupy.
Howg! :mrgreen:

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #621 dnia: 2004-10-26 (Wto), 18:00 »
Nie oczekujcie czegoś naprawdę mega, na miarę pixel`ów z scene.pl , ale staramy się robić jak najlepiej ;-)

Tak więc: Let the GFX Commence!

Offline Bienio

• +
« Odpowiedź #622 dnia: 2004-11-21 (Nie), 20:30 »
Nie wiedziałem gdzie to dać, a bez sensu jest zakładanie kolejnego temu na małą prośbę:
Czy ktoś wie skąd wytrzasnąć mapę polityczną Europy z okrsu międzywojennego? Chce tylko by na niej była zaznaczone państwa, ich stolice i (chociaż niekoniecznie) jakieś ważne w krajach miasta. Nie potrzebuje mieć zaznaczonych rzadnych gór, wyżyn i nizin. Zaznaczam by mapa była po POLSKU.