Autor Wątek: Wasza wymarzona praca...  (Przeczytany 3520 razy)

Offline Steffek

• +++
Wasza wymarzona praca...
« dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:08 »
Często zdarza się tak, że pracujemy w innym zawodzie niż byśmy chcieli. Możliwe, że tak ma trochę naszych forumowiczów. Druga grupa jeszcze nie pracuje i sunaje napewno jakieś plany na przyszłość. Tak czy siak chyba każdy ma jakiś określoną prace lub chociaż w przybliżeniu rzeczy jakie chciałby wykonywać.

Gdzie chcielibyście pracować? Chodzi o w miare realne wizje. Oczywiście można sobie pofantazjować, ale bez przesady. Szefem microsoftu to raczej nikt z nas nie zostanie ;)

Jeżeli chodzi o moją wymarzoną pracę to... Właściwie jeszcze nie mam aż tak dokładnie nakreślonego planu co chcem robić. Tzn. ogólnie jestem wielkim leniem i najlepsza praca dla mnie to by była praca w domu. Ale nie w charakterze koguta domowego :) Chodzi o to, żebym nie musiał zabardzo ruszać tylka z miejsca zamieszkania. Pisałbym tylko coś na kompie, a później tylko to  wysyłał i to by była moja praca.
Chociaż z drugiej strony nie wiem czy to takie dobre. Czy za 15 lat będzie mi się chciało pracować w domu.

Z zawodów to najbardziej by mi narazie pasowała praca w charakterze dziennikarza (chociaż tutaj trudno o prace tylko i wyłącznie w miejscy zamieszkania). Albo też recenzanta gier w jakimś dobrze płatnym piśmie komputerowym :) Tyle, że to jest takie sobie marzenie, bo nie wiem czy bym się do takiej roboty nadawał... Ale perspektywa (przynajmniej w mojej wyobraźni ;) ) dobra. Siedze w domu, przysyłają mi same najlepsze gierki, gram a później piszę parę stron o tym. A za jakiś czas kaska :) Ech marzenia...
Ogólnie odpowiadałaby mi też praca przed kompami. Tzn. nie taka, że siedze i programuje jakieś cuda aż mi czacha paruje. Ani żadne bawienie się w wordach. Coś przyjemniejszego. Może grafika?

Heh, ciekawe czy uda mi się pójść w którymś z wymienionych kierunków. :D

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #1 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:16 »
Jeżeli o mnie chodzi to od dawna chciałem pracować w pewnym konkretnym zawodzie. Od czasu kiedy zacząłem czytać czarne kryminały często zastanawiałem się czy nie zostać praywatnym detektywem. Poważnie, chciałem zostać cynicznym gościem w prochowcu który za pieniądze szukał by rożnych rzeczy i różnych ludzi. Oczywiście wliczając takie nieodłączne rekwizyty jak bycie wiecznie nieogolonym (skacowanym być nie mogę bo nie piję), siedzenie w nieposprzątanym biurze i sączenie kiepskiej kawy ;) Całkowicie poważnie rozważałem po skończeniu liceum pójście na studium detektywistyczne, jednak górę wziął realizm i poszedłem na informatykę. Cóż, prawda jest taka że dzisiaj jako prywatny detektyw mógł bym popilnować supermarketu, albo robić zdjęcia niewiernym żonom.
"Obvious with hindsight !"

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #2 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:18 »
Hmm, jestem zboczonym ekonomista wiec widze siebie albo jakiegos rodzaju analityk z dobra pensja albo polityka, czas pokaze. Nie mam nic przeciwko pisaniu do prasy, doswiadczenie z ss-ng pokazuje ze lubie taka prace.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #3 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:19 »
No tak to w sumie mnie by pasowało zostać na ciepłej posadce wykładowcy akademickiego ;) Jak mi bedzie dane skończyć studia :P

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #4 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:20 »
Moja wymarzona praca to muzyk growy. Serio - chciałbym pisać muzykę do gierek (najlepiej RPG, ale innymi też nie pogardzę ;) ). W pewnym sensie "zaplecze" już mam (od groma softu, tracker - żyć, nie umierać ;) ), ale IMO styl i kompozycja pozostawia wiele do życzenia, ale to jeszcze się wyrobi ;) . No i ofkoz byłaby to przyjemna praca - bezprzerwne przestawanie z moją jedyną kochanką na tym świecie, muzyką. Wprawdzie musiałbym pracować w stresie (Deadline! DEADLINE! O Boże! Już po mnie! Argh! ;) ), ale to ponoć potęguje tylko zdolności ;) .

I jeszcze przyjemność patrzenia na Creditz`y, gdzie przy "Muzyka" widniałoby moje imie, nazwisko i być może pseudonim :) .
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Steffek

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #5 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:21 »
Crask> Heh, poczułem ten klimat :D W sumie to ciekawa praca. Ale życie to nie książka i raczej takim książkowym detektywem byś nei był. Zaskoczyłeś mnie :) Myślałem, że tu same takie smętne prace będziecie podawać a ty mi tu z detektywem wyskoczyłeś :)
« Ostatnia zmiana: 2004-11-16 (Wto), 21:22 wysłana przez Steffek »

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #6 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:26 »
Smętne? SMĘTNE!?
OBRAŻAM SIĘ!

lol

;)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Steffek

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #7 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:29 »
X> Nie chodziło mi o ciebie ;) Tylko po prostu nie wiedziałem, że tacy ambitni jesteście. Tzn. macie jakieś konkretne cele a nie "ja może bym był politykiem, albo psychologiem, mogłbym też w kiosku pracować...".

Offline gramisan

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #8 dnia: 2004-11-16 (Wto), 21:55 »
No ja mógłbym być politykiem, albo psychologiem, w kiosku też bym mógł pracować. Bo moja mama nawet taki ma i w nim pracuje. I ja bym mógł przejąć rodzinny interes. A! W szkole też mogę pracować, lubię naukę to też jako woźny miałbym z nią ciągły stosunek. Skoro mowa o stosunkach to mógłbym się też sprawdzić…

:blink:  :P  :blink:
 :phpbb_icon_lol:

A serio, marzy mi się ciepła posadka redaktora w jakimś poważanym piśmie komputerowym. Zacinke do pisania mam już od dawna, styl cały czas szlifuję. Więc kto wie? Może kiedyś...
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline morgurth

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #9 dnia: 2004-11-16 (Wto), 22:03 »
informatyk, programista (generalnie lubie sobie tworzyc, wiec wszystko co wychodzi spod moich rak, mnie cieszy. moze to byc sajt w php, byle gowno w javie (jak ja tego nie nawidze), albo fachowy kawal softu w c++.
to ostatnie wymaga duzo wiedzy i umiejetnosci, wiec tego ostatniego nikt nie chce nauczac. biedne moje zycie...

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #10 dnia: 2004-11-16 (Wto), 22:40 »
Chcialbym miec wlasna firme software'owa, a z bardziej realnych rzeczy to po prostu programista jak morg. I mysle, ze chociaz okolicznosci nie sa az tak sprzyjajace jakby mogly byc to ten drugi cel jest w 100% realny i w zasiegu reki (nawet pomimo tego ze mieszkam i studiuje w Polsce C).

Offline Victor

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #11 dnia: 2004-11-16 (Wto), 22:49 »
praca biznes podróże po całej europie stanach polsce itd lubie być w ruchu obejrzec sporo miejsc

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #12 dnia: 2004-11-16 (Wto), 23:26 »
Dyktator-oprawca.

Offline Koki

• +++++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #13 dnia: 2004-11-17 (Śro), 07:37 »
No to ja jestem pierwszym który nie wie, eh? jak błem mały chciałem być archeologiem, bo naoglądałem się Jurrasic Park. Potem chciałem pisać gry, co mi przeszło jak wogóle zobaczyłem jak to się robi(To nie skrypty w edytorze map do Starcrafta, niestety :P). Chciałem sięnauczyć rysować i pisać recenzje, ale okazało się że jestem artystycznie upośledzony :] Myślałem też o sklepie z softem(Hi Einnar) ale po pierwsze trzeba go prowadzić, a po drugie to praca z dużą liczbą nieznanych osób, więc odpada.

A teraz jestem na Automatyce i Robotyce... cholera, kto wie gdzie skończę? D:

Offline [omega]

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #14 dnia: 2004-11-17 (Śro), 11:52 »
Shodan stanie sie rzeczywistoscia...

Ja wiem jedno - praca w domu to droga prowadzaca do szalenstwa (praca ze zje&ami tez) grunt robic cos co choc troche radochy sprawia...przynajmniej przez jakis czas. Znudzic potrafi sie niemal wszystko.

C1

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #15 dnia: 2004-11-17 (Śro), 11:53 »
Koki - w Opolu, czy w Warszawie? A znasz może FlexRay`a? ;)

Offline _lili_

• +
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #16 dnia: 2004-11-17 (Śro), 15:07 »
Mi od malenkiego marzyla sie praca policjantki-psychologa ^^', a jak jeszcze sie dowiedzialam o planach ciotecznego brata, to juz w ogole. Tylko cos mi sie to tak inaczej potoczylo ;D .. Za to teraz znajomi juz skladaja zamowienia na alkohol ;]

Offline Emill

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #17 dnia: 2004-11-17 (Śro), 15:23 »
... albo srodki na niemal_gruntowna_amnezje :P

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline ble

• +
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #18 dnia: 2004-11-17 (Śro), 15:42 »
Tak szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jaką chciał bym mieć pracę. Nie wiem do czego sie mogę nadawać :) Póki co jestem w liceum na profilu humanistycznym, więc jak już to na pewno nie chce mieć pracy związanej z matma i fizyka.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #19 dnia: 2004-11-17 (Śro), 18:07 »
Myślałem też o sklepie z softem(Hi Einnar)
Ciekawe czy inni tez mnie tak zrozumieli? Grunt, ze mialem na mysli firme zajmujaca sie wytwarzaniem oprogramowania.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #20 dnia: 2004-11-17 (Śro), 18:30 »
Eee. Nie wiem co chce w życiu robić, ale na pewno nie chciałbym spędzić połowy życia za biurkiem w jakimś firmowym wieżowcu, przed komputerem, który trakotwałbym jako przymus, a nie zabawkę jak teraz... :phpbb_icon_rolleyes:

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #21 dnia: 2004-11-17 (Śro), 18:56 »
Ja pośród wielu pomysłów mam jeden taki, by kupić jakąś piwnicę na Rynku i założyć jakis fajny pub z kumplami.

Offline Iwan

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #22 dnia: 2004-11-17 (Śro), 20:36 »
Puszczajac wodze fantazji, to chcialbym taka prace--> siedze sobie na fotelu z cygarem w gebie, az tu przychodzi Pan Biznesmen i przedstawia mi 10 za*ebistych lasek. Ja sobie je ogladam i w koncu mowie "Ta jest najladniejsza", a Pan Biznesmen mowi "okej" i wrecz mi czek na 100 000 dolarów :mrgreen::mrgreen::mrgreen: ... Hehehehe i co, nie chcielibyscie takiej "pracy" (chociaz nie wiem o  co w niej chodzi :D). Puszczajac wodze fantazji troche mniej to wyjdzie "granie w zepole za dobra kase".

No a patrzac na rzeczywistosc to bede skakal z radosci, jak zalapie sie do pracy jako (platny ;) ) recenzent gier lub cos w tym stylu ( w kazdym razie- pisanie). A bedzie pewnie tak, ze bede zadowolony jesli nie bede pracowal na budowie tylko bede zachrzanial po 10 h w jakims zasranym biurze.

EDIT:
a jak jeszcze sie dowiedzialam o planach ciotecznego brata, to juz w ogole.

:ppk_lol_anim_big:
« Ostatnia zmiana: 2004-11-17 (Śro), 20:39 wysłana przez Iwan »
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #23 dnia: 2004-11-17 (Śro), 21:02 »
Iwan - ale zebys jeszcze sobie ta laske mogl zostawic, albo lepiej wszystkie i po doglebnych testach podjac decyzje :P

Offline _lili_

• +
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #24 dnia: 2004-11-17 (Śro), 21:18 »
... albo srodki na niemal_gruntowna_amnezje :P
[snapback]82264[/snapback]
Ale ja mówiłam o znajomych... rodzina to rodzina ;]

=> o Marcinku Iwan, o Marcinku..  :D :D

Offline Iwan

• ++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #25 dnia: 2004-11-17 (Śro), 21:19 »
Keiran--> Ale to na gorze to jest wersja "censored" bo nie chcialem zeby mnie wzieli za jakiegos zboczenca :P.

EDIT:
=> o Marcinku Iwan, o Marcinku.. :D :D

Ufffffff... :P
« Ostatnia zmiana: 2004-11-17 (Śro), 21:22 wysłana przez Iwan »
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline Koki

• +++++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #26 dnia: 2004-11-17 (Śro), 21:47 »
Shodan stanie sie rzeczywistoscia...
[snapback]82236[/snapback]

Niestety, Shodan to ai, a te się programuje... więc nie mi przypadnie ten zaszczyt :(

Offline Steffek

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #27 dnia: 2004-11-19 (Pią), 17:43 »
Myślałem też o sklepie z softem(Hi Einnar) ale po pierwsze trzeba go prowadzić, a po drugie to praca z dużą liczbą nieznanych osób, więc odpada.

Też kiedyś chciałem pracować w podbnym sklepie. Tyle, że nie tylko z softem. Tzn. z grami programami, ale przede wszystkim z kompami i czesciami do nich. Oprocz tego sklep naprawial by kompy (czyli standardowo, format c:  :P ). Powiem nawet, że to chyba dość dobry pomysł, tylko trzeba się jakoś przebić przez konkurencje i mieć kase na start.

Offline zan

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #28 dnia: 2004-11-19 (Pią), 18:02 »
szara eminencja jakies bananowej republiki

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #29 dnia: 2004-11-19 (Pią), 18:17 »
Dobry to pomysł może dla pasjonatów, ale jak na moje oko bardzo małe marże, mały zarobek (oczywiście wśród uczciwych, bo zawsze można sprzedać klientowi zielonemu AMD jako Intela i tak dalej).

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #30 dnia: 2004-11-20 (Sob), 17:16 »
a ja zawsze chciałem pracować przy sieciach komputerowych... testować łącza, modemy, administrować czymś... i... no cóż ;) właśnie dostałem pracę w dużej firmie operatorskiej (łącza radiowe, miedziane, telefonia zwykła i VoIP). czyli póki co robię to co chcę i napewno nie posiedzę tam pół życia ale start póki co mam dobry. ^____^
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Smirfon

• +
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #31 dnia: 2004-11-20 (Sob), 18:32 »
Steffek - taka robota w domu i cały czas siedzenie przy kompie strasznie nadwyręzy twoje zdrowie, nadwaga itp.

Ja nie wiem gdzie chce pracować w przyszłości ale napewno będzie to coś twurczego. Niemam zamiaru spędzić reszty życia robiąc dzień w dzień ta samą czynność.  Kiedyś chciałem pujś do woja ale wyrosłem z tego, choć znam sie na kompach i żywo sie tym interesuje także nie zostane informatykiem. Ostatnio zastanawiam sie czy nie pujść na prawo aby zostać sędzią bo krew mnie zalewa jak widze te wszystkie niskie wyroki.

Eech.. najlepiej by było jakbym umił pisać książki.  :ph34r:
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline Emill

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #32 dnia: 2004-11-20 (Sob), 18:36 »
A ciekawe ile osob, patrzac na moj avik, zgadnie jaki bylby moj wymarzony zawod? :P :lol:

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #33 dnia: 2004-11-20 (Sob), 19:19 »
Producent srebrnych wisorków i zielonych lamp halogenowych ?
"Obvious with hindsight !"

Offline Emill

• +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #34 dnia: 2004-11-20 (Sob), 19:41 »
no tak, nie pokazesz foty konsolety, albo DJa w pracy to nikt nie zajarzy :P :lol:

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #35 dnia: 2004-11-20 (Sob), 20:58 »
Zajarzyłbym gdybym zajrzał wczesniej :D

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Wasza wymarzona praca...
« Odpowiedź #36 dnia: 2004-11-21 (Nie), 09:49 »
A ciekawe ile osob, patrzac na moj avik, zgadnie jaki bylby moj wymarzony zawod? :P :lol:
[snapback]82624[/snapback]

Darth Vader L) .