Autor Wątek: P.K. Dick - koktail witaminowy  (Przeczytany 1949 razy)

Offline Domek

• +
P.K. Dick - koktail witaminowy
« dnia: 2003-05-27 (Wto), 19:17 »
Cytat z biografii P.K. Dicka:

\"Recepta doktora Rossa dla mlodego chlopca cierpiacego na niedocukrzenie krwi i wizje schizofreniczne brzmiala: dieta bogata w bialko a uboga w weglowodany, oraz po kazdym posilku 500mg witaminy B3, zwiekszone do 1000mg po pierwszym tygodniu, 500mg witaminy C, zwiekszone do 1000mg po pierwszym miesiacu, 100mg witaminy B6, 100mg witaminy B2, 200 jednostek miedzynar. witaminy E i tabletka witaminy B complex. Wszystkie te witaminy sa rozpuszczalne w wodzie. \"Eksperymentujac\" z ta kuracja Dick przez przeoczenie wzial o siedem gramow witaminy C wiecej. Koncowy rezultat wg. \"Egzegezy\": \"obie polkule zeszly sie po raz pierwszy w moim zyciu\".

Ponoc mozna osiagnac ciekawy efekt odpowiednio mieszajac witaminki ;) Tylko zastanawia mnie to zdanie, ze wszystkie te witaminy sa rozposzczalne w wodzie, skoro E nie jest....
Szukalem troche w necie i wszedzie jest mowa o \"Water-soluble vitamins\", ale nie ma dokladnego \"przepisu\"... ktos z Was slyszal moze o tym? ;)                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-27 (Wto), 22:16 »
Widzisz Domek, tak gdzieś 4 lata temu, gdy miałem kompletną korbę co do Dicka, ćpania, schizofrenii i innych pierdołów, wyczytałem tą informację. No i musiałem spróbować. Tylko jednorazowo i w o wiele mniejszej dawce. Chyba jedno opakowanie witaminy C, pół opakowania B6 i B12, Witaminy E 4 tabletki -i to wszystko w przeciągu 24 godzin. Efekt - potworna suchość w ustach, bolące oczy, drżenie rąk, pocenie się, i po prostu ogłupiały pęcherz moczowy! To było straszne... nigdy więcej. No i spać nie mogłem chyba przez następne 2 doby... buuueechh... ale ja głupi byłem...                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-27 (Wto), 22:41 »
a pan Dick pewnie tarzał się ze śmiechu :D                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-27 (Wto), 23:01 »
a pan Dick pewnie tarzał się ze śmiechu :D

...w grobie :P

pedro =] dość odważne to było z twojej strony, ale w sumie dzieciaki biorące LSD też wiele ryzykują... jest masa substancji, które uszkadzają mózg - do wyboru, do koloru. Mi się zawsze w takich sytuacjach przypomina nieodżałowany Syd Barrett z Pink Floyd, u którego LSD spowodowało chorobę psychiczną i \"zamianę w warzywko\", jak sam to określił... people are fragile.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Domek

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-27 (Wto), 23:20 »
Widzisz Domek, tak gdzieś 4 lata temu, gdy miałem kompletną korbę co do Dicka, ćpania, schizofrenii i innych pierdołów, wyczytałem tą informację. No i musiałem spróbować.

Hehe... ale ja wcale nie mam zamiaru probowac! Tak z ciekawosci pytam bo zaintrygowala mnie ta informacja (BTW biografia super :D).
Ale czy na pewno mowimy o tym samym? Piszesz o jakichs pol-opakowaniach i ze to niby mniejsza dawka... przeciez w \"przepisie\" jest mowa np. o 100mg B6... to chyba nie jest pol opakowania? :)

A co do porownania z LSD - no bez przesady, jest chyba jednak pewna roznica miedzy LSD a witaminkami ;) ;) ;)                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-28 (Śro), 00:13 »
Nie no nie mówię przecież, że odlot po witaminkach jest porównywalny do tego po LSD :) . Chodziło mi tylko o substancje powodujące uszkodzenia mózgu - a tych jest wiele i używanie ich przynosi raczej opłakane skutki.                    
w stanie spoczynku

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-28 (Śro), 18:43 »
Domek, ja nie patrzyłem się dokładnie na proporcje i ilości składników przepisu - dużo witamin to dużo witamin :D
BTW: od tego czasu boję się łykać Centrum :D

A B6 tak  w ogóle nie polecam. Ataki neuropatii nie są niczym miłym. Don\'t try this at home, kids. Do it outside, jak mawiał mój kolega :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-28 (Śro), 19:00 »
Wiecie mam nadzieje ze hiperwitaminoza powoduje raka?
A duzo tanszym motywem jest picie piwa do oporu i poprawienie kefirem. Stary znajomy mojego ojca lekarz tak robil, po czym szedl do klopa. Wracal i z tekstem \'jest juz miejsce\' znowu pił                    

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-28 (Śro), 21:07 »
Keiran =] a co nie powoduje raka? Jeszcze tańszym sposobem osiągnięcia odjazdu jest rozpuszczenie w butelce piwa kilku tabletek przeciwbólowych, wypicie tego, popicie tanim winem i powstrzymanie wymiotów jak najdłużej. Kumpel to zrobił i się świetnie bawił, kumpela spróbowała i dopiero reanimacja jej pomogła - przez 2 godziny była na skraju życia i śmierci.                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-29 (Czw), 01:59 »
karetka czy usta-usta?                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-29 (Czw), 12:02 »
A nie wiem, nie pytałem. Ale z pewnością musiała być karetka i szpital i dłuuga detoksykacja... ogólnie przerąbane.                    
w stanie spoczynku