Autor Wątek: Zgadywanki - made in BCK  (Przeczytany 14620 razy)

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:15 »
To może ja wam zadam zagadkę? Prosta, logiczna i z JEDNĄ odpowiedzią:

Jest sobie domek jednorodzinny. Istnieje jakaś (baaaardzo niewielka) szansa, że w ten domek walnie samolot. I akurat tak się złożyło, że walnął. Moje pytanie - jaka jest szansa, że w ten sam domek walnie DRUGI samolot?
A. Większa, niż przy pierwszym samolocie
B. Taka sama, jak przy pierwszym samolocie
C. Mniejsza, niż przy pierwszym samolocie

Odpowiedź proszę uzasadnić.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Jajo

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:34 »
Odpowiedz B.
Szanse na pojedyncze zdarzenia sa zawsze takie same. Co innego gdyby liczyc \"Jakie sa szanse na to, ze dwa samoloty walna w ten dom?\" ;)                    
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:41 »
Odpowiedz zagadki nr4: To jest \"Cherry\" czyli Wiśnia. Tego się można dowiedzieć tylko z gry, inaczej nie da rady zgadnąć odpowiedzi...

A odpowiedz do zagadki tej obecnej to dałbym C :D Najpierw odbudujcie dom później celujcie samolotami... :)                    
Czy zna ktoś miły sposób na spędzenie własnego samobójstwa...?

E-Mail: uchciak@o2.pl
WWW: http://www.keep.prv.pl / http://www.uchciak.prv.pl

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:45 »
A ja poroponuje wprowadzic troche porzadku do tego topicu... A mianowicie chodzi mi o mala zasade. Zagadke zadaje osoba ktora odgadla ostatnia zagadke. I tak w kolko.. Wyrazam sie jasno?? Mam nadzieje ze tak. Bo ja bede trzymal sie tej zasady :wink: .                    
I chuj.

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-08-13 (Śro), 21:49 »
A ja sie nie zgadzam! VETO!

Nie kazdy zna zagadki. Normalnie opatrzyc każdą zagadkę numerem, niech każdy daje kiedy chce i ile chce zagadek, byleby były ponumerowane jakoś i sie nie powtarzaly (np. Jajo1, Jajo2, Jajo3...Jajo99) a kazdy kto zna odpowiedz niech pisze poprostu numer zagadki i daje odpowiedz (np. Jajo33: Odpowiedz to \"Dupa Blada\"). Takie zasady sa chyba nawet teraz (sledze temat dopiero od rana :D) i są \"wery gut\"...

Pozdrawiam,
Gnomik                    

Offline Dreathing

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-08-13 (Śro), 22:41 »

Brawo Gnomik. Prawidlowa odpowiedz to Wisnia. :biggt:  
lecz nie wiem gdzie w grze mozna sie tego dowiedziec. Mozesz mnie oswiec priv. msg?
Zgadzam Sie z Toba co do \"regulaminu\" tego topicku!

Teraz dla odmiany cos na spostrzegawczosc (ale ja podpowiadam) czyli juz z nr 6 :)

Wyobrazcie sobie sytuacje czysto teoretyczna: na zupelnie plaskim terenie rosnie jabloń. Sa na niej dwa jablka. powial lekki wiaterek, i na jabloni nie bylo jablek, ani pod jablonia nie bylo jablek. Co sie stalo?
oczywiscie nikt nie przyszedl i nie zerwal, nie ma zywej duszy w promieniu kilku kilometrow, i teren jest plaski...
Powodzenia

EDIT
Dla tymbeera dodajmy ze na drzewie nie ma lisci...

Wyzwólmy psychicznych w sobie samych, a odkryją się przed nami niezmierzone bogactwa naszego umysłu!
Nie dajmy się politykom, psychiatrom i Myszce Miki!

Offline tymbeer

• +++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-08-13 (Śro), 23:14 »
Zaslonily je liscie. :D

edit: zartowalem oczywiscie. :D nie mam pojecia o co chodzi :)                    
...

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #67 dnia: 2003-08-13 (Śro), 23:37 »
Olhado: a to była zagadka podchwytliwa? bo może być tak, że ten dom już nie istnieje, bo pierwszy samolot go po prostu wyburzył w trakcie wypadku. wtedy szanse na to że drugi samolot uderzy w ten dom wynoszą zero, czyli są mniejsze, a zatem odpowiedź C. ;]                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #68 dnia: 2003-08-14 (Czw), 01:12 »
waste =] można i tak :wink: . Ale mi chodziło o sytuację, w której dom stoi. I Jajo dał poprawną odpowiedź - szansa jest dokładnie taka sama, bo te dwa zdarzenia nie są zależne od siebie. Szansa, że w jakiś dom walną DWA samoloty jest dużo mniejsza od szansy, że w ten dom walnie tylko jeden samolot. Ale jeśli jeden już walnął - szansa, że walnie drugi jest dokładnie taka sama, jak za pierwszym razem. Ludzie, którzy tego nie rozumieją, są analfabetami matematycznymi. I jest ich dużo. Śmiem twierdzić, że większość.                    
w stanie spoczynku

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #69 dnia: 2003-08-14 (Czw), 06:35 »
Gnome1

Ja też mam jedną zagadke matematyczną :).

Więc postarajcie się wykonać prostą rzecz. Napiszcie za pomocą trzech cyfr jak największą liczbę. Macie oczywiście do dyspozycji jedynie cyfry (0-9). Żadnych znaków rachunkowych. W zapisie mogą znaleźć się tylko cyfry...

Jest to naprawdę Ciekawa zagadka...                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #70 dnia: 2003-08-14 (Czw), 07:16 »
Olhado: ok. w takim razie nie zrozumiałem zagadki. po co w ogóle taka zagadka. przecież to jest oczywiste, nie ma się nad czym rozwodzić. dlatego szukałem rozwiązania podchwytliwego. ^_^;;;

Gnomik: 9^99?

ps. chyba sposób, który podał diabellus (a który funkcjonuje na forum stare-gry ;P) jest najlepszy. niech najpierw jedna zagadka zostanie rozwiązana i zwycięzca rzuca kolejną.                    

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #71 dnia: 2003-08-14 (Czw), 07:53 »
Waste, dasz wiare że to nie jest poprawna odpowiedz? :) No serio, czekam na kolejne odpowiedzi...

Waste :) Na SG to były poprostu pytania dotyczące gier w które grał ażdy. A znać prawdziwe zagadki to jest rzecz już inna. ja np. może znam bardzo mało zagadek ale na wiele potrafię odpowiedzieć. Czyli mógłbym odpowiadać ale nie dawać :)                    

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #72 dnia: 2003-08-14 (Czw), 12:59 »
Gnomik =] 9^9^9. Ale gdyby mnie waste nie naprowadził, to bym nie zgadł.

waste =] no, bo ty właśnie myślisz logicznie i dlatego ta zagadka wydała ci się banalna. Ale większość ludzi sądzi, że jak jeden samolot już walnął, to szansa na to, że drugi walnie, jest dużo mniejsza. I to jest smutne.                    
w stanie spoczynku

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #73 dnia: 2003-08-14 (Czw), 15:08 »
Poprawna odpowiedz :)

9^9 = 387 420 489

tak wiec

9^9^9 = 9^387420489

A teraz ciekawostka z tym zwiazana...

\"Pozwojcie mi was zapewnic - mowi Lisant - i powtorzcie to waszym uczniom, ktorzy sami pozniej rzeczowo o tym sie przekonaja ze liczba skladajaca sie z trzech 9, jesli by ja napisac sposobem dziesietnym mialaby 369 692 128 cyfr.

Jeslibysmy chciali napisac ja na papierowej wstazce to zakladajac ze kazda cyfra zajmie 4 milimetry, musielibysmy porzporzadzac wstazka dlugosci 1478 km.

Jest to nieco wiecej niz podwojna odleglosc Patyza do Avignonu i z powrotem, liczac wg. koleji zelaznej.

Czas potrzebny do napisania tej liczby, przyjmujac, ze na sekunde napisze sie jedna cyfre i ze dziennie pracowac sie bedzie 10 godzin, obejmie 28 lat i 48 dni, przy czym trzebaby pracowac bez zadnych przerw, to jest i w niedziele i we wszystkie swieta.

Dla blizszej informacji powiem ze pierwsza cyfra poszukiwanej liczby jest 2, a ostatnia 9. Czyli zostawaloby do odnalezienia nie wiecej jak 369 692 126 cyfr. Niestety - pomysleliscie sobie - znajomosc tych dwu cyfr niewiele ulatwia prace. Jestem tego samego zdania.\"

Olhado: Tak jak napisałem wczesniej... Najpierw odbudujcie domek a potem puszczajcie drugi samolot w niego :D. Dlatego dałem C :). Tak rzeczywiscie, szansa na trafienie samolotu jest niewielka jednak taka sama że w ten sam domek trafi drugi samolot. Co innego porównywać jakie jest prawdopodobienstwo ze w domek uderzy jeden samolot a dwa samoloty. Wszystko znajduje się w konstrukcji zdań... :)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #74 dnia: 2003-08-15 (Pią), 05:02 »
to ja zadam teraz zagadkę ;) chociaż nie rozgryzłem tej...
a miałem cholera do wyboru 9^9^9 albo 9^99 i wybrałem to drugie ;) nie chciało mi się sprawdzać która większa - 50% szans. ;]]]

ok zagadka:  kiedy 2 = 10?

Offline Gnomik

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #75 dnia: 2003-08-15 (Pią), 09:44 »
Wtedy gdy: Liczba Decymalna = Liczba Binarna :). Czyli 2 w dystemie dziesiątkowym równa się 10 w dwójkowym...

Pozdrawiam,
Gnomik                    

Offline Saima

• DKMiści
  • +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #76 dnia: 2003-08-15 (Pią), 10:18 »
Poniewaz jestem matematycznym analfabeta..;) nie przepadam za przedmiotami scislymi a szkoda..zadam 2 mozliwe ze banalne zagadki takie..\"dla rozluznienia\" (poznalam je jeszcze w podstawowce :-D )
1)Idzie Maly i Duzy przez las..Maly jest synem Duzego..ale Duzy nie jest ojcem Malego..kim jest Duzy?
2)Jada 2 pociagi...jeden z Gdyni do Warszawy..drugi: z Warszawy do Gdyni..pierwszy wyjechal z Gdyni o godz.9:15 jadac 70 km/h; drugi wyjechal z Warszawy o godz. 9:30 jadac z predkoscia 90 km/h...Ktory z nich bedzie blizej Gdyni w momencie spotkania sie?

PS.a mowilam ze banalne  :twisted:                    
"Pod powierzchnią zmiennych zjawisk wszystko jest jednym"
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline Dreathing

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #77 dnia: 2003-08-15 (Pią), 10:36 »
Saima poniewaz rozmawialismy dzisiaj na ten temat, to nie bede odpowiadal. Dam innym pole do popisu.. Ale sie namnozylo zagadek  :wink:  cool  :D
Mam nadzieje ze ktos i mi odpowie...  :roll:

i jeszcze jedna zagadka tym razem z nr.7
Ojciec i syn jada samochodem. Maja wypadek i ojciec ginie na miejscu. Syna zabieraja do szpitala, a chirurg, ktory mial go operowac, zobaczywszy go stwierdzil \"Nie moge go operowac, poniewaz to moj syn\" Jak to mozliwe?
Good luck...

Wyzwólmy psychicznych w sobie samych, a odkryją się przed nami niezmierzone bogactwa naszego umysłu!

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #78 dnia: 2003-08-15 (Pią), 11:43 »
hehehe Gnomik - poprawna odpowiedź. ;) no ale nie sądziłem, że zagadka wytrwa długo. za dużo myślących osób na forum. ^_-

Dreathing: odpowiedź na zagadke 7 - chirurgiem jest matka.

Saima: pociągi będą się mijać dokładnie w tym samym miejscu, zatem odległość jednego i drugiego będzie taka sama.

nad Dużym i Małym już się nie zastanawiam, bo mam mało czasu. ;P

Offline Dreathing

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #79 dnia: 2003-08-15 (Pią), 12:30 »
Zgadza sie, odpowiedzia na zagadke nr7 jest Matka gratsy :biggt:

Poczekam jesze, moze mi ktos odpowie na poprzednie zagadki...

Offline Jajo

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #80 dnia: 2003-08-15 (Pią), 12:34 »
Saima:
Analogia do chirurga - Duzy jest matka malego :-D

P.S. Jezyk polski sie swietnie nadaje do tego typu zagadek... (a czemu tak jest to wpadniecie po chwilce zastanowienia :P)                    
A strong man doesn't need to read his future. He makes his own.

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #81 dnia: 2003-08-15 (Pią), 17:16 »
Drea. Ja mogę odpowiedzieć na tą z jabłkami... ale nie sądze abyś tego chciał :P                    
\"Nee iikoto mo waruikoto mo subete tashite\" -> \"Good thing and bed things both happen\" Gravitation

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #82 dnia: 2003-08-15 (Pią), 17:53 »
odpwiedź bo jestem ciekaw. i tak nikt napewno na to nie wpadnie, a zagadkę już okryła pajęczyna zapomnienia.                    

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #83 dnia: 2003-08-15 (Pią), 18:04 »
No to przypomnę...

na zupelnie plaskim terenie rosnie jabloń. Sa na niej dwa jablka. powial lekki wiaterek, i na jabloni nie bylo jablek, ani pod jablonia nie bylo jablek. Co sie stalo?
oczywiscie nikt nie przyszedl i nie zerwal, nie ma zywej duszy w promieniu kilku kilometrow, i teren jest plaski...

A odpowiedź jest prosta. Jedno jabłko spadło, drugie nadal jest na drzewku. Za każdym razem jest \"nie było jabłek\".
I wsio jasne ^^                    
\"Nee iikoto mo waruikoto mo subete tashite\" -> \"Good thing and bed things both happen\" Gravitation

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #84 dnia: 2003-08-15 (Pią), 18:13 »
hehe oooj podchwytliwe. podoba mi się. ;]                    

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #85 dnia: 2003-08-15 (Pią), 18:34 »
Prawda? :)

No to ja też mam zagadkę:

Siedzisz za kierownica samochodu i utrzymujesz stałą prędkość.
Po Twojej prawej stronie jest przepaść.
Po Twojej lewej stronie jedzie samochód straży pożarnej, z taka sama prędkością jak Ty.
Przed Tobą biegnie świnia, która jest większa niż Twój samochód.
Za Tobą, tuż nad ziemia leci helikopter. Zarówno helikopter, jak i świnia utrzymują dokładnie tę samą prędkość co Ty.

Co powinieneś zrobić aby się zatrzymać?                    

Offline Dreathing

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #86 dnia: 2003-08-15 (Pią), 18:59 »
Jak juz raz mowilem Eyrii, znasz zagadki ktore zadaje, i prosilem Ci juz zebys ich nie rozwiazywala. :evil:  nr.6 byl na forum tylko 2 dni... Jeszcze ktos mogl zgadnac, a teraz masz na sumieniu to, ze odebralas tej osobie wiele przyjemnosci :tongu:
a zeby nie bylo offtopicka:
juz z nr 8, ale taka banalna i znana ze nawet nie wiem czemu ja zadaje:
Sytuacja teoretyczna. jestescie na rozstaju drog. Wiecie ze jedna wiedzie do zguby, a druga droga do celu. Przy kazdej z nich stoi straznik. Wiecie ze jeden z nich mowi zawsze prawde, a drugi zawsze klamie. Dowcip polega na tym ze niewiecie ktory jest kim. Mozecie zadac tylko jedno pytanie ktoremus z nich. Jak brzmi to pytanie, aby sie dowiedziec gdzie macie isc?

i jeszcze jedna, oczywiscie tez znana i prosta z nr.9:
Sytuacja teoretyczna: jest pomieszczenie do ktorego mozecie wejsc tylko raz, i jest szczelnie zamkniete. W pomieszczeniu znajduja sie 3 zarowki, a na zwenatrze 3 przelaczniki. Powiedz, ktory przelacznik jest do ktorej zarowki.

To chyba wszystki moje zagadki  :cry:  ale mam nadzieje ze cos jeszcze wymysle  :twisted:

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #87 dnia: 2003-08-15 (Pią), 20:30 »
Pytania z MENSy  :-D

I sorry Drea, ale nie zauważyłam, że tylko 2 dni (nei spojrzałam)  :evil:

I proponuje pomyśleć nad moją... mimo, że jest \"trochę\" nie normalna to niektórzy znają odp... Żeby nie było to dodam jedną normalniejszą...

Matka jest o 21 lat starsza od dziecka. Za 6 lat dziecko bedzie 5 razy mlodsze od matki. Gdzie jest ojciec?
(To zagadka matematyczna...)

Powodzenia ;)                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #88 dnia: 2003-08-15 (Pią), 23:20 »

Siedzisz za kierownica samochodu i utrzymujesz stałą prędkość.
Po Twojej prawej stronie jest przepaść.
Po Twojej lewej stronie jedzie samochód straży pożarnej, z taka sama prędkością jak Ty.
Przed Tobą biegnie świnia, która jest większa niż Twój samochód.
Za Tobą, tuż nad ziemia leci helikopter. Zarówno helikopter, jak i świnia utrzymują dokładnie tę samą prędkość co Ty.

Hmm, co robi wielka świnia na drodze koło przepaści??? Będę strzelał  :wink: Skoro wszystkie te obiekty utrzymują dokładnie taką samą prędkość jak ja, to nacisnę sprzęgło, potem hamulec i popatrzę jak się zatrzymują razem ze mną (albo jak też śmigłowiec robi mi z bryki sieczkę)... A wiecie, że orgazm u świni może trwać nawet trzydzieści minut???  :P

Matka jest o 21 lat starsza od dziecka. Za 6 lat dziecko bedzie 5 razy mlodsze od matki. Gdzie jest ojciec?
(To zagadka matematyczna...)

Jeśli się nie mylę, to matka pożałuje, że tak wcześnie została matką, albo właśnie powinna zacząć żałować i powiedzieć niedoszłemu ojcu, żeby przestał  :wink:

Sytuacja teoretyczna: jest pomieszczenie do ktorego mozecie wejsc tylko raz, i jest szczelnie zamkniete. W pomieszczeniu znajduja sie 3 zarowki, a na zwenatrze 3 przelaczniki. Powiedz, ktory przelacznik jest do ktorej zarowki.

Czy ktoś zabronił mi otworzyć drzwi do pomieszczenia i trzaskać przełącznikami, żeby sprawdzić, który zapala którą żarówkę??? Do tego, to nawet nie muszę wchodzić do pomieszczenia...

Sytuacja teoretyczna. jestescie na rozstaju drog. Wiecie ze jedna wiedzie do zguby, a druga droga do celu. Przy kazdej z nich stoi straznik. Wiecie ze jeden z nich mowi zawsze prawde, a drugi zawsze klamie. Dowcip polega na tym ze niewiecie ktory jest kim. Mozecie zadac tylko jedno pytanie ktoremus z nich. Jak brzmi to pytanie, aby sie dowiedziec gdzie macie isc?

Pytanie mogłoby brzmieć: co by powiedział ten drugi strażnik, jeśli bym się go zapytał, czy ta droga za Tobą wiedzie do zguby? (jeśli odpowie \"Nie\", to należy się wycofać cichutko pogwizdując)... Zapis funkcjonalny tej funkcji logicznej nie jest specjalnie skomplikowany (a jednak logika dla informatyków i teoria układów logicznych do czegoś się przydały  :-D )                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #89 dnia: 2003-08-16 (Sob), 07:50 »
A wiecie, że orgazm u świni może trwać nawet trzydzieści minut???  :P
wiemy. ;P

Jeśli się nie mylę, to matka pożałuje, że tak wcześnie została matką, albo właśnie powinna zacząć żałować i powiedzieć niedoszłemu ojcu, żeby przestał  :wink:
hm??? ;PPPP a ile Ci wyszedł wiek dziecka Kokeeno? ;P

Pytanie mogłoby brzmieć: co by powiedział ten drugi strażnik, jeśli bym się go zapytał, czy ta droga za Tobą wiedzie do zguby? (jeśli odpowie \"Nie\", to należy się wycofać cichutko pogwizdując)... Zapis funkcjonalny tej funkcji logicznej nie jest specjalnie skomplikowany (a jednak logika dla informatyków i teoria układów logicznych do czegoś się przydały  :-D )
fajna zagdka, chociaż znałem ją już wcześniej. ;]

Offline TEssALI

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #90 dnia: 2003-08-16 (Sob), 07:58 »
to z tymi swiniami i chelikopterem proste jak 20m sznurka w kieszeni: To jest karuzela w wesolym misteczku, wiec poczekalbym cierpliwie az skonczy sie krecic.

Jezeli chodzi o zarowki. wlaczylbym 1 wlacznik poczekal chwile wlaczyl 2 a 3 nie ruszal po wejsciu do pokoju: 1 zapalalby najcieplejsza zarowke, 2 wlaczana a 3 ta zgaszona (i nie nagrzana). :-)

A gdzie jest ojciec? zapewne ukrywa sie za granica i uchyla od odpowiedzialnosci za wpadke.                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #91 dnia: 2003-08-16 (Sob), 08:23 »
Jeśli chodzi o ojca, to powinien być on w przybliżeniu na (pod/obok?) matce, bo dziecko zostało właśnie poczęte (oczywiście zakładam, że wiek dziecka liczy się od urodzenia, a nie od poczęcia)...

Jezeli chodzi o zarowki. wlaczylbym 1 wlacznik poczekal chwile wlaczyl 2 a 3 nie ruszal po wejsciu do pokoju: 1 zapalalby najcieplejsza zarowke, 2 wlaczana a 3 ta zgaszona (i nie nagrzana).  

Nic nie ma ta temat jakie są to żarówki, więc w przypadku świetlówek i żarówek energooszczędnych metoda na macanie odpada...                    
"Live For The Moment"

Offline TEssALI

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #92 dnia: 2003-08-16 (Sob), 08:32 »

Nic nie ma ta temat jakie są to żarówki, więc w przypadku świetlówek i żarówek energooszczędnych metoda na macanie odpada...

Jezeli nie sa ta zarowki wydajace cieplo to niestety ale z naszymi \"ludzkimi\" zdolnosciami nie udaloby sie sprawdzic co od czego. Jestesmy tylk oludzmi :| Wiec jezeli nie ma tam zwyklych zracych prad jak smoki to ta zagadka jest nie do zrobienia                    
me@da

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #93 dnia: 2003-08-16 (Sob), 08:46 »

Jezeli nie sa ta zarowki wydajace cieplo to niestety ale z naszymi \"ludzkimi\" zdolnosciami nie udaloby sie sprawdzic co od czego. Jestesmy tylk oludzmi :| Wiec jezeli nie ma tam zwyklych zracych prad jak smoki to ta zagadka jest nie do zrobienia

Przecież już napisałem - wystarczy otworzyć drzwi do pokoju z żarówkami i ich nie zamykać, a potem bawić się przełącznikami, przecież można zaglądać do pokoju, jednocześnie do niego nie wchodząc???                    
"Live For The Moment"

Offline TEssALI

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #94 dnia: 2003-08-16 (Sob), 08:53 »
Dobra to nie mozliwe by bylo wtedy gdyby nie bylo widac ich swiatla O! :-)                    
me@da

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #95 dnia: 2003-08-16 (Sob), 08:59 »
Dobra to nie mozliwe by bylo wtedy gdyby nie bylo widac ich swiatla O! :-)

To ja proponuję inne rozwiązanie: wejść do pokoju, stłuc wszystkie żarówki i już będzie wszystko jedno, który wyłącznik zapalał którą zarówkę  :twisted:                    
"Live For The Moment"

Offline Dreathing

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #96 dnia: 2003-08-16 (Sob), 09:53 »
Kokeeno oczywiscie mial racje jesli chodzi o zagadke nr 8 pytanie powinno brzmiec \"Co by mi ten drugi powiedzial, gdybym sie go spytal czy tendy do zguby/otchlani/piekla\" i oczywiscie pojsc druga droga. :)

Ale juz z nr 9 nie mial szczescia. pomieszczenie jest szczelnie zamkniete, tak ze nie widac nic w wewnatrz. a jednak wiesz ze sa tam 3 zarowki.

Zagadke nr.9 rozwiazal oczywiscie TEssALI. Trzeba najpierw przelaczyc jeden przelacznik, poczekac az zarowka sie nagrzeje, potem wylaczyc ja, przelaczyc kolejny i wejsc. jedna jest ciepla, druga sie pali, a trzecia zimna i wylaczona.

jak narazie to koniec moich zagadek :tongu:

EDIT

Alez znalazlem zagadke przepyszna.  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Norweg zamieszkuje pierwszy domu
 Anglik mieszka w czerwonym domu
 Zielony dom znajduje sie po lewej stronie domu białego
 Duńczyk pija herbatkę
 Palacz Rothmansów mieszka obok hodowcy kotów
 Mieszkaniec zółtego domu pali Dunhille
 Niemiec pali Marlboro
 Mieszkaniec środkowego domu pija mleko
 Palacz Rothmansów ma sasiada, który pija wodę
 Palacz Pall Malli hoduje ptaki
 Szwed hoduje psy
 Norweg mieszka obok niebieskiego domu
 Hodowca koni mieszka obok zółtego domu
 Palacz Philip Morris pija piwo
 W zielonym domu pija sie kawę
 kto hoduje rybki?

Podobno 98% spoleczenstwa nie potrafi tego rozwiazac. Takie stwierdzenie padle przez Autora, czyli Einsteina
Powodzenia  :twisted:  :twisted:  :twisted:

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #97 dnia: 2003-10-14 (Wto), 23:15 »
Ple ple ple... Niemiec... a któżby inny ? :wink:

Palacze kurde sie znaleźli  :lol:

Drea... a znasz jeszcze jakieś? :twisted:

PS: Ten topic stanął przez tą zagadkę czy jak?  :lol:                    

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #98 dnia: 2003-10-15 (Śro), 17:52 »
PS: Ten topic stanął przez tą zagadkę czy jak?  :lol:

Najwyraźniej :lol: . A możesz jakoś uzasadnić dlaczego Niemiec? Bo ja jestem totally confused... :?                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #99 dnia: 2003-10-15 (Śro), 18:08 »
First of all.... weź kartkę :wink: Potem się rozpisuje wszystkie dane... i to tak poprostu wychodzi... Bo widzisz jest 5 domów, o 5 różnych kolorach, 5 faciów w nich mieszka, 5 marek papierosów palą i piją różne napoje... oczywiście każdy ma innego pupilka ;)
I tak:
1DOM: Żółty, Norweg, Dunhille, woda (dba o figurę? :wink:) koty
2DOM: Niebieski, Duńczyk Rothams, herbatka, konie
3DOM: Czerwony, Anglik, Pall Mall, mleko, ptaki
4DOM: Zielony, Niemiec, Marlboro, kawa, RYBKI
5DOM: Biały, Szwed, Philip Morris, piwo, psy

To wsio  :lol: (za takie zagadki powinno się ścinać  :wink: ...)

Po tym poście było trochę offtopów o zidiociałym społeczeństwie więc poleciały! - RioT                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #100 dnia: 2003-10-16 (Czw), 18:12 »
Nie została do końca określona przestrzeń rozwiązań  :-D Typowe zadanie na przeszukiwanie wszerz...                    
"Live For The Moment"

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #101 dnia: 2003-10-16 (Czw), 19:29 »
Po tym poście było trochę offtopów o zidiociałym społeczeństwie więc poleciały! - RioT
Dobra, to ja napiszę to, co nie było offtopem na temat zidiociałego społeczeństwa, a co zostało usunięte :evil:

Zagadka ma 5 rozwiązań. Każdy z tych ludzi może hodować rybki. Twierdzenie, że to Niemiec hoduje rybki, bo każdy inny ma już jakieś zwierzątko, jest myśleniem schematami i jest niczym nie uzasadnione. Prosimy o następną zagadkę :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #102 dnia: 2003-10-16 (Czw), 21:43 »
Olhado ... a nie wziąłeś pod uwagę, że jeśli każdy by mógł mieć więcej niż jedno zwierzątko to by było bez sensu. Bo rybki, że są małe to się wszędzie mogą wcisnąć? :wink:
Zresztą w założeniu Eisteina było tak że nic nei może się powtarzać.

I mam zagadkę matematyczną (ku rozpaczy co po niektórych)

Trzej mężczyźni posilali się w restauracji. Z rachunku wynika że muszą razem zapłacić 25 złotych. Każdy kładzie na stół po jednym 10 zł banknocie, czyli razem 30 zł. Dwa złote przeznaczają na napiwek dla kelnera, który każdemu wydaje po złotówce reszty. Każdy biesiadnik zapłacił więc 9 zł: razem zapłacili 27zł. 2 złote zatrzymał sobie kelner, co czyni ogółem 29 zł. Gdzie podziała się 30 złotówka  :?:  :?:  :?:                    

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #103 dnia: 2003-10-16 (Czw), 21:52 »
Olhado ... a nie wziąłeś pod uwagę, że jeśli każdy by mógł mieć więcej niż jedno zwierzątko to by było bez sensu.

:hmmm: czemu? Moja babcia miała kiedyś psa i kota (a to jest więcej, niż jedno zwierzątko) i zapewniam cię, że nie było bez sensu. Kot i rybki to trochę ryzykowne, przyznaję, ale pies i rybki to już zupełnie sensowne połączenie.

Natomiast ta zagadka twoja jest banalna. Oni razem zapłacili 27 zł, W TYM 2 dla kelnera, a 3 im zostało. To nie jest zagadka matematyczna właściwie, to jest test na spostrzegawczość.                    
w stanie spoczynku

Offline Geborn

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #104 dnia: 2003-10-16 (Czw), 23:05 »
Witajcie zagadkowicze :)

Zapewne znacie to, lecz wręcz nie mogłem się powstrzymać... Zagadkę najlepiej jest przekazywać słownie, ponieważ zapisana od razu podaje nam na tacy rozwiązanie i traci się tę przyjemność chwili pomyślunku. ;)

Oto ona:

Szedł Sowizdrzał i gwizdał. Sowizdrzał nie gwizdał. To kto gwizdał?                    
Tamci się zachwiali i upadli, a my stoimy i trwamy... Ps 20, 9

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #105 dnia: 2003-10-17 (Pią), 00:26 »
Witajcie zagadkowicze :)  

Zapewne znacie to, lecz wręcz nie mogłem się powstrzymać... Zagadkę najlepiej jest przekazywać słownie, ponieważ zapisana od razu podaje nam na tacy rozwiązanie i traci się tę przyjemność chwili pomyślunku. ;)

Oto ona:

Szedł Sowizdrzał i gwizdał. Sowizdrzał nie gwizdał. To kto gwizdał?

Gwizdał?  :-D                    
"Live For The Moment"

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #106 dnia: 2003-10-17 (Pią), 08:44 »
Gwizdal gwizdal, proste bo zapisane                    

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #107 dnia: 2003-10-17 (Pią), 18:56 »
:hmmm: czemu? Moja babcia miała kiedyś psa i kota (a to jest więcej, niż jedno zwierzątko) i zapewniam cię, że nie było bez sensu. Kot i rybki to trochę ryzykowne, przyznaję, ale pies i rybki to już zupełnie sensowne połączenie.

Bo jeśli by każdy mógł mieć 2 zwierzątka w tej zagadce to by zagadka nie była zagadką bo co byś nie odpowiedział to odp była by dobra... zresztą, u Eisteina jest wyraźnie zaznaczone, że w każdym domu jest po jednym zwierzęciu (Drea niestety nie opisał tego...) ale to logiczne  :-D

To nie jest zagadka matematyczna właściwie, to jest test na spostrzegawczość.

Jak zwał tak zwał  :wink:                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #108 dnia: 2003-10-17 (Pią), 19:24 »

Bo jeśli by każdy mógł mieć 2 zwierzątka w tej zagadce to by zagadka nie była zagadką bo co byś nie odpowiedział to odp była by dobra... zresztą, u Eisteina jest wyraźnie zaznaczone, że w każdym domu jest po jednym zwierzęciu (Drea niestety nie opisał tego...) ale to logiczne  :-D  

Nic nie jest logiczne - to błąd w opisie świata, który dopuszcza praktycznie dowolne rozwiązanie...                    
"Live For The Moment"

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #109 dnia: 2003-10-17 (Pią), 22:27 »

Bo jeśli by każdy mógł mieć 2 zwierzątka w tej zagadce to by zagadka nie była zagadką bo co byś nie odpowiedział to odp była by dobra...

Błąd. Gdyby było w zagadce napisane, że każdy może mieć tylko jedno zwierzątko, to wtedy tylko jedna odpowiedź by była dobra. Ale nie jest. Ja nie zgaduję jak zagadka miała wyglądać i czego w niej brakuje, bo to jest wieeeeeelki błąd kiedy się w tekście widzi coś, czego tam nie ma.                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #110 dnia: 2003-10-18 (Sob), 19:52 »
NO to chyba nei mój błąd tylko Drea, że brakuje opisu do tej zagadki? Ja tylko uświadamiam...                    

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #111 dnia: 2003-10-18 (Sob), 20:08 »
Twój błąd w rozumowaniu, jego błąd w zagadce :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #112 dnia: 2003-10-19 (Nie), 11:32 »
Niech będzie... pipa z polaka zadała prace domową extra tym których nie było, odechciewa mi się w takich momentach wszystkiego...

A żeby nie było, że offtopic:

Przez bystrą i głęboką rzekę chce się przeprawić dwóch przyjaciół. Mają oni tylko jedną łódkę , którą może udżwignąć tylko jedną osobę. Obojgu jednak udało się przeprawić. Jak to zrobili ?  :-D                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #113 dnia: 2003-10-19 (Nie), 11:56 »
Niech będzie... pipa z polaka zadała prace domową extra tym których nie było, odechciewa mi się w takich momentach wszystkiego...  

A żeby nie było, że offtopic:

Przez bystrą i głęboką rzekę chce się przeprawić dwóch przyjaciół. Mają oni tylko jedną łódkę , którą może udżwignąć tylko jedną osobę. Obojgu jednak udało się przeprawić. Jak to zrobili ?  :-D

Kolejne niezbyt dokładnie sprecyzowane zadanie:
1) jeśli założymy, że przyjaciele są początkowo po przeciwnych stronach rzeki, to rozwiązanie jest oczywistw
2) jeśli założymy, że początkowo są na tym samym brzegu, to zapewne zadziała jakiś makgajweryzm...                    
"Live For The Moment"

Offline SeeM

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #114 dnia: 2003-10-19 (Nie), 16:18 »

1 - przebudowali łódkę na katapultę i kolejno wystrzelili sie na drugi brzeg
2 - poczekali do grudnia i przeszli po lodzie
3 - poczekali 10 milionów lat aż rzeka zmieni swe koryto i dopiero poszli gdzie chcieli                    
emerytowany skryba BCK
Secondary Electron Emission Mass Spectroscoper

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #115 dnia: 2003-10-19 (Nie), 18:06 »
Poszli do źródła i ominęli je! i tyle ;)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #116 dnia: 2003-10-20 (Pon), 15:21 »
ale właśnie o to chodzi w zagadkach. pogłówkuj, pomyśl, to nie jest dowód matematyczny tylko po prostu zagadka.

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #117 dnia: 2003-10-20 (Pon), 15:59 »
ale właśnie o to chodzi w zagadkach. pogłówkuj, pomyśl, to nie jest dowód matematyczny tylko po prostu zagadka.

Ależ tu można wymyślać i wymyślać ad mortem defecatum! Może przekopali się pod rzeką? Może poszli po drugą łódkę? Może jeden z nich dobrze pływał? Rozwiązywanie takiej zagadki jest mało zabawne... co innego testy na kreatywność, jak mój topic z szafą, ale wtedy sytuacja musi pobudzać do wymyślania kreatywnych rozwiązań. Przepływanie łódką przez rzekę nie jest IMO taką sytuacją.                    
w stanie spoczynku

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #118 dnia: 2003-10-20 (Pon), 18:29 »

Ależ tu można wymyślać i wymyślać ad mortem defecatum! Może przekopali się pod rzeką? Może poszli po drugą łódkę? Może jeden z nich dobrze pływał? Rozwiązywanie takiej zagadki jest mało zabawne... co innego testy na kreatywność, jak mój topic z szafą, ale wtedy sytuacja musi pobudzać do wymyślania kreatywnych rozwiązań. Przepływanie łódką przez rzekę nie jest IMO taką sytuacją.

Masz rację - może to moje zboczenie zawodowe, ale przestały mnie bawić zagadki, w którym autor myślał o jednej \"sprytnej\" w jego mniemaniu odpowiedzi - zakładając, że jego odbiorcy przyjmą wygodne IM założenia - natomiast prawidłowych odpowiedzi są setki... Poza tym wiele z takich zagadek ma ściśle określone podłoże kulturowe i jest nie do rozwiązania przez ludzi pochodzącyc na ten przykład z innego kraju...                    
"Live For The Moment"

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #119 dnia: 2003-10-20 (Pon), 19:20 »

1) jeśli założymy, że przyjaciele są początkowo po przeciwnych stronach rzeki, to rozwiązanie jest oczywistw

Good answer...

A wy poprostu filozofujecie... jak macie w zagadce JEDNĄ łódkę z jednym miejscem, JEDNĄ rzekę i DWÓCH przyjaciół to kurde po co wymyślać jakieś dziwne wyjścia jak wciskanie drugiej łódki lub przekopywanie się pod korytem rzeki? :evil:  bez sensu :?

Ależ tu można wymyślać i wymyślać ad mortem defecatum! Może przekopali się pod rzeką? Może poszli po drugą łódkę? Może jeden z nich dobrze pływał? Rozwiązywanie takiej zagadki jest mało zabawne...

1. O to chodzi aby szukać najprosteszego, najbardziej logicznego zadania, a przedewszystkim wyszukanie haczyka który się znajduje gdzieś w tekście (w tym przypadku że nie szli razem)
2. Nikt nie każe ci odpowiadać na zagadki.
3. Może sam wkońcu jakąś napiszesz, a nie tylko krytykujesz?