Autor Wątek: Zgadywanki - made in BCK  (Przeczytany 14636 razy)

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #120 dnia: 2003-10-20 (Pon), 20:12 »
1. O to chodzi aby szukać najprosteszego, najbardziej logicznego zadania, a przedewszystkim wyszukanie haczyka który się znajduje gdzieś w tekście (w tym przypadku że nie szli razem)

Haczyka? Ależ myśmy z Kokeeno i SeeMem znaleźli kilkanaście tych haczyków. I nie rozumiem dlaczego tylko ten jeden jest poprawny...
2. Nikt nie każe ci odpowiadać na zagadki.

Jak również nikt mi nie zabrania :twisted:
3. Może sam wkońcu jakąś napiszesz, a nie tylko krytykujesz?

To już by była hipokryzja. Najpierw mówię, że takie zagadki są do dupy, a potem daję własną? Nie ma mowy.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #121 dnia: 2003-10-20 (Pon), 20:22 »
Ja osobiscie zgadzam sie z Olhado. Zagadka co ma tysiac rozwiazan a my szukamy tego jednego co ubzdural sobie autor jest bez sensu.

A po drugie zagadki juz dawno przestaly byc w konwencji, moze przeniesiemy topic do off-topicu i pozwolimy ludziom spoza BCK sie bawic?? :)                    
I chuj.

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #122 dnia: 2003-10-20 (Pon), 22:55 »
Olhado: Nikt ci nie zabrania - to jasne. Ale wiesz, najłatwiej krytykować  :wink: . Pozatym nauczcie się szukać znaczących haczyków  :lol: (i weź wymień mi chociaż 5 skoro jest ich kilkanaście? :wink: ) Masz racje to by była hipokryzja, ale może byś błysną jakąś hmm... mniej \"do dupy?\" hę?  :wink:

Diabeł: A ty jeszcze lepiej 1000 rozwiązań? Ja w odpowiedziach zobaczyłam ok 10 ... kurde hiperbol zapragnął  :lol: i jeszcze jedno ... kiedy były w konwencji?  :twisted:  (przypominam, że zaczęło się od fotosów z Matrixa  :-D )

A i możemy przenieść... co racja to racja  :wink:                    
\"Nee iikoto mo waruikoto mo subete tashite\" -> \"Good thing and bed things both happen\" Gravitation

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #123 dnia: 2003-10-20 (Pon), 23:11 »
(i weź wymień mi chociaż 5 skoro jest ich kilkanaście? :wink: )

1. Nie jest powiedziane, że obaj stoją na tym samym brzegu
2. Nie jest powiedziane, że użyli łódki do przeprawienia się przez rzekę
3. Nawet jeśli użyli łódki, nie jest powiedziane JAK jej użyli
4. Nie ma podanej pory roku (rzeka może być zamarznięta)
5. Nie jest powiedziane, że poradzili sobie o własnych siłach (mógł przyjść ktoś z drugą łódką).

Pewnie jakbym się postarał, tobym więcej haczyków znalazł, ale skoro miało być 5, to niech będzie 5.

A nad zagadką mniej do dupy się zastanowię :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #124 dnia: 2003-10-20 (Pon), 23:23 »
Te powody są chore... ale dobre  :wink:

I myśl nad zagadką myśl  :wink:                    
\"Nee iikoto mo waruikoto mo subete tashite\" -> \"Good thing and bed things both happen\" Gravitation

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #125 dnia: 2003-10-21 (Wto), 04:55 »
(i weź wymień mi chociaż 5 skoro jest ich kilkanaście? :wink: )

1. Nie jest powiedziane, że obaj stoją na tym samym brzegu
2. Nie jest powiedziane, że użyli łódki do przeprawienia się przez rzekę
3. Nawet jeśli użyli łódki, nie jest powiedziane JAK jej użyli
4. Nie ma podanej pory roku (rzeka może być zamarznięta)
5. Nie jest powiedziane, że poradzili sobie o własnych siłach (mógł przyjść ktoś z drugą łódką).

Pewnie jakbym się postarał, tobym więcej haczyków znalazł, ale skoro miało być 5, to niech będzie 5.

A nad zagadką mniej do dupy się zastanowię :wink:

Hahaha, a jeśli rzeka była taka jak w moim mieście, to czy w ogóle potrzebowali łódki - można się przez nią przeprawić nie mocząc podeszwy i to tak ze 30 razy na minutę  :wink:                    
"Live For The Moment"
Ólóbiony małpiszon Jedi Temple

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #126 dnia: 2003-10-21 (Wto), 06:00 »
to nie rzeka tylko rozległa kałuża  :twisted:                    

Offline TEssALI

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #127 dnia: 2003-10-21 (Wto), 14:44 »
Przenosze temacik na pogawedki bo tutaj on przestaje pasowac :-) szkoda mi wyrzucac z bck calkiem zywy temacik :D ale na pogawedkach bedzie sluzyl lepiej :-)                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #128 dnia: 2003-10-21 (Wto), 19:54 »
snif ... temacik zabrali :P NO A JAK SIĘ NIE PRZYJMIE ... :wink:

I tak żeby jakoś rozkręcić...

W pewnej knajpie przy trójnożnym stoliku, czterech mężczyzn grało w pokera. W pewnym momencie zgasło światło. Gdy się zapaliło okazało się że na stole nie ma pieniędzy. Pierwszy mężczyzna trzymał w ręku karty, drugi wkładał papier pod nogę stolika aby się nie bujał, trzeci poprawiał kapelusz, czwarty trzymał ręce na stole. Który z nich ukradł pieniądze ?

Olhado? Co z twoją zagadką? Czekam z niecierpliwością  :twisted:                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #129 dnia: 2003-10-21 (Wto), 20:12 »
Ten który wkładał papier pod nogę bo trójnożny stół nie może się bujać ??                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #130 dnia: 2003-10-21 (Wto), 20:28 »
snif ... temacik zabrali :P NO A JAK SIĘ NIE PRZYJMIE ... :wink:  

I tak żeby jakoś rozkręcić...

W pewnej knajpie przy trójnożnym stoliku, czterech mężczyzn grało w pokera. W pewnym momencie zgasło światło. Gdy się zapaliło okazało się że na stole nie ma pieniędzy. Pierwszy mężczyzna trzymał w ręku karty, drugi wkładał papier pod nogę stolika aby się nie bujał, trzeci poprawiał kapelusz, czwarty trzymał ręce na stole. Który z nich ukradł pieniądze ?

Hmm, trójnożny stolik NIE MA PRAWA SIĘ BUJAĆ... ma dokładnie trzy punkty podparcia i jeśli stoi, to musi być w stanie równowagi...

Kumpela kiedyś mi przesłała poniższą zagadkę - nie doceniła mnie (a dokładniej kilku kursów, które miałem na studiach)... - aha, nie próbować kombinować z wielomianami

Mamy ciąg:
1, 11, 21, 1211, 111221, 312211, 13112221, 1113213211,... jaka liczba powinna być następna i dlaczego?
(moja podpowiedź: trzy słowa na k... r... b... - zadanie zajęło mi dosłownie 10 sekund)                    
"Live For The Moment"

Offline Olhado256

• +++++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #131 dnia: 2003-10-21 (Wto), 20:30 »

Zastanawiam się :P Nie poganiaj, bo dam coś w stylu \"na podłodze w kałuży wody leżą martwi John i Mary, a obok nich mnóstwo potłuczonego szkła. Co się stało?\" :P                    
w stanie spoczynku

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #132 dnia: 2003-10-22 (Śro), 20:38 »
Zastanawiam się :P Nie poganiaj, bo dam coś w stylu \\\"na podłodze w kałuży wody leżą martwi John i Mary, a obok nich mnóstwo potłuczonego szkła. Co się stało?\\\" :P

Nie strasz  :lol:

Mamy ciąg:  
1, 11, 21, 1211, 111221, 312211, 13112221, 1113213211,... jaka liczba powinna być następna i dlaczego?  
(moja podpowiedź: trzy słowa na k... r... b... - zadanie zajęło mi dosłownie 10 sekund)

No cóż mi to zajeło \"trochę\" dłużej, ale sądzę, że odp będzie taka:
31131211131221
Dopsze jest  :?:

PS: oczywiście answer Kokeeno była dobra  :wink:
PPS: Nie rozumiem co to jest k.... r.... b....  :lol:                    

Offline Kokeeno

• ++
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #133 dnia: 2003-10-23 (Czw), 21:11 »
Zastanawiam się :P Nie poganiaj, bo dam coś w stylu \\\"na podłodze w kałuży wody leżą martwi John i Mary, a obok nich mnóstwo potłuczonego szkła. Co się stało?\\\" :P

Nie strasz  :lol:

Mamy ciąg:  

No cóż mi to zajeło \"trochę\" dłużej, ale sądzę, że odp będzie taka:
31131211131221
Dopsze jest  :?:

PS: oczywiście answer Kokeeno była dobra  :wink:
PPS: Nie rozumiem co to jest k.... r.... b....  :lol:

Świetnie jest - a krb, to kompresja run byte - chyba najprostszy rodzaj kompresji, jaki uczą na teorii informacji...                    
"Live For The Moment"

Offline Eyria

• +
Zgadywanki - made in BCK
« Odpowiedź #134 dnia: 2003-10-24 (Pią), 20:35 »
Ja tam się nie znam i nawet nie wiem co to teoria informacji (ale rozumiem za to słowa składowe  :lol: ) Czy tak czy siak jestem wielka  :wink:
Kto ma jakieś nowe fajne?  :-D