Autor Wątek: Pink Floyd  (Przeczytany 2675 razy)

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Pink Floyd
« dnia: 2003-04-04 (Pią), 22:52 »
hehe... klasyka. czy ktos slucha czasem jednej z lepszych kapel z kregu rocka progresywnego z lat 70, (grali od 69, w sumie to do dzisiaj sie ukazuja jakies wydawnictwa z nimi zwiazane) jednoczesnie nie kojarzac ich tylko z \"Another Brick In The Wall (Part 2)\" ze slynnym tekstem \"We dont need no education...\"?
chodzi mi o klasyke w stylu \"Dark Side Of The Moon\", \"Wish You Were Here\", \"Ummagumma\" czy \"The Wall\"...zreszta nie tylko....
a czy ktos widzial film \"The Wall\"? ja widzialem i mi sie bardzo podobal.
jeszcze nie mialem okazji zapoznac sie z wszystkimi plytami Floydow ani z solowymi dokonaniami Watersa czy Gilmoura...jak znajde czas to na pewno przeslucham. na razie mam wrazenia mocno pozytywne.                    

Online Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Pink Floyd
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-04-04 (Pią), 23:05 »
Lubię Floydów, choć ich twórczości zbyt dobrze nie znam. Podoba mi się płyta Wish You Were Here, jest naprawdę dobra.
IMO Gilmoure jest lepszy od Watersa, na zapisie jednego z koncertów wyraźnie słychać że koleś zarżnął gitare i ciągnie na zerwanej strunie, to jest kunszt                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
Pink Floyd
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-04-04 (Pią), 23:24 »

a czy ktos widzial film \"The Wall\"?
.

O rany :D Ja widziałem ten film jak bylem w podstawoowce... a to było baaardzo dawno temu. Byłem tak mały, że nie miałem pojęcia co to jest Pink Floyd... Ale na szczęście mam starszego brata, który załączył ten film w TV i razem oglądaliśmy... Jak pamięcią sięgnę od tamtej pory to chyba tylko jeden raz leciało to w naszej polskiej TV :(                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Pink Floyd
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-04-05 (Sob), 07:01 »
The trial ;) świetny kawałek hehe
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline morgurth

• ++
Pink Floyd
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-04-05 (Sob), 10:43 »
dolaczam sie do bandy fanow pink floydow... trial i brick in the wall, sa czadowe                    

Offline Olhado256

• +++++
Pink Floyd
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-04-05 (Sob), 13:36 »
PF raczej kiepsko znam, słyszałem tylko The Wall, Dark Side Of The Moon i Wish You Were Here, czyli w sumie lektury obowiązkowe odwaliłem :wink: . Ostatnio też odjeżdżam przy See Emily Play :wink: .                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Pink Floyd
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-04-05 (Sob), 14:01 »
ja film ogladalem w sumie to niedawno, bo mam divx. a jak w tv lecial, to ja jeszcze maly szkrab bylem. ale film rzadzi!                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
Pink Floyd
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-04-05 (Sob), 16:18 »
Ja mam w domu \"the wall\" a reszte znam pobieżnie... Ogólnie to dobry \"kawałek\" muzyki ale nieco już archaiczny... Od czasu do czasu posłuchać lubię-ale musze mieć do tego odpowiedni nastrój.                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Olhado256

• +++++
Pink Floyd
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-04-05 (Sob), 16:19 »
A ja was zdziwię, bo oglądałem ten film w TV jakiś rok temu... no, może półtora. Nie pamiętam na czym. I jest kapitalny! A przy tym to najdłuższy teledysk, jaki w życiu widziałem... :wink: .                    
w stanie spoczynku

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Pink Floyd
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-05 (Sob), 22:16 »
w sumie to ten film nalezy tak odbierac. pytali sie mnie \"o czym ten film jest\". ja mowilem, ze to jest ilustracja albumu The Wall, historia o gosciu, ktory odgradza sie emocjonalnie od srodowiska...moze mam zla interpretacje, ale tak wynikalo z wypowiedzi rezysera filmu, Alana Parkera. no bo jak wytlumaczyc komus, kto nie zna \"The Wall\" o czym to jest...                    

Offline Olhado256

• +++++
Pink Floyd
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-06 (Nie), 09:56 »
Wytłumaczyć można tak: The Wall to concept album opowiadający pewną historę (nie jestem w stanie jej prześledzić od początku do końca, więc jej nie opowiem...), natomiast film dodaje do muzyki obraz. I już...                    
w stanie spoczynku

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Pink Floyd
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-06 (Nie), 22:08 »
A mnie najbardziej z płyt PF podoba się \"Final Cut\" - najbardziej niedoceniony. A resztę także połykam w całości (no może poza \"Division Bell\").                    

Offline Po3T

• +
Pink Floyd
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-06 (Nie), 23:12 »
Już kiedyś się pewnie chwaliłem.
PF to dla mnie najwybitniejsza kapela wszechczasów. Nawet Beatlesi nie mieli takiej charyzmy. Jeśli kogoś interesuje, mam całą dyskografię.
Najlepszy kawałek? Oj cięzko powiedzieć: Another Brick..., High hopes, Wish U were here, Learning to fly, ...nie wiem.
waste-] Dobrze, że ktoś jeszcze oprócz mnie Trial zauważa, rzeczywiście zajebisty track na zakończenie :)
Za to najlepsza płyta jako całość to chyba Wish U were here.

Solowe dokonania Watersa i Gilmoura to niestety jednak już nie to samo co twórczość w kapeli :(

Keiran -] trochę dziwnie porównywać tych dwóch panów, ponieważ Waters jest bardziej poetą i skupia się na tekstach, natomiast Gilmour stara się dotrzeć do słuchacza głównie przez muzykę. Chociaż zgodzę się, że lepiej słucha się tego drugiego pana. Jak widać dwie połówki osobno to już nie to samo co całość.                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..