Off-Topic > Hard&Soft

tani laptok, który?

(1/2) > >>

trzy86:
Czynię przymiarki do zakupu laptopa/netbooka. Niestety nie znam się jeszcze bardziej od durba, bo jak zobaczyłem, że wypada mieć teraz 4gb ramu to się zdziwiłem bardzo. Napiszę czego oczekuję, może ktoś z was ma jakieś doświadczenia cenne:

- ma długo trzymać na baterii
- ma mieć możliwie duży wyświetlacz (teraz mam 15 cali, może być trochę mniejszy)
- bardzo bym chciał, żeby nie miał mechaniki - tzn żeby wewnątrz siedział dysk flashowy, chłodzenie pasywne też mile widziane. Robi się już takie?
- TANI ^_________^

Nie gram w gry (a jak już to w takie, które w wymaganiach mają tylko "windows" albo "java"), nie patrzę żadnego 3D i tak dalej. Komputer ma służyć do pisania, patrzenia internetów przez wireless,  programowania (taki mam plan śmiały!). Chcę, żeby winda chodziła płynnie i nie zatykała się jak otworzę 15 okienek w przeglądarce.

To jak?  :salute:

Durbik:
obaj się nie znamy, więc podpowiem tylko: jeśli bateria ma trzymać, to nie kupuj samsunga. hapeki trzymaja baterię długo, ale są imho chujowsze w ERGONOMII

trzy86:
słyszałem też, że HP lubią sie przypalić. No i żeby usunąć kurz z wiatraczka trzeba rozkręcić calutki komputer, łącznie z odczepieniem matrycy czy coś.

Keiran:
jak chcesz zeby bateria trzymala to jakis netbook. szwagier kupil acera aspire one 722 i trzyma nawet 6 godzin. chyba ze stac cie na ultrabooki.
a jak chcesz do pisania to cos wiekszego, no chyba ze sobie klawe i monitor podepniesz.

trzy86:
Na monitor to ja już miejsca nie mam w chałupie...
Dużo nie chcę wydawać bo to tylko komputer. Płacąc dużo czułbym się jak klient tvmarketu - towar po zakupie jest już nic nie wart. Tak samo z komputerami. Dlatego też chętnie kupię jakiś nienajnowszy model.
Byle solidny w miarę.

Acera zaraz obadam na alegro.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej