Autor Wątek: Czy kulturystyka jest czystym sportem?  (Przeczytany 6865 razy)

Offline SAVER

• ++
Czy kulturystyka jest czystym sportem?
« dnia: 2003-03-24 (Pon), 23:30 »
Według mnie tak. Choćby dla tego że na \"koksie\" żaden człowiek długo nie pociągnie, po prostu w środku ma sieczkę, wszystkie narządy do wymiany i na końcu jest dead. Nie mówiąc już o innych skutkach  :wink:  
Tymczasem ci obecnie najlepsi trenują kilkanaście lat i utrzymują się parę lat, a mają się całkiem dobrze.
A co wy o tym sądzicie?                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Jarko

• +
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-03-25 (Wto), 00:17 »
Hehe widzę że tematy z FTS przechodzą tutaj :D
Jak już pisałem na FTS czy kulturystyka a nawet sport ogólnie jest czysty zależy tylko i wyłącznie o osoby go uprawiającej. Jeśli ma zamiar dojść do czegoś ciężką pracą wiadomo że nie będzie stosował żadnych wspomagaczy, jeśli zaś zależy mu na pokonaniu tej samej drogi w znacznie krótszym czasie to niestety sięgnie po środki dopingujące czy innego rodzaju śmieci.
Co do samej kulturystyki to też zależy, jeśli masz na myśli wyczynowe jej uprawianie to przypuszczam że każdy stosował jakieś środki wspomagające. Co do uprawiania jej że tak powiem turystycznie to tutaj już jest różnie.
Poza tym musimy ustalić co uznajemy za te nieczystości, bo przecież jest masę środków takich jak chociażby HMB czy Kreatyna, które nie są sterydami sterydami. Czy o ich też myślałeś czy tylko o poważnych środkach „wzmacniających”?                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-03-25 (Wto), 00:37 »
Oczywiście,że to czy bierze doping czy nie zależy od osoby uprawiającej ten sport.
Nie uważam za \"nieczystości\" HMB, czy podobne. Sam biorę kreatynę,witaminy ale nic poza tym.
Sterydów oczywiście nie można uznać za \"czyste\".
Mając na myśli brak wspomagania mam na myśli branie tylko dozwolonych środków.
A środki jak HMB, kreatyna ,które leżą w sklepach są dokładnie przebadane i mają odpowiednie zaświadczenia,że nie szkodzą.
Miałem na myśli wyczynowe uprawianie kulturystyki  :)

Bo \"napakowani\" kolesie w czarnym BMW , naprawde nie mają nic wspólnego z prawdziwą kulturystyką. Biorą koks tylko po to aby się pokazać przez 2 miesiące na plaży ;) Tylko ,że przy okazji psują opinię o tym pieknym sporcie.
Prędzej czy później będą mieli poważne kłopoty zdrowotne.                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-03-25 (Wto), 09:42 »
Prędzej czy później będą mieli poważne kłopoty zdrowotne.

Nie mówiąc już o wielkości i przydatności niektórych narządów, niezbędnych do życia, które każdy facet powinien miec w pełni sprawne :D :D                    

I chuj

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:35 »
pewnie że to czysty sport. kulturyści zapewne się często myją, w końcu pokazują nagię torsy buhehe (i babsko nieowłosione ale to już inna sprawa ;P). a czy koksują? no... to chyba jest pytanie retoryczne. wystarczy się przejść po pierwsze lepszej siłowoni, 90% panów ma parchy na mordach.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:48 »
pewnie że to czysty sport. kulturyści zapewne się często myją, w końcu pokazują nagię torsy buhehe (i babsko nieowłosione ale to już inna sprawa ;P). a czy koksują? no... to chyba jest pytanie retoryczne. wystarczy się przejść po pierwsze lepszej siłowoni, 90% panów ma parchy na mordach.

Ci z siłowni na pewno koksują. Ale mylisz dresów z profesjonalistami.
To dwa różne światy, naprawdę. I należy to wyraźnie rozgraniczyć.
Profesjonalista nie może sobie pozwolić na wpadkę podczas kontroli antydopingowej, bo to nie tylko popsucie reputacji,ale i zakaz startowania na parę lat.
Dresy-koksy są agresywni, nie panują ani nad ciałem ani nad umysłem.
Natomiast nie słyszałem o profesjonaliście,który by się wdał w bójkę na ulicy z bejsbolem w ręku ;)                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:55 »
W sumie, zly sport to nie jest. Tylko trzeba uwazac by nie przesadzic. No i sterydy tez sa be.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:18 »
Taki z kulturystyki sport jak ze mnie zakonnica. To, nie wiem, można nazwać np. ćwiczeniami, no ale nie sportem...                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:22 »
Taki z kulturystyki sport jak ze mnie zakonnica. To, nie wiem, można nazwać np. ćwiczeniami, no ale nie sportem...

W sumie piszac poprzedniego posta tez zastanawialem sie czy uzyc slowa \"sport\". W koncu to nie jest czysty sport, ale patrzac z innej strony....                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:34 »
SAVER: tak samo jak drużyna bułgarskich ciężarowców (nota bene występującym jako reprezentanci Izraela, bo Bułgaria już dostała BANa na tę dyscyplinę, za prochy właśnie). przecież to sami profesjonaliści. tak samo jak Ci z okładek flexa.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:41 »

Nie masz racji. Na jakiej podstaiwe tak twierdzisz?
W kulturystyce jest rywalizacja i to nieraz zacięta.
Szachy sie uznaje za sport,czy ostatnio rozgrywki w gry FPP np. turnieje Counter strike.
I nikt nie mówi że to nie są dyscypliny sportowe.
Więc sie zastanów trochę ;)                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:05 »

Nie masz racji. Na jakiej podstaiwe tak twierdzisz?
W kulturystyce jest rywalizacja i to nieraz zacięta.
Szachy sie uznaje za sport,czy ostatnio rozgrywki w gry FPP np. turnieje Counter strike.
I nikt nie mówi że to nie są dyscypliny sportowe.
Więc sie zastanów trochę ;)

Jezeli rozgrywki FPP to sport to kulturystyka jest 100% sportem!  :shock:  :shock:  :shock:                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-03-25 (Wto), 21:04 »
Ani szachy, ani kulturystyka a już na pewno granie na kompie nie są sportami. Tak te rzeczy nazywają chyba tylko ci albo nie mogą dupy od krzesła oderwać, albo nie mają w ogóle drygu do PRAWDZIWEGO sportu.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-03-25 (Wto), 23:58 »
Ani szachy, ani kulturystyka a już na pewno granie na kompie nie są sportami. Tak te rzeczy nazywają chyba tylko ci albo nie mogą dupy od krzesła oderwać, albo nie mają w ogóle drygu do PRAWDZIWEGO sportu.

Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj  :twisted:
Spróbuj podnieść sztangę choćby 80 kg, i wtedy pogadamy ;)
Nie wiesz nic o tym sporcie,nie próbowałeś,to się przynajmniej nie ośmieszaj.

No i w końcu nie podałeś dlaczego piszesz że kulturystyka nie jest sportem, poprosze argumenty ;)                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-03-26 (Śro), 02:03 »
Kulturystyka jest sportem.
Jest współzawodnictwo.
Jest praca nad swoim ciałem.
Jest wysiłek fizyczny.

Jeśli dla Ciebie Kacper te argumenty nie trafiają to podaj definicje sportu.

Co do grania w FPP to jest to e-sport. Inaczej się nazywa, inne ma reguły.                    
...

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:51 »
wysiłek fizyczny jest Twoim zdaniem wyznacznikiem sportu? brydż nie jest sportem? a rozgrywki multiplayer, owszem, sportem są, chociażby dlatego, że są ludzie którzy grają zawodowo i z tego żyją.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:00 »
wysiłek fizyczny jest Twoim zdaniem wyznacznikiem sportu? brydż nie jest sportem? a rozgrywki multiplayer, owszem, sportem są, chociażby dlatego, że są ludzie którzy grają zawodowo i z tego żyją.

Z kulturystyki ludzie też żyją i to nieźle.
Wysiłek fizyczny nie jest jedynym wyznacznikiem sportu,oczywiście. Ale kulturystyki nie można wykluczyć z dyscyplin sportowych.
Kulturystyka to nie tylko rozwijanie ciała ale i ducha,umysłu.
Wśód kulturystów jest wielu wybitnych intelektualistów,choćby Nasser el Sonbatty, który zna 8 języków.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:37 »
LOOOOOL
Wiesz Saver, wśród każdej grupy ludzi znajdziesz mądrych.

Waste--] Jeżeli ktoś żyje z grania w gry komputerowe to już jest to sport? To np. gra w zakładach bukmacherskich też jest sportem! Przestańcie mi tu już lolkować...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:46 »
LOOOOOL
Wiesz Saver, wśród każdej grupy ludzi znajdziesz mądrych.

Waste--] Jeżeli ktoś żyje z grania w gry komputerowe to już jest to sport? To np. gra w zakładach bukmacherskich też jest sportem! Przestańcie mi tu już lolkować...

Gier komputerowych nigdy nie bede uznawal za sport!!!!!!!!! :evil:                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-03-26 (Śro), 16:39 »
Sport, świadoma i dobrowolna działalność człowieka, której istotę stanowi indywidualne bądź zespołowe współzawodnictwo na lądzie, w wodzie i powietrzu, w pokonywaniu czasu, przestrzeni, przeszkód naturalnych lub sztucznych oraz przeciwnika. Rozróżnia się 2 główne odmiany sportu: wyczynowy (amatorski i zawodowy) - w którym dominującym czynnikiem jest osiągnięcie jak najlepszego wyniku, oraz rekreacyjny - w którym głównie nacisk kładzie się na utrzymanie sprawności fizycznej, odprężenie i dobre samopoczucie. Niektóre elementy sportu mają wspólne cechy z kulturą fizyczną, wychowaniem fizycznym, rehabilitacją cielesną i turystyką

by wiem.onet.pl

:D                    
...

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-03-27 (Czw), 14:08 »
jasne że zakłady to co innego. poza tym się głównie traci, a nie zyskuje ;P ale to temat na inną okazje. mnie chodziło raczej o to, że powstał profesjonalny \"odłam\" tej rozrywki, że są turnieje, ligi, że są ludzie którzy zajmują się tym zawodowo. po prostu przestało być tylko rozrywką, o rywalizacji nie wspominałem bo przecież w DM jest ona oczywista.
Twoja strata, przecież to już jest fakt. to się stało już ładnych parę lat temu. ^_^;;;

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-03-27 (Czw), 15:16 »

Twoja strata, przecież to już jest fakt. to się stało już ładnych parę lat temu. ^_^;;;

Za sport uznali to chyba jakieś młotki, które nie odrywają tyłka od krzesła, a oczu od monitora. Steffek dobrze prawi.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Simon

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-03-27 (Czw), 18:25 »
No i w końcu nie podałeś dlaczego piszesz że kulturystyka nie jest sportem, poprosze argumenty ;)

A oni wszyscy jacyś tacy cali w guzach, że o kobietach babrających się tym wogóle nie wspomnę.  :wink:  :lol:                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-03-27 (Czw), 20:07 »

A oni wszyscy jacyś tacy cali w guzach, że o kobietach babrających się tym wogóle nie wspomnę.  :wink:  :lol:

Chyba mówisz o kolesiach z koksowni w czarnym BMW  :lol:
Popatrz na kolesi z flexa - oni nie mają żadnych guzów ani na mordzie ani nigdzie.
Po prostu oni żrą tony odżywek i suplementów(oczywiście poza zwykłym jedzeniem) a nie tony koksu :)                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-03-28 (Pią), 12:03 »
Osobiści mam sporo szacunku dla gości którym się chce łazić na siłownie i machać tymi sztangami bez \"wspomagaczy\". W ostatnie wakacje z przyczyn niezależnych dużo czasu spędziłem na siłowni więc mogłem zaobserwować nie tylko koksików ale też ludzi którzy trenowali po to żeby mieć sylwetkę, albo dla tego że to lubili. Ja niestety nie mam na to cierpliwości (chociaż jak już tami siedziałem to na ogół ćwiczyłem, ale teraz nie chce mi się tam łazić, całe 10. min drogi :D:D:D)

Ale co do tego że jak ktoś jest profesjonalnym kulturystą to nie bierze koksów to się nie zgadzam. W czasie moich wojaży na siłce z nudów czytywałem zalegające tam gazety (np Flex, Muscle & Fitness) i trafiłem na rubrykę prowadzoną przez niejakiego Grega Zulaka który uczył trenujących jakich sterydów można używać i w jaki sposób żeby nie napaprać w organiźmie. Wyżej wymieniony Greg, zdaje się kulturysta zawodowy otwarcie przyznawał się do brania sterydów i opowiadał też o innych zawodnikach którzy również się \"oliwią\". Daleki był bym więc od stwierdzenia że żaden z zawodników zawodowych nie bierze koksów, tyle że ci co to robią robią to z głową.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-03-28 (Pią), 20:03 »
Nie zgadzam się z tobą, co do brania \"koksu\" przez profesonalistów w kulturystyce.
Po pierwsze dlatego,że nie ma sterydów które nie szkodzą,czy są obojętne dla organizmu. I nie istnieje coś takiego jak branie \"z głową\".
Prędzej czy poźniej sterydy powodują spustoszenie w organizmie.

Po drugie wielu dzisiejszych czołowych kulturystów w Mr.Olympia, ma założone rodziny, i mają dzieci, a są w środku kariery :) A wiadomo co \"koks\" robi z męskością ;)
Także na pewno po koksie by mogli pomarzyć tylko o zakładaniu rodziny ;)

Po trzecie drechy co biorą koks są łyse bo im zwyczajnie włosy po tym wypadają.
Natomiast wielu czołowych kulturystów ma bujne czupryny , choćby Jay Cutler.

Po czwarte oni trenują kilkanaście lat, a człowiek na koksie długo nie pociągnie - najwyżej 2 lata.

Po piąte człowiek na koksie wpada w niekontrolowany szał - nic go nie jest w stanie powstrzymac ani uspokoić ;)
Nie słyszałem żeby profesjonalista pobił kogoś na ulicy czy w ogóle zachowywał się agresywnie w stosunku do otoczenia.

Podsumowując - można zbudować mocną sylwetkę, jesli ma się odpowiednie geny i budowę ciała.
A suplementy takie jak kreatyna, witamina B 12, HMB, Glutarol i podobne naprawdę dają efekty. Zresztą widze je po sobie ;)
Tyle ,że profesjonaliści żrą tego całe garście(bo im sponsorzy fundują, a kosztuje to kolosalne pieniądze) plus odżywki i odpowiednia dieta - dlatego tak wyglądają.

Zresztą mają regularne kontrole antydopingowe - nie ma możliwości,żeby je przeszli po zażyciu koksu, nawet jakby odstawili ze 2 tygodnie wcześniej - a jeśli nawet - to masa uzyskana na koksie natychmiast by im uciekła po tych 2 tygodniach.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-03-28 (Pią), 20:15 »
Przyznaj się Saver, że żeby wstąpić do Młodzieży Wszechpolskiej i wrescie zakosztować żydowskiego mięsia trzeba oprócz własnego bejzbola mieć klatę 2x2. Stąd twoje zainteresowanie kulturystyką...

Ale jestem złośliwy, hihihihihihi :D                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-03-28 (Pią), 20:36 »

Za sport uznali to chyba jakieś młotki, które nie odrywają tyłka od krzesła, a oczu od monitora. Steffek dobrze prawi.
no to do cholery może mi powiesz czy brydż jest sportem? też młotki uznają brydża za sport?

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-03-28 (Pią), 21:55 »

no to do cholery może mi powiesz czy brydż jest sportem? też młotki uznają brydża za sport?

Dla mnie nie jest. To jest gra, a nie sport.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:26 »
piłka nożna to też gra.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-03-28 (Pią), 22:37 »
Oj dobra już nie chce mi się sprzeczać. To ty sobie uprawiaj brydża i siedzenie przed kompem a ja wyjde na dwór pokopać piłeczkę...                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-03-30 (Nie), 23:51 »
to jest po prostu kwestia nazewnictwa, a nie tego co kto lubi. ja osobiście piłki nienawidzę, ale nie twierdzę, że nie jest sportem. zamiast tego wolę rolki. ;)