Autor Wątek: programy które się nadają, do korzystania w pracy  (Przeczytany 1883 razy)

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
programy które się nadają, do korzystania w pracy
« dnia: 2011-07-01 (Pią), 14:59 »
Taki pomysł mnie naszedł czytając wątek pracowy, żeby zrobić listę softu, z którego korzystać sobie legalnie w pracy.
Darmowe, najlepiej jeśli licencja zezwala na wykorzystanie komercyjne i nie wymaga instalacji i nie zostawia śladów.

Listę będzie można aktualizować (czy to ja, czy jakiś admin), jak kto dobre pomysły dorzuci.

Kombajny pendrajwowe:
http://www.liberkey.com/en/ [Greybrow]
http://portableapps.com/ [Greybrow]

I w sumie można by sprawę zakończyć, ale chodzi o to, co się nadaje, a nie, że mamy 300 programów do wyboru.

Pliki i utilsy:
Total Commander - licencja shareware, ale pendrive ok (trzeba w domu zainstalować i uruchomić program do transferu na pendrive) [Greybrow]
Unreal Commander - licencja ok. Pendrive chyba ok, tylko trzeba uruchomić instalatora i pokazać pendrajwa, czyli raczej w domu. [Greybrow]
Find And Run Robot - uruchamianie programów i szukanie plików: ctrl+spacja, wpisujesz nazwę, czekasz moment, enter. Licencja i pendrive ok. [Greybrow]
KeePass - wygodny magazyn haseł, łatwe kopiowanie do przeglądarki, jedno hasło szyfruje wszystkie twoje hasła więc bardzo sekurny. Też można zainstalować w wersji portable. [waste]

Przeglądanie zdjęć:
viu2 -  licencja na stronie ok, ale w about że tylko niekomercyjne, to nie wiem. Tylko jeden plik [Greybrow]

Media:
VLC - Odtwarzacz wszystkiego. Licencja i pendrive ok. [Greybrow]
Trout - lekki mp3 itp player. Licencja i pendrive ok. [Greybrow]
Foobar - można zainstalować w wersji portable. [waste]

Edycja zdjęć:
Paint.NET - licencja ok. Pendrive na liberkey [Greybrow]
Raw Therapee - obróbka rawów. Licencja ok?, pendrive ? [Greybrow]
GIMP portable - trochę ciężko się przyzwyczaić do osobnych okienek, takich niepołączonych, ale ogólnie daje radę. [waste]

Pliki i internety:
Kitty - klon putty w wersji portable, troszkę uładniony interfejs [Greybrow]
Filezilla - ftp i sftp, ale w sumie po co jak jest tc i uc? [Greybrow]
WinSCP - dedykowany dość zaawansowany program do przesyłu plików przez szyfrowane połączenia [Greybrow]

Edytor:
Notepad++ - licencja ok, pendrive ? Musiałem się przestawić z doskonałego Editplusa, bo tam przymuszają po 30 dniach do kupna :( Ale ogólnie daje rady i za wielu rzeczy mi nie brakuje. [Greybrow]

Komunikator:
WTW - prostota + pluginy. Licencja ok, można zainstalować i trzymać profil w wybranym katalogu = pendrive [Greybrow]
Pidgin portable - obsługuje mi w zasadzie wszystko do gadania. (Wcześniej używałem Mirandy, ale coś się skaszaniło i gadu mi przestało działać. Nie żebym specjalnie potrzebował, ale niestety wielu znajomych używa tylko tego.) [waste]
mIRC ma wersję portable (just saiyan') [sashh]
Kadu też, mam obydwa na PENDRAKU. [sashh]
X-Chat WDK klient irca, korzystam od dawna na windzie i N900. Licencja i pendrive ok. [Greybrow]

2011-07-02
dodane progsy od waste i sashh

2011-07-10
xchat-wdk, winscp i info o sftp
« Ostatnia zmiana: 2011-07-10 (Nie), 13:22 wysłana przez Greybrow »

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Odp: programy które się nadają, do korzystania w pracy
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-01 (Pią), 21:44 »
Komunikator:
Pidgin portable - obsługuje mi w zasadzie wszystko do gadania. (Wcześniej używałem Mirandy, ale coś się skaszaniło i gadu mi przestało działać. Nie żebym specjalnie potrzebował, ale niestety wielu znajomych używa tylko tego.)

Edytor obrazków:
GIMP portable - trochę ciężko się przyzwyczaić do osobnych okienek, takich niepołączonych, ale ogólnie daje radę.

Muzyka:
Foobar - można zainstalować w wersji portable.

Magazyn haseł:
KeePass - wygodny magazyn haseł, łatwe kopiowanie do przeglądarki, jedno hasło szyfruje wszystkie twoje hasła więc bardzo sekurny. Też można zainstalować w wersji portable.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

• +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-01 (Pią), 21:45 »
mIRC ma wersję portable (just saiyan'), Kadu też, mam obydwa na PENDRAKU.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-09 (Sob), 23:01 »
poprawiłem xchata na xchata-wdk, co się podczas instalacji pyta, czy zrobić wersję bez rejestrów itp.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-10 (Nie), 09:24 »
Ten Unreal Commander jest bdb, w zasadzie niczego mi tam nie brakuje.
Do filezilli możesz dopisać, że obsługuje SFTP co czasem bywa potrzebne. Tego natywny TC nie ma - tylko przez plugin, a UC nie obsługuje w ogóle.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-10 (Nie), 13:19 »
A do tc bardzo dobry jest SFTP plugin. Integruje się z szyfrowaniem hasłem głównym i można sobie dodać po połączeniu do ulubionych katalogów. Czasem korzystam też z dedykowanego winscp.