Organizacyjne > Forum

N J U S Y

(1/7) > >>

B:
Jak każdy pewnie zauważył, mamy na PPK panel z njusami, w którym pojawiają się wszelkie najnowsze plotki, ploteczki i doniesienia z życia forumowiczów. Tutaj zakładam niniejszym temat, w którym będzie można o tych ploteczkach dyskutować! Wszak nie każdy musi wiedzieć, jakimi postaciami Marcin grinduje w FF7 lub też jakie musli najbardziej lubi sashh... w tym temacie wszystkie te nieśmiałe pytania można normalnie zadawać!

To ja zaczynam: dzisiaj zauwazyłem njusa - SAH KUPIŁ PIERWSZY W ŻYCIU MONITOR LCD - i moje pytanie: ZOMGGGG SAH JAKI KUPIŁEŚ, WEŹ COŚ POOPOWIADAJ!

sah:
http://www.samsung.com/au/consumer/pc-peripherals/monitor/lcd-monitor/LS20LRZKUV/XY/index.idx?pagetype=prd_detail

Kosztował ten luksus ledwo 5 stów i myślę że się opłaciło. Response time może być, choć nawet przy tym reklamowanym 2ms widać różnicę (na korzyść CRT) świeżo po przesiadce.

Podpiąłem go do łącza VGA i wygląda nieźle. Mam teraz więcej miejsca na biurku i nie muszę skręcać głowy żeby patrzeć na internet. Kąty widzenia też dają rady, mniej się słońce odbłyskuje niż na CRT, jedyna wada to drętwe "dotykowe" menu. W porównaniu ze starą, porysowaną 17'' to czysty profit.

B:
Bałeś się iść w secondhandy? Ja np. w osiedlowym sklepiku złomowym wyhaczyłem jakiś rok czy dwa lata temu monitor hyundai 22" (16:10) z 9-miesięczną gwarancją i dałem 4 stówki... i powiem ci fajny był nawet, oddałem go neidawno do tego samego sklepu i dostałem normalnie od nich 250PLN do łapy!
16:9 można przeżyć, jak się umiejętnie zaplanuje interfejs - wszelkie możliwe paski i panele wyjebywać z dołu/góry na lewo/prawo, wtedy się to miejsce nie marnuje, bardzo szybko się przyzwyczaiłem do startu i zakładek w przeglądarce po lewej stronie.
1600:900 to fajna rozdziałka, łatwo zapamiętać, intuicyjna taka!

hmm nie za małe masz literki teraz itd? Ja na tym 22" miałem 1680x1050 czy jakoś tak i było ok, a ty masz widzę prawie to samo na sporo mniejszym panelu (przekątna mniejsza i aspect ratio)

Durbik:
ja tez muszę kupić monit. kolega mi wylał DRINA MŁODZIEŻOWEGO na monitor i teraz zjada go srogi rak - wypala kilkanaście pikseli na godzinę

najchętniej kupiłbym samsunga, ale kwadratowego. jakieś typy ludzi piwnicy?

B:
Z kwadratowych to DELL jeszcze ma lcd panele - w pracy max 19" montowałem... na allegro powinno być sporo secondhandów della w dobrych cenach. Z nowych już raczej nie kupisz kwadraciaków. Jedyne co możesz wywalczyć to 16:10 zamiast 16:9.
Ja się bujam na 16:9 i tak jak mówiłem - dobrze zagospodarowane paski narzędziowe pokonują chujowość takich matryc a dodatkowo - masywnie się wygrywa przy oglądaniu modnych seriali!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej