Autor Wątek: Zostań studentem! (nie)  (Przeczytany 3632 razy)

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
Zostań studentem! (nie)
« dnia: 2009-10-03 (Sob), 13:27 »
http://pokazywarka.pl/c913r2-2/
Po co poszedłeś na studia.... ?

...skoro:

- na wykłady nie będzie ci się chciało chodzić, bo w końcu większość jest nieobowiązkowa

- wszystkie prace długoterminowe będziesz robił/a na "odwal-się", ściągał z internetu itd. Czasami nawet nie mając pojęcia o temacie pracy którą ściągłeś/aś z internetu. Ważne że temat miała taki jak profesor chciał.

- zadania domowe, rachunkowe np. będziesz odpisywał/a przed zajęciami w ogóle nie próbując zrozumieć tematu

- na kartkówkach czy nawet kolokwiach będziesz kombinował/a jak tutaj ściągnąć od kogoś obok, albo ze ściąg-gotowców które sobie przygotowałeś/aś dzień wcześniej. Dlatego nie będziesz lubić kolokwiów rachunkowych.

- nie będziesz znosić matematyki ani fizyki, bo za dużo jest tam liczenia, którego to nie da się tak łatwo WKUĆ na pałę. Trzeba niestety trochę zrozumieć.

- na kolokwia będziesz wkuwał/a na pamięc przykłady przerabiane na ćwiczeniach/wykładach. Przykład: jakieś zadanie z rachunku całkowego, wykujesz na pamięć jak się robi tego typu całki a nie będziesz miał żadnej wiedzy do czego owe całki się przydają, co dzięki nimi można wyliczyć, uprościć itd.

- nie będziesz próbował/a sięgać po jakiekolwiek materiały dodatkowe na temat kierunku który studiujesz. To znaczy nie będziesz próbował posiąść jakiejkolwiek wiedzy pozamateriałowej. przykładowo studiując chemię nie będziesz sięgał po żadne dodatkowe książki o syntezie organicznej, w nigdy nie spórbujesz sam rozpisać jakiejś syntezy złożonego związku organicznego na kartce. Prasy tematycznej naukowej nigdy nie będziesz miał w ręku. Kto by to widział żeby student 1 roku chemii czytał czasopismo "Chemia przemysłowa".

- to co powie profesor będziesz uważał/a jako świętość, w ogóle nie będziesz zastanawiał się szerzej na tematem który omawia.

Nigdy na wykładzie nie podejmiesz dyskusji nad żadnym zagadnieniem naukowym.

- na wykładach (na tych na które będziesz czasami chodził/a) bezmyślnie będziesz wszystko przepisywał/a z tablicy w ogóle nie zastanawiając się co dokładnie przepisujesz. Nie zauważysz nawet jak profesor popełni błąd w obliczeniach bo zupełnie nie rozumiesz co on liczy. Z resztą co ciebie to obchodzi co on liczy? Niech sobie liczy. Zrobi się ściągę przed kolosem.

- na ćwiczeniach nigdy nie zgłosisz się do tablicy spróbując zrobić jakieś zadanie, spróbując zrozumieć dane zagadnienie, bo jak inni się na ciebie będą patrzeć? - jak na kujona.

- jak ktoś w twojej grupie zgłosi się do tablicy do rozwiązania zadania, będziesz uważał/a go/ją za kujona, samemu spisując do zeszytu wszystko z tablicy i nie próbując nic z tego zrozumieć. Po co rozumieć? Zrobi się ściągę przed kartkówką.

- będzie wam zależeć wyłącznie na zdaniu semestru, obojętnie jakimi ocenami, obojętnie za którym razem, obojętnie ile razy będziecie przedłużać sesję i ile kombanjów pisać. Oby wykonać plan minimum, nie jestem przecież kujonem/kujonką żeby mieć same dobre oceny, nie?

- nie będziecie chodzić na żadne kółka naukowe dotyczące waszego kierunku, nie będziecie interesować się danym tematem, pisać na forach (np. student chemii na forum chemicznym, student elektroniki na forum poświęconym elektronice). Tak jak wyżej wspominałem - żadna działalność pozamateriałowa jest niemile widziana. Po co mam być ambitnym? Przecież kółko naukowe jest wieczorem, wolę iść do baru.

- zupełnie zlewacie jakiekolwiek stypendium naukowe - bo to dla kujonów

- wszystkie przedmioty ścisłe będą dla was "głupie, trudne i niepotrzebne", zupełnie nie będziecie rozumieć po co macie się uczyć całkowania, różniczkowania itd. Przecież ta matematyka jest taka głupia. I ciężko się ściągi robi.

- studia będziecie chceili tylko "odbembnić". Po linii najmniejszego oporu oczywiście. Po co się trudzić, być ambitnym, skoro można jakoś zawsze pójść na łatwiznę?

- nie macie AMBICJI poszerzania swojej wiedzy. Traktujecie to jako przymus. Nauka na studiach jest dla was PRZYMUSEM!!!

i tak dalej....

dotyczy do DUŻEJ większości z was

więc pozostanie pytanie:

PO CHOLERĘ IDZIECIE NA STUDIA?

PO CHOLERĘ NA STUDIA WYBIERAJĄ SIĘ OSOBY KTÓRE NIE _PASJONUJĄ_ SIĘ TEMATEM?

część z was odpadnie za rok, może dwa. niektórzy natomiast będą bezsensownie wkuwać i jechać na ściągach przez cały czas, zupełnie nie wnikając w istotę materiału który akurat się przerabia na przedmiocie. Skończycie studia i będziecie bardzo średnimi fachowacami nie mającymi dobrego pojęcia o wielu sprawach, o których pojęcie powinniście mieć.

przykłady mogłem wymieniać dalej ale mi się już nie chciało

potem na 3 roku fizyki są osoby które zupełnie nic nie kumają, zupełnie naukowo z tymi osobami by się nie dało porozmawiać. nie wiedzą po co jest rachunek całkowy - bo się go NAUCZYLI, WKULI, a nie ZROZUMIELI.

po cholerę wam to?

nie lepiej iść do pracy?

całość dyskusji: http://nasza-klasa.pl/school/60899/forum/804

• +++++
Odp: Zostań studentem! (nie)
« Odpowiedź #1 dnia: 2009-10-03 (Sob), 13:35 »
tl;dr

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2009-10-03 (Sob), 13:50 »
bo trza mieć papiór baranie

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #3 dnia: 2009-10-03 (Sob), 13:58 »
poza tym: o drugiej stronie medalu (znaczy katedry) da się podobny tl;dr tekścik machnąć, tylko po co...
selekcja naturalna

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #4 dnia: 2009-10-04 (Nie), 14:25 »
bo mozna chlac przez 5 lat? dżiza, jakiś nołlajf

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #5 dnia: 2009-10-04 (Nie), 18:38 »
a potem nie można chlać? Kurwa, jaki nołlajf

• +++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2009-10-04 (Nie), 18:53 »
Bo można chlać przez 5 lat gdy reszta podatników opłaca ci zusik?  :eng101:

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #7 dnia: 2009-10-04 (Nie), 20:18 »
no a chuj ci po zusie w czasie stuidęctwa? no, chyba że masz jakąś niedołężność posuniętą daleko, to może

• +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2009-10-04 (Nie), 20:26 »
Dyskusje z Kokim się liczą?

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #9 dnia: 2009-10-04 (Nie), 20:27 »
potem tez mozna chlac.

ale potem do pracy trzeba chodzic tez.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #10 dnia: 2009-10-09 (Pią), 21:11 »
sięgam pamięcią teraz wstecz i tak sądzę że faktycznie po chuj mi było studiowanie - po 2 tygodniach mógłem dać sobie spokój
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #11 dnia: 2009-10-10 (Sob), 00:57 »
zaprzepaszczona szansa
widmo studenta będzie teraz nad tobą wisieć w nieskończoność...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #12 dnia: 2009-10-10 (Sob), 07:22 »
pytałem się Pedra czy był na uroczystym rozpoczęciu roku z rektorem i senatem, to się obruszył - jeszcze mi pozostało śmianie się z kolegów studentów, ale za parę lat to tylko mroczne widmo, fakt!

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #13 dnia: 2009-11-06 (Pią), 10:29 »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #14 dnia: 2009-11-06 (Pią), 14:07 »
nasz człowiek!

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #15 dnia: 2009-11-06 (Pią), 20:21 »
:ppk seal of approvement:

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #16 dnia: 2009-11-06 (Pią), 21:04 »
:ppk seal of approval:
Fixed!
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-01-19 (Wto), 11:18 »
ostatnio zostałem studentem, jestem teraz na pierwszym roku
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-01-19 (Wto), 12:15 »
mam nadzieję że to polonistyka?

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-01-19 (Wto), 14:31 »
nie wiem czy masz nadzieję, nie pytaj mnie o to
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #20 dnia: 2010-01-19 (Wto), 15:28 »
(cha cha cha lol!)