Autor Wątek: kofeina  (Przeczytany 6406 razy)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« dnia: 2003-05-17 (Sob), 02:54 »
a więc temat o kofeinie i innych środkach podobnych
poruszam go, bo kawy i coli nie pijam, no czasami raz na miesiąc się zdaży, a dzisiaj ok 2pm wypiłem jeden kubek i o 3.45am nie chce mi się spać
czy reagujecie podobnie?                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Geborn

• +
kofeina
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-17 (Sob), 06:16 »
Ja muszę uważać... mam pakiet nocny z tepsy i jak kiedyś wypiłem przed 24:00 kawę, to się położyłem spać po 10:00 rano następnego dnia. :D

A tak poważnie, to z kawy korzystam, gdy mam mieć na uczelni egzamin z rana i uczę się wieczorem, lub gdy u rodziny ktoś poda dobre ciasto.

BTW: Czy wiedzieliście, że Cola sprawdza się jako odrdzewiacz? - wiem, wiem... nie odkryłem Ameryki, ale aż dziw bierze, że to to rozpuszcza rdzę a nie rozpuści nam żołądków. :)                    
Tamci się zachwiali i upadli, a my stoimy i trwamy... Ps 20, 9

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-17 (Sob), 09:09 »
wiem, wiem, choć czasami dowiaduje się, że niektórzy ludzie tego nie widzą (a myślałem, że wszyscy wiedzą)
chociaż jeszcze nigdy tego w tym celu nie używałem                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kofeina
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-17 (Sob), 09:58 »
Nie. Nic z tych rzeczy nie piję. Trzy, cztery godzinki snu i jestem wyspany. Nie potrzebuję kawy. A coli nie lubię, za słodka jak dla mnie.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
kofeina
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-17 (Sob), 11:00 »
kawy nie bo mam złe skojarzenia po pewnej impprezie gdy ją z czymś ;) pomieszałem

a colę pijam sporadycznie                    

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-17 (Sob), 11:21 »
cole , a raczej pepsi to tak od czasu do czasu, a kawę to jak jest okazja to czemu nie.
Pamiętam kiedyś na pewnej wycieczce w gurach [5klasa :D] wypiliśmy pod wieczór kawe i niespaliśmy całą noc, a następnego dnia rano strzeliliśmy sobie po \"małej czarnej\" ,[a moze i dwóch] i na łysiej góze byliśmy z pierwsi! to jest do piero ale kopniak :D polecam :D                    

Offline Olhado256

• +++++
kofeina
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-17 (Sob), 11:36 »
Kawę piłem bodaj raz w życiu, ale już nie pamiętam przy jakiej okazji. Co ciekawe - nie pamiętam też czemu postanowiłem jej nie pić. Ale postanowienia tego sie trzymam. Colę i Pepsi piję tylko w stanie poważnego odwodnienia, w innych przypadkach wolę się nie zbliżać do tego. Za dobrze wiem z czego ją robią :wink:                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-17 (Sob), 11:42 »
A może nam powiesz z czego robiią? Ja jestem ciekawy :D Aha a odnośnie kawy to zawsze powtarzam:
   \"Dobra kawa, nie jest zła [TM]\" ! - to moja maxyma!                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
kofeina
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-17 (Sob), 12:46 »
kawa! tak! ja sie ograniczam i pijam sporadycznie, by nie popasc w nalog. dziala pobudzajaco na centralny uklad nerwowy.
jednak jeden moj znajomy pije kawe wieczorem i idzie spac, bo mowi, ze lepiej mu sie spi po kawie. gdyby napil sie herbaty to by nie mogl zasnac.                    

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-17 (Sob), 12:59 »
tak niektóży ludzoe mają, ale na mnie działa w przeciwny sposób i dzięki temu zyskuje czas :D
a tak wogłóle to powinni coś wynaleźć ala kawa, że by się spać ie chciało, ale i żeby zmenczenie znikneło :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-17 (Sob), 13:03 »
Nie pijam kawy bo całkowicie mnie od niej odrzuca. za to dość często pije herbatę. Poza tym cole od czasu do czasu.                    

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-05-17 (Sob), 13:21 »
A herbata, podobno też niszczy coś.. ale nie pamiętam co, chyba gardło, czy tam wątrpobe, oczywiścnie nie w takim stopniu, jak np, vodka :D                    

Offline Daarth

• +
kofeina
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-05-17 (Sob), 14:32 »
a ja kawe pije codziennie rano bo inaczej to bym chyba padl (10 godzin snu to jest minimum zebym sie wyspal :D a sypiam tak po 6 :D ). jeszcze nie jest to nalog ale chyba niedlugo tak :twisted:   . jesli chodzi o herbate to polecam Teekanne Irish cream. zajebista. pilem ja jak sie uczylem do matury :D i jak na razie wszystko pozdawalem :D                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-05-17 (Sob), 16:00 »
ja cole piłem dużo i prawie nałogowo do egzaminów na studia
polegało to na tym, że chciałem się bardziej skoncentrować na nauce
a było tak, że jak się nie napiłem z 2 dni to mnie głowa bolała
od tego czasu nie pijam dużo coli, prawie w ogóle
kawe tylko sporadycznie dla towarzystwa, ale tylko dobrze posłodzoną :D bo innej nie tknę
czasami jak mnie głowa od nauki bole to zarzucam sobie plusz aktiv                    

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-05-17 (Sob), 16:02 »
Jak można pić niemiecką herbatę??? Jedyna dobra herbata \"firmowa\" to Dilmah Ceylon Gold. Polecam sieć sklepów Herbaty Świata.
A po kawie to mam wysokie ciśnienie, więc nie piję. Dlatego też rzuciłem szlugi i ograniczyłem spożycie alkoholu. Życie jest ciężkie. :cry:                    

Offline Mati

• +
kofeina
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-05-17 (Sob), 16:31 »
ja cole pijam chetnie i czesto, za to kawy jeszcze nigdy nie pilem, jak co to zbozowa :D

a co do herbaty to podobno jest bardziej szkodliwa od kawy (nie wierze bo by byl o tym wiekszy szum), za to wiem ze w duzych ilosciach dziala jak narkotyk :D, czujecie klimat, zamachac sie liptonem??? :D                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Olhado256

• +++++
kofeina
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-05-17 (Sob), 16:35 »
Co do sładu Pepsi, czy też Coli - widziałem pojemnik z substancją smakową do tego, a na nim naklejkę, że to jest silnie żrące :lol: . No, to na moje nawet po rozcieńczeniu jest to trochę żrące, zresztą jest niedobre (za słodkie).

Za to na Słowacji mają coś genialnego - Kofolę. Podróbka Coli, ale o niebo lepsza - bardziej ziołowa i mniej słodka. Jak jestem gdzieś w tamtych okolicach to zawsze się muszę Kofoli napić.                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:03 »
Co do Coli to znakomicie działała kiedyś jako odbarwiacz łyżeczek i innego żelastwa. wiecie jak się tak metal osadza czy jak to sie nazywa. Niestety jakis czas temu zmienili sklad i juz nie jest cola tak żrąca                    

Offline xxx

• ++
kofeina
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:33 »
Ja tam kawy nie spożywam. Alę colę sporadycznie. Rodzice mnie ciągle gonią jak piję colę i mówią, że cola rozpuszcza zęby.                    

Offline rednar

• +
kofeina
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:37 »
:lol: a twoi rodzice to dentysci :P ?

ja cole ;) i mnie rodzice nie gonia bo tata sam lubi :D                    
tu kiedys bedzie moja elo jol w pompke sygnatura

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kofeina
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:41 »
Coś tu o herbacie było? Ja jestem uzależniony od herbaty czerwonej, pu-erh, ekspresowej, cytrynowej. Jak sobie nie zrobię, to mnie telepie (serio)                    

Offline Mati

• +
kofeina
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:43 »
a jak robisz? 100 gram cytrynowej do wrzatku i inhalacje? :D                    
Yestem który yestem.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kofeina
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:44 »
Prawie. Walę 3, 4 torebki, aż wywar się czarny robi. I piję.                    

Offline Mati

• +
kofeina
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:48 »
czarny wywar z cytrynowej, to rzeczywiscie niezle ;)                    
Yestem który yestem.

Offline xxx

• ++
kofeina
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-05-17 (Sob), 18:57 »
:lol: a twoi rodzice to dentysci :P ?

ja cole ;) i mnie rodzice nie gonia bo tata sam lubi :D

Nie nie są dentystami. Tata zajmuje się RTV, monitorami i trochę komputerami. Mama jest nauczycielką. :D Moi rodzice też lubią Colę.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-05-17 (Sob), 19:00 »
]]Durbik
z tą herbatą to nawet mnie przebijasz!
ja biore max mocną z jednej toreki i 5 łyżeczek cuktu :D                    

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-05-17 (Sob), 19:48 »
a ja 1 torebka liptona + 2,5 łyżeczki + 1/4 cytryny :D
to najlepszy przepis :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-05-17 (Sob), 21:21 »
Torebka herbatki, plasterek cytryny, maks 2 lyzeczki cukru, ew sok malinowy                    

Offline SAVER

• ++
kofeina
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-05-17 (Sob), 21:57 »
Zielona mocna bez cukru :D                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline morgurth

• ++
kofeina
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-05-17 (Sob), 22:05 »
kawa? ze daje kopa? hm... moze pilem za malo, ale kaza sypac 2 lyzki (probowalem i rozpuszczalnej i zwyklej) i powiem wam... dziala na mnie... nasennie. z reguly nie potrzebuje kopa (nie, kop22 to nie do ciebie) ani na dziendobry ani na dobranoc, ale to wlasnie \"na dobranoc\" kawa dziala :) przynajmniej u mnie                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
kofeina
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-05-17 (Sob), 22:46 »
lipton mi nie smakuje. to, co trafia do nas, to moim zdaniem odrzuty.
najlepsza jest Twinings Earl Grey. ten aromat i smak...ah! finezja :)
co do kawy...dawno nie pilem. trzeba bedzie nadrobic zaleglosci :D                    

Offline tomcatek

• +
kofeina
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-05-18 (Nie), 00:13 »
a ja tam pije cherbate tylkoi wylaczne w ilosciach przemyslowych :) jeen kubek 0,6 litra. i mam jedna niedroga i mi niezmiernie smakuje :) to tego 4 lyzeczki cukru :)                    
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline Tomi Li Drzons

• +
kofeina
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-05-18 (Nie), 01:11 »
Kawę pijam codziennie. Nie pamiętam dnia w którym nie wypiłbym przynajmniej jednej kawy. Pamiętam czasy kiedy zastanawiałem się jak można pić coś takiego. A teraz to sam pijam średnio dwie dziennie... Może aż takim smakoszem nie jestem, żeby rozróżnić jaki rodzaj kawy piję... ale wyczuwam czy piję tą co zawsze,  czy też inną.

Jak działa na mnie kawa? Hmm... Chyba nijak..  Ani po niej nie zasypiam, ani też nie jestem nadmiernie pobudzony... Po prostu piję sobie, bo lubię :D                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-05-18 (Nie), 10:16 »
Już na ciebie nie działa, bo wpadłeś w rutyne. Z czasem organizm zaczyna niereagować :D . Ale twój przykład jest nalepszy - sam przyznałeś, że kiedyś nie wyobrażałeś sobie aby to pić, a teraz...
Trzeba po prostu się przełamać :D                    

Offline Tomi Li Drzons

• +
kofeina
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-05-18 (Nie), 16:42 »
No dokładnie! To tak samo jak z papierosami... trzeba się przełamać i zapalić tego pierwszego.. a później to już jakoś leci, człowiek wpada w rutynę i ciężko z tego wyleźć.
Dlatego też jeśli idzie o papierosy to wolę się nie przełamywać i lepiej wcale tego nie zaczynać...  Wolę wypić sobie kawkę... co też w tej właśnie chwili uczynię z największą przyjemnością.  8)                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

Offline kpsk

• +++
kofeina
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-05-18 (Nie), 17:19 »
Ale akurat z papierochami udało mi się pzrełamać [niestety] ale równie szybko żuciłem dziękic zemu nie popadłem w rutynę. Natomiast jeśli chodzi o kawę to balansuje na granicy :D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-05-18 (Nie), 18:02 »
Fajna jest kofeina w proszku, wyglada jak cukier puder. Wrazenia na lekcjach gwarantowane :D                    

Offline SAVER

• ++
kofeina
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-05-18 (Nie), 20:53 »
Fajna jest kofeina w proszku, wyglada jak cukier puder. Wrazenia na lekcjach gwarantowane :D

Ciekawe rozwiązanie :-D Gdzie można to nabyć?                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Po3T

• +
kofeina
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-05-18 (Nie), 22:04 »
Ja kawę pijałem do niedawna codziennie od paru lat. Ponieważ dość często uprawiam bieganie, miałem niedawno kontuzję kolana, a lekarz powiedział mi, że kawa wypłukuje wapń i powinienem ją odstawić. Tak też uczyniłem i pijam teraz zdrowszą zbożową kiedy chcę i ile chcę. A co do działania, to prawdziwa kawa wręcz mnie usypia niż pobudza - jak jeszcze zagryzę coś słodkiego to śpię jak suseł :)

Colę pijam sporadycznie i jakoś mnie do tego nie ciągnie. Słodkie to, gazowane i niezdrowe.
Co do sładu Pepsi, czy też Coli - widziałem pojemnik z substancją smakową do tego, a na nim naklejkę, że to jest silnie żrące.

To bodajże kwas fosforowy - substancja nawet nie tyle żrąca, co cholernie reaktywna. Właśnie dlatego reaguje z tlenkiem żelaza (rdza), a i podobno na niektóre bóle żołądka pomaga ;)                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Olhado256

• +++++
kofeina
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-05-18 (Nie), 23:11 »
Nie wiem, czy kwas fosforowy, pisało tylko \"flavouring unit. highly corrosive\", czy coś w tym stylu. Może i pomaga na bóle żołądka (wyżerając żołądek :lol: ), ale chyba nikt nie zaprzeczy, że to jest niezdrowe cholerstwo. A jak coś jest niedobre, niezdrowe i jeszcze drogie, to ja tego nie piję jeśli nie muszę. Minerałka rulez.                    
w stanie spoczynku

Offline azul

• +
kofeina
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-05-18 (Nie), 23:40 »
pij mleko ...bedziesz wielki :idea:                    
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kofeina
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-05-19 (Pon), 19:23 »
SAVER - dobre pytanie, mi to kolega załatwiał. Podejrzewam ze w aptece albo u dilera :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-05-22 (Czw), 11:41 »
kofeina w proszku? będe musiał to kiedyś na rowerze wypróbować

co do coli - nie ma nic gorszego z rana niż cola naczczo - kto wie, ten wie, a kto nie, ten niech się cieszy

]]azul
ja pijam bo chce być wielki
mam 190cm i 95kg a pije dalej :D
pozatym chce mieć mocne kości
a co do innych środków wspmagających, to czasem tauryna i l-karnityna                    

Offline Daarth

• +
kofeina
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-05-22 (Czw), 11:45 »
na mleko to ja mam uczulenie :D Pumbus bierzesz bialko? czy mi sie nazwy popierniczyly?

zmieniony po uwadze Pumbus\'a                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
kofeina
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-05-22 (Czw), 11:59 »
A teraz przemówi nawrócony nałogowiec, czyli ja. Do października średnio piłem litr pepsi dziennie, w porywach zdarzało mi się do trzech. Rzadko mi się zdarzały dni kiedy nie piłem wogóle. Ale w październiku postanowiłem to ograniczyć i teraz nie piję tego prawie wogóle (przerzuciłem się na soki owocowe).
Co do kawy, zdarza mi się pijać, ale nie odczuwam po niej specjalnego pobudzenia. Co innego jak sobie zrobie dwie kawy i wcisnę w nie całą cytrynę. Wtedy chodzę jak zegareczek (i mam przez cały dzień ohydny niesmak).                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kofeina
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-05-22 (Czw), 12:00 »
pumbus, nie pambus :!:
chyba to drógie
l-karnity jest od spalania tłuszczy a tautyna to coś podobnego
to nie jest białko
można to znaleść na różnych napojach i batonach energrtycznych                    

Offline Daarth

• +
kofeina
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-05-22 (Czw), 12:06 »
sorry , juz zmienilem:D
aha dzieki za informacje.
zeby nie bylo off\'a to napisze ze najlepsz aherbatka wg. mnie to Teekanne  Irish Cream. jedna torebka bez cukru i innych dodatkow. polecam. smakuje jak irish cream :D i troche jak herbata                    

Offline waldeusz

• +
kofeina
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-05-22 (Czw), 13:05 »
Z uwagi na to ze pije srednio 4 litry coli dziennie przerzucilem sie na tansze wyroby :) Czuje sie prawie jak zul kiedy pije cole po 2 PLN za 2 litry ale co tam :D                    

Offline Syber

• +
kofeina
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-05-22 (Czw), 13:28 »
A pije pijem i to sporo rozaitosci :D caly ja :P                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Mati

• +
kofeina
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-05-24 (Sob), 20:24 »
wczoraj dwie puszki coli wypilem o 00.00 (a raczej dzisiaj) :D i noc pozegnalem dopiero o szostej z ranca... :D

jednak cos w tej kofeinie jest...                    
Yestem który yestem.