Autor Wątek: Sporty typowo Japonskie :)  (Przeczytany 5544 razy)

Offline Syber

• +
Sporty typowo Japonskie :)
« dnia: 2003-05-05 (Pon), 13:19 »
czy uprawiacie cos z tego ??? lub czy sie tym interesujecie ??                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-05 (Pon), 18:35 »
znam tylko sumo i strzelanie do tarczy trzema strzalami jezdzac na koniu. ale sie tym nie interesuje.                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-05 (Pon), 20:35 »
Ja uprawiam karate i się interesuję w ogóle kulturą wschodu :)
Choćby to,że codziennie piję zieloną herbatę.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-06 (Wto), 12:42 »
a cóż to za wyznacznik??? phi, zieloną herbatę którą pijasz można kupić w każdym hipermarkecie i piją ją tysiące ludzi na całym świecie. prawdziwej japońska herbata do ceremonii nie kupisz u nas w kraju. zresztą picie jej, ot tak, na codzień, to profanacja.

za sportami generalnie nie przepadam, chyba że elektronicznymi, ale sumo czasem obejżę.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-06 (Wto), 17:53 »
Czy oglądanie anime to sport? :D
A swoją drogą to często nie mogę zrozumieć japońskiej mentalności. Jeśli ktoś sądzi że rozumie to niech obejrzy trailer \"Densha de go!\" z pedałkowatym śpiewakiem :D                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-06 (Wto), 22:35 »
a cóż to za wyznacznik??? phi, zieloną herbatę którą pijasz można kupić w każdym hipermarkecie i piją ją tysiące ludzi na całym świecie. prawdziwej japońska herbata do ceremonii nie kupisz u nas w kraju. zresztą picie jej, ot tak, na codzień, to profanacja.

za sportami generalnie nie przepadam, chyba że elektronicznymi, ale sumo czasem obejżę.

Do czego zmierzasz hm? Ja napisałem tylko,że interesuję się filozofią wschodu,ale nie tylko i wyłącznie pijąc zieloną herbatę ;)
A poza tym to jesteś orientalistą czy jak?  :)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-07 (Śro), 09:56 »
orientalistą nie bardzo. bo orient to jest bliski wschód a nie daleki. ;)
nie no, po prostu dajesz cienkie argumenty. kulturą dalekiego wschodu interesować się można niezależnie od tego czy się zieloną herbatkę pija, ale, jeśli interesujesz się naprawdę krajem w którym właśnie w tej chwili prześlicznie sakurki (odmiana wiśni) kwitną to wiedziałbyś że taka herbata, w zasadzie, nie jest żadnym wyznacznikiem na potwierdzenie tej tezy. pijają ją w zasadzie wszędzie, a jakbyś powiedzmy napisał, uczestniczę w ceremoniach, to od razu widać, że nie działa tu tylko słomiany zapał, a raczej zamiłowanie, bo na to pójdą raczej ludzie którzy interesują się tematem tak naparawdę. ale odbiegamy od tematu. ;)))

Keiran: a wiesz co to j-rock? posłuchaj i obejżyj, to się dopiero zdziwisz. ;PPP ale odbiegamy od tematu. ;)))

[ups dział sportowy??? jak ja tu u licha trafiłem ;PPP]

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-07 (Śro), 11:33 »
orientalistą nie bardzo. bo orient to jest bliski wschód a nie daleki. ;)
nie no, po prostu dajesz cienkie argumenty. kulturą dalekiego wschodu interesować się można niezależnie od tego czy się zieloną herbatkę pija, ale, jeśli interesujesz się naprawdę krajem w którym właśnie w tej chwili prześlicznie sakurki (odmiana wiśni) kwitną to wiedziałbyś że taka herbata, w zasadzie, nie jest żadnym wyznacznikiem na potwierdzenie tej tezy. pijają ją w zasadzie wszędzie, a jakbyś powiedzmy napisał, uczestniczę w ceremoniach, to od razu widać, że nie działa tu tylko słomiany zapał, a raczej zamiłowanie, bo na to pójdą raczej ludzie którzy interesują się tematem tak naparawdę. ale odbiegamy od tematu. ;)))

Słuchaj nie zaczynaj znowu ;)
Gdzie ja napisałem,że picie zielonej herbaty to jedyny wyznacznik zainteresowania kulturą wschodu - no gdzie?
Poza tym jeszcze do tego czytam różne publikacje na temat m.in. filiozofii wschodu -  np.filozofia zen.
Można nie czytać np. komiksów manga, nie oglądać anime, ale to wcale nie znaczy, że taki ktoś nie interesuje się kulturą wschodu.
Więc zweryfikuj może trochę swoje stanowisko ;)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-08 (Czw), 16:12 »
o widzisz! filozofia zen to już coś. myślę że nie każdy jest w stanie przebrnąć przez coś takiego, chyba że, interesuje się  kulturą dalekiego wschodu. ;P
a picie zielonej herbaty, owszem, podałeś jako dodów tego, że interesujesz się dalekim wschodem, no chyba że to dla Ciebie nie jest dowód: \"[...] i się interesuję w ogóle kulturą wschodu. Choćby to,że codziennie piję zieloną herbatę.\"

co do mangi i anime... hm, masz absolutną rację. nie lubię jak ktoś obejżał dragonballa i uważa siebie za wielce zainteresowanego kulturą japonii (chyba tylko dlatego, że tak wypada). ;]                    

Offline Daarth

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-09 (Pią), 09:59 »
a ja obejrzalem i sie za takowego podaje:D inna rzecz ze trenuje Shotokan ale to tylko tak na marginesie  :twisted:                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-09 (Pią), 14:29 »
HEHE - niezły temacik :D :D :D
Ja też czasem pijam zieloną herbatkę, a kulturę japońską także lubię.
Ale nie zamierzam chodzić po ulicy w kimonie i popełniać seppuku, gdy mnie ktoś obrazi :D                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline Daarth

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-05-09 (Pią), 14:33 »
a daczego nie?? wiesz ile bys mial okazji do sepuku ?? :D a kimono w koncu jest wygodne no nie? gorzej jak kolor paska jest taki jaskrawy :| :D                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:47 »
GoRo: za obrazę to najwyżej pojedynek. seppuku to wtedy kiedy np. nie potrafiłeś dowieść swojej wartości, albo zawiodłeś oczekiwania, no i ma się rozumieć jak postępujesz wbrew bushido. o ile masz jeszcze resztki honoru. ;P btw. mistrzostwem jest popełnić seppuku składające się z dwóch cięć (dwa krzyżowe nacięcia, jedno na górze, drugie na dole klatki piersiowej... brrrrrr >_< niewielu się udało wytrwać do końca, ale szacunek mieli potem, że ho!).

Daarth: kimono nie jest wygodne. nie wiem jak męskie, ale damskie może ważyć nawet parenaście kilogramów. ;) polecam \"wyznania gejszy\", super książka. ^_-

Offline Daarth

• +
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:56 »
hmm w sumie to moglem pomylic karatege z kimonem, ale jakos mi sie nie wydaje zeby meskie bylo az tak ciezkie.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-05-09 (Pią), 16:04 »
z pełnym osprzętem napewno swoje waży, a już szczególnie ze zbroją (ja oczywiście mówię o samurajach, nie o karatekach). faktem natomiast jest, że gejsze miały bardzo \"rozbudowane\" kimona. wyjściowe rzecz jasna, bo na codzień to by była mordęga. do zakładania tych kimon potrzebna była dodatkowa osoba.                    

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-05-09 (Pią), 20:34 »
No oka a Sa tu fani SUMO ???                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-05-10 (Sob), 10:12 »
a daczego nie?? wiesz ile bys mial okazji do sepuku ?? :D a kimono w koncu jest wygodne no nie? gorzej jak kolor paska jest taki jaskrawy :| :D

Hehe  pamiętaj Daarth, ze kiedyś nie było kolorów pasa - to wymysł wprowadzony dla Europejczyków, któży lubują się w hierarchizacji o unaocznianiu osiągnięć...
Kiedyś karatecy ćwiczyli tak długo, że ich pas w końcu z brudu stwał się czarny... ot i wszystko.
Paradoksalnie, ja mam odwrotnie - przebłyskują mi jasne nitki w miejscach startych, albo naderwanych :D - także pas mi sie rozjaśnia :]

GoRo: za obrazę to najwyżej pojedynek (...)

Fakycznie gafa z tym seppuku - ale ostatnio z historii czytałem o samobójstwach oficerów poniżanych przez Wlk. Księcia Konstantego w XIX wieku i tak mi sie jakoś głupio skojarzyło, a że kacor donald :) mnie nie opuszcza od kilku dni, to wiesz... :D                    
DOSBox

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-05-10 (Sob), 10:59 »
hehe a cały ubiór nie stawał się czarny?                    

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-06-01 (Nie), 22:39 »

Ano, są. Uwielbiam ten sport za jego prostotę. Szkoda, że poza granicami Japonii nie jest on tak popularny...                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-06-02 (Pon), 15:03 »

Ano, są. Uwielbiam ten sport za jego prostotę. Szkoda, że poza granicami Japonii nie jest on tak popularny...

\"za prostotę\" ?  TO jest wbrew pozorom bardzo skomplikowana sprawa - ci ludzie potrafią  w ułamku sekundy zrobić rzeczy niedostrzegalne gołym okiem... poważnie. Zobacz sobie walki sumo na najwyższym szczeblu  - i zwolnij tempo - kadr po kadrze! Niesamowite... i wcale nie proste !                    
DOSBox

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-06-02 (Pon), 18:12 »
\\\"za prostotę\\\" ?  TO jest wbrew pozorom bardzo skomplikowana sprawa - ci ludzie potrafią  w ułamku sekundy zrobić rzeczy niedostrzegalne gołym okiem... poważnie. Zobacz sobie walki sumo na najwyższym szczeblu  - i zwolnij tempo - kadr po kadrze! Niesamowite... i wcale nie proste !

Chodziło mi oczywiście o zasady. Bo można je wszystkie wymienić w ciągu minuty.                    
"Chcę wyrwać mu serce i go nim nakarmić (o Lennoksie Lewisie). Chcę zabijać. Chcę rozpruwać ludziom brzuchy i pożerać ich dzieci" - Mike Tyson

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-06-02 (Pon), 18:54 »
Loco -] no  -z tym sie zgadzam.. ale w takim razie zasady piłki nożnej też są banalne  - \"piłka jest jedna, bramki są dwie\" ;)                    
DOSBox

Offline Loco

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-06-03 (Wto), 11:11 »
Loco -] no  -z tym sie zgadzam.. ale w takim razie zasady piłki nożnej też są banalne  - \"piłka jest jedna, bramki są dwie\" ;)

Też prawda.Ale nie mówiłem nigdzie, że zasady p.n. są skomplikowane. O p.n. możecie poczytać w innym temacie, hehe...                    

Offline Daarth

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-06-03 (Wto), 16:26 »
no to dajcie te nieszczesne zasady sumo. chetnie poczytam bo z tym sportem mam malo wspolnego :D                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Odp: Sporty typowo Japonskie :)
« Odpowiedź #24 dnia: 2009-04-09 (Czw), 12:51 »
ciężko tu wybrać highlighty więc zostawię to wam

Czy oglądanie anime to sport? :D
A swoją drogą to często nie mogę zrozumieć japońskiej mentalności. Jeśli ktoś sądzi że rozumie to niech obejrzy trailer \"Densha de go!\" z pedałkowatym śpiewakiem :D                   

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
Odp: Sporty typowo Japonskie :)
« Odpowiedź #25 dnia: 2009-04-09 (Czw), 23:08 »
Ech, patrzysz sah i nie widzisz... hajlajty? Proszę bardzo!

Syber
+

"więc lis postanowił go wyruchać"