Autor Wątek: A cóż takiego oglądacie ?  (Przeczytany 206271 razy)

• +++++
Odp: A cóż takiego oglądacie ?
« Odpowiedź #2640 dnia: 2010-05-04 (Wto), 10:10 »
10/10
Tak się zastanawiam, czy było tam coś co mi się nie podobało i nie potrafię znaleźć.
Wg mnie film zamiata avatara pod dywan i daje mnóstwo radochy.
Graficznie było dopracowane wszystko i mimo oglądanej wersji 2D, było śliczne.
Nawet dubbing był niezły :o
Fabułą też się mógł pochwalić, w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej tytułów.
No i głównym bohaterem jest nerd.
Polecam!

Brzmi jak recenzja pwned.nl

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #2641 dnia: 2010-05-05 (Śro), 00:12 »
Iron Man 2 - 6/10.

Jeden z najbardziej nierównych filmów jakie ostatnio widziałem. Fabuła była by znośna, gdyby nie to że scenarzyści chcieli zrobić więcej i mocniej. Cały motyw z zatruciem Starka oprócz tego że niekonsekwentny, to jeszcze pasował tam jak pięść do nosa. Do tego non stop jakieś patetyczne sceny i monologi, prawie jak w Batmanie. Na szczęście film zachował humor, Downey jako Iron Man jest świetny. Nie wyobrażam sobie nikogo innego kto mógł by to zagrać. Rourke jako Vastko to konkretny villian (a właściwie dwóch w jednym) i gdyby nie kręcił się przy nim Hammer, mógł by uratować film. Niestety rzeczony konkurent Starka przez większość czasu zachowuje się jak niekompetentny debil i ciężko pojąć jakim cudem może być konsultantem rządowym. Rozczarował mnie też Samuel L. Jackson, który jest mało Furry'owaty, a bardzo Jacksonowaty.

Mimo to warto iść do kina, jeżeli lubi się sceny walki. Poza nudnawym początkiem większość filmu to niezła akcja. Pierwsze miejsce ma u mnie zdecydowanie potyczka Iron Mana z czarnuchem, demonstrująca ciekawe zastosowanie sprzętu z siłowni. Walka z finam bossem natomiast przykrótka, ale jest to zrozumiałe, bo przedtem jest długie starcie z minionami.
"Obvious with hindsight !"

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2642 dnia: 2010-05-05 (Śro), 09:12 »
no ja bym tutaj jeszcze nadmienił, że dzięki Johansson, wreszcie można powiedzieć, że brasilian jujitsu is not gay. Oh wait...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #2643 dnia: 2010-05-12 (Śro), 22:07 »
Chwilowo znowu nie mam dziewczyny, więc wziąłem bratanki na tego smoka (bo samemu głupio). Nie zachwyciłem się wprawdzie tak jak Grey czy Durb, ale również bawiłem się dobrze. Fajnie zrobiona i zabawna (przez większość czasu) w nieżenujący sposób bajka. No i dedekowy nerd, rzucający atrybutami smoków. Zaskoczyło mnie pozytywnie zakończenie, spodziewałem się że będzie bardziej cukierkowe. Jak ktoś ma z kim iść, to polecam.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2644 dnia: 2010-05-13 (Czw), 06:36 »
a byłeś w CZY DE?
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2645 dnia: 2010-05-13 (Czw), 11:54 »
poszliśmy drugi raz na czyde i kicha
to same denerwujące rzeczy co na awatarze, czyli:
nie można spojrzeć gdzie się chce, bo akurat tam rozmyte, albo podwójne
przy szybkich zmianach (akcja!) nie wyrabia z fpsem i nic nie widać
no i przez te durne, niewygodne, kanciaste okulary wszystko jest ciemniejsze

skończyło się na tym, że tak od połowy filmu przymykałem oko, albo ściągałem okulary żeby widzieć lepiej
gdyby nie to, że to był tani wtorek (32 zeta za dwa bilety), to bym się wściekł... a tak to...

• +++++
« Odpowiedź #2646 dnia: 2010-05-13 (Czw), 11:55 »
3D - najchujowsza rzecz w kinie po popcornie i zjebach pijących piwo.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #2647 dnia: 2010-05-13 (Czw), 14:11 »
a byłeś w CZY DE?
Byłem w czy de. W końcu bratanki małe i je to kręci. No i się w jednym z Greyem zgadzam, że strasznie wersja 3D była ciemna, szczególnie na początku, gdzie średnio było momentami cokolwiek widać. Później się zrobiło lepiej, no i fajnie nawet to czy de wyglądać zaczęło.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2648 dnia: 2010-05-14 (Pią), 18:29 »
hm.

ja byłem w plazie w IMAXie

powiem wam że nic z efektów o których mówicie nie stwierdziłem, a bez 3d to by było raczej mdło. w imaxie ekran ma tam 40928409873204 metruw i okulary są wygodne i żadnych zniekształceń

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2649 dnia: 2010-05-14 (Pią), 20:43 »
no to może czas się wybrać do tego imaksa jednak

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2650 dnia: 2010-05-16 (Nie), 21:51 »
Byliśmy tym razem na Robin Hood w wersji cyfrowej.
Co do cyfrowości, to efekt trochę taki, że wszystko jest aż za dokładne. Ale efekt ogólnie niezły i polecam.
Co do samego filmu, to fabuła eee... no z początku całkiem w porządku, coś tam się dzieje. Są żarty o proporcjach itp.
Gra aktorska to Russel zagrał tak jak potrafi (porównania z Gladiatorem zamierzone), a reszta była dość wiarygodna.
Evildoera grał ten sam co w Kick Ass, i mocno daje rady.
Historyczności było tyle co w filmie z Hollywood, czyli np. każdy łucznik miał konia.
Ogólnie (szczególnie po Ironman 2), to dam tak z 7/10, bo bawiłem się nieźle, mimo zdupconej końcówki.
Na plus jeszcze są kreskówki na napisach końcowych :)

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #2651 dnia: 2010-05-17 (Pon), 06:52 »
A szedł przez pole i głaskał pszenicę na tle negatywowego nieba?
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2652 dnia: 2010-05-17 (Pon), 08:58 »
w szerłud to raczej mógłby pogłaskać jakiegoś jesiona

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2653 dnia: 2010-05-17 (Pon), 09:27 »
nie, tylko ziemię głaskał, ale chyba zaliczone

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #2654 dnia: 2010-05-17 (Pon), 11:06 »
W takim razie zaliczone!

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #2655 dnia: 2010-05-17 (Pon), 14:29 »
podobno nie pada w tym filmie zdanie "MY NAME IS ROBIN HOOD" :(

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2656 dnia: 2010-05-17 (Pon), 17:02 »
ale za to (o ile dobrze pamiętam) padły słowa "mój ojciec był kamieniarzem"

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #2657 dnia: 2010-05-17 (Pon), 17:06 »
!

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #2658 dnia: 2010-05-18 (Wto), 11:03 »
MÓJ OJCIEC BYŁ MASONEM! I już wiemy, kto odpowiada za Magna Cartę w Wlk Brytanii :)

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #2659 dnia: 2010-05-20 (Czw), 09:35 »
Ja widziałem w 3D i tak się zastanawiam... O ile film ryli najs i podzielam powyższe oceny, to nie jestem pewny po co tam w ogóle było 3D. Taki Avatar był kręcony z myślą o 3D, tam są rozwiązania i sceny zaplanowane tak, żeby 3D było naprawdę widowiskowe. We wszystkich pozostałych filmach jakie widziałem 3D jest dodatkiem, pewnie dlatego, że jest na fali. Pomimo faktu, że jakaś tam głębia jest - nie ma nic na tyle przyjemnego dla oczu czy błędnika, żeby warto było to powtórzyć... Obawiam się, że zacznę sobie dawkować 3D na podstawie recenzji znajomych, i to będzie bardzo rygorystyczne dawkowanie.

Ironman 2 jest fajny, o ile się na niego świadomie. To film rekreacyjny, z głupkowatym humorem, dla pożeraczy popcornu. To tak jakbyś oczekiwał respektowania praw fizyki w filmach fantasy, Grey.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2660 dnia: 2010-05-20 (Czw), 10:40 »
Nie nie mam nic do humoru i rekreacji (na pierwszej części bawiłem się dobrze), ale chociaż śladów logicznego myślenia bym chciał.

To widać dokładnie w filmie, jak sobie scenarzysta/reżyser wymyślił, że ma być tak, bo od tego zależy następna akcja, którą sobie to wymyślił. A to, że to nie ma żadnego sensu...

(Uwaga "spojlery")
Np.: Mickey ubił dwóch ochroniarzy i przejął centrum dowodzenia. A tych kilkudziesięciu pozostałych w budynku ochroniarzy, służyło tylko do tego, żeby ich pobiła Scarlet...

No bo musiała być prześliczna scena w której to Scarlet Johansson biegnie i bije w śliczny sposób te dziesiątki ochroniarzy, a jej kolega bije się z jednym.
Ręcznie i przy pomocy jakichś śmiesznych gadżetów.

Nie żeby broń palna nie istniała, bo tuż obok roboty strzelają prując malowniczo samochody.

A na końcu Mickey opuszcza przyłbicę, trzymając na biczach (co tną jak masło wszystko poza pancerzami ironmana) dwóch ajronkoleżków, a oni zamiast odpalić mu w odkryty pysk, to robią super wybuch ze swych "połączonych mocy". Itd itp.

Natura działa tak, że rozwiązuje problemy w najprostszy sposób. Jak ktoś tego w scenariuszu nie uwzględnia, to na nic te śliczne bijatyki i wybuchy, bo zgrzyt zębów zagłusza dialogi.

Ale może amerykańce tak mają? Coś mi się kojarzy historia, w której to usa i zssr zmagały się z problemem pisania przy braku grawitacji. No i usa wydały grube miliony na wynalezienie długopisu, który pisze niezależnie od grawitacji, a ruskie wzięły ołówek.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #2661 dnia: 2010-05-20 (Czw), 16:29 »
Czepiasz się, S.J. właśnie ładnie biła strażników i tylko temu ta scena miała służyć. Ja tam lubię wdzięki S.J. :)
(chociaż bardziej mi się podobała w Lost in Translation)
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2662 dnia: 2010-05-20 (Czw), 18:20 »
ja mówiłem przecież, że ślicznie biła (bjj is not gay, not), ale sensu to nie miało żadnego

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #2663 dnia: 2010-05-21 (Pią), 03:34 »
Scarlet imho była w tym filmie tylko po to, żeby pomóc budować bazę pod film Avengers (kto przeczekał napisy w kinie ?). Do fabuły nie wnosiła kompletnie nic, dostarczyć mogła jedynie wrażeń estetycznych. Prawda jest taka, że Warmachine mógł zostać uwolniony przez samego Starka i jego hax power, szczepionkę podać mógł sam Furry, a Happy'emu bęcki mogła spuścić Pepper, była by chociaż jedna z nią scena, która nie wywoływała by zażenowania.

A motywów w filmie które dali tylko po to, żeby móc wykorzystać budżet efekty specjalne było akurat raczej sporo. Mnie osobiście rozbawiła Scarlet, która dała radę zresetować pancerz Warmachine, ale samych dronów nie mogła już wyłączyć. Chociaż mogło jej zależeć, żeby chłopaki powalczyli ramię w ramię i się pogodzili.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2664 dnia: 2010-05-21 (Pią), 06:46 »
A motywów w filmie które dali tylko po to, żeby móc wykorzystać budżet efekty specjalne było akurat raczej sporo. Mnie osobiście rozbawiła Scarlet, która dała radę zresetować pancerz Warmachine, ale samych dronów nie mogła już wyłączyć. Chociaż mogło jej zależeć, żeby chłopaki powalczyli ramię w ramię i się pogodzili.
- Do not try and bend the plot. That's impossible. Instead... only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no plot.
- There is no plot?
- Then you'll see, that it is not the plot that bends, it is only yourself.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2665 dnia: 2010-05-22 (Sob), 19:07 »
No to byliśmy na Prince of Persia.

I podobał mi się!
Była jakaś fabuła nawet, były zwroty akcji. Nie było za dużo pieprzenia bez sensu (nołan łil tejk ałer fridooooom). Nie było chodzenia wśród zboża, a sceny w zwolnionym tempie pokazywały co najwyżej latające ostrza i strzały.

I uwaga:
W filmie było więcej akcji niż we wszystkich trailerach do filmu!

Główny aktor, mimo wyglądania na wymoczka (żonie się nie spodobał) dawał radę. Można było nawet uwierzyć, że parkour to dla niego normalna forma poruszania się.
Główna aktorka, mimo tego, że miała być super pięknością, to była raczej średnia. Ale może ja się nie znam. Za to sposób w jaki pyskowała książęciu jest na wysokim poziomie. No i jak chwytała za miecz, to nie było tak, że kosiła bysiorów, tylko dostawała bęcki od razu.

Co do ekranizacji gry, to chyba najlepsza jaką widziałem.

Ogólnie dobra zabawa i nawet nie ma czasu kiedy zjeść popkorn, bo tyle się dzieje na ekranie.

Polecam!
8.3/10

Offline aen

• +
« Odpowiedź #2666 dnia: 2010-05-22 (Sob), 20:38 »
Wymoczka?! Przecież to jest wcielenie holiłudzkich marzeń wszelakich!
Kiedy jestem dobra jestem bardzo dobra, kiedy jestem zła jestem jeszcze lepsza.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2667 dnia: 2010-05-22 (Sob), 22:46 »
ja nie widziałem brukbek mołntejn, to może dlatego :/
żona za to widziała i wg niej Heath był ładniejszy

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2668 dnia: 2010-05-24 (Pon), 10:35 »
no to nie ma co, tylko trza isc do kina chyba. ale te lubelskie ceny to brrr

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2669 dnia: 2010-05-24 (Pon), 21:52 »
tanie wtorki!

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2670 dnia: 2010-05-25 (Wto), 09:06 »
u nas nie ma. sa tylko srody z orąnż

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2671 dnia: 2010-05-25 (Wto), 09:38 »
A i jeszcze mi się przypomniało. Jest coś wspólnego co łączy Robin Hooda i Prince of Persia - Sands of Time.
W obu otwarcie unikają i krytykują podatki! :D

• +++++
« Odpowiedź #2672 dnia: 2010-05-25 (Wto), 09:59 »
Robin Hood, Prince of Persia, nowy film ze Stalone... PPK jak zwykle poważnym kinem stoi!

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2673 dnia: 2010-05-25 (Wto), 14:23 »
(statystycznie to raczej niechodzeniem do kina stoi)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2674 dnia: 2010-05-25 (Wto), 14:24 »
no ja z dwa razy w tym roku bylem w kinie. na avatarze i jeszcze na czyms. moze na tego prince'a pojde

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #2675 dnia: 2010-05-31 (Pon), 11:49 »
Tim Burton's Alice - Chujnia z grzybnią, jak by to powiedział poeta. Lubię filmy Burtona i prozę Carrola, ale ten film był tragiczny. Cieszę się że do kina nie poszedłem, bo zmarnował bym czas i kasę (a tak tylko czas). Film jest nudny, niespójny i kompletnie nie wciąga. O tym że z książkami o Alicji nie ma prawie nic wspólnego (poza personaliami postaci) już nawet mówił nie będę. Większość filmu to Alicja zachowująca się jak tępa pipa, albo latanie z kamerą za Deppem, który i tak jest w tym filmie marny.
Z dobrych stron, Królowa Kier jest dość konkretna. Wprawdzie później robi się emo i ma kryzysy, ale zagrana i zrobiona jest nieźle. Poza tym kot z Cheshire całkiem daje radę. Fajnie wygląda, mówi głosem Lorda Melcheta i chyba najbardziej z całej menażerii przypomina książkowy pierwowzór (no i może Marcowy Zając, ale jego widać może przez 10 minut filmu). No i wizualnie film dopieścili, efekty specjalne (mniej) i kolorystyka zrobiły na mnie wrażenie, szkoda że tylko one.

Kick Ass - Realistyczny film o zamaskowanych bohaterach. <Spoilery> Pokazuje że jak będziesz chciał strugać herosa bez umiejętności i wyszkolenia, to dostaniesz wpierdol albo kopa w brzuch. Natomiast jeżeli będziesz wytrenowany i uzbrojony, to i tak cię w końcu mafia dopadnie i usmaży. Ogólnie jest to dość miejscami zabawna komedia z fajnym pomysłem, dobrymi aktorami i suprise jetpack. 7/10

• +++++
« Odpowiedź #2676 dnia: 2010-05-31 (Pon), 12:47 »
Ten KickAss ma tak żenujące trailery z młodzieżowymi żartami że szkoda mi internet marnować na ściąganie  :B:

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2677 dnia: 2010-05-31 (Pon), 13:38 »
No z filmow co w tym roku obejrzalem to mnie sie kick-ass jednak najbardziej podobal. Choc komiks lepszy.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2678 dnia: 2010-05-31 (Pon), 22:57 »
nie oglądaj sashh, bo ci się jeszcze światopogląd zmieni

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #2679 dnia: 2010-06-01 (Wto), 08:16 »
ja wlasnie myslalem ze to taki film w stylu sashha jest, nadzieje daje, na dziewczyne, iwogule

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2680 dnia: 2010-06-01 (Wto), 08:38 »
no bo taki wlasnie z nadzieja. studencki taki troche.

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #2681 dnia: 2010-06-01 (Wto), 12:21 »
jak amerykan paj czyli?

• +++++
« Odpowiedź #2682 dnia: 2010-06-01 (Wto), 13:06 »
Przejdź z podkastowego na polski zan, bo cię nie rozumiem.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2683 dnia: 2010-06-21 (Pon), 07:30 »
Z niejakim trudem udało się mi odnaleźć kino, w którym za przyzwoite pieniądze puszczają film "Człowiek który się gapił na kozy".
Wysiłek powiem, że się opłacił
Czas spędzony miło w kinokawiarni Rialto w Katowicach, gdzie po zapłaceniu biletu do kina i kupieniu sobie niezłej kawy ciągle jeszcze to kosztowało mniej niż w jakimś tam cinemacity.

Sam film jest dziwny. Śmieje się sam z siebie i to mocno.
Scenariusz był chyba pisany pod konkretnych aktorów. Co ciekawe, było to prawdziwie męskie kino gdzie występowała tylko jedna niestatystka i to w pomniejszej roli złej kobiety co to puściła męża kantem z jego szefem.

Aż chcę go obejrzeć ponownie, bo smaczki można wyłapywać nawet w napisach końcowych.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2684 dnia: 2010-10-22 (Pią), 21:20 »
RED
Ostatnio tak dobrze się bawiłem na Drużynie A.
Tylko może tutaj więcej było dobrej gry aktorskiej.
(a i trailer Machete puścili przed, tylko pocięty do pg13 :( )

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2685 dnia: 2010-10-29 (Pią), 22:59 »
Social Network
dobry

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2686 dnia: 2010-10-30 (Sob), 12:28 »
prosze cie, film o fejsbuku?

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #2687 dnia: 2010-10-30 (Sob), 13:48 »
Trailer tak ział napięciem i dramatem że za pierwszym razem się posrałem normalnie, za drugim tylko bącura puściłem.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2688 dnia: 2010-10-30 (Sob), 17:19 »
Jak dla mnie dobry.
Nerdy/studenty siedzą w komputerach i piją i nie umieją z dziewczynami.
Nieźle zagrane aktorsko, tak jakby prawdziwych studentów zatrudnili.
Przedstawiona ciekawa droga do powstawania pomysłu na coś, co niezależnie od opinii, zmieniło świat i doprowadziło do niewyobrażalnych pieniędzy.
A no i muzyka Trenta w tle sobie miło plumka.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #2689 dnia: 2010-10-30 (Sob), 17:23 »
Nerdy/studenty siedzą w komputerach i piją i nie umieją z dziewczynami.

mocno zieje realizmem, nie wiem czy bym strzymał taką naturalistyczną wizję

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2690 dnia: 2010-10-30 (Sob), 17:56 »
(ale są też elementy sf, jak to napadają ich laski i wpadają do męskiej toalety w celach eee... rekreacyjnych)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #2691 dnia: 2010-10-30 (Sob), 22:39 »
ja to chyba jestem już za stary na takie twarde SF

Offline simian raticus

• BANNED
  • +
« Odpowiedź #2692 dnia: 2010-10-31 (Nie), 13:27 »

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2693 dnia: 2011-01-30 (Nie), 23:15 »
Kupony na kino trzeba wykorzystać, to poszliśmy na "The King's Speech", bo się wydawał najmniej denny.
I w sumie nawet na plus. Zagrany w miarę dobrze, czasem zalatuje memento czy innym fajtklabem.
W sumie nie wiem o czym ten film, chyba taki trochę historyczno medyczny.
Ale ogląda się i się nie nudzi.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2694 dnia: 2011-02-11 (Pią), 14:12 »
Znowu trzeba było wykorzystać vouchery na kino. Przy wyborze między andżeliną, skajlajn i Londyńsku bulwar, padło na to ostatnie.

Ja nie za bardzo wiem o czym ten film był (na pewno nie jest to remake bodyguarda)
Można snuć różne wersje, aczkolwiek podpowiedź znajduje się w samym filmie: "We're all fucked".
Jak dla mnie, to mocne 8/10

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2695 dnia: 2011-02-21 (Pon), 11:31 »
True Grit w kinie.
Eee.... 6/10 jak dla mnie.
Chyba, że którychś z obecnych tu braci humanistów mi wytłumaczy o co chodzi i dlaczego tak się to wszystkim podoba.
O ile po poważnym człowieku, w którym też nie wiadomo o co chodzi, zastanawiałem o co chodzi, tak po tym filmie nie mam na to ochoty. Może jakby uciąć ostatnie 10 minut, to byłoby lepiej.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2696 dnia: 2011-02-21 (Pon), 14:24 »
Four Lions - komedia (?) o czterech samobójcach-zamachowcach. Polecam, 9,5/10.
Trolljegeren - norwescy studenci polują na trolle, 8/10.

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2697 dnia: 2011-04-22 (Pią), 23:04 »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2698 dnia: 2011-04-23 (Sob), 07:13 »
your highness tylko slyszalem, ze jest zalosny. co mnie zbytnio nie dziwi, bo filmy tego grubego na ogol takie sa (ot chocby takie o jaskiniowcach co ogladalem kiedys)

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
« Odpowiedź #2699 dnia: 2011-06-13 (Pon), 10:37 »
No to udało mi się wczoraj z małżonką w końcu dotrzeć na xmenów.
I powiem, że pierwsza klasa.
Scenariusz nie jest żałosny, a nawet się trzyma kupy.
pg13 nie zepsuło filmu chociaż: "A teleporting mutant kills dozens of government agents, bloodlessly, with bladed weapons." :/
Historia jest raczej alternatywna w porównaniu do tych poprzednich niby późniejszych filmów. Czyli może bardziej reboot w stylu Startreka.
Gra aktorska \m/ pewnie oskara nie dostaną, ale jest bardzo dobrze. Rozwój przyjaźni iksa i magneto pokazana całkiem nieźle.
Efekty, co dziwne, nie zasłaniały filmu, ale raczej naturalnie wynikały z rozwoju akcji.
Ironside się trochę postarzał i utył, ale i tak go zawsze miło zobaczyć w dowolnym filmie w tej samej roli.
Takie 9.2/10 (w skali 5-10 oczywiście)

Całkiem niedawno też widziałem Kung Fu Pandę 2. Awsome. Podobał mi się film nawet bardziej niż część pierwsza.
Bardzo fajne odniesienie do Taiji jako najlepszym stylu walki. Historia całkiem interesująca. Dubbing nie był zły nawet, chociaż chętnie obejrzę na dvd w oryginale. Narysowany ślicznie. W końcu te komputerowe techniki rysowania zaczynają dawać radę.