Autor Wątek: kara śmierci  (Przeczytany 9285 razy)

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #60 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:42 »
W toku tych rozważań nad sensem kary śmierci, padło kilka stwierdzeń sugerujących, że zabójcy, człowieka, który dostaje orgazmu gdy widzi brzuch nie od właściwej strony, nie da się zresocjalizować. Uważam, że jest to błędne stwierdzenie. Gro ludzi, które dokonało zabójstw, gdzie ich zachowanie świadczyło o istnym odhumanizowaniu, są wynikiem złego wychowania, braku wzorców w młodości, czy co tu dużo mówić... braku miłości. Takim ludzim w pewnym sensie (czy nam się to podoba, czy nie) należy współczuć i jednocześnie pomóc. W Polsce profilaktyka dotycząca opieki psychologa nad ludźmi z zaawansowanym rozstrojem emocjonalnym jest znikoma. Jeżeli oprzeć się na zacytowanej przeze mnie na wstępię makabrycznej historii tego mordu, można dojść do wniosku, że ani szkoła, ani nikt inny (oczywiście sąsiedzi o niczym nie słyszeli) nie zareagował na zniknięcie jej pierwszego, a następnie drugiego dziecka. Jak mogło do tego dojść! Polskie prawo niestety uczy się na błędach, a tak nie powninno być, przecież wiele sytuacji można prawnie przewidzieć. U nas musi dojść do poważnej tragedii, aby człowiek powiedział: \"Chyba czas na zmiany\"... to jest chore!
Wspomniałem o resocjalizacji... sądzę, że 98% ludzi da się nawrócić, te 2 % to ludzie, których sfera psychiczna bazuje na najpodlejszych instynktach. Z takimi raczej nie da się nic zrobić, bo człowiek nie jest w stanie. Może jedynie ich odizolować od społeczeństwa, ale w dzisiejszych czasach jest to trudne do wykonania.
Widziałem kiedyś program o najbardziej zatwardziałych kriminalistach w jednym z poł. amryk. państw. Wprowadzono tam pewnego rodzaju ekpseryment w oparciu o miłość i Biblię. Ludzie, którzy na początku gotowi byli rzucić się na kamerzystę filmującego ten dokument, z czasem się zmieniali... a w punkcie kulminacyjnym płakali jak dzieci, gdy wtuleni w ramiona kobiety (psycholog) zwierzali się ze swoich serketów. Był tam taki jeden facet, \'masiwny jak ciort\', postrach całego regionu. Jego największym marzeniem było..... przytulić się do kogoś..... widzielibyście go wtedy, jego płacz. Dziwnie to wyglądało.
Gdy kamera wróciła do nich po kilku miesiącach to byli zupełnie inni ludzi. Odkryli w życiu Boga... inaczej pojmowali piękno i NORMALNOŚĆ. Tak więc należy dogłębnie zbadać psychikę każdego mordercy (co też się często robi), aby mu pomóc. To jest chyba najlepsze rozwiązanie.

Nam ludziom dano piękno dokonywania życia, nikt jednak nie otrzymał mocy decydowania o śmierci innych... jeżeli chodzi o swoją, to już co innego.                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #61 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:52 »
olhado-] z tym hitlerem to juz przegiales. nie porownoj mnie, do tego psychola, bo ja nie kaze gazowac niewinnych dzieci i kobiet, tylko skrzywionych psycholi, ktorzy doposcili sie tak okrutnych mordow, ze ludziom sie w glowach przewraca. widzisz tu roznice? w twoim mniemaniu ofiary holokaustu sa na jednej stopie ze zwyrodnialymi bandziorami? to zakrawa na bluznierstwo doslownie.
problem jaki macie to ten, ze za wszelka cene chcecie sobie wmowic jacy to wy jestescie dobrzy i jak milujecie pokoj i wszystko dookola, i na brutalne zabojstwo swojego krewnego zareagowalibyscie wylewnymi aktami milosierdzia. Natomiast ja stapam twardo po ziemi, nie mydle sobie oczu takimi bajkami, i jakby taki sk******yn zrobil cos mojej rodzinie, to bym go chyba golymi rekoma rozszarpal. \"jak ktos mi zabije dzaidka, babcie, wujka, albo ciotke, to mu przebacze\". God damn bullshit to jest i nic wiecej. chcialbym to zobaczyc jak przebaczacie... obym nigdy nie mial okazji.

wszyscy gadacie \"o jezu jezu, to nie jego wina, przeciez to srodowisko w jakim dorastal go skrzywilo\". no i co z tego? gdzie zescie byli jak go srodowisko krzywilo? Gdzie byliscie jak popelnia tak straszna zbrodnie? dlaczego wtedy nie oblaliscie go falami milosierdzia zeby odwrocic go od zlego? ofierze zwisa wasze milosierdzie, i tak juz ja robaki tocza. a zwyrodnialec cieszy sie ze se pomordowal i jeszcze go zywia za to!                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
kara śmierci
« Odpowiedź #62 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:59 »
Bogusław: czy oni wszyscy byli zwyrodniałymi mordercami? ten duży też?                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Steffek

• +++
kara śmierci
« Odpowiedź #63 dnia: 2003-05-09 (Pią), 16:55 »
Widze, ze dosc ciekawy temat przegapilem... Narazie przeczytalem go tylko pobieznie, ale juz na pisze co sadze o karze smierci.

Jestem przeciw. Dlatego, ze bezsensem byloby odplacanie smierc za smierc. Czemu? Bo jak mozna karac zbrodnia za zbrodnie? Przeciez ten bandyta ma takie same prawo do zycia jak kazdy inny, tylko, ze on jest psycholem i ma juz pare osob na sumieniu... Wiec trzeba takiego ukrac. Ale napewno nie smiercia, sa inne metody. Taka kara jest jakby bez podstawna, bo kto dal wykonawca prawo do zabijania? Rzad? Ale przeciez on nie moze dac nikomu zycia... Dlaczego wiec w takim razie jak nie moze dac to zabiera? Kazdy czlowiek ma prawo zyc  i umrzec naturalnie. A ze mordercy gwalca te prawo powinni byc surowo karni. A nawet bardzo surowo, zeby zrozumieli, ze ich postepowanie jest zle. A jak sie takim psychola nie da nic wytlumaczyc to do jakiegos wiezienia dla psychicznie chorych.                    

Offline GoRo

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #64 dnia: 2003-05-09 (Pią), 16:59 »
Ale rozmowa.... ciężko powiedzieć czy tak zcy nie dlatego nie głosuje... w niektórych przypadkach tak, a w niektórych nie.. jest bardzo cienka granica między jednym złem a drugim...

Bo zobaczcie... zalo - czyli zabicie człowieka; ale równiez zło - czyl przyzwolenie na permanentne zagrożenie społeczne jakie stwarza np. morderca...

I co tu począć  ?                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #65 dnia: 2003-05-09 (Pią), 17:10 »
Boguslaw i Steffek =] zgadzam się z wami w 100% i dlatego nie będę powtarzał tego wszystkiego, co już napisaliście.

morgurth =] a rozszarpanie kogoś gołymi rękami za to, że zamordował kogoś z twojej rodziny to nie jest akt bestialstwa? Jasne, jesteś przecież USPRAWIEDLIWIONY, bo to już nie człowiek, bo sam się wyrzekł człowieczeństwa. Problem w tym, że teraz ja mogę ciebie rozszarpać gołymi rękami, bo bestialsko zamordowałeś człowieka. A potem ktoś mnie itd.

Jeśli chcemy, żeby świat się zmienił na lepsze, nie możemy na zło reagować złem. Wtedy ten zamknięty krąg zła nigdy nie zostanie przerwany. \"Piętnujcie zło nie żywiąc nienawiści\", jak to wyczytałem na billboardzie. Tych ludzi należy zamknąć w specjalnych zakładach i dać im opiekę psychologa. Przykład Boguslawa pokazał, że to też SĄ ludzie.

GoRo =] przestępca odizolowany od społeczeństwa przestaje stwarzać \"permanentne zagrożenie\". Nie trzeba go zabijać od razu.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #66 dnia: 2003-05-09 (Pią), 17:20 »
Olhado --] cyt. \"Nie trzeba go zabijać od razu\" - to co, później już można? :D

Jestem przeciwnikiem kary śmierci. Natomiat nie mam nic przeciwko torturom, chłoście, dybom, zamykaniu w pomieszczeniu \"metr na metr na metr\" i obcinaniu członków. I to jest bardzo logiczne. A z pozoru nie jest. No bo czyż gorszym jest odebrać człowiekowi rękę, niźli jego życie? Oczywiście, że nie.                    

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #67 dnia: 2003-05-09 (Pią), 17:34 »
a rozszarpanie kogoś gołymi rękami za to, że zamordował kogoś z twojej rodziny to nie jest akt bestialstwa?

lapiesz mnie za slowka. dobrze wiesz o co mi chodzi. logiczne ze nie zrobilbym tego, bo jestem uczciwym (i normalnie myslacym) obywatelem, i dlatego oczekuje od sadu satysfakcjonujacego mnie wyroku. a to ze przez 40 lat bede na niego kladl forse zeby taki bydlak zyl w luksusach, to mnie nie satysfakcjonuje.
poza tym dziwi mnie twoja spojrzenie na sprawe... jakos w stanach zjednoczonych jest kara smierci i praktyka pokazala ze nie zabijaja sie wszyscy po kolei, od klawisza po sedziego, po skazaniu kogos na krzeslo?

izolujemy ich od bog wie ilu lat i co to nam dalo? kolejne zmasakrowane zwloki w kostnicy albo rozczlonkowane dzieciece zwloki. musicie lubic takie kawalki, skoro chcecie takich mordercow jeszcze rozpieszczac...
Dam reke za to, ze jakby raz i drugi takie cos bylo surowo ukarane to mielibysmy spokoj. napewno wiekszy niz mamy teraz, kiedy tak jak tego chcecie, chuchamy i dmuchay na nich, zeby z wiezien nie wychodzili szczuplejsi niz weszli.
wszyscy chcecie byc humanitarni, tylko nie zawsze klepanie po glowce i prawienie moralow skutkuje. ale do was to jak zwykle nie dotrze.
gadacie ze dozywocie cos im da. ze skrusza sie mury i kolesie pekna... moze wy byscie sie zlamali, bo jestescie normalni. ale nikt normalny nie dopuszcza sie takich okropienstw. zachowujecie sie jak male dzieci, ktore widzac swiat mysla ze kazdy widzi go tak samo.

chialbym tylko, zeby ciebie olhado dopuscili do malzenstwa N. i jak bys sobie radzil sprowadzajac ich na wlasciwa sciezke. nie bierzecie tylko pod uwage ze psychole nie robia tego dlatego bo sie zle wychowali, tylko dlatego ze to jest wystarczajacy bodziec zeby ich podniecic do takiego stopnia zeby sie zaspokoili. a wy myslicie ze takie skrzywienie naprawicie kilkoma moralitetami, klapsem w pupe, i aresztem domowym na 10 lat. po czym, voila... jednostka zresocjalizowana. no to musze was zawiesc, to nie bardzo tak dziala.

Tych ludzi należy zamknąć w specjalnych zakładach i dać im opiekę psychologa.

bedziesz za to placil? bo ja nie... jestem gotow przystac na twoja propozycje, o ile bedzie mozliwosc zrzeczenia sie prawa do tego aktu dobrodziejstwa. nie chce maczac rak w swiadomym ludobojstwie.
\\\"permanentne zagrożenie\\\"

megaLOL... napisz rodzinom staruszek, ktore usmiercil lomiarz z bytowa na przepustkach, ze nie zostaly zamordowane, a jedynie padly ofiara \"chwilowego zagrozenia\"...

jest bardzo cienka granica między jednym złem a drugim...

naturalnie ze jest. dlatego taki wyrok nie zalezy od jednej osoby, a procedura jest skomplikowana, i ma na celu wykluczenie pomylki tak, jak to tylko mozliwe, bo przeciez nie mozna takiej osobie powiedziec \"sory, byles niewinny\" po tym jak taki wyrok zostal wykonany. to ze taka kara bedzie dostepna nie znaczy ze krzeslo bedzie trzeba wymieniac co tydzien, bo sie juz zuzylo, tak jak niektorzy tu to widza. ale na szczegolne, wyjatkowo brutalne zbrodnie. bardziej prawdopodobne, ze sam fakt iz taka kara jest dostepna, juz zmieni podejscie przestepcow do tego co maja zamiar zrobic. Nawet jesli nie odwiedzie ich to od samej zbrodni, a chociaz zlagodzi jej skutki, to moze byc lepsze niz smierc.                    

Offline Daarth

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #68 dnia: 2003-05-09 (Pią), 18:11 »
wlasciwie zgadzam sie z Morguthem. A jesli chodzi o argumenty Olhado sorry ale wiekszosc tego co napisales... no jest troche nie o tym o co chodzilo przedmowcy. troche to przekrecales. moze tylko mi sie wydaje ale takie mialem odczucia czytajac ten watek.                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #69 dnia: 2003-05-09 (Pią), 20:41 »
Do mnie argumenty kolegi Olhado w ogóle nie przemawiają, taka już ze mnie zakuta pała :)
Skuteczne prawo z karą śmierci i więzieniami z rygorem a nie takie jak są teraz to możliwość utrzymania społeczeństwa w ryzach. Za to cenię ustroje totalitarne. Dają chociaż poczucie bezpieczeństwa                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
kara śmierci
« Odpowiedź #70 dnia: 2003-05-09 (Pią), 22:10 »
względne. poczucie bezpieczeństwa od agresji społecznej, być może (o ile nie istnieje zbyt duże zaszczucie), gorzej z aparatami władzy. ;) no... ale odbiegamy od tematu.

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #71 dnia: 2003-05-09 (Pią), 23:07 »
A ja mam taką propozycję - może skończymy tą bezcelową dyskusję? Nikt przecież nikogo nie przekona, bo wszyscy są mocno utwierdzeni w swoich poglądach, a atmosfera się robi dość nieprzyjemna. Co wy na to?                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #72 dnia: 2003-05-09 (Pią), 23:31 »
Za to cenię ustroje totalitarne. Dają chociaż poczucie bezpieczeństwa
powiedz to ludziom co mają minimum 50 lat, oni akurat wiedzą co to jest ustrótj totalitarny
sam słuchałem opowiadan jak moi dziadkowie trzęśli gaciami jak mieli o 3 w nocy przejść 200m od sąsiadów do domu a o 10pm zaczynała się godzina policyjna                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #73 dnia: 2003-05-10 (Sob), 09:04 »
Olhado-] no faktycznie widze ze nie wplyne na ciebie :), i pardon me, rozpraszam cala nieprzyjemna atmosfere! atmosfera musi byc przyjemna :)                    

Offline GoRo

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #74 dnia: 2003-05-10 (Sob), 10:00 »
A ja dalej twierdze swoje  -ze ten problem wymyka sie jednoznacznej ocenie. Ale mam kosmicznego kaca i gwiazdy świadomosci mam trochę rozmyte... także komentarz później....
Albo... z resztą

Durbik - i co - izolować ich ? I fundować im życie na nasz koszt... i wiedziec, że gdyby mogli jeszcze raz zrobili by to samo...
Chociaż w sumie izolacja byłaby dobra - ale gdyby nie oznaczała biernego życia - niech sami zapracują na swoje więzienie... Takie rozwiązanie przydałoby się w Polsce.. tylko że u nas nie ma kamieniołomów.                    
DOSBox

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #75 dnia: 2003-05-10 (Sob), 10:09 »
Durbik - i co - izolować ich ?

oj goro, goro... kac to chyba malo powiedziane :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #76 dnia: 2003-05-10 (Sob), 11:02 »
No bo to Olhada wina, chciał być trendy i nie wyszło, myli tylko dobrym ludziom :D                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
kara śmierci
« Odpowiedź #77 dnia: 2003-05-10 (Sob), 12:19 »

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #78 dnia: 2003-05-10 (Sob), 14:30 »
heh sorki, sam się na niego łapię :wink: . Jak mi się będzie chciało jakiegoś innego wykombinować, to zmienię :wink: .                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #79 dnia: 2003-05-12 (Pon), 09:33 »
howgh :!:
 :hihi:                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline SAVER

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #80 dnia: 2003-05-12 (Pon), 22:47 »
Co to za offtopy? :-D
Zdaje się odpłyneliśmy dalej od tematu :hihi:                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #81 dnia: 2003-05-16 (Pią), 12:20 »
Co to za offtopy? :-D
Zdaje się odpłyneliśmy dalej od tematu :hihi:

Saver... pierwszy raz w życiu się z Tobą zgodzę  :-D .                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline GoRo

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #82 dnia: 2003-05-16 (Pią), 17:13 »
No to ja wracam do tematu  - nie będę już chyba  więcej śledził tego zagadnienia, bo dużo zostało powiedziane, a zasadność kary śmierci zależy od konkretnych przypadków...
De facto nie ma, według mnie, jednoznacznej odpowiedzi kiedy nalezy ją stosowac, a kiedy nie - to jest problem złożony... ja jestem za, a nawet przeciw :]                    
DOSBox

Offline Mati

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #83 dnia: 2003-05-16 (Pią), 17:19 »
a ja jestem jednoznacznie przeciw :D                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #84 dnia: 2006-05-30 (Wto), 23:34 »
Ha, excavated one.

Zdanie mi sie zmieniło. Teraz nie wiem apropo tej kary śmierci. Trzy lata na krańcowo liberalnie nastawionym kierunku robią wodę z mózgu. Znam wszystkie argumenty 'przeciw', a moje argumenty 'za' zostają. Faktem jest, że i tak się nie da wprowadzić i tak.

Offline Koki

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #85 dnia: 2006-05-31 (Śro), 07:26 »
Myślałem że kara śmierci jest liberalna?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #86 dnia: 2006-05-31 (Śro), 08:19 »
no co ty. kara smierci to konserwa

Offline Psedlo`s

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #87 dnia: 2006-05-31 (Śro), 09:37 »
Mam alternatywny pomysł za kare śmierci, który również i uspokoji innych więźniów, skazany zostaje dożywotnim popychadłem całego więzienia.
solitaire:18494 39s

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #88 dnia: 2006-05-31 (Śro), 15:29 »
taka kara już jest, wystarczy puścić w więżniu plote że pedofil

ja jak zwykle przeciw