Autor Wątek: FAJNIASTA HUMOROWA SESYJA REMAKE!  (Przeczytany 56891 razy)

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Odp: FAJNIASTA HUMOROWA SESYJA REMAKE!
« Odpowiedź #60 dnia: 2008-06-02 (Pon), 13:06 »
uuu druga strona!!!

OUTRIDER

INT: 7
REF: 9
COOL: 4
TECH: 4
LK: 4
ATTRACTIVENESS: 3
MOVEMENT ALLOWANCE: 9
EMPATHY: 8
BODY TYPE: 7

Reconnaissance: 4
Awereness/Notice (INT): 5
Hide/Evade (INT): 7
Wilderness Survival (INT): 4
Rifle (REF): 6
Endurance (BODY): 4
Athletics (REF): 3
Basic Tech (TECH): 3
Brawling (REF): 1
Motorcycle (REF): 3

Stealth (REF) : 7
Dodge/Escape (REF): 3
Pick Lock (TECH): 1
Shadow/Track (INT): 5

edit: 1 2
« Ostatnia zmiana: 2008-06-04 (Śro), 22:39 wysłana przez sah »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #61 dnia: 2008-06-02 (Pon), 13:39 »
jezuś, thief! nie wziąłeś otwierania zamków, no ale to ein ma.
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #62 dnia: 2008-06-02 (Pon), 13:57 »
Raczej podróżując z Rodziną nie miałem okazji poćwiczyć poważniejszych zamków, może się nauczę jak będzie potrzeba.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #63 dnia: 2008-06-02 (Pon), 17:06 »
No dla saha mam już gotowy życiorys. I raczej nie jest on typem... family mena.
A punkty trzeba rozdzielić na wszystkie 10 skilsuw, więc niestety Paweł library search cię nie minie!
Sah, plz żadnych tam usemek w skilach, prosiłem przecie...

(w sumie dla Eina i Pawła też mam życiorysy gotowe... niedługo je tu wypiszę elegancko.
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #64 dnia: 2008-06-02 (Pon), 17:21 »
no to niestety, podstawowe naprawy - na 3 zjade i 1 do library search dam

a ja mam spostrzegawczosc tam na 8... ale to jest jakby wrodzone? może zostać?
« Ostatnia zmiana: 2008-06-02 (Pon), 17:23 wysłana przez Durbik »

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #65 dnia: 2008-06-02 (Pon), 17:26 »
już mówił sędzia że może

• +++++
« Odpowiedź #66 dnia: 2008-06-02 (Pon), 17:33 »

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #67 dnia: 2008-06-02 (Pon), 17:44 »
chuja tam! referee - sędzia

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #68 dnia: 2008-06-02 (Pon), 22:35 »
Osoba która stoi na ringu, ma założone rękawice i walczy.. z drugim!

Btw tej spostrzegawczości to jest to właśnie z chuja wzięte, bo to jest umiejętność taka co się można w niej szkolić itd... czyli nie wrodzona. (tu wpisać: 'bez sensu')
Ale jak najbardziej może być 8, bo to jest najbardziej abused parametr ze wszystkich, i szkoda by było jakby 'o nie zauważyliście że tu na was spada ogromna cegła, więc giniecie sorka', bo 2020 rok w USA to nie są kurwa żarty!

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #69 dnia: 2008-06-02 (Pon), 23:28 »
Pavel 'REDDS' Durbat

Potomek biednej wschodnioeuropejskiej rodziny trafił do USA podobną drogą co te zjeby z filmu o tej autostradzie co pod tirem jechali, tzn gdzieś na statku go rodzice upchali w jakiejś paczce w nadziei że może tam lepiej mu się powiedzie. W tej chwili niewiele już pamięta z tamtych czasów. Po ciężkich początkach i pomieszkiwaniu w ruinach w Strefie Walki, podłapał fuszkę jako pomocnik lokalnego ripperdoca. Wykazał się talentem, i przekonany przez swojego pracodawcę, odłożoną kaskę wydał na okrojone studia medyczne + jakieś kursy, podręczniki, dokumentację jak co zrobić i w tej chwili jest już całkiem kompetentnym medykiem. Z papierem z tych szkoleń nie ma problemu ze znalezieniem dorywczej pracy w TraumaTeam czy też lokalnych klinikach. Ostatnio załapał się do nowopowstającej korporacji próbującej wprowadzić na rynek nowatorskie wszczepy, ale firma szybko upadła, poniewaz jej założyciel, Martin Chromac, początkujący biznesmen i wizjoner przestał się jakoś interesować tym co stworzył. Tak więc Pavel znowu znalazł się na ulicy i chwyta się dorywczych fuszek żeby zarobić na chleb.

Clothes: normal clothes
Hair: short & spiked
Affectations: tatuaż na przedramieniu: 'CALL 4 MEDEVAC INSTEAD'

PERSONALITY TRAITS: Arrogant, Proud & Aloof
PERSON YOU VALUE MOST: Yourself (duh!)
WHAT DO YOU VALUE MOST?: Money (duh!)
HOW DO YOU FEEL ABOUT PEOPLE?: People are tools. Use them & discard them
YOUR MOST VALUED POSESSION: Weapon

2012 - zakumplował się z ripperdocem Harrym, na stopie zawodowej
2013 - romans z problemami! (17 lat miał wtedy, duh!) spodobała mu się pracująca u doktora dziewczyna, ale była zazdrosna że Pavelowi lepiej idzie w medycznych motywach niż jej. Nic z tego nie wyszło więc, serce złamane, ale teraz nawet się kumplują trochę
2014 - spokój, zero przygód, nauka i kursy!
2015 - zrobił sobie wroga, pobił po pijaku jakiegoś bogatego lalusia i... zrobił mu srogą bliznę. Mimo gróźb srogiej korporacyjnej zemsty, olał to zupełnie.
2016 - nic, nic, luzixy i chipy z podręcznikami medycyny
2017 - fuksik! Zadowolony z operacji klient zostawił 400$ napiwku (!)
2018 - odnowiona przyjaźń z tą koleżanką od doktora, regularnie teraz chodzicie sobie na jakieś jedzenie czy filmy i rozmawiacie o ciekawych aspektach postępu nowoczesnej cybernetyki
2019 - nic ciekawego...
2020 - oj, zawineli za posiadanie narkotyków (nie uwierzyli że to były leczące narkotyki potrzebne do pracy w klinice), ale posiedział tylko miesiąc i mało nasrane w papierach

Dodatkowe uwagi: Pavel jest pełnowartościowym obywatelem już i ma potrzebne papiery do legalnej pracy, pozwolenie na broń i płaci swoje rachunki, podatki itd. Z rodzicami nie ma żadnego kontaktu (i nie szuka takiego).
« Ostatnia zmiana: 2008-06-03 (Wto), 22:13 wysłana przez B »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #70 dnia: 2008-06-03 (Wto), 00:21 »
spierdalaj :ninja:

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #71 dnia: 2008-06-03 (Wto), 00:26 »
:chacha:

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #72 dnia: 2008-06-03 (Wto), 00:28 »
 :nerd:

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #73 dnia: 2008-06-03 (Wto), 09:11 »

2013 - romans z problemami! (17 lat miał wtedy, duh!) spodobała mu się pracująca u doktora dziewczyna, ale była zazdrosna że Pavelowi lepiej idzie w medycznych motywach niż jej. Nic z tego nie wyszło więc, serce złamane, ale teraz nawet się kumplują trochę
cos B zapomnial jak sie liczy. 15 nie 17 lat jesli data urodzenia jest tru.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #74 dnia: 2008-06-03 (Wto), 09:41 »
to prawda! ale to mogę luźno być born in najnty najnty siks (jak w piosence spawaczy)

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #75 dnia: 2008-06-03 (Wto), 16:55 »
jako że crask sobie tam zapomniał o przygodach widocznie
Nie zapomniałem. Niestety jak zwykle kiedy powiedziałem że jestem dyspozycyjny, to się nagle okazało że zaraz jestem gdzieś potrzebny, no i przez ostatnich parę dni w domu jedynie bywałem. Teraz mi już wszystko wróciło do normy, no i jeżeli jeszcze mnie całkiem nie skreśliliście, to zapodam wstępny zarys mojego w pocie czoła przygotowanego Solo:

INT: 4
REF: 8
COOL: 8
TECH: 5
LK: 6
ATTRACTIVENESS: 4
MOVEMENT ALLOWANCE: 6
EMPATHY: 5
BODY TYPE: 9

Combat Sense - 6
Awareness/Notice - 4
Weapons Tech - 2
Stealth - 2
Athletics - 7
Brawling - 7
Melee - 4
Handgun - 6
Rifle - 1
Submachinegun - 1

Martial Arts - Tae Kwon Do - 4
Driving - 3
Strenght Feat - 5
« Ostatnia zmiana: 2008-06-03 (Wto), 17:18 wysłana przez Crask »
"Obvious with hindsight !"

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #76 dnia: 2008-06-03 (Wto), 17:07 »
42 punkty w career skills? i czemu 13 a nie 12 w secondary?

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #77 dnia: 2008-06-03 (Wto), 17:12 »
Na szybkiego robiłem i coś mi się popieprzyło, zaraz będzie korekta.

Już ok ?
« Ostatnia zmiana: 2008-06-03 (Wto), 17:17 wysłana przez Crask »

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #78 dnia: 2008-06-03 (Wto), 17:34 »
na to wygląda

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #79 dnia: 2008-06-03 (Wto), 20:42 »
znaczy głupi brawler?

na pewno sie bardzo przyda, bo będzie komu bronić nerdowskich tyłków.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #80 dnia: 2008-06-03 (Wto), 21:44 »
Przyznam że nie rozumiem crask zupełnie tego:

Po kiego chuja wjebałeś 7 punktów w frajerski brawling żeby kupić potem TKD za 4 punkty? Weź mi wytłumacz co tobą kierowało bo serio to jest dla mnie abstrakcja.
Dodatkowo, możesz w ogóle brawling wymienić na martial arts tak standardowo w szablonie postaci.

druga uwaga, mniej dewastująca:

zważ że cały tim jedzie na chujowych pistolecikach (sah tylko się wybił na razie) więc może jako solo nie zaniedbuj broni o większej sile rażenia, bo jak na razie to macie dość mizerny potencjalny firepower

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #81 dnia: 2008-06-03 (Wto), 21:52 »
Czyli gra w żaden sposób nie synergizuje tych dwóch skilli? to szkoda, bo nauka najpierw na ulicy a potem w dojo to świetny motyw RPGowy.

• +++++
« Odpowiedź #82 dnia: 2008-06-03 (Wto), 21:54 »
No ale w gruncie rzeczy i tak sprowadza się do dawania ludziom w mordę...

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #83 dnia: 2008-06-03 (Wto), 21:56 »
Po kiego chuja wjebałeś 7 punktów w frajerski brawling żeby kupić potem TKD za 4 punkty? Weź mi wytłumacz co tobą kierowało bo serio to jest dla mnie abstrakcja.
To taka tam RP zagrywka, że niby kolo ma jakieś tam formalne podstawy jeżeli chodzi o sztuki walki, ale specjalizuje się w standardowym laniu po mordach. Ale w sumie może racja, szkoda punktów, zmienię to wezmę. Tylko jak walnę jakiś martial art zamiast brawlingu, to nie taekwondo, bo to głównie nogi i rzecz beznadziejna w zwarciu. Co do broni w sumie, to masz rację. Wezmę to trochę przerobię.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #84 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:00 »
Czyli gra w żaden sposób nie synergizuje tych dwóch skilli? to szkoda, bo nauka najpierw na ulicy a potem w dojo to świetny motyw RPGowy.

O to to, bardzo fajne motywy są np. z mieszaniem styli, jak znasz np. aikido i srapuejrę to kapitalnie się to przydaje i korzystasz z wybranych motywów obu styli. Czyli z ajkido bierzesz bloki, rzuty i różnego rodzaju łamania rąk a z kapuejry kopniaki i jesteś normalnie universal warrior. Ale brawling nie ma NIC do zaoferowania, oprócz tego że najszybciej się go uczy (czego o artsach powiedzieć nie można).
Poza tym np. savatista na poziomie skila 4 wymierzający kopniaki ma taką samą szansę na sukces jak brawler na poziomie 8 plus dodatkowo dealuje tymi kopniakami dużo większy dmg... że już nie wspomnę o blokach, unikach, rozbrojeniach, podcinkach itd iitd - brawling ssie. Chyba że się jest nomadem, wariiorem np. - oni mogą sobie warpath dodawać do brawling i wtedy dałoby radę skopać takiego ajkidokę, ale niestety bonusów do dmg i tak nie ma - więc trzeba mieć wszczepy lub jakieś rękawice bojowe, kastety i inne żeby nadążyć.

Ale w sumie może racja, szkoda punktów, zmienię to wezmę. Tylko jak walnę jakiś martial art zamiast brawlingu, to nie taekwondo, bo to głównie nogi i rzecz beznadziejna w zwarciu. Co do broni w sumie, to masz rację. Wezmę to trochę przerobię.

no to już erpegujesz ostro, bo według statsów to TKD ma dość zbalansowane ataki - punch i kick na +3, sweep +2, block +2, dodge +1... czyli turniejowe skakanie w miejscu z rękami opuszczonymi wzdłuż tłowia raczej odpada.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #85 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:06 »
To jeszcze mi powiedz, lepiej przyciąć coś z career i ładować w rifles albo submachine, czy wziąć jako secondary heavy weapons ? Bo się waham z lekka, heavy ma swój urok, ale wydaje mi się że rakietnica np. może być trudno dostępna.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #86 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:09 »
Noooo heavy to może niekoniecznie, gdzie byś to taszczył ze sobą? Ale możesz np. brawling zamienić na TKD, zmniejszyć do np. +5 i już masz jakieś luźne punkty na jakiegoś smg czy rifle... kombinuj.
« Ostatnia zmiana: 2008-06-03 (Wto), 22:11 wysłana przez B »

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #87 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:17 »
Combat Sense - 6
Awareness/Notice - 4
Weapons Tech - 2
Stealth - 1
Athletics - 7
Martial Arts - Tae Kwon Do - 6
Melee - 2
Handgun - 6
Rifle - 5
Submachinegun - 1

Intimidate - 4
Driving - 3
Strenght Feat - 5

Przyciąłem jednak meele, i tak nie planowałem tej postaci jako walczącej bronią białą, poza tym meele zdaje się mało daje w porównaniu do fencing. No i Stealth przyciąłem,a jako secondary dałem intimidate, jeżeli już robię schaba, to niech chociaż groźnie wygląda.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
Dan 'Diablo' Zale
« Odpowiedź #88 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:49 »
Daniel 'DIABLO' Zale

DRESS & PERSONAL STYLE

Clothes: cammos
Hairstyle: bald (!)
Affectations: fingerless gloves

ETHNIC ORIGINS: African (Fante)

MOTIVATIONS

Personality traits: Intellectual and detached
Person you value most: no one
What do you value most?: your word
How do you feel about most people?: people are untrustworthy, don't trust anyone (S H I N J I)
Your most valued posession: a tool

Daniel Zale wychował się w pirackiej flocie, a jego rodzice byli true morskimi gangsterami, zajmującymi się głównie łupieniem małych korporacyjnych frachtów. Niestety, życie nie jest takie proste i na skutek błędnych decyzji w zarządzaniu całym tym procederem (sprzedano zdobyty towar niewłaściwym osobom, sprawa się rypła i Petrochem szybko namierzył sprawców stojących za utratą tankowca) no i flota poszła na dno. Daniel i jego rodzice (oraz piątka rodzeństwa) przeżyli, ale musieli wtopić się w miejskie motywy aby uciec przed korporacyjną zemstą. Rodzina rozpierzchła się po całym zachodnim wybrzeżu a Daniel jako czternastolatek trafił do Night City.
Jako że spędził sporo czasu pod pokładem w maszynowniach, jego pasją była raczej elektronika. Jednak ze skompromitowanym nazwiskiem nie bardzo mógł się legalnie w tym sektorze zatrudnić... co nie było jednak przeszkodą. W Strefie Walki zawsze jest zapotrzebowanie na speców od rozpracowywania zamków wszelkiego typu, tak więc Daniel nawet jako młody chłopak miał co do ust włożyć (eheheh). Odkrył też nowe hobby - rusznikarstwo dzięki któremu wyrobił sobie całkiem niezłą reputację na dzielni. Wielka szansą dla niego miał zostać Martin Chromac i jego nowo powstająca korporacja, jednak niestety skończyła ona swój żywot jeszcze przed oficjalnym otwarciem, co było wielkim ciosem dla Daniela, który ze swoją znajomości elektronicznych motywów miał tam szansę na karierę bez specjalnego grzebania w życiorysie.

2010 - dług... dług u mrocznych fixerów, 500$ do spłacenia... no ale warto było, dzięki dobremu zainwestowaniu kasy była możliwość na kilka niezłych fuszek
2011 - oj co wy macie z tymi romansami siedemnastolatków... no znowu z problemem randki, rodzicom się Daniel nie spodobał i trzeba było dziewczynie powiedzieć 'dozo'
2012 - nic, spokój...
2013 - ciężkie, ciężkie dzieciństwo... włam do sklepu z elektroniką poszedł nieźle, ale ochrona przybyła niespodzianie i Daniel zarobił kilka kulek w plecy, co skończyło się sześciomiesięcznym pobytem w szpitalu (oczywiście nielegalnym)
2014 - ale fortuna kołem się toczy! w szpitalu Daniel poznał nauczyciela, co pozwala mu na nowy skill oparty na INT na +2, lub bonus +1 do skila INT który już ma!
2015 - wyjątkowo opłacalna robota przy montowaniu zabezpieczeń w knajpie na skraju Strefy Walki, +600$!
2016 - nic nic nic, rusznikarstwo i elektronika...
2017 - romans! oczywiście z problemem, a dokładniej mówiąc Daniel miał rywala, który wszystko zepsuł... uczucie jednak zostało
2018 - oszukali Daniela pracodawcy i 500 baksów poszło się... ech
2019 - dla odmiany bardzo udany romans, pełen niezłych randek  i niezapomnianych przeżyć! było warto!
2020 - dorobiłeś się pierwszego true przyjaciela, którego poznałeś podczas kucia kadr firmy Martina Chromaca, jest biały i para się techniką medyczną, lubi też kwaśne piwa o smaku jabłek...

Dodatkowe uwagi: Daniel nie jest specjalnie legalny i raczej nie płaci podatków, ale dzięki swojej wiedzy oraz temu że raczej przebywał z dala od stref korporacyjnych, dorobił się już jakiejś reputacji ulicznej (2)

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #89 dnia: 2008-06-03 (Wto), 22:51 »
Przyciąłem jednak meele, i tak nie planowałem tej postaci jako walczącej bronią białą, poza tym meele zdaje się mało daje w porównaniu do fencing. No i Stealth przyciąłem,a jako secondary dałem intimidate, jeżeli już robię schaba, to niech chociaż groźnie wygląda

nie dissuj melee, bo tam są wiesz, piły łańcuchowe :)
TKD niestety nie korzysta z żadnych broni... bo najskuteczniejszą formą walki bronią są właśnie martial artsy, np. choi li fut czy te

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #90 dnia: 2008-06-04 (Śro), 00:38 »
Wielka szansą dla niego miał zostać Martin Chromac i jego nowo powstająca korporacja, jednak niestety skończyła ona swój żywot jeszcze przed oficjalnym otwarciem, co było wielkim ciosem dla Daniela, który ze swoją znajomości elektronicznych motywów miał tam szansę na karierę bez specjalnego grzebania w życiorysie.

uuu, no to może nasza ekipa to taki team 'oszukani przez Martina'? konkretne tu fabularne możliwości są!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #91 dnia: 2008-06-04 (Śro), 05:53 »
ja się czuję np. oszukany przzez martina za każdym razem jak mówi 'dziś wyślę sejwa'. to się łatwo wczuję

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #92 dnia: 2008-06-04 (Śro), 17:50 »
Sah wybierz sobie personality traity, bo robię twój story.

1. outgoing
2. neutral
3. aloof
4. indifferent for outsiders
5. cautious
6. perfectionist
7. altruistic
8. defensive
9. compulsive
10. manic

person you value most:

1. family
2. sibling
3. friend
4. lover/exlover
5. the pack
6. yourself/noone
7. a pet
8. personal icon/hero
9. religious leader
10. teacher/mentor

what do you value most

1. the pack
2. money
3. personal integrity/honor
4. honesty
5. knowledge
6. vengeance
7. good times
8. power/influence
9. skill
10. friendship

how do you feel about ppl

1. indifferent
2. neutral&negative
3. neutral&positive
4. refuse to make judgment until known
5. they are useful tools
6. ppl are basically good

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #93 dnia: 2008-06-04 (Śro), 17:56 »
CRASK (nie znam imienia niestety, co za porażka)

czekam na twoje stajle i motywacje, badaj tam w podręczniku i mi napisz co wybierasz... na razie pochodzenie wylosowałem...

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #94 dnia: 2008-06-04 (Śro), 18:31 »
5. cautious
6. vengeance
2. neutral&negative

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #95 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:12 »
CRASK (nie znam imienia niestety, co za porażka)
Łukasz.
czekam na twoje stajle i motywacje, badaj tam w podręczniku i mi napisz co wybierasz... na razie pochodzenie wylosowałem...
Style: Normal Clothes - Hair Short & Spiked - Fingerless gloves.
Personal Traits:
Arrogant, proud and aloof.
Person...
Teacher or mentor (mój sensei np).
What...
Having a good time.
Possesion...
A piece of clothing.
How do you feel about people:
Untrustworthy. Don't depend on anyone.

Coś jeszcze potrzebne ?

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #96 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:27 »
Sah Sand

Dress & Personal Style

clothes: paramilitary
hairstyle: mohawk
affectations: ritual scars

ETHNIC ORIGINS: Black American

MOTIVATIONS

Personality traits: cautious
Person you value most: noone
What do you value most?: vengeance
How do you feel about most people?: neutral & negative
Your most valued posession: a toy (misio, wybierz mu imię)

Historia Saha jest tak smutna że powinien mieć on ksywę 'Pinokio'.
Dwie dekady temu, klan Pajacos, będący spadkobiercami tradycji objazdowych cyrków napotkał na swojej drodze dymiące wraki samochodów wypełnione pomordowanymi ludźmi. Po inspekcji miejsca zbrodni wszystko było jasne - Raffen Shiv, wyklęci nomadzi byli sprawcami tej masakry. Ale było jeszcze coś... w jednym z autobusów znaleziono pod fotelem skulonego, sparaliżowanego przez strach czarnego czteroletniego chłopca, któremu nic nie było. Dzieciak został zabrany na pokład jednego z autobusów klanu i tak to się zaczęło.
Po jakimś czasie rekonwalescencji z szoku, chłopiec zaczął normalnie funkcjonować. Sierotą zajęto się, umożliwiono mu normalne życie w klanie, jednak nigdy w pełni nie zintegrował się z grupą. Okazał się być typem samotnika, przez co nie bardzo wiedziano co z niego zrobić. Sztuka cyrkowa i rozmaite sztuczki - nie dało się go do tego zaciągnąć nawet traktorem; nie bardzo nadawał się też na wojownika, obrońcę klanu - nie był zbyt potężnej postawy i nie potrafił działać w grupie. A że w klanie nie ma darmozjadów, to usilnie starano się go gdzieś wpasować, aby mógł zacząć spłacać swój dług życiowy... okazało się że nadaje się na samotnego zwiadowcę. Znaleziono mu przechodzony motor, uzbrojono w lekką broń i po okresie szkoleń Sah mógł już przeprowadzać samodzielne rekonesanse. Bardzo mu się spodobała ta funkcja bo pasowała do jego natury i spędzał w plenerze sporo czasu, doskonaląc sztukę kamuflażu, przeżycia na pustkowiach i innych bajerach. Jako że wracał ze zwiadu upierdolony cały, szybko zyskał przydomek 'Sand', a jako że nikt nie wiedział jakie chłopak ma nazwisko to Sah Sand przyjęło się na stałe.
W ostatnim czasie Klan zaczął być nękany przez ataki Raffen Shiv a także przez miejskie gangi motocyklowe - przez co bardzo przetrzebione zostały zasoby ludzkie (aktualnie ok 250 osób), a także zaczyna brakować zapasów - przede wszystkim amunicji. Do kilku miast wysłano zwiadowców z misją - zorganizować amunicję, broń i inne zapasy. Tym sposobem Sah trafił do Night City z klikoma baksami w kieszeni - poradzono mu zainwestować je jak najlepiej, znaleźć jakieś kontakty, możliwości zdobycia kasy i zorganizowania zakupu potrzebnego sprzętu.

2016 - pierwsze amory na pustkowiu, dziewczyna z klanu niestety twoim zdaniem bujała się w innym i Sah postnowił ją znienawidzieć do końca życia
2017 - SS przeprowadził zwiad który udaremnił masywną pułapkę zastawioną na klan gdzieś na górskich drogach. Niedość że odkrył zasadzkę, powiadomił klan to jeszcze ustrzelił jednego zjeba a drugiego dowlókł żywcem do klanu na przesłuchanie czym zarobił sobie poważny respect. Bonusowy skil - family (1)
2018 - kolejne romanse pustynne, tym razem rodzice dziewczyny nie chcieli żeby zadawała się z przybłędą. Sah postanowił ich znienawidzieć do końca życia, a oni go nawet lubią...
2019 - nic, zwiady i piach w zębach
2020 - zrobił sobie Sah wroga w klanie, jeden ze zwiadowców partycypował z nim w rzadkim podwójnym patrolu, Sah go zostawił gdzieś tam na drodze i robił swoje, a on bardzo się tym przejął że zdrada itd i postanowił nienawidzić Saha do końca swych dni. Sah postanowił mu dać w mordę przy najbliższej sposobności.

UWAGI: Sah zupełnie nie pasuje do miejskiego środowiska - jego zakurzony pustynny wygląd i udostępniony przez klan sprzęt nijak się mają do betonowej rzeczywistości, tak więc żeby działać skutecznie trzeba się przede wszystkim... przebrać. Jednym z jego zadań jest wysyłanie raportów przez radio do swojego klanu na temat progresu w zdobywaniu gotówki i sprzętu.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #97 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:36 »
no fajne story nawet

a ten bonusowy skill to będę mógł jakoś wykorzystać? bo nie mam family przecież

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #98 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:51 »
Kim 'Zerg Rush' Hyeokgeose

DRESS & PERSONAL STYLE:

clothes: normal clothes
hairstyle: short&spiked
affectations: fingerless gloves

ETHNIC ORIGINS: Korean

MOTIVATIONS

Personality traits: arrogant, proud and aloof.
Person you value most: taekwondo sensei
What do you value most?: having a good time
How do you feel about most people?: untrustworthy. don't depend on anyone
Your most valued posession: a piece of cloth

Kim urodził się w Night City jako syn pracowników korporacji (Arasaka). Jego rodzice przenieśli się do USA aby uciec przed jakąś tam bzdurną koreańską vendettą i niestety po twoim urodzeniu, ich przeszłość zaczęła ich doganiać... pogarszająca się sytuacja zmusiła twoją rodzinę do opuszczenia bezpiecznego centrum i przeniesienia się bliżej Strefy Walki, tak więc dorastał na ulicach które z dnia na dzień wyglądały coraz gorzej i biedniej, na jego oczach pustoszały i waliły się budynki, ulice jak kaniony generalnie. Kim ma 6 rodzeństwa, ale nigdy ich nie widział na oczy - zostali (podobno) w Korei, może to mieć coś wspólnego z tą durną rodzinną vendettą.
Rodzice za ocalałe pieniądze postanowili zniknąć z miasta, a synowi zapewnić jakąś przyszłość, a przynajmniej środki do samoobrony w tych brutalnych czasach. Tak więc Kim trafił do dojo gdzie przyjaciel rodziców uczył taekwondo. Tam polubił walkę (osiągając spore sukcesy) i postanowił zostać Solo. Jego pierwsza poważna praca dla korporacji niestety okazała się fiaskiem, ponieważ ChromaCorp okazała się być niewypałem i lukratywny kontrakt ochroniarski poszedł się... ech.

2014 - zaprzyjaźnił się z innym dzieciakiem praktykującym w dojo, jest dla ciebie jak młodszy brat
2015 - udany romans z poznaną w dojo adeptką, było o czym opowiadać kumplowi!
2016 - nic...
2017 - kolejna 'wieczna' przyjaźń tym razem ze starszym 'bratem' w taekwondo...
2018 - ...i kolejny udany romans, tym razem z niezłą kelnereczką, której Kim zaimponował stając w jej obronie, gdy dwóch naprutych boosterów chciało ją tam zmacać
2019 - fuszka przy ochronie jakichś tam ciemnych interesów nie wypaliła specjalnie; pracodawca ma zdjęcia Kima w towarzystwie poszukiwanych przez NCPD osób i używa ich do szantażu - i nic mu nie można zrobić...
2020 - nuda i frustracja, ChromaCorp my ass!

UWAGI: Kim ma ciezkie do wymówienia nazwisko, więc koledzy mówią na niego 'zerg rush' - ma to związek z pewną popularną grą video, mającą kultowy status w korei. Jest legalnym zarejestrowanym obywatelem, ma licencje i papiery potrzebne do pracy w ochronie. Rodzice starali się nie zostawiać w jego życiorysie korporacyjnego loga, tak na wszelki wypadek...

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #99 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:51 »
Nawet Martin Chromac mu życia nie zjebał! (Sahowi)

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #100 dnia: 2008-06-04 (Śro), 19:52 »
No już właśnie masz family. Na poziomie 1.

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #101 dnia: 2008-06-04 (Śro), 20:03 »
Zerg Rush ? Mega ksywa :] No i historia fajna, pasuje mi do wizji postaci, chociaż jakoś nie spodziewałem się orientalnego pochodzenia.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #102 dnia: 2008-06-04 (Śro), 20:10 »
Ja też nie... wyszło z rzutu jap/korean... na początku dałem jap miał być 'Shinji Roboto' ale bo tyło za ciężkie już, poza tym TKD naturalnie naprowadziło tą postać na bycie korean.

Jeszcze tylko ignus mi został, i ciężko mi go zmusić żeby wrzucił staty i powybierał rzeczy... ciężka praca robienie tych życiorysów, szczególnie jak rzuty wychodzą jakieś z dupy.

Ci co mają postacie już mogą kupować gear za startową kasę i go listować tutaj - i jak wszystko będzie approved to można zacząć grać. Kasy macie tyle ile startowa pojedyncza wypłata (wynikająca ze speszal skila) +/- życiorysowe motywy.

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #103 dnia: 2008-06-04 (Śro), 21:45 »
ROKERBOJ

INT   7
REF   7
CL   6
TECH   3
LK   5
ATT   8
MA   4
EMP   9
BT   6

Charismatic Leadership   7
Awareness/Notice   3
Perform         5
Wadrobe & Style      4
Composition      5
Brawling      1
Play instrument      4
Streetwise      6
Persuasion      3
Seduction      2

Handgun         4
Know Language      3
Thrash Boxing      4
Human Perception   3

• +++++
« Odpowiedź #104 dnia: 2008-06-04 (Śro), 21:47 »
Charismatic Leadership... to znaczy, że jesteś przywódcą tej bandy nerdów?

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #105 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:06 »
to jest cecha natywna rokera. a ktos musi szefowac, nie?

• +++++
« Odpowiedź #106 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:08 »
Nie znam cech natywnych rokerów, ale co do szefowania to dziwnym nie jest.

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #107 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:10 »
no wiesz... ROCK OUT i te klimaty.

• +++++
« Odpowiedź #108 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:19 »
Czarna kurtka z napisami "SS", "WAR", "WEHRMAHT"?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #109 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:21 »
jeeezuś, nie zmieścicie mi się wszyscy do samochodu, bo tylko 3 wchodzi. to saha sę wyśle przodem na motórze.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #110 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:26 »
no pewnie, czarnucha przodem wysłać na motorze, a white boys będą sobie siedzieć w bezpiecznej furze :roll: ein mnie rozumie, co nie nigga? pewnie jak im zabraknie miejsca to cię wsadzą do bagażnika

a odnośnie ekwipunku to chciałbym prosić sędziego o wybór za mnie :) dla mnie RP się kończy na sprzęcie, a pewnie i tak nie wybrałbym optymalnego stuffu

edit: my most valued possesion: weapon, nie żaden miś do wafla
« Ostatnia zmiana: 2008-06-04 (Śro), 22:28 wysłana przez sah »

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #111 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:35 »
Silver 'IGNUS' Hawaiian

DRESS & PERSONAL STYLE:

clothes: bike leather
hairstyle: long straight
affectations: weird contact lenses (kocie oczka)

ETHNIC ORIGINS: Hawaiian

MOTIVATIONS

Personality traits: stable & serious
Person you value most: no one
What do you value most?: honesty
How do you feel about most people?: neutral
Your most valued posession: instrument (gitara)

Silver pochodzi z klanu nomadów i tam został wychowany przez rodziców wraz z jego pięciorgiem rodzeństwa. Od małego przejawiał pewne zdolności przywódcze, co zostało zauważone przez rodziców. Gdy Silver miał 12 lat rodzina odłączyła się od klanu i osiadła w Night City... jednak twarda miejska rzeczywistość okazała się zbyt wielką przeszkodą dla nieprzyzwyczajonych do stałego miejsca zamieszkania ludzi... poza tym z klanu zaczęły dochodzić niepokojące wieści, tak więc po zaledwie pół roku rodzice zdecydowali się na powrót na pustkowia - co Silverowi wybitnie się nie spodobało. Miasto fascynowało go i nie zamierzał go opuszczać - uciekł więc sprytnie i zaszył w gęstwinie blokowisk i dopalających się miejskich ruin.
Dorastał w samym sercu strefy walki, i jakimś cudem nieźle mu się wiodło - był opanowany i szybko połapał się w ulicznych motywach. Jego prawdziwą pasją okazały się miejskie kluby w których metalowe zespoły dawały po zmierzchu srogie koncerty i Silver już wiedział co chce robić w życiu. Pierwszą gitarę ukradł na afterparty po jakimś gigu i szybko doszedł do wniosku że instrumenty strunowe = dno, ręce bolą itd. Sprzedał gitarę i kupił używaną i przechodzoną gitarę elektroniczną z tysiącem malutkich klawiszy. To było dużo lepsze. Jako samouk nie osiągnął na tym instrumencie wirtuozerskiego poziomu, ale on miał inne plany. Udało mu się wkręcić w środowisko zawodowych tancerzy, którzy władali parkietem nocnych klubów i tam podłapał nowopowstający styl taneczny - thrash boxing. Wziął udział w kilku profesjonalnych pokazach które zrobiły niezłe wrażenie i dały mu parę garści zielonych, które były mu bardzo potrzebne do rozpoczęcia muzycznej kariery. Pierwsze koncerty w małych klubach przyciągnęły komplet publiczności - Silver szybko dorobił się pseudonimu IGNUS, ponieważ jego szou zawsze był płomienny i pełen energii. Traktując gitarę bardziej jako podkład niż narzędzie do solówek, Ignus postawił na aktorstwo sceniczne, przemyślane kompozycje utworów oraz niesamowite thrashowe choreo - scena była za mała na zespół - choreo potrzebowało dużo miejsca na wszystkie te wślizgi, wykopy z wyskoku itd, więc Silver grał solo używając samplerów i automatów. Poduczył się też trochę japońskiego na kursach żeby mieć bardziej modne teksty. Po kilkunastu koncertach w małych klubach zaczęły się nim interesować większe miejscówki, i to takie już w cywilizowanych miejscach, gdzie publiczności nie stanowi 90% naćpanych członków boostergangów. W tej chwili IGNUS cieszy się niezłą reputacją, ma nagrane 12-kawałkowe demo a wysłany do rozgłośni hicior 'Katana Kawaii' doszedł finałowo do 17 miejsca, co jak na amatorskiego solowego muzyka jest sporym sukcesem.

2012 - kolejny zawodnik zaczyna karierę miejską od pobytu w więzieniu... za wdanie się w bójkę z ochroniarzami jakiegoś klubu, nie chcieli go wpuścić bo był za młody. 1 miesiąc aresztu i fridom
2013 - Silver robi sobie wroga, jakiś booster z gangu Chromersów miał coś do niego a Ignus nie pozostawał dłużny i chętnie by go zdjął z karata gdyby go spotkał znowu
2014 - udało się zdobyć pewne koneksje w NCPD, pewna pani operator ma słabość do naszego charyzmatycznego bohatera...
2015 - nic ciekawego...
2016 - kilka niezłych lasek się zaczęło kręcić wokół naszego rockmena... fajne fajne takie...
2017 - zakumplował się z właścicielem jednego klubu w Strefie i często tam wpada pogadać
2018 - nic...
2019 - przez przypadek na gig Ignusa trafiła rodzina nomadów i strasznie sie wkręcili w jego szou. Jest szansa na jakieś przysługi z ich strony jak będą w pobliżu (family +2)
2020 - nic specjalnego, gigs tu, gigs tam...

UWAGI: Silver jako potomek nomadów jest zerem, czyli nie ma obywatelstwa, papierów i nie płaci podatków. Jako że ma pewną reputację na mieście, zrobienie papierów to nie będzie problem gdyby udało mu się podpisać kontrakt z jakiąś poważniejszą wytwórnią.

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #112 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:40 »
no znakomite bio mysle! dziekujemy ci, bj johnson!

a i mi Martin Chromac nie zjebal zycia!

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #113 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:44 »
Co do fury durba to ja się zdziwię jak ona ruszy wyładowana 4 osobami w ogóle... to jest raczej wschodnioniemiecka maszyna twórców trabanta. O bezpieczeństwie raczej nie ma mowy, o bagażniku również.
Sah - jest miś, więc stfu, twoja jedyna koneksja z przeszłoscią, weź się wczuj trochę!
Co do gearu dla saha: dostajesz przydziałowo LongRider Generic 500cc motor (zjechany, ale z podkładowym radiem szyfrowanym do składania raportów), motocross armor (zjechany i za ciężki żeby w nim chodzić na codzień), zestaw narzędzi do reperacji motoru, .357 mag revolver i .44 mag lever action rifle (oba w specjalnych kaburach przy motorze) 20x .357 bullet, 20x .44 bullet.  Za przydziałową kasę dokup sobie co ci trzeba (ciuchy/armor, cyber, czy tam jakieś inne bronie, elektroniksy, no sam wiesz)

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #114 dnia: 2008-06-04 (Śro), 22:46 »
właśnie nie wiem, zamiast wciskać mi misia możesz wcisnąć mi gear

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #115 dnia: 2008-06-04 (Śro), 23:11 »
E no outfit dostałeś, misia możesz wyjebać przecież do najbliższego kosza. Resztę gearu niestety samodzielnie wybieracie - reference w łapę, chromebooki i do dzieła. Dużo kasy i tak nie masz jako biedny nomad więc i wybór jakby mniejszy.

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #116 dnia: 2008-06-04 (Śro), 23:41 »
Raczej chodzi o to że mój character nigdy by się nie przywiązał do misia; powiedzmy że go oddałem dawno temu jakiemuś dziecku, kiedy dorosłem (czyli w wieku 12 lat).
* sah role-plays

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #117 dnia: 2008-06-04 (Śro), 23:57 »
No czyli wyjebałeś go jak 'tę chusteczkę coś mi dała 'w songu... ok napisałem miś bo nie podałeś valued itema, to dałem taki random.
Dobra ekipa, kompletować gear, PAVEL  z tego co kojarzę ma już gotową rozpiskę...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #118 dnia: 2008-06-05 (Czw), 08:59 »
Ma, już daję:

BROŃ:

Nova.338 Citygun [chromebook II str. 40]
+ lasersight

CIUCHY & ARMOR

- ciuchy w systemie 'normal'/casual (kurtka, spodnie, tam tiszerty)
- kamizelka pod kurtką (10 SP) na torso
- ochraniacze 10 SP na lewą i prawą nogę

CYBERACJE:

brak! jestem czysty jak ola kwaśniewska w sprawie alkoholizmu tatusia, mam tylko... FILTRY NOSOWE (ale to żadna cyberacja)

EKWIPUNEK:

- basic tool kit
- basic med kit
- medscanner
- skin foam x 2
- tissue glue x 3
- air hypo [o rly?]
 - automedic with internal monitor + 3 dozy "leków" w nim zawarte z urzędu:
+ stim
+ surge
+ trauma I [wszystkie w chromebook 3, str. 18]

AMUNICJA:

10 x standard .338 speed loader (7 bullets) [1 loader załadowany do broni]
3 x dual purpose .338 speed loader

Poza tym oczywiście outfit: śpiwór, plecak, pas na medyczny sprzęt, sprzęt grający [żeby można było puszczać loreenę], komóra... no i oczywiście -

FURA:

- VMW Cohort (używany) [chromebook 4, str. 34] z bakiem na ten czas pełnym CHOOHa

...... a jak się kiedyś uda - to w chromebooku 1 jest taki med armor profesjonalny, że nie trzeba tego cholerstwa całego przy sobie nosić, bo jest w armorze... 3400 kosztuje :(

[edith] jadę nad morze odpocząć od strasznych wspomnień z czasów kiedyś byłem studentem. jak już wspominałem - availability od 15 cyrwca [/edith]
« Ostatnia zmiana: 2008-06-05 (Czw), 12:54 wysłana przez Durbik »

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #119 dnia: 2008-06-05 (Czw), 13:51 »
uuu nad morze? a gdzie? hihihi