Autor Wątek: Noż do kurwy nędzy  (Przeczytany 2964 razy)

Offline Koki

• +++++
Noż do kurwy nędzy
« dnia: 2008-05-03 (Sob), 18:08 »
Jebani brytole i ich kurewskie miary z dupy!

Edytowałem tu sobie weapons.ltx aż doszedłem do 12 gauge shotguna. Więc whodzę na Wikipedię i srogo szukam co to, kurwa, znaczy. No i masz:

Shotgun shells are generally measured by "gauge," though in Britain and some other locations outside the United States, the term "bore" is used with the same meaning.[1] While higher numbers incrementally increase the width of a rifle barrel, gauge refers to the division of a pound of lead into equal sized spheres: the fewer number of spheres the pound is divided into, the greater the diameter each will be.

For example, a shotgun is called 12 gauge because twelve lead spheres, each of which just fits the inside diameter of the barrel, weigh one pound. The gauge is a count of the number of lead spheres with a total weight of one pound (454 g), each sphere fitting smoothly into the barrel.

WHAT
No to trzeba być kurwa po prostu brytolem żeby coś takiego sprokurować!

No dobra, miara miarą, ale ja potrzebuję konkretne info. Więc patrzę i widzę że 12 gauge to 0.73" (18.5 mm). A potem patrzę na wersję buckshota - bo to mi potrzebne - a tam... HUJ! .36" (9.1 mm) jest największy, co jest kurwa? Jakby tego było mało, w string_table_enc_weapons.xml pisze mi wyraźnie:

A standard 12 caliber round filled with 6mm buckshot.

Sorry ale 6mm buckshot to .24" a nie kurwa 0.73"! Co jest do kurwy nędzy! Pierdoleni sandniggerzy z państwa policyjnego...

tl;dr - POMURZ B!

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Odp: Noż do kurwy nędzy
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-05-03 (Sob), 20:03 »
Hm, weapons.ltx? Stalker? Robisz własnego moda? Kiedy release?

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-05-03 (Sob), 20:33 »
Twój stary robi mody do STALKERa

To jest na własny użytek

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-05-03 (Sob), 20:50 »
No wiem, tak sobie tylko żartuję :giggle:

• +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-05-03 (Sob), 20:58 »
O, to fani mangowych mmo grają teraz w stalkera?

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-05-03 (Sob), 21:00 »
[tutaj debilny post sashha]

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-05-03 (Sob), 21:27 »
Nie zrozumiałem twojego problemu. te oznaczenia 'ga' raczej tylko wskazują na 'kompozycję' czy tam zawartość strzelbowego shellsa, czyli co tam napchane ma w środku. Czego ty potrzebujesz? Jakiego parametru szukasz tam?
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-05-03 (Sob), 21:58 »
Hmmm... może oni po prostu nie wsadzili tam żadnego oznaczenia a ja się go doszukuję? To by miało sens.

Widzisz to wygląda tak: Mam amunicję "12x70 buckshot". A w opisie jest, że ma pelletsy 6mm. I ja za huja nie mogę połączyć tych 6mm pelletsów z tym "12x70". I to mnie męczy strasznie.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-05-03 (Sob), 22:11 »
bo pewnie mylisz kaliber samej strzelby z kalibrem "śrutu" (czyli tam strzałek w tym przypadku) jakim jest wypełniony nabój do tej strzelby

EDIT: pellets to zresztą nawet nie strzałki chyba, coś mi się pojebało... mniejsza
« Ostatnia zmiana: 2008-05-03 (Sob), 22:15 wysłana przez Einnar »

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-05-03 (Sob), 22:31 »
Pellets to śrut.

Wiem że "kaliber" śrutu jest inna niż pocisku(dzięki!), kaliber pocisku to 12ga czyli tam ~18mm nie chce mi się sprawdzać. Pytanie właśnie polega na tym jak oznaczyć średnicę/ilość śrutu i czy to jest to 70 w nazwie.
Bo jak nie to trzeba będzie zmienić nazwę, na np. "12x70 .24 Buckshot"

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-05-03 (Sob), 22:52 »
70 drogi koksiu to jest długość shellsa w milimetrach.
Standardowe shellsy takie do polowania czy walki mają 70 albo 76mm (odpowiednio 2.75 i 3 cale z tego co pamiętam), są też masywniejsze naboje do polowań na chmary ptactwa wodnego - 89mm, ale z tych ostatnich to nie z każdej strzelby pociągniesz, a z tych 2 pierwszych shellsów to raczej tak. Co do średnicy to dobrze kombinujesz - lufa strzelby ma ok 20mm średnicy i shellsy muszą mieć tak ok 19mm  żeby się fajnie tam nimi strzelało.
Dłuższy shell (ten trzycalowy np) oczywiście daje większą moc ponieważ te dodatkowe kilka mm długości można przeznaczyć na dodatkowe kilka śrucików i dodatkową szczyptę prochu, dzięki czemu do automatycznych śrutówek (czy też półautomatycznych) takich jak M3 Super 90 czy też SPAS-15 raczej właśnie je się stosuje, ponieważ mechanizm automatycznego przeładowania wymaga mocnego shella, czyli takiego który musi dostarczyć odpowiedniego kopa którego strzelba użyje żeby sama się zarepetować. Te 70mm ładunki królują w klasycznych 'pompkach'.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-05-04 (Nie), 07:02 »
No ale jakże tak, 70 i 76 do samego guna wchodzi?

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-05-04 (Nie), 12:10 »
No bo DLUGOSC Koki, nie srednica. Sie to miesci po prostu.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-05-04 (Nie), 13:22 »
facepalm.jpg

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-05-04 (Nie), 19:54 »
ale czego tu nie rozumiesz? przecież ta liczba to liczba śrucin odlanych z jednego funta ołowiu. tak mnie uczono na kryminalistyce o tym. czyli "kaliber" tych śrucin może byc równie dobrze różny nawet w 1 naboju. zresztą kaliber śruciny jest totalnie nie tym parametrem który jest tu ważny i nikt go nie podaje.

śruciny mają rózne kształty, niektóre nie są wcale kulkami, niektóre są grzybkami, w niektórych nabojach stosuje się kombinowane rodzaje śrucin. a także takie które się rozpadają na kilka kawałków po paru metrach, jeszcze inne mają zwiększać rąbek osmalenia i są robione z łatwo rozsypującewgo się zapalającego materiału.

KALIBRU ŚRUCIN SIĘ NIE PODAJE BO TO NIE MA SENSU
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-05-05 (Pon), 17:21 »
Kokas - SPAS-12 ma np. chamber 70mm i tylko takie tam zasadzisz. Ale np. M3 Super 90 już łyknie obie długości shellsów. Zależy to od konkretniej strzelby po prostu, a dokładniej od ichniej komory nabojowej.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-05-05 (Pon), 18:04 »
A to ciekawe, nie wiedziałem że tak można nawet.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-05-05 (Pon), 18:07 »
Strzelby to takie wdzięczne bestie po prostu, strzelą wszystkim co im tylko upchasz w tej komorze, np. granatami 20mm (!)