Autor Wątek: Nicki i ksywy  (Przeczytany 5594 razy)

Offline Bienio

• +
Nicki i ksywy
« dnia: 2005-02-08 (Wto), 22:21 »
Jeszcze się takoi nie urodził co by miał tylko jednego nicka :). Jakie macie lub mieliście inne nicki w internecie? Skąd one się wzięły? Jakią macie ksywe w szkole/wśród kolegów? Czemu taką ksywą zostaliście "ochrzczeni"? Proste pytania proste (chyba) odpowiedzi.
Na początek ja:

INTERNET:
Brenior- zamienna ksywa jeśli bienio jest zajęta w danym forum/koncie etc. Po raz pierwszy wymyślona na sesji Warhammera- nie miałem lepszego pomysłu na imie więc dałem takie. Potem stało się to w szkole synonimem "Bienia". Przywiązałem się do tej ksywy.

Mr.X- dawna ksywa używana kilka lat temu na potrzeby internetu. Nie chciało mi się wymyślać coś sensownego więc wziąłem Mr.X. Niezbyt ambitny pseudonim więc jak narodzil się ksywa "Bienio" natychmiast go zmieniłem.
Ci co pamiętają czasy pierwszego forum Top Secretu pamiętają (chyba) tą ksywę- wtedy była używana.

Seinei- odwrucone mojego nazwisko z usuniętym B i z zamienionym jednym a na e. Nowa ksywa stworzona do jakiegieś gry internetowej, używana tylko tam... a  zasadzie- już prawi nie używana.

Darth Moul- najgłupsza ksywa po Mr.X. Był użuwana w czasieswietności tamtegej ksywy. A teraz- porzucona

Hevyarms- najbardziej debilna ksywa internetowa jaką pamięta,m. Z błedem w dodatku (powinno być HeavyArms). Nie pasuje do mnie- nie mam "ciężick rąk". Ksywa pochodziła od nazwy mecha w Gundam Wing, za czasów mojej mani na punkcie anime.

REAL
W gronie przyjaciół i w szkole mówią do mnie po prostu Bienio lub Brenior. O historii drugiej ksywy mówiłem. historię pierwszej zaraz opowiem. W szatni ludzie z klasy straszej od mojej o rok opowiedzieli żart (nie pamiętam go). Występował w nim Dzidek Gienio (lol). Kiedy wszedłem do szatni oni jeszce się z niego śmiali. Ktoś powiedział na mój widok "Idzie dziadek Gienio!" a wszyscy w śmiech. Ktoś za to poprawił "chyba Bienio". Potem jakoś ksywa rozeszła się po szkole. Czuje jakiś sentymęt do niej gdyż to moja pierwsza ksywa szkolna- do tej pory mówiono mi dp nazwisku lub po imieniu. Jednym słowem- przywiązałem się do niej i nigdy jej się nie pozbęde.

Na koloniach językowych nazywano mnie pod koniec "The Glass Breaker". Z ksywy można wywnioskowć co takiego zrobiłem. Dla nie kumatych- wybiłem szybę w łazięce. A ksywę wymyślił... jeden z opiekunów.
Ksywa się nie rozwinęła i już niecałye 4 dni po tym znów wszyscy mówili mi Bienio (skąd o ksywie wiedzieli? Na koloniach było kilkanaście ludzi z mojej szkoły ktorzy mnie tak nazywali. spowodwało to takie nazewnictwo u innych).

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-02-08 (Wto), 22:26 »
Nie przyznam sie ;)

Offline recorn

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-02-08 (Wto), 22:38 »
Moja ksywa na potrzeby Internetu. W realu tak do mnie nie mówią. Wymysliłem to dawno i z tego co pamietam wziałem 'corn' z jakiejs gierki, a 're' dodałem nie pamietam czemu...
A w realutood chu*a tego jest - swir,aktor, karton, arti, biedny, oreł, jawor... Długo można by wymieniać...
Choc i tak najcześciej p imieniu sie zwracaja do mnie wszyscy.
« Ostatnia zmiana: 2005-02-11 (Pią), 13:24 wysłana przez recorn »

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-02-08 (Wto), 23:49 »
Mr.X- dawna ksywa używana kilka lat temu na potrzeby internetu. Nie chciało mi się wymyślać coś sensownego więc wziąłem Mr.X. Niezbyt ambitny pseudonim więc jak narodzil się ksywa "Bienio" natychmiast go zmieniłem.
Ci co pamiętają czasy pierwszego forum Top Secretu pamiętają (chyba) tą ksywę- wtedy była używana.
To byłeś ty ? A ja byłem pewny że Mrx przepadł z pierwszym forum :D
Nie przyznam sie ;)
Niektórzy i tak pamiętają futrzastą rewolucję i jej następstwa :P

A co do mnie:

Net.

Crask - Stała ksywa, używam jej na wszelkiej maści forach. Etymologię już kiedyś opisywałem, więc się nie będe powtarzał.
Hemitheus - Aktualnie używana jako adres mailowy, stara ksywa której używałem w czasie swoich początków w necie. Po łacinie oznacza półbóg, pochodzi z pastiszu Fausta autorstwa Roberta Naye.
Khrask - Używana jako imię postaci we wszelkiej maści mmorpgach. Po prostu inaczej zapisane słowo Crask.

IRL.

Herflik - Ochrzcili mnie tak kumple ze studium, z uwagi na fakt że łaziłem (i łażę) w skórzanym płaszczu, w którym wyglądam jak Gestapowiec. Pochodzenie: serial Alo Alo.
Britnej - Nazywa mnie tak kilku znajomych z mojego poprzedniego miejsca zamieszkania, co ciekawe nie chodzi im o to że mam długie włosy. Jednak ustalenie o co właściwie im chodzi nie jest raczej możliwe.
Elvis - Liceum, miało to związek z dziwnym wyglądem moich włosów kiedy zacząłem je zapuszczać.
"Obvious with hindsight !"

Offline Victor

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-02-09 (Śro), 00:01 »
Victor- od nazwiska wszyscy tak na mnie mówią miła spox ksywka

jasio- tylko na podwórku wymyslone w trakcie popijawy na osiedlu teraz ewoluowało na J-son czy dżejsos na fali dodawania do ksywki końcówki son. Ale ciesze się że nie wyladowałem z ksywka jak kumpel ( żygi lub korek "korki")
« Ostatnia zmiana: 2005-02-09 (Śro), 00:02 wysłana przez Victor »

Offline T O R C H I O

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-02-09 (Śro), 00:21 »
Nie przyznam sie ;)
LOL :lol: ... pewnie napalony 15 albo cospodobnego ...  wstydzimy sie wstydzimy :P

zartuje :D

a u mnie .... to raczej sa dwie ksywki...
Wendigo i Torchio

Torchio od Aristide Torchio

a Wendigo to taki Nomad kiedys byl... poza tym duch samotnych miejsc ... i w legendach wikingow sie pojawia :]

jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Koki

• +++++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-02-09 (Śro), 07:56 »
Nie jesteście tru haxorami więc. Ja mam Koki, Koki, Koki i Koki.

Ale czasami jeżeli wolałbym zachować anonimowość to użyję Lord Foreshadow. Ale narazie zrobiłem to chyba 2 razy.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-02-09 (Śro), 09:26 »
Ethernet:

Xtd - starusieeeeeeeeeeńka ksywka, jeszcze z FTS, obrosła legendą i krzakami. Ale, ponieważ używał jej miszczu polskiej muzyki demoscenowej (Piotr "Extend" Bendyk ;) ), musiałem zmienić.

Xtense - Ot, nie miałem co wymyślić. Na początku miało być Intense, ale brzmiało do dupy. Potem X-Tense, ale z tym myślnikiem wyglądało szpanersko i nie l33t. Ot, i cała tajemnica ;)

RL.

Stoper - od nazwiska. Tyle. Żadnej zabawnej historyjki.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Steffek

• +++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-02-09 (Śro), 09:47 »
Hmmmm mam tego sporo... :P (trza sie maskowac :ph34r: )
- Steffek - wymyślona na potrzeby FTS. Nie wiem co mi wtedy do łba strzeliło i musze się męczyć z tą ksywą teraz :P
- Wojek_Zenek - Aaaaaaaaa!!! Ksywa wymyslona dawno temu jak jeszcze nie miałem neta i chodziłem na czata do kafejki (dziwny byłem wtedy...). Nawet Wujek z bledem napisalem :| (obecnie nie w użyciu)
- znawca - Aaaaaaaa! Kolejna dziwna ksywa :/ Używałem jej kiedyś (dawno temu też) kiedy to udzielałem się na stronie rivchata. (Teraz już jej nie urzywam.)
- Beer Nardyn - Ksywa której używam nie pisząc często poważnie. Tak, żeby mnie nikt nie poznał (kurde teraz musze se nowa taka wymyslic ;P).
- General Johny, Kazio Trawka, Son Sigal, Hermet Wielki - nicki jakie kiedyś używałem do gry zwanej tibia.

Eeee, nie jest tego tak dużo...
« Ostatnia zmiana: 2007-02-16 (Pią), 20:27 wysłana przez Steffek »

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-02-09 (Śro), 10:55 »
Nawet Wujek z bledem napisalem :| (obecnie nie w urzyciu)

EKHM użyciu :P ]:->

Offline Ssendas

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-02-09 (Śro), 11:16 »
w necie i wszedzie ssendas

rl: nie mam przyjaciol , nie mam nikow.
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline Koki

• +++++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-02-09 (Śro), 11:28 »
Znajomych też nie masz, eh?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-02-09 (Śro), 12:05 »
Kore - od kswyki jaką dali mi w liceum - Kordian (co było efektem przekręcenia mojego imienia i...tak juz zostało).

Co do gierek>sygnaturka :.^^:

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-02-09 (Śro), 13:03 »
Einnar - a jakze, poczatek na sesji WH, to znaczy nazwalem tak bohatera swojego a potem jak szukalem jakiejs malo rozpowszechnionej po polskim i-necie, to byla jak znalazl (bo tych z moja RL-ksywa to jak lodu jest w necie). Einnar wytrzasnalem na sesje WH z jakiegos artykulu o Islandii, to po tamtejszemu orzel znaczy. Ideologicznie znacznenie bardzo mi odpowiadalo, brzmieniowo tez niezla ksywa (i ladnie sie skraca) wiec przyjela sie.

Kleszcz - ksywka, ktorej uzywam w realu, starzy znajomi nadal tak na mnie mowia. Sam ja wymyslilem na poczatku liceum, poniekad w oparciu o nazwisko (po pewnych modyfikacjach da sie ja z niego uzyskac).

Offline _lili_

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-02-09 (Śro), 14:27 »
AAAAAaaaa!!!!!! Do kurczaka... cos nacisnelam i skasowalo mi gotowego juz posta... grrrr.. moglby to ktos naprawic :P :D

ehhh... co ja tam wlasciwie pisalam..

Tak na codzien to w sumie sa tylko wszelkie mozliwe odmiany mojego imienia (ktorych jest od groma :P) i ew jakies przezwiska, ktorymi obdarzaja mnie konkretne osoby, jak np Robal :P
Kiedys, kiedys, w powszechnym uzyciu ;) byly: biedronka - od mojej ukoffanej parasolki, ktora niestety marnie skonczyla jak z reszta i reszta jej siostrzyczek ktore wpadly mi w rece :P, opal-fruits - od nazwiska, hehe, nawet mi piosenke o tych cukierkach spiewali :D i kilka jakistam pomniejszych ktore szybko znikaly.
W necie to Lili + ew jakies przerobki w razie potrzeby. Nick po prostu sie wzial, nie wiem skad ani jak, ale skoro juz jest, to dociekac nie bede.
Acha.. zapomnialabym o bardzo waznej ksywce - Riki - ktora nie wiem skad sie
wziela, nie pamietam nawet kiedy i nikt z moich znajomych jej nie uzywa, ale do dzis widnieje w moim adresie mailowym a to juz nie byle co ;)

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-02-09 (Śro), 14:45 »
ignus, ignuz, ignuf, ig - sieciowe
ignak - rzeczywista

Offline kYuba

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-02-09 (Śro), 17:03 »
kYuba - ewoulowało z ksywki, którą przez jakiś czas nazywali mnie znajomi czyli "kjuba". Wymyślił to kumpel na wycieczce bo mu się nudziło :)

jak byłem młody miałem jeszcze ksywkę: linqin (zmieniłem bo ludzie kojarzyli to z linkin park) oraz goqoo (wiadomo, Dragon Ball i te sprawy :P)

w realu żadnych ksywek nie mam i się w sumie z tego ciesze :)
« Ostatnia zmiana: 2005-02-09 (Śro), 17:04 wysłana przez kYuba »

Offline Zimt

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-02-17 (Czw), 20:06 »
Obecnego nicka używam od dłuższego czasu, przed nim istniał tylko jeden, ale to stare dzieje, zatem nie ma sensu ich wspominać. Ksywka "Zimt" jest jak najbardziej dziełem przypadku - ot, gdy zastanawiałam się, jakie imię dać mojej postaci w pewnej grze on-line, moje spojrzenie padło na otwarty podręcznik do nauki j. niemieckiego. Trywialne, prawda?

A w RL wszyscy zwracają się do mnie po imieniu. I nawet mi z tym dobrze... :.^^:

Offline mucika

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-02-17 (Czw), 20:50 »
Net:
mucika
mucikaw (to "w" to od nazwiska)

RL:
Wróbel (nazwisko)

BTW:
w ogole rzadko uzywam ksywy poza GG i kilkoma forum (ponoc sie nie odmienia)
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline Veeroos

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-02-17 (Czw), 22:39 »
Veeroos - czyli "wirus" :P Wzięło się z tego, że zawsze byłem bardzo chorowity i z zamiłowania do kompów :) Wymyślona przez kumpla i tak już zostało, zapis jest już mój, niektórzy z jej odczytem i zapisem mają spore problemy :mrgreen:

PawlicK - stara ksywka netowa, duże P i K wzięło się z imienia i nazwiska, w sumie nadal jej używam, ale już znacznie rzadziej.
« Ostatnia zmiana: 2005-02-17 (Czw), 22:40 wysłana przez Veeroos »
Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-02-17 (Czw), 23:11 »
Net:
keiran - tlumaczylem wiele razy
cham - daaaaawno temu na poczatku liceum uzywalem, wzielo sie z tego ze paru moich kumpli tak mnie okreslalo, w sumie nie wiem za co, wszyscy tak do siebie mowilismy chyba
RL:
wiekszosc osob ktore znam mowi mi po prostu po imieniu, co niektorzy keiran, w liceum bylo jeszcze didżej witek, pewnie przez to ze nikt o mnie nic nie wiedzial i bylem raczej spokojny

Offline SeeM

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-02-17 (Czw), 23:20 »
ja różnie - SeeM, SeeM79, albo SeeM_79, zależnie czy jest nick zajęty czy nie
emerytowany skryba BCK
Secondary Electron Emission Mass Spectroscoper

Offline Carnagge

• +
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-02-17 (Czw), 23:28 »
Taaaa napisal sobie Veerooos i czyta Wirus do dzisiaj jest to dla mnie szok :D :D :D

Offline Veeroos

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-02-18 (Pią), 01:47 »
Nie Veerooos tylko Veeroos :P
Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-02-18 (Pią), 11:20 »
NET:
  • FORA DYSKUSYJNE
  • Ascot, AsCoT, ascot... różne inne modyfikacje jakie mi przyjdą do głowy z zapisem... Skąd się wzięła? Chyba z pewnego anime. A poza tym to zdaje się normalne japońskie słowo, a także (jak się okazuje) miejscowość w której odbywają się wyścigi konne, marka zegarków i wody kolońskiej. A nawet gaci. Mam jedne takie j jet na nich "Ascott"
  • CZAT ONETU (kiedyś)
  • gen_Antilles. W sumie nadal ta ksywka istnieje. Dawno tylko nie byłem na czacie. Fajne są akcje jak wchodzę po 2-3 latach nieobecności, a tam ludzie mnie pamiętają...
  • inne
  • sql2001 - wzięło się od skrócenia imienia squall i dodania roku powstania ksywki...

RL: Karol, Karlos, Ascot (głównie kumple z redakcji, ale nie tylko), pedał, kretyn, idiota, ćwok, zjebany kapeć, kotlet schabowy i mnóstwo innych - te kilka ostatnich to sposoby jakimi nazywamy się nawzajem z przyjacielem (znaczy jak nie poskutkuje "Karol")

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-02-19 (Sob), 13:16 »
Jeszcze się takoi nie urodził co by miał tylko jednego nicka :)
[snapback]92439[/snapback]
oh really? no to jestem pierwszy. w tej chwili nawet większość znajomych IRL mówi na mnie waste.

• CZAT ONETU (kiedyś)
  • gen_Antilles
[snapback]93511[/snapback]
genitalia? : D
(sorry, skojażenie nasunęło się samoistnie hihihi)
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline xxx

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-02-19 (Sob), 14:58 »
cały czas i tylko jedna ksywa koptus :)

P.S. -> kiedyś jak wiadomo kop22 ;)

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-02-20 (Nie), 17:43 »
genitalia? : D
(sorry, skojażenie nasunęło się samoistnie hihihi)

Głodnemu chleb na myśli :P

A tak serio to wiadomo- generał :]

Offline T O R C H I O

• ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-02-21 (Pon), 06:26 »
pedał, kretyn, idiota, ćwok
slodklie :ppk_rotfl: prawie cukierkowate :lol:
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-02-21 (Pon), 10:00 »
Prawda... Fajnie to brzmi np. w szkole...
"-Bartek... Bartek!... BARTEK!!!!!! PEDALE, JEŁOPIE, KRETYNIE!!!!
-Tak??"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Nicki i ksywy
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-02-22 (Wto), 09:34 »
pumbus, bo niby jak?
przecierz turtlespower brzmi głupio
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Szczur

• ++
Odp: Nicki i ksywy
« Odpowiedź #31 dnia: 2014-06-01 (Nie), 22:27 »
rl: nie mam przyjaciol , nie mam nikow.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: