Autor Wątek: DEFCON GAMEPLAY - Nuklearna Zagłada Kurwa! [dużo obrazków]  (Przeczytany 5077 razy)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
DEFCON to gra prosta, bez mega grafy (no bo wiadomo że ja tylko w takie gram) - ale wciągająca. Temat gry: wojna termojądrowa (fuck yeah!) - to raczej teoretyczne możliwości takiej wojny, bez jakiejś fabuły. Fabułę trzeba sobie dośpiewać. Graczy może być max 6, każdy z nich jest albo solo albo w aliansie, każdy ma do dyspozycji min. 1 terytorium: USA, ZSRR, Azja Płd-Wsch. (Chiny, Korea, Japonia, Wietnam, Indie, Iran, Irak, kraje Lewantu), Afrykę, Amerykę Południową (+Meksyk) i Europę (wraz z nią mamy Białoruś i Ukrainę). jak doszło do takiego podziału - wyobraźnia gracza.

Mój tu krótki, bo jednopostowy AAR będzie zapisem rozgrywki w locked Alliances: Europa (ja) + USA (komp) vs. ZSRR (komp) + Chiny (komp). Ustawienia gry: big world (więcej unitów), scoring: survivor (liczą się nie zabici, ale ocaleni bardziej):

DEFCON to gra, w której akcja toczy się real time (można przyspieszać) - nie ma aktywnej pauzy. Można jednak włączyć sobie pauzę pasywną - zrobiłem to, żeby robić koszernie screeny. Głównym flow gry jest przeskakiwanie całego mocarstwa (i całego świata) na kolejne stopnie alarmu - DEFCON. I tak po kolei:

DEFCON 5 - stan pokoju. Można rozstawiać będące do dyspozycji radary, bazy lotnicze, silosy nuklearne/antyrakiety+SAM oraz floty. Flota to albo submaryny z 5 rakietami średniego zasięgu na pokładzie, albo battleship  (składowa floty złożona z krążowników AEGIS, fregat rakietowych, okrętów artyleryjskich osłony etc), albo też lotniskowce w osłonie niszczycieli - dobre przeciw subom wroga i przenoszące samoloty.

DEFCON 4 - Jednostki wroga pokazują się na radarach

DEFCON 3 - Naval & Air Combat Authorised! Od tej pory można atakować flotą/samolotami - jednak nie wolno użyć broni atomowej

DEFCON 2 - nic nowego, oczekiwanie na jedynkę

DEFCON 1 - FULL SCALE ONSLAUGHT! - wszystkie środki przenoszenia aktywne - ICBMy, Cruisy na pokładach bombowców, Polarisy na subach

Oto obszar eurazji przed startem gry, DEFCON 5:

A to bracia Amerykanie:

Generalnie w grze chodzi o to, aby OBLITERATE siłę żywą przecwinika i zachować własną. A teraz zaczynamy:

DEFCON 5 - flota rozstawiona, radary postawione. Radarowo pokryłem taki obszar:

A ustawienie mojej floty wygląda następująco (przy okazji bazy, silosy i radary):

Dlaczego akurat tak? Radary na połnocy od początku na straty - ich rolą jest pełnić razem z bazą lotniczą rolę bufora przed atakiem czerwonej floty. Tam też stacjonuje gro moich sił nawodnych. Na środkowym atlantyku zostawiłem dwie grupy subów - będą płynąć pod Indie - może dopłyną i zdążą odpalić w Hindusów? kto wie.

Generalnie Europa ma przejebane. Wrogie rakiety mają niewielki dystans do przebycia wszędzie, ciężko jest je przez to zestrzelić. Ruskie mogą sobie rozstawić silosy w 2, 3 liniach - i o ile pierwsze bronią interioru, o tyle drugie odpalają payloady w spokoju. Dlatego moją strategią stało się rypanie po ruskich już w pierwszej fazie, od razu gdy pojawi się defcon 1 - można by było czekać i retaliate wtedy gdy się wyprztykają, ale patrząc na strategiczną pozycję Europy - ryzykowne. Chinoli zostawiam Amerykanom, wierzę we flotę Pacyfiku i SNEAKY SUBS.

DEFCON 4:

Oto flota pacyfiku na pozycjach:

W Europie przywodcy zdali sobie sprawę że teraz już nie ma odwrotu kurwa. Radary zostały połączone w sieć i dane spływają do EUROCOMMAND, gdzieś w niedostępnych  Alpach... Widać że wróg skoncentrował na granicy spore siły ofensywne, widać też pierwsze okręty czerwonej floty. Na żółto silosy i airbaza, w kwadraciku radar wroga. leningrad niebroniony, 4 mln jego mieszkańców skazane na zagładę:

DEFCON 3 Wojna! Rozkazy odpalenia już są wydawane, tymczasem pilotów i kapitanów spuszczono ze smyczy - pierwsze moje samoloty startują na misje typu WILD WEASEL - wykrycie radarów, ogólny zwiag, odciągnięcie uwagi:

Na północy starły się peirwsze elementy floty mojej i czerwonych. moi dzięki posiadaniu odwodów radza sobie w tej walce nieźle i w wyniku tej walki zabezpieczają daleką północ i odblokowują tę drogę dla moich okrętów podwodnych:

W defconie 3 to takie jest pitu pitu. Tu jakieś tomcaty odpalą rakiety woda-woda, tu jakieś tupolewy ponaruszają przestrzeń... Tu jakiś chiński sub utonie... Trzeba czekać na defcon 1!

DEFCON 2

Amerykanie napotkali flotę Chin! To napierdalać!

Moje bombowce mają już rozkazy na defcon 1 - spopielony będzie Leningrad, spróbujemy wyłączyć chociaż 1 silos ruski, jakieś mniejsze miasta nad które jest szansa w ogóle nadlecieć - też. Suby dzięki akcji floty też już prawie na pozycjach - będą odwodem strategicznym, gdyby ICBMy miały polec w większości.

DEFCON 1 - TOTALNA PIERDOLONA POGAŃSKA ZAGŁADA!

Cel - jak wyżej. Trzeba szybko! W powietrzu robię galimatias, żeby wrogie antyrakiety miały trudniejszy wybór. Lecą pierwsze ICBMy z zachodniej Europy, ale to bombowce dokonuja pierwszej w tej wojnie masowej anihilacji:

Niebieskie kreski to rakiety w locie oczywiście. Udało się rozjebać 1 silos (półwysep Kola), 1 radar, parę wiosek takich do 2 mln mieszkańców i... LENINGRAD! 6,4 miliona iwanów szlag trafił. Trochę creepy powiem wam! Na Pacyfiku widać zmagania Amerykanów z chinolami

Wróg próbuje lekkiego odwetu bombowego - ale większość z moich granicznych baz rakietowo/nuklearnych jest w trybie AA - zostaja zdziesiątkowani. Eurofightery tez zbierają żniwo.

Druga fala - tym razem docierają nad Rosję rakiety wystrzelone z południa Francji. Zemsta za Napoleona jest straszliwa - ICBM trafia prosto w Kreml:

A zaraz potem drugi, by się lepiej pamiętało:

Przejebane! Dużo punktów Ruskie stracili przez to. W Moskwie hula nuklearna zima,  tymczasem oszczędny komp dopiero teraz odpal;a pierwsze ICBMY:

Zielona poświata to radiacja - nawet jak się czegoś direct nie trafiło, to i tak zabija pewną liczbę ludzi w miastach. Moje wodorówki np praktycznie wyludniły Kijów - był zbyt blisko granicy.

Pierwsze ICBMY lecą, tymczasem Przylądek Igielny jest świadkiem bitwy floty Euroamerykańskiej z Chińską! Widocznie Chinole wpadli na ten sam pomysł co ja i chcą naokoło zaskoczyć mnie z gaciami w dół. NIedoczekanie kurwa!

Walka trwa, gdy nagle... a wypadałoby powiedzieć "WTEM!" Wszyscy, zdesperowani, odpalają wszystko! Tego się bałem... Zaczynają Chińczycy, ale parę sekund później także Rosjanie i USA:

Chińskie suby odpalają średniaki w zachodnie wybrzeże Usa:

W Europie ofiarą padają Warszawa:

... Londyn

... Rzym i Paryż

...Manchester.

wiele innych miast także! Europa zmienia się w BIG RADIOACTIVE DUSTBOWL - co zrobić. Jednak dalej mam mozliwości ofensywne, a komp już się raczej wyprztykał hihih. Zaczynam od odpaleń na dalekiej północy. Moje suby odpalają 15 rakiet, 6 przechodzi w cel:

Amerykanie dostają srogi wpierdól, bo jak wiadomo "PEKIŃSKIE POCISKI WLATUJĄ NA ORBITĘ" - i Nowogo Jorka uże niet!

Ameryka odpowiada pełną siłą swojego nuklearnego zasobu - a co im tam juz teraz. A wygląda to tak:

Tymczasem (borem, lasem...) Moje ICBMy z orbity dzielnie inercyjnie kierują się na TOKIO i zabijają wiele fanów konsol (ten strike zniszczyłteż Pekin tak btw, nie wspominając o Korei - kolejni fani konsol)

Teraz to już swiat jest srodze zniszczony i rozjebany, więc działania są raczej ograniczone. Moje bombowce startujące znad równika docierają nad Lewant i niszczą arabskie miasta w Syrii i Libanie:

Na koniec tej hekatomby nalezy dodać, iż moja flota na atlantyku rozgromiła Chińskie Suby, a za to moje i amerykańskie okręty podwodne zniszczyły odpowiednio Indie + Indochiny - a Amerykanie Chiny. Plan zadziałał perfekcyjnie!

Niedługo po tym czas gry się skończył. Wynik jest taki:

Jak widać najmniej rozjebany jest player 3  (Chiny) - ale mój locked alliance wygrał. ja jako europa zabiłem najwięcej wrogów za to, ale zostało mi do wykorzystania najmniej głowic - wszystkie prawie wyjebałem w kosmos. Straty miałem tez spore niestety, ale nie największe.

No, to koniec wojny, do widzenia  :salute:

Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline zan

• +++
Odp: DEFCON GAMEPLAY - Nuklearna Zagłada Kurwa! [dużo obrazków]
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-02-08 (Pią), 16:41 »
no to musze Cie pochwalic Durb, bardzo fajna gra. gralismy juz, gralismy nawet troche. nawet yis z nami walczyl, tam ladnie sie nawzajem wszyscy zdradzali ale najbardziel to bolalo jak Kokas nusz w plecy wbil.

moze jakies multi?

btw fajny blogasek

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-02-08 (Pią), 17:00 »
No to, szybko się zorientowałeś Durb, nie powiem. Pykaliśmy w to tak po premierze chyba z tydzień, bo tyle maksymalnie jest ta gra w stanie zapewnić rozrywki.

DEFCON to gra prosta

Raczej prostacka.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-02-08 (Pią), 17:04 »
no przepraszam tu BUGUW SIECI, przede wszystkim Kokiego, że nie opsałem swego dnia z Defconem w momencie kiedy napisana została pierwsza linijka kodu - no i przepraszam że defcon nie obsługuje szejdera i że nie da się szczelać do ząbich z kuszy i karabinu energetycznego

• +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-02-08 (Pią), 17:16 »
Jest już gdzieś w sklepach czy kioskach?

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-02-08 (Pią), 18:48 »
jest demo co tam mozna otworzyc pewnie.

a swoja droga to gramy w to pozniej czy nie

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-02-08 (Pią), 19:19 »
no przepraszam tu BUGUW SIECI, przede wszystkim Kokiego, że nie opsałem swego dnia z Defconem w momencie kiedy napisana została pierwsza linijka kodu - no i przepraszam że defcon nie obsługuje szejdera i że nie da się szczelać do ząbich z kuszy i karabinu energetycznego

No nie martw się, za to wkleiłeś 486745345 screenshotów więc JEST OKEJ!!!

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-02-08 (Pią), 20:13 »
ja sobie ostatnio kupilem w empiku. 15 zeta. tylko ze trzeba wyslac do nich maila bo wskutek pomylki do pakietu nie dali klucza :D ale szybko wysylaja.
ktos jest chetny na multi?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-02-08 (Pią), 20:16 »
moze ja też sobie to KUPIĘ

(z drugiej strony - kupować niepotrzebne do życia rzeczy? bes sęsu)

nie gram w multi gry które nie mają tur i nie są pbem. zasada taka.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-02-08 (Pią), 22:02 »
Nie masz moralnego prawa do zakładania takich tematów. Puissance dałeś w DKMie dwujkę ledwo za (niech tu przytoczę): 'Za lewactwo -1
Za moralną dezercję -1
Za to że mi się muzyka taka nie podoba -2'
A to było właśnie o nuklearnej zagładzie i korzyściach z niej płynących.
Tak więc wypierdalaj pisać sobie tam blogi o studenckich piwkach ^__________________^
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-02-08 (Pią), 22:12 »

DID YOU WASH YOUR INTERNET TONITE?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-02-08 (Pią), 23:48 »
Znana gierka, więc n00bfaq był zbędny, dużo screenów  :fap:

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-02-09 (Sob), 00:00 »
Widze że moje motywy są dla was zbyt trudne.

Otóż normalne zachecanie pedra żeby w coś zagrał - pointless. Uznałem że jak natrzaskam screenów to się może zainteresuje

• +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-02-09 (Sob), 00:08 »
Spoiler: pół PPK grało w Defcona już jakieś sto lat temu.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-02-09 (Sob), 10:13 »
PROTIP: normalni ludzie != PPK jako byt

• +++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-02-11 (Pon), 20:29 »
A jako, na ten przykład, niebyt?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-02-11 (Pon), 20:40 »
no to by było fajne, bo to byt wymnożony ponad miarę jak 150

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-03-04 (Wto), 12:27 »
A do kupienia w Polsce to jest po polsku czy angielsku? Bo jak po polsku to niech spierdala...

Gierka fajna. Jak napisał Koki prosta i na tydzień zabawy, ale po tym tygodniu można do niej wielokrotnie wracać. Oczywiście tylko multi wchodzi w grę, więc trzeba mieć z kim do niej wracać.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-03-04 (Wto), 15:27 »
po polsku, ale dostajesz klucz, wiec mozesz sobie zassac angielskie demo i wpisac klucz

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #19 dnia: 2009-04-13 (Pon), 19:55 »
czemu ja tego threadu wcześniej nie widziałeeeeeeeeeeem
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2009-04-13 (Pon), 20:37 »
Możliwe, że akurat wtedy się intensywniej zajmowałeś studiowaniem?

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #21 dnia: 2009-04-13 (Pon), 20:42 »
FATALITY
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #22 dnia: 2009-04-13 (Pon), 20:49 »
Oj Daniel ostatnio jakby jadowiciej siecze ripostami, respect!
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #23 dnia: 2009-04-13 (Pon), 21:32 »
Czemu to jest w raportach?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #24 dnia: 2009-04-13 (Pon), 22:07 »