Autor Wątek: <<< PAPY DURBA O BROWARACH COTYGODNIK LANSERSKI >>>  (Przeczytany 77203 razy)

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Odp: <<< PAPY DURBA O BROWARACH COTYGODNIK LANSERSKI >>>
« Odpowiedź #300 dnia: 2008-08-19 (Wto), 16:29 »
właśnie nie jeden. z tego co wiem to... WSZYSCY STUDENCI W BIAŁYMSTOKU PIJĄ ŻUBRA (bo jest tani)!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #301 dnia: 2008-08-19 (Wto), 16:47 »
no wlęc muszę cię zmartwić, że Białystok nie równa się Polska! Po za tym argument że jest tani jest BES SĘSU, bo jest dużo tańszych piw
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #302 dnia: 2008-08-19 (Wto), 16:49 »
no jest np. VIP z biedronki albo jakiś ATOM czy inny VOLT. takie piwa też powinieneś uwzględniać w blogassku. kiedy recenzja VIPa?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #303 dnia: 2008-08-19 (Wto), 16:50 »
Już piłem ostatnio górskie mocne, wystarczy

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #304 dnia: 2008-08-19 (Wto), 20:53 »
mocarza biedronkowego koniecznie oceń.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #305 dnia: 2008-08-25 (Pon), 16:16 »
WITKA WITKA, ZWISŁA PYTKA! Takim tu oto seksistowsko-lirycznym pozdrowieniem pragnę was powitać w kolejnym odcinku prawdopodobnie najbardziej przydającego się w życiu threadu na tym forum. No to zaaaaaaaa-czyyyyyyyyyyy-nnnaaaaaaaaaaaamy!

Postanowiłem dziś dopieścić swoje podniebienie w sposób szczególny, pijąc BUDWEISERA-BUDVARA. Tak tak, nie to amerykańskie gówno dla imprezujących nastolatek, tylko prawdziwy budziejowicki złoty trunek!

5,0%alk., 11,9% ekstraktu - BUDWEISER BUDVAR, Czeskie Budziejowice

CENA - 4 zł - no drogo. Ale piwo jest sprowadzane... Zresztą to nie jest znowu tak najgorzej. Wskaznik cena-jakość przechyla się na szalkę jakości.

GORYCZKA - na początku piękna piwna goryczka, potem czujemy piekną piwną goryczkę, a pod koniec goryczka ustępuje, powolutku się rozmywając. Poezja.

SŁÓD - tu strona (wiki sryki, bo oficjalna... nie działa) podaje, że to jakiś specjalny słód. Nie wiem czy specjalny czy nie, bo dopiero w 3 nucie fajnie go czuć. Ale milutki smak, milutki... Trzeba przyznać. Jednak to nie słodem to piwo stoi.

POSMAK SPIRYTA - bez przesady myślę tutaj. Nie ma oczywiście.

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - oj jak ja lubię, gdy piwo piwem smakuje! Tu tak jest. Powaga w pysku, idealne na długie zimowe wieczory, ale także na letnie, jesienne oraz wiosenne! Ciężki, piwny, niezbyt kwaśny, nie za gorzki - po prostu piwny. Dziewczyny i Ignus niezbyt myślę go polubią, ale kto by się przejmował (no dobra, po paru i Ignus by się przekonał).

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 19 - po prostu jest to piwo zbliżające się do idealnego jak dla mnie. Jeden punkcik odjęty za troszkę ciężki oddech po tym (no ale nie da się uniknąć) - oraz za to że... nie jest Bosmanem! Ale nie każdy może być Bosmanem, człowiekiem morza... szczególnie jeśli jest się z kraju który do morza nie ma dostępu.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #306 dnia: 2008-08-25 (Pon), 16:34 »
Ale milutki smak, milutki...

(hint hint: MILUSI)
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #307 dnia: 2008-08-25 (Pon), 21:26 »
Hmm, właśnie piję wynalazek, który dziś wypatrzyłem w kerfurze, mianowicie piwo... ekologiczne (sic!).
ORIGO beer (browar Jagiełło, Chełm).
Co ciekawe niespodziewanie dobre jest, przywodzi mi z pamięci smak piwa, którym mnie tato częstował jak jeszcze w podstawówce byłem (stara, dobra Perła czyli, teraz już takiej nie robią). Tylko cena powala - 3,40PLN. Jak się nie boisz, że stracisz identity, to możesz Paweł obadać kiedy.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #308 dnia: 2008-08-25 (Pon), 21:58 »
piwo ekologiczne? no tochę się boję powiem ci o swoje identity

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #309 dnia: 2008-08-25 (Pon), 22:19 »
ciekawe co jest nie-ekologicznego w zwykłym browarze

Może ropy dolewają do niektórych wynalazków? to by się zgadzało, bo piwo DONAGGER tak smakuje jakby do niego ktoś dolał chemikaliów. Ostatnio w tesco nabyłem i żałuję bardzo. Lepsza nazwa byłaby DO-GAGGER.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #310 dnia: 2008-08-25 (Pon), 22:45 »
albo DO-GAZER

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #311 dnia: 2008-08-26 (Wto), 14:25 »
Właśnie, ciekawe na czym polega ta ekologiczność. Było coś na etykiecie o tym?
Czy to może taki (wątpliwej jakości) chwyt marketingowy? Albo może chodzi, że niefiltrowane i niepasteryzowane? Ale to by bardziej pasowało "naturalne" czy coś w ten deseń.

Offline B

• Lis Niebieski
  • Moderator Globalny
  • ++++
  • control over men is all
« Odpowiedź #312 dnia: 2008-08-26 (Wto), 14:31 »
Myślę że raczej chodzi o motywy w stylu 'naszych upraw chmielu nie pryskamy DDT tylko wysypujemy tam guwienka kruwek prosto od chłopa z zagrody obok'. Tak piszą zawsze na tych eko warzywach co moja dziewczyna kupuje.
"więc lis postanowił go wyruchać"

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #313 dnia: 2008-08-26 (Wto), 19:04 »
'naszych upraw chmielu nie pryskamy DDT tylko wysypujemy tam guwienka kruwek prosto od chłopa z zagrody obok'
O to to, na etykiecie było: ekologiczny chmiel + ekologiczny słód (pewnie za sto baniek sprowadzany i temu takie drogie).

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #314 dnia: 2008-08-26 (Wto), 20:27 »
Zajrzałem do tego lidla co mam go po drodze. nie ma bosmana niestety. to jeszcze nic, bo nie ma nawet lodówki!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #315 dnia: 2008-09-02 (Wto), 15:34 »
Hercliś wilkomen in meine bjer sztambuch!

Ponieważ ostatnio było piwo z kraju knedli, zawistnych małych pokurczy, oraz kryptokomunistów, których patronem jest święty WACŁAW, to teraz dla równowagi piwo z kraju cygańskich brudnych osiedli, bezczelnych kelnerów i taniego póki co piwa - tak tak, zgadliście. Słowacja! A piwko to Šariš 10%

4,1%alk., 10% ekstraktu - Słowacy oznaczają piwa ekstraktem jak wiadomo - Šariš Brovar, Vel'ky Šariš, Słowacja.

CENA - nie wiem, dostałem prezent. Na pewno bardzo tanio.

GORYCZKA - w piwie 4,1%? Hm. Surprisingly - trzecia nuta jest goryczkowa. Ale nie w ten gorzki, nieprzyjemny sposób, a raczej w ten dobrosmakowy! Tu plus. Oczywiście piwo za lekkie żeby na początku i w środku było coś czuć.

SŁÓD - milutki, lekki, nieulepkowy słód. Druga nuta zdradza coś ciekawego. Jakby... przepalanie? Ale wątpię. To chyba rzeczywiście jakaś niezwykła receptura, bo nie smakuje tak jak zwykły lekki słodzik w normalnym pilsenerze. Czytałem reviewsy na obcych portalach piwnych i dokładnie się z nimi nie zgadzam. Šariš nie jest tłoczonym masowo pilsenerem dla turystów. Tam jest coś inaczej. Może to jest dodatkowe dosłodawianie? Ale po co? Nie wiem.

POSMAK SPIRYTA - nie ma. Piwo jest naturalne, ale dziwne. Spirytus by tu nie pomógł raczej.

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - ja wiem? Nie wiem. Smak jest na tyle specyficzny, że moje haj-endowe skills ocenne się całkiem zresetowały tutaj. To jest coś innego na tyle, że nie wiem w sumie jak ocenić ten smak. Na pewno jest to świetne piwo obiadowe. Gasi pragnienie, przepłukuje gardło... Ale czy jest to piwo studencko - imprezowo - zlotofrajerne? Śmiem mieć wątpliwości.

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 15 - moje powyższe wątpliwości skłądają się na jakby surową ocenę tutaj, ale nie mogę się przełamać żeby dać więcej. Polecam spróbować. Pić? To już według uznania.
« Ostatnia zmiana: 2008-09-15 (Pon), 18:55 wysłana przez Durbik »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #316 dnia: 2008-09-15 (Pon), 19:24 »
Zaczynamy jak zwykle (no prawie) od tradycyjnego szowinistycznego wierszyka, który ma za zadanie odstraszyć wszystkie cioty, dupy, frajerów etc etc: KIEDY WIECZÓR MŁODY PANNY ROBIĄ LODY, KIEDY NOC ZAPADNIE - RUCHAĆ BĘDZIEM SNADNIE!

Na specjalny request mojego największego (i jedynego chyba!) fana, Saha - dziś Dog In The Fog

5,5%alk., ekstraktu nie podano. Ale wartości średnie osiąga. Kompania Piwowarska

CENA - 3,30. Sporo - nie wiem czy to znowu się tak opłaca powiem wam... No ale to podobno warszaffka [?] i haj end [??]

GORYCZKA - tu jest ciekawa sprawa - przy debiucie doga piłem go kilkakrotnie z ciekawości. Wtedy goryczki nie było nigdzie, dobrze pamiętam że narzekałem że co to za piwo, że piwem nie smakuje, że czuję się jak student (którym wtedy byłem jeszcze, hihi!) - a tu nastąpiła zmiana receptury - widzicie na focie napis NOWY DOG - teraz go już na puszkach nie ma... Zmiana receptury pozostawiła w trzeciej nucie dość mocną goryczkę - ale przez ten zabieg dog imho utracił czynnik wyróżniający go na rynku i uzasadniający jego istnienie: "hejka jestem słodkim piwkiem dla panienek, weź lasię na 4 do knajpki, zapłacisz 30 zł, ale będziesz dymał dziś wieczorem!" - a tu CHUJ. Lasia która nie jest w typie piwnej kumpeli już po 1 dogu bedzie miała ochotę raczej żeby pójść do domu! No ale ja tu o dupczeniu, a mam oceniać piwo. Otóż zmiana ta jeśli o mnie chodzi podoba mi się, bo stawia doga w szeregu piw niezłych. A nie tylko ciekawostek

SŁÓD - piwo kiedyś było słodkie, jak napisałem. Teraz jest wyraźnie SŁODOWE w 1 i 2 nucie, potem goryczkowe. Jest to jakaś receptura, jest ona może niezbyt oryginalna - ale smaczna. Niestety, związany ze słodem pszenno buraczany posmak pozostał. Czemu tak? nie mam pojęcia. Pamiętam go z początkowego doga, po zmianie smaku został jak japońscy komandosi w dżungli [to nie jest błąd ortograficzny! ten wyraz stracił drugie 'i' już w pocz. XX wieku] do lat 90. Smak pszenno buraczany miesza się trochę z ulepkowym ab initio charakterem doga i tu właśnie przegrał ten browar swoje życie

POSMAK SPIRYTA - brak. W piwie powyżej 3 zł to byłaby zbrodnia z kodeksu karnego - "kto dodaje do piwa alkoholu ponad ten który wydziela się w procesie fermentacji chmielu i słodu, a następnie żąda za pół litra tegoż piwa więcej niż 2,99zł, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3"

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - uf. i co ja mam rzec? Warto czasem spróbować. Żeby aż pić? Może nie. Wolę jednak jasne pełne rzeczy. Kolor ładny, bursztynowy. Puszka ładna z jamnikiem i w fajnym kolorze. Butelki 0,66 do kupienia w knajpach - jak ktoś pije tyle co ja na mytyngach to jest to plus, uwierzcie. Ale hm... No jednak nie umiem znaleźć dystansu!

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 14 - z ciężkim sercem. Musze przyjebać relatywnie niską oceną. Ale ulepek, ale gorzki na końcu, ale drogi i ale nic specjalnego. KIEDYŚ BYŁO LEPIEJ, jak mawiają wszystkie osoby w wieku 25+ - ja już za rok zacznę on regular basis. Na razie - żegna się z państwem Andrzej Zydorowicz, zapraszam na kolejny mecz Ruhu Hożuw z GieKsą Katowice!
« Ostatnia zmiana: 2008-09-15 (Pon), 19:36 wysłana przez Durbik »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #317 dnia: 2008-09-15 (Pon), 19:39 »
ja tam doga nawet lubie. a wierszyk fajny.

• +++++
« Odpowiedź #318 dnia: 2008-09-15 (Pon), 19:45 »
Od czasu jak zrecenzowałeś Lecha Premium przerzuciłem się na niego z Żubra, więc chyba mogę się uznać za fana tego cotygodnika.

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #319 dnia: 2008-09-15 (Pon), 20:48 »
another soul saved fraterzy!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #320 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:08 »
Dobry wieczór moje drogie pracowite pszczółki! Jak się bawicie??? Ponieważ wszyscy wiedzą że jestem bogiem poezji prawie tak znanym jak Łukasz, pozwolę sobie na żenujący wierszyk prowadzącego - tradycyjnie o dupczeniu!

"Gdybyś moja miła
dziś mi dupy dała
to ci gwarantuję:
happy będziesz cała!
"

Piękny, prawda? Dzięks! A teraz omawiamy jakieś piwo, bo po to w końcu zaprosiłem was do tego tematu. Dziś aby dopełnić przykrego obowiązku kupiłem sobie... ŻYWCA Tak tak! "Pomstowane" przeze mnie piwo dzis na rozkładzie. A czemu? Żeby mieć z głowy i żeby się przekonać czy to nie głupia idiosynkrazja.

5,6%alk., ekstrakt 12,5%. Grupa Żywiec

CENA - 3,25. Ajajajajaja! Za takiego niskobudżetowego średniaka tyle piniondzorów? Bardzo bardzo źle i dużo. Co oni sobie mysleli? To piwo tak na 2,50 jest niezłe, ale żeby powyżej trójki? Fail, panowie. I to nie producenci, bo oni chcą zarobić. Ale ci fail co to regularnie kupują.

GORYCZKA - pierwsza nuta nic, druga gorycz, trzecia gorycz i dziwny posmak, coś jak płyn do naczyń. Kompletny fail, można to pić tylko z braku laku. Pfe. Nie rozumiem fenomenu takiego piwa - brzuchate frajery po 50 moga je pić, ale czemu młodzież się tym katuje przy takiej mnogości browarków na rynku? Tego kompletnie nie rozumiem. Sam mam piwny brzuch (no dobra, trochę od obżerania się też), ale czułby się on gorszy przy regularnym spożywaniu tego.

SŁÓD - nie tyle przesłodzone, co przesłodowane. To jeszcze byłoby do wybaczenia przy małych wadach innego typu, ale dodatkowy minus składa się na inne minusy i razem tworzy się minus zajebutny jak pas startowy na okęciu! Na języku zostaje dziwny posmak, który już nauczyłem się wiązać ze zbyt wielką ilością słodu w piwie.

POSMAK SPIRYTA - nie ma. Plus. Szczerze powiedzieć trzeba że nie przesadzają już z tym oszukiwaniem ludzi za 3 zeta. Piwo warzone a nie pędzone - źle warzone, ale zawsze.

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - dodatkową uwagą o smaku niech będzie ta - za chuj nie wiem jaki jest reason tego, że piwo to jest tak popularne. To niskich lotów stan lekkopółśredni, do wzięcia w knajpie i to wtedy gdy zmieszają z wodą i nie ma czego innego, np lecha zmieszanego z wodą, czy warki której mieszać sie nie opyla. Słabo.

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 12 - Mimo to że miażdżąca recka raczej, piwo powyżej dziesiątki. Po prostu nie widzę powodu żeby wydawać tyle pieniędzy na coś co jest gorsze od tańszego odpowiednika. Tradycja, marka eksportowa, zyski producenta... Proszę bardzo i popieram. Ale beze mnie, aż do radykalnej zmiany receptury. Buziaki, pa! :********
« Ostatnia zmiana: 2008-09-30 (Wto), 20:42 wysłana przez Durbik »

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #321 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:27 »
Zostałem poczęstowany tym piwem ostatnio, 3,25 za nie to faktycznie są żarty.

Sam mam piwny brzuch (no dobra, trochę od obżerania się też), ale czułby się on gorszy przy regularnym spożywaniu tego.

Ja mam teorię że piwny brzuch nie jest od piwa, ale najwyżej od większego apetytu wywołanego przez piwo.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #322 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:32 »
od siedzenia na dupie podczas spożywania tegoż

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #323 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:34 »
to też

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #324 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:43 »
ja się przychylam że od spożywania żarcia ze względu na picie. nie wiem jak u was, ale więcej niż 1 piwo powoduje u mnie tytaniczny głód. Dziewczyny tego nie mają, one zwykle 'najadają' się piwem. A ja... Ech - no ale jak żarło smakuje wtedy!

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #325 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:44 »
najgorsze (najlepsze?) są piwo+czipsy

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #326 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:50 »
nie jestem jakimś fanem czipsów... ale piwo + pizza... oj!

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #327 dnia: 2008-09-30 (Wto), 20:53 »
ja też nie jestem fanem, oj nie, w życiu

Offline waldeusz

• +
« Odpowiedź #328 dnia: 2008-09-30 (Wto), 21:37 »
Wszedłem dziś do sklepiku w którym od zawsze był tylko Lech i Tyskie.  Chciałem wziąć leszka ale patrzę a tam chwalony przez Durba Książ stoi. No to wziąłem 2, zaraz się zapoznam z zawartością.   :drunk: A brzucho to od samego piwa też rośnie. Wcale nie trzeba czipsami poprawiać.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #329 dnia: 2008-10-06 (Pon), 20:07 »
Dziś co prawda poniedziałek a nie wtorek, ale skoro w tv leci spajdermen, a ja mam jutro wstać o 5.30 (uch), to pomyślałem sobie że co mi tam, jebnę se browara. Dziś wypiję sobie OKOCIM OK BEER, żeby było coś na czasie!

Ale fanów szowinistycznych form literackich nie zawiodę!

"Każdy lubi dymać
lecz prawda jest taka
jeśliś nerd z piwnicy"
musisz trzepać ptaka!

Wiersz ten dedykuję mojej klasie z liceum!

5,6%alk., ekstraktu nie podano. Carlsberg Polska

CENA - 2,85. No nie jest z tym najgorzej, zwłaszcza że podana na puszce cena w funtach mrozi płyn nasienny w najądrzach - dobrze że mieszkam w Polsce bardzo, oj dobrze. Piwo jest eksportowe, to musi kosztować... Ale u nas kosztuje znośnie.

GORYCZKA - hm. dobre piwo. Na początku jest mild goryczka, taka leciutka. W drugiej nucie smakuje piwnie, ale za to gorzko w trzeciej. Można to wybaczyć w sumie, w tym temacie kompozycja na 70% ideału. Nieźle.

SŁÓD - tu tez miłe zaskoczenie, bardzo miłe. Piwo we wszystkich trzech nutach delikatnie słodowe, bez ulepkowego smaku, bez kapcia w ryju... Super do gaszenia pragnienia. Można powiedziec że trochę za lekkie, że można było bardziej na oktoberfest i cycatą gretchen się kierować... Ale to rzecz gustu. Mi się Okocim OK Beer podoba.

POSMAK SPIRYTA - brak. Dokładny brak, ocena w górę.

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - bardzo mnie mile zaskoczył Okocim. To zawsze była chujowa marka, a tu widzę że koncernizacja pomogła. Bardzo się cieszę, bo jest kolejny brand po który mogę sięgać bez obaw że się zniesmaczę.

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 17 - kryterium tylko i wyłącznie porównawcze tu, musiałbym dać 19 z obowiązku, ale język mi mówi że na tyle to nie zasługuje, Mimo to jest to solidne, dobre, konkretne piwo, które bardzo polecam. Jest to chyba pierwsze w historii tego cotygodnika tak duże POZYTYWNE zaskoczenie. Żegnam się staropolskim NARA!
« Ostatnia zmiana: 2008-10-06 (Pon), 20:25 wysłana przez Durbik »

• +++++
« Odpowiedź #330 dnia: 2008-10-06 (Pon), 20:10 »
Bez obrazka?  :panic:

*edit*

nie było go chwile temu!  :drunk:

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #331 dnia: 2008-10-06 (Pon), 20:22 »
no imageshack mnie oszukuje za kazdym razem

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #332 dnia: 2008-10-10 (Pią), 21:11 »
No ten Okocim Ok Beer rzeczywiście solidne piwo. Często zdarza mi się je brać gdy obok same taterki, tyskie, warki czy też inne warki i (choć te lubisz) leszki.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #333 dnia: 2008-10-11 (Sob), 12:46 »
Steffek ma tu rację. W najbliższym sklepie, który mam (w tym samym bloku się mieści na dole) jest analogiczna sytuacja.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #334 dnia: 2008-10-12 (Nie), 19:32 »
dość oftopa, albowiem nadchodzi mój wyjazdowy przyjaciel - KSIĄŻ JASNE PEŁNE

Carslberg Polska, 4,5% alk.; ekstrakru nie podano, ale na oko niewiele - ok. 11%

CENA - na zdjęciu jest 1,75 - i to jest dobra cena - ale ja czesto kupuję taniej: 1,55 - 1,70... To świetna cena, bo quality = high

GORYCZKA - Ledwo wyczuwalna, tak jak to powinno być w piwie jasnym. Taka raczej rozlewająca się na języku, a nie podchodzaca do nosa, if ya know what I mean. Srogi plus

SŁÓD - jest. To piwo słodowe. Tu się rpzyczepiam, bo jest go trochę za dużo jak na klasyczne jasne piwo - czuć polepszacze, słodziki... No ale co zrobić.

POSMAK SPIRYTA - Minimalniuśki - ale jest. Piwo jest tanie to i musi coś być w nim źle. Własciwie to pewnie tylko mnie to przeszkadza, ale punkcik do tyłu. Tylko punkcik!

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - Piwo jest bardzo dobre. Oryginalny smak, taki... jakby nalewany z drewnianego naczynia? kolorek ciekawy, design puszki ze srogim mustangiem... no klasa po prostu. fundusz na zakup - minimalny.

OCENA W SKALI "1" DO "20" - 17 - troszkę odjęte za spiryta, troszkę za zbyt wiele słodu. Mimo to polecam bardzo gorąco.

kupilem toto ostatnio, bo zauwazylem. a ze recka byla zachecajaca to wyprobowalem. cena dobra. ale smak conajwyzej taki sobie. takie bardzo rozwodnione, prawie bez goryczki, a juz na pewno bez slodu.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #335 dnia: 2008-10-16 (Czw), 21:21 »
Pora na piwo. Praca w systemie 8h mnie wykańcza jak skurwysyn, dlatego jak każdy prol potrzebuję piwa po robocie. Dziś więc prolskie piwo -HARNAŚ

"Wpierw" jednak wiersz, as usual

"Twoja stara w lesie
szuka szczęścia w rowie
z tego jeden wniosek:
kurwa co się zowie!"

6%alk., ekstraktu nie podano. Carlsberg Polska again

CENA - 2,25. Dobra cena. Od razu mówię że pozytywnie się w tej recce będę się dziwił Harnasiowi in plus - od razu mówię że cena znośna bardzo bardzo.

GORYCZKA - druga nuta lekko, trzecia nuta - za dużo goryczy. Główny minus tego piwa tkwi tu właśnie: źle rozłożone akcenty, żal pl. Widoczny ten dziwny smak zbyt ghorzkich piw. Trudno, co zrobić. Ale i tak jest lepiej niż sądziłem, bo da się pić.

SŁÓD - nie jest przesłodowane, to na pewno. Ale nie jest i słodowe. Puste w 1 nucie, w drugiej pojawia się delikatny słód. Ciekawe, jak na piwo 6% to nawet niezłe połączenie jest. Co dziwne, ten alkohol większy niż w normalnych jasnych pełnych nie pcha się na afisz

POSMAK SPIRYTA - brak. BRAK!!!!!!!!!! Zdziwiłem się mocno. Zawsze uważałem Harnasia za KRULA GUWNA - niniejszym odszczekuję. Klasa lekko-średnia, nie będzie nigdy moim ulubionym, ale za spiryta jechać nie mogę.

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - repetio: odszczekuję niniejszym wszelkie kalumnie: HAU HAU KURWA! Bo nie jest zły harnaś. Albo polepszyli, albo też ja się spsiłem i łykam wszystko... chuj wie.

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 13 - wiele, oj wiele temu piwu brakuje do ideału. jendak otwierając puszkę myślałem 'oj bedzie poniżej 10' - mając na uwadze poprzednie doświadczenia z Harnasiem. Tymczasem... Nie jest tak najgorzej. Dalej jest to słaby trunek. Ale jak mnie od tej pory ktoś poczęstuje - to go nie zwyzywam już!
« Ostatnia zmiana: 2008-11-29 (Sob), 12:27 wysłana przez Durbik »

Offline Kokos

• Jesteśmy Debilem
  • ++
  • Positive!
« Odpowiedź #336 dnia: 2008-10-16 (Czw), 21:22 »
A ja szukam Buda w stolycy i nie mogę znaleźć... Dziwne..

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #337 dnia: 2008-10-17 (Pią), 18:02 »
Albo polepszyli, albo się spisłeś, albo ja się spisłem. Bo piłem w wakacje i smakowało mi jak... szampan, ostateczne napój piwopodobny, a nie piwo.
Ale fakt, sprytu zbytnio czuć nie było...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #338 dnia: 2008-10-17 (Pią), 20:02 »
szampan? szampan byłby raczej.. słodki. a co jak co, ale to nie było słodkie

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #339 dnia: 2008-10-19 (Nie), 12:42 »
Kupilem sobie ostatnio Żywe amberowskie. I musze przyznac, ze bardzo fajne. 6,2% ale wcale nie czuć, że tyle ma. Slodowe bardzo, gorycz leciutka. Dla mnie bomba.

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #340 dnia: 2008-10-19 (Nie), 14:01 »
Durbik> No właśnie to które piłem było słodkie... Ale jak to mówią w Kijowie "kij z tym!".

Keiran> O to to! Żywe to jest lux piwo. Obok Noteckiego jedno z moich ulubionych. Tylko sobie każą dość słono za nie płacić. W moich stronach 3,20 (i tak dość sporo), a w nie moich stronach (ale gdzie spędzam większość czasu) 3,80. 

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #341 dnia: 2008-10-22 (Śro), 18:45 »
Łukasz swego czasu - a raczej Łukaszowa konkubina - zakupiła paczkę LECHA FREE - przez pomyłkę oczywiście. jeden mi się dostał i z kornikarskiego obowiązku pisze parę słów. Ale nie będzie ani wiersza, ani szczegółowego opisu. Zaprawdę, powiadam wam : szkoda czasu na kurwiego syna

0,5%alk., ekstraktu nie podano [lol]. Kompania Piwowarska

CENA - patrzyłem dziś w żabce - 2,29 za puszkę 0,33l. Oceniajcie to jak chcecie, ja uważam że jak kogoś przypili na piwo 'nealko' to 2,29 to cena do przełknięcia

GORYCZKA - gorzkie cholerstwo. Na początku i w środku. Nie odważę się powiedzieć: NUTA.

SŁÓD - na końcu przesłodzone. Nie ma alkoholu, nie ma co tępić słodu. Zostaje posmak jak po 'wertels oryginał'. Minus długi jak moja pyta!

POSMAK SPIRYTA - hihi. No nie ma raczej, D'OOOOOOOOOOOOOH!

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - no uwaga jest taka: słowackie nealko jednak lepsze do tej pory są jeszcze niż nasze. To mimo fajnego designu puszki i jakiejś takiej user friendly otoczki - nie spełnia moich oczekiwań od piwa bezalkoholowego. Hm, a czy ja mam jakieś? Jak jest za darmo to mogę wypić. podobno działa jak napój izotoniczny...

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - NIE DOTYCZY - nie mogę porównywać piwa z niepiwem. Reddsy to piwo, zawierają alhokol i 97% piwa, reszta estry. Ale to nie zawiera alkoholu (poza ilością rozkładającą się rpzed trafieniem do krwioobiegu) i nie ma 97% piwa tylko zero.
« Ostatnia zmiana: 2008-10-22 (Śro), 19:19 wysłana przez Durbik »

• +++++
« Odpowiedź #342 dnia: 2008-10-22 (Śro), 18:58 »
kornikarski obowiązek, hihi  :drunk:

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #343 dnia: 2008-10-22 (Śro), 19:18 »
no mogłem zaznaczyć że to taki żart a nie literuwka!

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #344 dnia: 2008-10-23 (Czw), 22:49 »
user friendly otoczk
znaczy ze co, ze do buzi dobrze sie laduje albo gdzie indziej, bo nie rozumiem

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #345 dnia: 2008-10-24 (Pią), 06:53 »
no puszkę dobrze się maca, jest mała i poręczna, design matowy taki... dobre by to było marketingowo do jakiegoś piwa dobrego

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #347 dnia: 2008-10-26 (Nie), 17:23 »
mówiłem, quality broni się samo. dzięki za cynk sah!

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #348 dnia: 2008-10-26 (Nie), 22:37 »
Za bosmanem były: Tyskie i wrocławski Piast.
...no to wiele mówi o prestiżu tego konkursu.

A Bossman dobry, ale to inna bajka...

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #349 dnia: 2008-10-26 (Nie), 23:30 »
hihi, trzeba czytać między wierszami

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #350 dnia: 2008-10-27 (Pon), 20:09 »
Tia, jakby piwo przeznaczone na konkursy miało coś wspólnego z tym w butelkach dla plebsu...
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #352 dnia: 2008-11-11 (Wto), 20:46 »
Trwa właśnie koncert okolicznościowy w rocznicę odzyskania niepodległości. I TVP daje mi tu kurwa... Marylę Rodowicz jako alegorię Polski na sam początek! Na coś takiego muszę się napić... Dużo najlepiej, tak do porzygania. Ale mam tylko 1 piwo. Dziś więc DOCK

4,2%alk., ekstraktu nie podano. Royal Unibrew Polska [a konkretnie: Browar Łomża]

CENA - 1.55z! Tak!!!!!!! Tylko półtorej zeta. Bardzo, bardzo mocny plus. Jak ktoś zarabia ledwo 1300 miesięcznie jak ja, to jest argument nie dość że konieczny, to jescze wystarczający!

GORYCZKA - zero. Lol, w piwie jest zero goryczki. To bardzo lekki trunek, taki raczej - mamy całą noc z War In The Pacific, to kupujemy po 8 takich i jazda. Nie jest to koneserka, to na pewno.

SŁÓD - słodu też nie ma :) Cha cha cha lol! Rozzpierdala mnie to piwo. Jest słodkie jakby sje ktoś cukrem zaprawiał (całkiem możliwe), a słodu prawie nie czuć. Przedziwny dekokt.

POSMAK SPIRYTA - nie ma. Nie wiem skąd się bierze te 4,2% alkoholu, ale nie z zaprawiania. Może np oni ten żużel co zostaje w kadziach w których warzą się inne piwa po prostu przelewają parę razy wodą? Możliwe!

DODATKOWE UWAGI O SMAKU - słodkie piwo, na dłuższą metę nie do picia. Aaaale! 1,55zł! NIE MOŻNA OMINĄĆ! Polecam z tego względu. Za dychę można kupić 6 browarów! I jeszcze zostanie! Priceless

OCENA W SKALI OD "1" do "20" - 15 - gdyby kosztowało 2,30 np to dostałoby ok. 10. A tak konieczna jest ocena powyższa. To jak produkowanie samej piechoty w chujowych rtsach - do pewnego momentu taka taktyka daje radę! Więc dozo.
« Ostatnia zmiana: 2008-11-11 (Wto), 20:49 wysłana przez Durbik »

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #353 dnia: 2008-11-12 (Śro), 00:16 »
i pewnie gazowane niezgorzej niż woda mineralna z biedronki
« Ostatnia zmiana: 2008-11-12 (Śro), 22:48 wysłana przez Einnar »

• +++++
« Odpowiedź #354 dnia: 2008-11-12 (Śro), 01:32 »
CENA - 1.55z! Tak!!!!!!! Tylko półtorej zeta. Bardzo, bardzo mocny plus. Jak ktoś zarabia ledwo 1300 miesięcznie i jest alkoholikiem jak ja, to jest argument nie dość że konieczny, to jescze wystarczający!

Fixed.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #355 dnia: 2008-11-12 (Śro), 05:51 »
Niech i będzie że alkoholikiem, czasem myślę że to jednak prawda. Każdy jest czegośholikiem, jak patrzę na niektórych fanów konmsol, amigi czy gier o chodzieniu do przodu i strzelaniu z lasera, to alkoholizm jawi się w zaraz milszych barwach.

Ein: no słabo gazowane jest, nie tak jak woda z biedronki. Tzn nie wiem czy tamta woda też nie jest słabo, bo nie mam biedronki pod nosem, a wodę i tak piję z kranu.

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #356 dnia: 2008-11-12 (Śro), 12:05 »
o ,pierwszy raz widze a tak patrzac na nazwe to powinno wystepowac na nabrzezach trojmieskich

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #357 dnia: 2008-11-12 (Śro), 23:03 »
Hmmm, jak słabo to nawet warto może by spróbować. Piłeś taki wynalazek jak ASKANIA? Byłoby nawet takie do przełknięcia w sumie, gdyby nie to właśnie, że stężenie CO2 jest tam o niewiele mniejszym rzędzie wielkości co wody "Oaza" swego czasu (protip: pierwszy łyk po otwarciu butelki wyłaził nosem).

Offline Tremayne

• +
« Odpowiedź #358 dnia: 2008-11-12 (Śro), 23:56 »
Dock? Wchodzą siki, wychodzą siki. Tylko jak ktoś na prawdę potrzebuje.
prawonożny lewoskręt

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #359 dnia: 2008-11-13 (Czw), 05:49 »
Ja często p-p-p-p-ooooootrzebuję

Ein: wodę oaza znam! HC była - po otwarciu unosiła się taka niebieska mgła, stąd nazwa popularna: "MANA POTION"

Askanii nie piłem. Nie widziałem nigdzie tego browara, ale next time w specjalistycznym sklepie takim poszukam