Autor Wątek: enneagram  (Przeczytany 3346 razy)

Offline Saima

• DKMiści
  • +
enneagram
« dnia: 2007-11-07 (Śro), 12:17 »
Tym razem ja dodam test, bo jest całkiem interesujący. Może już kogoś nim skatowałam, bądź uraczyłam (skleroza nie boli), ale nie przypominam sobie, abym proponowała go kiedyś na forum szerszej gawiedzi.
Nie będę się rozpisywać na temat enneagramu, bo idea tegoż testu zawarta jest we wstępie na stronie. Do rzeczy:
enneagram
enjoy

tutaj poprzedni wątek
« Ostatnia zmiana: 2009-10-08 (Czw), 23:21 wysłana przez sah »
"Pod powierzchnią zmiennych zjawisk wszystko jest jednym"
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
enneagram
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-11-07 (Śro), 12:42 »
Wyszło mi 8w7 (Szef w Entuzjasta), dziwna sprawa bo nie ściemniałem w teście.
"Obvious with hindsight !"

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
enneagram
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-11-07 (Śro), 13:35 »
Zdaje się, że założyłem kiedyś temat z enneagramem i budził on mieszane uczucia. Wiadomo jednak, że ppk sceptyczniejsze od wszystkich żoneczek (o!).
To chyba jeden z lepszych testów pałętających się w sieci, ale nadal tylko sztywne reguły i nieprecyzyjne pytania. Z tego co pamiętam nie zawsze A jest przeciwieństwem (lub uzupełnieniem) B, co jest wadą poważną. Mimo tego - fajna zabawka, czasami nawet dająca adekwatne wyniki. Choć nieraz wręcz przeciwnie.
« Ostatnia zmiana: 2007-11-07 (Śro), 13:36 wysłana przez 386sx »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
enneagram
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-11-07 (Śro), 14:04 »
Przypominam sobie właśnie że już ten test robiłem kiedyś, chyba właśnie przez to, że tyś go zapodał tutaj.

Offline Koki

• +++++
enneagram
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-11-07 (Śro), 14:13 »
No pamiętam że był, emoeagram. Lwia część skończyła jako emo buce, wliczając mnie. Ale mogę se machnąć.

Czwórka ze skrzydłem pieć: 4w5 - "Włóczęga"

Skrzydło 5, daje czwórce introwertyczne zachowanie, odsuwanie się od innych, złożoną osobowość. Ta czwórka może być intelektualistką ale posiada wyjątkową głębię uczuć. Jest otwarta na duchowe i estetycznie doznania. Znajduje wiele znaczeń dla prawie wszystkich zdarzeń. Może posiadać silną potrzebę i umiejętność aby realizować się artystycznie. Samotnik, wygląda tajemniczo i jest trudna do "rozszyfrowania". Do świata zewnętrznego podchodzi z rezerwą, ale wewnętrznie bardzo go przeżywa. Gdy się w końcu otwiera, to bardzo gwałtownie i całkowicie, bez żadnych oporów.
W stresie, 4w5 bardzo łatwo popada w alienację i depresję. Wiele czwórek z tym skrzydłem ma odczucie zupełnej inności, jakby pochodziły z innej planety. Narzeka na swój obecny los, wspomina i przeżywa wiele razy zdarzenia z przeszłości. Dość często ma posębne oblicze, odsuwa się od innych z uczuciem zawiedzenia lub poczuciem wstydu. Żyje we własnym świecie bólu i straty. Może mieć bardzo chorą duszę, wyobrażać sobie i interesować się własną śmiercią.

No i masz, a nie mówiłem? emoeagram. Nawet jeżeli trochę trafisz, to opiszą cię jako ostatniego bucefała. Spierdalać
« Ostatnia zmiana: 2007-11-07 (Śro), 14:14 wysłana przez Koki »

Offline Saima

• DKMiści
  • +
enneagram
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-11-07 (Śro), 14:34 »
No nic. Trzeba kuć.
"Whatever women do they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult." Charlotte Whitton

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
enneagram
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-11-07 (Śro), 14:35 »
j.w. 4w5 czyli emo
czyli tak samo jak jakieś pół roku temu

Słynne czwórki ze skrzydłem pięć: Vincent van Gogh, Kurt Cobain, Edgar Allan Poe, Johnny Depp, Bob Dylan, Ingmar Bergman

Co jest trudne w byciu czwórką

* doświadczanie mrocznych nastrojów, odczucia pustki i tęsknoty
    * odczuwania wstrętu do siebie i poczucia wstydu, wierzenia, że nie zasługuję na miłość
    * odczuwania winy gdy zawiodę innych
    * odczuwanie zranienia lub bycia zaatakowanym gdy ktoś mnie nie zrozumie
    * poczucia bycia porzuconą
    * odczucia tęsknoty za tym czego nie mam
« Ostatnia zmiana: 2007-11-07 (Śro), 14:45 wysłana przez Pumbus »
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
enneagram
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-11-07 (Śro), 15:11 »
Siódemka ze skrzydłem osiem: 7w8 - "Realista"

Gdy jest zdrowa, siódemka ze skrzydłem 8 jest często chojna, towarzyska i wylewna. Ma skłonność do bycia wyjątkowo lojalną wobec przyjaciół, zwłaszcza do tych z podtypem socjalnym. Zagorzale broni tych, na których jej zależy. Może wydawać się głośna i niesforna, choć niektóre 7w8 są bardziej grzeczne i dowcipne. Lubi różne uroczystości, opowieści, kawały, jedzenie, podróże. Generalnie ma silne poczucie własnej wartości i zawsze stara się osiągnąć to czego chce. Ma talent do robienia czegoś z niczegoś. Zazwyczaj dzieli się z innymi tym co ma, chce by wszyscy doceniali jej poczucie obowiązku i szeroki zakres zainteresowań.
Gdy 7w8 jest w stresie, może stać się wymagająca, okazywać samolubną niecierpliwość i narcyzm. Gdy chce coś, to chce tego natychmiast. Agresywna, chce szybko zrobyć pieniądze, materialną pozycję i status. Może domagać się od innych, aby inni mówili jej to sama chce usłyszeć. Często jest perfekcjonistą. Moralizuje innych choć sama jest nieodpowiedzialna. Posiada amnezję na obietnice dawane z potrzeby chwili. Ma szczególną trudność z wiernością małżeńska.

Słynne siódemki ze skrzydłem osiem: Jack Nicholson, Anthony Quinn, Michael Caine, Clark Gable, Barbra Streisand, Joan Collins.

generalnie ten test to takie psychologiczne pierdolenie, odpowiedzi sa kiepsko rozpisane, czesto nic nie pasuje.

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
enneagram
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-11-07 (Śro), 19:24 »
niech ktoś poszuka starego tematu może i doklei

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
enneagram
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-11-07 (Śro), 19:32 »
7w6 - entuzjasta, lojalista

A razem: KOMIK (lol)
« Ostatnia zmiana: 2007-11-07 (Śro), 19:33 wysłana przez Durbik »
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
enneagram
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-11-07 (Śro), 20:54 »
Trójka ze skrzydłem cztery: 3w4 - "Profesjonalista"

Trójka z tym skrzydłem, może mniej zwracać na to jaki wizerunek prezentuje innym, lub ten wizerunek może być bardziej subtelny. Bardziej zwraca uwagę na to jak sama widzi ten wizerunek. Skrzydło cztery daje trójce nieco introwertyzmu, nie co głębszy wgląd na to kim się jest, a nie kogo się innym pokazuje. Może oceniać się bardziej na poziomie własnych dokonań artystycznych i socjalnych, a nie tylko niepopartym niczym wizerunkiem. Skłonność rywalizacji z innym, jest przesłaniana przez rywalizację ze sobą. Trójka chce być lepsza dla własnej satysfakcji. Zdrowe skrzydło daje motywację do pracy nad samym sobą. Nadal lubi wyzwania i rywalizacje ale praca dla innych staje się znacznie ważniejsza.
Gdy trójka z tym skrzydłem jest w stresie, zadręcza się z powodu niepowodzeń lub niekorzystnego wizerunku. Staje się też zarozumiała, zaczyna innych oskarżać o bycie "prostego stanu" skoro nie doceniają tego co trójka robi. Bez sensu zaczyna konkurować z innymi aby udowodnić swoją wyższość. Może też zachowywać się snobistycznie, naśladując sposób życia innych pragnąc zaimponować grupie osób, która jej imponuje. Prywatnie, może popadać w dramatyzowanie i zwątpienie. Niestabilne emocje i częste zmiany nastrojów.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
enneagram
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-11-07 (Śro), 21:07 »
Przyznaj, że sobie to wybrałeś z listy, a nie że test rozwiązałeś i tak ci wyszło :)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
enneagram
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-11-07 (Śro), 21:16 »
Staje się też zarozumiała, zaczyna innych oskarżać o bycie "prostego stanu" skoro nie doceniają tego co trójka robi. Bez sensu zaczyna konkurować z innymi aby udowodnić swoją wyższość.

Nie, test prawdziwy jakby

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
enneagram
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-11-07 (Śro), 21:19 »
Właśnie.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
enneagram
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-11-08 (Czw), 02:28 »
8w7 (szef w entuzjasta)
Nie jestem przekonany do wyniku.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline morgurth

• ++
enneagram
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-11-08 (Czw), 14:17 »
mnie wyszlo
01d

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
enneagram
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-11-08 (Czw), 18:02 »
To oznacza: 'jesteś stary i się nie nadajesz już', niga

• +++++
enneagram
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-11-08 (Czw), 18:18 »
2z2
« Ostatnia zmiana: 2007-11-08 (Czw), 18:19 wysłana przez Sashh »

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
enneagram
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-11-08 (Czw), 18:23 »
5w6
szukaj mnie tam gdzie pieprz rośnie
Modest

Offline sah

• Administrator
  • ++++
enneagram
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-11-09 (Pią), 17:49 »
Dobrze że ten temat wraca, bardzo fajny test.

http://forum.ppk.webd.pl/index.php?showtopic=4326

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
enneagram
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-11-10 (Sob), 11:28 »
tak jak ostatnio 7w8

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
enneagram
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-11-10 (Sob), 11:45 »
Kiedyś miałem czyste 5, teraz 5w4, w sumie piątka tak czy tak, zmianę można wytłumaczyć rozrzutem testu.

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
enneagram
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-11-13 (Wto), 12:10 »
7w6. A kiedyś byłem skrytym emo...
I chuj.

Offline Saima

• DKMiści
  • +
enneagram
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-11-13 (Wto), 13:02 »
Jeszcze dwa lata temu byłam 4w5, a parę dni temu z moich odpowiedzi wynikało, że jestem 7 (entuzjasta?!).

Offline sah

• Administrator
  • ++++
enneagram
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-11-15 (Czw), 00:31 »
no, tym razem wyszło trochę inaczej

Piątka ze skrzydłem cztery: 5w4 - "Obrazoburca"

Różnica między skrzydłami 4 i 6 w piątkach, jest taka sama jak między sztuką i nauką. Skrzydło cztery, daje piątce zmysł abstrakcyjny oraz intuicyjny odcień myślom, tak jakby piątka myślała za pomocą geometrycznych kształtów zamiast myśleć słowami lub realnymi obrazami. Piątka ze skrzydłem 4 może być artystycznie utalentowana i doświadczać emocjonalnych nastrojów jak czwórka. Połączenie intelektualnej i emocjonalnej wyobraźni. Ceni sobie świat filozofii i pięknego konstruowania myśli. Najlepszym dla niej światem jest połączenie umysłowych horyzontów i estetyki. Połączenie ciekawości i wrażliwości na odbiór z potrzebą tworzenia własnej unikalnej wizji.
Gdy 5w4 jest w stresie, wydaje się być jakby nieobecna, gdy jest o coś spytana, odpowiada szeptem. Jej zachowanie oscyluje pomiędzy chęcią odosobnienia, a przypływami przyjacielskiej troski. Może stać się nieuchwytna, niedostępna i abstrakcyjna. Zachowuje się jakby znajdowała się wewnątrz swojej kuli izolującej ją od świata. Czasem odnosi się wrażenie nieznacznego wywyższania się ponad innych. Wizerunek "nieobecnego profesora" dobrze opisuje piątki z tym skrzydłem. 5w4 jest niezwykle wrażliwa na otoczenie i uczucie zbytniej nadopiekuńczości innych. Bardzo przewraźliwiona na krytykę. Może bardzo wolno powracać do siebie po traumatycznych przeżyciach. Typowymi pułapkami dla 5w4 są izolowanie się i popadanie w melancholię oraz depersje o podłożu egzystencjalnym.

Słynne piątki ze skrzydłem cztery: Agatha Christie, Albert Einstein, George Lucas, David Lynch, Samuel Beckett, Stanley Kubrick, Stephen King, Freidrich Nietzsche.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
enneagram
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-11-15 (Czw), 00:48 »
Jesteś jak George Lucas, czyli Jar-Jar ci się podoba.

Offline Koki

• +++++
enneagram
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-11-15 (Czw), 07:45 »
No to żeś teraz sah dodrobił... piździe uszy

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
enneagram
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-11-19 (Pon), 09:35 »
Ale jesteś tez jak stefan king, więc masz końską szczękę i wszyscy myślą że piszesz horrory bo ich oszukałeś

Offline _lili_

• +
enneagram
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-11-21 (Śro), 12:58 »
4w5 niby. Z czescia nawet bym sie zgodzila, ale z ta depresja, posepnym obliczem i wlasnym swiecie bolu i straty to troche przegieli  :blink:

Swoja droga odpowiedzi na pytania sa fatalne. Czesc jakby sie powatarza, wiele nie ma ze soba nic wspolnego (ani sie nie uzupelniaja ani nie sa przeciwienstwem jak tu ktos juz wczesniej powiedzial). Jedyne co mogloby chociaz troche wyobronic ten test, to ewentualna trafnosc wynikow, bo same forma i tresc sa do pupy.