Autor Wątek: Komunikatory internetowe  (Przeczytany 24098 razy)

Offline xxx

• ++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #120 dnia: 2003-11-12 (Śro), 16:16 »
Mnie emil dzisiaj namówił na konekta.
I od dziś będę używał tylko niego. Trochę zajęła mi konfiguracja, ale potem było już z górki :). Jest to wersja beta a bije gg o głowę.                    

Offline Daarth

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #121 dnia: 2003-11-13 (Czw), 22:15 »
no wlansie:) nawet emotki mam :) chociasz o niech nie marzylem i wlasciwie sa zbedne :).  Aniech pozniej bedzie jabber i ICQ. zyc nie umierac :D konnekt rulz no i jeszcze kbot.                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #122 dnia: 2003-11-14 (Pią), 11:13 »
a tam. Miranda IM to jest potega. mnostwo opcji, mnostwo rzeczy do grzebania, mnostwo mozliwosci. polecam.                    

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #123 dnia: 2003-11-14 (Pią), 12:15 »
Tylko po co komu tyle opcji w komunikatorze? Komunikator IMO powinien być maksymalnie prosty w obsłudze. Mnóstwo rzeczy do grzebania to powinna mieć przeglądarka :wink:                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Paweł Romanowicz

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #124 dnia: 2003-11-14 (Pią), 12:22 »
Ale Mirka jest prosta w obsłudze. Sam wybierasz, jak bardzo chcesz ją skompliować, czy raczej ile opcji jest Tobie potrzebnych w komunikatorze.                    

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #125 dnia: 2003-11-14 (Pią), 13:04 »
Może i jest prosta, ale trzeba się przyzwyczaić do niej. Zainstalowałem ją kiedyś na próbę i nie mogłem się połapać jak się tego używa :wink: . Zresztą Konnekt ma wszystko, czego mi trzeba, z wyjątkiem obsługi Jabbera, która jest planowana. No, ma jeszcze tą wadę, że nie jest opensource, ale to nie jest wielka wada.                    
w stanie spoczynku

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #126 dnia: 2003-11-14 (Pią), 13:20 »
Olhado --] czesciowo jest OpenSource, przeciez udostepniono Software Developers Kit... a ze trzeba znac C++ to juz inna sprawa :D                    

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Paweł Romanowicz

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #127 dnia: 2003-11-14 (Pią), 13:22 »
Otóż Mirka włąsnie obsługuje i Jabbera i posiada Open Source.                    

Offline mucika

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #128 dnia: 2003-11-14 (Pią), 15:05 »
ja uzywam GG czasem ICQ , Tlena mialem i mam dalej ale jakos tak nie przyciagnal mnie , jestem za bardzo przyzwyczajony do GG.pozatym reszta dla mnie jest zbyt  skomplikowana :D
ps ostatnimi czasy sasiad przekonuje mnie do Jabbera ,hmm moze sie przezuce ??:P                    
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #129 dnia: 2003-11-14 (Pią), 16:17 »
No, ma jeszcze tą wadę, że nie jest opensource, ale to nie jest wielka wada.
hehe, a wydawało mi się, że kiedyś byłeś orędownikiem OpenSource. ;P
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline ble

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #130 dnia: 2003-11-14 (Pią), 17:11 »
Jest nadal. \"Czytanie ze zrozumieniem\",  sie kłania :)                    

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #131 dnia: 2003-11-14 (Pią), 18:18 »
No, ma jeszcze tą wadę, że nie jest opensource, ale to nie jest wielka wada.
hehe, a wydawało mi się, że kiedyś byłeś orędownikiem OpenSource. ;P

No przecież napisałem, że to wada. Nie jest wielka z mojego punktu widzenia, bo nawet jakby kod był dostępny, to i tak bym sobie go sam nie kompilował, tylko ssał gotowce, bo mi szkoda czasu na to :P                    
w stanie spoczynku

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #132 dnia: 2003-11-14 (Pią), 18:37 »
Co wy tam wiecie... sam Konnekt to ledwie szkielet - smsy, gg, emoty, dźwięki - wszystko jest przez wtyczki. Wtyczek robić nikt nikomu nie broni, ich mechanizm jest właśnie open source - i tak zainteresowanie projektem jest niestety małe. Jakoś nie widać tej rzeszy programistów żądnych kodu, wszyscy co narzekają na to że K. nie jest o.s. sami nie umieliby sklecić nawet wygaszacza ekranu.

A Miranda jest brzydka i jak dla mnie raczej niewygodna. Poza tym z tego co czytałem na jej forum ma problemy z tak elemenarnymi rzeczami jak \'ukryj status przed nim\' itp. Jej pałer polega raczej na obsłudze multum sieci - których zresztą i tak nikt nie potrzebuje. ;)                    

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #133 dnia: 2003-11-14 (Pią), 20:26 »
Sah =] ależ mi otwarty kod nie jest potrzebny do tego, żeby sobie Konnekta przerabiać. Tu chodzi o ideologię trochę. Skoro twórcy DARMOWEGO programu nie chcą ujawnić jego kodu, to wygląda to tak, jakby coś ukrywali. Wiem, że to paranoidalne podejście, ale dużo gadałem z ludźmi, którzy wszystko, co mają zainstalowane na kompie, sami sobie kompilują i znają to na wylot. Opensource to ideologia, to styl życia :wink:  :)                    
w stanie spoczynku

Offline mucika

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #134 dnia: 2003-11-26 (Śro), 20:12 »
a aktualnie używam Tlena , nawet nie jest tak źle jak myślalem , aha i nie myślcie, że tak bez przyczyny sobie to zmieniłem , po prostu GG mi się zwaliło i  nie miałem wyjścia .
Możecie mi polecić jakiś fajny komunikator dla początkującego ??  :D  :D                    
Członek BBC !:) !!!  
MUCIKA IS DA FREAKA !!!!!!!!!!!!:P

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #135 dnia: 2003-11-26 (Śro), 23:09 »
co to znaczy \"zwaliło się\"? nie możesz zainstalować ponownie? GG używa mnustwo ludzi i nie widze potrzeby stosowania innych komunikatorów
bo po co mi coś co ma open source, jeśli z tego najprawdopodobniej nie skorzystam? a jak skorzystam, to za rak, czy dwa...                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #136 dnia: 2003-11-27 (Czw), 00:30 »
Pumbus =] tu o ideologię chodzi. Tak naprawdę nie wiesz co twórcy GG tam napakowali. A oni nigdy nie udostępnią kodu, bo pierwsze, co by ludzie zrobili, to wywalili reklamy (i tak to robią wtyczkami, ale to nie to samo). Jak ktoś udostępnia kod aplikacji, to znaczy, że nie ma nic do ukrycia.                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #137 dnia: 2003-11-27 (Czw), 00:50 »
(chyba) wszystki systemy operacyjne oprucz linuksa działają bez open source
i jakoś nikt im tego nie zarzuca                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #138 dnia: 2003-11-27 (Czw), 12:46 »
jakoś nikt im tego nie zarzuca

:shock2:  :shock2:  :shock2:

No jak to im nie zarzuca? Jednym z głównych zarzutów Linuksowców przeciwko Windows jest to, że jego kod źródłowy nie jest jawny.                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #139 dnia: 2003-11-27 (Czw), 15:28 »
a kod innych systemów niż windows?
nie ograniczajmy się tylko do windoswa i linuksa

|| jak nie liczą? na rynku serwerów się liczą
\\/ zwaszcza, że większość, to systemu UNIXowe                    

Offline Olhado256

• +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #140 dnia: 2003-11-27 (Czw), 15:50 »
Nie wiem jak jest z FreeBSD, kod MacOS nie jest jawny, a inne systemy (typu QNX, czy Solaris) i tak się praktycznie nie liczą. Zresztą skończmy ten offtop, bo on do niczego nie prowadzi :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline Daarth

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #141 dnia: 2003-11-29 (Sob), 22:49 »
uprzejmie zawadamiam ze konnekt posiada juz obsluge jabbera. na razie wtyczka jest w wersji testowej ale dziala                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #142 dnia: 2003-11-29 (Sob), 22:53 »
Co za tym idzie niedługo K. będzie obsługiwał transporty - icq, aim... Po co komu Miranda? ;)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #143 dnia: 2003-11-30 (Nie), 10:31 »
ładnie wygląda, zajmuje mało zasobów, ma świetny zestaw opcji i całkowicie spełnia moje potrzeby - powody wystarczające.                    

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #144 dnia: 2003-12-11 (Czw), 12:38 »
podobno te transporty juz sa obslugiwane, tylko czy ktos moze mi powiedziec jak je obslugiwac? :]                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #145 dnia: 2003-12-11 (Czw), 13:37 »
Trzeba je ustawić w jakimś innym komunikatorze jabberowym, pewnie Miranda będzie ok. ;) No i trzeba się upewnić że serwer je obsługuje.                    

ArbaaL

• Gość
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #146 dnia: 2003-12-13 (Sob), 19:55 »
a tam. Miranda IM to jest potega. mnostwo opcji, mnostwo rzeczy do grzebania, mnostwo mozliwosci. polecam.

zgadzam sie. Miranda ma pluginy do kazdego chyba komunikatora, poza tym jest bardzo rozbudowana i funkcjonalna.                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #147 dnia: 2003-12-16 (Wto), 14:44 »
A ta wasza Miranda obsługuje np. opisy statusów pod kontaktami? SSL w GG? Możecie sobie wstawić obrazek w oknie rozmowy?                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #148 dnia: 2003-12-18 (Czw), 02:34 »
oczywiście że obsługuje (opisy nie są \"pod\" ale jak najedziesz kursowem to się pojawia hint z wieloma ciekawymi rzeczami o userze)... z wyjątkiem obrazka (choć pewnie taki plugin gdzieś jest, od cholery tych pluginów), bo też i nie widzę żadnej pozytywnej cechy wstawiania jakichkolwiek obrazków do rozmowy - rozmowa to tekst i tylko tekst; i tak powinno pozostać.
sah jak chcesz to nawet możesz sobie przez IRC mirandą pogadać...                    

Offline Daarth

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #149 dnia: 2003-12-18 (Czw), 07:29 »
Sah chyba sie nie uda Waste\'a przekabacic na Konnekta :| szkoda...  no ale co kto lubi. mnie osobiscie miranda nigdy sie nie podobala a mialem ja przez jakis czas. jednak wtedy wrocilem spowrotem do normalnego gg a to nie najlepiej swiadczy o komunikatorze jesli hcodzi o moja skromna osobe. moze teraz jest inaczej (to bylo jakies 1,5 roku temu)                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #150 dnia: 2003-12-18 (Czw), 10:29 »
buhahaha nie rozśmieszaj mnie. to że ty wróciłeś do gg świadczy nienajlepiej o aplikacji? ~^____^~

półtora roku dla mirandy to niemalże eony. poza tym \"szkoda\"? ja tam żadnej szkody nie widzę. hie hie hie. ;}                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #151 dnia: 2003-12-18 (Czw), 12:34 »
oczywiście że obsługuje (opisy nie są \\\"pod\\\" ale jak najedziesz kursowem to się pojawia hint z wieloma ciekawymi rzeczami o userze)...

:roll: No Konnekt też obsługuje tipa - póki co, bo za jakiś czas będzie wyglądać mniej więcej tak:

z wyjątkiem obrazka (choć pewnie taki plugin gdzieś jest, od cholery tych pluginów), bo też i nie widzę żadnej pozytywnej cechy wstawiania jakichkolwiek obrazków do rozmowy - rozmowa to tekst i tylko tekst; i tak powinno pozostać.

Ale wstawiony obrazek może być zdjęciem np. twojej dziewczyny - wtedy przełączając się między dziesięcioma okienkami możesz szybko zorientować się które okienko jest które. No i względy estetyczne.

sah jak chcesz to nawet możesz sobie przez IRC mirandą pogadać...

Ale po co mi to? Od irca mam mirca, ty od irca masz irssi - jaką pomocą jest plugin którego i tak nie potrzeba? Przez icq możesz gadać w Konneckie już teraz (tylko musisz ustawić transport w jabberze na innym kliencie).                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #152 dnia: 2003-12-18 (Czw), 15:13 »
nie, ostatnio nie mam dobrego shella, więc też używam mIRC. ;]
ale moim zamierzeniem było pokazanie mnogości rozwiązań dotyczących mirandy. nota bene nie mam nic przeciwko konnektowi, po prostu lubię mirandę, nie bezpodstawnie i nie przepadam jak mi ktoś z politowaniem twierdzi, że jestem tak ślepy na wszystko inne, że nie ma co ze mną rozmawiać.
tooltip zdecydowanie bardziej mi odpowiada, niż podpisy pod nickami. ale z tym obrazkiem to mnie zaskoczyłeś. o co właściwie chodzi? myślałem, że masz na myśli wstawianie obrazka w tekst wiadomości, a ty coś piszesz o okienkach... przecież okienko mojej dziewczyny jest podpisane jej nickiem, to jak mam się nie zorientować...? ^^;                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #153 dnia: 2003-12-18 (Czw), 15:22 »
nie, ostatnio nie mam dobrego shella, więc też używam mIRC. ;]
ale moim zamierzeniem było pokazanie mnogości rozwiązań dotyczących mirandy. nota bene nie mam nic przeciwko konnektowi, po prostu lubię mirandę, nie bezpodstawnie i nie przepadam jak mi ktoś z politowaniem twierdzi, że jestem tak ślepy na wszystko inne, że nie ma co ze mną rozmawiać.

Cóż, nikt nie lubi... I Miranda i Konnekt mają swoje zalety i wady, co komu pasuje bardziej.

tooltip zdecydowanie bardziej mi odpowiada, niż podpisy pod nickami. ale z tym obrazkiem to mnie zaskoczyłeś. o co właściwie chodzi? myślałem, że masz na myśli wstawianie obrazka w tekst wiadomości, a ty coś piszesz o okienkach... przecież okienko mojej dziewczyny jest podpisane jej nickiem, to jak mam się nie zorientować...? ^^;

No nie wiem, to zależy też od ikspekowego tematu... Mi się zdarzało mylić okienka. Teraz też się zdarza, ale rzadziej.

Chodziło mi dokładnie o wstawienie obrazka w *tło* okna, tak jak tutaj. Wyglądają inaczej, prawda?                    

Offline Daarth

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #154 dnia: 2003-12-18 (Czw), 15:41 »
buhahaha nie rozśmieszaj mnie. to że ty wróciłeś do gg świadczy nienajlepiej o aplikacji? ~^____^~
półtora roku dla mirandy to niemalże eony.

dla mojej skromnej osoby tak. inna rzecz ze to jest wyznacznik tylko dla mnie i raczej dla nikogo innego. inna rzecz ze masz racje co do czasu. teraz to jest na pewno zupelnie co innego.

poza tym \\\"szkoda\\\"? ja tam żadnej szkody nie widzę. hie hie hie. ;}

ano szkoda :twisted: jakby ktos taki ja Waste sie przesiadl na konneta... :D rotfl

a tak wogle to Sah kiedy maja byc te obrazki?? w wersji 105? czy tez w kolejnym cyklu wydawniczym( patrz wakacje :D )                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #155 dnia: 2003-12-18 (Czw), 18:35 »
myślę że zaraziłby całą sieć i odtąd konnekt byłby synonimem trądu. ;]                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #156 dnia: 2004-01-08 (Czw), 10:13 »
krótka rozprawka: \"dlaczego gg to syf\".
miłego czytania.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #157 dnia: 2004-01-08 (Czw), 19:36 »
A co to ten zahadum jest i po co mi to?                    

Offline Daarth

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #158 dnia: 2004-01-09 (Pią), 09:17 »
Wtyczka umożliwia ustawianie danego statusu (także statusu opisowego) dla danej osoby z twojej listy kontaktów (tylko tlen) np. dla Nowaka możemy być niewidoczni, a dla reszty widoczni i na odwrót :] poza tym umożliwia ukrywanie się przed użytkownikami GG / podaje ich IP (jesli jest dostępny)
Synchronizacje stanow GG z tlenu na GG którą da się ustawić:P
filtrowanie wiadomości zawierających określone słowa (filtr anty-spamowy), strażnika anty-klikadełkowatego, tryb Single-Chat-Mode umożliwiającego używanie tylko jednego okna chata zamiast wielu, powiadomienia SMS o dostępności wybranych ludzi, czy przesylanie wiadomości na SMS, metakontakty mogące grupować kilka kontaktów w jeden...
Wersja: 0.9.5.0   wiecej na http://www.tlen.vel.pl/                    

Offline balky

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #159 dnia: 2004-01-09 (Pią), 12:41 »
a może coś takiego: Poprostu.net?

sam używam gg+pgg (bardziej dlatego, że używają go moi znajomi, niż dlatego, że jest najlepszy - trochę bym pozmieniał) i icq, bo jest globalny :)                    
But though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light

°

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #160 dnia: 2004-01-09 (Pią), 14:22 »
krótka rozprawka: \"dlaczego gg to syf\".
miłego czytania.

Lol - przerzucam się na Tlena albo Konnekt :)                    
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #161 dnia: 2004-01-10 (Sob), 20:24 »
[18:46:56] Pamix set new topic: \\\"Przepraszamy za kłopoty z dostępem do serwerów Gadu-Gadu w dniach 10-11 Stycznia 2004, które moga nast?pić ze względu na prace przy wprowadzanie nowego systemu taryfikacji. Od poniedziałku (12.01) serwery Gadu-Gadu będą już całkowicie stabilne. Od poniedziałku 12.01.2004 uruchomienie dostępu do Gadu-Gadu na kolejne 30 dni nastąpi 15 sekund po wysłaniu SMS o tre?ci #twój_numer_GadyGadu#\\\" na numer 7955\\\" (Pamix)

Takie info krazy po mojej sieci lokalnej... czy to prawda zobaczymy juz pojutrze                    

Offline _lili_

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #162 dnia: 2004-01-10 (Sob), 20:52 »
:shock2:
yyyy....
 przepraszam, a gdzie mozna sie zglosic po zwrot kosztow? :D                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #163 dnia: 2004-01-10 (Sob), 21:17 »
Ke???
Płacić za GG NIGDY!!!!!                    

Offline Steffek

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #164 dnia: 2004-01-10 (Sob), 21:24 »
To chyba sciemy. A zreszta... mam tlena i zwisa mi to :D Moge sobie gadac z ludzmi z gg, a jak oni nie chca placic to neich ida na tlena.                    

Offline RioT

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #165 dnia: 2004-01-10 (Sob), 21:42 »
E Steffek no nie bo nie będziesz mógł się zalogować do systemu GG więc nawet jak byś miał mirandę konnekta czy cokolwiek innego to nic z rozmów z ludźmi z GG nie pogadasz!!                    

Offline sah

• Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #166 dnia: 2004-01-10 (Sob), 21:53 »
Plota napewno. A nawet jeśli - to leję na to, jak komuś zależy zeby pogadać ze mną to niech sobie zainstaluje coś jabberowego, o.

edit: patrzcie na to:

Sieć Jabber w Tlenie !!
Dziś ukazała się wersja beta wtyczki umożliwiającej kontakt z serwerami Jabber - wtyczka nazywa się Żaba.Tym samym Tlen umożliwia kontakt z dodatkowymi 10 milionami użytkowników, którzy na co dzień korzystają z klientów Jabber\'a. Autorem wtyczki jest Kaworu. Wtyczka ma status beta, więc nie wiadomo jak się zachowa na danym komputerze :]

http://tlen.vel.pl/                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #167 dnia: 2004-01-11 (Nie), 00:42 »
hm... może się jabber powoli rozrasta. może wreszcie jakiś sensowny komunikator open source będzie górą? życzę mu tego z całego serca. ;>                    

Offline RioT

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #168 dnia: 2004-01-11 (Nie), 00:54 »
No, a ja sądzę, że z tym będzie jak z nalotami :D                    

Offline Jarko

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #169 dnia: 2004-01-11 (Nie), 01:24 »
Dla mnie ta informacja krążąca gdzieś po sieci nie jest nic warta do momentu aż nie znajdę jej na stronie gadu gadu. Osobiście uważam takie info za totalny wałek mający na celu wyciągnąć kasę od idiotów. Lecz kto wie, poczekamy do poniedziałku i się zobaczy.
Uważam także że był by to nierozważny krok ze strony producenta gg zważywszy na to że jest alternatywa dla gg i przyzwyczajenie nie będzie miało tu znaczenia i ludzie bardzo szybko przenieśli by się gdzie indziej.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #170 dnia: 2004-01-11 (Nie), 01:51 »
wiadomosc bylaby super z punktu widzenia uzytkownika alternatywnego komunikatora, ale tez sadze, ze to walek, gdyby mieli wprowadzic oplaty, to GG lezaloby do poniedzialku :D                    

Offline Jarko

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #171 dnia: 2004-01-11 (Nie), 17:14 »
Patrzcie tutaj na samym dole
http://www.adnet.pl/opis.pl?searchString=*...=*/*/*/ga&id=20
jeśli teraz mi  ktoś napisze że gg będzie płatne to chyba go obsikam ze śmiechu
A jeśli ktoś chce koniecznie wydać 9PLN +VAT to polecam moje konto i też sprawie że gg będzie wam działało.

Pozdrawiam                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline RioT

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #172 dnia: 2004-01-11 (Nie), 18:36 »
No to ja powiem tak, osoba która to rozesłała poprostu nabije sobie swoje konto na ogromne sumy. Bo na pewno znajdzie się wielu takich którzy wyślą tego SMS\'a za 9 złotków!
Tak przy okazji linek
http://www.hotnews.pl/index.php?d=technika&art=9

==============
[Edit]
Dostałem coś takiego od kumpla na GG

to dostalem odpomocy technicznej gadu-gadu:

Witam.  Chciałbym  poinformować,  że  rozsiewane  przez  nasz  program
plotki, jakoby problemy techniczne w dniu 10 stycznia były spowodowane
przystosowaniem  serwerów  do taryfikacji opłat są NIEPRAWDZIWE. Nigdy
nie  zamierzaliśmy  i nie zamierzamy wprowadzić opłat za korzystanie z
programu  Gadu-Gadu.  Prosimy zatem nie rozsyłać dalej tych całkowicie
bezsensownych łańcuszków na ten temat. Zalecamy również nie rozsyłanie
ŻADNYCH łańcuszków, gdyż w 99% wszystkie zgromadzone tam informacje są
nieprawdziwe, a zwrot zachęcający do przesyłania dalej tylko dodatkowo
obciąża nasze serwery.

Proszę  też  wziąć pod uwagę, że absolutnie nigdy nie informowaliśmy i
nie   będziemy  informować  naszych  użytkowników  poprzez  łańcuszki.
Jedynymi  wiążącymi  komunikatami  są te wyświetlane na naszej stronie
internetowej lub w postaci wiadomości systemowej.

--  
Pozdrawiam, ||  mailto:tech@gadu-gadu.pl
Karol Jarus || Customer Relations Manager

Offline ble

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #173 dnia: 2004-01-11 (Nie), 19:30 »
Jest może wtyczka dla konnekta, która umożliwia połączenie się z Tlenem?                    

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #174 dnia: 2004-01-11 (Nie), 19:37 »
ble --> jeszcze nie ma, prace nad nia trwaja                    

Offline ble

• +
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #175 dnia: 2004-01-11 (Nie), 19:55 »
No to muszę poczekać. Używałem konnekta, nawet mi się podobał, ale sie moi znajomi na tlena przesiadają, więc póki co mam Tlena.                    

Offline Emill

• +++
Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #176 dnia: 2004-01-11 (Nie), 19:59 »
Ja uzywam jednoczesnie K. i Tlena :D Normalnie gadam przez Konnekta, w Tlenie GG wogole sobie nie konfigurowalem i wszystkie pady serwerow GG mam w.... :P                    

Offline Greybrow

• DKMiści
  • ++
  • no way
Odp: Komunikatory internetowe
« Odpowiedź #177 dnia: 2010-08-03 (Wto), 16:00 »
Znowu trafiłem przypadkiem na WTW http://wtw.k2t.eu/
Kiedyś dawno temu zainstalowałem i jakoś tak wyleciał od razu.
Teraz jest wersja 2 i działa to nieźle.

Pidgin i digsby i psi i miranda i gajim i konnekt i unicom i cotamjeszcze testuję co chwila i nic się nie nadaje.
Te dwa pierwsze się najmniej nie nadają, ale pierwszy się wysypuje bez powodu i coś mu nie działają powiadomienia, a ten drugi to pożeracz ramu i procesora na miarę firefoksa (ale można za to czytać tłity saha)

WTW teraz po całym dniu korzystania zajmuje jakieś 20MB. Z odpalonymi trzema kontami jabberowymi, emotami i dźwiękami.
Prawie wszystko co tam jest sobie można pozmieniać i dostosować. Można se robić metakontakty.
A po dodaniu konta na twit.im też mogę czytać tłity saha :]
No i działa natywnie z gg (chyba, bo nie próbowałem)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #178 dnia: 2010-08-03 (Wto), 18:01 »
dziala dziala. wtw jest calkiem fajny, juz z rok chyba uzywam po eksperymentach jabberowych z transportami gg.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #179 dnia: 2010-08-03 (Wto), 18:39 »
METAKONTAKTY mówisz!
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje