Autor Wątek: Czy jesteś za legalizacją narkotyków ? :-)  (Przeczytany 8097 razy)

Offline SAVER

• ++
Czy jesteś za legalizacją narkotyków ? :-)
« dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:06 »
Ja jestem zwolennikiem zalegalizowania narkotyków  8)  

Byłoby dokładnie tak jak ze zniesieniem prohibicji na alkohol.
Interesy dealerów narkotykowych byłyby zrujnowane.
Paru by sie zaćpało,ale wiekszość by pozostała normalna.
I jeszcze państwo by sie wzbogaciło.  

A wy co o tym sądzicie?   :big:D:                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:08 »
Juz si o tym wypowiadalem :)

Teraz zrobie to jeszcze raz ale w bardzo skroconej formie\"

Nie wiem, pod jednym wzgedem tak, pod drugim nie wiem.                    

Offline Jarko

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:12 »
Jaka to różnica w zasadzie? Jak ktoś chce to i tak kupi a jak nie chce to czy będzie to legalne czy nie to i tak nie będzie to go interesowało.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:14 »
Jaka to różnica w zasadzie? Jak ktoś chce to i tak kupi a jak nie chce to czy będzie to legalne czy nie to i tak nie będzie to go interesowało.

Roznica jest. JAk narkotyki sa zakazane to duzo osob sie ich boi i po nie nie siega. A jak by byly zlegalizowane to ludzie uwazali by je za cos normalnego i szaraczki z ciekawosci moglby sprobowac (i sie wciagnac).                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:16 »
Ja tak nie lubię smrodu zioła i papierosów, że dla mnie powinni nawet te drugie zabronić palić. Przecież przez papierosy ile ludzi choruje... Lepiej się napić piwka. :D                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:17 »
Ja tak nie lubię smrodu zioła i papierosów, że dla mnie powinni nawet te drugie zabronić palić. Przecież przez papierosy ile ludzi choruje... Lepiej się napić piwka. :D

Od piwka tez sie choruje.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:20 »

Chyba sobie ze mnie kpisz w tym momencie. :) Jesteś niepoważny. :) Piwko w rozsądnych ilościach jest zdrowe co już nie jeden naukowiec udowodnił.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:22 »

Chyba sobie ze mnie kpisz w tym momencie. :) Jesteś niepoważny. :) Piwko w rozsądnych ilościach jest zdrowe co już nie jeden naukowiec udowodnił.

Tak, w rossadnych to nawet pomaga! Ale w zaduzej ilosci roz...wala watrobe, w koncu to tez alkochol...                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:23 »
Kacper, w rozsadnych ilosciach nawet fajki nie szkodza;)
Wszystko jest dla ludzi a dragi moglyby byc legalne, i tak nie biore. Ci ktorzy zazywaja moga winic tylko siebie.
Steffek - zakazany owoc smakuje najlepiej                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:23 »

Tylko,że w odróżnieniu od tytoniu, zioło jest nieszkodliwe dla ludzkiego organizmu. Potwierdzają to nawet badania niemieckiego ministerstwa zdrowia.
Marichuana nie zawiera ani nikotyny ani substancji smolistych jak tytoń, wobec czego nie działa niszcząco na układ oddechowy.

A jeżeli taki ćpun sięga po takie g....o jak hera i ładuje sobię w żyłę to jego wyłącznie jego wybór.
I będzie brał niezależnie od tego czy legalne czy nie.
A normalni ludzi co najwyżej pare razy zapalą sobie trawkę i na tym koniec.                    

Offline kacper1916

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:27 »
Ale od zioła powoli robisz się debilem. Mam doskonały tego przykład u siebie w klasie.                    
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Jarko

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:28 »
Bo to jest jak z piciem, trzeba wiedzieć kiedy powiedzieć dość.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:33 »
kacper - od grania tez stajesz sie debilem, od czatow;)
wszystko szkodzi jesli sie przesadza                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-03-24 (Pon), 21:59 »
kacper - od grania tez stajesz sie debilem, od czatow;)
wszystko szkodzi jesli sie przesadza

Ogolnie zycie oglupia... (widze, ze powoli zbaczamy z tematu!!!)                    

Offline JayZeus

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-03-24 (Pon), 22:22 »
Eee tam... jarunek mogliby zlegalizować... Co to jakieś zło czy co?  Reszta jest raczej zbyt szkodliwa...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-03-24 (Pon), 22:26 »
Ale od zioła powoli robisz się debilem. Mam doskonały tego przykład u siebie w klasie.

Nie od samego,czystego zioła. A jak debile biorą z niesprawdzonego źródła zioło nasączone LSD albo innym g....m to nic dziwnego,że potem świrują- dlatego m.in. jestem za legalizacją narkotyków, przynajmniej miałoby sie pewność że pali się dobre zioło.
Czysta marichuana nie zaszkodzi ani na umysł ani na zdrowie.                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-03-25 (Wto), 01:33 »
Jestem na Tak. :D
Po pierwsze państwo by na tym zarobiło.
Po drugie. Przestępczość w tym \"rejonie\" by zmalała.

No oczywiście jak by zalegalizowali, to musiałaby być jakaś kampania informacyjna o szkodliwości itp.

Co do \"maryśki\" to nawet czysta \"wyżera\" mózg.
Wszystko szkodzi jak się używa w nadmiarze.                    
...

Offline Yahu

• +
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-03-25 (Wto), 01:38 »
Ja jestem przeciw. Powody juz wymnienialem w kilku miejscach, m.in. na starym forum TS-a. Ciekaw jestem tylko, czy te osoby, ktore teraz sa za legalizacja narkotykow, beda mialy takie samo zdanie na ten temat za kilka lat, gdy beda mialy juz swoje dzieci. Co innego, gdy chodzi o siebie samego, a co innego, gdy problem dotyczy np. wlasnych dzieci. Ja nie chcialbym, zeby moje dzieciaki mialy legalny, a co za tym idzie - duzo latwiejszy dostep do narkotykow, niz jest to w chwili obecnej. I niech nikt mi nie stara sie tlumaczyc, ze legalny, to wcale nie znaczy dostepny dla dzieci, bo wystarzcy podac przyklad papierosow, ktore teoretycznie, tez sa dostepne tylko dla ludzi doroslych, ale wszyscy wiemy, ze to ograniczenie pozostastaje tylko teoria wlasnie.                    
Życie To Nie Bajkał.

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-03-25 (Wto), 01:45 »
Heh, argument o dostępności jest dla mnie całkiem nie trafiony.
Wystarczy wyjść na ulice i już można \"działke\" zdobyć. W szkołach tak samo.
Jeśli ktoś chce to zdobędzie. Tak samo jak z papierosami.

A co do dzieci.
Trzeba je tak wychować, aby nie brały. :P                    
...

Offline sah

• Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-03-25 (Wto), 11:06 »
Narkotyki i tak są dostępne dla gówniarzy, jak zauważył kolega tymbeer. To sprawa obywateli czy chcą się truć. Kto nie jest przyzwyczajony do dragów, ten się nimi nie zainteresuje, tylko dlatego że są niedostępne. Ćpuny zostaną przy swoim, rozsądni ludzie nie będą się w to bawić. Tylko dochody mafii się zmniejszą.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:26 »
Narkotyki i tak są dostępne dla gówniarzy, jak zauważył kolega tymbeer. To sprawa obywateli czy chcą się truć. Kto nie jest przyzwyczajony do dragów, ten się nimi nie zainteresuje, tylko dlatego że są niedostępne. Ćpuny zostaną przy swoim, rozsądni ludzie nie będą się w to bawić. Tylko dochody mafii się zmniejszą.

No niby sa dostepne... Ale normalnie w sklepie jest chyba latwiej i napewno byloby duzo taniej.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:46 »
jestem za tak. nawet dawalbym dofinasowanie od rzadu, zeby dawac im wieksze dzialki, to szybciej wykituja. a na powaznie, to kto jest inteligentny nie faszeruje sie niczym oprocz alkoholu. papierosy sa do dupy, bo smierdza jak gnijaca szmata, ale skrety z tytoniu juz sa lepsze. Najlepsza jest fajka. Jak masz niepokolei w glowie to bierzesz dziale i super, zmniejszysz poglowie kretynow na swiecie. Jestem jak najbardziej za...

nalpeszpa metoda odwykowa bylby refundowany \"zloty strzal\"... napewno wyszloby szybciej niz wieloletnie odtruwania i mniej kosztowne, a i skutecznosc bylaby 100%. po takiej kuracji NAPEWNO nie siegnalby po nastepna dzialke.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:49 »
jestem za tak. nawet dawalbym dofinasowanie od rzadu, zeby dawac im wieksze dzialki, to szybciej wykituja. a na powaznie, to kto jest inteligentny nie faszeruje sie niczym oprocz alkoholu. papierosy sa do dupy, bo smierdza jak gnijaca szmata, ale skrety z tytoniu juz sa lepsze. Najlepsza jest fajka. Jak masz niepokolei w glowie to bierzesz dziale i super, zmniejszysz poglowie kretynow na swiecie. Jestem jak najbardziej za...

nalpeszpa metoda odwykowa bylby refundowany \"zloty strzal\"... napewno wyszloby szybciej niz wieloletnie odtruwania i mniej kosztowne, a i skutecznosc bylaby 100%. po takiej kuracji NAPEWNO nie siegnalby po nastepna dzialke.

Taaaaaaa, nawet inteligentni w mlodym wieku ulegaja presji kolegow itp.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:57 »
Ja jestem przeciw. Powody juz wymnienialem w kilku miejscach, m.in. na starym forum TS-a. Ciekaw jestem tylko, czy te osoby, ktore teraz sa za legalizacja narkotykow, beda mialy takie samo zdanie na ten temat za kilka lat, gdy beda mialy juz swoje dzieci. Co innego, gdy chodzi o siebie samego, a co innego, gdy problem dotyczy np. wlasnych dzieci. Ja nie chcialbym, zeby moje dzieciaki mialy legalny, a co za tym idzie - duzo latwiejszy dostep do narkotykow, niz jest to w chwili obecnej. I niech nikt mi nie stara sie tlumaczyc, ze legalny, to wcale nie znaczy dostepny dla dzieci, bo wystarzcy podac przyklad papierosow, ktore teoretycznie, tez sa dostepne tylko dla ludzi doroslych, ale wszyscy wiemy, ze to ograniczenie pozostastaje tylko teoria wlasnie.

To czy twoje dzieci będą brały czy nie to zależy wyłącznie od ciebie.
Nie od tego czy legalne czy nie.
Jak będziesz z nimi rozmawiał na temat drugów im wytłumaczysz od małego ,że nie wolno brać,czym to grozi itd. to nie będą brać.
W przeciwnym razie,jak nie będziesz miał czasu na takie rozmowy skutki mogą być opłakane.
Gówniarze biorą drugi bo nikt im nie wpoił że tak nie wolno, rodzice albo piją albo nie mają czasu dla nich.
Wychowuje ich ulica i skąd mają wiedzieć to wszystko?                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-03-25 (Wto), 15:59 »

Też tak sądzę.                    

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:08 »

Jakbym słyszał J.Korwina...\"Świat jest pełen idiotów, niech sobie umierają\" jak mówi. Otóż jestem zdecydowanie przeciw. Młodzież biorąca dragi w większości przypadków poprostu nie wie co robi. Brak odpowiedzialności prowadzi do popełniania błędów. Dla tego ludzie odpowiedzialni muszą troszczyc się o innych. Pomyśl logicznie - naprawde wierzysz, że wszystko było by takie różowe ? Nie. Naćpani idioci latali by po mieście i terroryzowali normalnych obywateli. Dzieciaki zamiast piwa brały by zielone, a potem chciały by wiziąść coś twardszego...fala narkomanii. Wiele osób zapłaciło by życiem, jeszcze więcej zdrowiem.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:30 »

Jakbym słyszał J.Korwina...\"Świat jest pełen idiotów, niech sobie umierają\" jak mówi. Otóż jestem zdecydowanie przeciw. Młodzież biorąca dragi w większości przypadków poprostu nie wie co robi. Brak odpowiedzialności prowadzi do popełniania błędów. Dla tego ludzie odpowiedzialni muszą troszczyc się o innych. Pomyśl logicznie - naprawde wierzysz, że wszystko było by takie różowe ? Nie. Naćpani idioci latali by po mieście i terroryzowali normalnych obywateli. Dzieciaki zamiast piwa brały by zielone, a potem chciały by wiziąść coś twardszego...fala narkomanii. Wiele osób zapłaciło by życiem, jeszcze więcej zdrowiem.

Tak jasne ;) Alkohol jest dostępny powszechnie i wcale fala pijaków nie terroryzuje obywateli ;)
Z narkotykami byłoby tak samo.
Ćpuny pozostaną ćpunami, normalni ludzie pozostaną normalni, niezależnie od tego czy drugi bedą legalne czy nie.
Ćpun jak będzie chciał to zawsze zdobędzie narkotyki,pokona wiele barier.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:33 »
Jak bedzie chcial to zdobedzie. Ale zwyklego szaraczka napewno bedzie korcilo, \"sprobowac czy nie? W koncu nie jest to az takie zle jak w sklepach sprzedaja\" A jakie jest TERAZ podejscie szaraka: \" o nie diler, nie che zostac gangsterem, nie kupie nic od niego. A tak wogle to jest nielegalne!\".                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:33 »

no bez przesady, ja jakos dozylem 21 wiosny i w moich zylach nie krozyl zaden uprzyjemniacz oprocz alkoholu, a mialem stycznosc z narkotykami (posrednio dzieki bogu).                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:34 »

no bez przesady, ja jakos dozylem 21 wiosny i w moich zylach nie krozyl zaden uprzyjemniacz oprocz alkoholu, a mialem stycznosc z narkotykami (posrednio dzieki bogu).

Nie wszyscy umieja tak nad soba zapanowac jak ty...                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-03-25 (Wto), 16:43 »
iscie darwinowska selekcja naturalna, jesdnostki slabe sa eliminowane z grupy w roznoraki sposob.
normalnie funkcjonujaca osoba nie bedzie prowadzic dzialan autodestruktywnych, to lezy u podstawy przetrwania jednostki.
Jesli dal sie ktos namowic na tyle dragow ze sie uzaleznil, to znaczy ze nie byl inteligentny. Inteligencja jest przejaw analizowania faktow jakie dostajesz zewszad i wyciagania z nich wnioskow. Wiesz ze narkotyki sa zle, ze szkodza, ze cie niszcza  a w efekcie zabijaja, to nie bierzesz. Jesli zas wiesz ze sa szkodliwe i mimo wszystko bierzesz, to jestes glupem o slabej sile woli. Niemozna byc madrym i zarazem wiedziec ze sie zabija... nie jestem w stanie wyobrazic sobie takiej sytuacji.                    

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-03-25 (Wto), 17:54 »
iscie darwinowska selekcja naturalna, jesdnostki slabe sa eliminowane z grupy w roznoraki sposob.
normalnie funkcjonujaca osoba nie bedzie prowadzic dzialan autodestruktywnych, to lezy u podstawy przetrwania jednostki.
Jesli dal sie ktos namowic na tyle dragow ze sie uzaleznil, to znaczy ze nie byl inteligentny. Inteligencja jest przejaw analizowania faktow jakie dostajesz zewszad i wyciagania z nich wnioskow. Wiesz ze narkotyki sa zle, ze szkodza, ze cie niszcza  a w efekcie zabijaja, to nie bierzesz. Jesli zas wiesz ze sa szkodliwe i mimo wszystko bierzesz, to jestes glupem o slabej sile woli. Niemozna byc madrym i zarazem wiedziec ze sie zabija... nie jestem w stanie wyobrazic sobie takiej sytuacji.

Po czesci masz racje, ale mlodzi ludzie maja jeszcze nieuksztaltowana osobowosc i czesto ulegaja presji innych.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:23 »
Żadnych narkotyków. Żadniutkich.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline McBoss

• +
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:25 »
hmm, ciekawe ilu z was, co zabieracie glos zazywalo \'dragow\' . . . :?: :x                    
. . . [ | ] . . .

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:34 »
Patrz, nikogo nie zamordowałem, ale dalej uznaję, że morderstwa są be. Ten argument nie ma żadnej podstawy logicznej.                    

Offline McBoss

• +
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-03-25 (Wto), 18:45 »
nio dobra, ale . . .
po nacpaniu sie inni beda zyc :P [p.s] nie mowie o nieszkodliwej marry] ;)                    
. . . [ | ] . . .

Offline JayZeus

• +
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-03-25 (Wto), 19:10 »
A ja myślę... Zlegalizować, opodatkować, a pieniądze wydać na edukacje przeciwko nim...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-03-25 (Wto), 19:15 »
Po czesci masz racje, ale mlodzi ludzie maja jeszcze nieuksztaltowana osobowosc i czesto ulegaja presji innych.

To wlasnie dowod na ich slabosc. nie trzeba byc mastahem, wystarczy miec silnie ugruntowana opinie i basta. jak ktos jest \"mientki\" i daje sie wciagnac w kanal, to ma moje blogoslawienstwo, byle szybko zlocisza sie palnal i po klopocie... mniej idiotow na swiecie bedzie lazic. dlaczego mam sie uzalac nad kims kto wpadl w dragi bo go kumple namowili? czy dragi dzialaja inaczej na tych co wzieli bo chcieli niz na tych co ich kumple namowili? nie... zatem wszystkich do jednego wora. dragi biora kretyni, bo jak inaczej mozna nazwac tak EWIDENTNE dzialanie autodestruktywne? jak dla mnie, kazdy kto chce brac dragi powinien uzbierac wieksza sumke na zloty strzal i dowidzenia...                    

Offline Crono

• +
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-03-25 (Wto), 19:50 »

To wlasnie dowod na ich slabosc. nie trzeba byc mastahem, wystarczy miec silnie ugruntowana opinie i basta. jak ktos jest \"mientki\" i daje sie wciagnac w kanal, to ma moje blogoslawienstwo, byle szybko zlocisza sie palnal i po klopocie... mniej idiotow na swiecie bedzie lazic. dlaczego mam sie uzalac nad kims kto wpadl w dragi bo go kumple namowili? czy dragi dzialaja inaczej na tych co wzieli bo chcieli niz na tych co ich kumple namowili? nie... zatem wszystkich do jednego wora. dragi biora kretyni, bo jak inaczej mozna nazwac tak EWIDENTNE dzialanie autodestruktywne? jak dla mnie, kazdy kto chce brac dragi powinien uzbierac wieksza sumke na zloty strzal i dowidzenia...

Tutaj sie właśnie mylisz. Jednostki silne, trzeźwo myślące powinny brać odpowiedzialność za słabe (np dzieciaki). Dla wspólnego dobra.                    
Zmazując barwy lasom i polom
Mknie balon nocy z knajpy gondolą.
Kiedyś tak jasno, a dziś tak ciemno -
Wroga nie widzę, wroga przede mną.

Offline JayZeus

• +
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-03-25 (Wto), 19:56 »

Tutaj sie właśnie mylisz. Jednostki silne, trzeźwo myślące powinny brać odpowiedzialność za słabe (np dzieciaki). Dla wspólnego dobra.

....Jednoski silne sponsorowane przez pieniądze z opodatkowania...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-03-26 (Śro), 01:15 »
morgurth --] Nie wiem, czemu, ale Twoje wypowiedzi kojarzą mi się z \"rasą panów\".

Podążając dalej.
W takim razie dla Ciebie wychowanie dzieci jest niepotrzebne.
Bo, po co jak każde dziecko ma Twoim zdaniem ukształtowane wartości.
Po co rodzice jak już od narodzenia musi być \"silny\".                    
...

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-03-26 (Śro), 08:53 »
Rodzice sa po to zeby dziecko wychowac. Jesli nie nauczyli ze narkotyki szkodza to moga miec pretensje tylko do siebie.
Mnie akurat do tego nigdy nie ciagnelo.
Zgadzam sie czesciowo ze zdaniem Morgutha ze legalne dragi to dobra selekcja naturalna, narkomani sa spolecznie zbedni i wolalbym takiemu dac kase zeby sie zabil niz jak maja go leczyc za moje podatki                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-03-26 (Śro), 12:16 »
zle mnie rozumiecie... przeciez napisalem \"wystarczy miec silnie ugruntowana opinie\", to swiadczy o jakims stopniu zaangazowania wychowawczego w \"ugruntowaniu opinii\" u danego osobnika. Moga to byc rodzice, moze to byc odpowiednia placowka wychowawcza. Rasa panow? absolutnie! po prostu stwierdzam fakt ze jesli ktos jest swiadomy ze cpanie szkodzi i dalej cpa, to jest debilem, stary, sam mu kupie zloty strzal i niech zdycha, bo jest zafajdanym wrzodem na spolecznej czesci ciala, gdzie krzyz traci swa szlachetna nazwe.

Crono, z calym szacunkiem, nie bede bral odpowiedzialnosci za to ze jakis kretyn zacpal sie na smierc, kiedy i w szkolach, i na ulicach, i w telewizji i bog jeden wie gdzie jeszcze, trabia wszem i wobec, ze narkotyki szkodza. sa narkomani ktorzy \"wyszli\", bo z tego sie na prawde nigdy nie wychodzi, z nalogu i chodza po szkolach i mowia, ze dragi to (zacytuje tu s.p. M.Kotanskiego z ktorym mialem okazje sie spotkac) \"pieprzone gowno\" i rujnuje zycie na zawsze. Jesli normalny czlowiek slyszy to, to JEST w stanie wyciagnac wniosek prosty: Narkotyki=gowno -] DO NOT TOUCH!
Nie trzeba miec I.Q. 170 zeby dojsc to dak prostej analizy. Jesli ktos nie doszedl?... To jest wlasnie ewolucja, slabe, glupie i nieszczesliwe jednostki sa eliminowane z puli genow, bo ewolucja nie lubi przegranych. Nie wieszajcie na mnie psow, bo nie ja te reguly wymyslilem... popatrzcie na Animal Planet.                    

Offline tomcatek

• +
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:21 »
Saver! znowu sie z toba zgadzam!!! to wresz nieprawdopodobne!!!

tylko ja bym wniosl mala poprawke do pytania. bo narkotyki SA juz legalne. wspomniana nikotyna, kofeina, etanol... od tego tez sa ludzie uzaleznieni! ale narkotykow uznawanych za \"ciezkie\" bym nie legalizowal.                    
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:27 »
Saver! znowu sie z toba zgadzam!!! to wresz nieprawdopodobne!!!

tylko ja bym wniosl mala poprawke do pytania. bo narkotyki SA juz legalne. wspomniana nikotyna, kofeina, etanol... od tego tez sa ludzie uzaleznieni! ale narkotykow uznawanych za \\\"ciezkie\\\" bym nie legalizowal.

To fajnie że sie ze mną zgadzasz  :big:D:
Co do ciężkich narkotyków to jak ktoś ładuje sobie takie świństwo jak hera w żyłę , świadomie to na pewno nie jest normalny. To nawet lepiej ,że taka jednostka sama szybko się wykończy,gdy będzie miała łatwy dostęp ;)
Przy okazji nastąpi redukcja wydatków państwa na leczenie ćpunów.                    

Offline tomcatek

• +
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:39 »
...spadek bezrobocia, wiecej miejsc na uczelniach, zostaniemy spoleczenstwem starzejacym sie i bedziemy mieli pszerabane jak niemcy. a wydatki wzrosna. zawsze beda ludzie pokroju sp. Kotanskiego ktorzy beda chcieli im pomagac wychodzic z tego bagna. przy latwiejszym dostepie mlodsi ludize beda mogli je dostac lawiej niz teraz (jesli jest to jeszcze mozliwe)  jak iwemu czlowiek w wieku ok. 10 - 15 lat nie zawsze podejmuje przeyslane decyzje ktore puzniej moga zawazyc na jego zyciu.                    
Kulturalne Ugrupowanie Rozpowszechniajace Wszedzie Abstrakcje <== wujek Tom liczy na Ciebie!!

Boze bron mnie przed przyjaciolmi, przed wrogami obronie sie sam.

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:41 »
zle mnie rozumiecie... przeciez napisalem \\\"wystarczy miec silnie ugruntowana opinie\\\", to swiadczy o jakims stopniu zaangazowania wychowawczego w \\\"ugruntowaniu opinii\\\" u danego osobnika. Moga to byc rodzice, moze to byc odpowiednia placowka wychowawcza. Rasa panow? absolutnie! po prostu stwierdzam fakt ze jesli ktos jest swiadomy ze cpanie szkodzi i dalej cpa, to jest debilem, stary, sam mu kupie zloty strzal i niech zdycha, bo jest zafajdanym wrzodem na spolecznej czesci ciala, gdzie krzyz traci swa szlachetna nazwe.

Crono, z calym szacunkiem, nie bede bral odpowiedzialnosci za to ze jakis kretyn zacpal sie na smierc, kiedy i w szkolach, i na ulicach, i w telewizji i bog jeden wie gdzie jeszcze, trabia wszem i wobec, ze narkotyki szkodza. sa narkomani ktorzy \\\"wyszli\\\", bo z tego sie na prawde nigdy nie wychodzi, z nalogu i chodza po szkolach i mowia, ze dragi to (zacytuje tu s.p. M.Kotanskiego z ktorym mialem okazje sie spotkac) \\\"pieprzone gowno\\\" i rujnuje zycie na zawsze. Jesli normalny czlowiek slyszy to, to JEST w stanie wyciagnac wniosek prosty: Narkotyki=gowno -] DO NOT TOUCH!
Nie trzeba miec I.Q. 170 zeby dojsc to dak prostej analizy. Jesli ktos nie doszedl?... To jest wlasnie ewolucja, slabe, glupie i nieszczesliwe jednostki sa eliminowane z puli genow, bo ewolucja nie lubi przegranych. Nie wieszajcie na mnie psow, bo nie ja te reguly wymyslilem... popatrzcie na Animal Planet.

Popieram ciebie Morgouth. Człowiek myśli,że poprzez cywilizację uniezależnił się od praw natury. Nieprawda - gatunek ludzki jest tylko najwyższym ogniwem w ewolucji - ma ponad 98% genów Szympansa.

Tak jak u innych gatunków są jednostki nieprzystosowane społecznie- ćpuny których jedynym celem jest ładowanie sobie w żyłe ,żeby zrobić sobie dobrze, poza tym nic i nikt ich nie obchodzi. Dla nich liczy się tylko działka,za którą potrafią zabić.
To są współcześni Orkowie ;) Więc jaki sens mają wydatki państwa na ich leczenie?
Już lepiej niech się szybciej sami unicestwią, a nastąpi to prędzej czy poźniej.                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-03-26 (Śro), 13:45 »
Ja osbiście nie miałem nigdy z w/w bezpośredniego kontaktu (tj. przebywałem w towarzystwie osób które to paliły, ale sam unikałem, nawet biernego) i jakoś nigdy mnie nie ciągnęło. Uważam że wszystko jest dla ludzi i gdyby zrobić to z głową to na pewno legalizacja była by dobrym pomysłem. Oczywiście rodzice musieli by uważać żeby dzieci się nie wciągnęły, ale powinni też chronić dzieci przed np. alkocholem a widok 13-14 latka z butelką piwa wcale nie jest już taki rzadki. Więc jeżeli dzieciak by sięgnął to nie była by wina dragów tylko rodziców. Natomiast jakie widzę w tym korzyści, np legalny dostęp do lekkich dragów oznaczał by że wielu nie sięgnie po cięższe (bo skoro mogą mieć to legalnie to po co ryzykować konflikt z prawem dla tamtego). Po za tym odebrało by to chleb wielu dilerom i uprościło życie tym którzy i tak kupują.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:12 »
W sumei doszedlem do wniosku, ze korzystna by byla legalizacja tylko tak zwanych narkotykow lekkich (malo szkodliwych, malo uzalezniajacych). Dzieki temu panstwo by zarobilo, a dilerzy stracili.                    

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-03-26 (Śro), 14:56 »
Trawa?

Dziękuję. Wszyscy zdrowi.

Owszem, lubię grać na niej w nogę...

A na poważnie - nie paliłem, nie mam zamiaru palić, dzieciakom swym (przyszłym) też nie dam.

Ale czasy się zmieniają...                    
-(\(\ ========================= /)/)-
-(._. ) -=-.....The Atomish Bomb......-=- ( ._.)-
(')(')_) ====================== (_(')(')
http://Gamikaze.pl

Offline lelek

• +
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-03-26 (Śro), 16:10 »
Można tylko pogdybać sobie, że jeśli narkotyki stałyby się legalne, to ci co chcą brać to by brali, a ci co nie chcą, nie braliby.

Jednak jeśliby ktoś mojemu dziecku (małemu i nieuświadomionemu co może stać się po zażyciu) narkotyki wciskał kiedyś, tylko przez to, że są legalne i łatwo dostępne to...   :evil:

Jestem na NIE!!!                    
red. naczelny upadłego po czterech numerach magazynu Index PL

"Dla człowieka niedojrzałego znamienne jest, że pragnie on wzniośle umrzeć za jakąś sprawę;
dla dojrzałego natomiast - że pragnie skromnie dla niej żyć"
[Salinger Jerome David]

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-03-26 (Śro), 17:11 »
panowie... nasze racje sa subiektywne tak samo jak argumenty w sprawie broni w anglii.
Prawda, macie racje. Narkotyki sa zlem spolecznym powodojacym tak powszechnie znana chorobe cywilizacyjna jak uzaleznienie. Ja nigdy nie bralem, nie biore i nie bede bral niczego co moze mnie zniszczyc. Pije sporadycznie, i w zasadzie tylko piwo. pale fajke, raz na jakis czas, i tytonie tez biore srednio-lekkie. Na palenie bierne nie mam wplywu bo jak przechodze przez korytarze uczelni to czuje sie jakbym wypalil cala paczke mocnych malborasow.
Ale prawda jest taka, ze legalny towar nadzoruje panstwo, zas nielegalny kartele, mafie, gangi. Nikt nie ma na to wplywu. Tak samo twierdzenie ze bron powinna byc niedostepna (jak ma to miejsce w anglii), gdzie przeciwnicy pokazuja ze zwieksza to liczbe samobojstw z uzyciem broni palnej, zas sympatycy pokazuja ze w stanach jest mniej rozbojow drobnych niz ma to miejsce w anglii. Prawdy nie mozna uogolniac wlasnymi doswiadczeniami z dana rzecza, bo jedni zabili kogos z pistoletu i maja wyrzuty sumienia, a drugim bron uratowala zycie. Kazdy kto chce dostanie narkotyki, tak jak bron, bo tak juz jest skonstruowany swiat, ludzie sa pozbawieni skrupolow i dla zysku nafaszeruja gownem male dzieci, tak jak zastrzela babcie dla 10zl. Legalnosc, czy nielegalnosc nie ma tu wiekszego znaczenia bo oba precedery sa napewno odnotowane w kartotekach policyjnych.
Twierdze ze narkotyki legalne bylyby w jakis sposob nadzorowane (a nadal jestem przy swojej teorii selekcji naturalnej i refundowaniu zlotych strzalow przez sluzbe zdrowia).                    

Offline Po3T

• +
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-03-27 (Czw), 11:46 »
Wypisz wymaluj Korwin-Mikke. A \"iście darwinowska selekcja naturalna\" też mnie nie przekonuje. Człowiek to jednostka myśląca i odpowiedzialna społecznie (to jest właśnie te 2% czego brakuje szympansom) a jeżeli słabsi mieli by być eliminowani to po jaką cholerę mamy szpitale, lekarzy, po jakiego ch...ja jest policja i straż pożarna. Niech o wszytskim natura zadecyduje, a wygrają silniejsi. :?:  :!:
Nieee, ja się pod tym nie podpisuję. Za bardzo mi się z czymś to kojarzy  :evil:                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-03-27 (Czw), 13:32 »
Wypisz wymaluj Korwin-Mikke. A \\\"iście darwinowska selekcja naturalna\\\" też mnie nie przekonuje. Człowiek to jednostka myśląca i odpowiedzialna społecznie (to jest właśnie te 2% czego brakuje szympansom) a jeżeli słabsi mieli by być eliminowani to po jaką cholerę mamy szpitale, lekarzy, po jakiego ch...ja jest policja i straż pożarna. Niech o wszytskim natura zadecyduje, a wygrają silniejsi. :?:  :!:  
Nieee, ja się pod tym nie podpisuję. Za bardzo mi się z czymś to kojarzy  :evil:

Nie masz racji  :!: Źle nas zrozumiałeś ;)  Policja jest potrzebna do trzymania w ryzach ćpunów,utrzymywania porządku na ulicach i chronienia zwykłych ludzi. Chodzi tylko o selekcję naturalną wśród ćpunów, więc nie widze problemu.
Jeżeli człowiek nie potrafi powiązać faktów ,że narkotyki szkodzą i świadomie się unicestwia np. ładując sobie herę w żyłę,to wybacz na pewno nie prowadzi rozumu.
Szpitale i w ogóle służba zdrowia jest potrzebna do leczenia NORMALNYCH ludzi a nie za ciężkie pieniądze ćpunów z naszych podatków.

Pomyśl jakie to by przyniosło rocznie oszczędności państwu.
A legalizacja, nie dość że by przyniosła kolosalne zyski państwu z akcyzy to jeszcze narkotyki byłyby sprzedawane pod kontrolą państwa , a nie w sposób niekontrolowany przez kartele narkotykowe jak obecnie.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-03-27 (Czw), 17:02 »
poet, ja jestem chrzescijaninem, i choc kosciol sobie darowalem to \"szanuj blizniego\" jest mi bardzo bliskie. niestety, jak blizni sam siebie nie szanuje to mam go gleboko w d**ie i gowno mnie obchodzi czy pakuje sobie here w zyle czy skacze z mostu, to wolny kraj, jego wybor.
Nie jestem zadnym szowinista na jakimkolwiek punkcie. Nie twierdze ze Nietsche powinien byc cytowany wszedzie i zawsze, ale na podobnym przykladzie, pozyczysz pieniadze komus kto raz juz cie oszukal i nie oddal? Ja nie, i niech nawet z glodu zdycha, doprowadzila go do tego jego wlasna glupota. A z glupota trzeba walczyc, cywilizowani ludzie robia to poprzez placowki wychowawcze i edukacje, niestety sa ludzie ktorzy nie potrafia zrozumiec cywilizowanych argumentow. Na tych natura znalazla inny srodek zaradczy... Ja nie twierdze ze \"zajarales trawe, wiec zaraz napcham ci zyle kilogramem hery i zdychaj w cierpieniach, bo jestes glupi i nie zaslugujesz na zycie\".
Powiedzialem, ze glupi sie wykoncza tak czy siak, wiec albo mozna ich leczyc (co jest humanitarne) albo dac im narzedzie zeby sie szybko i sprawnie wykonczyli (co jest ekonomiczne). Niestety na humanitaryzm nas po prostu nie stac, bo jestesmy biednym spoleczenstwem, na dodatek skazonym glupota spoleczenstwem(*), dlatego rozwiazanie ekonomiczne byloby dobrem ogolnym.

*- zeby nikt nie poczul sie urazony, za glupote przymuje nieumiejetnosc wyciagania wnioskow z cudzych PRZYKRYCH doswiadczen, a co gorsza z WLASNYCH! Niestety, tego chyba tez powinni nauczac w szkolach...

I poet... mylisz sie, te 2% to chyba nadmiar genow. Szympansy zyja w jak najlepszej harmonii z natura i bynajmniej nie aplikuja sobie torebek wypelnionych klejem (co mial okazje niedawno ogladac moj kumpel jadac na uczelnie(!) z tylu autobusu(!!)) ani nie przekluwaja sobie zyl, zeby zaaplikowac sobie heroiny, lub innych smieci. I o zgrozo! Wcale im sie nie przykrzy! Moj boze, jak to mozliwe! A przeciez to natura jest. Twarde prawa zycia i  smierci, gdzie slabszy ginie z reki (czyt. konczyny, nibynozki, parzydelka etc.) silniejszego! No jakbym wypisal i wymalowal korwina-mikke! I dopoki nie przyszly jakies lyse malpy i nie zaczely przekopywac ziemi i wypluwac do atmosfery kilogramow toksycznych pylow, niszczyc lasy, zmieniac brzegi rzek, \"dopasowywac\" krajobraz do wlasnych hedonistycznych potrzeb, jakos zycie trwalo sobie spokojnie i bezproblemowo. A tym czasem w przeciagu 2 wiekow zdazylismy juz tyle zepsuc ze ekosystem Ziemi chwieje sie i lada moment runie... Zaiste, godne wpisania w ksiegi dziejow, osiagniecie. Moze ludzie to mala pomylka Natury i teraz nasza wlasna glupota chce naprawic swoj blad...? Oto co daje hodowanie i holdowanie glupocie ludzkiej, poprzez bledne stosowanie humanitaryzmu tam gdzie trzeba twarda reka prawa kreslic i egzekwowac.

Aha, i to ze jestes czlowiekiem, nie znaczy ze uniezalezniles sie od praw natury, hodujmy dalej smrod i zanieczyszczenie srodowiska, to wykitujemy wszyscy od jakiegos mikroba, ktory okaze sie silniejszy od wszystkich czolgow, armat i bomb nuklearnych razem wzietych... po raz kolejny ludzie dostana kopa od natury i po raz kolejny nie wyciagna wnioskow... oj glupiutka nasza rasa... moge prosic o nowa karte bohatera?                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-03-27 (Czw), 20:06 »
Zgodziłbym się z tobą morguth do momentu, kiedy zacząłeś wpadać w ekologiczny bełkot. Innej planety nie mamy - żeby nam się lepiej żyło to trzeba ją było wyssać. A że nadeszła epoka, kiedy już nie musimy ssać żeby się dobrze czuć, tym lepiej. Ale \'życie w zgodzie z naturą\' i inne ekotopie to brednie. I to socjal-brednie, co przydaje im jeszcze zbrodniczego wyrazu. Jeśli ktoś jest tak zbulwersowany zniszczeniem środowiska, niech nie jeździ samochodem, nie je nic co pochodzi ze sztucznie nawożonych pól, nie korzysta z komputera - konglomeratu destrukcyjnej myśli technicznej itp.

To właśnie ekologia wzięła się z hedonizmu - każdy lubi sobie poleżeć na trawce i patrzeć w chmurki. Niestety, robić trzeba, panowla. To się panom i paniom ekologom nie podoba.

Człowiek jest zbyt niewielkim pryszczem na Ziemi, żeby w jakikolwiek sposób ją zniszczyć w makroskali. To bzdury.                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-03-27 (Czw), 20:10 »

Człowiek jest zbyt niewielkim pryszczem na Ziemi, żeby w jakikolwiek sposób ją zniszczyć w makroskali. To bzdury.

Pojedyńczy człowiek zgoda.
Ale miliard ludzi razem dokonujących spustoszenia na przestrzeni wieków? To już zupełnie inna bajka.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-03-27 (Czw), 20:18 »
Człowiek jako rasa. Nie takie kataklizmy już były. Wielkie meteory i pyły zasłaniające Ziemię przez lata. Lodowce, dziury ozonowe (to zjawisko naturalne jak najbardziej), metanizacje atmosfery, efekty cieplarniane itp. Cała rasa ludzka przez swoją historię NIC nie osiągnęła w dziedzinie niszczenia własnej planety. I juz nie osiagnie, bo juz nie potrzebujemy wpuszczać ton syfu w glebę, ani emitować pyłów i dymów zbytnio. Już nawet samochody na wodór mamy.                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-03-27 (Czw), 22:50 »
Durbiku, moj druhu, nie jestem \"zielonym\", nie segreguje smieci, a o ekologi podalem przyklad zeby pokazac, ze te 2% to wcale takie dobre nie sa, jak poet utrzymywal. Staralem sie pokazac, ze te 2% moze i daly nam wolna wole, ale silniejsze zadze i niestety glupote, ktora to glupota jest motywem przewodnim problemu o cpaniu.  podalem to dlatego, ze przeciez z takich syfow jak rozregulowanie lokalnych ekosystemow rodza sie epidemie cholery, ospy i pomimo, ze zarowno przyczyny jak i skutki sa nam znane, wcale nie zmieniamy swojego postepowania, bo moze i o higiene okolicy juz dbamy, ale jakim kosztem.  Nie chodzi mi tu o efekt cieplarniany i  dziure ozonowa, ale bardziej o niszczenie lasow (tych \"pluc matki Ziemi\"), a co za tym idzie, wysoka erozja gleby i inne nastepstwa. Przemyslowa uprawa, przez redukcje naturalnego srodowiska zachwiana jest przeciez rownowaga Pasozyt-Drapieznik,a ten problem reguluje sie srodkami chemicznymi. napisalem to zeby pokazac, ze rzekoma madrosc ludzi nie idzie wcale w 2%, bo szympansy choc nie maja komputerow, samochodow, samolotow, nie przeprowadzaja fuzji jadrowych i nie lataja w kosmos (nie na wlasnych wynalazkach :)) a mimo to zyja i maja sie swietnie. Dowodzi to, ze ta iscie darwinowa \"selekcja naturalna\" sprawdza sie w 100% i nikt nie ma o to do niej pretensji, a szympansy zyja i maja sie swietnie. Cala te ekologiczna otoczke podalem po to, zeby pokazac, ze skoro wszyscy jestesmy tacy inteligentni i odpowiedzialni, to przeciez na swiecie powinno dziac sie tylko lepiej, a rzeczywistosc pokazuje inaczej.

Aha, i jeszcze maly dodatek do poprzedniego postu, skoro jestesmy bogatsi w odpowiedzialnosc spoleczna o te 2%, to dlaczego szympansy nie porzucaja swoich noworodkow w torebkach foliowych na smietnikach? Czyzby nie doszly jeszcze do odkrycia jakim byl plastyk?                    

Offline Po3T

• +
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-03-28 (Pią), 09:44 »
No nie, ktoś tu rzucił hasło o szympansach i ciągnie się to w nieskończoność dodając argumentów obydwu stronom. Tu chodziło tylko genom, na podstawie którego nikt nie śmiał wysuwać tak daleko idących wniosków itd itp.

A skoro mowa o porzucaniu noworodków, to akurat zwierzęta porzucają chore młode. Aha i zwierzęta kierują się wyłącznie instynktem (tu macierzyńskim), natomiast ludzie mają dar myślenia, a co się z tym wiąże, niebce są im: marzenia, miłość, zazdrość i egoizm. A to że jakaś zwyrodniała matka (może pod wpływem jakichś używek) zostawia dziecko na śmietniku, jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę.                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..