Autor Wątek: Komunizm dobrem ludzkosci.  (Przeczytany 9214 razy)

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
Komunizm dobrem ludzkosci.
« dnia: 2007-04-03 (Wto), 09:54 »
Temat ma tylko zwracac uwage, bo przeciez wszyscy wiemy, ze PPK uwielbia komune, socjalizm itd.
Anyways, mysle mysle i nie moge wymyslic jaki komunizm dal wynalazek ludzkosci, ktory do dzis sie docenia, powszechnie uzywa itd. Chodzi mi o jakas maszyne, nie wiem, moze sposob obroki wegla czy cos takiego o czym wiecie, ze wynaleziono to w ZSRR czy w satelitach. Bo wiecie, w kapitalizmie w chuj jest roznych ciekaowstek, ktore wykorzytsujemy codziennie, ale bez konkurencji w nauce czy mozna bylo wymyslec chociaz jedna naprawde przydatna i do dzis trwajaca rzecz? Ktora nie jest Kalachem albo Migiem ofkoz, chodzi mi raczej o rolnictwo (np. bardzo udany rodzaj ciagnika?) czy takie tam agd. Bo mnie ciekawi, czy jest cos takiego. Frania i kaszel umarly badz umieraja, wszystkie te socjalistyczne cuda, szukam czegos, co sie ostalo.
Krecik i Rumcajs, tylko tyle mi do glowy przychodzi. A Wam?

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-04-03 (Wto), 10:04 »
Tanie mieszkania w blokach.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-04-03 (Wto), 10:18 »
tanie mieszkania w blokach powstaly kosztem totalnego zapuszczenia kamienic. +/- tyle mieszkan wybudowano co zmarnowano.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-04-03 (Wto), 11:15 »
I teraz np. w Krakowie jest taka sytuacja, ze w jednej kamienicy zyja prawnicy czy ludzie sredniej klasy, ktorych stac na te kosmicznie drogie mieszkania (ostatnio 1.3 mln zl za 100 m kw., takie jak mojej bylej zony), a na dole menele, goscie, ktorzy siedzieli bo wywalili typka z jadacego pociagu (ja caly czas o tym przykladzie z kamienicy, gdzie mieszkalem z byla), pijaki, zlodzieje (4 razy okradli nam to mieszkanie). To jest efekt mieszkan socjalnych. A w centrum stoja albo najnowsze merole, albo ledwo dychajace kaszle. Przez socjal.

No, ale wrocmy do tematu. Zeby nie bashowac komuny, bo naprawde szukam jakiegos przydatengo wynalazku, ktory powstal w ZSRR.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-04-03 (Wto), 11:43 »
no ja tylko udowodnilem, ze to nie byl dobry wynalazek :D
a komuna jak jazdy ustroj socjalna dawala szarym ludziom poczucie bezpieczenstwa. nie musieli odpowiadac za siebie: prace mieli, biedne bo biedne ale zarcie itp mieli, nie musieli sie martwic szczegolnie.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-04-03 (Wto), 12:03 »
To rozumiem, ale chodzi mi o cos dotykalnego, cos, co nadal jest uzywane, nie zadne tam imponderabilia. Np. jakis super silnik do tratkora, cos, co dzisiaj sie wykorzystuje bo wciaz jest kozackie. I chyba do glowy przychodzi mi tylko zbrojeniowka, czyli rozne bronie, Sputnik itp.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-04-03 (Wto), 12:39 »
Syrenka.
Chwalili się, że miała światła jak Porsche.
A jak znany konstruktor zaprojektował do niej tłumik to chodziła z nim głośniej niż bez i za każdym razem jak owy konstruktor mijał się z dyrektorem fabryki to się dyrektor w czoło pukał.

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-04-03 (Wto), 12:44 »
Wojskowość - 'tankodesantniki' (czyli piechota jeżdżąca na czołgu), pływające czołgi, karabiny samopowtarzalne, pociski kierowane odpalane z armaty czołgowej, Bowojwy Wóz Piechoty. No to chyba tyle. Cała reszta to kopiowanie rozwiązań zachodnich.

A radziecka technologia kosmiczna (i cały hi-tech) to dzieło niemieckich naukowców, którzy w 45 roku napalili się na wycieczkę na Syberię w celu wspomożenia Kraju Rad. Tak im się spodobało że nigdy nie wrócili. I bardzo miłym z ich strony posunięciem była rezygnacja z zapłaty za ciężko wykonaną pracę. Wystarczały dwie miski zupy i ładny krajobraz zza krat.

O JUZ WIEM CO KOMUNA DOBREGO DLA ŚWIATA PRZYNIOSŁA (ale złego dla studentów): badania statystyczne w naukach historycznych! Lenin jako pierwszy zwrócił na to uwagę, jak podliczał majątki obszarników i ilośc chłopów na nich przypadających na przestrzeni dziejów Rosji.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-04-03 (Wto), 14:43 »
O, ciekawe. Dziś na piwie właśnie o tym deliberowaliśmy.

Moim zdaniem - NIC. Dokładne, wielkie nic. Ustrój który hamuje kreatywność niejako z urzedu nie ma szans na przejście do historii jako innowacyjny
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-04-03 (Wto), 15:01 »
A, jeszcze czołg czterogąsienicowy, z planowanym napędem nuklernym :)

« Ostatnia zmiana: 2007-04-03 (Wto), 15:05 wysłana przez pedro »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-04-03 (Wto), 15:08 »
lol widziałem to. Działo 155 mm prawda?

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-04-03 (Wto), 15:27 »
Ustrój który hamuje kreatywność niejako z urzedu nie ma szans na przejście do historii jako innowacyjny
[snapback]163585[/snapback]
Nie chodzi mi o to, czy ustrój był innowacyjny, bo nie był, chodzi mi tylko o znalezienie jakiejś perełki (jeśli taka istniała), czegoś, co mimo ustroju (ale z jego pomocą) naprawdę się udało, chodzi o jakiś wynalazek.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-04-03 (Wto), 16:13 »
Chyba właśnie dał Ci powód niemożliwości znalezienia takiej perełki, amirite?
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-04-03 (Wto), 17:52 »
tanie mieszkania w blokach powstaly kosztem totalnego zapuszczenia kamienic. +/- tyle mieszkan wybudowano co zmarnowano.
[snapback]163578[/snapback]

No i dobrze. Kamienice robia tyle ze ladnie wygladaja od frontu. Ale jak to mowili starozytni rosjanie, "W budynkach sie mieszka, hej!"

Kamienice moga spierdalac.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-04-03 (Wto), 18:13 »
Widać żeś z Warszawy albo skądś.

Yis: właśnie nie może być takiej perełki - każda innowacja która w zdrowym kapitalizmie przyniosłaby swojemu wynalazcy sławę chwałę i kasy kupę - w socjalizmie staje się własnością kolektywu. A jako taka traci funkcjonalność, dziadzieje... Nie opłaca się w socjalizmie wymyślać i patentować (nie chcę zaczynac dyskusji o patentach znów) bo nie ma z tego nic. a więc socjalizm bazuje na kopiach, licencjach, doraźnych środkach i prowizorkach.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-04-03 (Wto), 19:44 »
no wypowiedz kokiego mnie teraz rozwalila po prostu. ja zdecydowanie wolalbym ladna zadbana 200 letnia kamienice z mieszkaniami po 80 metrow i 3 w gore, niz ciasne komuchowskie klitki w fabuloku

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-04-03 (Wto), 22:20 »
Keiran> Każdy by wolał, myślę, że jemu chodziło o to ilu ludzi mogło zamieszkać w blokach, bo przecież niewielu stać na mieszkanie w kamienicy.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-04-03 (Wto), 22:21 »
no wiesz, sprawa wygladala tak. poszlo w pizdu pare milionow mieszkan w kamienicach, wybudowano mniej wiecej tyle samo mieszkan w blokach. wiec jakby zostaly kamienice i je konserwowano etc to bez problemu ludzi by bylo na te mieszkania stac, a i miasta wygladalyby ladniej.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-04-03 (Wto), 22:33 »
Czy ja wiem, ciężko mi sobie wyobrazić, żeby np. w Krakowie było tyle kamienic (bo przecież Kraków tak bardzo nie ucierpiał podczas 2WŚ), żeby pomieścić to, co teraz jest na Kurdwanowie, w Hucie, Czyżynach itd. Nie ma tylu kamienic po prostu.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-04-03 (Wto), 22:38 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_radziecki takie radzieckie cudo, ale nie widze sensu by się tym podniecać
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #20 dnia: 2007-04-03 (Wto), 23:33 »
A ja wiem co powstało pięknego, oryginalnego, mądrego, niepowtarzalnego i ogólnie zajebistego w czasach komunizmu...

JA!

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #21 dnia: 2007-04-04 (Śro), 00:10 »
Ja nawet wcześniej od wszystkich was tutaj w tym temacie piszących, więc stfu.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2007-04-04 (Śro), 07:43 »
Kostka rubika ponoc. I centralne ogrzewanie chyba tez ruski patent.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #23 dnia: 2007-04-04 (Śro), 08:29 »
W końcu jakieś konkrety.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #24 dnia: 2007-04-04 (Śro), 09:19 »
TETRIS :D
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #25 dnia: 2007-04-04 (Śro), 09:25 »
Heh. Pumbus miał szybsze skojarzenie. Ogólnie tam matematycy radzieccy też coś powynajdowali zdaje się, tylko niekoniecznie tak życiowego jak tetris.
« Ostatnia zmiana: 2007-04-04 (Śro), 09:26 wysłana przez Einnar »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #26 dnia: 2007-04-04 (Śro), 09:33 »
hm, z matematykami to racja. fale kondratiewa itp

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #27 dnia: 2007-04-04 (Śro), 11:41 »
Architektura socrealizmu! Ale taka prawdziwa, nie biurowce typu lipsk i bloczki z prefabrykatów.

• +++++
« Odpowiedź #28 dnia: 2007-04-04 (Śro), 11:49 »
Pałac kultury i nauki znaczy się?

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #29 dnia: 2007-04-04 (Śro), 12:00 »
To akurat chyba nienajlepszy przykład. Choć myslę, że dałoby się go ciekawie wkomponować - straszą tylko te zaniedbane puste przestrzenie dookoła. Dobrym przykładem natomiast jest plac konstytucji.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #30 dnia: 2007-04-04 (Śro), 14:49 »
W Hiszpanii teraz (i w ogóle architekci) podniecają się czymś takim na kształt architektury socrealistycznej co, imo, fails na całego, bo, jak zawsze powtarzałem, przez to gówno na pięknym Krakowie wyrosła Nowa Huta (jeden plus ma, though, niezłe, szerokie drogi).

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #31 dnia: 2007-04-04 (Śro), 18:44 »
Taaa, i przeciągi przez to zrywające czapki z głów. Za to dwie kolumny czołgów i samochodów z armatkami wodnymi się zmieszczą, a i schować się przed nimi nie ma jak.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #32 dnia: 2007-04-04 (Śro), 18:49 »
No popatrz, nie widziałem ostatnio w Hucie czołgów i wozów opancerzonych, pewnie nieuważny jestem jakiś.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #33 dnia: 2007-04-04 (Śro), 19:36 »
Zależy jak definiujesz 'ostatnio'. Bo wiesz, historia trwa tak mniej więcej już 5000 lat, a ostatnio czołgi tam wjechały 25 lat temu. Czyli w szerszej perpektywie to jest 'ostatnio'. No ale dlatego właśnie miasta bloku socjalistycznego były tak planowane - szerokie arterie, a w każdym przygraniczym mieście (nawet pipidówie) wielki szpital. Raz że łatwo tłumić zamieszki (wywoływane przez kapitalistyczną propagandę :) ) a dwa łatwo dywizje pancerne przerzucać (bo szeroko, a ponadto przeciwnik będzie miał opory zbombardować gęsto zaludniony obszar - zbrojne ramię ludu pracującego nie miało takich oporów, więc NATO się nie wygłupiało z przebudową miast).

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #34 dnia: 2007-04-04 (Śro), 20:09 »
Szerokość dróg jako środek wspomagający siły bezpieczeństwa państwowego - no tego jeszcze nie było! :)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #35 dnia: 2007-04-04 (Śro), 21:15 »
Zależy jak definiujesz 'ostatnio'. Bo wiesz, historia trwa tak mniej więcej już 5000 lat, a ostatnio czołgi tam wjechały 25 lat temu. Czyli w szerszej perpektywie to jest 'ostatnio'. No ale dlatego właśnie miasta bloku socjalistycznego były tak planowane - szerokie arterie, a w każdym przygraniczym mieście (nawet pipidówie) wielki szpital. Raz że łatwo tłumić zamieszki (wywoływane przez kapitalistyczną propagandę :) ) a dwa łatwo dywizje pancerne przerzucać (bo szeroko, a ponadto przeciwnik będzie miał opory zbombardować gęsto zaludniony obszar - zbrojne ramię ludu pracującego nie miało takich oporów, więc NATO się nie wygłupiało z przebudową miast).
[snapback]163627[/snapback]
Po pierwsze, primo, w dupie mam czy historia ma 5 tyś lat czy 35 lat, w dupie mam czy szerokie drogi robili dla tanków, mnie po prostu cieszy, że są szerokie drogi i tyle.
Po drugie primo. A nie, to tyle.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #36 dnia: 2007-04-05 (Czw), 07:16 »
jeśli postrzegać czas względnie jest jeden mały problem
nowa huta ma 50 lat a nie 5000, wobec czego czołgi 25 lat temu to trochę dawno

a szerokie drogi to nie taka zła idea, drogi da się poszerzać, zbudować na nich nowoczesne obwodnice itp

a kolejny radziecki wynalazek to radio

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #37 dnia: 2007-04-05 (Czw), 09:52 »
radio to wynalazek akurat bodaj francuski i z komuna nie ma nic wspolnego

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #38 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:03 »
Włoski.
Marconi wynalazł radio.

A propo dróg - to tak jak robili w Warszawie zaraz po wojnie trasę WZ z tunelem pod starówką. Ale nie po to by ludowi się dobrze żyło tylko po to, żeby moc szybko dywizje pancerne przez miasto na zachód przerzucać. Most na trasie był specjalnie testowany czy udźwignie odpowiedną ilość czołgów.

I chuj

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #39 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:07 »
Ale Wy się przyczepiliście do tych czołgów. A chuj mnie obchodzi na co oni robili szerokie drogi? Jeśli robiliby jednopasmówki dla honoru, Boga i ojczyzny to i tak by mi się lepiej jeździło trzypasmową drogą komunistyczną i szlus.
Czy Wy w ogóle macie samochody, że tak płaczecie o tych dywizjach? Bo przedstawiacie jakieś rowerowe myślenie.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:12 »
NIe rowerowe kurwa myślenie, wkurwia mnie po prostu jak spotykam kogoś, kto to zachwala, jakie to wspaniałe trasy komuna czasem robiła. No ba, wspaniałe, co prawda mały pikuś że sie rozlatywały raz dwa ale przyczyny były tez ważne, bo robili je nie dlatego że społeczeństwo bo te mieli w dupie tylko że czołgi.

I chuj

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:18 »
No jeśli już na upartego szukać jakichś wynalazków ZSRR, to najlepszym używanym do dziś i naprawdę unikalnym jest Tokamak, pierwsze urządzenie zdolne do wytworzenia plazmy.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:23 »
pshem> A ja mam gdzieś co oni myśleli kiedy je budowli, trudno mi nie zauważyć, że drogi w Hucie są lepsze niż na Starym Mieście. Może Ty w swoim zacietrzewieniu wolisz ciskać się między lusterkami bo to były patriotyczne drogi, ja tam lubię se pomykać szeroką jasną długą prostą i czuć wiatr we włosach, o.

X> A skąd Ty czerpiesz takie wiadomości? Kiedyś dałeś linka do filmu o bombie, Ciebie jakoś specjalnie interesuje atom?
« Ostatnia zmiana: 2007-04-05 (Czw), 10:25 wysłana przez Yisrael »

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:26 »
no i chuj, ze kiepskie, kiedy na szerokiej drodze nie ma takich korków i dłużej to to potem wytrzymuje

a to że miejsca dużo na drogę to akurat skutkuje tym że jest jeszcze miejsce na drogę rowerową

co do radia to się pomyliłem (co prawda radio zostało w rosji równolegle wymyślone tyle że jeszcze przed rewolucją)

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-04-05 (Czw), 10:38 »
X> A skąd Ty czerpiesz takie wiadomości? Kiedyś dałeś linka do filmu o bombie, Ciebie jakoś specjalnie interesuje atom?
[snapback]163643[/snapback]
Jestem nerdem, prawda, AND DON'T YOU FORGET IT! :)

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #45 dnia: 2007-04-05 (Czw), 11:29 »
Zzz.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #46 dnia: 2007-04-05 (Czw), 11:43 »
Jak mialem z piec lat, to mnie tata kupil na targu od rusow fajna ostrzalke. Ciezkie to to jak nieszczescie bylo, ale wystarczylo wcisnac olowek, przekrecic dwa razy korba, i olowek byl pieknie zatemperowany. Nie wiem na ile to wynalazek ruski jest, wiem ze od rusow i nie widzalem takiego narzedzia u nikogo poza moja kuzynka, ktora miala to z tego samego zrodla.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #47 dnia: 2007-04-05 (Czw), 12:22 »
jesli to takie mocowane do biurka, to tez to od rusow mialem. zajebista sprawa

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #48 dnia: 2007-04-05 (Czw), 12:24 »
O, też to pamiętam. Dobra rzecz.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #49 dnia: 2007-04-05 (Czw), 12:33 »
co do ostrzenia to wole ręczne ostrzenie
ostrzę tym http://www.victorinox.com.pl/?p=1:10:40 (ten po prawej tylko starszy model z korkociągiem zamiast krzyżaka)
swoją drogą to mam to już chyba ponad 10 lat i trzyma się świetnie

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #50 dnia: 2007-04-05 (Czw), 13:17 »
Victor to pewnie domyślacie się czym ostrzy. Btw, ja już chyba z 7 lat (8?) nie miałem ołówka w ręku.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #51 dnia: 2007-04-05 (Czw), 17:43 »
Tru, automatyczne ołówki rulz. A Vitor to wiadomo, on to nawet się tym goli pewnie.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #52 dnia: 2007-04-05 (Czw), 18:55 »
Może Ty w swoim zacietrzewieniu wolisz ciskać się między lusterkami bo to były patriotyczne drogi, ja tam lubię se pomykać szeroką jasną długą prostą i czuć wiatr we włosach, o.

[snapback]163643[/snapback]

Wróć, przeczytaj jeszcze raz, pomyśl (marzenie) i odpowiedz jeszcze raz, bo widać chuja jak zwykle przeczytałeś nie mówiąc o zrozumieniu.

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #53 dnia: 2007-04-05 (Czw), 18:59 »
O, podobne mam czasem marzenia (?) - żeby pare razy Yis wysilił mózg a nie patrzył na świat (w tym czytał posty) poprzez własne widzimisię ('oho, to jest buc, nic mądrego nie napisze i na pewno specjalnie na złość mnie głupio gada a wiadomo że ja jestem mądrzejszy i tak')

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #54 dnia: 2007-04-05 (Czw), 21:08 »
Pierdolicie od rzeczy a nie na temat i szlus.
Powtórzę po raz stotysiącpięćsetny:
Bodaj Hitler zbudował autostradę A2, na A2 jechałem sobie Audicą 230 kmh.
(Nie wiem kto zbudował, ale...)za Miechowem jest dróżka którą z armią szedł Napoleon. Dróżka jest cienka jak włos, dziurawa jak ser i tam Sorenciakiem można wyciągnąć do 30 kmh.
Pierwsza droga jest fajniejsza, bo wygodniejsza, mimo, że Hitler był be.
Druga droga jest gorsza, bo dziurawa, mimo że Napoleon (w świadomości powszechnej, bo jak było naprawdę to wiadomo) to bohater dla Polaków.
Tyle tylko mówię. Że dla mnie nie ma znaczenia, czy w Hucie robili czołgi dla tanków, bo jak oni wtedy myśleli o konfrontacji to ja albo nie istniałem albo srałem sobie w pieluchy.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #55 dnia: 2007-04-05 (Czw), 21:50 »
A wziąłeś tylko pod uwagę, że za Napoleona to za bardzo samochodów nie było? I autostrad też? Drobny szczegół, tak tylko zwracam uwagę.

I chuj

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #56 dnia: 2007-04-05 (Czw), 21:53 »
Brr, ja użyłem tego jako przykładu. Bo tak naprawdę zawsze myślałem, że Napoleon jeździł Hummerem.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #57 dnia: 2007-04-05 (Czw), 21:53 »
Nie dziwię się, że tak pomyślałeś.

I chuj

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #58 dnia: 2007-04-05 (Czw), 23:14 »

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #59 dnia: 2007-04-06 (Pią), 09:27 »
Wrocław i dojazd do lotniska... nie skomentuję...