Autor Wątek: AAR WitP czyli dlaczego zmagania na Pacyfiku są  (Przeczytany 46880 razy)

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
AAR WitP czyli dlaczego zmagania na Pacyfiku są
« Odpowiedź #240 dnia: 2007-05-30 (Śro), 23:02 »
HMS Repulse wraz z dwoma niszczycielami zmacał konwój przeciwnika i umknął przed pościgiem.
Na zdjęciu napierdala z wszystkiego co mu Bozia vel stocznia dała.

Haruna i Kongo zaraz wpadną w pułapkę moich połączonych sił holendersko - angielskich, potem zostaną dobite przez samoloty. Wróg robi coraz większe naloty na Rangun, który mimo to dzielnie się broni - AVG tak szybko się nie wykruszy, a Hurricany są w drodze. Partia Hurricane'ów dotarła również do Singapuru, gdzie jest pospiesznie montowana przez mechaników.
Chińskie lotnictwo osiąga coraz większe sukcesy, broniąc swych lotnisk przed bombardowaniem.
I-16 gotowy do startu, z tyłu prototypowy samolot przekazany do testów przez naszych radzieckich brothers in arms:

Atak wroga na Lucenę, aby okrązyć Manilę od południa, zupełnie ustał. Wróg zauważył chyba, że ma do czynienia ze zdeterminowanym  żołnierzem, obawiającym się japońskich obozów jenieckich.

A Hong Kong nadal pewnie odpiera ataki 4 krotnie liczniejszego przeciwnika.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #241 dnia: 2007-06-02 (Sob), 14:43 »
Jako że ostatnie pare tur było raczej nudnych, macie tu chiński teatr działań wojennych na srogiej mapie:

Duże niebieskie kółka to obszary intensywnych walk podczas chińskiej tzw. ofensywy grudniowej, która pomachała chujem z oddali i uciekła. Małe kwadraciki niebieskie to jednostki wroga które zostały przegnane gdzie ryz rośnie przez dzielne cesarskie oddziały.

Lotniska chińskie powoli pustoszeją. Z mysliwców to chyba tylko amerykanie zostali, a durne ichnie siły BĄBARDUJĄCE nie liczą się.

Inne teatry - spokojnie jak na wojnie. 51 dywizja gna przed sobą kolonizatorów na malajach. Wielka ofensywa szykuje się na Luzonie. Hong Kong zdycha. Na Aleutach praca wre przy budowie lotnisk dla dzielnych załóg lotniczych.
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #242 dnia: 2007-06-04 (Pon), 22:02 »
ROTFL!

Moje siły nawodne wparowały w konwój wroga - na razie zatopiły eskortę i jeden AK - będzie ten konwój dalej ścigany. Nie to jest jednak najważniejsze - w składzie konwoju były takie oto okręty:

Pozowliłem sobie dorysować - dla alianckich projektantów - trendy i na czasie model galery: GL "Cleopatra", proponuję takie też na mnie wysłać, skoro już jachciki prywatne są w użyciu. Ciekawe czy to jest uzbrojone... Pewnie ma kaem plot.

Bąbardowanie Midway! Załogi z lotniskowców zbombały wesoło lotnisko (puste) i jakiś AP w porcie. Zabito też kilkuset Amerykańskich tzw. marines.

Kolejni członowie terrorystycznej grupy AVG spadają. W tej turze 4. Jednak sukcesy te armia i flota cesarska okupia znaczącymi stratami. Ale nie jestesmy Goeringiem, straty nie zahamują naszego pochodu do zwyciestwa w bitwie o Rangun i Chińskie lotniska.

Odważny rajd lotniczy na Surabaję - na redzie oberwał transportowiec torpedę. Paliwko które ci wstrętni kolonizatorzy ukradli jego azjatyckim właścicielom już nikomu nie posłuży, bo oblepia kormorany. NIPPON BANZAIIIIIII!!!!!!!!!1

Wstepnie rozpoznano bojem twierdze komuchów na północy Chin - srogi wpierdal dostałem. Trzeba metodycznie zdobywać - twierdza jest wielka na 6 punktów [!]

-= NEWSFLASH! =-

W nocy moje dzielne pancerno - lekkie siły nawodne dogoniły konwój z żaglówką. Ale nie żaglówka była celem, a tłuste ropowce i tankowce + 1 AK wyładowany paliwem. Wszystkie statki kradnące paliwo ze strefy dobrobytu zostały zatopione lub ciężko uszkodzone!

Japanese Ships
CA Myoko
CA Nachi, Shell hits 1
DD Natsushio
DD Hayashio
DD Harusame
DD Samidare

Allied Ships
PG Luzon
AS Holland, Shell hits 15, and is sunk
AS Canopus
AVD Childs
AO Pecos, Shell hits 18,  on fire,  heavy damage
AO Trinity, Shell hits 3,  on fire
TK Gertrude Kellogg, Shell hits 9,  on fire
AP Mijer
AP Basilan
AK Siantar, Shell hits 17, and is sunk
AK Ethel Edwards
AK Anshun, Shell hits 3,  on fire
AK Princessa
AK Fortuna
AK Governor Taft
AK Governor Wood
AK Princess of Negros
AK Lanakai
<--- Lanakai to ta żaglówka
« Ostatnia zmiana: 2007-06-05 (Wto), 08:31 wysłana przez Durbik »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #243 dnia: 2007-06-05 (Wto), 13:06 »
Japończycy padają tysiącami słysząc recytację najwznioślejszych fragmentów z 'Czerwonej książeczki' Mao. Lepsze to nawet od 'killing joke' Brytyjczyków.

W Chinach muszę nieco przystopować, pozbierać resztki lotnictwa i nękać przeciwnika na jego liniach zaopatrzenia. W Birmie do Rangunu zbliżają się jakieś pacany, wspierane potężnymi nalotami. AVG długo już nie pociągnie. Singapur dalej broni swej przestrzeni powietrznej siłami kilku samolotów. Hong Kong trwa.

Na Filipinach wróg zaskoczony porażką swej brygady pancernej, odepchniętej z Clark Field moimi siłami czołgów lekkich Stuart i dwóch rezerwowych dywizji piechoty. Baatan zamieniony w twierdzę nie do zdobycia, naszpikowany bronią przeciwlotniczą.

DO Midway podpłynął TF z lotniskowcami, i bez sensu marnuje amunicję na prawie opustoszałą bazę. Niech podpłynie mądrala teraz pod Pearl, to tam zobaczy 130 Dauntlessów zrzucających 500 kilogramowe przesyłki prosto w  pokłady lotnicze.

Wróg unika klasycznego starcia morskiego w cieśninie pomiędzy Borneo a Jawą i Sumatrą. Tchórz.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #244 dnia: 2007-06-05 (Wto), 21:01 »
NIPPON BUKKAKE NAGASUKA HUI MIELONE![/size]

Oto Atol Midway - dwie 'duże' wyspy z lotniskami i jedna mała pośrodku - Middle Island.

Dziś w nocy, w końcu grudnia 1941 roku Armia Cesarska po śmiałym i niespotykanie ryzykownym ataku zajęła ten atol i dzięki temu potęga Nipponu bedize jeszcze potężniejsza do chuja pana! Lotniska na Midway wkrótce zapełnią się dalekosiężnymi bąbowcami, które tylko patrzeć jak stłamszą amerykański kolonizatorski zapał.

Wczesnym rankiem na rede Midway wpłynął pancernik Nagato w towarzystwie 1 niszczyciela dla zmyłki:

Na redzie był wróg! 1 DD i 1 AK - po ostrzelaniu tego konwoju i przepłoszeniu go na wschód Nagato przystąpił do zadania jakie mu wyznaczono - t.j. "dywersji przez zmiękczanie" - ostrzelał Midway, bardzo słusznie zastawiając się niszczycielem eskorty, który musiał wytrzymać 950 [!!!!!!!!] dział obrony wybrzeża.

Po tej srogiej akcji zaczęli lądowac elitarni wojacy wschodzacego słońca. Straty na plażach były wielkie - no ale inwazja to nie kurwa przedszkole. Wróg ostrzeliwał konwój - i znów zadania ściągnięcia na siebie ognia wzięły niszczyciele - nie czują się przez to jakoś różowo.

Po południu zreorganizowano lądujące siły. Atak w stylu samurajskim był dla wroga druzgoczący i 6500 marines oraz służb pomocniczych poddało się. midway wzięte, niech żyje Cysorz!
« Ostatnia zmiana: 2007-06-05 (Wto), 21:02 wysłana przez Durbik »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #245 dnia: 2007-06-06 (Śro), 00:02 »
HONG KONG WZIĘTY!

Po ciężkich i długich walkach skapitulował brytyjski garnizon Hong Kongu - w chuj brytoli/australi/hindusów się poddało. Na gubernatora wyznaczono Rensuke Isogai, zaufanego człowieka Cesarza i jego osobistego doradcę:

Z Morza Jawajskiego donoszą - marynarze-bogowie z okrętu podwodnego I-160 cośtam przesliznęli się przez eskortę, odpalili torpedy i trafili jedną... PRINCE OF WALES'a! Zauważono ogień i przechył tej krowy. Nie popływa już długo! Chwała boskiemu synowi słońca! NIHON SENSUIKAN BANZAI!

« Ostatnia zmiana: 2007-06-06 (Śro), 00:06 wysłana przez Durbik »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #246 dnia: 2007-06-06 (Śro), 20:52 »
Teraz Triady spuszczą wam tam wpierdol.

Midway zajęte, Rangun ledwie dyszy lotniczo, Surabaja się dozbraja i konsoliduje siły. U wybrzeży Nowej Gwinei nie rozstrzygnięty pojedynek krążowników (na razie dostałem torpedę i spierdalam). Oj, będzie cięzko, mam nadzieję że przeciwnik udławi się tymi zdobyczami i nie zdoła ich zaopatrywać.

Mapka poglądowa:
(zielony - ja, czerwony - Durbik)

1 - Pearl Harbour otoczone wrogimi okrętami podwodnymi, ale powoli je tam zatapiam
2 - świeżo stracone Midway, wysłałem tam 3495879 okrętów podwodnych, może wreszcie coś trafią
3 - zamarzające na śmierć, współżyjące z fokami japońskie garnizony na Aleutach
4 - Nowa Gwinea i Acrhipelag Bismarcka, zaraz będą całe w rękach japońskich
5 - Filipiny, odcięte od świata Clark Field, Batan i Manila
6 - Malaje i umacniający się Singapur
7 - Rangun
8 - Surabaja
9 - Chiny (YA RLY)
10 - wrogie suby pod Seattle
11 - Panama

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #247 dnia: 2007-06-06 (Śro), 22:06 »

Oto I-8, okręt który wykpił wroga straszliwie i pokazał miernotę Ameryki i brak ducha jej żołdaków.

I-8 podczas patrolu bojowego u wybrzeży Stanów natrafiła na wysłany przeciw niej zespoł Anti Submarine Warfare. Składał się on z dwóch ścigaczy (SC) i jednego dozorowca (PC).

W dwa dni cały wrogi zespół został zatopiony. Na I-8 uległa zniszczeniu zabytkowa pozytywka komandora Tetsuhiro Emi - ten fakt + wystrzelanie wszystkich torped skłoniło go do powrotu do Japonii. Musi sobie kupić nową pozytywkę kurwa przecież.

Oto dzielna załoga I-8, zdjęcie zrobione przed wypłynięciem w rejs bojowy - już z mordy widać że to zwycięzcy

Pod Los Angeles inny okręt podwodny zatopił niszczyciel (!) przeciwnika, także wysłany  w celu polowania na mojego suba. Dostał dwie torpedy i się złamał biedulek.

Sukcesy podwone, sukcesy powietrzne! Dowództwo 4 floty powietrznej ogłosiło dziś KONIEC AVG JAKO FORMACJI - straty poniesione przez tę grupę są ogromne, Rangun stoi otworem dla naszych dzielnych załóg. No może tam z 2 buffala zostały, ale to się nie liczy jakby
« Ostatnia zmiana: 2007-06-06 (Śro), 22:09 wysłana przez Durbik »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #248 dnia: 2007-06-07 (Czw), 23:49 »
Zatonął De Ruyter, Durban [!], Dragon. Java jest ciężko uszkodzona, Exeter średnio. Nie krzycze wielkimi literami, bo to nie mój sukces - grze się coś pomyliło chyba (tudziez Pedro źle klinął destination, ale nie podejrzewam) i wpłnęły w zasięg moich nellów. Taki sukces nie smakuje.

Ale za to wcześniej Exeter dostał czyściutką i legalną torpedę z suba, hah!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #249 dnia: 2007-06-08 (Pią), 16:04 »
Strefa Dobrobytu Azji Południowo Wschodniej staje się realna!

Wojska japońskie w sile dwóch dywizji na kradzionych rowerach przejechały cały półwysep malajski i stoja u bram Singapuru. Tymczasem po wygnaniu kolonizatorów życie w strefie wraca do normy. Rząd japoński wprowadził nowy pieniądz, 910830928 razy mocniejszy i pewniejszy niż były angielski funt:

Podczas gdy na Malajach dogasa Brytujski opór, Jawa została odcięta. Ciężkie okręty wroga z trzech stron szachowane są przez samoloty i lotniskowce marynarki cesarskiej. Nic się nie prześliźnie. Okręt na którym zdradzieccy kolonizatorzy podpisali atlantyckie oszustwo, już nigdy nie zaatakuje żadnego okretu wielkiego imperium wschodzącego słońca!

Kaga i Akagi zatopiły zeszłego przedpołudnia lekki krążownik Java, marynarki kolonizatorsko-holenderskiej:

Wojska Chińskie otoczone na północy! Mongołowie blokują supply lines, a Japończycy gniotą bezmyslne chłopstwo.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #250 dnia: 2007-06-08 (Pią), 16:48 »
Wróg nęka mi Johnston Island, ale coś spierdolił. Może go dopadnę subami. Ewakuuje się Surabai żeby ocalić wszystko co pływa, a jako osłone użyłem PT boaty - ciekawym cóż z tego wyniknie.

Z Singapurem nie jest tak źle, rozbudowałem fortyfikacje i uzupełniłem stany artylerii przeciwloticzej. Masa supplies pozwoli długo się bronić.

Chińczycy, mimo porażek, swoją masą umiejętnie powstrzymują jakąkolwiek zorganizowaną ofensywę wroga.

(a tak serio to sytuacja jest straszna)

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #251 dnia: 2007-06-08 (Pią), 19:17 »
Na skrinie - blokada morsko - powietrzna od pólnocy, może uda mi się wybić w niej jakieś dziury, jak np. ten mały lotniskowiec:

Dzielni Holendrzy, to im trzeba przyznać, bo morale mają, w tak krytycznej sytuacji, bardzo wysokie. Co dziwi zwłaszcza że dokonują cudów na takim historycznym sprzęcie:

Tymczasem wróg zaatakował Manilę:
Japanese Shock attack

Attacking force 15852 troops, 118 guns, 50 vehicles, Assault Value = 780

Defending force 45050 troops, 395 guns, 114 vehicles, Assault Value = 692

Japanese max assault: 596 - adjusted assault: 101

Allied max defense: 747 - adjusted defense: 2061

Japanese assault odds: 0 to 1 (fort level 1)

Japanese ground losses:
3584 casualties reported
Guns lost 17
Vehicles lost 16

Allied ground losses:
146 casualties reported
Guns lost 1
Vehicles lost 2

Oj, wykrawi się tam, wykrwawi. Z jego okrętami podwodnymi też kiepsko, bo moje patrole są coraz skuteczniejsze.

Praca w amerykańskich zakładach wre, z korzyścią dla wszystkich:
« Ostatnia zmiana: 2007-06-08 (Pią), 19:20 wysłana przez pedro »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #252 dnia: 2007-06-08 (Pią), 22:22 »
BYŁO BLISKO![/span]

... I mogło skończyć się niemiło. Ognie Morza Jawajskiego płoną!

W nocy, całkiem dla mnie neispodziewanie zespół uderzeniowy Kagi I Akagi(ego?) eskortowany przez pancerniki i ciężkie krążowniki wpadł na zespół Prince Of Walesa! Obie strony otworzyły ogień z dużej odległości, generalnie niecelny. Prince Of Wales przytomnie wziął na cel lotniskowiec, Akagi. Moje serce zamarło.

Szczęściem artylerzyści na POW byli średni, czy to Akagi manewrował zawzięcie, dość powiedzieć że nic nie trafiło. Po koszernej pycie dostały jednak moje niszczyciele osłony, które bohatersko szarpały wroga. Oto zapis bitwy:

[span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\']Night Time Surface Combat at 23,69

Japanese Ships
CV Akagi
CV Kaga
BB Kongo, Shell hits 6,  on fire
CA Takao
CA Atago, Shell hits 2
CA Kumano
CA Kinugasa
CA Furutaka
CA Kako
CL Jintsu, Shell hits 1
DD Akigumo
DD Hibiki
DD Oboro
DD Kikuzuki, Shell hits 1,  on fire
DD Yuzuki, Shell hits 1,  on fire

Allied Ships
BB Prince of Wales, Shell hits 8
CL Sumatra, Shell hits 25,  on fire,  heavy damage
CL Mauritius
DD Isis, Shell hits 6,  on fire,  heavy damage
DD Evertsen, Shell hits 6,  on fire,  heavy damage
DD Van Ghent, Shell hits 1

Dostał też Kongo ładny pocisk z głównej artylerii. Co do aliantów - wielkich uszkodzeń na POW nie widać, Sumatra potem zjawiła się w cieśninie między Jawą a Sumatrą (czyżby miała rozkazy odwrotu? dziwne...) gdzie storpedował ją I-156, zatapiając. Ten sam szczęśliwy okręt pociągnął za Evertsenem i wsadził mu pozostałe mu w wyrzutniach 3 torpedy, także go zatapiając.

Zespół nr 2 (Kirishima, Hiei i osłona) który wg. planu miał się zaczaić pod Surabają i przechwytywać, wykonał tylko zaczajanie. W dzień nadleciał nadeń wielki nalot aliancki - lotniskowce 180 mil dalej wyrzuciły 26 zer osłony, które przerzedziły nalot, a potem artyleria p-lot odgoniła resztę. Tylko 1 bomba trafiła w BB, niegroźnie zresztą. jednak przez te manewry, zespół ów nic nie przechwycił i teraz został z ręką w kiblu (bo nawet nie w nocniku) - zapowiada się ciekawie jak cholera...

MOje torpedowce i nurkowce z Kagi I Akagiego znów nie wystartowały. Po południu - przez pogodę. nad całą Indonezją był sztorm. ale przed południem to raczej z głupoty... Wystartowaly co prawda Vale na rozpoznanie (jeden z nich zatopił kanonierkę!) ale juz nie nadlatywało nic falami nad POW :( Kapa.

Aliancki sub ostrzelał CA Suzuyę torpedami. Na szczęście nieskutecznie

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #253 dnia: 2007-06-08 (Pią), 22:37 »
Zapomniałeś dodać że mój tf na którego wpadłeś składał się z okrętów silnie uszkodzonych (np. Prinsofwejls miał zniszczone dwie wieże; o dziwo na skrinie nic się nie pali). Takiś bohatyr.
« Ostatnia zmiana: 2007-06-08 (Pią), 23:47 wysłana przez pedro »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #254 dnia: 2007-06-15 (Pią), 21:08 »
Nooo, po turach regresu coś się w końcu fajnego zdarzyło. Moje CV nadpłynęły pod Johnston Island (SE od Midway) i poprzeszkadzały trochę w operacjach trałująco - transportowych. Oto efekty:

Może nie jest to giga sukces, ale na bezrybiu... Uszkodzono też 1 AK tam.

Inne fronty - moja ofensywa w Chinach zastopowała, podobnie jak poprzednio chińska. Przeznaczeniem tego frontu jest widocznie stagnacja.

Po tym jak generałowie obu dywizji zdobywających Singapur postanowili zrobić z marszu szok atak (i tam pół ludzi stracili) - zbieram siły

Ciekawie zaczyna robić się za to na teatrze Australijsko - gwinejskim.

Manila broni się już nie tak pewnie. Bataan już lepiej.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #255 dnia: 2007-06-18 (Pon), 23:35 »
Wróg przemknął niezauważony z konwojem wyładowanym wojskiem w okolice Rangunu. Co zaraz skończy się dla niego (wroga, nie Rangunu) bardzo źle. W poblizu patrolują okolice moje 2 brytyjskie lotniskowce, które już storpedowały co nieco i ślicznie wynknęły się szukającym ich japońskim bombowcom dalekiego zasięgu.

Chiny - udało mi się odciąć od zaopatrzenia spore zgrupowanie wojsk japońskich - ciekawym czy zechcą się przebić.

Durbik zrobił mi nieładny desant w Port Moresby, ale moi dzielni obrońcy trwają niestrudzenie na stanowiskach już trzecią turę. TF chcący ostrzelać wschodnie wybrzeże Australii został srogo pokiereszowany przez amerykańskie bombowce nurkujące, które zdążyły już tam przybyć. Na dno poszedł jeden CL, kilka innych poważnie uszkodzone.

Pod Aleuty podpłynąłem ogromnymi siłami, mając zamiar wytrzebić każdego żółtoskórego pacana w promieniu kilkuset mil morskich.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #256 dnia: 2007-06-19 (Wto), 00:06 »
(co nieco = 1 pc - nie zatonął + 1 AK - nie zatonął. no po chuju pojechały)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #257 dnia: 2007-06-19 (Wto), 07:35 »

BITWA LOTNISKOWCÓW!

Płynąłem sobie po paliwo na Aleuty już trzecią turę - a tu nagle 2 tury temu widze że jakieś (tzn nie jeakieś tylko pozostałe 2) CV wroga się do tych Aleutów zbliżają. Dałem więc rozkaz Hiryu i Zuikaku oraz ich towarzyszom żeby nie bacząc na zużycie paliwka (którego mało jak chuuuuuuuj mają, a teraz to juz prawie 0) płynęli tam w te dyrdy [!] i ZASKOCZYĆ I ZNISZCZYĆ!

Na obrazku namalowana przeze mnie pozycja Task Forces dzień przed bitwą, namalowana przez grę - podczas bitwy

Wró detaszował zespół nawodny do bombardowania wyspy Adak, mojej głównej bazy tam. W skład zespołu wchodzi pancernik Warspite. No i Wojenna Plwocina mi tam zabiła 750 japończyków.

Bitwa:

Day Air attack on TF at 101,42

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 25

Allied aircraft
F4F-3 Wildcat x 5
SBD-3 Dauntless x 8

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 1 destroyed

Allied aircraft losses
F4F-3 Wildcat: 4 destroyed
SBD-3 Dauntless: 6 destroyed

Japanese Ships
BB Mutsu
CV Hiryu

Aircraft Attacking:
 1 x SBD-3 Dauntless bombing at 2000 feet
--------------------------------------------------------------------------------

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 24

Allied aircraft
F4F-3 Wildcat x 9
SBD-3 Dauntless x 33
TBD Devastator x 18

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 3 damaged

Allied aircraft losses
F4F-3 Wildcat: 1 destroyed
SBD-3 Dauntless: 5 destroyed, 21 damaged
TBD Devastator: 5 destroyed, 7 damaged

Japanese Ships
BB Mutsu, Bomb hits 2
CV Hiryu, Bomb hits 1,  on fire
CV Zuikaku, Bomb hits 1

Aircraft Attacking:
 2 x SBD-3 Dauntless bombing at 2000 feet
 2 x TBD Devastator bombing at 4000 feet
 3 x SBD-3 Dauntless bombing at 2000 feet
 3 x TBD Devastator bombing at 4000 feet
 1 x TBD Devastator bombing at 4000 feet
 4 x SBD-3 Dauntless bombing at 2000 feet
 3 x TBD Devastator bombing at 4000 feet
 4 x TBD Devastator bombing at 4000 feet

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 11

Allied aircraft
F4F-3 Wildcat x 4
SBD-3 Dauntless x 29
TBD Devastator x 18

No Japanese losses

Allied aircraft losses
F4F-3 Wildcat: 1 destroyed
SBD-3 Dauntless: 4 destroyed, 17 damaged
TBD Devastator: 6 destroyed, 6 damaged

Japanese Ships
CV Zuikaku, Bomb hits 2
BB Mutsu, Bomb hits 3
CV Hiryu, Bomb hits 2,  on fire,  heavy damage

Aircraft Attacking:
 2 x TBD Devastator bombing at 3000 feet
 1 x TBD Devastator bombing at 3000 feet
 1 x TBD Devastator bombing at 3000 feet
 4 x TBD Devastator bombing at 3000 feet
 4 x TBD Devastator bombing at 3000 feet

Day Air attack on TF at 99,39

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 14
D3A2 Val x 34
B5N2 Kate x 28

Allied aircraft
F4F-3 Wildcat x 25

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 6 destroyed
D3A2 Val: 6 destroyed, 22 damaged
B5N2 Kate: 7 destroyed, 14 damaged

Allied aircraft losses
F4F-3 Wildcat: 3 destroyed, 4 damaged

Allied Ships
CV Yorktown, Bomb hits 2, Torpedo hits 3,  on fire,  heavy damage
CV Saratoga, Bomb hits 1, Torpedo hits 1,  on fire
CA Indianapolis
CL St. Louis

Aircraft Attacking:
 1 x D3A2 Val bombing at 2000 feet
 3 x D3A2 Val bombing at 2000 feet
 1 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
 4 x D3A2 Val bombing at 2000 feet
 2 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
 3 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
 3 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
 4 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
--------------------------------------------------------------------------------
Day Air attack on TF at 99,39

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 11
B5N2 Kate x 23

Allied aircraft
F4F-3 Wildcat x 14

Japanese aircraft losses
B5N2 Kate: 2 destroyed, 11 damaged

Allied aircraft losses
F4F-3 Wildcat: 4 destroyed, 1 damaged

Allied Ships
CV Saratoga,  on fire
CV Yorktown, Torpedo hits 1,  on fire,  heavy damage
DD Russell

Aircraft Attacking:
 1 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet
 4 x B5N2 Kate launching torpedoes at 200 feet[/span]

Efektem bitwy jest trzymiesięczny remont Hiryu, miesięczny Zuikaku, oraz...

[span style=\'font-size:21pt;line-height:100%\']ZATOPIENIE YORKTOWNA!!!!!!!!!!!

... I srogie uszkodzenie Saratogi. BWAHAHAHHAH!

Z innych wieści: zdobyto bohatersko bronione Moresby! Moje siły lądują na Nowych Hebrydach! W Manili zburzono ostatnie szczurze nory - kwestią czasu jest poddanie garnizonu! W Singapurxe moi debile w koncu sami z siebie nie zrobili szok ataku!

No. To tak tyle. Opisałbym epicko ale sie spiesze

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #258 dnia: 2007-06-23 (Sob), 15:35 »
Yorktown poszedł na dno, Saratoga uciekła z niewielkimi uszkodzeniami. Za to Hiryu w stoczni spędzi dłuuugie miesiące. Czyli prawie że remis (biorąc pod uwage moją strategiczną sytuacje i brak inicjatywy).

Wróg zajmuje wysepki południowego Pacyfiku, żeby dciąć mnie od Australii. Mieszany Task Force trochę im pomieszał szyki:

Night Time Surface Combat, near Efate at 72,114

Japanese Ships
AP La Plata Maru
AP Kagi Maru
AK Wales Maru, Shell hits 2,  on fire
AK Bengal Maru, Shell hits 18,  on fire,  heavy damage
AK Daigen Maru #3
AK Italy Maru
AK Batavia Maru
AK Kaifuku Maru, Shell hits 13, and is sunk
AK Asosan Maru, Shell hits 3,  on fire
AK Kinmo Maru

Allied Ships
CA Australia, Shell hits 1
CL Leander
CL Achilles, Shell hits 2
CL Perth
CL Hobart
CL Adelaide
DD Le Triomphant

Japanese ground losses:
665 casualties reported
Guns lost 3

Night Time Surface Combat, near Efate at 72,114

Japanese Ships
APD Patrol Boat No. 31
PC Ch 28
PC Ch 31, Shell hits 11, and is sunk
AP Kiyosumi Maru
AP Asama Maru
AP Kamakura Maru, Shell hits 5
AP Tatsuta Maru, Shell hits 33, and is sunk
AP Teikyo Maru, Shell hits 1, Torpedo hits 1,  on fire
AP Brazil Maru
AP Asahi Maru
AP Takasago Maru
AP Kobe Maru, Shell hits 1
AP Takachiho Maru
AP Kongo Maru

Allied Ships
CA Australia, Shell hits 3
CL Leander, Shell hits 1
CL Achilles
CL Perth
CL Hobart
CL Adelaide
DD Le Triomphant
[/span]

Straciłem Moulmein, czyli wrota do Birmy niejako otwarte. Ale cieszą mnie posiłki z Afryki i Indii.

Tymczasem AVG w Chinach, ledwie dysząc (5 samolotów na stanie, zdolne do lotu 3 + wątpliwych umiejętności sojusznicy niskiego wzrostu i żółtego koloru) dokonuje cudów:
[span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\']Day Air attack on Chungking , at 43,32

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 21

Allied aircraft
P-40B Tomahawk x 3
P-43A Lancer x 2
I-153c x 1
I-16c x 1

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 8 destroyed

Allied aircraft losses
P-40B Tomahawk: 1 destroyed
I-153c: 1 damaged

Wojna trwa, japońskie dywizje wykrwawiają się w beznadziejnych szturmach na Manilę, Bataan i Singapur. Gromadzone w Australii jednostki lądowe i lotnicze pozwolą niedługo przejsć do inicjatywy i może odbić jakiś port. A może nawet Port?
« Ostatnia zmiana: 2007-06-23 (Sob), 15:42 wysłana przez pedro »

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #259 dnia: 2007-06-24 (Nie), 22:16 »
and now for something completely different... jezu, panowie... ale strzalki durb rysuje przefajne

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #260 dnia: 2007-06-24 (Nie), 23:49 »
Od czasu jak zaczął mnie wkurwiać zespół Australijsko - Francuski w obszarze Nowa Kaledonia - nowe Hybrydy, przemyśliwałem jakby tam zniszczyć chujków. No i wróg połakomił się na moje przynętowe transporty nawet i przypłynął. Ja przypłynąłem też, dwoma z moich ślicznych CV. Efekcik:

Japanese aircraft losses
D3A2 Val: 1 destroyed, 11 damaged
B5N2 Kate: 2 destroyed, 23 damaged

Allied Ships
CL Leander, Bomb hits 5,  on fire
CA Australia, Bomb hits 2, Torpedo hits 5,  on fire,  heavy damage
CL Perth
CL Adelaide, Bomb hits 6, Torpedo hits 1,  on fire,  heavy damage
CL Hobart, Torpedo hits 3,  on fire,  heavy damage
CL Achilles, Bomb hits 4,  on fire

No jak widać twardo strzelali, ale chuja zdziałali. Australia zatonęła, reszta zatonie niebawem. Chwała Nipponowi, kurwa! tylko Perth może uciec jakby. A Hobart to powinien przeprosić i wyjść, nie ma honoru żeby nie tonąć. No ale teraz Noumea nie ma osłony i będzie zdobyta tam kiedys.

Z innyc wieści: ponosze ogromniaste straty na lądzie. Ale Manila jest juz bez fortu, traci w każdym moim ataku 1200+ ludzi - niedługo się podda. Wtedy przerzucam siły do bataanu i ab ovo.

Singapur podda się może za rok etc.

Zdobyłem Pontianak. Wrota na Jawę otwarte.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #261 dnia: 2007-06-25 (Pon), 14:40 »
Update: kombinowany atak (zespół nawodny w nocy i lotniskowce w dzień) zajebały Adelaidę, Hobarta (czas mu był) i Achillesa. Zwiał tylko Perth i Leander - Pedro przytomnie rozdzielił ich i kazał sie ratować jak kto moze.

Zająłem Wenchow (Wen Czou) - Chiny nie mają juz ani jednego portu dzięki temu, całe wybrzeże moje.

Z głodu w górach na Borneo zdechła jednostka wroga. Pozdychają i inne, skoro boja się walczyć z cesarską armią.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #262 dnia: 2007-07-03 (Wto), 11:59 »
Sukcesy prawie że same - na Oceanie Indyjskim grupa pancerników wroga nadziała się na czekające cierpliwie angielskie lotniskowce - efekt Nagato poszedł na dno, Fuso ciężko uszkodzony, może się uratuje. Spore siły defensywno-ofensywne nagromadzone w Birmie - nie mam zamiaru tracić nowych dywizji na obronę Singapuru (jak to było w rzeczywistości). Nad Rangunem wróg ponosi spore straty w samolotach.
Manila i Batan zaraz umrą.
Wkurwił mnie strasznie desant wroga na Canton Island, dlatego też wysłałem tam co tylko było pod ręką - w tym dwa piękne, stare pancerniki:

Bitwa chyba się jeszcze nie skończyła, może przebiję się przez osłonę i dorwę bezbronne AP.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #263 dnia: 2007-07-03 (Wto), 22:51 »
MANILA WZIĘTA, BANZAIIIIIIIIII!

Jak widać poddało się niemal 50.000 Amerykanów i brudnych filipińskich skoczków. Teraz moje dzielne wojska oblegną z nową siłą Bataan, gdzie znowu podda się 30.000 i tak dalej i tak dalej. A potem rozlezę się po całym świecie.

Ale inne wieści nie są dobre. Zatonął Hiryu, niestety japońce nie są na tyle zdolni żeby naprawić dziurkę po 1 bombie. Zatonie niedługo tez drugi storpedowany bb, ten to już bardziej ma prawo, po trzech torpedach...

ALE MANILA KURWA!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #264 dnia: 2007-07-05 (Czw), 22:31 »
B A T A A N   Z D O B Y T Y!!!!![/span][/b][/span][/font]

Oprócz fortu corregidor poddały się tam liczne jednostki wroga, w sumie jego straty jak niżej:

[span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\']Japanese assault odds: 15 to 1 (fort level 5)

Japanese forces CAPTURE Bataan base !!!

Allied aircraft
no flights

Allied aircraft losses
PBY Catalina: 9 destroyed (okazało się potem że jednak 18 wraków znaleziono catalin owych)

Japanese ground losses:
1003 casualties reported
Guns lost 10
Vehicles lost 6

Allied ground losses:
30383 casualties reported
Guns lost 117
Vehicles lost 78
[/size]

Czyli znów zagłada. Luzon mój! Urlop tygodniowy dzielni chłopcy dostaną i huzia na aliantów co jeszcze na Mindanao siedzą. Haha! Generał Yamashita juz poleciał Mavisem do Birmy, nadzorowac branie Rangunu, który oblegam.

[span style=\'font-size:21pt;line-height:100%\']B A N Z A I!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #265 dnia: 2007-08-02 (Czw), 14:38 »
NIPPON HARAKIRI SUDOKU DRAGONBALL HUJEI![/span]

Cieszę się pomimo, że zatonął Fuso (aj, to był strasznnie nieudany rajd jednak) - jednak KIDO BUITAI, lotniskowcoe siły imperium pokazały pazur. Wróg próbował dowieźć posiłki na Baker Island, odciętą przez manewr okrążający, którym zająłem Canton Island. Na Canton szybciutko roztasowały się Nelle, jednak to za daleko od Japonii na przewóz torped na razie - zabierają więc bomby. To za mało, więc w okolicy czaiło się XXX lotniskowców [wiedza operacyjna]. Oto efekt ataku na konwój osłaniany przez stare pancerniki (moje dzielne załogi olały pancerniki - w końcu co im można bombami 250 kg) prowadzonego z kido. Też bez torped - za daleko:

[span style=\'font-size:8pt;line-height:100%\']

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 26
D3A2 Val x 18
B5N2 Kate x 73

Japanese aircraft losses
B5N2 Kate: 2 damaged

Allied Ships
AK Admiral Y. Williams, Bomb hits 5,  on fire,  heavy damage
AP Harris, Bomb hits 1
AK Kittyhawk, Bomb hits 1,  on fire
AK Charles McCormick
AP Mormachawk, Bomb hits 11,  on fire,  heavy damage
AK Donald McKay, Bomb hits 1,  on fire
AP Republic, Bomb hits 2
AK Admiral Wood
AK Forbes Hauptmann, Bomb hits 1,  on fire
AK Minnesotan, Bomb hits 2,  on fire
DD Mahan, Bomb hits 1
DD Bagley, Bomb hits 1,  on fire

Allied ground losses:
346 casualties reported
Guns lost 7

Japanese aircraft
G3M Nell x 24

No Japanese losses

Allied Ships
DD Mahan
AK Charles McCormick
AK Forbes Hauptmann, Bomb hits 2,  on fire
AP Harris, Bomb hits 1,  on fire

Allied ground losses:
84 casualties reported

Japanese aircraft
G3M Nell x 12

Japanese aircraft losses
G3M Nell: 7 damaged

Allied Ships
BB Idaho, Bomb hits 2

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 23
D3A2 Val x 19
B5N2 Kate x 20

Japanese aircraft losses

Allied Ships
AK Admiral Y. Williams,  on fire,  heavy damage
AK Charles McCormick, Bomb hits 4,  on fire
AK Forbes Hauptmann, Bomb hits 5,  on fire,  heavy damage
DD Mahan, Bomb hits 1,  on fire,  heavy damage
AK Absaroka, Bomb hits 2,  on fire,  heavy damage
AK Admiral Wood, Bomb hits 1,  on fire
AK Minnesotan, Bomb hits 1,  on fire

Allied ground losses:
315 casualties reported
Guns lost 1

Na razie zatonął jeden AP, zatonie więcej. Oby.

Z innych frontów - gen. Yamashita szybko zarządził atak - Rangun stracił teraz więcej obrońców niż Japonia atakujących. Kwestia paru tur, szczególnie że zredukowano fortyfikacje.

Szturm na Singapur. Zniszczono wrogowi wiele dział i zabito 1000 obrońców, ale straty własne w ludziach - trzykrotnie większe. Ale jest promyk nadziei że przed wiosną padnie.

Noumea na Nowej Kaledonii obleżona, w następnej turze powinna paść.

Wojnę powietrzną nad Birmą na razie przegrywam.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #266 dnia: 2007-08-02 (Czw), 16:26 »
Mimo zmasowanego ataku lotniczego, dałem rady wysadzić wojska na Baker. Czyli wbiłem się od północy klinem w japoński klin.
Wściekle atakowany z lądu i powietrza Rangun czeka na posiłki czołgowe (Valentine III! 37 mm ppanc działka japończyków mogą od razu iść na złom), niestety jakość dróg pozostawia wiele do życzenia.  

Z sukcesów - ciężko uszkodzony BB Fuso poszedł na dno, resztki jego eskorty podpłyneły w samobójczym chyba ataku pod moje lotniskowce - niedługo dowiemy się jak bardzo oberwą.

Chiny - walki niczym na froncie zachodnim podczas I WŚ. Ja okopany jak Francuz podciągam artylerię, Durbik koncentruje wojska w operacyjnych punktach ciężkości - Clausewitz byłby dumny.  

Potężne transporty sprzętu i zapatrzenia dotarły do Australii - ponad 300 mysliwców, dwa razy tyle bombowców (głównie B25) + obsługa naziemna, paliwo i zapasy. Kolejne podobne operacje transportowe - w toku.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #267 dnia: 2007-08-02 (Czw), 17:18 »

-= NEWSFLASH! =-

Widoczny powyżej złowrogi dla przeciwników imperium lotniskowiec Akagi wypluł dziś nad ranem uzbrojone po zęby samoloty bombowe i torpedowe. Zespół wroga, pozbawiony eskorty dwóch DD dzięki nocnej akcji sił nawodnych (3 CA, 4 DD) został zniszczony. 4 AK i 2 AP zatonęły, a Regimental Combat Team przewożony na transportowcach poniósł spore straty (oby).

Rangun odpiera ataki, komuchowska twierdza (jeden z tych słynnych ześrodkowań, mam tam 4 pełne DP, kilka PACów, PALe, BPanc, saperów etc etc) - jest bombardowana jak skurwyn i traci codziennie wiele dział.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #268 dnia: 2007-08-14 (Wto), 23:43 »
Wróciłem z wczasów i od razu jedziemy po płęnej pycie: Pedro dostaje w trąbkę:

1. Dokańczamy konwój na Baker (niestety część spora RCT wylądowała):

Night Time Surface Combat, near Baker Island at 94,96

Japanese Ships
CA Myoko
CA Nachi
CA Ashigara
DD Yugumo
DD Yukikaze
DD Yayoi
DD Kamikaze
DD Numakaze

Allied Ships
AP Harris, Shell hits 13, and is sunk
AK Kittyhawk, Torpedo hits 1, and is sunk

Allied ground losses:
30 casualties reported

2.

Day Air attack on TF at 23,58

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 12

Allied aircraft
Martin 139 x 9

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 4 damaged

Allied aircraft losses
Martin 139: 3 destroyed, 3 damaged

Japanese Ships
DD Kiji
CS Mizuho

3. (i najważniejsze)

Day Air attack on TF at 27,30

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 7
B5N2 Kate x 7
G3M Nell x 14

Japanese aircraft losses
G3M Nell: 1 destroyed, 12 damaged

Allied Ships
BB Resolution, Torpedo hits 2,  on fire
BB Ramillies, Bomb hits 1, Torpedo hits 1

A tu obrazek z tego wiekopomnego wydarzenia - nie będą mi tu przez kilka miesięcy pływać chujki, szczególnie Resolution:

Z negatywów: wpierdal dostałem nad Chungkingiem, avg mnie rozjechało lotniczo. G5N Liz, duma mojej floty powietrznej (bombowce strategiczne) na razie bez sukcesów. Może przyjdzie taki dzieeeeeeeeeeń etc.

Daleki pacyfik - paliwa mało na śmiałe rajdy. Pracuję nad tym.

Noumea - broni się kurwa. To samo Rangun, nie mówiąc o Singapurze.

Zdobyłem przyczółek na Sumatrze [!] Nazywa się straszliwie, nawet moja excellent znajomość geografii tu siada. Chyba Teleotltekbang? Czy jakoś tak? Chuj wie. Faktem jest, że mam kontrolę nad cieśniną między Jawą a Sumatrą. Wrogich sił nawodnych - nie stweirdzono. Lepiej dla nich.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #269 dnia: 2007-10-24 (Śro), 11:17 »
do pbem potrzebni sa pewni i odpowiedzialni gracze

Ten cytat pochodzi z tego forum nawet. A przytaczam go, bo już wszystkie inne środki wpływu na Pedra wyczerpały mi się, zostało mi tylko publiczne go obrażenie i próba zawstydzenia. czy to się uda? Wątpię. Ale muszę próbować.

Otóż mój drogi Pedro - jesteś:

WAŁ

ŚWINIA

CHAM

KLOC

BUC

CWEL

PIERDOŁA LENIWA

KRĘT

MADAFAKA

SYN SZKLARZA

KOZI BOB

SUCZY CHWOST

a na koniec... DUPA WOŁOWA

Bo nie odsyłasz sejwa! Odeślij! Naród cię prosi! Albo powiedz że ci sie nie chce grać od razu. Jak była sesja - nie naciskałem. Bo to wiadomo. Ale teraz jest październik. Studenci w październiku nie robią NIC. Więc odeślij. Ot co.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #270 dnia: 2007-10-24 (Śro), 16:28 »
Suczy Chwost dobry.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Odp: AAR WitP czyli dlaczego zmagania na Pacyfiku są
« Odpowiedź #271 dnia: 2007-12-12 (Śro), 22:09 »
NO DOBRA (tm)

Wracamy do gry! Pedro ożył dzięki skomplikowanym zabiegom nekromantycznym i pederastycznym zapewne i ODESŁAŁ dziś sejwa. Więc kampania na Pacyfiku toczy się dalej. Tego dnia wydarzyło się:

Day Air attack on Changsha , at 45,37

Japanese aircraft
G4M1 Betty x 89
Ki-21-II Sally x 34

Allied aircraft
no flights

Japanese aircraft losses
G4M1 Betty: 1 damaged

Allied aircraft losses
SB-2c: 4 destroyed

Allied ground losses:
27 casualties reported

Airbase hits 9
Airbase supply hits 2
Runway hits 35

Atak średnich bombowców na chińskie lotnisko. Ostatecznie 7 sowieckiej produkcji złomów poszło się jebać, a dziurki w pasie i w bazie są nawet niezłe.

Day Air attack on Rangoon , at 29,33

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 43

Allied aircraft
Hurricane IIb x 54

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 12 destroyed, 1 damaged

Allied aircraft losses
Hurricane IIb: 20 destroyed, 4 damaged

Myśliwskie wymiatanie nad Rangunem. Hurricane'y mimo przewagi liczebnej poniosły porażkę. Na zdjęciu poniżej: mieszkancy Rangunu szydza z kolonizatora, który przegrał właśnie walkę kołową z pilotem wyzwolicielskiej cesarskiej armii:

Coastal Guns at Palembang, 20,55, firing at TF 11
TF 11 troops unloading over beach at Palembang, 20,55

273 Coastal gun shots fired in defense.
Japanese Ships
DD Oshio
DD Yudachi
DD Kari, Shell hits 1

Japanese ground losses:
733 casualties reported
Guns lost 3

Lądowanie w Palembangu i Bankha na Sumatrze. Straty do zaakceptowania. Bankha padła od razu, Palembang niebawem.

Ground combat at Noumea

Japanese Shock attack

Attacking force 3029 troops, 9 guns, 0 vehicles, Assault Value = 51

Defending force 1538 troops, 3 guns, 0 vehicles, Assault Value = 33

Japanese max assault: 38 - adjusted assault: 0

Allied max defense: 31 - adjusted defense: 123

Japanese assault odds: 0 to 1 (fort level 0)

Japanese ground losses:
387 casualties reported
Guns lost 4

Złe zło! Atak na Noumeę nie powiódł się, moje unity wycofały się na szlak wiodący ku północy nowej kaledonii. Jednak dzięki niemocy przeciwnika ja tu jeszcze wrócę...

Dodatkowo: ciężkie walki w Chinach bardzo, Rangun wlecze się ostatkiem sił (niedługo koniec), a Singapur dalej oblężony.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #272 dnia: 2007-12-13 (Czw), 13:41 »
To gdzie to mogę zdobyć?

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #273 dnia: 2007-12-13 (Czw), 14:29 »
grę? choćby tu: http://www.3kropki.pl/p/2/2/war_in_the_pacific.php - 15 zł kosztuje oryginał

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #274 dnia: 2007-12-13 (Czw), 14:45 »
Z grą sobie poradzę. Jeszcze umiem w Google pisać.

Ale wy jedziecie z modem jakimś

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #275 dnia: 2007-12-13 (Czw), 15:03 »
aaa, modem. Mod = Combined Historical Scenario: http://www.bur.st/~akbrown/witp/CHS_download.html

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #276 dnia: 2007-12-15 (Sob), 19:41 »
Pedro musi przeinstalowac sterowniki, bo mu witp nie chce odpalić (kara taka), więc ja jebnę posta:

Rozpocząłem bombardowania Singapuru. Ataki na składy zaopatrzenia wkrótce sprawią, że hindusko-kolonialna banda podda się żołnierzom Wschodzącego Słońca. Trud podjęły bombowce Lily, Sonia i  Nell, te ostatnia na focie poniżej podczas nalotu nad port w Singapurze:

Niestety, straty spore w porównaniu do wyników. Ale przez strzelanie do moich bombowców Singapur też traci zapasy  :zyd:

Daremne naloty na druga gwardyjską w Rangunie:

Day Air attack on Guards (2nd) Division, at 29,33

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 4

Allied aircraft
Blenheim I x 8
Blenheim IV x 12

No Japanese losses

Allied aircraft losses
Blenheim I: 3 destroyed
Blenheim IV: 1 damaged

Japanese ground losses:
21 casualties reported

jak widać gra niewarta świecczki, 21 Japończyków to cesarz na kiblu kleci co wieczór. A poniżej jeszcze lepszy atak (inżyniery szkolone, uciekają do ziemianek):

Day Air attack on 23rd Engineer Regiment, at 29,33

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 4

Allied aircraft
Blenheim IV x 9

No Japanese losses

Allied aircraft losses
Blenheim IV: 2 destroyed, 1 damaged

Tym razem hurricane'om poszło lepiej, ale Blenheimy w wersji myśliwskiej nie wróciły do bazy:

Day Air attack on Rangoon , at 29,33

Japanese aircraft
A6M2 Zero x 25

Allied aircraft
Hurricane IIb x 31
Blenheim IF x 2

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 5 destroyed

Allied aircraft losses
Hurricane IIb: 5 destroyed, 2 damaged
Blenheim IF: 2 destroyed

Kanonierka "Saga" zbombardowana przez wroga - wyrzuciła się na brzeg. Krążownik "Naka" i niszczyciel "Fubiki" osłaniające lądowanie w Palembangu na Sumatrze otrzymały trafienia bombami lotniczymi i udadzą się do doków na remont.

Durne kolonialne jednostki wroga zaatakowały z dupy moje siły w Palembangu - i wpierdal:

Ground combat at Palembang

Allied Deliberate attack

Attacking force 2005 troops, 47 guns, 0 vehicles, Assault Value = 46

Defending force 14400 troops, 63 guns, 0 vehicles, Assault Value = 305

Allied max assault: 35 - adjusted assault: 0

Japanese max defense: 327 - adjusted defense: 514

Allied assault odds: 0 to 1

Japanese ground losses:
35 casualties reported
Guns lost 2

Allied ground losses:
475 casualties reported
Guns lost 11

W Chinach: dzielny regiment "Yobi Eki" przy pomocy ochotniczej 1 Dywizji wietnamskiej przegnał chinoli znad granicy Wietnamu. pościg trwa.

Nowa Kaledonia - musiałem wycofać się z Noumei, wiadomo - a teraz zauważono okręty wroga tam, zapewnie wzmacniające garnizon :( No nic, nie pozwolimy tej bazie się rozwinąć, ot co.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #277 dnia: 2007-12-16 (Nie), 17:55 »

Srogi nalot, prawda? Wkurwiały mnie Hurricane'y, więc JEBNĄŁEM IM POTĘGĄ POSĘPNEGO CZEREPU:

Japanese aircraft losses
A6M2 Zero: 6 destroyed, 1 damaged
G4M1 Betty: 1 destroyed, 5 damaged
Ki-21-II Sally: 1 destroyed, 6 damaged
Ki-48-I Lily: 1 destroyed, 10 damaged
Ki-49 Helen: 3 damaged

Allied aircraft losses
Hurricane IIb: 24 destroyed
Blenheim IF: 1 destroyed
Lysander I: 1 destroyed

Allied ground losses:
37 casualties reported

Airbase hits 13
Airbase supply hits 2
Runway hits 63

W sumie razem ze stratami na ziemi - 27 hurrich czesze już wielkiego różowego kucyka w niebie. JAPAN RULZ TEH AIR!!!1

Z innych frontów - Port Darwin pusty jak... pustak. Są tam jakieś samoloty, ale nalot 40 Bettych wymacał kilka na ziemi.

Palembang się broni. Tak samo Rangun. Soon, soon...

A tu macie z chińskiego frontu doniesienia: broniła się brygada (jedna!) przed cwelami na moście:

Ground combat at Kiukiang

Allied Shock attack

Attacking force 30672 troops, 156 guns, 0 vehicles, Assault Value = 959

Defending force 7713 troops, 24 guns, 0 vehicles, Assault Value = 203

Allied max assault: 912 - adjusted assault: 46

Japanese max defense: 212 - adjusted defense: 187

Allied assault odds: 0 to 1 (fort level 3)

Japanese ground losses:
31 casualties reported
Guns lost 1

Allied ground losses:
1561 casualties reported
Guns lost 34

Jak widać - chińskie ataki to może tak... eee... nie podejmowac ich? Chyba Chińczykami to trzeba przewagi co najmniej 20 do jednego.

Musiałem wycofać się z Lae. Dosyłam tam wojo, bo co to ma być. Wylądowałem na 'Vogelkopfie' na Nowej Gwinei