Autor Wątek: kara śmierci  (Przeczytany 9286 razy)

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« dnia: 2003-05-07 (Śro), 21:08 »
Makabrycznego odkrycia dokonano w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w centrum Łodzi. W trzech beczkach policjanci znaleźli zwłoki dziecka oraz dwa pakunki, w których prawdopodobnie znajdują się ludzkie szczątki.
W mieszkaniu policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która - jak ustalono - jest matką trójki dzieci, 11-letniej dziewczynki i dwóch 9-letnich chłopców. Trwa ustalanie, czy to ich szczątki znaleziono w beczkach.

Jest to jedna z wielu spraw, które prowokują do postawienia sobie zasadniczego pytania: czy ci ludzie (mam na myśli również ojca, który nie został ujęty w cytacie) zasłużyli na dalsze życie w naszym społeczeństwie? Czy te kilkanaście/dziesiąt lat, które dostaną (i wyjdą wcześniej za dobre sprawowanie, ale to już inna historia) zrekompensują śmierć tych niewinnych istot? i jednocześnie, czy warto z naszych podatków utrzymywać ich w więzieniu?                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline SAVER

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-07 (Śro), 21:26 »
Według mnie powinna istnieć kara śmierci. Nie widzę sensu ani powodu,żeby takich zwyrodnialców(jak we wspomnianym przypadku) utrzymywać za nasze podatki. Tacy ludzie juz się nie nawrócą, nie da się ich \"zresocjalizować\".
Nawet Bóg w Biblii dla morderców przewidział karę śmierci.                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:21 »
Czapa być powinna. I tak, drogi Likwidatorze. Mogłbym nawet ja wykonywać, gdyby była taka potrzeba. Ta anarcholska argumentacja przeciw karze śmierci mnie lekko irytuje już.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline tymbeer

• +++
kara śmierci
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:26 »
Nie wiem.
Chyba tak.

Tylko jak się pomylą?
Ta \"gra\" nie ma wskrzeszania.                    
...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:30 »
Zawsze jest taka możliwość. Ale przechodząc przez ulicę też mozna wpaść pod samochód. To co, mamy nie przechodzić? Tu też chodzi o życie.                    

Offline McBoss

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:31 »
Makabrycznego odkrycia dokonano w sobotę wieczorem w jednym z mieszkań w centrum Łodzi. W trzech beczkach policjanci znaleźli zwłoki dziecka oraz dwa pakunki, w których prawdopodobnie znajdują się ludzkie szczątki.
W mieszkaniu policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, która - jak ustalono - jest matką trójki dzieci, 11-letniej dziewczynki i dwóch 9-letnich chłopców. Trwa ustalanie, czy to ich szczątki znaleziono w beczkach.

Jest to jedna z wielu spraw, które prowokują do postawienia sobie zasadniczego pytania: czy ci ludzie (mam na myśli również ojca, który nie został ujęty w cytacie) zasłużyli na dalsze życie w naszym społeczeństwie? Czy te kilkanaście/dziesiąt lat, które dostaną (i wyjdą wcześniej za dobre sprawowanie, ale to już inna historia) zrekompensują śmierć tych niewinnych istot? i jednocześnie, czy warto z naszych podatków utrzymywać ich w więzieniu?

nie                    
. . . [ | ] . . .

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:59 »
a jak gościa wrobią?
tam to ma szanse jeszcze ubiegać się o zwolnienie
25 lat to wystarczająco dużo, żeby przemyśleć swoje postępowanie
Nawet Bóg w Biblii dla morderców przewidział karę śmierci.
gdzie? w starym testamencie? a co Jezus mówił o ukamieniowaniu kur.. pros... nałożnicy? nie jesteśmy bez grzechy i nie nam dane odbierać życie                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline tymbeer

• +++
kara śmierci
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-07 (Śro), 23:02 »
Durbik --] Co ma zabicie przez samochód do kary śmierci?
Wypadki się zdarzają, ale przecież to nie to samo.

Jeśli my tak łatwo jesteśmy w stanie odebrać (pośrednio, ale jednak przyczyniamy się do tego) życie innej osobie to co nas różni od morderców?                    
...

Offline Jarko

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-07 (Śro), 23:40 »
Po pierwsze jestem zdecydowanie za tym żeby kary śmierci nie było.
czy ci ludzie … zasłużyli na dalsze życie w naszym społeczeństwie?

Zwrócisz życie ludziom którzy na nie zasłużyli? Nie wydaje mi się, więc nie bądź taki szybki do życia odbierania.
Według mnie jest to zdecydowanie najważniejszy powód dla którego kara śmierci nie powinna istnieć.

Zupełnie inną sprawą jest karanie morderców. Przepisy powinny być tak skonstruowane żeby osoba która morderstwo popełniła nie miała możliwości wyjścia na wolność do końca życia, żeby jedynymi osobami którymi miała kontakt byli strażnicy. Odcięcie jej od świata do końca jej dni było by największa karą. Co do tego ze żyli by z naszych podatków. Podatki i tak płacić trzeba, a dla tego tylko że będzie się morderców zabijać podatki nie zmaleją.
To na razie tyle.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-07 (Śro), 23:56 »
ja już wole utrzymywać kogoś do końca życia z moich podatków, ale nie zabijać go
pozatym więźniowie to tania siła robocza                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-08 (Czw), 00:07 »
Zwrócisz życie ludziom którzy na nie zasłużyli? Nie wydaje mi się, więc nie bądź taki szybki do życia odbierania.

Ja się nie bawię w Boga. Pytanie, które sformułowałem na samym początku niech tego nie sugeruje.
Napisałeś, że przepisy powinny być tak skonstruowane żeby osoba która  popełniła morderstwo nie miała możliwości wyjścia na wolność do końca życia ---] tak POWINNO być, ale nie jest. Więc człowiek, który wyjdzie na wolność wcześniej (bądź po odsiedzeniu całego wyroku, na jedno wychodzi) może znowu zabić, znowu pozbawi kogoś życia... on wie, że w tym kraju nie spotka go nic strasznego. Kara śmierci mogłaby więc zmniejszać dokonywanie zabójstw przez recydywistów, ponieważ czuliby przed nią respekt. Niektórzy mogliby sobie zdać sprawę z ryzyka, jakie ponoszą jeżeli mordując kogoś.
Jest jeszcze druga strona... który człowiek ma dar, co pozwalałby mu osądzać kto ma żyć, a kto przeżyje? Moralnie rzecz ujmując nie ma takiego.

-----------------------------------------------------------------

pozatym więźniowie to tania siła robocza

Rzeczywiście... w Polsce więźniowie są niemiłosiernie wykorzystywani. Budują mosty, fabryki i pracują w kamieniołomach. To nie Z.S.R.R.                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-05-08 (Czw), 00:21 »
w usa więźniowie też są wykorzystywani do pracy, to nie wybryk zsrr
człowiek który wyjdzie np. po tych 25 latach z więzienia jest już zupełnie innym człowiekiem, przecierz nie zabije znowu dla przyjemności, dla pieniędzy raczej też, wystarczy dać komuś dożywocie bez wcześniejszego zwolnienia, 10 lat spędza a reszte ma w zawieszeniu - i to już sprawi, że cłowiek nie będzie chciał dalej robić co robił
a dożywocie nie jest straszne?                    

Offline kacper1916

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-05-08 (Czw), 07:11 »
Jeżeli w jakimś przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że ktoś świadomie, z premedytacją pozbawił kogoś śmierci to powinno się go zabić i tyle. Kogo tu nawracać, kogo resocjalizować? Taki morderca to się nie zastanawiał nad swoją ofiarą. Zabił i koniec. A my mamy zastanawiać się nad takim człowiekiem? Taka kara byłaby przecież przestrogą dla innych. Baliby się mordować, bo wiedzieliby jaka kara ich za to czeka jak im to udowodnią! Śmierć za śmierć!                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-05-08 (Czw), 07:19 »
Dożywocie to okrutna i niehumanitarna kara. Już lepsza jest czapa - jeśli ktoś jest niewinny, to mu to męczeństwo po śmierci będzie wynagrodzone. Jeśli nie ma kto takich rzeczy wynagradzać - to od razu lepiej wszyscy popełnijmy samobójstwo myślę.                    

Offline Po3T

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-05-08 (Czw), 08:15 »
Ja też jestem przeciw.
Po pierwsze też uważam, że jeden człowiek NIE MA prawa pozbawiać życia drugiego. A po drugie dla tych zwyrodniałych recydywistów śmierć to zbyt lekka kara, a społeczeństwo nie miałoby z tego pożytku. Lepiej popracować nad tym cholernym prawem, udoskonalić je i sprawić, żeby w ramach zadośćuczynienia więźniowie zaczęli np. budować autostrady (jest jeszcze wiele do wybudowania).
No i pozostaje jeszcze kwestia tych wrobionych. Na sądzie ostatecznym nie powiesz przecież: ups, jednak się pomyliłem zabijając tego gostka, sory, to się więcej nie powtórzy. :D                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-05-08 (Czw), 09:34 »
Jestem za. A tak w ogóle to więźniowie powinni siedzieć w celi 2 na 2 o chlebie i wodzie, bo jakoś za dużo luksusów mają. I pracować, pracować, pracować. Autrostrady nam budować                    

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-05-08 (Czw), 09:42 »
I pracować, pracować, pracować. Autrostrady nam budować

W sumie to mogliby je załatać.... mieliby więcej roboty  :wink:.  TO by była okrutniejsza kara.                    

BUNYAN

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-05-08 (Czw), 09:55 »
Durbik i kacper =] Śmierć za śmierć? Super, to załóżmy, że wy wykonujecie wyrok śmierci na kobiecie, która zabiła swoje dzieci. Mam w tym momencie, według waszego rozumowania, pełne prawo, żeby was zabić. A potem ktoś mnie. Rozumiecie? Oko za oko i niedługo cały świat będzie ślepy.

Ja jestem przeciwko karze śmierci. Nie mam prawa decydować o czyimś życiu. I żaden człowiek nie ma.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline Boguslaw

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-05-08 (Czw), 10:16 »
Durbik i kacper =] Śmierć za śmierć? Super, to załóżmy, że wy wykonujecie wyrok śmierci na kobiecie, która zabiła swoje dzieci. Mam w tym momencie, według waszego rozumowania, pełne prawo, żeby was zabić. A potem ktoś mnie. Rozumiecie? Oko za oko i niedługo cały świat będzie ślepy.

Niestety świat już jest ślepy... choć są jeszcze kraje gdzie zamiast totalnej ślepoty da się zauważyć tylko pierwsze oznaki KAtArAkTy. Jestem ciekaw, czy gdyby Ciebie, mnie, ich (odpukać  :smash: ), spotkała jakaś tragedia, czy wtedy wsztrzymywalibyśmy się od haseł typu \'oko za oko\'? Jestem przekonany, że nie, bo nam w gruncie rzeczy jest trudno oceniać nie będąc w sutuacji poszkodowanych np. zabójstwem bliskiej nam osoby. Wtedy się inaczej myśli..., albo się nie myśli, działa się instynktonie, a to właśnie instynkt jest motorem napędowym naszego świata. Gdyby kiedyś zawiódł, nie było by nas tu teraz.                    

BUNYAN

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:14 »
Taki morderca to się nie zastanawiał nad swoją ofiarą. Zabił i koniec. A my mamy zastanawiać się nad takim człowiekiem?
tak, właśnie po to, by nie stać się takim jak on
Dożywocie to okrutna i niehumanitarna kara. Już lepsza jest czapa - jeśli ktoś jest niewinny, to mu to męczeństwo po śmierci będzie wynagrodzone
może i zabójstwo jest bardziej humanitarne, ale i tak jest nie po chrześcijańsku
a społeczeństwo nie miałoby z tego pożytku
50 lat ciężkkich robót, tak jak to kiedyś robiono, choćby 15 lat z brakiem poszanowania więźniów - bicie, chłosty itp.(kara straszniejsza od wszystkich :twisted: )
Jestem ciekaw, czy gdyby Ciebie, mnie, ich (odpukać  ), spotkała jakaś tragedia, czy wtedy wsztrzymywalibyśmy się od haseł typu \'oko za oko\'? Jestem przekonany, że nie, bo nam w gruncie rzeczy jest trudno oceniać nie będąc w sutuacji poszkodowanych np. zabójstwem bliskiej nam osoby. Wtedy się inaczej myśli..., albo się nie myśli, działa się instynktonie, a to właśnie instynkt jest motorem napędowym naszego świata.
wtedy należy okazać, że jest się człowiekiem cywilizowanym, zrobić to co jest najtrudniejsze, tak jak Jezus uczył - przebaczać, a nie słychać ślepeij zawiści - nie zniżajmy się do poziomu sprzez 100tys lat
nie chodzi mi o całkowite darowanie win, ale kara jako przestroga dla innych, by nie popełniali tego błędu                    

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:42 »
Boguslaw =] niestety masz rację - gdyby to MOJE dzieci zamordowano, pewnie zupełnie inaczej bym się wypowiadał o karze śmierci. Niestety. Ale byłaby to chwila (dłuższa, lub krótsza) słabości i odejścia od zasad, spowodowana ogromnym cierpnieniem. Jestem niestety tylko człowiekiem. A co do tych ludzi - zamiast ich zabijać powinniśmy się zastanowić DLACZEGO to zrobili. Nie mogę pojąć co może zmusić ludzi do zabicia własnych dzieci, ale z pewnością nie jest to WYŁĄCZNIE ich wina.                    
w stanie spoczynku

Offline Jarko

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:56 »

Napisałeś, że przepisy powinny być tak skonstruowane żeby osoba która  popełniła morderstwo nie miała możliwości wyjścia na wolność do końca życia ---] tak POWINNO być, ale nie jest. Więc człowiek, który wyjdzie na wolność wcześniej … może znowu zabić, znowu pozbawi kogoś życia... on wie, że w tym kraju nie spotka go nic strasznego. Kara śmierci mogłaby więc zmniejszać dokonywanie zabójstw przez recydywistów, ponieważ czuliby przed nią respekt. Niektórzy mogliby sobie zdać sprawę z ryzyka, jakie ponoszą jeżeli mordując kogoś.

Każdy wie o tym że polskie prawo jest  źle skonstruowane, ale nawet wprowadzenie kary śmierci wymaga w nim zmian. Dlaczego tych zmian nie wprowadzić bez wprowadzania kary śmierci. Cała nadzieja jest w nas, bo to już niedługo my, ludzie z naszego pokolenia staną za sterami tego państwa i to oni decydować będą o tym co można a co nie. Czytając część postów obawiam się tej przyszłości ale może jeszcze się coś zmieni i nie będzie tak źle.

Jeżeli w jakimś przypadku nie ma żadnych wątpliwości, że ktoś świadomie, z premedytacją pozbawił kogoś śmierci to powinno się go zabić i tyle. Kogo tu nawracać, kogo resocjalizować? Taki morderca to się nie zastanawiał nad swoją ofiarą. Zabił i koniec. A my mamy zastanawiać się nad takim człowiekiem? Taka kara byłaby przecież przestrogą dla innych. Baliby się mordować, bo wiedzieliby jaka kara ich za to czeka jak im to udowodnią! Śmierć za śmierć!

Młody jeszcze jesteś.

Niestety świat już jest ślepy... choć są jeszcze kraje gdzie zamiast totalnej ślepoty da się zauważyć tylko pierwsze oznaki KAtArAkTy. Jestem ciekaw, czy gdyby Ciebie, mnie, ich (odpukać  :smash: ), spotkała jakaś tragedia, czy wtedy wstrzymywalibyśmy się od haseł typu \'oko za oko\'? Jestem przekonany, że nie, bo nam w gruncie rzeczy jest trudno oceniać nie będąc w sytuacji poszkodowanych np. zabójstwem bliskiej nam osoby. Wtedy się inaczej myśli..., albo się nie myśli, działa się instynktownie, a to właśnie instynkt jest motorem napędowym naszego świata. Gdyby kiedyś zawiódł, nie było by nas tu teraz.

W jakim ty świecie żyjesz, człowiek mam sądy. Po to je utworzono żeby całą sprawę mogła rozpatrzyć osoba niezwiązana emocjonalnie ze sprawą.
Wiadomo że jak ktoś skrzywdzi twoją rodzinę to chciał byś się zemścić, ale jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem któremu takie zachowanie nie przystoi.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
kara śmierci
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-05-08 (Czw), 12:20 »
Ja jestem za karą śmierci, nie dla tego że wierzę w to że kara śmierci może posłużyć za przykład, bo na ogół mordują wariaci albo ludzie którzy nie mają nic do stracenia. Nie popieram też zemsty (chociaż mówią że mimo że zemsta jest rozkoszą tylko prostych umysłów, nie przestaje być rozkoszą). Po prostu uważam że jeżeli ktoś jest na tyle szalony żeby dla pieniędzy lub zabawy odebrać komuś życie sam na nie nie zasługuje. Po za tym nie wierzę w mniejsze zło, ale wierzę w przedstawione swego czasu przez Sapkowskiego zło wielkie, większe i olbrzymie i moim zdaniem większym złem jest pozwolenie żyć człowiekowi który za kilka lat wyjdzie i znów może zabić. Przykładem jest mój były sąsiad, człowiek który poszedł na osiem lat siedzieć za morderstwo, a rok po wyjściu zadźgał jakiegoś studenta pod McDonaldem dla tego że tamten się na niego źle spojrzał.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-05-08 (Czw), 12:55 »
re ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^6
o, wlasnie... dobrze gada.  zwyrodnialcow wyeliminowac ze spoleczenstwa, bo to bezpieczniejsze jest niz ich hodowanie w pierdlach, a za pieniadze zaoszczedzone na ich utrzymaniu, zatrudnic bezrobotnych do latania dziur. Niech zaden bydlak nie zabiera pracy i chleba bezrobotnym.

Nie ma na swiecie zadnej istoty ktora czerpie radosc w zabijaniu. takie bydlaki to nie ludzie, ani nawet zwierzeta nie sa. bo nawet najbrutalniejsi drapiezcy, zabijaja by nasycic glod, a nie by nasycic oczy karminem i upajac sie jekami konajacych.                    

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:00 »
Crask =] A co jeśli ktoś uzna, ze TY nie masz prawa żyć? Kto w ogóle ma prawo wydawać takie sądy? Ja osobiście wolę, żeby mnie taki wariat zadźgał nożem, niż żebym ja miał decydować o jego życiu, lub śmierci.                    
w stanie spoczynku

Offline TEssALI

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:07 »
Zdecydowanie kara smierci powinna istniec(tylko dla mordercow). To niby zle ze nie daje sie mu prawa do poprawy ale osoba dokonujaca obrzydliwych mordow powinna dyndac na glownym placu miasta i dawac ludziom przyklad i odstraszac ich od podejmowania jakichkolwiek prob morderstwa.
Dlaczego killer moze sobie wydawac wyroki i pozniej odsiedziec kilka lat (np 20 lat za zamordowanie 4 odobowej rodziny w bestialski sposob w tym 2 malych dzieci, jedno przezylo ale jej 4 osobowa rodzina zostala w piachu). I w tym miejscu uwarzam ze Kosciol sie myli co do \"nie stosowania takiej kary\".                    
Never say die, stand up and try.
rzeczywistość dostarcza wiecej wrażeń niż fikcja
me@da

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:10 »
olhado... Najpierw musialby miec podstawy do tego i do tego wlasnie sluzy sadownictwo. Poza tym, to w kazdej chwili ktos moze uznac ze crask nie ma prawa zyc. ot, idzie sobie crask do mcdonalda patrzy krzywo na swojego sasiada i dostaje nozem w glowe. a przeciez kary smierci jeszcze nie ma...

Zastanawiam sie, czy tak faktycznie z radoscia wpadlbys w objecia smierci, byle tylko tamtego nie zabic. Ja jestem pewien, ze gdybym dostal pod zebro, to NAPEWNO nie myslabym juz racjonalnie, a gore wzialby instynkt. Samoprzetrwanie... nie mozesz nad tym zapanowac. gdybanie o tym co bys zrobil jakbys dostal pod zebro nie jest tu na miejscu, bo nie wiesz co bys zrobil. To co zakladasz, ze zrobisz, a to co robisz gdy strach u dupy jest, to 2 rozne rzeczy... I wcale nie zdziwilbym sie jakbs nagle ocknal sie z nozem w reku, a tamten lezalby w kaluzy krwii, bo go zadzgales w samoobronie(vide sprawa lodzkiego wdowca, ojca trzech coreczek)... lol, co bys wtedy zrobil? palnal sie w leb, bo go zabiles a nie chciales?                    

Offline Mati

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:44 »
uwazam ze jest zbyt wielkie prawdopodobienstwo na skazanie niewinnego czlowieka, dlatego jestem przeciw karze smierci (gdyby mozna bylo stwierdzic winnego ze 100% skutecznoscia wyznawalbym zasade oko za oko)                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:49 »
no wlasnie... przeciez sedziowie sa swiadomi, ze kara smierci jest jakas ostatecznoscia. nie robmy z tego zaraz zabijania zlodziejaszkow, bo ukradli portmonetke starszej pani. sedziowie, to nie sa debile jacys, maja swiadomosc co oznaczaloby danie takiego a nie innego wyroku. Jesli sa niepodwazalne dowody, a zbrodnia jest wyjatkowo okrutna, to taki delikwent idzie na zgon. przeciez jesli weszla by kara smierci, to wiezienie nie przestalyby istniec.                    

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
kara śmierci
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-05-08 (Czw), 14:10 »
Gdyby udoskonalić polskie prawo to i kara śmierci nie byłaby potrzebna na przykład gdyby kary pozbawienia wolności się sumowały to za zabicie 4 osób gość dostałby  200 lat i nawet gdyby ogłoszono amnestję toi tak zostałoby 100 więc gdzie sens zabijania

A co do przebaczenia to najdobitniejszy jest przykład piosenkarki Eleni która powiedziała po tym jak jakiś gość zabił jej córkę to ona mu wybacza bo to jest oznaka byciem miłosiernym i pomaga łatwiej poradzić sobie z bólem po stracie najbliższego                    

Offline xxx

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-05-08 (Czw), 14:14 »
Kara śmierci tylko dla morderców. Dla tych, co zamordowali np. w wypadku samochodowym kara ileś tam lat w kiciu.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-05-08 (Czw), 15:02 »
RioT mówi całkiem dobrze i sumowanie by się przydało, ale dlaczego jakiś morderca ma siedzieć w celi za pieniądze podatników (poza tym jest groźba że delikwent ucieknie i będzie znowu zabijał). Karą za morderstwo powinna być śmierć, między innymi dlatego że jest proporcjonalna i może chociaż jedną osobę odstraszy                    

Offline josh

• DKMiści
  • +
kara śmierci
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-05-08 (Czw), 15:25 »
Moim zdaniem-kara śmierci nie jest wystarczającą karą dla człowieka-pomijając już kwestię, że zabijając go zachowalibyśmy się jak on-bylibysmy prawie takimi samymi zwierzęciami-bo kto dałnam prawo zabijać?? On nie mógł a my możemy?? Uważam , że dozywoscie (ale prawdziwe dożywoscie-nie takie z możliwością skrócenia wyroku) to najlepsze wyjście-najlepsza kara, człowiek będzie się zastanawiał nad swoim postępkiem aż w końcu zrozumie co zrobił i wyrzuty sumienia go \"zjedzą\".  A co do kwestii-że kase będzie rząd wydawał na niego-to jest to dla mnie śmieszne... Nie przesadzajmy-ile kosztuje żarcie dla takiego więźnia-przecież on nie musi, wręcz nie powinien mieć wygód ani luksusów, nie jest tych więźniów tak dużo, nie przesadzajmy, państwu wystarczy na kupno kilku chlebów dziennnie...                    
"...chociażbym chodził ciemną doliną zła się nie ulęknę..."
S.P.P.U.F. || Jedi Temple || D.K.M. || Bloody Beets Clan
BBC Lives! Stay Tuned! Reactivation will come!

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-05-08 (Czw), 16:10 »
Zdecydowanie kara smierci powinna istniec(tylko dla mordercow)

Człowiek, który wykonuje karę śmierci TEŻ JEST MORDERCĄ. W tym momencie należy także zabić jego, a sędziego skazać za namawianie do przestępstwa. I nie mów mi, że jest różnica między zabijaniem bezprawnym a zabijaniem w imieniu prawa, bo prawo jest czymś wymyślonym przez ludzi.

morguth =] ja nie mówię o sytuacji w której adrenalina i instynkty biorą górę nad rozsądkiem. Ja wiem, że jestem zwierzęciem (każdy z nas jest) i mam wiele ograniczeń. Ja mówię o sytuacji, w której albo on mnie zabije, albo ja skażę go na karę śmierci. CHCIAŁBYM i uważam, że POWINIENEM w takiej sytuacji pozwolić mu mnie zabić. Nie wiem, czy bym to zrobił, ale takie są moje przekonania.                    
w stanie spoczynku

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-05-08 (Czw), 16:20 »
Moim zdaniem-kara śmierci nie jest wystarczającą karą dla człowieka-pomijając już kwestię, że zabijając go zachowalibyśmy się jak on-bylibysmy prawie takimi samymi zwierzęciami-bo kto dałnam prawo zabijać

zapytaj morderce. eliminujac jego, nie jestem gorszy od niego.  Nie zabijam czlowieka. To tak jakbym mial plakac przy kazdorazowym wyrzucaniu smieci do ssypu. lol... Po prostu pozbywam sie odpadkow i tyle.
aż w końcu zrozumie co zrobił i wyrzuty sumienia go \\\"zjedzą\\\"

kolejny lol... gowno mnie obchodzi co on bedzie robil. nie chce zeby razem ze mna, w tym samym spoleczenstwie istnial taki potwor. wyrzuty sumienia... yeah... sure. jakos do tej pory nie mial tych wyrzutow.
Nie przesadzajmy-ile kosztuje żarcie dla takiego więźnia-przecież on nie musi, wręcz nie powinien mieć wygód ani luksusów, nie jest tych więźniów tak dużo, nie przesadzajmy, państwu wystarczy na kupno kilku chlebów dziennnie...

dzienne utrzymanie wiezniow w lodzkiem wynosi 6.50, albo 7 zyli (na jednego wieznia) (podawali w styczniu albo w lutym w regionalnych wiadomosciach), maja telewizje, a niektorzy diety nawet specjalne.
dla porownania, dziecko w domu dziecka ma ok 3 zlotych. czy to jest waszym zdaniem sprawiedliwe.
Za kazdego skurwiela ktory gnije w pierdlu i wygodach mozna byloby dofinansowac te dzieci. Niech gnidy zdychaja, takiego dokonali wyboru zabijajac innych.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
kara śmierci
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-05-08 (Czw), 18:36 »
Kara śmierci.... Zdecydowanie nie! Nie pozwolmy swiatu oszlec i pograżyć się. Za morderstwo powinny byc surowsze kary... Zamknac i odizlowac... Pozwolic zwariowac... Smierc byla by oznaka laski dla mordercy. A najbardziej smiesza mnie gadki o humanitaryzmie... A smierc jest humanitarna?? Hehe. Niech niektorzy sie zastanowia co mowia...                    
I chuj.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:42 »
Napewno nie nalezy utrzymywać chorego polskiego systemu penitencjarno-karnego                    

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:52 »
zapytaj morderce. eliminujac jego, nie jestem gorszy od niego.  Nie zabijam czlowieka.

Nie, nie jesteś gorszy od niego - jesteś dokładnie taki sam. I muszę cię zmartwić - ZABIJASZ CZŁOWIEKA. Takiego samego, jak i ty.
To tak jakbym mial plakac przy kazdorazowym wyrzucaniu smieci do ssypu. lol... Po prostu pozbywam sie odpadkow i tyle.

ODPADKÓW!? :shock2:  :shock2:  :shock2: . A co jeśli ktoś CIEBIE uzna za odpadek i po prostu WYRZUCI? Ciekawe jak wtedy byś się czuł...
nie chce zeby razem ze mna, w tym samym spoleczenstwie istnial taki potwor.

Jeśli nie chcesz przebywać w tym samym społeczeństwie to TY się odizoluj.
dzienne utrzymanie wiezniow w lodzkiem wynosi 6.50, albo 7 zyli (na jednego wieznia) (podawali w styczniu albo w lutym w regionalnych wiadomosciach), maja telewizje, a niektorzy diety nawet specjalne. dla porownania, dziecko w domu dziecka ma ok 3 zlotych. czy to jest waszym zdaniem sprawiedliwe.

Nie jest sprawiedliwe. Ale to oznacza, że powinno się zmniejszyć dofinansowanie więzien, a nie pozabijać więźniów!
Niech gnidy zdychaja, takiego dokonali wyboru zabijajac innych.

Dokładnie - ZABIJAJĄC INNYCH. Zabijesz jednego z nich i wedle TWOICH WŁASNYCH SŁÓW sam dokonałeś takiego wyboru i powinieneś zostać zabity.

Czy wy wszyscy nie rozumiecie, że ci mordercy to są LUDZIE? Że oni się nie urodzili źli? Coś spowodowało, że są w stanie posunać się do morderstwa. Jestem PEWIEN, że każdy z was po kilku miesiącach odpowiedniego prania mózgu byłby w stanie bez wahania zabijać dzieci miotaczem ognia i jeszcze się uśmiechać.                    
w stanie spoczynku

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
kara śmierci
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-05-08 (Czw), 19:53 »
Zdecydowanie tak... Tyle ze... Panstwo to panstwo.. Zyjemy w \"cywilizowanym\" swiecie... I pewnie predzej kare smierci wprowadza niz wykorzystanie skazancow. Czasami mysle czy nie zgotowac takim Oswiecimia..                    
I chuj.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-05-08 (Czw), 21:23 »
A tak na marginesie: środowiska postulujące zdecydowanie przeciwko karze śmierci, popierają jednocześnie aborcję i eutanazję (ONZ, ruchy lewackie, anarchistyczne, ekologiczne, pacyfistyczne, feministyczne).  I to jest straszne.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
kara śmierci
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-05-08 (Czw), 21:26 »
Miałem już tu nie pisać, bo nie lubię lewackich dywagacji, ale nie mogę się powstrzymać: BRAWO PEDRO!!                    

Offline SAVER

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-05-08 (Czw), 21:48 »
A tak na marginesie: środowiska postulujące zdecydowanie przeciwko karze śmierci, popierają jednocześnie aborcję i eutanazję (ONZ, ruchy lewackie, anarchistyczne, ekologiczne, pacyfistyczne, feministyczne).  I to jest straszne.

Prawda oj prawda :-D
Co za paradoks nie? ;)
Ci co są przeciw karze śmierci są jednocześnie za pozbawianiem życia.
Sami nie wiedzą czego chcą :D                    

Offline Po3T

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-05-08 (Czw), 21:55 »
Znowu ktoś coś powiedział i wszystkim wygodnym to się podoba.
W topicach na temat aborcji i eutanazji byłem przeciw tak jak jestem przeciw karze śmierci. I co? Teoria padła? Czy może kolejny argument to będzie, że nie zaliczam się do żadnego środowiska... Uogólnianie jest mylące, a jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach.                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:17 »
No przecież nie wszystkie. Uogólniałem. Taki mój ciężki los studenta socjologii :D Wszystko uogólniam w imię św. Statystyki i św. Schematu :D                    

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-05-08 (Czw), 22:30 »
Nie, nie jesteś gorszy od niego - jesteś dokładnie taki sam. I muszę cię zmartwić - ZABIJASZ CZŁOWIEKA. Takiego samego, jak i ty.

watpie, ja nikogo nie zabilem dla samej frajdy zabijania, zeby sluchac jak fajnie kwiczy krztuszac sie swoja krwia. nie rozprulem nikogo nozem rzeznickim, nie pocwiartowalem swoich dzieci i nie powsadzalem ich do beczek. jesli czujesz sie jednoscia z takimi zbrodniarzami, to wspolczuje. jesli nazwalbys mnie tak, to wlasnie bys mnie obrazil...

ODPADKÓW!? A co jeśli ktoś CIEBIE uzna za odpadek i po prostu WYRZUCI? Ciekawe jak wtedy byś się czuł...

lol... no ja nikogo jeszcze nie zabilem, i szczerze watpie zebym to zrobil. na jakiej podstawie nazwalbys mnie smieciem? dlatego ze studiuje? a moze dlatego ze nosze okulary? hmm? to zakrawa na szowinizm. smiec to rzecz bezuzyteczna, jaki pozytek masz ze zbrodniarzy? bo ze mnie bedziesz mial pozytek, tak jak z kazdego innego, normalnie funkcjonujacego obywatela.

Jeśli nie chcesz przebywać w tym samym społeczeństwie to TY się odizoluj.

mega lol... normy tworzy spoleczenstwo, czyli ogol, a nie mniejszosc. czy zyje w spoleczenstwie pelnym mordercow? ooops... waste, po co trzymasz te siekiere?... od czego mam sie izolowac? od mordercow? od kiedy to wiekszosc izoluje sie od mniejszosci. nie wiem czy zauwazyles, ze wsadzajac ich do pierdla TEZ ich izolujesz, ale placisz za to olbrzymia cene. +/- 40lat*7PLN oraz +/- jedna ofiara na przepustce (nie wierzysz? jakis tam lomiarz z bytowa czy wampir z walbrzycha wlasnie kasowal swoje ofiary na przepustkach. po czym wesolo wracal to ciupy, nic dziwnego ze mial dobry humorek). ja wole nie placic takiej ceny, bo nastepna ofiara moge byc ja, albo ty.

Nie jest sprawiedliwe. Ale to oznacza, że powinno się zmniejszyć dofinansowanie więzien, a nie pozabijać więźniów!

lol... wiezniowie odsiaduja wyroki za wlamania, kradzieze i inne. morderca to potwor. w zyciu nie pozabijalbym wiezniow...

Dokładnie - ZABIJAJĄC INNYCH. Zabijesz jednego z nich i wedle TWOICH WŁASNYCH SŁÓW sam dokonałeś takiego wyboru i powinieneś zostać zabity.

mega lol...
czlowiek przestaje byc czlowiekiem gdy z luboscia podrzyna komus gardlo. to juz jest bestia, a nie czlowiek... monstrum jakies, a takie cos nie ma racji bytu. Jesli ty widzisz w nich ludzi, i przyrownujesz ich do siebie, to smialo, siegaj po siekierke, pewnie nikogo dzis jeszcze nie zarznales... ja w zyciu nie nazwe takie COS mianem \"czlowieka\", bo czlowiek to cos wiecej niz glowka, raczki, nozki i tlow. w czlowieku jest chec czynienia dobra, a zabijania dobrem nie nazwiesz chyba. Jesli zabiles, przestajesz byc czlowiekiem. idac tym tropem, zabijajac morderce, nie zabijasz czlowieka, bowiem poprzez akt mordu wyzbyl sie on czlowieczenstwa. byle mrowka dozna ode mnie wiekszego szacunku i przychylnosci niz taki potwor.

Czy wy wszyscy nie rozumiecie, że ci mordercy to są LUDZIE? Że oni się nie urodzili źli? Coś spowodowało, że są w stanie posunać się do morderstwa. Jestem PEWIEN, że każdy z was po kilku miesiącach odpowiedniego prania mózgu byłby w stanie bez wahania zabijać dzieci miotaczem ognia i jeszcze się uśmiechać.

no a to juz giga lol... no z pewnoscia... po kilku miesiacach prania mozgu, chodzilbys, gdakal i chcial znosic jajka... mowimy tu o zyciu z mieszkaniu, byciu \"zwyklym zjadaczem chleba\"... chyba ze odbywasz takie praktyki albo znasz kogos kto to robi na codzien, w co watpie. wiec po co to \"pranie mozgu\" tutaj?

olhado, po raz kolejny twoje przekonania nie znajda u mnie solidnego gruntu. proponuje isc i porozmawiac z matka jakiegos studenta czy licealisty zamordowanego przez jakiegos bydlaka (albo badne bydlakow). ciekawe, coz tez ona powie... \"oh, alez nie mam mu tego za zle... przeciez tez jest czlowiekiem. Errare humanum est, czyz nie?\"... w tej materii raczej nie, a napewno nie dla mnie...

Offline SAVER

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-05-08 (Czw), 23:29 »
W pełni zgadzam się z morguthem. Natomiast Olhado mocno idealizuje i chce głaskać zwyrodnialców po główkach ;)
Tacy biedni nikt im nie wytłumaczył,że nie wolno zabijać ludzi :D
Olhado chciałby,żeby świat był dobry bez przestępstw,bez morderców.
Ale od zarania dziejów taki nie jest i nie będzie, bo zawsze będą istnieć osobnicy nieprzystosowani do społeczeństwa,którzy będą zabijać bo w ich chorych umysłach to nie jest zło , a wręcz zabawa.
Jedyne wyjście - eliminować, bo co z nimi zrobić? Takich nawrócić się nie da, a w końcu każde więzienie się przepełni i w Polsce(choć nie tylko) jest już problem bo stoją w kolejkach do odsiadki ;)  - autentycznie.
Taka sytuacja jest chora.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-05-09 (Pią), 05:07 »
Po za tym nie wierzę w mniejsze zło
a zabujstwa w afekcie i zabujstwo z premedytacją?                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
kara śmierci
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-05-09 (Pią), 09:48 »
Pumbus ]]] To jest właśnie to wielkie i jeszcze większe zło, każde zabójstwo jest bardzo wielkim złem, nieważne są motywy. Ale inaczej traktował bym takiego co zabił w ataku szału i takiego co zabił dla zabawy albo dla pieniędzy.

Olhado ]]] Uważasz że człowiek który dajmy na to torturował a potem zabił jakąś starszą osobę dla jej renty to człowiek i zasługuje na sznsę bo może się poprawi ??? Ja w to nie wierzę, taki człowiek pójdzie siedzieć i w więzieniu na pewno nie stanie się lepszy, jeżeli potem uda mu się wyjść to na pewno nie zmieni przyzwyczajeń. Polskie więzienia nie resocjalizują, tylko jeszcze bardziej wypaczają. Owszem, może się zdarzyć że w jakimś przypadku zostanie zabita niewinna osoba, ale jeżeli dzięki temu zostaną skazane na śmierć dwie, którem mogły zabić np pięc niewinnych osób, to uważam że gra jest warta świeczki. Po za tym kary śmierci raczej nie zasądzą z byle powodu i bez wyraźnych dowodów, więc szansa na coś takiego jest raczej mała.                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-05-09 (Pią), 11:29 »
Pedro =] Co ma eutanazja do kary śmierci? Eutanazję popieram, aborcji nie.

jesli czujesz sie jednoscia z takimi zbrodniarzami, to wspolczuje.

Nie czuję się z nimi JEDNOŚCIĄ. Czuję, że też są ludźmi. Czuję, że nie mam prawa decydować o ich życiu, a oni o moim.
na jakiej podstawie nazwalbys mnie smieciem?

Hej, nie powiedziałem, że nazwałbym cię śmieciem. Pytałem tylko jak byś się czuł, gdyby ktoś cię za takowego uznał? Gdyby ktoś ogłosił, że ludzie w okularach już nie są ludźmi, bo człowiek się przecież rodzi bez okularów i że oni sami podjęli tą decyzję zakładając okulary? Wtedy miałby pełne prawo cię zamordować. I jak ci się to podoba?
jaki pozytek masz ze zbrodniarzy? bo ze mnie bedziesz mial pozytek, tak jak z kazdego innego, normalnie funkcjonujacego obywatela.

Wybacz, ale to jest skrajny egocentryzm. Mam mordować ludzi, którzy są dla mnie bezużyteczni? Mordować ich dlatego, że nie mam żadnego pożytku z ich istnienia? :shock2:
normy tworzy spoleczenstwo, czyli ogol, a nie mniejszosc. czy zyje w spoleczenstwie pelnym mordercow?

Pełnym potencjalnych morderców, ale to tak na marginesie. Pisząc, żebyś się odizolował, odpowiadałem tylko na twoją argumentację - że należy tych ludzi odizolować, bo TY nie chcesz żyć z nimi w jednym społeczeństwie.
wiezniowie odsiaduja wyroki za wlamania, kradzieze i inne. morderca to potwor. w zyciu nie pozabijalbym wiezniow...

Że co? W Polsce, przy obecnym prawie morderca = więzień. Co nie znaczy oczywiście, że więzień = morderca. Ale przecież z ludzi, którzy siedzą za kradzież też nie masz żadnego pożytku - to może ich też pozabijać?
Jesli zabiles, przestajesz byc czlowiekiem. idac tym tropem, zabijajac morderce, nie zabijasz czlowieka, bowiem poprzez akt mordu wyzbyl sie on czlowieczenstwa

Nawet nie mam siły się śmiać... przecież to jest typowo faszystowska argumentacja! Hitler też twierdził, że on nie zabija ludzi, tylko Żydów, Polaków, czyli podludzi. Powiedz mi - kto ci naopowiadał, że człowiek zabijając człowieka wyrzeka się swojego człowieczeństwa? Gdzie tak jest napisane?
wiec po co to \\\"pranie mozgu\\\" tutaj?

Chodziło mi o to, że to, jaki człowiek jest, nie zależy tylko od niego, ale też od warunków naokoło. Człowiek wychowany w chorym świecie ma sporą szansę stać się dokładnie taki, jak jego otoczenie. Zamiast zabijać morderców powinniśmy spróbować zmienić ich otoczenie.

A tak do wszystkich - poglądy, które prezentuję, to jest ideał, do którego dążę. Nie twierdzę, że gdyby ktoś zamordował jakąś bliską mi osobę, od razu wybaczyłbym mu tą zbrodnię. Ale jednego jestem pewien - nie mamy prawa uznawać morderców za \"śmieci\" i \"usuwać\". Proponuję przy okazji objerzeć film Dług - ci ludzie, którzy dostali w nim po kilkadziesiąt lat, powinni według was dostać karę śmierci. Postawcie się w ich sytuacji.                    
w stanie spoczynku

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
kara śmierci
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-05-09 (Pią), 12:26 »
Ogulnie zecz ujmujac zgadzam sie z Olhando. Nie mamy prawa decydowac o ludzkim losie... Ta czesc z was co wierzy w boga powinna to chyba najlepiej rozumiec... Choc glupi ateista moze sie mylic... Nie ma czegos takiego jak mniejsze zlo. Zlo pozostaje zlem. I nie wolno na zlo odpowiadac zlem. Inaczej swiat coraz bardziej bedzie sie pograzal w szalenstwie... A motyw z brakiem przydatnosci mnie kompletnie zalamal... Morguth wiec musimy pozabijac jeszcze bezdomnych, bezrobotnych, emerytow i rencistow... Bo ci ludzie sie juz wypalili i nie sa przydatni... Poprostu chore myslenie...                    
I chuj.

Offline Syber

• +
kara śmierci
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-05-09 (Pią), 12:45 »
nie ma co jak by byla kara smierci bylo by bezpieszniej i ludzie by sie bali... a tak spoleczenstwo musi jeszcze dokladac na takich obrzepalow... Qwa nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie... :(                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
kara śmierci
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-05-09 (Pią), 13:10 »
tralalala... morderców wrzucać do kadzi z rozgrzanym żelazem albo do kwasu, tralalala. widzę, że sporo ludzi żyje tu w jakiejś śmiesznej utopi, obudźcie się... macie jeszcze trochę czasu, przynajmniej, dopóki sąsiad Craska nie stwierdzi że źle wyglądacie. wtedy napewno będziecie przeciwko karze śmierci, oj napewno... howgh.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-05-09 (Pią), 13:15 »
w ostatnim poście chciałem pokazać, że za zabójstwo nie można karać wszystkich tak samo
np. w afekcie człowiek jest po części niepoczytalny, i do takiego czegoś potencjalnie każdy z nas

przykładowa sytuacja
stoisz przed gościem, który zgwałcił dziewczynę którą bardzo kochasz, a pod ręką masz nóż
no i co? wiele osób będzie zaślepiona gniewem i nie będzie myśleć o konsekwencjach
załużmy, że człowiek w takiej sytuacji użyje noża i zabije gościa, ale wg części z was popełił moderstwo i zasługuje na kare śmierci
na taką samą jak serysny morderca

pozatym są jeszcze cięższe kary od śmierci
np. dla kobiety która zabiła swoje dziecko, albo dla damskiego boksera największą karą jest wpuszczenie do zatłoczonego więzienia - bo tam reszta więźniów sama zajmie się ukaraniem
gdybym miał pujść do więzienia na choćby rok, gdzie wiedziałbym, że czeka mnie piekło sikałbym w majty na samą myśl                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
kara śmierci
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-05-09 (Pią), 13:24 »
Pumbus: chyba nie czytałeś dokładnie wątku. przecież wyraźnie ktoś już tu oddzielił zabójstwo w afekcie od tego z premedytacją.                    

Offline morgurth

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-05-09 (Pią), 14:17 »
Nie czuję się z nimi JEDNOŚCIĄ. Czuję, że też są ludźmi. Czuję, że nie mam prawa decydować o ich życiu, a oni o moim.

Ale oni wlasnie decyduja o zyciu, jak nie twoim to innych, i co teraz? pojdziesz, powiesz im ze to jest zle, a oni ze lzami w oczach przeprosza i powiedza ze wiecej juz nie beda? moze w telenoweli brazyliskiej to by przeszlo...

Hej, nie powiedziałem, że nazwałbym cię śmieciem. Pytałem tylko jak byś się czuł, gdyby ktoś cię za takowego uznał? Gdyby ktoś ogłosił, że ludzie w okularach już nie są ludźmi, bo człowiek się przecież rodzi bez okularów i że oni sami podjęli tą decyzję zakładając okulary? Wtedy miałby pełne prawo cię zamordować. I jak ci się to podoba?

ja tez nie powiedzialem ze to robisz. chce cie zmusic do podania konkretnych przykladow, na bazie ktorych podasz mi przyczyne mojego bycia smieciem, wiec bez unoszenia mi sie tutaj, prosze... Nie mowimy tu o czerwonych kmerah, bo oni tak robili. mowimy tu o normalnie funcjonujacym spoleczenstwie, np: polskim. zabicie mnie dlatego ze nosze okulary albo studiuje, jest morderstwem (nie wiem, czy widzisz roznice, ale ona jest tu wyrazna. chyba ze nie chcesz jej zauwazyc)

Wybacz, ale to jest skrajny egocentryzm. Mam mordować ludzi, którzy są dla mnie bezużyteczni? Mordować ich dlatego, że nie mam żadnego pożytku z ich istnienia?

LOL. egocentryzm? no spoko, ze egocentryzm. przeciez potrzeba zachowania zycia jest czysto egoistyczna! chyba ze ty zyjesz dlatego zeby zadowolic innych, bo ja zyje po to zeby sie cieszyc tym co mnie otacza. lew zabija gazele z czysto egoistycznych powodow, bo chce nasycic glod. Gazela z kolei ucieka bo chce zachowac SWOJE zycie, to takze egocentryzm. swiat w ktorym zyjesz jest przesiakniety egocentryzmem, wiekszym lub mniejszym. Nie interesuja mnie pieniadze, bo nie jestem materialista. Ale zycia nie oddasz tym, ktorych lomiarz z bytowa zabil na przepustkach.

Pełnym potencjalnych morderców, ale to tak na marginesie. Pisząc, żebyś się odizolował, odpowiadałem tylko na twoją argumentację - że należy tych ludzi odizolować, bo TY nie chcesz żyć z nimi w jednym społeczeństwie.

lol... kazdy jest potencjalnym morderca? no to rowniez gwalcicielem, zlodziejem, zdrajca, \"dobrym samarytaninem\" albo bohaterem ratujacym dzieci z plonacych domow. nie wiem czy zauwazyles, ze sad nie karze \"potencjalnych\" zabojcow, tylko osoby, ktore dopuscily sie aktu mordu. I to ich wsadza sie do pierdli, a nie innych. nie widze sensu w ogole przyciagania tutaj \"potencjalnego\" czegokolwiek... czy my tu mowimy o \"potencjalnej\" karze smierci? No to tak, kazdy \"potencjalny\" zwyrodnialec powinien otrzymac \"potencjalna\" kare smierci.

Że co? W Polsce, przy obecnym prawie morderca = więzień. Co nie znaczy oczywiście, że więzień = morderca. Ale przecież z ludzi, którzy siedzą za kradzież też nie masz żadnego pożytku - to może ich też pozabijać?

e? a po co... oni nikogo nie zabili. dlaczego mialbym ich skazywac na kare smierci. chyba ze chcesz, to prosze bardzo. Wieksza szanse RESOCJALIZACJI ma zlodziejaszek niz malzenstwo N., ktore dosc niedawno zabilo i pocwiartowalo czworke swoich dzieci. wg ciebie oni sa na rownym poziomie, a wg mnie nie.

Nawet nie mam siły się śmiać... przecież to jest typowo faszystowska argumentacja! Hitler też twierdził, że on nie zabija ludzi, tylko Żydów, Polaków, czyli podludzi. Powiedz mi - kto ci naopowiadał, że człowiek zabijając człowieka wyrzeka się swojego człowieczeństwa? Gdzie tak jest napisane?

porownojesz mnie do hitlera, ktory jest odpowiedzialny za okrutna smierc 6mln osob, NIEWINNYCH OSOB! do mnie, ktory zadam sprawiedliwosci i chce proporcjonalnie karac do winy popelnionej? teraz to juz mnie obrazasz, chyba ze uwazasz lomiarza z bytowa za niewinnego, wtedy mnie nie obrazasz.

(30) Jeżeli ktoś popełni zabójstwo, skazuje się go na śmierć na podstawie zeznań świadków; jednak zeznanie jednego świadka nie wystarczy do wydania wyroku śmierci. (31) Nie możecie przyjmować żadnego okupu za życie zabójcy, który winien jest śmierci. Musi zostać zabity.
(Ks. Liczb 35:30-31, Biblia Tysiąclecia)

i nie wciskac mi tu kitu ze to biblia jest a nie nowy testament. fakt jest faktem i koniec.

Chodziło mi o to, że to, jaki człowiek jest, nie zależy tylko od niego, ale też od warunków naokoło. Człowiek wychowany w chorym świecie ma sporą szansę stać się dokładnie taki, jak jego otoczenie. Zamiast zabijać morderców powinniśmy spróbować zmienić ich otoczenie.

AAAARGHHH!!! zaraz umre ze smiechu! Niniejszym mianuje cie najwyzszym zmieniaczem, idz, czyn dobro w polskich wiezieniach. nawracaj biednych zwyrodnialcow, ktorzy z luboscia zarzynali swoje matki, dzieci, konkubiny, czasem gwalcili zwloki, czasem przed morderstwem, ciwartowali ofiary, palili, mielili, miazdzyli czy co tam jeszcze. smialo! 90% tych przestepst odrzuciloby cie na kilometr, a swoj slad znaczylbys szerokim pawiem bo twoj zoladek nie wytrzymalby koszmaru takiego przestepstwa, ale spoko, to przeciez tylko ludzie.

Proponuję przy okazji objerzeć film Dług - ci ludzie, którzy dostali w nim po kilkadziesiąt lat, powinni według was dostać karę śmierci. Postawcie się w ich sytuacji.

filmu nie ogladalem, ale w tej chwili sie stawiam... na samej czolowce ide strzelic se kielonka i juz mi sie nie chce zabijac, czy co tam sie stalo... proste, czyz nie? zyje juz 20 lat i jeszcze nikogo nie zabilem, a czasem to krew sie gotuje ze az chce sie czlowiek pruc w niebo glosy... ale nikogo nie zabilem, bez kielonka nawet...

Morguth wiec musimy pozabijac jeszcze bezdomnych, bezrobotnych, emerytow i rencistow... Bo ci ludzie sie juz wypalili i nie sa przydatni... Poprostu chore myslenie...

widze ze obaj nie umiecie czytac, wiec napisze wam prosty algorytm:
PROGRAM Sadzenie_kogokolwiek;
USES zdrowy_rozsadek;
VAR oskarzony:STRING;
BEGIN
oskarzony=bezdomny/bezrobotny/zlodziej/emeryt/rencista/zwyrodnialy_morderca (*-wybrac 1 opcje)
IF oskarzony=zwyrodnialy_morderca THEN zabij_smiecia ELSE skaz_go_na_wiezienie;
END.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
kara śmierci
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-05-09 (Pią), 14:40 »
Pumbus: chyba nie czytałeś dokładnie wątku. przecież wyraźnie ktoś już tu oddzielił zabójstwo w afekcie od tego z premedytacją.
chciałem to tylko wyjaskrawić
mowimy tu o normalnie funcjonujacym spoleczenstwie, np: polskim
że co prosze?
lew zabija gazele z czysto egoistycznych powodow, bo chce nasycic glod. Gazela z kolei ucieka bo chce zachowac SWOJE zycie, to takze egocentryzm. swiat w ktorym zyjesz jest przesiakniety egocentryzmem, wiekszym lub mniejszym
a czy ja moge zabijać jeśli będe musiał przetrwać? czy wtedy za zabujstwo by przeżyć zostane uśmiercony? a zabije, bo np. będe potrzebował organu do przeszczepu
(30) Jeżeli ktoś popełni zabójstwo, skazuje się go na śmierć na podstawie zeznań świadków; jednak zeznanie jednego świadka nie wystarczy do wydania wyroku śmierci. (31) Nie możecie przyjmować żadnego okupu za życie zabójcy, który winien jest śmierci. Musi zostać zabity.  
(Ks. Liczb 35:30-31, Biblia Tysiąclecia)  

i nie wciskac mi tu kitu ze to biblia jest a nie nowy testament. fakt jest faktem i koniec
czy jak zobaczysz na ulicy nałożnice to od razu spróbujesz ją ukamieniować?  :wink:
czy może poczekasz aż pierwszy kamień rzuci ktoś bez winy?
widze ze obaj nie umiecie czytac, wiec napisze wam prosty algorytm:  
PROGRAM Sadzenie_kogokolwiek;  
USES zdrowy_rozsadek;  
VAR oskarzony:STRING;  
BEGIN  
oskarzony=bezdomny/bezrobotny/zlodziej/emeryt/rencista/zwyrodnialy_morderca (*-wybrac 1 opcje)  
IF oskarzony=zwyrodnialy_morderca THEN zabij_smiecia ELSE skaz_go_na_wiezienie;  
END.
a jeśli morderstwo będzie w afekcie tak jak przytoczyłem wyżej?                    

Offline Olhado256

• +++++
kara śmierci
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-05-09 (Pią), 14:41 »
Diabellus =] Nie spodziewałem się ciebie po mojej stronie :) .

morguth =] Nie będę odpowiadał na wszystko, co napisałeś, bo ta dyskusja robi się bezcelowa. Pragnę tylko dorzucić kilka uwag:
przeciez potrzeba zachowania zycia jest czysto egoistyczna!

Tu się zgadzam, natomiast sugerowanie, że ludzi, którzy DLA CIEBIE są nieprzydatni powinno się wymordować, jest nie tylko egoistyczne, ale i chore. Poza tym mylisz się mówiąc, że ci ludzie są bezużyteczni - mogą chociażby budować dla nas autostrady, jak ktoś już słusznie zauważył.
porownojesz mnie do hitlera, ktory jest odpowiedzialny za okrutna smierc 6mln osob, NIEWINNYCH OSOB! do mnie, ktory zadam sprawiedliwosci i chce proporcjonalnie karac do winy popelnionej?
.
Tak. On też, w swoim mniemaniu, karał ich proporcjonalnie do popełnionej winy. Ich winą było to, że istnieli, a według Hitlera nie powinni, bo byli podludźmi.

Z filmem Dług to jest mniej-więcej tak, że trzech kumpli było szantażowanych przez pewnego gangstera. Po prostu starał się wyciągnąć od nich jak najwięcej forsy i nie było sposobu, żeby się odczepić od niego. Pójście na policję nic nie dało - jedyne, co mogli mu zrobić, to wezwać go na pouczenie, co oczywiście skończyłoby się brutalną śmiercią dla bohaterów. W końcu, wykończeni psychicznie, zamordowali gangstera i jego wspólnika. Dostali po kilkadziesiąt lat więzenia. Co innego mogli zrobić? Według tych z was, którzy są za karą śmierci, powinno się ich zabić. Bo są cholernymi zwyrodnialcami i zabili dwóch ludzi.

Z mojej strony to jest EOT, bo swoje zdanie już wyraziłem i nie jesteście w stanie go zmienić. Nie wolno zabijać ludzi i nie wolno odpowiadać złem na zło. Moim zdaniem dożywocie jest wystarczającą karą nawet za najbardziej bestialskie morderstwo.                    
w stanie spoczynku

Offline SAVER

• ++
kara śmierci
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:16 »
Wiesz co Olhado? Takie podejście do zwyrodnialców już przynosi negatywne efekty w Europie.
Morderców się nie eliminuje jak być powinno tylko się głaszcze po główkach i daje przepustki.
I mamy już wyniki: np. władze w Niemczech nie są już w stanie zapanować nad młodocianymi mordercami, są wojny gangów itd.
Nauczyciele nawet nie próbują nic zrobić bo się boją.
A wiesz dlaczego jest to wszystko?
Dlatego że przestępcy się niczego nie boją, śmieją się z instytucji prawa,która ma związane ręce.
Jakby paru stracić to już by inaczej śpiewali,bo mieliby świadomość nieodwołalnej straty swojego życia.

Nawet Bóg w Biblii daje człowiekowi prawo zabicia mordercy w obronie własnego życia.

Z twoich poglądów wynika,że to my jako społeczeństwo mamy się dostosować do tych zwyrodnialców-bo ludźmi ich nazwać nie można. I uważasz,że to byłoby idealne :?
Może dla ciebie.                    

Offline Diabellus

• DKMiści
  • ++
kara śmierci
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:27 »
Bog daje prawo? Ekchem... Jesli opierasz to na cytacie przytoczonym przez morgutha to chyba jestes w glebokim bledzie... Az poszukasm odpowiedniego cytatu by to obalic...

Acha. Morguth ja nie popieram kary smierci bo jestem zwyrodnialcem i zgotowalbym psychopacie gorszy los. Smierc byla by oznaka laski... I wierz mi ze w pewnym momencie niektorzy wola umrzec niz pograzyc sie w dalszym szalenstwie...                    
I chuj.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
kara śmierci
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-05-09 (Pią), 15:41 »
Olhado: co do Długu - po to mamy sądy, żeby roztrzygały takie przypadki. ja wiem że to co mówię to taka sama utopia jak resocjalizacja zwyrodnialców, ale tak powinno być. popatrz jaki wielki błąd popełniłeś, jest różnica pomiędzy zabiciem kogoś kto doprowadza Cię na skraj wyczerpania psychicznego, a zabiciem dla zabawy czy chęci zysku. to taka sama sytuacja jakby dzieci małżeństwa N zabiły swoich rodziców, i to jest dopuszczalne. nie potrafisz wyodrębnić ofiary od atakującego.