Autor Wątek: praca w tym kraju  (Przeczytany 10532 razy)

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #60 dnia: 2006-09-07 (Czw), 18:23 »
zajebisty jest! angażuje się!

synku, to że wiesz iż nawet bez płacenia normalnego podatku dochodowego podatki też sie 'płaci' w cenie towarów i usług nie czyni cię wcale mądrzejszym od innych, bo to wie byle łachmyta. istotnym jest, że nie wiesz, że PŁACI ptu/vat nie konsument, a płatnik i jednocześnie podatnik - czyli przedsiębiorca który ci cośtam sprzedaje, a także jego dostawcy, producent et caetera (odejmujac oczywiście podatek naliczony od należnego). Ty żadnego ptu nie 'płacisz'. Na ciebie po prostu przerzucona jest wartość podatku - w cenie. A to różnica, tak z punktu widzenia twojego (bo ty nie możesz odjąć podatku naliczonego od podstawy opodatkowania), urzędu skarbowego (bo upraszcza procedurę poboru podatku przez łatwiej narzucalne ewidencjonowanie przychodów), jak i podatnika (bo to ON jest obciążony comiesięcznym regulowaniem należności ze skarbem państwa a nie ty). Ergo - jesli nie osiągasz dochodu, nie płacisz podatków w rozumieniu ustawy Ordynacja Podatkowa (bo akcyza działa na tych samych zasadach, jako drugi z podatków konsumpcyjnych w Polsce) - no chyba że: a). masz psa, od którego płacisz, B). sprzedajesz na targu c). masz nieruchomość gruntową/leśną/inną i inne incydentalne przypadki. Więc w swoim krótkim życiu prawdopodobnie zapłaciłeś bardzo, bardzo mało. Sprzedawca nie ma obowiązku bowiem dodawać ptu/vat do ceny - a że tak robią to tylko ich zbucwienie ogólne.

A mówisz jak amerykańska piwna klasa średnia z przedmiesć - płacę podatki to mi się należy. Taka klasa średnia co właśnie słucha green day i głosuje na demokratów. Podstawową cechą podatku (jedną z siedmiu) jest nieodpłatność - czyli brak świadczenia ekwiwalentnego ze strony państwa. To oznacza, że państwo pobiera podatki, a jak nie płacisz, to zamyka w mamrze (to druga cecha podatku - przymusowość). To, że państwo demokratyczne (podkreślam) ze swojej istoty zapewnia pewne świadczenia (co jest imho niesprawiedliwe w 75% przypadków) jest tylko jego dobrą wolą, a wpływy z podatków sa redystrybuowane nie tylko na te świadczenia, ale na wiele, wiele innych funkcji państwa. Podatki nie pokrywają nawet połowy wydatków jakie ma budżet. Sdam Fundusz Ubezpieczeń Społecznych wydaje średnio rocznie ok. 120 miliardów PLN (!), tymczasem wpływy fiskalne państwa (z podatków) wynosą ok 90 mld (to się zmienia - plus minus 5 mld). Więc spróbowałbyś nie płacić podatków i na swój koszt chodzić np do lekarza, kupowac niedotowane bilety (b. dobry przykład), kupować żywność do której państwo nie dopłaca (a dopłaca do każdej + zwalnia z vatu producentów) czy kupować sprzęt elektroniczny na który nie byłoby bata w postaci ustawy o nieuczciwej konkurencji.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-07 (Czw), 19:20 wysłana przez Durbik »
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #61 dnia: 2006-09-07 (Czw), 20:02 »
Kore - czuje sie jak najbardziej czescia klasy sredniej.
[snapback]153368[/snapback]
Ale chyba nie ćwierćinteligentna no nie?
A teraz słuchaj synku - gówno mnie to obchodzi gdzie i za co i z jakiego powodu narzuca sie podatek? Nie ma obywateli gorszych i lepszych. To, że osoba x płaci mniej od osoby y nie oznacza, że ta druga ma inne prawa, bardziej ograniczone/gorsze itd. Nie możesz powiedzieć, że jeden obywatel jest lepszy od drugiego, bo płaci wiekszy podatek. Na tym polega demokracja. A skoro, czy tak czy siak płacisz podatkiu na rzecz państwa to oznacza tylko tyle, że jego 'opieka' należy ci sie tak jak każdemu innemu obywatelowi.
Tyrada o podatkach jest tu wiec po raz kolejny 'z dupy'.
A mówisz jak amerykańska piwna klasa średnia z przedmiesć - płacę podatki to mi się należy.
Jak wyzej.

Niższej klasie tez sie należy, zeby nie bylo niedomowien.
Więc spróbowałbyś nie płacić podatków i na swój koszt chodzić np do lekarza, kupowac niedotowane bilety (b. dobry przykład), kupować żywność do której państwo nie dopłaca (a dopłaca do każdej + zwalnia z vatu producentów) czy kupować sprzęt elektroniczny na który nie byłoby bata w postaci ustawy o nieuczciwej konkurencji.
Ale nieważne jek wysokie/niskie - i tak je płace.
I wcale nie jest powiedziane, że tej klasie ogółem 'zalezy'.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-07 (Czw), 20:34 wysłana przez Kore »

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #62 dnia: 2006-09-07 (Czw), 21:17 »
Nie możesz powiedzieć, że jeden obywatel jest lepszy od drugiego, bo płaci wiekszy podatek

No i nie mówię - śmieję się tylko z twojego "płacę to mi się należy".

1. Nie płacisz - patrz wyżej
2. Nic ci się nie należy. Nikomu się nic nie należy, choćby płacił 902174807489 zł. Nie jest warunkiem zapłaty danin publicznych żadna ekwiwalentność. To że akurat zyjesz w kraju gdzie państwo zadeklarowało że będzie robić te wszysatkie miłe rzeczy btez których marnie zdychamy to tylko i wyłącznie juego dobra wola.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #63 dnia: 2006-09-07 (Czw), 21:22 »
Imigranci placa podatki...

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #64 dnia: 2006-09-07 (Czw), 21:52 »
Nic ci się nie należy. Nikomu się nic nie należy, choćby płacił 902174807489 zł. Nie jest warunkiem zapłaty danin publicznych żadna ekwiwalentność. To że akurat zyjesz w kraju gdzie państwo zadeklarowało że będzie robić te wszysatkie miłe rzeczy btez których marnie zdychamy to tylko i wyłącznie juego dobra wola.
A tu to ta.  :ppk_thumb:

Offline gramisan

• ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #65 dnia: 2006-09-10 (Nie), 22:25 »
Nie chciało mi się czytać poprzednich postów (ot leń ze mnie i co z tego?), ale prace w tym kraju miałem okazję poznać bardzo dobrze przez ten okres wakacyjny. Imałem się różnych zajęć, nawet powiedziałbym bardzo różnych, na ustach mych brzmiał śpiew, a me motto brzmiało "żadna praca nie chańbi". I tu się kurwa sporo przeliczyłem, bo jak powszechnie wiadomo życie depcze wyobraźnie...mnie zdeptało dość mocno. Pominę już fakt, że to były moje najgorsze wakacje w życiu, ale rok temu kiedy pracowałem na budowie w wesołej chatce puchatce zwanej biedronką (tak tą z reklamy, co blisko do niej jest i przyjaźnie i tanio i miło i w ogóle pani prawie orgazmu nie dostaje na samą myśl o robieniu zakupów) nawet nie wiedziałem jak bardzo dobrze trafiłem. Było beztosko, pracowałem z kolegami, wylegiwałem się na dachu, sączyłem "vipy", poznałem ciekawych ludzi (np. pan stachu co codziennie z rana kupywał margaryne i 4 vipy...do dzisiaj nie wiem po co była mu ta margaryna skoro chleba już nie kupował). W tym roku zaczęło się od...no zgadnijcie...za chuja nie zgadniecie...fabryki folii, tadam! Praca była ciężka nie powiem, 8 godzin kręcenia wałków (takich z folii :phpbb_icon_razz: ) to jedno z najbardziej wyczerpujących i monotonnych zajęć jakie miałem okazje robić. Pominę już całkowity brak przerw, ale fakt, że wysrać się w kiblu spokojnie nie można było - trochę czasami bolał. Ale jak do kurwy nędzy można przyciąć na uczciwie pracującym człowieku pieniądze na które bądź co bądź ciężko zapracował. Nie powiem, że ukradli (bo to można nazwać kradzieżą) dużą sumę pieniędzy, ale nawet te jebane 80 zł w sytuacji gdzie miesięczna pensja wynosi 1200 trochę działa na nerwy. Wykorzystali po prostu okazje (bo miałem umowę o dzieło) i zaoszczędzili troche kasy na gówniarzu. Dalszych prac już nie będę opisywał bo mi się odechciało jak teraz o tym myślę. Tak czy siak za 2 miesiące pracy zarobiłem 2000 zł, a mój kumpel który wrócił z irlandii i pracował tam tyle samo czasu - 3000 euro za roznoszenie piwa...ahhhh...Polska, kraj miodu, mleka i kaczyńskich...love it!
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #66 dnia: 2006-09-11 (Pon), 05:41 »
Znowu Kaczyńscy. To fajni chłopcy do bicia jednak są. "Żona mnie zostawiła - pierdolone kaczory! Jądra mi wkręciło do bębna pralki - cholerne PiS!" Etc.

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #67 dnia: 2006-09-11 (Pon), 06:02 »
No z takim wyglądem i e r u d y c j ą to tylko do bicia się nadają.

Offline gramisan

• ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #68 dnia: 2006-09-11 (Pon), 08:54 »
Znowu Kaczyńscy. To fajni chłopcy do bicia jednak są. "Żona mnie zostawiła - pierdolone kaczory! Jądra mi wkręciło do bębna pralki - cholerne PiS!" Etc.
[snapback]153687[/snapback]
To nie to, że zrzucam całą winę na nich, ale ludzie (a przynajmniej większość) w tym kraju są zjebani i to oni ich wybrali. To są uroki demokracji (bo nie jestem typem, który narzeka ale do urny nie poszedł) i fakt faktem kaczyńscy są jakby dla mnie ich symbolem i tyle.
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #69 dnia: 2006-09-11 (Pon), 13:19 »
A powinno sie mowic "w naszym kraju", a nie "w tym kraju". Wtedy bierzesz na siebie wieksza odpowiedzialnosc. Interesujace, dosyc paradoksalne jest to, ze Polska, ktora byla komunistyczna, okreslana jest przez wlasnych obywateli zazwyczaj jako "ten kraj", a kapitalistyczne USA, gdzie przeciez nie bylo calej tej propagandy o wspolnym dobru itd., przez Amerykanow nazywane jest zazwyczaj "nasz kraj".
Oczywiscie latwiej utozsamiac sie ze zwyciezca itd., niz z przegranym, z bogaczem niz z biedakiem, etc.

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #70 dnia: 2006-09-11 (Pon), 13:43 »
Trochę spalony przykład, bo to że Amerykanie to fanatycy swojego kraju to wiadomo nie od dziś

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #71 dnia: 2006-09-11 (Pon), 13:55 »
A czemu spalony?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #72 dnia: 2006-09-11 (Pon), 14:23 »
Bo biedni, czy bogaci Amerykanie i tak zawsze są za swoja bandera...

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #73 dnia: 2006-09-11 (Pon), 15:31 »
Ta, oczywiscie...

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #74 dnia: 2006-09-11 (Pon), 16:29 »
A czemu spalony?
[snapback]153722[/snapback]

No bo jakbyś wziął jakikolwiek inny kapitalistyczny kraj to mogłoby się okazać że oni też gadają "ten kraj" a nie "nasza ojczyzna, ziemia przodków".

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #75 dnia: 2006-09-11 (Pon), 18:50 »
Bo biedni, czy bogaci Amerykanie i tak zawsze są za swoja bandera...
[snapback]153726[/snapback]

Banderą mówisz? Znaczy wszyscy tam tak kochają statki i okręty?

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #76 dnia: 2006-09-11 (Pon), 19:57 »
Bez Przebaczenia 2

Reżyseria: pedro
Występują: pedro

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #77 dnia: 2006-09-11 (Pon), 21:14 »
Banderą mówisz? Znaczy wszyscy tam tak kochają statki i okręty?

Dokładnie o to mi chodziło.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #78 dnia: 2006-09-11 (Pon), 22:04 »
dobry temat to jest.

a me motto brzmiało "żadna praca nie chańbi"

Zajebiste motto, szczególnie że HAŃBI właśnie tak się pisze.

2000 zł jak zarobiłeś przez dwa miesiące to sorry, ale jesteśą mocno zducon jeżeli uważasz że to mało (mimo zajebistego awatara który budzi moją niekłamaną sympatię). 2 kafle to ja zarobię już pracując na asesurze w sądzie przez dwa miesiące - bo tysiączek się zarabia zaraz po studiach i aplikacji. A ty bez żadnych jak mniemam kwalifikacji, fizycznie itp - tysiąc miesięcznie. ja kiedyś przez miesiąc w wakacje zarobiłem sobie 400 zł i byłem b. zadowolony, dorobiłem setę zbieraniem podpisów na Goliszewskiego (to była epopeja) i juz miałem wakacje. Moja matka po 22 latach pracy dośc specjalistycznej ma na rękę 1600 zł i uważa że zarabia przyzwoicie. Czego ty byś wymagał?

Kaczory z tym mają tyle wspólnego co ruskie z gradobiciem. Nie lubimy i ruskich i gradobicia, ale te zjawiska są z różnych sfer rzeczywistości.

Rację ma tu Yis, jakoś można nie wyciewrać sobie mordy swoim "złym krajem" i żyć. A wyjeżdzajcie jak gdzieś tam jest wam lepiej, droga wolna na szczęście już - będzie więcej miejsca dla mnie w autobusach na przykład. Mi się tu podoba. Bo to mój kraj kurwa.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #79 dnia: 2006-09-11 (Pon), 23:19 »
hihi, wiecej pracy dla nas zostanie, a i placa wzrosnie :D

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #80 dnia: 2006-09-12 (Wto), 06:02 »
pedro - Twój kraj sraj dupaj, ale to nie znaczy że kurwa wszystko jest ok "bo to mój kraj". To że jesteś patriotą nie upoważnia cię do bycia idiotą.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #81 dnia: 2006-09-12 (Wto), 07:58 »
Moim zdaniem jak ktoś mówi: 'wszystko jest do dupy' to właśnie jest idiotą. I nigdy nie będzie szczęśliwy nigdzie. Ja może nie żyję długo, ale pamiętam jak z tatą stałem 5 godzin po winogrona. Chociaż w winogronach odczułbyś poprawę, skoro gdzie indziej nie widzisz.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #82 dnia: 2006-09-12 (Wto), 08:08 »
nono, jak bylem malutki to zabawki byly spod lady albo z pewexu, a teraz? full wypas

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #83 dnia: 2006-09-12 (Wto), 12:05 »
No to pomyśl że w Afryce to nawet winogron nie ma, więc może byś docenił stanie po 5 godzin po winogrona itd. etc.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-12 (Wto), 12:06 wysłana przez Koki »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #84 dnia: 2006-09-12 (Wto), 15:14 »
Że co ja niby? Do mnie to Koki aby na pewno było? Nigdy nie mówiłem że żyjemy w raju. Nigdzie nie jest pieknie i wspaniale. Co nie znaczy że mam psioczyć na wszystko. Zwłaszcza że Polska naprawdę nie jest teraz taka zła. Nawet za rządów SLD. A mogliśmy skończyć jak Mołdawia.

Offline Steffek

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #85 dnia: 2006-09-12 (Wto), 15:41 »
Durbik i Pedro dobrze prawią.

Wcale nie jest tak źle. Postęp jest.
A na Kaczorów, choć są jacy są, nie ma co wszystkiego zwalać.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-12 (Wto), 15:41 wysłana przez Steffek »

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #86 dnia: 2006-09-12 (Wto), 19:53 »
No ale jak czytam w gazecie że taka partia nie głosowała nad taką ustawą tej drugiej partii żeby się tak zemścić i zrobić im na złość to mi ręce opadają.

Moje szklanka jest w połowie pusta

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #87 dnia: 2006-09-12 (Wto), 20:17 »
Tak, ale to jest polityka raczej. Jak PiS nie było jeszcze, to też różne rzeczy tam się działy w sejmie.

Podobnie jak z tą masową emigracją - UE otwiera drzwi to ludzie korzystają, gdyby PO była u władzy to też by mnóstwo ludzi wyjeżdżało, 6-ciokrotna przebitka to jednak jest nie w kaszę dmuchał. Kto wie, może mniej by wyjeżdżało, ale na pewno nadal bardzo dużo.

Problem z samą pracą w naszym kraju bierze się raczej u podstaw, niż u głowy. Może i rząd nie działa skutecznie, żeby ratować sytuację, ok. Jednak nie wszystko da się osiągnąć ot tak, drogą administracyjną, uchwalając jakieś nowe prawa, zakazy, nakazy etc. Zwłaszcza przy podejściu ludzi w naszym kraju, którzy już dawno się nauczyli jak sobie "radzić". To czy dany pracodwaca popiera PiS czy PO myślę ma niewiele do znaczenia w przypadku, gdy np. płaci swoim pracownikom na papierze pensję minimalną, żeby się od ZUSu wykaraskać, a resztę daje na czarno do ręki.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #88 dnia: 2006-09-12 (Wto), 21:43 »
O ile czesciej w ogole nie placi ZUSu, a potem wychodzi 20% bezrobocie, a na sklepach ogloszenia - dam prace ;D

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #89 dnia: 2006-09-13 (Śro), 06:00 »
No jak to mówił mój znajomy, praca leży na ulicy tylko trzeba się schylić po nią. Akurat w Polsce IMO nie ma dużego problemu ze znalezieniem pracy, jest większy z zarobkami :]

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #90 dnia: 2006-09-13 (Śro), 08:16 »
Problem z zarobkami w Polsce ma swoje korzenie jeszcze w komunie. Nauczyciel zarabia 700 zlotych, facet kopiacy rowy dla MPWiK 3 tys.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-13 (Śro), 08:17 wysłana przez Keiran »

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #91 dnia: 2006-09-13 (Śro), 09:17 »
A jak się któremuś córka puści w wieku 15 lat to trzeba też winić komunistów.

Tak sobie tylko żartuję, bo pewnie Keiran ma rację. Tylko podkreślam jego monotematyczność, jak u Macierewicza.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #92 dnia: 2006-09-13 (Śro), 09:46 »
lolol? ja monotematyczny? mowie po prostu o historycznych zaszlosciach "praca robotnika >>> praca inteligenta"

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #93 dnia: 2006-09-13 (Śro), 10:08 »
O, i znowu.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #94 dnia: 2006-09-13 (Śro), 12:33 »
Prawdę mówiąc, bardziej mi zależy na drożności rowów niż na edukacji przyszłych pokoleń.

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #95 dnia: 2006-09-13 (Śro), 22:34 »
Zawsze wiedziałem, że jedyne czego pragniesz to mieć drożnego rowa :E

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #96 dnia: 2006-09-14 (Czw), 01:26 »
W Polsce mozna dobrze zarabiac. Popatrzcie tylko an te samochody w wiekszychh miastach, same Audi A8, nowe beemki. To, ze jeden czy drugi nie potrafi to to jest jego wina, a nie kraju.
Slaba klasa srednia to najwiekszy chuj w Polsce, ale powoli sie ona robi - tylko bardzo nierownomiernie, tj. w miastach raczej niz na wsi.

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #97 dnia: 2006-09-14 (Czw), 10:52 »
Problem z zarobkami w Polsce ma swoje korzenie jeszcze w komunie. Nauczyciel zarabia 700 zlotych, facet kopiacy rowy dla MPWiK 3 tys.
[snapback]153801[/snapback]

lolol? ja monotematyczny? mowie po prostu o historycznych zaszlosciach "praca robotnika >>> praca inteligenta"
[snapback]153804[/snapback]

"Myśleliśmy, że nogi Boga złapaliśmy, że oto nas przyjęto do szkoły poetów. Szkoła poetów, Jesus, kurwa, ja pierdolę! Przez pięć lat, stron tysiące, młodość w bibliotekach. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszechporażająca nas wszystkich pogarda, władzy od dyktatury, aż po demokrację, która nas kałamarzy, ma za mniej niż zero. Dlaczego władza każdej maści ma mnie za nic? Czy czerwona, czy biała, jestem dla niej śmieciem, kurwa! Pod każdą władzą czuje się jak kundel! Czemu nie jestem chamem ze sztachetą w ręku? Ktoś by się ze mną liczył gdybym rzucił cegłą! A przecież stanowimy sól ziemi. Tej ziemi! Mimo, że nie jesteśmy prymitywną siłą, dyktaturami zawsze wstrząsają poeci! Wtedy nas potrzebują, zrozpaczone masy, które nie widzą dalej niż kawał kiełbasy! Które nie widzą dalej..."

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #98 dnia: 2006-09-14 (Czw), 10:57 »
Srogość.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #99 dnia: 2006-09-14 (Czw), 11:36 »
dzien swira?

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #100 dnia: 2006-09-14 (Czw), 15:16 »
Jak najbardziej... Ale jak pasuje... niestety paranoja dnia świra po obejrzeniu ukazuje się w szarym życiu... Choćby zmiana miejsc w autobusie... Wczoraj widziałem identyczną sytuację...

Ale jednak ten cytat ma się dość dobrze do sytuacji... Może koń coś zmieni...

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #101 dnia: 2006-09-14 (Czw), 20:02 »
tia. ogladajac dzien swira czy wczesniej nic smiesznego mialem ciagle takie odczucia: kurwa, to nie jest smieszne, sam tak mam

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #102 dnia: 2006-09-14 (Czw), 21:13 »
Ech, frustraci. I pokazcie mi źle zarabiającego nauczyciela. Z praktycznie autopsji wiem jak to wygląda - urlopy zdrowotne, dodatki na poratowanie zdrowia, dopłaty do dojazdu do pacy, dwumiesięczne, płatne wakacje, karta nauczyciela. Teraz im jeszcze nadadzą status urzędnika publicznego, czyli będą praktycznie nietykalni. A teraz porównajcie z tym gościa, który kopie rowy.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #103 dnia: 2006-09-14 (Czw), 21:20 »
Źle zarabiający nauczyciele? Nauczyciele zaczynający pracę dopiero, bez stażu. 700zł na rękę. Po 20 latach jest +20%, przy czym ten procent narasta rocznie, tj. co rok +1%. Ileśtam (15?) jeszcze procent po zrobieniu mianowanego i dyplomowanego.

Beat that.

[EDIT]

Procent jest wciąż 'fcoz liczony od oryginalnych zarobków, tj. 700zł.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-14 (Czw), 21:23 wysłana przez Xtense »
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #104 dnia: 2006-09-14 (Czw), 21:25 »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #105 dnia: 2006-09-14 (Czw), 21:33 »
Och, lol. To jest autentyczne zdjęcie czy fotoszop?

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #106 dnia: 2006-09-14 (Czw), 21:55 »
Chyba autentyk, skoro z Gazety Prawnej.