Autor Wątek: praca w tym kraju  (Przeczytany 10424 razy)

Offline Victor

• ++
praca w tym kraju
« dnia: 2006-08-21 (Pon), 22:13 »

dziś godz coś koło 12

Ja- halo
Tel-czy Pan xxxxxx?
J- Tak to ja.
T-dzwonie z biura pośrednictwa pracy zostawił pan u nas ofertę
J- nie?
T-jest ona u nas od roku (przypominam sobie akademickie targi pracy ale tam były oferty staży i duże firmy szukające inżynierów)
J-co to za oferta i ile płatne?
T- mamy dla pana pracę w hurtowni xxx oferujemy 400zł miesięcznie mógłby Pan zacząć od środy
J-buahaha
T- to bardzo dobra praca i na stałe.
J- za 400zł miesiecznie to sobie rumuna zatrudnijcie.
T- za chwile do pana oddzwonimy

5 min potem

T- to znowu my czy zgodziłby się pan pracować za 600zł
(myśle pobawie się z nimi)
J-a co wchodziłoby w skład moich obowiązków?
T-kontrolowanie stanu chemikaliów i koordynacja zamówień

(jednym słowem zajob)
J- zadzwońcie do mnie jak bedzie min 2tys za mniej ze swojej pracy nie zrezygnuje.
T-Bedziemy dzwonić

zaciekawiony poszukałem troche o tej firmie i jest to hurtownia chemikaliów do obróbki i konserwacji odzieży. Czyli z założenia jest im potrzebny chemik włókiennik, na stronie firmy info zatrudnimy chemika koloryste i konserwatora.
Dzwonie do kumpla jemu tez oferowali tę pracę.
Tego samego dnia kupiłem gazetę co dyskretnie jest ofert pracy 2 strony gazetowe. Tu szukają inżyniera, gdzie indziej szwaczek z dopisem umowa na czas nieograniczony, dziewczyny hostessy z podkreślonym nie zatrudniamy kobiet pracujących w agencjach. Idąc Piotrkowską na co drugim pubie i sklepie zatrudnie itd.
Kocham ten kraj i politykę tego PISu niech ludzie wyjeżdzają, niech uczelnie techniczne nadal będą niedoceniane, niech wszystko się utrzymaa za rok ci co zostaną w kraju będą zarabiali tyle ile będa chcieli bo nie bedzie wykształconych ludzi i chętnych do pracy.

Jestem pewien że jutro zadzwonią

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-08-21 (Pon), 22:27 »
Ojej, to straszne.

Co zamierzasz wtedy zrobić?
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-08-21 (Pon), 22:30 »
A teraz proszę o uwagę: W TYM 'KRAJU' JAK NIE UKRADNIESZ, TO MIAŁ NIE BĘDZIESZ. BEZ ZNAJOMOŚCI GÓWNO ZAŁAWISZ, A JAK TU ZOSTANIESZ TO źLE SKOńCZYSZ.

Offline Victor

• ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-08-21 (Pon), 22:36 »

Co zamierzasz wtedy zrobić?
[snapback]152326[/snapback]

jak dadza 2 tyś to pójdę do szefa czy da mi więcej jak nie to pójdę tam jak tak to spox

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-08-22 (Wto), 10:03 »
Hihi, a co ma PiS do hutrowni chemicznej w Łodzi? Ma tam Dorn właścicielowi nakazać podniesienie płac?
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 10:04 wysłana przez pedro »

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-08-22 (Wto), 10:28 »
Wcześniej było podobnie przecież w kraju z pracą, tylko tak łatwo się na wyspy nie dawało wyjechać. Zwalanie na PIS jest śmieszne, jak dla wszyscy politycy są podobni, parafrazując Lema: "znachorzy schorzeń społecznych, w najlepszym przypadku praktycy-intuicjoniści". Jakoś nie wydaje mi się, że gdyby to PO rządziło to by tak nagle się tu w Polsce raj zrobił i nie opłacałoby się dorabiać za granicą.

Offline Steffek

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-08-22 (Wto), 11:09 »
Hihi, a co ma PiS do hutrowni chemicznej w Łodzi? Ma tam Dorn właścicielowi nakazać podniesienie płac?
Tak samo sobie pomyślałem... Co ma PiS do tego?

Przed nimi było podobnie jeżeli chodzi o pracę i zarobki.

Heh, jedni wszystko zło zwalają na PO, a inni na PiS. Jak dobrze, że mamy na kogo zwalać... To jest plus partii politycznych.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 11:10 wysłana przez Steffek »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-08-22 (Wto), 13:26 »
A tak btw: co ma niby znaczyć 'w tym kraju'? Rozumiem że jesteś przesiąknięty ideami internacjonalizmu i nie identyfikujesz się w żadnym stopniu z Polską?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-08-22 (Wto), 13:43 »
Bardziej to drugie - z każdym dniem mój patriotyzm maleje.

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-08-22 (Wto), 15:37 »
Patriotyzm to szacunek dla ojczyzny. Nie sądzisz, że jak go nie masz to poniekąd nie szanujesz i siebie? Poza tym zawód sytuacją w państwie nie powinien iść w parze z utratą postawy patriotycznej. Już prędzej odwrotnie. To najzwyczajniejsza walka o swoje.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-08-22 (Wto), 16:00 »
a mowilem, zeby zasilki pozabierac. od razu by sie chetni do pracy znalezli.
a jak ktos jeszcze raz na tym forum powie: "w tym kraju" to zajebie. kurwa albo jestes Polakiem i szanujesz SWOJ KRAJ, albo wypierdalaj
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 16:01 wysłana przez Keiran »

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-08-22 (Wto), 16:04 »
Patriotyzm to szacunek dla ojczyzny. Nie sądzisz, że jak go nie masz to poniekąd nie szanujesz i siebie?

Nie, czemu?

Offline Steffek

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-08-22 (Wto), 16:12 »
Bo chcąc, albo i nie chcąc jest jej częścią.

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-08-22 (Wto), 16:48 »
Patriotyzm to szacunek dla ojczyzny. Nie sądzisz, że jak go nie masz to poniekąd nie szanujesz i siebie?

Nie, czemu?
[snapback]152383[/snapback]
Steffek dobrze odpowiedział na to pytanie. Nie ma co bawić się w szczegóły, definicje etc. Jeżeli to nie wystarczy to masz pewnie trochę inny światopogląd, a ja nie widzę celu w prostowaniu czyichś dróg. Zresztą jeżeli byłoby ci źle ze swoim to pewnie byś go zmienił bez cudzej pomocy.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 16:50 wysłana przez 386sx »

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-08-22 (Wto), 16:56 »
Tyle że po co mi szacunek dla ojczyzny, skoro każde państwo to poprostu kupa ludzi + nadzorcy? Nie wiem, czy więźniowie mają szacunek dla służby więziennej, uczniowie dla nauczycieli, policjanci dla komendy głównej etc. etc. etc. To że się tu urodziłem nic nie znaczy, bo równie dobrze mogłem się urodzić w nieskończoności innych miejsc. To że zostałem tu wychowany/edukowany to sprawa wyłącznie moich rodziców, natomiast to, że nie chcę tu zostać do końca swoich dni, to nie tylko moja sprawa, ale zwykła rachuba ekonomiczna.
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-08-22 (Wto), 18:21 »
Mówimy o państwie, czyli III RP bis czy o kraju zwanym Polską? Bo chyba jest różnica, nieprawdaż?

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-08-22 (Wto), 18:26 »
Patriotyzm to szacunek dla ojczyzny. Nie sądzisz, że jak go nie masz to poniekąd nie szanujesz i siebie? Poza tym zawód sytuacją w państwie nie powinien iść w parze z utratą postawy patriotycznej. Już prędzej odwrotnie. To najzwyczajniejsza walka o swoje.
[snapback]152381[/snapback]
Jaka walka - o co i po co tu walczyć, jak jestes poza tym wszystkim, chyba że jestes w partii - wtedy zmienia to postać i znaczenie twoich słów.

Bo chcąc, albo i nie chcąc jest jej częścią.
[snapback]152385[/snapback]
Chyba żartujesz - częścią czego? Systemu ekonomicznego, społeczeństwa, skrawka ziemi? To, że jestes częścia tych rzeczy, nie oznacza, że sie z nimi identyfikujesz.
Polskie społeczeństwo uważam, za bande debili, a ja nie czuje sie debilem.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-08-22 (Wto), 18:33 »
jestes czescia tego spoleczenstwa - jestes debilem

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-08-22 (Wto), 18:39 »
[snapback]152381[/snapback]
Jaka walka - o co i po co tu walczyć, jak jestes poza tym wszystkim, chyba że jestes w partii - wtedy zmienia to postać i znaczenie twoich słów.
Nic nie poradzisz na to, że żyjesz w społeczeństwie. Dlatego wydaje mi się naturalną próba wprowadzenia w życie TWOICH zasad. Chyba każdy próbuje albo przynajmniej chce żyć tak, jak on ma ochotę, a nie ktoś postulujący inny porządek rzeczy. To, z czym się identyfikujesz, nie ma tutaj najmniejszego znaczenia.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 18:42 wysłana przez 386sx »

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-08-22 (Wto), 20:38 »
Nie ma co bawić się w szczegóły, definicje etc. Jeżeli to nie wystarczy to masz pewnie trochę inny światopogląd, a ja nie widzę celu w prostowaniu czyichś dróg. Zresztą jeżeli byłoby ci źle ze swoim to pewnie byś go zmienił bez cudzej pomocy.
[snapback]152387[/snapback]

Oj gadasz jak Arclon, daj się pobawić ludziom

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-08-22 (Wto), 20:57 »
jestes czescia tego spoleczenstwa - jestes debilem
[snapback]152393[/snapback]
Chyba ty.
Mogę być w statystykach jeżeli społeczeństwo to dla ciebie spisy/cyferki, bądź na mocy jakiejś definicji  -  realnie natomiast jak mówię, że nie jestem, to znaczy, że nie jestem, wogle sie nie poczuwam i mam ku temu powody i kropka. Ty nie przekonasz mnie, a ja ciebie.
Znowu rozmowa zaczęła sie od tego, że ktoś powiedział - mianowicie ja - że przestaje być patriotą. Sypnęły sie definicje i każdy każdego chce przekonać - jak jest niereformowalny to wieszać na nim koty.
A co do definicji: wiki says:
Patriotyzm (łac. patria = ojczyzna) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia dla niej ofiar. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia.

Też tak masz, bo samo słowo szacunek, które tu wymieniłeś nie bardzo pasuje. Ja takiej postawy nie mam. Jak ktos wierzy w takie idealistyczne brednie to już jego problem.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 21:03 wysłana przez Kore »

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-08-22 (Wto), 21:02 »
No przecież to ja mam rację. Nie dostałeś notki?

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-08-22 (Wto), 22:15 »
A co do definicji: wiki says:
Patriotyzm (łac. patria = ojczyzna) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia dla niej ofiar. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobistymi, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia.

Też tak masz, bo samo słowo szacunek, które tu wymieniłeś nie bardzo pasuje. Ja takiej postawy nie mam. Jak ktos wierzy w takie idealistyczne brednie to już jego problem.
[snapback]152409[/snapback]

Wiesz, specjalnie pisałem tylko o szacunku, taka prowokacja ;)
Wisewiki zaś opisuje patriotyzm nieco górnolotnie. Spójrzmy na to w inny sposób - staraj się o to, by twoja ojczyzna była godna twego szacunku, umiłowania i tak dalej. To jest naprawdę banalnie proste i wręcz naturalne.
Mówiąc krótko: uczyń swoje miejsce dla ciebie dobrym. Jako że z przestrzenią jesteś związany nierozłącznie przebywając na ziemskim padole (hihi) to szczęście uzyskasz między innymi żyjąc w sprzyjającym otoczeniu, niezależnie od tego jak miałoby ono wyglądać. Czy tak prosta i jasna kalkulacja może być nazwana idealistyczną bzdurą? Mam nadzieję, że sprowadziłem na ziemię ;)
Dla niektórych to brzmiałoby nawet nieco egoistycznie.
Naprawdę jestem skory do weryfikacji swoich poglądów, wytknij tylko jakiś konkretny błąd.

Mały dopisek na koniec - nie zakładajmy, że patriotyzm to ściśle określony termin. Interpretujmy go po swojemu, nie odcinajmy się odrazu. Po co popadac w skrajności?
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 22:22 wysłana przez 386sx »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-08-22 (Wto), 22:35 »
No jak ktoś rozumie patriotyzm jako rzucanie się z kosą na działa to brawo, widać nasz system edukacji wyprał kolejne mózgi romantyczno - powstańczą papką. Dla mnie przykładem patriotów są Czesi - wszystkie wojny przegrywają, ba, nawet od razu się poddają (od XV wieku wzwyż), a dalej mają swój język, kulturę etc. Pozazdrościć.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-08-22 (Wto), 23:09 »
Wiesz, specjalnie pisałem tylko o szacunku, taka prowokacja ;)
Wisewiki zaś opisuje patriotyzm nieco górnolotnie. Spójrzmy na to w inny sposób - staraj się o to, by twoja ojczyzna była godna twego szacunku, umiłowania i tak dalej. To jest naprawdę banalnie proste i wręcz naturalne.
Mówiąc krótko: uczyń swoje miejsce dla ciebie dobrym. Jako że z przestrzenią jesteś związany nierozłącznie przebywając na ziemskim padole (hihi) to szczęście uzyskasz między innymi żyjąc w sprzyjającym otoczeniu, niezależnie od tego jak miałoby ono wyglądać. Czy tak prosta i jasna kalkulacja może być nazwana idealistyczną bzdurą? Mam nadzieję, że sprowadziłem na ziemię ;)
Dla niektórych to brzmiałoby nawet nieco egoistycznie.
Naprawdę jestem skory do weryfikacji swoich poglądów, wytknij tylko jakiś konkretny błąd.

Mały dopisek na koniec - nie zakładajmy, że patriotyzm to ściśle określony termin. Interpretujmy go po swojemu, nie odcinajmy się odrazu. Po co popadac w skrajności?
[snapback]152413[/snapback]
Trzeba tu odpowiedziec na pytanie czym jest dla mnie ojczyzna - w tym wypadku miejsce, w którym mieszkam nie z mojego wyboru.
Stwierdzenie - staraj sie, by twoja ojczyzna była godna twojego szaczunku jest nielogiczne - jak coś, co leży całkowicie poza moja kontrolą, mogło bez mojej ingerencji zasługiwać na mój szacunek. Jak mam ojczyznę 'zmusić' moim czynem do tego, abym mógł powiedzieć, że po tym co zrobiła wskutek mojego działania zasługuje na mój szacunek?
Nie jest to banalnie proste, bo jeżeli ty postepujesz w określony sposób to wcale nie znaczy, że wiekszość tak musi robić (społeczeństwo, którego niby jesteś częścią).
Czynię miejsce dla siebie dobrym, przykład: ojczyzna jako skrawek ziemi - nie śmiecę, dbam o me miejsce. Inni tak nie robią, ale mnie nadal to nie obchodzi, bo nie robie jak inni. Ale ci inni śmiecą w tym samym miejscu co ja nie śmiecę, rozumiesz? Stąd wniosek, nie jestem częścią społeczeństwa, które w tym wypadku znowu okazuje się stricte debilne, a po drugie jeżeli szczęściu sprzyja przestrzeń-otoczenie, to z całą pewnością stwierdzam, że Polska/kraj/ojczyzna przyjazna przestrzenia nie jest. A czcić jej nie będę z powodu 'bo tak trzeba, bo tak zostałem nauczony'.
Mam debatyczne de ja vu - kiedys chyba gadaliśmy o ojczyźnie.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 23:11 wysłana przez Kore »

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-08-22 (Wto), 23:38 »
Trzeba tu odpowiedziec na pytanie czym jest dla mnie ojczyzna - w tym wypadku miejsce, w którym mieszkam nie z mojego wyboru.
Stwierdzenie - staraj sie, by twoja ojczyzna była godna twojego szaczunku jest nielogiczne - jak coś, co leży całkowicie poza moja kontrolą, mogło bez mojej ingerencji zasługiwać na mój szacunek. Jak mam ojczyznę 'zmusić' moim czynem do tego, abym mógł powiedzieć, że po tym co zrobiła wskutek mojego działania zasługuje na mój szacunek?
Nie jest to banalnie proste, bo jeżeli ty postepujesz w określony sposób to wcale nie znaczy, że wiekszość tak musi robić (społeczeństwo, którego niby jesteś częścią).
Czynię miejsce dla siebie dobrym, przykład: ojczyzna jako skrawek ziemi - nie śmiecę, dbam o me miejsce. Inni tak nie robią, ale mnie nadal to nie obchodzi, bo nie robie jak inni. Ale ci inni śmiecą w tym samym miejscu co ja nie śmiecę, rozumiesz? Stąd wniosek, nie jestem częścią społeczeństwa, które w tym wypadku znowu okazuje się stricte debilne, a po drugie jeżeli szczęściu sprzyja przestrzeń-otoczenie, to z całą pewnością stwierdzam, że Polska/kraj/ojczyzna przyjazna przestrzenia nie jest. A czcić jej nie będę z powodu 'bo tak trzeba, bo tak zostałem nauczony'.
Mam debatyczne de ja vu - kiedys chyba gadaliśmy o ojczyźnie.
[snapback]152415[/snapback]

Hmm, nielogiczności tu akurat nie ma. Każdy ma odrobinę kontroli nad jakąś sferą życia. Ale nie to jest najważniejsze. W gruncie rzeczy wychodzi na to, że wcale nie zaprzeczasz temu co piszę, tylko tak strasznie na społeczeństwo psioczysz.
Ja też nie twierdzę, iż wszystko należy bezwarunkowo wielbić "bo tak". Sam jestem bardzo krytyczny wobec otoczenia, nawet często słyszę że gadam jak stary piernik ;)
Polskie realia rzeczywiście mogą doprowadzić do szału. Chodzi jedynie o fakt, iż nie odcinam się od tego udając że jestem poza oraz ponad "nieuświadomionymi masami" bo to próba mydlenia sobie oczu. Ja także nie śmiecę, nie bazgrolę po murach i nie tnę ławek nożem choć wielu czyni to bardzo chętnie. I tak jesteśmy częścią tego akurat społeczeństwa - nieistotne czy z musu. Po prostu jesteśmy w mniejszości. Jestem idealistą, niestety teraz to podobno nie popłaca.
Wracając jeszcze do tych papierków na trawniku: właśnie w takich drobnostkach przejawia się cały ten patriotyzm. W tysiącach drobnostek. Nawet gdy za każdym rogiem będzie czychał ponury obraz, to wiesz, że nie ty wywalałes worki ze śmieciami na ulicę, nie ty krzyczysz kurwa na dzieńdobry, nie ty tłuczesz butelki na chodnikach. To niezłe wynagrodzenie jak za tak mały wysiłek.
Ja będę starał się tę moją skromną wizję uskutecznić, choć oczywiście nie za wszelką cenę.
Pedro niegłupio wtrącił... w Polsce patriotyzm jest często opacznie rozumiany przez nieraz pozbawione jakiegokolwiek sensu akty poświęcenia. Od dbania o własne dobro patriotyzm różni się głównie chęcią doskonalenia swojego dziedzictwa zamiast ucieczki od problemu.
To chyba koniec głównej części mojego belferskiego wynurzenia  :lol:

Możliwe, że już kiedyś poruszaliśmy ten temat... poza tym coraz bardziej się rozdrabniamy, więc można już chyba zmierzać do - miejmy nadzieję - konkluzji ;)
« Ostatnia zmiana: 2006-08-22 (Wto), 23:45 wysłana przez 386sx »

Offline Ssendas

• ++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-08-23 (Śro), 13:30 »
cos wiecej o  tej robocie macie?
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-08-23 (Śro), 15:10 »
Robiac małe rzeczy jestem patriota? Ja nim przestaje byc mentalnie, to o czym mówisz to moze byc nazwane przykładnym obywatelstwem.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #28 dnia: 2006-08-23 (Śro), 15:27 »
Obywatelem to jesteś państwa, nie kraju. Ja bym na przykład nie chciał być przykładnym obywatelem PRL-u.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #29 dnia: 2006-08-23 (Śro), 18:03 »
Znowu ma byc sprawdzian z terminologii?

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #30 dnia: 2006-08-23 (Śro), 18:57 »
Przydałby się. To by pokazało kto potrafi logicznie myśleć i z kim warto dyskutować.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #31 dnia: 2006-08-23 (Śro), 20:09 »
hihi. Slusznie prawi tutaj pare osob.
Kore - kazdy moze zrobic cos dobrego. KAZDY. Mozesz zaczac sie w jakies radzie osiedla czy czyms takim udzielac, potem kariera polityczna i ratujesz Polske :P

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #32 dnia: 2006-08-23 (Śro), 20:11 »
Tylko wiesz Keiran, takich osób jest na pęczki a każda myśli że ma rację ;) .

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #33 dnia: 2006-08-23 (Śro), 21:01 »
lepiej niech se dzialaja niz maja tylko narzekac

Offline Steffek

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #34 dnia: 2006-08-24 (Czw), 10:52 »
Chyba żartujesz - częścią czego? Systemu ekonomicznego, społeczeństwa, skrawka ziemi? To, że jestes częścia tych rzeczy, nie oznacza, że sie z nimi identyfikujesz.
Polskie społeczeństwo uważam, za bande debili, a ja nie czuje sie debilem.
"Debil nie wie, że jest debil, a mądry to wie..."
Dobrze powiedziałeś, częścią systemu ekonomicznego, społeczeństwa, skrawka ziemi...
Mówiąc krótko częścią narodu. Tworzysz pewną wspólnotę z innymi mieszkańcami tego kraju. A to jaki jest ten kraj w dużej mierzy zależy od jakości współpracy.
Więc jeżeli mamy społeczeństwo debili, którzy nie umieją stworzyć dobrego państwa, a do tego swoich sąsiadów mają za debili i czekają tylko jak się stąd uwolnić to tak to wygląda, jak wygląda.

Ale może wyglądać lepiej. Zależy to tylko od nas obywateli, czy będziemy woleli iść na skróty, czy w końcu porządnie się weźmiemy za swoją pracę i kraj. (zawiało trochę jakąś propagandą, ale co tam... ;P)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #35 dnia: 2006-08-24 (Czw), 11:25 »
Obywatelem to jesteś państwa, nie kraju. Ja bym na przykład nie chciał być przykładnym obywatelem PRL-u.
[snapback]152517[/snapback]
kraj to synonim państwa. masz tu chyba ustrój państwa na mysli

hihi. Slusznie prawi tutaj pare osob.
Kore - kazdy moze zrobic cos dobrego. KAZDY. Mozesz zaczac sie w jakies radzie osiedla czy czyms takim udzielac, potem kariera polityczna i ratujesz Polske :P
[snapback]152535[/snapback]
Wiadomo, że moze, ale zależy od niego, czy chce.

Skoro czynienie czegos dobrego to patriotyzm, to mozna powiedziec, ze nim jestem. Nawet głupie płacenie podatków to postawa patriotyczna. Ale ja mimo tego nie czuje, ze na tym kraju mi zalezy i tym bardziej kompletnie nie zalezy mi, zeby cos dla niego zrobic.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #36 dnia: 2006-08-24 (Czw), 17:22 »
Hm, to ktoś powinien powiedzieć ci 'to spierdalaj stąd i nie korzystaj z żadnych przywilejów socjalnych'. Bo mimo wszystko w pewnym sensie utrzymują cię ludzie którym na 'tym kraju' zależy. (pomyśl o tym gdy w październiku pójdziesz na studia; nie wiem kiedy do lekarza pójdziesz, oby jak najpóźniej; kiedy kupisz bilet na tramwaj/bus/pociąg - bo wszystkie bilety, gdyby nie były dotowane z budżetu, to znając wydolność państwowych monopolistów, kosztowałyby 3 razy drożej. A jak ci ktoś da w ryj/ukradnie portfel/zgwałci analnie to nie idź broń Boże z tym na policję)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #37 dnia: 2006-08-24 (Czw), 17:29 »
Gówno to ma do patriotyzmu - płace podatki, wiec mi sie należy, nie uważasz? To co teraz powiedziałeś traktuje jak offtop.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #38 dnia: 2006-08-24 (Czw), 18:54 »
Hm, jak dużo zarabiasz i jak długo żyjesz? Ile w swoim życiu zapłaciłeś podatku? Coś mi się zdaje że niewiele.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #39 dnia: 2006-08-24 (Czw), 19:38 »
Wiesz, ze podatek placisz na kazdym kroku?
« Ostatnia zmiana: 2006-08-24 (Czw), 22:03 wysłana przez Kore »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #40 dnia: 2006-08-24 (Czw), 21:00 »
Oczywiście. Ale w Polsce, założe się, 90% ludzi dorosłych zapłaciło ich więcej niż ty.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #41 dnia: 2006-08-24 (Czw), 21:19 »
Co to ma do rzeczy pedro? Zapłacił, nie jest dłużny, dostaje więc magiczny karnet wstępu do wszelkich usług publicznych. Tak działa państwo afair.

Offline Steffek

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #42 dnia: 2006-08-24 (Czw), 21:26 »
Wierz, ze podatek placisz na kazdym kroku?
[snapback]152565[/snapback]
Dziwnie skonstruowane pytanie, zaczyna się jak zdanie rozkazujące. Poza tym myślę, że to chyba nie kwestia wiary...

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
praca w tym kraju
« Odpowiedź #43 dnia: 2006-08-24 (Czw), 21:27 »
Hihi, a pomyśleć, że ja się powstrzymuję przed byciem grammar-nazi (lub w tym wypadku ortography-nazi).

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #44 dnia: 2006-08-24 (Czw), 22:02 »
Jestem zywym przykładem tego, ze internet ogłupia w sensie ortograficznym...aż mi głupio. (Zedytowałem)

Oczywiście. Ale w Polsce, założe się, 90% ludzi dorosłych zapłaciło ich więcej niż ty.
A co to ma k.. do rzeczy, czy płace mniej, czy wiecej?
Płacę jak wszyscy. Cały czas kierujesz dyskusje na boczne tory. Jeżeli argumenty wyczerpały ci sie wczesniej zioms to proponuje debate skończyc.
« Ostatnia zmiana: 2006-08-24 (Czw), 22:05 wysłana przez Kore »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #45 dnia: 2006-08-24 (Czw), 23:14 »
Dobra, mam nadzieję że w przypadku wojny dostaniesz kulę w łeb za defetyzm (hihih).

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #46 dnia: 2006-08-25 (Pią), 05:56 »
Swoją drogą, kiedy się składa jakąś przysięgę na obywatelstwo? Że tam z honotem i szacunkiem reprezentować i tak dalej.

Bo pamiętam taką w szkołach tylko.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #47 dnia: 2006-08-25 (Pią), 09:29 »
no sklada sie tylko jak urodzisz sie gdzies indziej i chcesz zostac polakiem. wtedy magicznie przysiegasz, ze cos tam i dostajesz obywatelstwo

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
praca w tym kraju
« Odpowiedź #48 dnia: 2006-08-25 (Pią), 09:37 »
I pledge allegiance
to the flag
of the United States of America
and to the Republic
for which it stands,
one nation,
under God,
indivisible,
with liberty
and justice for all.

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #49 dnia: 2006-08-25 (Pią), 10:42 »
Dobra, mam nadzieję że w przypadku wojny dostaniesz kulę w łeb za defetyzm (hihih).
[snapback]152611[/snapback]
Podczas wojny:
a)nie pojde do piechoty
B) nie bede w niej uczestniczyl
c)ale z ciebie buc

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #50 dnia: 2006-08-25 (Pią), 13:45 »
no sklada sie tylko jak urodzisz sie gdzies indziej i chcesz zostac polakiem. wtedy magicznie przysiegasz, ze cos tam i dostajesz obywatelstwo
[snapback]152621[/snapback]

Czyli co, normalnie nic do mnie nie mają? Bo nie składałem przysięgi żadnej nigdy.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #51 dnia: 2006-08-25 (Pią), 15:42 »
hmm, cholera wie. musisz tam prawa przestrzegac i w ogole
Yis - bardzo ladna przysiega, nawet God jest i nikt nie narzeka

Offline Koki

• +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #52 dnia: 2006-08-25 (Pią), 16:15 »
And Justice For All to ten sequel Phoenix Wright?

BTW trochę hujowe składanie przysięgi na sztandar jakiś. Że na Boga to już nawet nie wspomnę bo wszyscy mają chyba jakiegoś boga w przysiędze/hymnie

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #53 dnia: 2006-08-25 (Pią), 16:41 »
no, kazdy sobie jakims bogiem morde wyciera.

Offline tymbeer

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #54 dnia: 2006-08-25 (Pią), 20:11 »
[snapback]152611[/snapback]
a to ktos sie bedzie wogole bil o ten kraj?
...

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #55 dnia: 2006-08-25 (Pią), 21:41 »
Kolesie z Greendevils, hihih.

Offline tymbeer

• +++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #56 dnia: 2006-08-26 (Sob), 00:40 »
Huh, a potem sie napija coca-coli ;)
...

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
praca w tym kraju
« Odpowiedź #57 dnia: 2006-09-07 (Czw), 14:15 »
Gówno to ma do patriotyzmu - płace podatki, wiec mi sie należy, nie uważasz?

Uoooo, prawdziwa ćwierćinteligentna klasa średnia! Hardcore! Nie myslałem że już u nas się wytworzyła. Ciekawe czy kolo ma domek jednorodzinny na przedmieściu, jeździ SUV'em i słucha green day?

Pedro - ale Czesi to jacyś tacy niesmaczni są...
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
praca w tym kraju
« Odpowiedź #58 dnia: 2006-09-07 (Czw), 16:50 »
lol? A po czym wnosisz? Że płace podatki? I po kiego ch*** jest tu green day?
A może ty jestes zbyt bystry i ich nie płacisz - a jak ich nie płacisz to jesteś:
a)bezdomnym
b)imigrantem
c)nieobeznanym ćwierć-bucem
A klasa średnia sie nie wytworzyła, tymbardziej nie ćwierć inteligentna...ale idziesz w dobra strone....
Post powyżej moge skomentowac tylko jako całkowicie 'z dupy'.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-07 (Czw), 16:57 wysłana przez Kore »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
praca w tym kraju
« Odpowiedź #59 dnia: 2006-09-07 (Czw), 18:08 »
Kore - czuje sie jak najbardziej czescia klasy sredniej.
« Ostatnia zmiana: 2006-09-07 (Czw), 18:08 wysłana przez Keiran »