Autor Wątek: Wyniki z matur  (Przeczytany 3222 razy)

Offline KaGieBe

• +++
Wyniki z matur
« dnia: 2006-07-11 (Wto), 17:43 »
Trochu tu ludzi pisalo w tym roku, wiec moze ktos zajrzy.
Ja sobie zdawalem standardowy humanistyczny zestaw, czyli procz obowiazkowego polskiego i mniej obowiazkowego angielskiego- historia oraz WoS, a co by nie bylo, ze mi brak ambicji, postanowilem wszystko zdawac na rozszerzeniu. A wyszlo mi to to mniej wiecej tak:

polski pisemny: 54% podstawa / 28% rozszerzenie
Zwalilem to strasznie, szczegolnie rozszerzenie. Dobrze, ze nie mozna go nie zaliczyc. Liczylem na wiecej punktow z podstawy.

polski ustny: 95%
Glupio sie otrzec o 100%; kompleks drugiego miejsca sie klania

angielski pisemny 96% / 71%
Na pewno i tu i tu pogubilem punkty na listeningu. Szkoda mi rozszerzenia, bo na probnych mialem wiecej.

angielski ustny rozszerzony: 80%
Co by nie mowic- siara. Dygalem portami na mysl o spiczu, tymczasem ten poszedl nadzwyczaj dobrze, za to odjeto mi punkty za jezyk i argumentacje.

historia: 73%/56%
Mniej wiecej takiego wyniku sie spodziewalem na podstawie, z rozszerzenia myslalem, ze bedzie ponad 60%, ale nie jest zle, bo i tak go nie potrzebuje.

WoS: 80%/40%
Podstawa byla banalna, ale rozszerzenie mnie wmontowalo w podloge. Spodziewalem sie znacznie nizszego wyniku.

Podsumowujac, z wyjatkiem pisemnego polskiego (ktory poszedl mi srednio/slabo), mieszcze sie z wiekszoscia wynikow w 7. klasie na skali 9-stopniowej, a wiec stosunkowo wysoko. Nie wiem tylko, czy wystarczajaco wysoko- to sie jeszcze okaze.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Wyniki z matur
« Odpowiedź #1 dnia: 2006-07-11 (Wto), 17:47 »
Mój wynik:
Wstęp - 5,7%

Kontynuacja - 40%

A potem ostry ból głowy.

I chuj

Offline KaGieBe

• +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #2 dnia: 2006-07-11 (Wto), 18:02 »
Oj, slabo, slabo. Kiedy poprawiasz?

Offline Koki

• +++++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #3 dnia: 2006-07-11 (Wto), 18:21 »
Dobre pshemozz. Oczywiście jako człowiek ambitny podchodzisz jeszcze raz :)

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Wyniki z matur
« Odpowiedź #4 dnia: 2006-07-11 (Wto), 19:30 »
Cały czas, nie czekam rok na powtórke, każdy kolejny dzień to kolejna walka o jeszcze lepszy wynik.

I chuj

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #5 dnia: 2006-07-11 (Wto), 19:37 »
Ja dziś jedynie 12% (Leśny Dzban), ale rozszerzonego się nie podjąłem.

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #6 dnia: 2006-07-11 (Wto), 19:49 »
a ja dziś tylko 5,6% i to tylko raz...

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Wyniki z matur
« Odpowiedź #7 dnia: 2006-07-11 (Wto), 22:28 »

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Wyniki z matur
« Odpowiedź #8 dnia: 2006-07-22 (Sob), 12:11 »
oczywiście panowie mówią o egzaminach ustnych? ;)

(jasna cholera, to forum się jednak nie zmienia, nie ma sensu zaczynać poważnych wątków, bo w pierwszej odpowiedzi ktoś ci ten wątek i tak rozpiedoli)
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Wyniki z matur
« Odpowiedź #9 dnia: 2006-07-22 (Sob), 17:34 »
Nie rozumiem, czego się czepiasz.

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #10 dnia: 2006-07-23 (Nie), 15:29 »
maturzystow nie ma, ot co ;D

Offline KaGieBe

• +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #11 dnia: 2006-07-23 (Nie), 18:29 »
A kuku;P

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Wyniki z matur
« Odpowiedź #12 dnia: 2006-07-23 (Nie), 18:45 »
Gdzie sie wychylasz, wytworze Giertycha.

I chuj

Offline Ald

• +
Wyniki z matur
« Odpowiedź #13 dnia: 2006-07-23 (Nie), 18:59 »
Raczej Łybackiej i jej następcy or smth
Giertychowcy to będą po nas :D
« Ostatnia zmiana: 2006-07-23 (Nie), 18:59 wysłana przez Ald »

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Wyniki z matur
« Odpowiedź #14 dnia: 2006-07-25 (Wto), 18:40 »
och matura... te piękne czasy... to były takie łatwe egzaminy... nauczyciele nie dostawali wytycznych ile osób ma oblać... ech... aż się łezka w oku kręci...
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline KaGieBe

• +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #15 dnia: 2006-07-25 (Wto), 21:00 »
Gdzie sie wychylasz, wytworze Giertycha.
[snapback]150077[/snapback]

LODA! Giertych zaczal kadencje juz po tym, jak napisalismy mature;P

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #16 dnia: 2006-07-25 (Wto), 22:10 »
Słyszałem dziś, że jacyś uczniowie odmówili giertychowej daniny. Podobno chcą zdawać poprawkę. Dziwnym zresztą nie jest - ponoć uczelnie już zapowiedziały, iż ludziom z "maturą giertycha" powiedzą  stanowcze nie.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #17 dnia: 2006-07-26 (Śro), 09:53 »
bardzo slusznie zapowiedzialy. tez bym glabow nie przyjmowal. swoja droga spora czesc z tych co zdali to tez idioci :D

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Wyniki z matur
« Odpowiedź #18 dnia: 2006-07-26 (Śro), 10:05 »
A ja nie rozumiem o co się oburzają uczelnie. Czy jest jakiś wymóg przyjmowania wszystkich z maturą? Gdybym był rektorem to jako wymóg dałbym zdanie każdego przedmiotu, bo w końcu konkurs świadectw jest a konkurs ma reguły ustalane przez uczelnie, nie?

No i tego no, uczniowie podchodzą do matury z takim poziomem do jakich przygotował ich nauczyciel, w wielu szkołach nowa matura była pierwszy raz i też bym się wkurwił gdybym nie zdał matury przez lenistwo nauczyciela który nie zrealizował całego programu, nie mówiąc mi o tym. Dlatego nie uważam, żeby w tym wypadku decyzja ministra była taka naganna.
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Steffek

• +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #19 dnia: 2006-07-26 (Śro), 10:42 »
Osobiście nie mam nic przeciwko amnestii giertychowskiej. Uczelnie nie muszą obniżać rekrutom poprzeczki. Wiadomo, że nikt z matmą nie pójdzie na politechnikę.
Jednak gdy ktoś na przykład napisał bardzo dobrze z przedmiotów ścisłych, które są brane pod uwagę na jego przyszłych studiach, a zawalił polski, to dobrym dla niego jest, że nie musi sobie nim zawracać głowy i może skupić się na tym co dla niego ważne i dostać się na odpowiednie studia.

Inna sprawa, że gdyby była poprawka to też by było dobrze. W końcu podstawy języka ojczystego znać trzeba. Do tego jeżeli ta amnestia zmieniałby się w przepis obowiązujący co roku uczniowie zaczęli by się rozleniwili i olewali sobie niektóre przedmioty.

Offline trzy86

• DKMiści
  • ++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #20 dnia: 2006-07-26 (Śro), 11:13 »
Mnie się wydaje, że to jednak całkiem chybiony pomysł... co z tego, iż prawie każdy dostanie maturę, jeżeli jej wartość w oczach przedstawicieli wyższych uczelni będzie bliska zeru? Poza tym może ona postawić niektórych w niezręcznej sytuacji. Przykładowo jeden mój znajomy oblał fizykę, a z niemieckiego miał grubo ponad 90% (zarówno z pdst jak i rozszerzonego). Jeżeli mu teraz narzucą tą amnestię to nie dostanie się na jakąjkolwiek porządną uczelnię... w inym przypadku jakoś by przebąblował do poprawki i wybrał się na germanistykę gdzie tylko mu się spodoba.
Amnestia giertycha = FAIL.
Niektóży się cieszą, a nie widzą, że ten ofiarowany wspaniałomyślnie przez ministra papierek gówno znaczy.
To tak, jakby dawać prawie wszystkim prawo jazdy - ale czasami bez dopuszczenia do ruchu drogowego.
Powinno się raczej usprawnić system poprawkowy, tak aby w przypadku przekroczenia średnią wyników tej magicznej bariery mieć możliwość szybkiego poprawienia jednego przedmiotu.
« Ostatnia zmiana: 2006-07-26 (Śro), 11:16 wysłana przez 386sx »

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Wyniki z matur
« Odpowiedź #21 dnia: 2006-07-26 (Śro), 11:52 »
Jak dla mnie ta amnestia jest jednorazowa, w końcu tłumaczenie dotyczy ludzi na których był eksperyment zrobiony. To że matury nie zdało więcej osób nie znaczy przecież że ten rocznik jest jakiś wyjątkowo głupi. To poziom matury podskoczył zbyt gwałtownie w stosunku do poprzedniej a w niektórych szkołąch była zdawana po raz pierwszy. Jak uczelnie chcą się utrzymać to nie mogą nieprzyjmować tych z giertychówką bo niezapełnią roczników i dostaną mniejsze fundusze. Już teraz część uczelni przedłużyła rekrutację do września. W końcu maturzyści giertych będą reprezentowali mniej więcej ten sam poziom co zeszłoroczni standartowi maturzyści.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Wyniki z matur
« Odpowiedź #22 dnia: 2006-07-27 (Czw), 15:46 »
W Wlk. brytanii 20% niezdanych matur czy czegoś tam to norma... i nikt o to ryja nie drze.

I chuj

Offline Victor

• ++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #23 dnia: 2006-07-27 (Czw), 17:47 »
Ja powiem tak, ja namęczyłęm się aby zdać maturę ale jestem dummny, że ją mam. A teraz? moja politechnika poważnie zastanawia się by wprowadzić wymaganie posiadania pełnej matury dopiero jak coś wolnego zostanie to mogą dopuścić ale wiadomo wtedy wolnych miejsc bedzie kilka kilkanascie i to na mało popularne kierunki. Ale powiedzcie połowa osób będzie chciała się poprawiać ( ci są oki bo matura ewidentnie była trudna) ale ci co będą sie cieszyli i oleją poprawkę. No i za rok pewnie znowu jak 50% nie zda powiedzą że skoro rok temu był precedens to teraz tez będzie i tak zostanie i nagle okaze sie że połowa przedmiotów np matma jak bedzie obowiązkowa lub polski praktycznie bedą niezdawane bo i po co

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #24 dnia: 2006-07-29 (Sob), 17:35 »
a mi sie wydaje, ze ta nowa matura to jeszcze wieksza bzdura niz stara. czekac 1.5 miesiaca na wyniki? i na dodatek najpierw podaje sie publicznie do mediow statystki ile procent zdalo, a dopiero pare dni pozniej uczniowie sie dowiaduja, do ktorej grupy naleza.
i ponadto "amnestia", ze niby nie trzeba miec wszystkich przedmiotow zdanych. jeszcze wieksza bzdura.
ponadto jak zawsze przydalyby sie znaki interpunkcyjne bo w ogole nie wiadomo o co chodzi ale to niewazne co z tego przeciez tylko ja sie czepiam a wszyscy inni juz nie

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
Wyniki z matur
« Odpowiedź #25 dnia: 2006-07-29 (Sob), 22:13 »
Jak dla mnie ta amnestia jest jednorazowa, w końcu tłumaczenie dotyczy ludzi na których był eksperyment zrobiony. To że matury nie zdało więcej osób nie znaczy przecież że ten rocznik jest jakiś wyjątkowo głupi. To poziom matury podskoczył zbyt gwałtownie w stosunku do poprzedniej a w niektórych szkołąch była zdawana po raz pierwszy. Jak uczelnie chcą się utrzymać to nie mogą nieprzyjmować tych z giertychówką bo niezapełnią roczników i dostaną mniejsze fundusze. Już teraz część uczelni przedłużyła rekrutację do września. W końcu maturzyści giertych będą reprezentowali mniej więcej ten sam poziom co zeszłoroczni standartowi maturzyści.

Jestem z ciebie dumny Pumbus - tylko 3 ortografy (i to takie mniej rażące niż zazwyczaj) i 2 literówki. Nie licze napisania giertycha z małej litery bo szkoda szifta na buca
« Ostatnia zmiana: 2006-07-29 (Sob), 22:14 wysłana przez Durbik »
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Steffek

• +++
Wyniki z matur
« Odpowiedź #26 dnia: 2006-07-30 (Nie), 10:49 »
ponadto jak zawsze przydalyby sie znaki interpunkcyjne bo w ogole nie wiadomo o co chodzi ale to niewazne co z tego przeciez tylko ja sie czepiam a wszyscy inni juz nie
Ano rzeczywiście się czepiasz, bo jeżeli porównać wasze posty, to on ma ten plus, że używał wielkich liter.

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
Wyniki z matur
« Odpowiedź #27 dnia: 2006-07-30 (Nie), 21:11 »
Jestem z ciebie dumny Pumbus
[snapback]150779[/snapback]
Dziękuje