Autor Wątek: Cyberimplanty :)  (Przeczytany 6171 razy)

Offline SAVER

• ++
Cyberimplanty :)
« dnia: 2003-05-01 (Czw), 22:44 »
Co sądzicie o cyberimplantach w ludzkim organiźmie? To co prawda dopiero pieśń przyszłości,ale już są pierwsze działające prototypy tych urządzeń - np. sztuczne oko, podłączone elektrodami pezpośrednio do mózgu. To umożliwia - widzenie ludziom ślepym - co prawda jeszcze niedopracowane,ale już taki człowiek widzi kontury obiektów.
Istnieją już także w pełni skomputeryzowane kończyny.

Według mnie to byłaby wspaniała rzecz móc sobie wszczepić takie \"cudeńka\" i przez to usprawnić swój organizm.
Mi np. marzą się cybernetyczne oczy - wersja lux :-D : możliwość kilkakrotnego elektronicznego zoomu, co by móc widzieć odległe obiekty , a także wyposażone w noktowizor i widzenie w podczerwieni.Jakże to by zmieniło życie :-D

Inne implanty też by się bardzo przydały - np. ulepszony słuch.
Zanim udoskonali się implanty minie pewnie niestety sporo czasu,
ale jeżeli technika pójdzie do przodu i ceny tych urządzeń spadną - to wtedy wchodzę w to! 8)                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline Loki

• +
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-01 (Czw), 22:55 »

Według mnie to byłaby wspaniała rzecz móc sobie wszczepić takie \\\"cudeńka\\\" i przez to usprawnić swój organizm.
Mi np. marzą się cybernetyczne oczy - wersja lux :-D : możliwość kilkakrotnego elektronicznego zoomu, co by móc widzieć odległe obiekty , a także wyposażone w noktowizor i widzenie w podczerwieni.Jakże to by zmieniło życie :-D

no ja tez bym chcial takie oczy, no i jeszcze zeby mozna bylo widziec przez ubrania :hihi: .Tylko czy jezeli bedzie to mozliwe, to nie posunie sie to za daleko?                    
"Faster we run, and we die young.."

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-01 (Czw), 23:25 »
to jest muzyka moich uszu, dude...
moc wymienic delikatna tkanke na ich mechaniczne odpowiedniki, sztuczne wlokna miesniowe, niezawodne serce, wbudowany akwalung, czemu by nie pobierac tlenu z wody. mozliwosci sa teoretycznie ograniczone. ale wszedzie tam, gdzie normalny czlowiek nie bylby w stanie pracowac, cyborg moglby.  oczy to poczatek. nerki, uszy (generalnie... przeciez to delikatny i skomplikowany narzad), nawet implanty penisow... smiejcie sie, ale cybernetyka nie ominie tak lukratywnego rynku jak rynek erotyczny. Zobaczcie jaka furore swego czasu zrobila wiagra. A tu, pach, i masz sztuczny \'wentyl\' ktory staje na bacznosc na kazde zawolanie, i nigdy nie strajkuje. Nie biore tu nawet pod uwage czarnego rynku. Bardzo, ale to bardzo przypadla mi do gustu cybernetyka a\'la Masamune Shirow. Elegancja i utylitaryzm.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-02 (Pią), 08:46 »
A propos tych oczów to są bardzo drogie specjalne soczewki że człowiek widzi kilkakrotnie ostrzejszy obraz. Wszystkie zmarszczki pory skóry itp. Podobno świat w nich wygląda dużo brzydziej                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-02 (Pią), 09:16 »
Ale masz lepszą rozdzielczość!! :D :D :D
Jedyne implanty ktore mnie by zainteresowały, to chyba trochę ramu do czaski. pamięć zawsze się przyda :D :D                    

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-02 (Pią), 09:46 »
A ja bym chciał mieć takie oczka z wbudowanym noktowizorem i z ostrzejszym obrazem i najlepiej, eby te funkcje można było dowolnie włączać i wyłączać (aha, widzenie przez ubrania też by się przydało :D )                    

I chuj

Offline [omega]

• ++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-02 (Pią), 10:45 »
No i niezniszczalna watroba + regenaracja jakas zniszczonych szarych komorek. Lekko odbiegajac od tematu to mi by sie mazylo cosik takiego co by umozliwialo rejestracje snow (jak w Final Fantasy). Jakbym niektore pokazal znajomym to by mnie do lekarza wyslali chyba...
Niepogardzilbym takim combem - nielamliwy szkielet, wlukna miesniowe podrasowane na maxa + odpowiednie do tego sciegna (nie mysle o ich wielkosci [miesni]tylko mozliwosciach i wytrzymalosci) cyber oczka i (ewentualnie) uszy, wzmosniona skora i organy wewnetrzne. Cholera wtedy bylbym chyba bardziej maszyna niz czlowiekiem - jednak tak nie chce...
BTW - Morgurth - ciekawe jakby wygladal czarnorynkowy model penisa?... :D                    

C1

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-02 (Pią), 11:17 »
re: ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
sa rzeczy ktore nie snily sie filozofom :)

ja wzialbym oczy. wbudowany noktowizor i zoom. nicz szczegolnego, czego nie byloby dzis. szkielet z wlokien szklanych i sztuczne miesnie, nastawione nie na sile, a na szybkosc. lekka i wytrzymala konstrukcja. do tego jakis moze... akcelereator polaczen w mozgu. rejestrowac rzeczy w mozgu nawet 1.5 raza szybciej niz czlowiek, a to juz duzo.                    

Offline ble

• +
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-02 (Pią), 13:58 »
Implanty powinny byc dostępne tylko osobom chorym. Straciłeś oko? Nie ma porblemu implant wtedy może być.
Lecz co by było jakby coś takiego zaczęli używać sportowcy?
Wygra ten kto lepszą elektornikę ma w sobie, a nie talent i umiejętności.                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-02 (Pią), 17:34 »
No i jeszcze wygra ten, co ma nowszy soft :D
Ale a pewno były by testy antydopingowe - wtyczka w d*** i scanning :D :D                    

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-02 (Pią), 18:49 »
ble... co ty... sport pozostalby sportem... Tak jak kazdy sport w ktorym waznym czynnikiem jest technologia. od formuly 1 po wyscigi samolotowe. Sa pewne ograniczenia ktorych trzeba sie trzymac i juz. poza tym, popatrz na wojsko. Sadzisz ze daliby sobie spokoj, mogac wyposazyc swoich zolniezy w noktowizory, lepsza precyzje strzalu, wieksza wytrzymalosc i niezawodnosc? watpie. Tak samo inne dziedziny zycia. Chirurg. Moglby bez koniecznosci uzycia mikroskopow wykonywac skomplikowane operacje w duzym powiekszeniu, ani bez uzycia robotow-chirurgow, przy pracy na delikatnych narzadach, poniewaz moglby operowac z dokladnascia do kilku mikrometrow i nigdy nie drgnela by mu reka. Mozliwosci sa przeogromne, trzeba tylko umiejetnie je wykorzystac.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-05-02 (Pią), 21:14 »
Ale czy tak łatwo dalibyście sobie wszystko usunąć? Po takich operacjach to by człowiek z rok w szpitalu spędził. No thanks                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-05-03 (Sob), 12:43 »
napewno nie. założe się że jeśli tak rozwinęłaby się technologia medyczna to gojenie byłoby błyskawiczne, w porównaniu z dzisiejszym. ktoś wspominał o chirurgach i operacjach? nanomaszyny leczyłyby ludzi, a chirurdzy specjalizowaliby się raczej w wymianie narządów, przynajmniej większość z nich. standardowy dzisiejszy lekarz odszedłby w zapomnienie. i walka, broń... czasy w których broń palna byłaby dla mięczaków, a prawdziwi wyjadacze używaliby właśnie implantów: broni białej, nano-żyłek, czy kombinowanej. zresztą... na co komu pistolet, skoro prawdziwy master byłby w stanie ominąć kulę (Molly - she rocks, w ogóle street samurai, to jest dopiero wojownik, a nie jakiś wojskowy przydupas).. ;] ah no i drugs. hehe nie można przecenić udziału prochów w tym wszystkim, np. w razie potrzeby zastrzyk z adrenaliny, skrócony czas reakcji mózgu i narządów. o ile się było u dobrego chirurga... eh neuromancer mi się marzy... z jednej strony bardzo przykre czasy, z drugiej...                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-05-04 (Nie), 22:40 »
Ale czy tak łatwo dalibyście sobie wszystko usunąć? Po takich operacjach to by człowiek z rok w szpitalu spędził. No thanks

Wszystko jak wszystko ;) Mózgu jeszcze długo nie da się zastąpić implantem(jeżeli w ogóle jest to możliwe, bo to bardzo złożony organ).Można najwyżej kombinować z dołożeniem \"ramu\" :D, albo z wstawić jakiś akcelerator mózgu.
Jeżeli ja miałbym możliwość usprawnienia swoich mięśni,serca, płuc itd. to nie zastanawiałbym się ani chwili.
Według mnie człowiekiem się zostaje dopóty, dopóki jest świadomość i mózg jest żywą tkanką,tam leży ja człowieka - jego dusza. Reszta ludzkiego organizmu(organy wewnętrzne i kończyny) - to tylko efektory - odbierające sygnały płynące z mózgu.
Wobec tego nawet jeżeli się powymienia te elementy to człowiek pozostanie człowiekiem, będzie tylko nieco sprawiejszy ;)                    

Offline waldeusz

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-05-04 (Nie), 23:31 »
I jeszcze stale lacze bezposrednio do mozgu zeby byc caly czas online :)
Mozemy sobie pomarzyc, takie implanty do odlegla przyszlosc ktorej zaden z nas nie doczeka :)

Watroba by sie przydala :D                    

Offline Geborn

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-05-05 (Pon), 06:26 »
Są przesłanki wskazujące na to, że już powoli wchodzimy w epokę implantów. Nikt z nas nie wie nad czym pracują naukowcy w tajnych laboratoriach na całym świecie. Poza tym postęp technologiczny jest w obecnej chwili tak duży, że być może już za 10 czy 20 lat tak zaawansowane implanty staną się faktem.                    
Tamci się zachwiali i upadli, a my stoimy i trwamy... Ps 20, 9

Offline Po3T

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-05-05 (Pon), 07:44 »
Tak czytam wasze pomysły i jak dla mnie bomba. Może po moich studiach załapałbym jakąś robotę w tym sektorze ;)
Waste wspomniał coś o drugsach. A co wy na to, żeby wmontować jakiś projektor wizji w mózgu i ściągać se jakieś nowe tripy z netu :D Myśle, że kiedyś będzie to możliwe. BTW: polecam książkę Macieja Żerdzińskiego \"Opuścić Los Raques\" - właśnie takie klimaty :)                    
Styl życia pcheł i tasiemców to najwyższa forma socjalizacji..

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-05-05 (Pon), 09:13 »
Czy ja jestem tu jedyną osobą której się taka wizja nie podoba? Wg mnie zatracimy w ten sposób człowieczeństwo, szczególnie jeśli będziemy wymieniać wszystko by zwiększyć efektywność. Polecam Deus Ex zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom. Przemyślcie sobie zwłaszcza na przykładzie Gunthera Hermana :)                    

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-05-05 (Pon), 13:26 »
tak ja jestem za ale nie za taka cene >< W Polscie nie ma na szpitalny respirator a co do piero implant jakikolwek >< To przykre ale prawdziwe -- nie masz kasy to godnie nie umrzesz...                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-05-05 (Pon), 14:37 »
Nie podoba mi sie taka wizja wcale. Mam tę swoją kupę mięsa i mi ona odpowiada. Nawet jakby było konieczne do przeżycia - wahałbym się.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-05-05 (Pon), 17:42 »
durbik, po to czlowiek ma wolna wole, zeby mogl wybierac to co mu pasi a odrzucac te rozwiazania, ktore mu nie odpowiadaja. Ponadto, sadze ze w obliczu potencjalnej smierci, z ktorej moga wybawic cie proste implanty (spekulacja: masz chore serce i wiadomo ze nie pociagnie dluzej niz kilka miesiecy, bo np: uprawiales sporty a lekarz cie przed tym przestrzegal. Nie spekuluje: moj kumpel ma wade serca. nie moze sie przemeczac, pic alkoholu, ani sobie dupczyc za mocno, bo serce ma kiepawe i moze siasc latwo. Raz na sylwestra dziabnal se kielonka z winem i skonczylo sie na wzywaniu Rki), POOOWAZNIE zastanowilbys sie przed odrzuceniem takiej oferty, o ile w ogole. zycie jest po prostu za cenne zeby je tracic przez bezsensowne awersje.                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-05-05 (Pon), 17:54 »
Dupczyć nie moze?! Wszczepiać!

A tak na poważnie: akceptuję genetykę i zmiany w samej strukturze mięsa. Implanty napawają mnie przerażeniem. I jest to bezsensowan awersja, wiem to. Trudno. Jak dożyję, to dożyję na mięsie. I dzieciom też będę odradzał, zrobią co chcą oczywiście.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-05-05 (Pon), 18:07 »
ciekawe czy w przyszłosci będą stimpaki albo pigułki trzeźwości. wielu osobom  by sie to przydało :bigla: :bigla: :bigla:

ja tez wole genetyke... miec skóre twardą jak skała albo ciepłe futro gdy zimno..                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-05-07 (Śro), 13:48 »
Hehe a kto by was sie pytal czy chcecie czy nie ??? zrobili by z wam co chcieli i tyle by bylo...                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Steffek

• +++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-05-07 (Śro), 14:24 »
Ech mazenia :) Ja bym sobie oczy ulepszyl do ... podziwiania widokow ;) ;) Hehe i ogolnie skomputeryzowalbym sobie uklad ruchu zeby sie nie meczyc. Tylko zeby to wszystko ladnie wygladalo! Zebym sie niepszemienil potem w jakiegos R2-D2 :D

A genetyka? Wolal bym nieprzesadzac, ale jakby byla jakas 98% pewna i bezpieczna metoda (dalczego nie 100%? Po prawie nic nie jest 100%pewne) to bym sobie cos pozmienial.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:35 »
widzieć brzez ubrania? zrobili już takie maszynki, amitują bardzo słabe fale rentgena
cybernetyczne penis? a co ja będe z tego miał? :?
kości to ja chce mieć takie jak wolwerin (chyba źle to napisałem) i regeneracje i wszystko jak on, to nie będe potrzebował już żadnyc protez
btw
epoka implantów? to są tylko jeszcze durne zabawki
nic na razie nie dają
a i tak będą zawsze drogie
i na pierwsyzm miejscu będą robione produkty zastępcze dla chorych
a takich rzeczy jak mówicie, to się z pewnością nie doczekacie                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-05-08 (Czw), 13:24 »

eeee tam, gadasz jak niektorzy o lataniu, za czasow braci wright. nie patrz na to co jest dzisiaj, ale spogladaj na potencjalne mozliwosci rozwoju. kto w tamtych czasach myslal ze wsiadziesz w samolot i po 6h bedziesz na drugiej polkuli, kto wtedy myslal, ze latanie bedzie ograniczone nie przez mozliwosci maszyny, a delikatnosc czlowieka?                    

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-05-09 (Pią), 13:09 »
Steffek a widziales Film \"Nirwana\" tam ludzie dopiero implanty maja :) rewelacyjne!!! polecam wszystkim ktorzy jeszcze tego nie widzieli...                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-05-09 (Pią), 21:50 »

eeee tam, gadasz jak niektorzy o lataniu, za czasow braci wright. nie patrz na to co jest dzisiaj, ale spogladaj na potencjalne mozliwosci rozwoju. kto w tamtych czasach myslal ze wsiadziesz w samolot i po 6h bedziesz na drugiej polkuli, kto wtedy myslal, ze latanie bedzie ograniczone nie przez mozliwosci maszyny, a delikatnosc czlowieka?
z tymi samolotami to mnie nie przekonałeś
raz tylkoe leciałem samolotem i to była wilga na pokazie lotniczym we wrocławiu - czyli wychodzi tylko na to, że za 100 lat i tak ludzie nie będą z tego nagminnie kożystać
pozatym miejsce implantów na razie widze tylko w medycynie, ewentualnie wojsku                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline morgurth

• ++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-05-09 (Pią), 22:26 »
ale nie o to mi chodzilo, pumbus. chcialem powiedziec, ze nie mozna patrzec na to co jest teraz i kwitowac calej sprawy, bo choc fakt, ze narazie \"implantologia\" raczkuje, to jest to dziedzina o olbrzymich mozliwosciach rozwoju.
przyklad z samolotami, podalem zeby nie podchodzic sceptycznie do tych, niesmialych i dosc pokracznych, kroczkow w dziedzinie implantow, tak jak mialo to miejsce przy samolocie. przeciez za tamtych czasow srodowistka naukowe byly dosc sceptyczne, co do latania na olbrzymia skale. troszke zamotalem, fakt... bije sie w piers pokrzykujac \"mea culpa!\"                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-05-09 (Pią), 23:37 »
implanty są na razie drogie i w powijakach
pewnie się kiedyś rozwiną, ale do nich jeszcze nie ma technologii
wypowiem się więcej jak technologia się bardziej rozwinie                    

Offline SAVER

• ++
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-05-09 (Pią), 23:45 »
implanty są na razie drogie i w powijakach
pewnie się kiedyś rozwiną, ale do nich jeszcze nie ma technologii
wypowiem się więcej jak technologia się bardziej rozwinie

Technologia już się rozwinęła. Oglądałem już parę lat temu taki program właśnie o implantach. Był taki facet - czarny, który stracił nogę do kolana w wypadku motocyklowym.
I załatwił sobie cybernetyczną protezę za... 60.000$
Działała i wyglądała jak żywcem wyciągnięta z terminatora :-D
Normalnie skock, a to było już jakieś 5 lat temu.                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-05-10 (Sob), 09:32 »
za... 60.000$

jak technologia się posunie, to takie cudeńko będzie kosztować 1000 $ i będzie przekazywać impulsy nerwowe                    

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-06-27 (Pon), 01:11 »
jak technologia się już tak rozwinie, że nie będę w stanie ogarnąć jej swoim umysłem , to sobie wszczepie taki implant wspomagający pracę mózu. Poniewż przyjdzie taki dzień kiedy aby popracować przy komputerze bez wspomagaczy się nie obejdzie
szukaj mnie tam gdzie pieprz rośnie
Modest

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-06-27 (Pon), 07:41 »
Czy ja wiem czy to aż takie potrzebne? Jedyna rzecz którą możnaby przyśpieszyć to zlikwidować interfejs.
Ale oprócz tego człowiek zawsze będzie najwolniejszym czynnikiem.

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-06-27 (Pon), 07:49 »
racja, choc obecnie zamiast cyber implantów  badania ida raczej w bioorganiczne implanty, np celulozowe skóry czy jakby to nazwać implanty stanowiące podstawe do odbudowy ciała np sztuczne żyłu lub mikrowłokniny do odrostu skóry

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-06-27 (Pon), 11:10 »
Nie dałabym sobie wszczepić czegoś takiego, gdyby nie było prawdziwej konieczności. Jeśli takie urządzonko może uratować życie, to oczywiście. Jeśli ma umożliwić ludziom powrót do pełnej sprawności, to naturalnie. Ale nie powinno się pozwalać na to, by stało się to rozwiązanie powszechne, bo rasa ludzka skończy jako banda cyborgów :P
EVIL is just LIVE spelled backwards

Offline Smirfon

• +
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-06-27 (Pon), 14:12 »
Większość z nas na pewno dożyje "epoki implantów" ( choć część na pewno zginie w wypadkach, czy zatrują się alkoholem ). jestem pewien że za 40 lat już sztuczne kończyny będą w bardzo szerokim zastosowaniu. Tempo w jakim współczesna medycyna się rozwija jest imponujące. Implanty mogą służyć do dobrych i złych celów  (jak wszystko zresztą) i obawiam się ze będą używane bardziej do tych złych. Cena jaką zapłacimy za dowolne ulepszanie ciała będzie zbyt wysoka, w zasadzie nie wiem czy to dobrze ze dożyje tych czasów.

Co do soczewek które polepszają wzrok to oglądałem kiedyś dokument o takich, szybko doszło się do maximum, gdyż bariera kazało się zdolność przetwarzania obrazu w mózgu (ni mógł przetworzyć tylu szczegółów). A więc nie liczcie na widzenie z 5 kilometrów. :P
Gwardia umiera, ale nie poddaje się.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-06-27 (Pon), 14:26 »
Co do soczewek które polepszają wzrok to oglądałem kiedyś dokument o takich, szybko doszło się do maximum, gdyż bariera kazało się zdolność przetwarzania obrazu w mózgu (ni mógł przetworzyć tylu szczegółów). A więc nie liczcie na widzenie z 5 kilometrów. :P
[snapback]108861[/snapback]

Ta, slyszalem o tym, ale jesli bedzie mozna wszczepic sobie oczy, pozwalajace wiedziec na odleglosc 5 km, to za pewne bedzie sobie tez mozna w jakis sposob "dopakowac" mozg, tak zeby mogl to przetrawic. Z reszta mowi sie, ze nasz mozg ma znacznie wieksze mozliwosci, tylko ze wielu z nich jeszcze nie odkrylismy.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-06-27 (Pon), 16:08 »
Nie dałabym sobie wszczepić czegoś takiego, gdyby nie było prawdziwej konieczności. Jeśli takie urządzonko może uratować życie, to oczywiście. Jeśli ma umożliwić ludziom powrót do pełnej sprawności, to naturalnie. Ale nie powinno się pozwalać na to, by stało się to rozwiązanie powszechne, bo rasa ludzka skończy jako banda cyborgów :P
[snapback]108855[/snapback]

Ja tam bym z miejsca coś sobie wszczepił. Ale chyba byłaby to zabawka dla bogatych tylko.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-06-27 (Pon), 16:20 »
Znając Ludzkość, możnaby przypuszczać, iż 99% usprawni sobie w pierwszej kolejności swoje narządy kopulacyjne.

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-06-27 (Pon), 17:58 »
Znając Ludzkość, możnaby przypuszczać, iż 99% usprawni sobie w pierwszej kolejności swoje narządy kopulacyjne.
[snapback]108880[/snapback]

Ale to nie miałoby sensu do końca... Bo przecież ów usprawniony narząd nie byłby w stanie zastąpić "oryginału" pod względem doznań... :P Nie wierzę, żeby technika poszła do przodu AŻ TAK :lol:

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-06-27 (Pon), 19:00 »
Ale to nie miałoby sensu do końca... Bo przecież ów usprawniony narząd nie byłby w stanie zastąpić "oryginału" pod względem doznań... :P Nie wierzę, żeby technika poszła do przodu AŻ TAK :lol:
[snapback]108891[/snapback]
Odpowiednie implanty w mózgu i można zamieniać ból na przyjemność ;) .
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-06-27 (Pon), 19:22 »
Powiem wam czym się zajmuje polimeryzacją wewnątrz cielesną tzn jeśli sie uda to ludzie z urazami kręgosłupa znów będa mogli chodzić

Offline Smirfon

• +
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-06-27 (Pon), 21:02 »
Ta, slyszalem o tym, ale jesli bedzie mozna wszczepic sobie oczy, pozwalajace wiedziec na odleglosc 5 km, to za pewne bedzie sobie tez mozna w jakis sposob "dopakowac" mozg, tak zeby mogl to przetrawic. Z reszta mowi sie, ze nasz mozg ma znacznie wieksze mozliwosci, tylko ze wielu z nich jeszcze nie odkrylismy.
[snapback]108864[/snapback]

Nie liczył bym na to raczej, nasz muzg to najbardziej skąplikowana zecz jaka zna ludzkość, nawet teraz niewiele o nim wiadomo.  Tylko samo badanie jak dokładnie działa zajmą nam całe dziesięciolecia. Wydaje mi sie ze ulepszenie mózgu dorosłej osobie bedzie zbyt trudne. Co najwyrzej zmodyfikowanie go jak jeszcze sie kształtuje w brzuchu matki.

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-06-27 (Pon), 21:19 »
Kiedyś oglądałam jakiś program naukowy właśnie o ludzkim mózgu. I, o ile dobrze pamiętam, usłyszałam tam stwierdzenie treści zbliżonej do tego:

Gdyby uaktywnić cały mózg człowieka, zmusić go do pełnego działania i korzystania ze wszystkich możliwości, psychika człowieka uległaby załamaniu i zniszczeniu - czyli jednym słowem, człowiek wpadłby w obłęd, który mógłby doprowadzić nawet do tego, że jego psychika powróciłaby do stanu pierwotnego, do punktu wyjścia, czy jak to tam nazwać...

Myślę, że to wszystko [tzn. organizm człowieka] zostało bardzo dobrze zaprogramowane. I powyższy przykład potwierdza, że gdyby za mocno w to wszystko ingerować, to mogłoby to mieć opłakane skutki. Wydaje mi się, że po prostu wszystko trzeba stosować w granicach rozsądku.

Offline KaGieBe

• +++
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-06-27 (Pon), 21:44 »
Racja, ale wydaje mi sie, a przynajmniej mam taka nadzieje, ze postep dokona sie w naturalny sposob. Tak samo, jak czlowiek pierwotny pewnie nawet nie zastanawial sie nad matematyka, a teraz taki siedmiolatek potrafi mnozyc do 20.
My tego wprawdzie nie dozyjemy, ale nie bylo by mi dziwne, gdy w przyszlosci uczono w szkolach telepatii.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-06-27 (Pon), 22:11 »
A tu już wchodzimy w kwestię naturalnej ewolucji :)  To już zupełnie odmienna sprawa :)

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-06-27 (Pon), 22:52 »
No ciekawym jak widzisz tą ewolucję skoro chorych się leczy a mutantów izoluje.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-06-28 (Wto), 00:13 »
Jest taka teoria, że ewolucja homo sapiens działa obecnie przez technologię.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-06-28 (Wto), 05:51 »
Masz jakiegoś linka? Bo problem z technologią jest taki, że homo sapiens się jej boją D:

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-06-28 (Wto), 08:54 »
Jeśli ewolucja postępuje, czy tego chcemy czy nie, to są to zmiany niemal niedostrzegalne. Tak mi się wydaje. Jeszcze z milion lat i może zaczniemy używać 3/4 powierzchni mózgu... :P

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-06-28 (Wto), 12:24 »
Jeśli ewolucja postępuje, czy tego chcemy czy nie, to są to zmiany niemal niedostrzegalne. Tak mi się wydaje. Jeszcze z milion lat i może zaczniemy używać 3/4 powierzchni mózgu... :P
[snapback]108934[/snapback]
No właśnie ewolucja w sposób naturalny zachodzi zbyt wolno, aby w ogóle wziąć ja pod uwagę do jakichkolwiek rozważań na temat adaptacji populacji ludzkiej do zaistniałych warunków środowiska. Dlatego stwierdzenie:
Jest taka teoria, że ewolucja homo sapiens działa obecnie przez technologię.
[snapback]108926[/snapback]
Wydaje się jak najbardziej na miejscu. Człowiek się dynamicznie rozwija, eksploatuje i  przetwarza środowisko w którym żyje, potrzebuje wciąż nowych udoskonaleń, aby w sposób pełniejszy mógł korzystać i doznawać świat, wszystko to oczywiście wiąże się z poprawą niedoskonałości ciała jak i leczeniem odwiecznych kompleksów człowieka, bo kto nie chciałby mieć sokolego wzroku, czy posiadać ciało, które w końcu przestanie być barierą uniemożliwiającą osiągniecie wielu rzeczy.
Można powiedzieć, że taka jest kolej rzeczy. Najpierw oczywiście postęp dokonuje się w medycynie, leczymy ludzi chorych, niepełnosprawnych, aby w pewien sposób umożliwić im normalne funkcjonowanie. Z resztą już od dawna wszczepia się rozruszniki serca, pniowe implanty (przywracają zdolność słyszenia), również po przez implanty przywraca się  uzębienie, odbudowuje kościec – implanty tzw. powierzchniowe itd., pracuje się nad sztucznym sercem czy też coraz doskonalszymi protezami.

Następnie dzieli nas tylko krok od tego aby wszystkie te ulepszenia przenieść na sprawnego człowieka, i tu właśnie pole do popisu będą miały najeżone elektroniką cyberimplanty usprawniające prace mózgu (chociaż w leczeniu chorych na Alzchaimera też by się przydały, pozwoliłyby zachować pamięć obumierającym komórką).
Gdyby uaktywnić cały mózg człowieka, zmusić go do pełnego działania i korzystania ze wszystkich możliwości, psychika człowieka uległaby załamaniu i zniszczeniu - czyli jednym słowem, człowiek wpadłby w obłęd, który mógłby doprowadzić nawet do tego, że jego psychika powróciłaby do stanu pierwotnego, do punktu wyjścia, czy jak to tam nazwać...
[snapback]108917[/snapback]
Ale kto od razu by uaktywniał cały mózg, zmiany wprowadza się stopniowo i w tym wypadku również tak byłoby. A miarę upływu czasu do wszystkiego można się przystosować. Założyłabym sobie taki imlant, ale tylko wtedy kiedy naprawdę nie radziłabym sobie z pojmowaniem otaczającego świata – czyli pewnie jako staruszka z przytępionymi zmysłami i kilkakrotnie wydłużonym życiem. Mimo wszystko zmiany i nowinki techniczne nie zostaną tak szybko wprowadzone, aby to było konieczne.

Nauka rozwija się a tym samym będzie przybywało cyborgów ale czy to źle?
A od kiedy ciało ludzkie decyduje o człowieczeństwie, w końcu cyborg to też człowiek a że ma trochę metalowych części i kabelków to co z tego.
Modest

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-06-28 (Wto), 13:28 »
Nauka rozwija się a tym samym będzie przybywało cyborgów ale czy to źle?
A od kiedy ciało ludzkie decyduje o człowieczeństwie, w końcu cyborg to też człowiek a że ma trochę metalowych części i kabelków to co z tego.
[snapback]108945[/snapback]

W głowie mam wiele scenariuszy rodem z tanich filmów SF, w których to "udoskonalony człowiek" przejmuje panowanie nad światem. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, że "ulepszanie" również wpływa na psychikę... Gdzieś tam w dalekiej przyszłości, taki zupełnie "udoskonalony" człowiek może bowiem zacząć wierzyć, że może wszystko i jest bogiem... W końcu pokonuje coraz to nowe bariery fizyczne. Nie mówię, że postęp jest zły. Ale pozwalać wszystkim ludziom na bycie takim "cyborgiem" [hehe] nie byłoby chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem.

Poza tym - psa ze skrzydłami nie nazwiemy już psem. Podobnie będzie z człowiekiem z "dodatkami"... Takie jest przynajmniej moje wyobrażenie :)

Offline Smirfon

• +
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-06-28 (Wto), 13:39 »
Poza tym - psa ze skrzydłami nie nazwiemy już psem. Podobnie będzie z człowiekiem z "dodatkami"... Takie jest przynajmniej moje wyobrażenie :)
[snapback]108949[/snapback]

Dokładnie, poza tym zapewne razem z ciagłym ulepszaniem swojego ciała coraz bardziej będziemy tracili swoje człowieczęsto. Cyborgi będą pewnie uwarzały sie za lepszych jako takich "Prawie bogów" zaś ludzi bez ulepszen jako plebs który ma im słuzyc.

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-06-28 (Wto), 14:26 »
W głowie mam wiele scenariuszy rodem z tanich filmów SF, w których to "udoskonalony człowiek" przejmuje panowanie nad światem. Nie zastanawiamy się jednak nad tym, że "ulepszanie" również wpływa na psychikę... Gdzieś tam w dalekiej przyszłości, taki zupełnie "udoskonalony" człowiek może bowiem zacząć wierzyć, że może wszystko i jest bogiem... W końcu pokonuje coraz to nowe bariery fizyczne. Nie mówię, że postęp jest zły. Ale pozwalać wszystkim ludziom na bycie takim "cyborgiem" [hehe] nie byłoby chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem.

[snapback]108949[/snapback]

No nie wiem dla mnie człowiek z rozrusznikiem serca czy tytanową protezą a nawet z trzecim okiem to nadal człowiek, a co do psa ze skrzydłami to jest to dla mnie wytwór tylko chorej wyobraźni ludzi – co innego gdy sobie sami je doczepiają, człowiek przynajmniej może zadecydować o tym w odróżnieniu od bezbronnego zwierzęcia.
No zgodzę się, że takie udoskonalenie może mieć wpływ na psychikę, zresztą jak wszystko, od banalnych sytuacji począwszy, aż po traumatyczne wydarzenia. To co dzieje się zawsze oddziałuje na nas i w ten sposób kształtuje naszą osobowość. Ale ja nie rozpatruję przypadku w którym tylko nieliczni maja dostęp do technologii, a w ten sposób mogą poczuć się panami i władcami świata, tylko zrównoważony, stopniowy proces włączania wszystkich tych nowinek technologicznych w naszą rzeczywistość. Jeszcze nie dawno telefon komórkowy był nowością , a teraz jest po prostu powszechny, przy czym wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez niego. Tak samo będzie w odległej przyszłości, każdy będzie miał dostęp ponieważ takie będą realia życia. Nie wiadomo jak zmieni się środowisko, jak mocno będzie zanieczyszczone a tym samym w jakim kierunku pójdzie adaptacja człowieka. Z pewnością „ wynalazki” w tym dopomogą. Jak w każdym społeczeństwie znajdą się jednostka o spaczonej psychice, które będą chciały wykorzystać naukę jak i wiedzę do zapanowania nad światem, ale tak jest od wieków, chorych ambicji nie brakuje, bo Hitler nie potrzebował trzeciej ręki aby czuć się Bogiem. Natomiast w przypadku kiedy każdy ma po trzy tytanowe ręce nie można mówić, że się wybije czy też przewróci mu się w głowie, bo to będzie normalne. Po prostu jak dla mnie to nie wystarczy się urodzić człowiekiem aby nim być, nie można badać człowieczeństwa przez pryzmat tkanek i ilości materiału biologicznego, no nie na tym polega.
Modest

Offline Evil_Sistah

• +
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-06-28 (Wto), 14:58 »
Człowieczeństwo człowieczeństwem. Ale jak zakwalifikować kogoś z trzecią ręką do tego gatunku? :D Przecież są pewne wyznaczniki rodzaju ludzkiego. Kiedy zaczną zanikać, to już nie będzie mowy o człowieku jako takim.

Offline Koki

• +++++
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-06-28 (Wto), 15:11 »
Cóż, człowiek z drugim sercem, trzecim płucem, wzmocnionymi kościami i mięśniami, krwią, wzrokiem, słuchem i węchem JEST lepszy niż normalny, 'goły' człowiek. W czym problem?

Jeszcze nie dawno telefon komórkowy był nowością , a teraz jest po prostu powszechny, przy czym wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez niego. Tak samo będzie w odległej przyszłości, każdy będzie miał dostęp ponieważ takie będą realia życia.

Cóż, pozostaje mi pokazać palcem w stronę tematu "Ciekawa Statystyka". Jeżeli nie masz jak zdobyć jedzenia to telefon komórkowy nie jest zbyt dostępny.

Po prostu jak dla mnie to nie wystarczy się urodzić człowiekiem aby nim być, nie można badać człowieczeństwa przez pryzmat tkanek i ilości materiału biologicznego, no nie na tym polega.

Więc na czym.

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-06-28 (Wto), 16:54 »
Człowieczeństwo człowieczeństwem. Ale jak zakwalifikować kogoś z trzecią ręką do tego gatunku? :D Przecież są pewne wyznaczniki rodzaju ludzkiego. Kiedy zaczną zanikać, to już nie będzie mowy o człowieku jako takim.
[snapback]108958[/snapback]
No oczywiście, że są wyznaczniki (z biologicznego punktu widzenia) ale materiał genetyczny takiego ulepszonego człowieka np. poprzez dodatkową rękę nie ulega zmianie. Jeżeli ma zachowane zdolności rozrodcze to jego potomstwo nie będzie posiadało dodatkowego organu, a tym samym nie można mówić o jakimkolwiek zanikaniu rodzaju ludzkiego a tym bardziej klasyfikacji do odrębnego gatunku. Więc dopóki będzie istniała ciągłość gatunku, nie widzę potrzeby takiego grupowania.
Cóż, pozostaje mi pokazać palcem w stronę tematu "Ciekawa Statystyka". Jeżeli nie masz jak zdobyć jedzenia to telefon komórkowy nie jest zbyt dostępny.
[snapback]108959[/snapback]
Hehe, no tak najpierw trzeba zaspokoić potrzeby podstawowe, później można zająć się resztą  - więc przyjmijmy, że zostały zaspokojone i nic nam nie przeszkadza w „technologicznym” rozwoju. Z resztą może również okazać się tak , że aby zdobyć pożywienie będzie jednak potrzebna ta trzecia tytanowa ręka   :P
Więc na czym.
To zespół odpowiednich zachowań, ale wiesz trochę głupio mi to tłumaczyć drugiemu człowiekowi :P

Modest

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
« Odpowiedź #59 dnia: 2005-06-28 (Wto), 18:27 »
Właśnie było w faktach na TVNie, o gościu, który w wypadku stracił obydwie ręce, a teraz Amerykanie zbudowali protezy, które bezpośrednio zostały podpięte do nerwów dzięki czemu może ierować nimi jak własnymi rękami, no prawie, bo to prototypy jeszcze za "jedyne" 7 mln USD