Autor Wątek: <<MATURA 2003>> !!!!  (Przeczytany 14436 razy)

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« dnia: 2003-05-01 (Czw), 14:38 »
Maturzyści TS-INDEX łączcie sie !!!!!!!

Piszcie jak tam przygotowania, walka ze stresem, poziom wiedzy, zdawane przedmioty, plany na studia itp. itd.

Dalejże ! :D

<<THE TIME IS NEAR !!!!>>                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-05-01 (Czw), 14:40 »
Nie przejmujcie się - pierwsze kolokwium na studiach jest 10 razy trudniejsze od matury! :D                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-05-01 (Czw), 15:37 »
Moje przygotowania tak wyglądają, że jutro się przejdę do szkoły, żeby w końcu zdobyć listę zagadnień z geografii, bo jakoś do tej pory jej nie mam... miałem też dziś zacząć powtarzać polski, ale niestety właśnie wróciłem z miasta z torbą pełną komiksów, więc z nauki nici.

Zresztą do pisemnych (polski, angielski) się w ogóle nie przygotowuję, do ustnego angielskiego też nie, bo mam zamiar go ominąć (5 z pisemnego), natomiast ustny polski i ustna geografia NIEMAL spędzają mi sen z powiek, ale jakoś się jeszcze nie zabrałem do nich.                    
w stanie spoczynku
JID: Olhado256@histeria.pl

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-05-01 (Czw), 15:54 »
Moje przygotowania tak wyglądają, że mam zamiar umieć 4 wieki z historii... (XVi - XIX). Nastawiam siena tekst źródłowy.. Musze dostać 5, bo inaczej leżę na ustnej (tam jest starożytność i średniowiecze !!)

Polskiego sie nie boję, jeśli będę robił ściągi to tylko z cytatami,  zamierzam dostać pięteczke z pisemnej, natomiast z angielskiego jestem zwolniony - zdałem sobie FC

Dobra, lece sie uczyć bo czasu nie ma... cholera.                    
DOSBox

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-05-01 (Czw), 17:05 »
Jesli idzie o polską mature to tak:
na polski pisemny przeczytalem opracowania. Na angielski w ogóle sie nie uczę. Na majme ustną będe się uczył jak przyjdzie czas (pewno wcale) i dostanę jakieś 3.
Jeśli idzie o miedzynarodowke to ucze sie dosc ostro. Zaczynam w poniedzialek majmą (pryszcz). Potem ekonomia (cała nauczona). Dalej angielski (łatwy). Informatyka (zdąże się nauczyć) i fizyka (może być kłopocik). Na koniec polski (trudny)                    

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-05-01 (Czw), 18:58 »
Jesli idzie o polską mature to tak:
na polski pisemny przeczytalem opracowania. Na angielski w ogóle sie nie uczę. Na majme ustną będe się uczył jak przyjdzie czas (pewno wcale) i dostanę jakieś 3.
Jeśli idzie o miedzynarodowke to ucze sie dosc ostro. Zaczynam w poniedzialek majmą (pryszcz). Potem ekonomia (cała nauczona). Dalej angielski (łatwy). Informatyka (zdąże się nauczyć) i fizyka (może być kłopocik). Na koniec polski (trudny)

Heh - opowiedz coś o tej maturze międzynarodowej  -skąd w ogóle koncepcja takiej matury?                    
DOSBox

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-05-01 (Czw), 19:16 »
Ech, maturka, stare czasy, zobaczycie, że jak już będzie po to dojdziecie do wniosku, że to był pryszcz na dupie a nie egzamin :)                    

I chuj

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-05-01 (Czw), 19:42 »
Ja tak miałem z maturą próbną - zanim się zaczęła to były straszne nerwy, bo to nie wiadomo jak to będzie, bo to coś nowego, bo może będą bić, albo ciągnąć za uszy, a jak już było po, to wszyscy \"i TAK wygląda matura? Phi!\". Właściwie to to był taki troszkę dłuższy sprawdzian :wink: .                    
w stanie spoczynku

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-05-01 (Czw), 20:25 »
GoRo - specjalnie dla ciebie się trochę rozpiszę. Miedzynarodowa matura z angielska International Baccalaureate to projekt powstały w latach 60-tych XX wieku. Oficjalna strona www.ibo.org
Pierwotnie było to dla dzieci dyplomatów które dużo podróżowały i miały kłopoty z ukończeniem nauki. W teorii każda szkoła w danym czasie przerabia to samo. W tej chwili są bodajże 3 języki wykładowe do wyboru: angielski, hiszpański i francuski. W polsce tylko angielski. Nauka w programie trwa 2 lata tak więc początek liceum to przygotowanie do programu. Uczymy się przedmiotow z 6 grup. I grupa - jezyk ojczysty. II - wykładowy. III - nauki społeczne (histra, ekonomia, gera itp) IV - nauki eksperymentalne (fiza, chemia, biola) V - rózne poziomy majmy VI - sztuka itp (plastyka, muzyka, informatyka, 3 język, przedmiot z III lub IV grupy). Z kazdej grupy wybieramy 1 przedmiot (3/4 na poziomie Higher, 3/2 na standard). Poza tym jest TOK - teoria wiedzy coś ala filozofia. CAS - wykonać 150 godzin pracy społecznej, rozwijającej itp. Extended Essay - napisać pracę badawczą z wybranego przedmiotu.
------------------------------------------
TO chyba tyle. Program w teorii pozwala iść na każdą uczelnię bez egzaminu pod warunkiem uzyskania odpowiedniego wyniku punktowego (max to 45, po 7 za przedmiot, 3 za tok i essay). W praktyce jest gorzej bo taki UW wymaga 35 pkt (dużo) gdy Oxford wymaga 37.
Program wymaga dużo roboty i systematycznośći. Szczerze mówiąc drugi raz bym do tej klasy nie poszedł:) Duże koszta (koło 30000 PLN) a efekt niewielki.                    

Offline Daarth

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-05-01 (Czw), 21:44 »
no to tak. na pisemnej zdaje fizyke i of corz polski. jesli chodzi o ustne to dochodzi do tego jeszcze angielki. Stres? jaki stres ? :D no moze maly w zwiazku z ustnym polskim. o reszte sie nie martwie :) po maturze wybieram sie albo na warszawska politechnike albo na wojskowa akademie techniczna na studia bez munduru. Tak btw to zycze wszystkim powodzenia i prosilbym i NIEdziekowanie :D                    
Telewizja nie kłamie! Uwierzcie reklamie :D | Użytkownik KONNEKT'a klienta GG |  JID: daarth@jabber.aster.pl

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-05-02 (Pią), 15:55 »
Znalazłem właśnie ikonke najlepiej oddającą stan mojego umysłu w tej chwili: ----]   :jeb:                    
DOSBox

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-05-02 (Pią), 16:24 »
nie panikujcie. ja na swoją poszedłem tak luzacko że się spóźniłem i omal nie zdawałem jej w następnym roku (facet od polskiego już trzymał w ręku kopertę żeby otworzyć). ;PPP

nie uczyłem się na nic, ale przed matmą tydzień cały z kumplem rozwiązaliśmy zbiór zadań. to by było na tyle jeśli idzie o maturę. z matematyki zbiór zadań przydał się w 100% co zaowocowało stopniem baaardzo pozytywnym. ^______^ hehe śmiać mi się chciało z tych wszystkich przejmujących się wokól mnie. ^_-

a teraz moja pani ma maturę, jakoś nie może się zmusić do dłuższego siedzenia przed książkami, heh. niepokój jest, ale mówi że sypia i jada normalnie, brzuch ją nie boli ani nie robi się zbytnio agresywna, więc wszystko w normie. stres jeśli jest to raczej kontrolowany. nie boi się. i tego wam życzę, nie warto marnować energii na stres, lepiej przelać ją na kartkę albo wypluć przed komisją.                    
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline morgurth

• ++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-05-02 (Pią), 19:06 »
powiem wam jak ja sie przygotowuje do tej matury. W ogole nic nie kuje. nie ucze sie ani krztyny. Siedze przed kompem nonstop i swietnie sie bawie. A jak juz beda sie zaczynaly matury, to na nie, nie pojde... Niezly luzak ze mnie. :)
a teraz serio. Panowie. Wiedzialem to przed matura, a po, tylko utwierdzilem sie w tym przekonaniu. Matura jest banalna. A stresy i martwienie sie, pogorsza tylko sprawe i odbija sie na wynikach. proponuje na 2-3 dni przed matura opieprzac sie i bawic w najlepsze (tylko bez chlania i cpania, ani jarania szkodliwych rzeczy). Wazne jest zeby usiasc przed kartka w pelni zrelaksowanym (I WYSPANYM) bo wtedy czlowiek jest na pelnych obrotach. Druga sprawa, to podejmijcie meska decyzje i zdecydujcie sie co chcecie w zyciu robic. Ja wiedzialem ze moim ulubionym zajeciem jest programowanie (zaraz po graniu), wiec informa to byl moj zwycieski kon. Wobec czego, zalalem totalnie polski (byle tylko zdac, i nie poszlo mi zle), nieco przysiadlem do matmy, i tez obeszlo sie bez rewelacji. No a informe mialem w kieszeni... nawet jej nie ruszalem. Powiem wam, ze okres matury to byl okres ktory wspominam najlepiej z calego LO. A po zaliczeniu zbiorowe chlanie u kumpla. Wtedy dalem sobie pofolgowac... hyhyhy.... to byly czasy.
I tak jak waste, patrzenie jak ludzie robia z matury termin wykonania wyroku smierci, a z egzaminatorow pluton egzekucyjny, wydawalo mi sie nieco komiczne.

POLAMANIA PIORA NA MATURZE WSZYSTKIM, HEJ!                    

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-05-03 (Sob), 09:35 »
Dzieki ludzie z wsparcie :)

waste---] hehe... to \"troche\" młodsza od ciebie ta twoja kobieta...  ;)
morgoruth--] zobaczyłem twojego avatarka z kucykiemi nieco sie zdziwiłem, że jestes \"rodzaj męski\" ;)                    
DOSBox

Offline morgurth

• ++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-05-03 (Sob), 10:06 »
lol :)
goro -] to moja ulubiona bohaterka, z mojej ulubionej serii. nie moglem sie powstrzymac zeby nie dac jej na avatarka.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-05-03 (Sob), 11:29 »
hehe mój też avatarek żeński ^___^ a co do dziewcznyny... oh, whatever! ;) najważniejsze że się dobrze rozumiemy, isn\'t it? ^_-

Offline Jarko

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-05-04 (Nie), 01:56 »
Ech, maturka, stare czasy, zobaczycie, że jak już będzie po to dojdziecie do wniosku, że to był pryszcz na dupie a nie egzamin :)

Po pierwsze potwierdzam :)
Po drugie jak wynika z powyższego nie powiem jak się przygotowuje ale jak się przygotowywałem a w zasadzie nie przygotowywałem :D Do matmy zero nauki i nie to żebym był orłem ale wierzyłem w siebie i kolegów :) Polski – cóż opracowania dzień wcześniej. Na szczęście poczytałem o lekturach, które akurat mi się przydały. Chemia – znowu wierzyłem w siebie, poza tym byłem w szkole chemicznej więc inaczej nie wypadało :D. Co do samej matury to nerwówkę miałem tylko na 5 min przed pisemną matmą, ale gdy usiadłem do stolika to już luz. Sama matura to pikuś. Śmiałem się z niej później :D Generalnie było lepiej niż na niejednej pracy klasowej, przeszedłem ją bez większych kłopotów.
Studia to dopiero zaczął się sajgon, pierwsze kolokwium powaliło mnie na kolana. U mnie kolosy to tak mega maturka średnio dwa razy w miesiącu.                    
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
aka Yoda było minęło :)

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-05-04 (Nie), 18:29 »
Joł ! :D Już pojutrze!!. Chyba nie wystarczy mi czasu an zrobienie ściąg  z historii... popiszemy, zobaczymy                    
DOSBox

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-05-04 (Nie), 19:36 »
Taa... obiecuję sobie, że od jutra zacznę się uczyć - zobaczymy co z tego wyjdzie. Dziś też się miałem uczyć, ale wygrzebałem Quake 2 i nie mogę się oderwać :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-05-05 (Pon), 12:35 »
no dobra, godzina zero sie zbliza, wiec chcialbym zyczyc WSZYSTKIM maturzystom wiadomoczego, dacie rade.
jestem pewien, ze wszyscy forumowicze zdajacy mature w tym roku sobie poradza. to nie jest trudne. powodzonka!
mnie to samo czeka za rok...
\"hej, za rok matura...\" ueeeeeee!!!!!!                    

Offline Syber

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-05-05 (Pon), 13:05 »
ja jako apsolwent 5 klasy technikum jutro mam Impreze --czytaj Mature...hehe ale jakos mi nie do smiechu...                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-05-05 (Pon), 14:40 »
Nic się nie uczyłem. I nie zamierzam.                    
Tak się teraz przekonuję - w internecie same chuje

Offline kacper1916

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-05-05 (Pon), 14:43 »
A ja dzięki maturom dwa dni nie idę do szkoły. :D A wy się kujcie, kujcie... :D                    
"Bite my lip and close my eyes
Take me away to paradise
I'm so damn bored
I'm going blind
And I smell like shit"

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-05-05 (Pon), 19:38 »
No i proszę - dziś też nici z nauki... ciekawe kiedy się wezmę za to :lol: .                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-05-05 (Pon), 20:19 »
A teraz ciekawostka: mojej koleżance tak stres (lol) dokucza, że drugi tydzień jest na środkach uspokajających i okres się jej opóźnił (hihi to nie ja). I czym tu się denerwować?                    

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-05-05 (Pon), 21:50 »
Ech - pozerki z was chłopaki... :D ja to interpretuje tak, że są 3 wyjścia:

1) jesteście już tak obkuci że nic nie musicie robić
2) liczycie na własną erudycję uważając, że to cczego nauczyliście sieprzez 4 lata napewno siedzi gdzies w zakamarkach mózgu i tylko czeka na przelanie na papier
3) gnębi was \"kompleks  spoko kolesia\"*

*  - \"kompleks spoko kolesia\" - zazwyczaj u młodzieży szkolnej, częsty też na studiach - objawia sietym, że młodzież intensywnie ucząca się, w wolnych od nauki chwilach intensywnie wmawia sobie, że w ogóle się nie uczy, aby poprawić sobei humor/ukryć przed otoczeniem swój brak zdolności, bądź też ją zamanifestować :D

Napiszcie jutro tematy, które pisaliście z polskiego - pozdrowienia, ja jaeszcze mam cytatów troche do przerobienia :D

POWODZENIA !!!                    
DOSBox

Offline JayZeus

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-05-05 (Pon), 22:21 »
NO TO CHŁOPCY I DZIEWCZĘTA, POWODZENIA!!!!!!!

Koniecznie napiszcie jak wam poszło, bomsz sam ciekaw...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline SAVER

• ++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-05-05 (Pon), 22:28 »

Koniecznie napiszcie jak wam poszło, bomsz sam ciekaw...

No ja również jestem ciekaw.
Zobaczymy :)
A może obstawić wyniki? :hihi:                    
Członek Bractwa Czarnego Kruka

Offline JayZeus

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-05-06 (Wto), 02:37 »
Eee... nie wiem kto w czym jest mocny...  Nawet nie wiem ilu tu w końcu zdaje?...  Ciekawe ilu zda...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-05-06 (Wto), 06:22 »
Eee, GoRo, coś ci się pomyliło. Ja się NAPRAWDĘ nie uczyłem i NAPRAWDĘ nie liczę na szczęście. To jest po prostu tak łatwy egzamin, że nie ma się co na niego uczyć. Na egzamin na studia to się będę uczył, fakt.                    

Offline JayZeus

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-05-06 (Wto), 06:48 »
He he... się przekonamy... powodzenia...                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-05-06 (Wto), 08:27 »
No już robaczki zaczęły pisać, powodzonka!                    

I chuj

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-05-06 (Wto), 12:14 »
No już niektórzy z nich nawet skończyli. ;P

co do pisania tematów. to ma jakiś sens? nie jest przypadkiem tak, że w każdym województwie są inne tematy?

---------------------------------------
cholera! a dlaczego mój post ma godzinę 11, jak ja go pisałem o 13tej?                    

Offline Mati

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-05-06 (Wto), 12:39 »
keiran -] tez w ib jestes? heh bo ja robie to samo w szwecji, za darmoche! :)                    
Yestem który yestem.
Konsolowca wal z gumowca! ;)
gg: 3675256

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-05-06 (Wto), 14:58 »
Przedstaw i uzasadnij swój sąd na temat ekranizacji lektur szkolnych, konfrontując wybrane utwory literackie z ich filmową realizacją.

Łapsko mnie boli, ale temat prosciutki i ciekawy. Oj dostało się Hofmannowi za tę husarię w błocie :D                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-05-06 (Wto), 15:07 »
Oj ja to swojego tematu nie podam bo mi się zapomniało i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć jak to szło... coś na kształt \"wzorce osobowe, czy ludzie walczący z własnymi słabościami\" i miałem powiedzieć która grupa bohaterów literackich bardziej mnie motywuje do działania. Do tego oczywiście rozumiemie tekstu o plotkach... w sumie łatwe to było.

GoRo =] tak się zastanawiam jak można się uczyć do pisemnej matury z polskiego i jakoś nic nie wymyśliłem. Zakuwać cytaty? Co to ja jestem, baza sygnaturek z Mozilli? I tak walnąłem ze 4 cytaty, ale to tak same mi z głowy wyleciały...                    
w stanie spoczynku

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-05-06 (Wto), 15:17 »
Na wp.pl były, to ściągnąłem. Też nie pamiętam :D                    

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-05-06 (Wto), 16:09 »
Idealizm - na podstwaie wybranych bohaterów literackich - czy przeszkadza czy pomaga w realizacji życiowych celów czy jakoś tak...

11 stron, masę cytatów (w tym \"Mea culpa, mea maxima\" oraz  cyatat z forum \"What does not kill me only makes me stronger - na coś siejednak to forum przydaje !!! ;))
Piąteczka albo szósteczka...
Wieczorem winko/piwko, a jutro rano historia... :D                    
DOSBox

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-05-06 (Wto), 16:18 »
Oj, jutro historia. A stron miałem 14 i pół jak juz się licytujemy.                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-05-06 (Wto), 17:19 »
No, jak się licytujemy to ja miałem 3,5 :lol: .

A jutro inglisz - trzebaby zajrzeć do gramatyki, bo jak nie dostanę 5 to będę musiał jeszcze ustny zdawać a nie chce mi się :wink: . Dobrze, ze Quake 2 już skończony :wink:                    
w stanie spoczynku

Offline JayZeus

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-05-06 (Wto), 18:01 »
He he... Nie liczy się ilość tylko jakość! :D                    
Ja was kurwa schłopię!!!

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-05-06 (Wto), 18:09 »
Dobra - ide pić na rynek (jak widać, ja naprawde nie jestem przeintelektualizowany :], jestem po prostu intelektualistą :) )  

Impreza Odstresowująca musi być :D                    
DOSBox

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-05-06 (Wto), 18:13 »
Ja pisałem na temat cos o tożsamości narodowej. 4 strony maczkiem. Jak na mnie to bardzo dużo :D                    

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-05-06 (Wto), 19:23 »
No ja piszę tak rozwięźle, jak rozwiązła jest moja baba od polskiego - czyli strasznie. Sadzę wielkie kulfony. I brzydkie. Baba też brzydka.                    

Offline Boguslaw

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-05-06 (Wto), 20:16 »
Ja pisałem temat \"Świat jest jeno szkołą szukania: nie o to chodzi, kto dopadnie, ale kto przebieży piękniejszą drogą.\" Michel D. Montaigne.
Zinterpretuj słowa francuskiego filozofa XVI wieku i przedstaw drogi życiowe wybranych bohaterów literackich. Rozważ, jakie wartości i ideały były dla nich drogowskazem. - banalny jak żużel  :wink:
Boję się natomiast co będzie z historią, dostałem 3 w trzeciej klasie więc na poprawkę nie ma co liczyć   :(
Od miejsca jakie zajmę na sali będzie zależało, czy nie będę musiał pisać matury za rok, więc adrenalina chyba wysypie mi się jutro okiem kiedy będę losował miejscę  :wink:                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-05-06 (Wto), 20:53 »
Wróciłem z borowarka i biorę sie za drukowanie ściąg...

--]Boguslaw - też sie boję historii, 4 wieki umieć tylko to trochę mało... hehe zobaczymy jutro. :D                    
DOSBox

Offline Boguslaw

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-05-06 (Wto), 21:27 »
Goro, co zrobisz jak  :smash:  nie zdasz? Ja emigruję do Szwecji i zacznę wszystko od zera. Wiem, że i tak tam dorobię się tego, co tu przez 2 wieki harówy (---] nie wiem jak to się piszę, więc niech tak zostanie  :wink: )
A historię na dzień dzisiejszy mam głęboko w  :dupa: ... na tym nie kończy się świat. Nauczyłem się tyle ile byłem się w stanie nauczyć. Jak temat nie siądzie to BON VOYAGE: VELKOMNA SVERIGE!  :bigla:                    
Czy lubisz skubać mięso ? Czy wolisz na niebie ujrzeć człowieka, który przemówi do ciebie?

BUNYAN

Offline Tomi Li Drzons

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-05-07 (Śro), 10:30 »
Oj, jutro historia. A stron miałem 14 i pół jak juz się licytujemy.

No to rozumiem...

Ale np.:
ja miałem 3,5

albo:
4 strony maczkiem

no to ja nie chcę byc złym prorokiem... ale z tego co pamietam to w ciągu jednej godziny lekcyjnej można więcej napisać... a w 5 godzin (czy ile ich tam jest teraz na maturze? ) to chyba wypadałoby więcej...
Wiem, wiem... liczy się jakość a nie ilość.. ale bez przesady.

No to chyba troche chłopaków podniosłem na duchu ;) :twisted:

No ale w sumie to czasy się zmieniają... ja maturę miałem dawno temu... być moze teraz wystarczy te kilka stroniczek aby dostać jakiegoś trójasa.                    
Bytka abo ne bytka to je zapytka

\"Vaya con dios\"

beryl

• Gość
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-05-07 (Śro), 12:00 »
ojej, matura :) panowie, podstawa to dobre samopoczucie ;) ja swego czasu wpadłem do szkoły sprawdzić kiedy mam ustną z anglika, ubrany jak przysłowiowy \"ziomal\" (za duże spodnie, żarówiaście żółta bluza z kapturem). Okazało się, że matura już trwa, weszły już pierwsze osoby :) Jka mnie kumple zobaczyli tak się zaczęli śmiać, że aż komisja wyszła z sali zobaczyc co (a własciwie kto) się dzieje :)                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-05-07 (Śro), 13:46 »

no to ja nie chcę byc złym prorokiem... ale z tego co pamietam to w ciągu jednej godziny lekcyjnej można więcej napisać... a w 5 godzin (czy ile ich tam jest teraz na maturze? ) to chyba wypadałoby więcej...

Po pierwsze - w jakie 5 godzin? Ja siedziałem 3h 50min a i tak się wynudzułem śmiertelnie. Po drugie - na próbnej napisałem krótszą i dostałem 4. Tak naprawdę ważniejsze są punkty za czytanie ze zrozumieniem, wypracowanko to taki dodatek :wink:

A dziś na angliku wyszedłem po 3 godzinach, sprawdziłem wszystko po trzy razy, zjadłem bułeczki i czekoladki, wypiłem soczek i stwierdziłem, że wolę sobie w domciu posiedzieć :-D . Modlę się o 5 bo nie chcę iść na ustny angielski (mniej stresu i w ogóle).

GoRo =] Nie dość, że się uczysz, to jeszcze robisz ściągi? Rany... :shock2: . Przecież matury naprawdę ciężko nie zdać! Jak to powiedział mój pan od WOSu: \"Co roku na 100 osób matury nie zdaje u nas jakieś 4-5 osób, czyli około 1%\". Jak widać matematyka nie idzie w parze z socjologią :lol:                    
w stanie spoczynku

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-05-07 (Śro), 15:35 »
Zdałem moi drodzy bracia;
Chciaż miałem rano w gaciach;
Teraz już wszystko napisałem;
Temat o Napoleonie miałem;
Ściągi także używałem
Także jestem bardzo zadowolony;
Za kilka godzin wieczorem;
Będę już na***rdolony;

Może ustnych zdawać nie będę;
I na laurach sobie siędę;
Wtedy z wami tu
Będę mógł gawęde prowadzić
A nie przed komisją
Monologi sadzić

Nie dziwcie się na te gadki;
Chociaż nie mam nic do powiedzenia
Tak zawsze mówię;
Gdy w życiu mym coś się zmienia

A teraz właśnie coś się zmieniło
I mogą mnie prosić mogą błagać
Mogą nawet się zakładać

Nigdy więcej takiej bzdury!
Już nie jestem nerwowy i ponury
Postanowiłem sobie że w życiu
Nigdy już  nie napisze matury

:D                    
DOSBox

Offline Durbik

• DKMiści
  • +++++
  • Obey the Fist!
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-05-07 (Śro), 15:37 »
Gospodarka folwarczno - pańszczyźniana w RON w XVI wieku. Temat - bajka. Easy & kickin. Teraz moze prześpię się.                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-05-07 (Śro), 16:33 »
GoRo =] widzę, że się nudziłeś przez te 5 godzin, bo nawet wierszyk ułożyłeś... pamiętam, jak kumpel na jakimś sprawdzianie z historii napisał pani wierszyk, bo się nic nie nauczył i mu się nudziło. Pani się wierszyk podobał i z ciężkim sercem mu tą pałę wstawiała :wink: .

A ja miałem na angliku wielce interesujący temat, który od razu przywołał skojarzenia z Forum - znów nie pamiętam jak to dokładnie było, ale miałem napisać które miasto z tych, które odwiedziłem, mi się najbardziej podobało. No, to napisałem o Zakopanem :wink: . Powinno być to 5...                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-05-07 (Śro), 22:42 »
Nie przejmujcie się - pierwsze kolokwium na studiach jest 10 razy trudniejsze od matury! :D
głupoty wać pan gada
na maturze jest więcej stresu, tego nie można oblać a koło można, do pierwszego koła kułem dwa dni, do matury... ho ho...                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-05-08 (Czw), 09:32 »
Tomi - kto mówi o 5 godzinach? Dzięki międzynarodówce miałem fajny maratonik:
do szkoły na 8.
od 9 do 11 15 majma miedzynarodowa
od razu na mature z polaka
cos popisalem
13 ekonomia
o 16 do domu
------------------
A wczoraj dokończenie ekonomii (proste) i angielski na polskiej maturze (pisałem godzinkę chyba :D )                    

Offline Olhado256

• +++++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-05-08 (Czw), 10:03 »
na maturze jest więcej stresu, tego nie można oblać

Ale maturę naprawdę bardzo ciężko jest oblać... ja jak do tej pory miałem stres tylko w jednym momencie - kiedy dostałem arkusz z angielskiego. A to dlatego, że mój anglista mi zapowiedział, że jak nie dostanę 5 z pisemnej, to mnie zamorduje :wink: . No i jak dostałem arkusz, to się denerwowałem, bo wiedziałem, że jak transformacje będą trudne, to się wyłożę na nich i nie dostanę 5. Były tak średnio trudne :wink: .

Przed polskim miałem zero stresu. Naprawdę, kartkówki na francuskim były dla mnie 10 razy bardziej stresujące, niż matura.                    
w stanie spoczynku

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:38 »
zdawałem fizykę na nowej maturze
miałem 43/100, od 40 było zaliczenie, byłem pewien, że nie zdam                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline kpsk

• +++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-05-08 (Czw), 14:54 »
to 43% :D
ja wiem, że ni na temat, ale: dzisaj przeszedłem przez humany...  niebyło tak najgorzej, ale całe szczęscie nie było nikogo z kurtorium :D nie ma to jak język ciała, i czytanie z ruchu warg :D :D - przydaje się w życiu.
A do matury troche czasu mi jeszcze zostało, więc mam nadzieję, ze się dobrze przygotuje :D                    

Offline GoRo

• +
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-05-08 (Czw), 15:36 »
Hehehe - alkohol wypity, skronie obolałe, glowa skacowana, \"Cygaro Zwycięstwa\" wypalone, nocna cisza zakłócona, dane osobowe przez policje spisane, kilka mandatów wlepionych, kilkanaście umysłów nietrzeźwych...

Także impreza się udała - trzeba przyznać !!!!!

Maturka, maturka, ech.....  po maturce.                    
DOSBox

Offline kpsk

• +++
<<MATURA 2003>> !!!!
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-05-08 (Czw), 15:44 »
ja zaczne świętować pojutrze :D a więc sobaota - niedziela jestem raczej nieobecny na forum :D
tymczasem jutro cza się wysilić :D