Autor Wątek: El Presidente  (Przeczytany 45651 razy)

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
El Presidente
« dnia: 2005-09-14 (Śro), 18:47 »
Prosto i monotematycznie z racji wypadnięcia z obiegu Włodzimierza Cimoszewicza. Na kogo oddacie (lub oddalibyście, gdybyście mogli) głos.
W sumie mógłbym zrobić zamkniętą ankietę, która była by tajna, ale dyskusja również wskazana.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-09-14 (Śro), 18:55 »
Ja tam sie swoich pogladow nie wstydze. Od dawna jestem pewien ze zaglosuje na Tuska.

Offline RioT

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-09-14 (Śro), 18:56 »
A no właśnie nie napisałem na kogo bedę stwiał krzyżyk w wyborach, choć to też nie tajemnica, że na Tuska.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-14 (Śro), 19:11 wysłana przez RioT »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:02 »
Czy muszę mówić, że tylko Tusk?

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:06 »
no, a jakichs dwoch lewicujacych intelektualistow (lol) wstydzi sie swoich pogladow

Offline Iwan

• ++
El Presidente
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:07 »
Polityka=zzz, czlowiek nie wnika i mna mniej problemow :P .
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:09 »
Polityka=zzz, czlowiek nie wnika i mna mniej problemow :P .
[snapback]117074[/snapback]

A ja lubię wnikać i wiedzieć, kto aktualnie kradnie  :P

I chuj

Offline Veeroos

• ++
El Presidente
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:10 »
A ja się jeszcze zastanowię :P
Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
El Presidente
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:18 »
nie wiem na kogo bym głosował jakbym poszedł, bo nie idę. ale jakbym miał się zastanawiać, to tylko Tusk. z takich co mają szanse jest tylko on, Kaczor i Cimoch. Cimoch to krętacz i cwaniaczek, Kaczor dewota - takich nie lubię.

_(edit)_____
uprzedzając ewentualne dyskusje, jestem zameldowany w Łodzi a mieszkam w Warszawie. jak mi rząd da na bilet i odda kasę za wolny dzień to chętnie pojadę zagłosować. hehehe.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-09-14 (Śro), 19:23 »
Waste, ktoś Ci mówił już, że Cimoszko wypadł z gry?

I chuj

Offline Ssendas

• ++
El Presidente
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-09-14 (Śro), 20:19 »

waste gg: waste@work czasami nawet 72h wiec sie nie dziwie ze nie wie ;)

a kogo bym wybral.. zaglosuje ale nie powiem.
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline adams_no1

• +
El Presidente
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-09-14 (Śro), 20:25 »
Ja sie nie wstydze - Tusk, ale czasami sie wacham i gdybym sie kierowal mniej racjonalnymi przesłankami to pewnie Janusz K-M :D
Pozdrawiam.

Seriale i Kreskówki
Antygon Blog

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
El Presidente
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-09-14 (Śro), 20:36 »
No ja wciąz nie wiem na kogo zagłosuje, nikt mnie nie przekonuje na tyle aby zechciało mi się pofatygować do urny wyborczej...., Tusk ma idiotyczne hasło wyborcze i pod tym wzgędem może równać się z Lepperem, no ale to przecież o niczym nie przesądza.
szukaj mnie tam gdzie pieprz rośnie
Modest

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-09-14 (Śro), 20:37 »
Marek Borowski, lolololol. Który tam taki mądry, e?

A ja chyba nie muszę mówić na kogo. (jakby kto nie wiedział to na buca co przeszkadzał na jakiejś konferencji i za to pshem go nie lubi)

Offline Rivil

• +
El Presidente
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-09-14 (Śro), 20:47 »
Ja najprawdopodobniej nie pojde glosowac. Po pierwsze nie chce mi sie jechac do Londynu, zeby wrzucic kartke. Po drugie juz raczej na stale nie zawitam w Polsce wiec...
Śmierć jednego człowieka przygniecionego przez drzewo to tragedia, śmierć stu milionów na wojnie to czysta statystyka.

Cheers mate! :D

Offline bruma

• pies pustyni
  • DKMiści
  • +
  • szara...
El Presidente
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:08 »
Ja najprawdopodobniej nie pojde glosowac. Po pierwsze nie chce mi sie jechac do Londynu, zeby wrzucic kartke. Po drugie juz raczej na stale nie zawitam w Polsce wiec...
[snapback]117109[/snapback]

jakoś smutno mi się zrobiło jak przeczytałam twojego posta Rivil, przecież Cię nie znam, chyba po prostu żal mi serce ściska gdy słyszę ze młodzi ludzie wyjeżdzają z Polski z myślą, że już tu nie wrócą ......no i ciekawe czy przyszła władza choć w minimalnym stopniu zachęci do pozostania w kraju, z takimi kandydatami na prezydenta i posła to wątpię.
szukaj mnie tam gdzie pieprz rośnie
Modest

• +++++
El Presidente
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:09 »
W naszym systemie realna wladze w kraju ma parlament (i co za tym idzie, rzad), a prezydent spelnia glownie funkcje reprezentacyjne i formalne (choc te i tak w dosyc ograniczonym stopniu). Prezydent ma stosunkowo slabe uprawnienia i wbrew powszechnej na swiecie zasadzie, ze prezydenta o malych uprawnieniach wybiera parlament, wskutek roznorakich uwarunkowan historyczno-politycznych wybierany jest u nas w wyborach powszechnych. Jakby na to nie patrzec, programowo jest on dosyc ograniczony, gdyz z jednej strony kampania rozbudza apetyt zmian (na zasadzie: jeden nowy czlowiek, a caly nowy program), to w rzeczywistosci jego pozycja ustrojowa ogranicza mozliwosc prowadzenia wlasnej polityki wewnetrznej/zewnetrznej czy znaczaca korekte dzialan rzadu. W tej sytuacji podstawowa funkcja prezydenta jest reprezentowanie kraju za granica. Mysle, ze Tusk jest do tej roli najbardziej odpowiedni z powaznych (liczacych sie w sondazach) kandydatow - ma dobra prezencje, niezle wypada przed kamerami. To nie wybory do sejmu - tu nie program jest najwazniejszy i dlatego moj glos oddaje na Tuska.

Offline zan

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:12 »
no, a kaczynski nawet w zadnym obcym jezyku mowic nie umie. znaczy... ignorant :)
way to go rivil, jak tylko bede mial okazje uciekam z tego kraju hipokrytow i kretynow

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:26 »
Nie pojde glosowac, bo nie mam latwego dostepu do urn. Zaznaczylem ta opcje by nie zafalszowac sondazu :) . Gdybym mial glosowac to teraz pewnie oddalbym glos na Borowke.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:28 »
Kaczyński ma tą wadę, że jak będzie jakiś zjazd prezydentów, to by go nawet widać nie było.

Pedro, nie wiem jak tobie, ale dla mnie to, że człowiek jest bucem jest ważne, tak samo jak bucem jest Cimoszewicz i nigdy nie doczekałby się mojego głosu.

I chuj

Offline zan

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:30 »
rozumiem ze kazda opcja ktorej nie popiera pedro jest be i w ogole buc ze mnie jak tak wybiore??
kaczynski aparycji nie ma za grosz, a za to donald ma wade wymowy :)
wysmienicie

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:32 »
A Bochniarz ma cycki.

Offline azul

• +
El Presidente
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:51 »
Tusk ma "zasady", tylko nikt nie wie jakie  :blink:
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

• +++++
El Presidente
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-09-14 (Śro), 21:55 »
a lapper ma charakter

buraka

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-09-14 (Śro), 22:27 »
Do każdego hasła można się dojebać :D

Najlepsze ma Giertych - Z nadzieją w przyszłość. W jego przypadku faktycznie, jedyne co można mieć, to nadzieję.

I chuj

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-09-14 (Śro), 22:29 »
Fajny podpis, Sassh.

Offline KaGieBe

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-09-14 (Śro), 23:03 »
Od prezydenta wymagam przede wszystkim tego, aby dobrze sie PREZentowal oraz zebym nie musial sie go wstydzic.
Bylo by tez milo, gdyby zabieral glos w waznych sprawach panstwowych, a nie chowal sie w palacu prezydenckim lub zaslanial rzecznikami prasowymi, tak jak to pewien pan ma w zwyczaju.
Nie zyczylbym sobie rowniez, aby byl postkomunista, tudziez mial cokolwiek wspolnego z PZPRem.
Moj wybor padl na Tuska. Pasuje mi jego partia i poglady. Jego wada wymowy nie jest jakas strasznie wielka. Dobrze sie prezentuje, dobrze sie go slucha (bylem na jego wykladzie jeszcze zanim staral sie o fotel prezydenta). Nade wszystko jednak wydaje mi sie milym czlowiekiem.
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-09-14 (Śro), 23:46 »
Wiecie, Ewa Sonet też się dobrze prezentuje. I chuj z tego. Co to ma do rzeczy.

Ja nie uważam np. pana Borowskiego za buca. Nie nie. Uważam go za kłamliwego drania. Tak samo Tuska. To nie buc. To krętacz. Buc to Cimoszewicz np. Albo Lepper.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-09-14 (Śro), 23:56 »
JKM to też buc i to już Ci nie przeszkadza?

I w czym takim Tusk kręci/kręcił?
« Ostatnia zmiana: 2005-09-14 (Śro), 23:57 wysłana przez pshemozz »

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-09-15 (Czw), 00:40 »
Z miliona przykładów kilka: sprawa z Zytą Gilowską (populistyczne łapanie kozła ofiarnego); ostatnie wystąpienie z Andżeliką Borys na forum europarlamanetu i zastrzeganie się - "to nie w ramach kampanii!"; członkostwo i założycielswo KLD, a co za tym idzie odpowiedzialność za aferę związaną z NFI i panem Lewandowskim. Dalej: członkostwo w UW (to jest niezaprzeczalna wada); tydzien przed kongresem założycielskim PO gorące zapewnianie wszystkich wszem i wobec że nigdy nie zamierza tworzyć nowej partii. No dalej mi się nie chce.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-09-15 (Czw), 02:00 »
Z Zytą Gilowską - nie dziwne, skoro starają się wszem i wobec unikać jakichkolwiek podejrzeń o "familiadę". Szkoda że tak wyszło.
Z Andżeliką Borys - widzisz Pedr, no własnie, tylko Tusk był w stanie coś zrobić, pomimo, że nie należał do władzy. W sprawie Polaków na Białorusi żaden głupi chuj z rządu/pałacu prezydenckiego nie kiwnął palcem, to dziwisz się Tuskowi, że on coś zrobił?
KLD i Jan Krzysztof Bielecki - no to to nawet już nie umiem sobie wyobrazić, co takiego złego w nich widzisz.
UW - do UW należał też Balcerowicz a to jest jeden z najmądrzejszych ludzi w tym kraju. Niezaprzeczalnie zaleta. Pamiętaj, że w UW cały czas ścierały się dwie frakcje - liberalno-gospodatcza z Balcerowiczem na czele i ta bardziej socjalna, płynąca bardziej na lewo od centrum z Mazowieckim i geremkiem na czele. Tusk należał zawsze do tej pierwszej, co nigdy, przenigdy nie będzie wadą.
Co do partii - cóż, zdanie można zmienić. Dobrze zrobił, że zmienił.

I chuj

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-09-15 (Czw), 04:22 »
Pewnie gdy Cimoszka zmienil zdanie i podjal decyzje o kandydowaniu to go potepiales, uwazales za swinie ktora tylko grala na czas, by zdobyc wiecej wyborcow, udajaca brzydzeniem sie polityka. A Tusk jak zmieni zdanie to po prostu zmienia zdanie i nic w tem nagannego. To znaczy moje takie myslenie jest o Twoim mysleniu, czy tak sadzisz nie wiem, jesli zle zakladam po prostu mnie popraw.

Offline Koki

• +++++
El Presidente
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-09-15 (Czw), 06:06 »
Połowa na Tuska... to mi się nie chce już nawet iść głosować.

Offline RazielOne

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-09-15 (Czw), 06:52 »
Włodzimierz Cimoszewicz  :.^^:  ale brakło go w tej tendencyjnej sondzie
i nie wciskajcie mi, ze zrezygnował, bo to nic nie znaczy
oGame wyszera musk

Offline RioT

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-09-15 (Czw), 07:57 »
no tak może jeszcze przecież z 10 razy zmienić zdanie, ot jego słowność...

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-09-15 (Czw), 09:15 »
tak dokladnie. ale trzeba przyznac ze to wstrzymywanie sie z decyzja i czekanie az go poprosza to byl majstersztyk

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-09-15 (Czw), 10:58 »
Pewnie gdy Cimoszka zmienil zdanie i podjal decyzje o kandydowaniu to go potepiales, uwazales za swinie ktora tylko grala na czas, by zdobyc wiecej wyborcow, udajaca brzydzeniem sie polityka.
[snapback]117147[/snapback]

Gdzie ja tak powiedziałem?

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-09-15 (Czw), 13:05 »
Widzę pshem że przekonywać Cię to jak przekonywać Yisraela. No ale chociaż poczytaj to, o całej "checy" na Białorusi: http://www.pjkm.pl/news.php?a=view&id=11

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-09-15 (Czw), 13:31 »
No cóż. Ten teks tylko przekonuje mnie, że naprawdę nie warto na JKM głosować. Dzięki pedr :)

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-09-15 (Czw), 14:03 »
Ech

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-09-15 (Czw), 14:09 »
cos w tym tekscie jest, co by nie mowic.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-09-15 (Czw), 14:51 »
pshem, to przynaj ze tak nie myslisz. Wg mnie jestes przekonany, ze Cimoszka zmieniajacy zdanie to gra polityczna, a Tusk zmieniajacy zdanie to przemyslana decyzja podjeta dosc pozno. Ide o zaklad, ze tak myslisz. A o Bialorusi tekst chyba wystarczy. Tak im pomagal, ze przed nim klekali - pewnie go to podniecalo.

Offline RioT

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-09-15 (Czw), 15:01 »
No to chyba jestem do tyłu... bo jakoś nie przypominam sobie, zeby Tusk mówił, ze wycofuje się z polityki, później do niej wracał, a potem znów sie wycofywał...

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-09-15 (Czw), 15:10 »
No dobra pedro, sam tego chciałeś.

Tak przy okazji: nie tak dawno kilkunastu UPR-owców usiłowało zarejestrować „Fundację Niepodległości”, której celem miała być m.in. „troska o suwerenność Polski” – i reżymowy sąd odmówił rejestracji, twierdząc, że „o suwerenność Polski dbają właściwe organa Rzeczypospolitej”. Co prawda właściwe organa starają się na ogół, jak mogą, by Rzeczpospolita suwerenność utraciła (za co niektórzy ludzie, z Panem Prezydentem na czele, zapewne trafią pod Trybunał Stanu). Dlaczego ci sprzedawczycy nie dbają o suwerenność Polski? Bo to nie ICH państwo! ONI chcieli zgarnąć pieniądze za sprzedanie kraju innemu państwu, „Unii Europejskiej” – i wyjechać do Indonezji czy do innego kraju, z okupantem którego Rzeczpospolita nie ma umowy o ekstradycję...

Nie chcieli ich zarejestrować? Pomijając kwestię tego, że do wielu sędziów można się przyczepić za ich przeszłość, stronniczość itp, rejestrowanie takiej organizacji dla tzw. "hecy" (hecy pisze się ch czy samo h?) mija się dla mnie z celem. Wyobraź sobie, że kilkunastu ludzi chciałoby założyć organizację strzegącą porządku publicznego w kraju. Czyli coś w rodzaju policji. No oczywiście, że sąd by nie dał zgody. Nie ma się co dziwić. Jeżeli ktoś zakłada organizację, która miałaby dbać o suwerenność Polski, to niech to będzie poważna oorganizacja, z wytyczonymi jasno celami i środkami do osiągnięcia celu a nie jakieś pierdoły.

Druga część tego akapitu tylko upewnia mnie, że tekst ten jest zupełnie niepoważny i odbiegający od standardów dysputy politycznej, prowadzonej w inteligentny sposób. Porównaj sobie ten tekst z tekstami np. Ziemkiewicza.

Kapitalizm jest ustrojem dobrym dlatego, że harmonizuje interes jednostki z interesem ogółu: producentowi opłaca się robić coś, co podoba się ludziom.

Jedno z nielicznych zdań, z którym się zgadzam.

A to, że rządy p. Łukaszenki nie są, być może, dla Białej Rusi korzystne... Cóż, czy ktoś ma dowód, że tak jest?

Zdanie odstające od rzeczywistości. Jeśli potrzebuje dowodu, czy są korzystne, czy nie, to niech się przejedzie na tą Białoruś i niech do cholery zobaczy, na jakim poziomie i w jakiej totalnej nędzy żyją tamtejsi ludzie. To już na Kubie mają chyba lepiej.

A gdyby nawet Jego były dla Białej Rusi jednoznacznie niekorzystne, to ja nie jestem Białorusinem, tylko mieszkańcem Polski. Kraj bezpieczny – to kraj mający słabych sąsiadów. Więc słaba Białoruś zupełnie mi nie przeszkadza – wręcz przeciwnie.

Pomijając fakt, że myślenie jest bardzo z dupy (ale Polacy by morde darli, gdyby tak w innych krajach kandydat na prezydenta mówił, że on by chciał Polski słabej) to jeśli pójdziemy wg tego typu myślenia, to jest to również tak bardzo kretyńsko-błędna teoria, że aż miło.
Spójrz na Ukrainę, dlaczego chcemy, żeby Ukraina była silniejsza? Bo:
a) Lepsza gospodarka na Ukrainie, więcej okazji do robienia interesu przez polskich przedsiębiorców - rozwój gospodarki sąsiada wpływa również na rozwój gospodarki Polski ---> patrz "Wpływ kryzysu w Niemczech na polską gospodarkę".
B) Silna, samodzielna, powtarzam, SAMODZIELNA Ukraina to utrata kolejnej strefy wpływów przez Rosję.
Podsumowując. Silna Białoruś jest w naszym interesie, chcoiażby dlatego, że słaba Białoruś jest dla nas gówno warta.

P. Łukaszenka próbę utworzenia Związku Białorusinów uciąłby oczywiście od razu – a represje, jakie spadłyby na jego działaczy, byłyby surowe. Natomiast Związek Polaków na Białorusi to organizacja marginalna; troszkę liczniejsza niż np. Związek Słowaków w Polsce – i tyle. Każdy tyran zazwyczaj opiera się na mniejszości – gdyż dla nich jest ostoją przed Tyranią Większości – więc niby dlaczego p.Łukaszenka, który jest dobrym politykiem (i fatalnym ekonomistą...), miałby drażnić Polaków?? P. Łukaszenka ich nawet faworyzował – oczywiście pod warunkiem, że popierają reżym, a nie zwalczają go!! Jeśli jakaś grupa (np. Polacy) przechodzi do opozycji, tyran nie ma innego wyjścia, jak wydać ich na pastwę Większości. Zaskarbiając sobie wdzięczność motłochu, lubiącego przywalić słabszym.

Z tego akapitu przebija kilka teorii, ale jedna jest dla mnie fatalna. Usprawiedliwanie sposobu, w jaki Łukaszenka sobie na tej Białorusi działa. Polacy popierający Łukaszenkę? Są dla mnie gnidami pełznącymi sobie w głębokim błocie.

Dowodem, że represje reżymu w Mińsku nie są skierowane na Polaków, jest to, że np. „Pogoń” („Pahonia”) wydawana przez p. Mikołaja Markiewicza, propagująca powrót do „biało-czerwono-białej” Republiki, na miejsce reżymu p. Łukaszenki czy „Dzień” p. Pawła Mażejki, białoruskiego nacjonalisty – nie mające nic wspólnego z Polską, zostały zamknięte już w 2001 r.; a „Głos znad Niemna” wychodził. Gdyby ZPB poparł wtedy p.Łukaszenkę, to Polacy mogliby uzyskać na Białej Rusi pozycję taką, jaką mieli np. Niemcy w Imperium Rosyjskim. A jeśli ktoś popiera walkę z tyranią i d***krację, to musi liczyć się z tym, że najpierw padnie ofiarą Tyrana, a po ew. zwycięstwie padnie ofiarą nacjonalistycznej Większości białoruskich nacjonalistów, którzy będą musieli oprzeć się na nacjonalistycznie nastawionej Większości – a najłatwiejszą drogą w tym kierunku jest prześladowanie mniejszości.

Dowody, dowody..., co mnie obchodzi, że Łukaszena nie jest przeciwko wszystkim Polakom? (W co nie wierzę, bo dla niego generalnie Polacy to wróg).
Jeżeli ktoś sti wobec niego w opozycji musi być od razu prześladowany? Czy działacze Mniejszości Niemieckiej, gdyby zaczęli się mieszać za bardzo do polityki, zostali by u nas od razu aresztowani? Męczeni?
Ostatanie teoria jest dla mnie wogóle jakaś z dupy..., skąd wogóle takie pomysły? No ja nie mogę...

Związki „mniejszości”, zwłaszcza: narodowych – nie mają prawa ingerować w politykę państwa. ZPB powinien zajmować się wyłącznie krzewieniem polskiej kultury, języka itp. – kategorycznie odżegnując się od polityki. Jeśli białoruskiemu Polakowi nie podoba się polityka, to niech ją krytykuje jako obywatel Republiki lub wstąpi do jakiejś opozycyjnej partii – ale nie jako Polak! Związek Polaków na Białorusi zajmujący się polityką jest tak samo na miejscu, jak zajmujący się polityką Związek Filatelistów Białorusi! I powinien zostać przez władze natychmiast upomniany – a jeśli to nie pomoże: rozwiązany. Podobnie jak np. Rada Miasta Krakowa, która uznała niepodległość Czeczenii...

Kolejna teoria z dupy. ZPB nie ma prawa ingerować w politykę państwa? Ależ to dlaczego? Dlaczego nie można o tym móić. W Polsce w sejmie zawsze zasiada kilku posłów z Mniejszości Niemieckiej. Przecież to jawne wtrącanie się w politykę! Obcokrajowcy w polskim parlamencie! Na pal z nimi!
I co z tego, że zasiadają? Dlatego zasiadają, bo reprezentują mniejszość niemiecką. Co z tego, że nie wszyscy Niemcy mieszkający w Polsce utożsamiają się z tą organizacją, ale jest ona jedyną reprezentatywną organizacją dla tej mniejszości.
Pozatym ten tekst zupełnie się mija z przedmiotem dyskusji. Tu nie chodzi o to, że Polacy chcieliby obalić Łukaszenkę, tu chodzi o swobodę wypowiedzi, tu chpdzi o obronę swojej własnej wolności, tu chodzi o krytykę tego, co uderze w Białorusinów i przy okazji w Polaków tam mieszkających. Dlaczego to niby odmawia się im prawa krytykowania tego, co się dzieje na Białorusi? Każdy, kto mieszka w danym kraju powinien mieć swobodę wypowiadania się na temat tego, co sądzi o sytuacji w danym kraju. Niemiec może krytykować Polskę za jej pewne działania, Ormianin ze stadionu może wydawać własną gazetę, w której krytykuje Polskę za np. deportacje jego ziomków itp. Ktoś mu odmawia tego prawa? Nie do cholery, bo w wolnym państwie każdy może się wypowiedzieć.  Jeżeli jakiś Szwed stwierdzi, że polityka Kwaśniewskiego jest zła bo coś tam, to go nikt do kurwy nędzy do więzienia nie wsadzi za to.
Nie wiem, czy mi się wydaje, ale JKM chyba po prostu póbuje na siłę wyszukać dziury w całym i koniecznie zaproponować na to miejsce swoją teorię. Tylko że takie wyszukiwanie na siłę prowadzi do absurdów, którym jest ten tekst.

Nie chce mi się już dalej tego komentować, ale cieszę się tylko, że JKM nie ma wpływu na Polskę i politykę zagraniczną, bo to by tragedia była.

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-09-15 (Czw), 17:28 »
Oj ziom.

1. Niepoważna organizacja bo JKM? Czyli jakby Tusk ją zakładał to już by była poważna? I dowiedz się kogo popiera Ziemkiewicz, bo chyba nie wiesz (podpowiedź taki buc co zadaje głupie pytania na konferencjach za 2100zł wstęp).

2. Też się zgadzam.

3. E no bez przesady z ta nędzą na Białorusi. Nikt tam nie głoduje jakoś. A protesty przeciwko Łukaszence gromadzą tak z 50 osób max.

4. Eee, ale Białoruś teraz jest silna i w miarę samodzielna. Armie ma taką że naszą by rozjechali w 2 dni. Opiera się Rosji jak może. Demokracja na Białorusi vs. Rosja Putina to zgadnij kto wygra. A, no fakt, przecież my im pomożemy, racja. I UE też. Cacy.

5. Dlaczego Polacy popierający Łukaszenkę są gnidami? No dlaczego? Bo Łukaszenka nie jest demokratą? No fakt, to za to się idzie do piekła, fakt.

6 i 7 Zdaniem moim (UPR-u też) mniejszości narodowe nie poinny mieć NADreprezentacji w sejmie. Tj. wybierani powinni byc na tych samych zasadach co reszta. ŻADNYCH przywilejów dla nikogo! Czy Polacy zasiadają w Bundestagu? Albo w Izbie Gmin? Nie, bo nie maja konstytucyjnie zagwarantowanej reprezentacji parlamentarnej. I słusznie.

No już mi się nie chce pshem, więc szkrobnij tam jakiegoś posta o bucach z UPR i już dość. Zmęczony jestem.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-09-15 (Czw), 17:48 »
No to chyba jestem do tyłu... bo jakoś nie przypominam sobie, zeby Tusk mówił, ze wycofuje się z polityki, później do niej wracał, a potem znów sie wycofywał...
[snapback]117180[/snapback]

Czytaj watek, na pewno wpadniesz na to o co nam chodzi. Podpowiem - tydzien przed stworzeniem PO.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-09-15 (Czw), 18:11 »
No już mi się nie chce pshem, więc szkrobnij tam jakiegoś posta o bucach z UPR i już dość. Zmęczony jestem.

Nie ma lekko.

1. Niepoważna organizacja bo JKM? Czyli jakby Tusk ją zakładał to już by była poważna? I dowiedz się kogo popiera Ziemkiewicz, bo chyba nie wiesz (podpowiedź taki buc co zadaje głupie pytania na konferencjach za 2100zł wstęp).

Nie chodzi mi, kogo popiera Ziemkiewicz, tylko jakiego stylu używa.
Śmiejesz się z tej konferenji, ale JKM zachowywał się mniej więcej jak lepper - to naprawdę dobrze o nim nie swiadczy, dotrze to wreszcie?

3. E no bez przesady z ta nędzą na Białorusi. Nikt tam nie głoduje jakoś. A protesty przeciwko Łukaszence gromadzą tak z 50 osób max.

Byłeś? Nie. Tragedia. Ci ludzie nie mają pojęcia, że życie może wyglądać lepiej, przyjemniej, czyściej. Nie mają pojęcia, że można żyć inaczej.

4. Eee, ale Białoruś teraz jest silna i w miarę samodzielna. Armie ma taką że naszą by rozjechali w 2 dni. Opiera się Rosji jak może. Demokracja na Białorusi vs. Rosja Putina to zgadnij kto wygra. A, no fakt, przecież my im pomożemy, racja. I UE też. Cacy.

Łukaszenka sobie kozaczy tylko dlatego, że Putin mu na to pozwala. Jeżeli Ci się wydaje, że Białoruś z chorym psychicznie Łukaszenką na czele jest niezależna od Rosji z Putinem na czele, to możesz się ostro mylić.

5. Dlaczego Polacy popierający Łukaszenkę są gnidami? No dlaczego? Bo Łukaszenka nie jest demokratą? No fakt, to za to się idzie do piekła, fakt.

Dla mnie gnidami są wielbiący: Łukaszenkę, Castro, Stalina, Lenina, Hitlera, Hussajna, Miloszevicia, Kim Ir Sena itp itd.

6 i 7 Zdaniem moim (UPR-u też) mniejszości narodowe nie poinny mieć NADreprezentacji w sejmie. Tj. wybierani powinni byc na tych samych zasadach co reszta. ŻADNYCH przywilejów dla nikogo! Czy Polacy zasiadają w Bundestagu? Albo w Izbie Gmin? Nie, bo nie maja konstytucyjnie zagwarantowanej reprezentacji parlamentarnej. I słusznie.

Słusznie, że Polacy nie zasiadają w Bundestagu, bo w Niemczech nie ma takiej mniejszości polskiej jak niemiecka w Polsce.

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-09-15 (Czw), 19:07 »
No krótko. Od końca.

No to olej Polaków. Turcy nie mają reprezentacji w Bundestagu a jest ich w Niemczech w chuj i trochę.

Łukaszenko = Kim Ir Sen. Tia. Czyli Piłsudski też. Ilu on tam ludzi zamordował, więźniów politycznych, cenzurę wprowadził, zamach na demokrację zrobił, socjalistą był. Evil!

Nie mówię że Białoruś jest niezależna. Natomiast jest jeszcze na mapie. I nazywa się Białoruś. A nie Federacyjna Republika Białorusi. Bez Łukaszenki pewnie by tak się zwała. Polska też jest niezależna. I co?

Aha, czyli ludzie na Białorusi tylko przez brak punktu odniesienia nie wiedza że im źle, tak? Pojęcie zła i dobra jest więc subiektywne? Koreańczycy z północy sądzą więc że jest im dobrze bo nie wiedzą jak jest za granicą?

Wiesz, jak nie głosuję na JKM ze względu na jego zachowania na konferencjach. Więc leję na to.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-09-15 (Czw), 20:22 »
No to olej Polaków. Turcy nie mają reprezentacji w Bundestagu a jest ich w Niemczech w chuj i trochę.

Tak, i tradycja przebywania ich tam się ga wielu wielu lat. No i wszyscy mają niemieckie obywatelstwo.

Łukaszenko = Kim Ir Sen. Tia. Czyli Piłsudski też. Ilu on tam ludzi zamordował, więźniów politycznych, cenzurę wprowadził, zamach na demokrację zrobił, socjalistą był. Evil!

Życie Piłsudskiego dzieli się na dwie części. Z jednej, pierwszej, można być dumnym. Z drugiej..., cenzura taka świetna rzecz powiadasz? Inne realia wtedy były, ale nie wszystko, co robił Piłsudski było doskonałe i można mieć wiele zarzutów.

Pozatym to nie człowiek tego pokroju co Łukaszenka. Aleksander chce całej władzy dla siebie, dożywotnio i jest do tego niezrównoważony psychicznie.

Nie mówię że Białoruś jest niezależna. Natomiast jest jeszcze na mapie. I nazywa się Białoruś. A nie Federacyjna Republika Białorusi. Bez Łukaszenki pewnie by tak się zwała. Polska też jest niezależna. I co?

A czy Ukraina po odejściu Kuczmy nagle wstąpiła do Rosji? Nie. Skąd do jasnej cholery wzięło się u Ciebie przekonanie, że odejście Łukaszenki=przejęcie przez Rosję? Może wręcz przeciwnie? Może odsunięcie Łukaszenki pozbawi Rosję większości wpływów? Może te gigantyczne procenty ludzi, chcących do Rosji zmieni zdanie po tym, jak zobaczą prawdę a nie propagandę państwowej telewizji?

Aha, czyli ludzie na Białorusi tylko przez brak punktu odniesienia nie wiedza że im źle, tak? Pojęcie zła i dobra jest więc subiektywne? Koreańczycy z północy sądzą więc że jest im dobrze bo nie wiedzą jak jest za granicą?

Że nie wiedzą, jak im źle, owszem, to jest bardzo duża rzecz. Bo na Białorusi przekonuje się ich, że są najbogatszym i najlepiej żyjącym narodem świata.

Wiesz, jak nie głosuję na JKM ze względu na jego zachowania na konferencjach. Więc leję na to.

Okej, jak chcesz głosować na chamów, którzy nie widzą, jak się zachować w danej sytuacji, proszę Cię bardzo, Twój wybór.

Btw, nie ustosunkowałeś się jakoś do głównej tezy tego mojego długiego wywodu, wciąż czekam :)
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15 (Czw), 20:24 wysłana przez pshemozz »

I chuj

Offline KaGieBe

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-09-15 (Czw), 22:10 »

Byłeś? Nie. Tragedia. Ci ludzie nie mają pojęcia, że życie może wyglądać lepiej, przyjemniej, czyściej. Nie mają pojęcia, że można żyć inaczej.

[snapback]117213[/snapback]

Mi sie zdarzylo byc na Bialorusi dokladnie rok temu, jeszcze przed tymi glosnymi represjami ZPB. Bylem m.in. wlasnie w Grodnie. Stosunkowo duze miasto, podobno. Oto co zobaczylem- szarobure blokowiska (z reszta wszystko w takich kolorach bylo) oraz wszystko w nieustannym remoncie. A remont wygladal sobie tak, ze przychodza panowie i chleja cos, co kopie troche bardziej niz nasza wodka.
Z ciekawszych historyjek zabila mnie jeszcze taka: wchodzimy do sklepu. Szybki look co na polkach. Jak juz kupilismy ta cholernie tania wodke, rozgladamy sie za slodyczami. Same jakies takie dziwne rzeczy, ktore balbym sie podac mojemu psieskowi. Jeden element sie jednak wybija. Oto biore sobie snickersa i ide do kasy, na co kasjerka z oburzeniem mnie zawraca i probuje wytlumaczyc, ze to tylko na wystawe jest.
Ciekawa historyjka #2. Chodzimy sobie poznym wieczorem (ok 21:00)po miescie (nieco mniejszym niz Grodno) i szukamy miejsca, gdzie mozna by wymienic dolary na ruble (zlotowek nikt nie chce, ale na to bylismy przygotowani). Zanim znalezlismy takie wlasnie miejsce, przeszlismy obok poczty- o dziwo otwartej. Ktos pomyslal, ze moze by tak wyslac kartke do domu, wiec weszlismy. Znaczy sie chcielismy wejsc, ale byl taki tlok, ze ledwo dalismy rade wejsc do przedsionka. Jak sie okazalo, byla to kolejka do 10 automatow telefonicznych, czynnych tylko od 20:00 do 22:00.
Napisalbym jeszcze o szaletach w Grodnie, ale napawa mnie to zbyt wielkim obrzydzeniem :ppk_poke:

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-09-15 (Czw), 23:25 »
No to fajnie, ale są tam obozy koncentracyjne? Głód, zaraza, anarchia? Eksperymenty medyczne?

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-09-15 (Czw), 23:28 »
I zasrane szalety! Nie to co w Polsce, ociekajace zlotem kible i diamentowe kurki.

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-09-15 (Czw), 23:36 »
Nono, polecam na dworcu w Katowicach. Obok co drugiego usyfionego pisuaru otwarty ryj bezzębnej dziwki (tak koło 3 w nocy).

A byliście w Rumunii może? Tam panuje demokracja wspaniała, NATO etc, Rosja się nie miesza. A prąd wyłączają co 3 godziny, telefon to ma może 1 na 40, a w sklepach jest głównie wino owocowe. Chleb kosztuje na nasze około 5 zł przy zarobkach średnich 500 zł. Long live the democracy! Long live The PEOPLE!
« Ostatnia zmiana: 2005-09-15 (Czw), 23:39 wysłana przez pedro »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-09-16 (Pią), 07:52 »
Ech.
W Rumunii jest chujowo, bo nie umieją wykorzystać swojej szansy, pozatym ci, co tam rządzą się nadają.
Czy w demokratycznej Białorusi musi być tak samo? Nie.

Obozów nie ma, ale wyobraź sobie pedro, że sporo niewygodnych osób dla Łukaszenki zniknęło bez śladu w ciągu ostatnich lat.
Ty naprawdę uważasz go za tak wspaniałego przywódcę, że aż Ci się real zaciera?

I chuj

Offline KaGieBe

• +++
El Presidente
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-09-16 (Pią), 13:41 »
I zasrane szalety! Nie to co w Polsce, ociekajace zlotem kible i diamentowe kurki.
[snapback]117256[/snapback]

Nie twierdze, ze kible w publicznych szaletach w Polsce ociekaja zlotem. Twierdze, ze w polsce mamy  j a k i e k o l w i e k  kible, czy pisuary:>

Co do Rumuni, z tego co mi wiadomo jest tam jak jest, ale kraj nie jest  w  o g o l e  zadluzony. Inna sprawa, ze wole mieszkac w kraju ktory jest zadluzony, a ma prad, telefony, sluzbe zdrowia i inne takie szmery bajery.

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-09-16 (Pią), 14:16 »
w sklepach jest głównie wino owocowe
[snapback]117257[/snapback]

Fine for me.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-09-17 (Sob), 11:20 »

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
El Presidente
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-09-17 (Sob), 14:59 »
No, ten artykuł to tyle szkody nam robi co zamachy w metrze. A tak serio - toć tam są same fakty prawie - a że podane w dość subiektywny sposób to inna sprawa ;)

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
El Presidente
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-09-17 (Sob), 15:04 »
pedro> I o to chodzi, dzisiaj nikt nie kloci sie o fakty tylko o to, w jaki sposob zostaly podane :) .
Btw w ksiazce od majcy mamy rozdzial o statystyce i wiele przykladow z zycia wzietych. Ostatnio wyczytalem o bezrobociu. W 2000 roku w USA bylo ponizej 4 proc, w 2002 bylo 5.8 proc. Wiece, kto w 2000 zostal prezydentem ? Pewnie, ze wiecie.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
El Presidente
« Odpowiedź #59 dnia: 2005-09-17 (Sob), 15:07 »
Lepiej powiedz, jakie jest w 2005.

I chuj