Autor Wątek: Wierzcie, lub nie, ale SS-NG #32 już jest  (Przeczytany 4287 razy)

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • Moderator
  • ++
Wierzcie, lub nie, ale SS-NG #32 już jest
« dnia: 2005-06-18 (Sob), 18:01 »
W SS-NG #32 przygotowaliśmy dla Was około 90 stron poswięconych grom komputerowym. Przedstawiliśmy blisko 100 tytułów prezentowanych na tegorocznych targach E3. W numerze także, jak zwykle, recenzje, zapowiedzi oraz działy tematyczne. Do formy zaczyna powracac choćby Manga zone a autorzy obiecują, że co miesiąc będzie coraz lepiej. Zapraszamy!
Wersja online:
http://www.ss-ng.pl/link.php?id=1
Wersja zip normal:
http://www.ss-ng.pl/link.php?id=2

Oczywiście czekamy tu na Wasze opinie...

[prosiłbym redakcję o nie wypowiadanie się póki nie wypowie się któryś z czytelników (Arclon lub lili :P]

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-06-18 (Sob), 18:20 »
Fajne
« Ostatnia zmiana: 2005-06-18 (Sob), 18:22 wysłana przez Arclon »

Offline NeX

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-06-18 (Sob), 20:09 »
No kurde ja też jestem czytelnik :ppk_diablo:
Jak wytrzeźwieję, to napiszę co za farmazony Ascot tam nawciskałeś, ale Cię pojadę :P

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-06-18 (Sob), 20:50 »
Eeee... NeX, jeżeli masz na myśli Ogame, to na to przyjdzie Ci akurat poczekać jeszcze jeden miesiąc (około :P).

A tak poważniej teraz trochę:
Oprócz tego co zawsze, to wszystko OK. Jest trochę przymało recenzji, ale rozumiem że to kosztem relacji z E3. Z tego co pobieżnie przejrzałem utkwił mi w głowie taki jeden szczegół. A mianowicie w obu recenzjach epizodu III spotykam się ze stwierdzeniami typu:
przepraszam również, jeśli ktoś w tym tekście wyczyta za dużo niżby chciał, ale niestety, bez kilku spojlerków się nie da.
Aha i jeszcze jedno: jak zwykle będę spoilował.
I o ile pierwsza wypowiedź spotkała się u mnie z jakimś zrozumieniem, o tyle druga spowodowała pewne skrzywienie na twarzy. Ja oczywiście rozumiem, że to taki specyficzny komiczny zabieg, ale mimo wszystko, po nim zwyczajnie nie odważyłem się czytać dalej. Bo par sześć jak to by była recenzja jakiejś gry, co to nikt o niej nigdy nie słyszał i została wygrzebana z jakiegoś trzeciorzędnego studia programistów. Ale tu jednak mamy doczynienia z filmem, o którym trąbią nawet dzienniki telewizyjne, i po prostu w takim wypadku chciałbym, żeby autor chociaż postarał się aby zdradzania fabuły uniknąć, zamiast w najlepsze założyć sobie po prostu, że nie dba o to (chociaż jak powiedziałem, sam zabieg literacki rozumiem). Oczywiście nie to żeby była to jakaś straszna zbrodnia, ale po prostu przy produkcjach takiej rangi warto się trochę zastanowić i jednak przyłożyć. Z resztą musiałem się do czegoś przyczepić, a to akurat było pod ręką.
No, i napisałem nawet całkiem sporawy pościk. Chyba "frak is back". :]
« Ostatnia zmiana: 2005-06-18 (Sob), 20:52 wysłana przez Arclon »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-06-18 (Sob), 20:59 »
Arclon - specyfika tego dzialu (zauwaz ze to nie movie zone) zaklada ze czytaja to ludzie ktorzy sa fanami, wiec film juz widzieli. w zamierzeniu jest to raczej tekst dla ludzi ktorzy ep3 widzieli i chca poczytac opinie innych
jak mialby jeden czy drugi narzekac na bledy fabularne czy zwiazane z niescislosciami gdyby nie spoilowal?
« Ostatnia zmiana: 2005-06-18 (Sob), 20:59 wysłana przez Keiran »

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-06-18 (Sob), 21:41 »
A to właśnie może główny błąd. Nie dosyć, że nie mamy tu w ogóle recenzji w normalnym tego słowa znaczeniu, to jeszcze mamy doczynienia z DWOMA artykułami dla maniaków, w którym przedstawione zostają rzeczy czytelnikom już wiadome.
Moim skromnym zdaniem nie była to dobra strategia.
Natomiast co do zdania ostatniego, to jednak we wszelkiej maści recenzjach filmowych zdradzania przebiegu fabuły jakoś daje się unikać (nie wiem na ile dopuścili się tego pshemozz i Palleon, bo jak już mówiłem, artykułów nie czytałem), więc zakładam, że jednak jest to możliwe. Oczywiście nie mówię, żeby nie zdradzać nic, bo jest to - rzecz jasna - niewykonalne, ale żeby trzymać jakiś ogólnie przyjęty umiar.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-06-18 (Sob), 23:32 »
Arclon, cóż, w mojej recenzji chciałem poruszyć zarówno kwestie typwe dla filmów, tylu dźwięk, aktorstwo, samo wykonanie i tak dalej, natomiast dużo miejsca poświęciłem też rozpatrywaniu tego, co jest ważne właściwie tylko dla fanów - czyli wszystko co dotyczy Mocy, zabiegów Palpatine'a i tak dalej i dlatego omawiając to, nie mogłem wyrzec się nawiązań do fabuły - bo nie da się tego mówić bez nawiązywania do niej.

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-06-19 (Nie), 08:28 »
a mowilem zeby byl trzeci tekst w movie zone jako typowa recka?

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-06-19 (Nie), 13:11 »
I ja mogłem to napisać, ale jak nie to bez łaski :) .

Offline balky

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-06-19 (Nie), 16:18 »
nie wiem czy to tylko u mnie czy w ogole, ale chyba sie spis tresci mocno skaszanil... podeslac screena? (wersji offline nie sprawdzalem....)
But though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light

°

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-06-19 (Nie), 16:51 »
Balky, my tu o takich oczywistych rzeczach już dawno nie rozmawiamy. :ppk_big_smile_anim:

Offline DRIZIT [SS-NG]

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-06-19 (Nie), 18:02 »
nie wiem czy to tylko u mnie czy w ogole, ale chyba sie spis tresci mocno skaszanil... podeslac screena? (wersji offline nie sprawdzalem....)
[snapback]107634[/snapback]

pewnie masz Fire Foxa. Pracujemy nad tym ;)

Ile niewiedzy tyle wiary w nass[/color]

Offline Veeroos

• ++
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-06-19 (Nie), 18:56 »
No właśnie, jestem szczerze zawiedziony, że nie ma recenzji Star Wars 3 autorstwa Yisraela :]
Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-06-19 (Nie), 19:00 »
Zdecydowanie, jakby Yisrael napisał, to pewnie i ja bym sięgnął po tego waszego zina... zawaliliście na niszy marketingowej widzę.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-06-19 (Nie), 19:12 »
kurwa, wiedzialem ze tak bedzie

Offline balky

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-06-19 (Nie), 19:44 »
Balky, my tu o takich oczywistych rzeczach już dawno nie rozmawiamy. :ppk_big_smile_anim:
[snapback]107642[/snapback]

a ja tu rzadko zagladam, wiec nie wiedzialem :D

I tak, uzywam FF, a nie sprawdzalem pod innymi przegladarkami... wiem, ze to potrafi byc bol (sam jestem w trakcie bitwy o ogien :D )
But though we strike at you from the shadows, do not think that we lack the courage to stand in the light

°

Offline NeX

• +
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-06-20 (Pon), 02:06 »
Ja też żałuję, że nie było recki Yisraela, i to jeszcze jak żałuję :D
Następnym razem Yis nie daj się zakrzyczeć fanatykom. Zin mnie się podoba, bo będzie nowa Zelda, co wogóle nastraja mnie optymistycznie do całokształtu. Ponieważ jest już po targach liczę, że w następnym numerze będzie więcej ogólnego lania wody na temat gier i jakieś wredne recenzje, np Keirana o cRPG :P
« Ostatnia zmiana: 2005-06-20 (Pon), 02:09 wysłana przez NeX »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-06-20 (Pon), 04:04 »
Też żałuję, że nie ma recki yisraela. Po pierwsze, wcale nie chciałęm, żeby jej  nie było, po drugie, to byłaby czysta przyjemność poczytać te trzy zdania ;)

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-06-20 (Pon), 07:14 »
NeX - specjalnie dla Ciebie zjade jakies bedzie recka Dungeon Lords ;)

Offline azul

• +
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-06-20 (Pon), 20:19 »
Krótko:
dobrze, że jest SS-NG.
Dodam jeszcze tylko, że ten nagły przypływ entuzjazmu jest częściowo wynikiem prowadzonych, od dłuższego czasu, poszukiwań czegoś 'do poczytania' (nie związanego z tym co robie na codzień)  ^__^
..z mojego subiektywnego punktu widzenia jestem całkowicie obiektywny.

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-06-23 (Czw), 13:52 »
Co tam spis tresci, ja nie mam 40 strony!! Wyskakuje taki smieszny komunikat ktory pozniej wkleje, ale co by z nim nie robic to i tak i tak mam wadliwy numer. Gdzie moge ubiegac sie o odszkodowanie?

Poza tym ogolnie jak zwykle dobrze, chociaz reszta numeru wyglada przy dziale poswieconym E3 troche blado (czyli ze pachnie malizna). Swoja droga probowalam zliczyc wszystkie zapowiedzi z E3 ale za szybko tracilam rachube :P

Acha, co do spisu tresci to ja jednak mam pytanie (tylko i wylacznie w celu zaspokojenia mojej babskiej ciekawosci :mrgreen: )
U mnie spis tak ladnie wyglada, podzielony itd. a teraz przegladm online na innym blaszakui i wszystko jest rozplaszczone, rozwleczone, malo czytelne i ogolnie fe. Dlaczego? ^^'

któryś z czytelników (Arclon lub lili]
Jej, ktos mnie wreszcie zaliczyl do czytelnikow. *fanfary*  :mrgreen:
 A tak na marginesie, to gratuluje avka :D

Offline DRIZIT [SS-NG]

• +
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-06-23 (Czw), 14:04 »
Co tam spis tresci, ja nie mam 40 strony!! Wyskakuje taki smieszny komunikat ktory pozniej wkleje, ale co by z nim nie robic to i tak i tak mam wadliwy numer. Gdzie moge ubiegac sie o odszkodowanie?

Poza tym ogolnie jak zwykle dobrze, chociaz reszta numeru wyglada przy dziale poswieconym E3 troche blado (czyli ze pachnie malizna). Swoja droga probowalam zliczyc wszystkie zapowiedzi z E3 ale za szybko tracilam rachube :P

Acha, co do spisu tresci to ja jednak mam pytanie (tylko i wylacznie w celu zaspokojenia mojej babskiej ciekawosci :mrgreen: )
U mnie spis tak ladnie wyglada, podzielony itd. a teraz przegladm online na innym blaszakui i wszystko jest rozplaszczone, rozwleczone, malo czytelne i ogolnie fe. Dlaczego? ^^'

któryś z czytelników (Arclon lub lili]
Jej, ktos mnie wreszcie zaliczyl do czytelnikow. *fanfary*  :mrgreen:
 A tak na marginesie, to gratuluje avka :D
[snapback]108206[/snapback]

Mała wreda :>

Masz zipa czy w online? Zrestza tak czy siak musi dzialac, jezeli to w online to pewnie  to kwestia jakiegos bledu w bazie, odswiezyc i bedzie gralo.

E tam fe, zaraz fe :]
Spis tresci jest inny. Hmm...moze i ladnie wygladal, ale nie w przypadku gdy w jednej kolumnie bylo pelno tekstow w a dziale obok bylo brak i byla dziura. "Stare" menu w  przykdku zapek z E3 wygladlo koszmarnie.
Faktycznie przy nowym menu np. takich zapkach z E3 mozna sie pogubic, ale przy mnijszej ilosci tekstow dobrze sie czyta.

Zreszta...kwestia gustu, tamtego juz nie bedzie :>

Co do zawartosci, to trudno zeby oprocz 100 zapek napisac jeszcze sporo stron na inne tematy. Redakcja nie jest napedzana olejem napedowym :]

A co avka to sie jeszcze upomne o tantiemy za wykozystaywanie mojego wizerunku...do tego dosyc nieudanego wizerunku :>
« Ostatnia zmiana: 2005-06-23 (Czw), 14:19 wysłana przez DRIZIT [SS-NG] »

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-06-23 (Czw), 14:22 »
Jezeli to proba zbojkotowania mojego wypowiada sie w tym temacie to musisz bardziej sie postarac :P

Jezeli brakuje mi strony, to wiadomo ze chodzi o zipa, ale niech bedzie, ze sprawdze jeszcze raz chociaz dziwne by bylo gdyby nagle zaczelo dzialac :>

Co do spisu tresci to rozumiem, tylko dlaczego w takim razie wersje off i online sie roznia? I dlaczego po 2 godzinach sciagania czlowiek dostaje ta, jak sam mowisz, gorsza wersje? :>

(A to, a raczej tamto ''fe'' to juz ja sobie zapamietam ;P)

......
A oto i komunikacik:
http://www.ss-ng.pl/show.php?art=163

This file was not retrieved by Teleport Pro, because it was unavailable, or its retrieval was aborted, or the project was stopped too soon.

Do you want to open it from server?
« Ostatnia zmiana: 2005-06-23 (Czw), 18:35 wysłana przez _lili_ »

Offline DRIZIT [SS-NG]

• +
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-06-23 (Czw), 15:57 »
Jezeli to proba zbojkotowania mojego wypowiada sie w tym temacie to musisz bardziej sie postarac :P

Jezeli brakuje mi strony, to wiadomo ze chodzi o zipa, ale niech bedzie, ze sprawdze jeszcze raz chociaz dziwne by bylo gdyby nagle zaczelo dzialac :>

Co do spisu tresci to rozumiem, tylko dlaczego w takim razie wersje off i online sie roznia? I dlaczego po 2 godzinach sciagania czlowiek dostaje ta, jak sam mowisz, gorsza wersje? :>

(A to, a raczej tamto ''fe'' to juz ja sobie zapamietam ;P)[/span]
[snapback]108214[/snapback]

Dlaczego zbojkotowania? :>

No tak, kolejny nasz blad. W zipie jest stare menu w online nowe :) Ale tak
specjalnie, bo wiem ze jest wielu malkontentow i mozecie sobie wybrac :P

[span style=\'font-size:5pt;line-height:100%\']( jaka  pamietliwa  sie   zrobila,  no  popatrz  popatrz :> )[/size]
« Ostatnia zmiana: 2005-06-23 (Czw), 16:03 wysłana przez DRIZIT [SS-NG] »

Offline Sephiria

• +
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-06-28 (Wto), 23:12 »
,23 June 2005, 16:57:20]Dlaczego zbojkotowania? :>

No tak, kolejny nasz blad. W zipie jest stare menu w online nowe :) Ale tak
specjalnie, bo wiem ze jest wielu malkontentow i mozecie sobie wybrac :P

Tradycyjnie - nigdy wszystkich niezadowolisz, nawet jak zadowolisz ich wymagania w 100% :P. Typowe dla gatunku ludzkiego - wieczni malkontenci.

,23 June 2005, 16:57:20
( jaka  pamietliwa  sie   zrobila,  no  popatrz  popatrz :> )
[snapback]108244[/snapback]
Drizit - toż to cała _Lili_ :D
« Ostatnia zmiana: 2005-06-28 (Wto), 23:12 wysłana przez Sephiria »
Ultimecia was my mentor.
Sorcery is my game.
Sephiroth is my brother.
Sephiria is my name.

Offline Gonzo

• +
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-06-28 (Wto), 23:51 »
O, Sephiria. Masz do nadrobienia zaległy przydział. :P Tak, wiem. Świniak jestem.

Co Cię sprowadza w nasze skromne progi?

Dzień dobry! A gdybyśmy się nie widzieli, dobry wieczór i dobranoc!
"Ceterum censeo Carthaginem esse delendam." Kato Starszy
I saw marihuana in the Yellowstone Park![/color]

Arclon

• Gość
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-06-28 (Wto), 23:57 »
Koki :D

Eeech... i pewnie znów mnie Ascot jakiś wytnie.
« Ostatnia zmiana: 2005-06-28 (Wto), 23:57 wysłana przez Arclon »

Offline Iwan

• ++
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-06-29 (Śro), 00:21 »
jesli czytasz ten tekst, to wlasnie zmarnowales kilka sekund zycia :>
Jesli masz coś zrobić dzisiaj, zrób to pojutrze.

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • Moderator
  • ++
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-06-29 (Śro), 06:02 »
Nie chwaląc się jam to uczynił :D

Offline _lili_

• +
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-06-29 (Śro), 09:02 »
AAAAaaaaaa!!!!! Sephi!! :mrgreen:  :mrgreen:

Skoro w tak wstretny dzien w tak obrzydliwym okresie udalo ci sie poprawic mi humor swoim przybyciem to juz musisz zostac :phpbb_icon_wink: