Autor Wątek: Allegro a durni ludzie  (Przeczytany 9637 razy)

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« dnia: 2005-05-21 (Sob), 12:22 »
wygralem AUKCJE
tu wstawie opis przedmiotu bo potem aukcje skasuja:
Witam Serdecznie !!!

Dziś mam do sprzedania wspaniały namiot !!!

Nadaje się do turystyki aktywnej, jak i do dłuższego biwakowania w jednym miejscu. Lekki i łatwy w montażu nawet dla początkujących turystów dzięki zaczepom typu KLIK. Wykonany z wysokiej jakości materiałów. Tropik: poliester 185T - słup wodu 2000 mm; sypielnia: nylon oddychający; podłoga: polietylen; stelaż: rurki z włókna szklanego o średnicy 9,5 mm. Wszystkie szwy laminowane. Waga całkowita: 3050 g, bez śledzi: 2700 g. Wymiary sypialni (dł. x szer. x wys.) 205 x 125 x 100 cm. Wymiary po spakowaniu (dł. x średnica) 43 x 15 cm !!! Wszelkie pytanie prosze kierować pod numer telefonu 505582808 po godz. 21:30 oraz 503807385 po godz. 18.

Zapraszam do licytacji !!!

Zastrzegam sobie mozliwość zakończenia aukcji przed czasem jeżeli cena nie bedzie mnie satysfakcjonować !!!

Możliwość odebrania osobistego we Wrocławiu !!!
----- Original Message -----
From: Marek Tetla
To: icus@poczta.onet.pl
Sent: Thursday, May 19, 2005 10:39 PM
Subject: Re: Wygrałes aukcję: 51251988 - Idealny na wakacje... dla dwojga... i nie tylko!!!

Potwierdzam chcec zakupu namiotu. Proszeo wysylke za pobraniem.
Pozdrawiam

ich ODP:
Mail nr 1:
Przykroi mi bardzo, ale nie moge sprzedac Panu nowego namiotu za tak niska cene! Zakonczylem aukcje przed czasem bes odwolania ofert. Taki nowy namiot w sklepie kosztuje 240 zl.
Pozdrawaim

mail nr 2:To byla aukcja grzecznosciowa! Sam Pan widzial ze wycofalem aukcje przed czasem i jako powod podalem zbyt niska cene. Przykro mi bardzo, ale nie moge sprzedac Panu tego namiotu za takj niska cene poniewaz nie chcialem sprzedac tego przedmiotu. Moja w tym wina ze nie odwolalem ofert za co przepraszam, poniewaz nigdy wczensiej tego nie robilem
Pozdrawiam

moja odp:
W odpowiedzi na Pana dwa maile. Sprawa wyglada tak, czekalem na koniec tej aukcji dosc dlugo, dalem wysokieswoje minimum. Nie odwolal Pan zadnych ofert. aukcja zakoncyzla sie  w czwartek 19 maja 2005 o 13:41. Namiot zostal sprzedany za 71 zl + koszty wysylki. Zwyciezca tej aukcji jest Torchio - czyli ja. Wynika stad zgodnie z zasadami allegro, ze to ja wygralem ten przedmiot. Rozmawialem telefonicznie z Pania, ktora podobno jest wlascicielka tego namiotu (a wlasciwie 7 takich samych namiotow). Jak chcieliscie Panstwo sprzedac te 7 namiot za te 240 zl to trzeba bylo dac 7 do jednej aukcji i dac kup teraz za 240 zl. Sadze, ze nie znalezliby sie wtedy amatorzy. Jak sam pan widzi namiot tren osiagnol cene tylko 71 zl (pomimo ze sam dalem min. 20 zl wyzej). Transakcja allegro to umowa cywilna,. ktora ma swoje skutki prawne. Daliscie panstwo aukcje od zlotowki wiec z gory zakladaliscie, ze interesuje was taka kwota jaka ktos zaoferuje.
Odpowiadajac na Pana argument o cenie sklepowej moge powiedziec tylko, ze za 250 zl to ja moge kupic bardzo przyzwoita 4 - namiot dwa razy wiekszy. Nawet taki z przedsionkiem na rower. Ten namiot to 2 ktora kupuje z drugiej reki, ktora podobno (wedle zapewnien wlascicielki) jest nowy i nieuzywany, niestety nie wspominala ona nic o gwarancji czy czyms takim.
Ja podtrzymuje swoja oferte kupna i prosze Panstwa o zabranie stanowiska w tej sprawie, pamietajac jednoczesnie do czego zobowiazuje aukcje allegro i jakie skutki cywilnoprwane one za soba niosa.
Pozdrawiam
ich odp:
Witam ponownie!
Namiot, który oferowałem na Allegro posiada 12 miesięcy gwarancji i jest firmy Fiord Nansen. W sklepie kosztuje ok 250 zl. Rozumiem Pana zdenerwowanie, jednak nie moge sprzedac panu tego namiotu po tak niskiej cenie. Po drugie to byla aukcja grzecznościowa. Kolega, któremyu podałem haslo na Allegro zakończył aukcje przed czasem bez odwołania ofert, poniewz sie wogole na tym nie zna. Ja istnieje na Allegro od 2003 roku i nigdy nie miałem takiej wpadki za co z góry bardzo przepraszam, ale takie są skutki tego gdy sie komus powierzy swoje sprawy w cudze ręce. Jeszcze raz Pana gorąco przepraszam, ale poprosru nie moge sprzedac tak tanio tego namiotu. Jest to nagroda w konkursie Premium Club a praktycznie jak Pan napisał 7 takich namiotow. Wszelkie informacje na jego temat mozna dostac na www.premiumclub.pl lub na stronie producenta firmy Fiord Nansen.
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam!
moja odp:
Prosze Pana jak sie mamy licytowac to ja jestem allegrowiczem od 2000 roku.. to tak na marginesie. Cala sytuacja wydaje misie dziwna i jest to jedno wielkie kombinowanie ...Naraziliscie mnie na koszty. Potrzebuje namiot na ten dlugi weekend. teraz nei zdaze juz kupic na allegro tak zeby miec pewnbosc, ze on dojdzie do mnie. Wiec prosze o tym pamietac. Poza tym uzyczanie konta allegro osobom trzecim, jak Pan dobrze wie,  jest NIELEGALNE. Rozmawialem wczoraj z ta Pania ... i ona robila z sioebie osobe nieswiadoma (zeby nie poewiedziec "slodka idiotek" ) i i mowi ze to jets Pana problem i ze tylko z Panem mozna na ten temat porozmawiac. Dokonał Pan własnie oszustwa, pewnie tez Pan o tym wie. Narazie moge Panu wystawic Negatywny komentarz i poprosić allegro o zablokownaie Panu konta uzyczajac im nasza korespondencje. Potem moge sie zastanowic nad zlozeniem do sadu pozwu o oszustwo i narazenie na straty (tzn. kupie teraz  jakis namiot a Pan jak Pan przegra zwroci za namiot i za koszty sadowe(ok 300 zł chyba). Ja bede mial za niedlugo duzo wolnego czasu wiec dla mnie to nie bedzie zaden problem.
W ramach uzupelniena poprzedniego mojego maial ... no wec tak: znalazlem ten namiot firma nazywa sie Fjord Nansen a nie Fiord Nansen... Szkodza ze tej informacji nie bylow opisie aukcji, tak samo jak nie bylo w opisie nazyw namiotu ... przypuszczam, ze chodiz tu o  Namiot PATAGONIA II ... ale pewny nie jestem. Faktycznie to w miare dobrej klasy namiot. To tak gwoli wyjasnienia, ze juz wiem co bylo przedmiotem aukcji. Ja wiedzialem tylko, ze jets to maly, w miare ladny namiot z tropikiem.
A  ijeszcze jedno ... w aukcji bylo napisane " Zastrzegam sobie mozliwość zakończenia aukcji przed czasem jeżeli cena nie bedzie mnie satysfakcjonować
!!! " i faktycznie aukcja zostala zakoncozna przed czasem. Czyli swiadomie. A teraz zaczynaja sie problemy.
pozdrawiam
Nie dostalem odp jeszcze ale cos mis ie wydaje, zenie sprzedadzami tego namiotu :>
a wtedy zrobie dym.
jeszcze niedawno świat mógł być ocalony, dziś jest inaczej ...

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-05-21 (Sob), 12:29 »
Zrób dym

I chuj

Offline RioT

• Blogger|Konsolowiec|Agent
  • +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-05-21 (Sob), 12:40 »
ma juz jednego nega, w podobnej sprawie.

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-05-21 (Sob), 12:53 »
no Cham i tyle
A jak sie wqrwie to podam kolesia do sadu :D co mi tam. i jeszcze bedzie musial zaplacic za koszta postepowania...
Tymbardziej ze tam nigdzie nie pisalo, ze to jakis meganamiot. mi chodizlo tylko o to, zeby byllepszy niz te za 29 zl z tesco :D

Offline Victor

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-05-21 (Sob), 13:12 »
Rozmawiałem ze znajomym prawnikiem masz praktycznie 100% szansu na wygranie sprawy, Jak napisałeś zaostała zawarta Umowa której on niedotrzymał, a jako że juz ma jeden taki negatyw to podpada pod wielokrotne oszustwo, ale co najważniejsze w Polskim prawie nie ma  możliwości wycofania sie z zawartej umowy bez powaznej przyczyny np można umowe zaskarżyć np gdy w wyniku ukrycia pewnych faktow cena była by duzo wyższa, w prawie aukcyjnym jest inaczej tutaj sprzedający decyduje sie i podejmuje pewne ryzyko uda sie ok nie mówi sie trudno, ale serio daj znac do allegro o zawieszenie jego konta i jak chcesz to baw sie w postepowania sądowe wygrasz je

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-05-21 (Sob), 15:08 »
odpisal mi:
Tak jak wczensiej Panu napisalem to byl moj blad bo podalem koledze haslo na moje konto allegro( bo w rzeczywistosci to byly jego przedmioty namiot i śpiwór a wprawdzie kilka namiotówi i śpiworów). on zakonczyl te aukcje bez odwolania ofert bo tak naprawde nigdy nie maial z tym do czynienia. Przez to dostalem juz jeden komentarz negatywny chociaz jak sam pan zauwazyl istnieje na Allegro juz od 2003 roku i naprawde nie pozwolilbym sobie na taki blad. kolega tez napisal ze powodem zakonczenia aukcji byla zbyt niska kwota. Jeszcze raz Pana przepraszam, ale nie moge nic w tej sprawie zrobic.
Pozdrawiam
Łukasz

a ja jemu:
Prosze wpłynąć na kolegę, bo jak sam Pan widzi jest Pan za niego odpowiedzialny i Pan ponosi wszelką odpowiedzialność. Jedynym, za to bardzo poważnym, błędem było użyczenie komuś swego konta. Prosze sie skontaktować z tą osobą i niech ona poniesie konsekwencje swojegop dzialanai. Jak nie umie czegos robic rto niech nie robi. A jesli mysli, ze jest cfany to zycze mu powodzenia. Bo opis aukcji nie byl odpowiedni. A jego intencje co do zakonczenia aukcji byly niezgodne z podjetym dzialaniem. Zakonczyl aukcje przed czasem bioo satysfakcjonowala go cena (zgodnie z opisem aukcji) teraz kombinuje.
Ja z mojej strony wspolczuje panu takiego znajomego. Jednakze podtrzymuje moje stanowisko. Prosze sie skontaktowac z praktycznym wlascicielem ... ja traktuje takie sprawy ambicjonalnie. A cfanaictwa (szczegolnie nieudolnego) nieznosze. Prosze mu wytlumaczyc, ze transakcja elektroniczna  (w tym wypadku aukcja) ma takie same prawa jak zwykla i podlego tak samo prawu. W tym wypadku konto jets Panskie, a Pan złamał zasady serwisu uzyczajac je,
wiec to nie bedzie wytlumaczenie np. w sadzie.

Pozdrawiam
i wspolczuje nam obu z powodu niepryzjemnej suytuacji...
 nawet pozwolilem sobie jzu zamiescic relacje z tej aukcji na forum
internetowym Portalu PPK ( http://forum.ppk.webd.pl/ )
« Ostatnia zmiana: 2005-05-21 (Sob), 15:51 wysłana przez T O R C H I O »

Offline Emill

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-05-21 (Sob), 15:20 »
Ciekawe, czy koles sie tu wpisze, albo przynajmniej zajrzy?

http://www.mgsonline.pl
Wkrótce Pomarańczowa Rewolucja wybuchnie na nowo!

Offline Steffek

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-05-21 (Sob), 15:21 »
O w morde jeża!

Czuje się jak w ukrytej kamerze (chociaż to ja podglądam sytuacje).

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-05-21 (Sob), 15:33 »
nie lubie cfaniactwa ... a cfaniactwai lamerstwa tymbardziej.
Myslal, ze zakonczy aukcje przed czasem i ze odwola oferty ... a zakonczyl tylko aukcje i do tego (tak jak napisal, zakonczy jak go usatysfakcjonuje cena)
Zeby byl cwany to by mnie tylko wqrzyl ... i spoko ale jakktos mysli ze jest cwany a jets tylko cfany to to jets straszne :>

Offline [omega]

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-05-22 (Nie), 13:09 »
A Torchio sprzedaje podejrzane poradniki i
http://cs.mes.lt/downloads/jumoras/usb.jpg takie swinstwa, na usb na dodatek.

C1

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-05-22 (Nie), 13:47 »
OMEG!!!!!! przeginasz:P

Offline [omega]

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-05-22 (Nie), 14:04 »
Luz, bez nerwow - kupie siorce na imieniny to sobie po pozytywie wystawimy i bedzie spoko.
Nie pisalem ze masz racje bo to oczywiste - szkoda ze ludzie caly czas staraja sie przekrety (choc to akurat nie jakis typowy przekret - blad w zalozeniach pewien i tyle ) na allegro przepchnac bo samo kupowalnie tam jest bardzo fajne i moze wrecz wciagnac - ja tam lubie allegro.

...na usb - jakis czas temu zartowalem ze tarz na usb juz jest wszystko nawet wibratory ale nie wierzylem ze na serio sa... dziwne ze nie pisali o tym w Cybermysze :twisted:

C1

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-05-22 (Nie), 14:41 »
nie to po prostu jest jawne cFaniactwo (zeby kolo byl chociaż cwany to rozumie) a ja go udupie za to.
 Bo wszystko spoko ale wystawieie temu kolesiowi od spiwora negatywa to jzu przegiecie jest. Poza tym naalegroniemozna wycofac aukcji z powodu ze ktos wygrywa a za malo chce dac. Z telefoanmi zawsze pisza (ajk sprzedali poza allegro zeby nie placic prowizji) ze np. ulegl zniszczeniu albo zeukradli,albo ze sie zgubil etc. To wtedy jest zgodne z prawem ale odwoluje sie wszytskie oferty al kolo stwerdzil ze on jest LAME i jest najcfanszy ze wszystkich to teraz trzeba go udupic. Bo to oszustwo i tyle.
Jakby na prawde byl taki glupi zbey qmplowi dawac konto to by teraz temu kumplowi kazal sprzedac te dwa przedmioty. A jak nieto on ponosi wszytskie konsekwencje i jebal go pies.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-05-22 (Nie), 15:05 »
czepiasz sie i chuj. a sprawa w sadzie potrwa ze dwa lata, i duuuzo kasy, chyba ze bedziesz sam siebie reprezentowal

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-05-22 (Nie), 15:26 »
qmpelmozemnie reprezentowac jest prawnikiem
 a to chodzi tylko o to,ze sprawa niepotrwa dlugo tylko zeby on musial zaplacicksozta sadowe wysokosci wiekszej niz wartosc przedmiotu.

BTW
przykład jak na allegro mozna kupic okazyjnie, nowe
niezniszcozne rzeczy.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52241975 namiot Calypso 3
namiot sprzedany za podobna cene ...
http://www.mysport.pl/product,--,431,,,.html tutaj mamuy oferte sklepu
internetowego.

zaluyje ze mis ienieudalo tego kupic.. tylko sie pochlastac :>

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #15 dnia: 2005-05-23 (Pon), 10:19 »
Nie odpuszczaj. W tym kraju nigdy nie będzie normalnie, dopóki bedziemy sobie odpuszczać.

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #16 dnia: 2005-05-23 (Pon), 12:17 »
hccialbym zauwazyc ze udostepniajac tu prywatna korespondencje chyba zlamales prawo, ale glowy nie dam

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #17 dnia: 2005-05-23 (Pon), 15:46 »
Nie keiran... nie podalem jego danych adresowych wiec nie zlamalem prawa po rpstu upublicznilem.

BTW
kupilem sobie inny namiot (fajny i okazyjnie za 55 zł z przesylka (uzywany) z tropikiem etc.
a tamten ma negatywa i walcze z allegro zeby go zbanowali

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #18 dnia: 2005-05-23 (Pon), 16:12 »
Skasować tylko adres mejlowy gościa.

I chuj

Offline Victor

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #19 dnia: 2005-05-23 (Pon), 16:51 »
tak skasuj mail
Odpowiedź z:pon 23 maj 2005 16:25:17 CEST] Kolega zakończył aukcje przed czasem nie odwołując ofert (ja nie moglem tego zrobic ponieważ pracuję) nie mogłem sprzedać namiotu wartego 250zł za 71zł.Z facetem nie da sie rozmawiać(patrz komentarze).Straszy sądami i Allegro! NIE POLECAM
ijeszcze mówi że to nie jego konto niezły koles
« Ostatnia zmiana: 2005-05-23 (Pon), 16:54 wysłana przez Victor »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #20 dnia: 2005-05-23 (Pon), 16:55 »
Ale kutas

I chuj

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #21 dnia: 2005-05-26 (Czw), 04:17 »
Witam,

Dziękuję za list.
Przepraszam za pózniejszą odpowiedz.
Informuję, iż konto:Icus20 zostało już zablokowane.

Przykro mi z powodu Pana kłopotów i przykrości.

Jako, że zakończona aukcja w świetle prawa jest umową cywilną pomiędzy Sprzedającym, a Zwycięzcą w aukcji, w przypadku naruszenia przez którąś ze stron warunków owej umowy, osoba poszkodowana ma prawo zgłoszenia sprawy do organów odpowiednich do rozpatrywania takich skarg (sądy powszechne lub wcześniej Policja).

Z powazaniem

--
Zespół Allegro
http://www.allegro.pl

Offline Victor

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #22 dnia: 2005-05-26 (Czw), 07:57 »
Teraz dostanie za swoje juz niczym nie pohandluje

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #23 dnia: 2005-05-26 (Czw), 10:16 »
No i widać, kto miał rację.

I chuj

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #24 dnia: 2005-05-26 (Czw), 11:46 »
ale mnie BUC straszy ze mi tez konto zbanuje :)
 Tylko nei wiem za co :)

Ale cfaniaczek z Pana... zobaczymy jak dlugo Pańskie konto bedzie aktywowane juz ja dopilnuje by nie trwalo to dlugo a takim cfaniactwem jakie Pan prezentuje to gwarantuje Panu ze daleko Pan nie zajdzie
Życze udanych transakcji na Allegro
Pozdrawiam

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #25 dnia: 2005-05-26 (Czw), 12:04 »
hehe, ale się amator odgraża :D

I chuj

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #26 dnia: 2005-05-26 (Czw), 20:07 »
Tylko ma problem - chociaż to nasze prawo jest może i kulawe, ale stoi po stronie Torchia :twisted:
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #27 dnia: 2005-05-26 (Czw), 20:52 »
Zniszczyc go, zniszczyc!! Tlumy sa zadne krwi :twisted:
Zlo i krew... i smalec tez (nie wylaczajac entropii).

Offline Victor

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #28 dnia: 2005-05-26 (Czw), 20:56 »
wkurzył się bo myślał że w necie jest bezpieczny i że za swój namiot dostanie 500zł

Offline Carnagge

• +
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #29 dnia: 2005-05-26 (Czw), 21:35 »
Torchio dowal mu ;) Niech lama sie nauczy jak sie handluje i ze aukcje do czegos zobowiozuja :)

Probloem moze byc tylko w tym zdaniu:
Zastrzegam sobie mozliwość zakończenia aukcji przed czasem jeżeli cena nie bedzie mnie satysfakcjonować !!!

Troche bez sensu ono jest - bo zastrzega ze jak go cena NIE bedzie sadysfakcjonowac to zakonczy. No ale w sumie to nie Torchia problem czy go sadysfakcjonuje czy nie bo musi go mu teraz sprzedac ;)

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #30 dnia: 2005-05-26 (Czw), 21:44 »
No właśnie, bo aukcja się zakończyła, więc to zdanie już się tej sytuacji nie dotyczy.

I chuj

Offline MephiR

• +
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #31 dnia: 2005-05-29 (Nie), 06:29 »
A całej sprawy by nie było, gdyby gość spokojnie ustawił sobie cenę minimalną...
To miejsce na twoją reklamę. Wykup je już dziś!

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #32 dnia: 2005-05-29 (Nie), 18:19 »
no wlasnie. ale to byl cFaniak ... lamer nie napisal nawet jakiej firmy jest namiot tylko obrazek ze strony siakiejs dal... mi sie wydal porzadny wiec wylicytowalem. Nawet wtedy nie wiedzialem, ze to jest ten FjordNansen....

BTW ten co kupilem teraz to jest trojka przyszedl z Wawy na drugi dizen po wyslaniu i kolo jest w sumie za niego 40 zł doprzodu - oplaty allegro. Bo ja wygralem go za 49 .. zaplacilem 56 (chcialem 55 z wysylka ale nie przeszlo :) ) a jeggo wysyłak priorytetem kosztowala 16 zl :( czyli dostal na czyto 40 za niego i jets zadowolony bomu nie elzy w piwnicy.
A taki luj co mu konto w allegro zablokowalem to nie dosc ze za darmo wygral te namioty (6) to chcial sprzedac po takiej cenie jak w sklepie :ppk_rotfl: czyli za ok 250zł

Offline Einnar

• voidhead
  • DKMiści
  • ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #33 dnia: 2005-05-30 (Pon), 16:38 »
"wygral", no moze i tak... niemniej ja czasem odnosze wrazenie, ze allegro i inne internetowe systemy aukcyjne to obecnie najproszty sposob na uprawianie paserstwa, ciekawe czy policja sie tym zajmie kiedys.

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #34 dnia: 2005-05-30 (Pon), 17:45 »
no jest to prosty sposob ale tez niebezpiecnzy jak ci dojda to maja cie poprostu. Poza tym mozesz starac sie kupowac te rzeczy ktore maja legalne pochodzenie.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #35 dnia: 2005-05-30 (Pon), 18:15 »
ale wtedy nie masz dobrych cen :P

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #36 dnia: 2005-05-30 (Pon), 18:26 »
kupujac swiadomie rzeczy od pasera popelniasz przestepstwo... i jestes jakby metapaserem :P
a poza tym jak poszukasz to dobre ceny znajdzies znie koniecznie u pasera bo cenby ustala rynek

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #37 dnia: 2005-05-30 (Pon), 19:22 »
ale nikt ci towaru nie sprzeda ponizej kosztow, mimo rynku, no chyba ze plajte robi albo cos, a taki towar ze tam powiedzmy z ciezarowki wypadl to jak najbardziej

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #38 dnia: 2005-05-30 (Pon), 19:36 »
aa jak jest uzywany przedmiot :] to mozna kupic taniej

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #39 dnia: 2005-05-30 (Pon), 19:43 »
no mozna niby, ale zeby stracil na wartosci to musi byc ostro zuzyty :P

Offline T O R C H I O

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #40 dnia: 2005-05-30 (Pon), 19:48 »
nie prawda  ... zawsze cos uda sie trafic

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #41 dnia: 2005-06-15 (Śro), 20:25 »
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #42 dnia: 2005-06-15 (Śro), 20:35 »
o kurwa. zaczynam pisac poradniki. nie ma bata

Offline RioT

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #43 dnia: 2005-06-15 (Śro), 20:57 »
OJP .... Toż to tajemnica... Zmniejsz Bitrare :D:D

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #44 dnia: 2005-06-15 (Śro), 21:12 »
Ja już nawet policzyłem, o ile się schodzi.

Mi osobiście udało się zmniejszyć plik z 6,06MB do 1,72MB !!!

6,06MB to w 5min (załóżmy) ok. 192kbps. 1,72 w 5 min to ok. 48kbps.

A jeśli się mylę, to tylko na gorsze ;)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #45 dnia: 2005-06-15 (Śro), 22:24 »
wiekszosc juzerow nie wie co to bitrate to maja 128 albo 96 z kaazy :D

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #46 dnia: 2005-07-11 (Pon), 12:31 »
Kupilem sobie ostatnio Nokie 5510 na aukcji grzecznosciowej. Gdy tylko ja wygralem, dostalem mejla do czlowieka, ktory faktycznie posiada ta komorke. Oto nasza rozmowa:

Witam bardzo serdecznie
Wygralem aukcje grzecznosciowa Panskiego kolegi, ktorej przedmiotem byla Panska Nokia 5510. Prosze o potwierdzenie oraz o Panskie dane osobowe + numer konta (jesli moge zaplacic przelewem).
pozdr

Gratuluje wygranej aukcji!Jeśli chcesz moje dane osobowe na allegro mam użytkownika miki1272 tam znajdziesz wszytko o mnie:).Pieniądze prosze wpłacić na moje konto o to nr:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx PKO BP S.A.: odział 1 w Koziegłowach
Po tym jak dostane pieniądze wysyłam paczke za pobraniem.
Pozdrawiam

No niezly lolek, ale co tam. Trza byc twardym.
Spojrzalem w ten jego profil i kija tam jest wiec pisze, co nastepuje:

>Witam,

Hi

>Gratuluje wygranej aukcji!Jeśli chcesz moje dane osobowe na allegro >mam użytkownika miki1272 tam znajdziesz wszytko o mnie:).

Z tych ciekawych rzeczy, ktore o Tobie znalazlem, to to, ze nie masz
zadnych komentarzy, a Twoje konto istnieje juz od grudnia '04. Troche mnie dziwi, ze prosiles swojego kolege o aukcje grzecznosciowa, ale to juz nie moja sprawa. Istotne dla mnie jest natomiast to, ze nie ma tam zadnych danych osobowych. Prosze o przeslanie mi ich na mejla.

>Pieniądze prosze wpłacić na moje konto o to nr:xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
>PKO BP S.A.: odział 1 w Koziegłowach
> Po tym jak dostane pieniądze wysyłam paczke za pobraniem.
> Pozdrawiam

Chwila moment, nie zamierzam placic za komorke dwa razy. Albo za pobraniem, albo na konto. Preferuje to drugie rozwiazanie. Napisz ile dorzucic za przesylke polecona z priorytetem, no i z odpowiednim zabezpieczeniem.

pozdrawiam

Witam,
Powiedziałem koledze żeby wystawl komórke ze swojego konta ponieważ ja nie mam komentarzy i na pewno było by mniej chętnych.
Moje dane osobowe:
xxx
A co do przesyłki przepraszam ale żle sie wyraziłem wpłacasz pieniądze
na konto i wysyłam paczke.
podrawiam i jeszcze raz sory za pomyłke!

Okej, moze przeoczyl. Trzeba byc cierpliwym.

Napisz jeszcze prosze ile winszujesz sobie za przesylke.

Teraz Ci nie powiem ponieważ to zależy od wagi paczki jak będe wysyłał to ci powiem dopiero bo wcześniej skąd to moge wiedzieć.
pozdrawiam

No kufa, koles chce sprzedawac komorke, a nawet sie nie pytal ile bedzie kosztowala przesylka:/ A poza tym znowu odnosze wrazenie, ze ten czlowiek nie mysli co pisze.

Chce dokonac przelewu z gory. JEDNEGO przelewu. Zaplace za telefon + koszty przesylki. Piszesz ile, ja wysylam. Bylo by milo, gdybys jutro sie
dowiedzial ile to bedzie kosztowalo.

Moze pisanie do niego prostszym jezykiem odniesie jakis skutek. Ciekawy jestem tylko kiedy dostane komorke :/

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #47 dnia: 2005-07-11 (Pon), 12:45 »
pewnie nigdy. jak chcesz to moge ci sprzedac taka kome, bo mam

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #48 dnia: 2005-07-11 (Pon), 13:43 »
Kujcze, gdybym tylko wczesniej wiedzial...
Ale jak sie z nim nie dogadam, to dam znac

Offline Bo_

• +
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #49 dnia: 2005-07-11 (Pon), 16:59 »
KaGieBe -> mozesz napisac za ile wylicutowałeś ten telefon?
halo

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #50 dnia: 2005-07-11 (Pon), 22:03 »
108,5 zlocisza wylicytowalem

ciag dalszy opowiesci

Witam
Ok dzisiaj lub maxymalnie jutro z rana Ci napisze ile to edzie kosztować.Sory za moje nie zrozumienie ale nie korzystam z allegro i się za bardzo wtym nie orinetuje.
pozdrawiam

I powiedzmy, ze wszystko jasne. Napisal mi dzisiaj, ze 10 zl za przesylke. Chce mu wysylac kase i okazuje sie, ze numer konta, ktory mi podal wyskakuje nie w Kozieglowach, lecz w Poznaniu. Powoli trace cierpliwosc...

Offline RioT

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #51 dnia: 2005-07-11 (Pon), 22:11 »
To niech Ci wyśle za pobraniem i nie bedzie problemu, wyjdzie Cie przesyłka może trochę drożej, ale bedziesz miał pewność że Cię nie wyrokluje w sposób taki, ze Ty wyślesz ;pieniądze, a paczki nie dostaniesz.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #52 dnia: 2005-07-11 (Pon), 23:06 »
drogo. nie wiedzialem ze za tyle mozna tego fona puscic

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #53 dnia: 2005-07-13 (Śro), 05:48 »
Ale Koziegłowy są pod Poznaniem. Przeca Sashh tam mieszka...

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #54 dnia: 2005-07-13 (Śro), 10:20 »
AsCoT>>>Kozieglowy sa rowniez gdzies po drodze na Czestochowe (ode mnie jadac) i wlasnie o tych myslalem.

Keiran>>>No mniejwiecej tak schodza na Allegro niestuningowane modele. Bylem wczoraj zapytac w komisie za ile by mi sprowadzil. Myslalem, ze sie przewroce, jak mi powiedzial, ze za 150 zl (podworkowi zlodzieje chyba podniesli ceny za swoje uslogi)

RioT>>> Sadze, ze koles mi raczej wysle komorke. Ot, jest troche malo kapliwy.

Hi
Próbowałem wysłać kasę na podane przez ciebie konto i wyświetliło mi taką
informacje o banku:
Rachunek: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Bank: PKOBP Oddział 1 w Poznaniu
a ty piszesz, że oddział w Koziegłowach, proszę sprawdź jeszcze raz numer
konta, nie chcę posłać kasy komuś innemu.

Witam,
Prosze wysłać pieniądze na ten nr konta i na ten bank co Ty napisałeś.JA napisałem że w Koziegłowach ponieważ tam mieszkam i to jest blisko Poznania i tu jest również PKOBP.
pozdrawiam

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #55 dnia: 2005-07-13 (Śro), 10:48 »
eee. dziwny jakis ten kolo

Offline KaGieBe

• +++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #56 dnia: 2005-07-13 (Śro), 10:56 »
Wlasnie dlatego umiescilem go w tym temacie =P

Offline Victor

• ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #57 dnia: 2005-07-13 (Śro), 22:59 »
ja bym ci 3410 za 80 sprzedał nówka ale tydzien temu to było

==========

wiem double poczytajcie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=57472323

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Allegro a durni ludzie
« Odpowiedź #58 dnia: 2005-07-14 (Czw), 08:54 »