Autor Wątek: Telepies vs. Tele2 i inne...  (Przeczytany 2270 razy)

Offline Carnagge

• +
Telepies vs. Tele2 i inne...
« dnia: 2005-04-29 (Pią), 14:14 »
Dzisiaj wpadl do mnie akwizytor z pytaniem czy nie chce przejsc na Tele2, zeby zaoszczedzic na rozmowach. Szybko odmowilem bo nie chcialo mi sie z babka gadac.
Ale tak pozniej pomyslalem kurde TPsa zdziera jak nie wiem a sila przyzwyczajenie mnie u niej tylko trzyma i brak jakiejs sensownej alternatywy. Wiec mam pytanko czy ktos uzywa tego Tele2 lub jakiegos innego systemu i czy naprawde to sie oplaca?

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-04-29 (Pią), 14:30 »
jestem prorokiem, wiedzialem po prostu wiedzialem.
nastepnym razem bedzie temat o plynach do mycia naczyn :D
hiehie. ja tam uzywam skypea :)

Offline Carnagge

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-04-29 (Pią), 14:35 »
No ja sam z telefonu osobiscie prawie niekorzystam bo jak cos to gg, skype lub kom, ale moja mam czesto uzywa. Z tata juz zrobilem analizy i razcej nic z ulepszen tpsa nam nei pzowoli zaoszczedzic... Wiec pomyslalem ze moze tele2 ;)

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-04-29 (Pią), 14:43 »
Jak dla mnie to proste jak drut - tańsze międzymiastowe, tańsze miejscowe, zero abonamentu. I nadal się zastanawiasz? ...

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-04-29 (Pią), 16:06 »
Bierzcie co popadnie żeby tylko nie używać TP.

I chuj

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-04-29 (Pią), 16:22 »
Yisrael - o ile wiem to tam sa jakies ukryte oplaty.
do wszystkich - zanim sie zdecydujecie porzadnie przeczytajcie umowe, jak nie rozumiecie jakiegos punktu umowy zapytajcie kogos zaawansowanego, bron boze akwizytora. pamietajcie ze to co on wam obiecuje wcale nie musi byc spelnione bo liczy sie umowa

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-04-29 (Pią), 17:21 »
tele 2 to w sumie tylko wybór prefiksu, opłaca się jeśli dzwonisz duuużo miedzymiastowo, jesli tylko rozmowy lokalne to lepiej ale tez potrzebna jest odpowiednia ilość, a tera ciekawe TELE 2 NIE JEST DOSTAWCA telefonu numer pozostaje ten sam bo dalej łacza dostarcza tpsa i to jej płacisz abonament ( dlatego TELE 2 reklamuje bez abonamentu) czyli w sumie płacisz TPSA i TELE 2, ale teraz uwaga bardziej opłaca się wykupic darmowe godziny po 20 bedzie duuzo taniej niż w tele 2, wiadomo wiekszośc ludzi rozmawia wieczorami, u mnie zdało to egzamin mam aparat głośno mówiący, natomist co do rozmów miedzynarodowych najlepszy jest skype. Zatem podsumowując niepakujcie sie w tele 2 to jest dobre tylko dla firm.

Offline Carnagge

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2005-04-29 (Pią), 20:06 »
No i wlasnie o to mi chodzilo... Bo rozmujac tak jak Yisrael to na kazdy chwyt marketingowy bym sie nacial bo niby wszystko jest tansze i lepsze u konkurencji w teorii a praktyka jest inna...

Offline zan

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2005-04-29 (Pią), 22:11 »
o plany TP to trzeba BJa zapytac. on sie na tym zna najlepiej :D

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #9 dnia: 2005-04-29 (Pią), 23:36 »
To teraz jebnąłeś ubliżając mi, że się nabieram na reklamy, bo okazuje się, że mój ojciec sprzedaje umowy Tele 2 i chyba wiem nieco więcej niż Ty, a dane mam dużo lepsze niż Twoje, więc na przyszłość wiedz o czym piszesz.
Nie ma abonamentu.
Rozmowy międzymiastowe i lokalne są tańcze.
Nadal trudno zrozumieć ? Nieufność Wasza jest wręcz zabawna, ale przecież to Wasze dudki, wolicie napychać kiesę Telekomunie wolna wola.

Offline Carnagge

• +
« Odpowiedź #10 dnia: 2005-04-30 (Sob), 01:00 »
Hehe wiedzialem ze sie wkurzysz - nie ma jak prowokacja :P Zreszta Twoj post tak zabrzmial jakbys wierzyl w te reklamy bo skad my mamy wiedziec, ze Twoj tata jest z Tele 2?
To ze nie ma abonamentu to ja doskonale wiem. Jestem ciekawy czy ktos tego uzywa i jaka jest jego opinia. Bo jak byly te sieci do miedzymiastowych to niby wszystko taniej a potem sie okazywaly takie cyrki, z enp. rachunkow nie przysylaja a dopiero na koniec roku jeden giga i inne bzdety... Nie chce miec takich ukrytych niespodzianek w Tele 2....

Offline Pan Patryk

• +++++
  • Małomówny kochanek
« Odpowiedź #11 dnia: 2005-04-30 (Sob), 06:50 »
Pierwsze słysze o tych rachunkach. Pogadam z ojcem, może on coś o tym wie. Ale logika nakazuje, by, jeśli nie ma abonamentu (a jest abonament tepsy) wybrać Tele2, bo rozmowy są tańsze. Innymi słowy tak: teraz - abonament i drogie rozmowy. Po Tele2 - abonament (Tepsy) i tanie rozmowy. Cennik TELE2.

P.S.
No a jeśli chodzi o jakość usług, to, jak już powiedziano, numer zostaje ten sam i przecież synał leci przez te same kable, więc jak coś nawali to nadal wina Telekomuny.
« Ostatnia zmiana: 2005-04-30 (Sob), 06:52 wysłana przez Yisrael »

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #12 dnia: 2005-04-30 (Sob), 07:18 »
Tu jest własnie problem, rozbicie płatności na dwie częsci abonament i za rozmowy. Nie to że lubie TPSA ale z checią przeskoczył bym na DIALOG. w każdym razie, wole płacic jednemu niz to rozbijac. A co cen połaczeń najważniejsze jest to kiedy dzwonisz. spr sobie teraz na stronie tele2 www.tele2.pl połaczenia ceny itd i widze juz ciekawe rzeczy. róznice cenowe w połączenaich lokalnych to różnica 17% w godzinach 8-22 a 22-6 do 31% ale jak powiedziałem gdy dzwonisz na 5 min i do tego rzadko to praktycznie to ci sie nieopłaca, gdy dzwonisz wieczorami duzo to bierz abonament z darmowymi wieczorami. jak nie liczyłem TPSA wychodzi taniej. a pozatym TELE cały czas stosuje godziny 8-22 22-8 a w tpsa wieczoru są od 20. Także moja propozycja nieładuj się w to.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
« Odpowiedź #13 dnia: 2005-04-30 (Sob), 09:36 »
Carnage chyba chodziło o problemy po wprowadzeniu prefiksów i sytuację Niezależnego Operatora Międzystrefowego (albo Międzymiastowego) kiedy to TP nie chciała na swoich rachunkach umieścić połączeń wykonywanych za pomocą prefisku NOM.

I chuj

Offline Carnagge

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2005-04-30 (Sob), 17:33 »
Dokaldnie chodizlo mi o NOM ;)