Autor Wątek: Foobar vs. Winamp  (Przeczytany 26565 razy)

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #60 dnia: 2005-05-20 (Pią), 22:38 »
o ile wiem to jakies pierdoly wysyla o tym co sie slucha i oglada. automatycznie sciaga tez jakies syfy. ogolnie go nie lubie. idac Twoim torem rozumowania powinienem uzywac IE bo i tak go mam w systemie :D

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #61 dnia: 2005-05-20 (Pią), 22:42 »
Kei, wystarczy zablokować WMP w firewallu i już. Trudne? :P

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #62 dnia: 2005-05-20 (Pią), 23:09 »
Instalujemy inne programy, bo po pierwsze WMP ma nikłe możliwości odtwarzania różnych standardów kompresji audio i modów trackerowych. Na mp3 i wma i jeszcze kilku wpisanych w rejestr świat się nie zaczyna ani nie kończy. Po drugie WMP jest potwornie powolny i niewygodny bez wzgledu na możliwości sprzętu. Po trzecie kontaktuje się z małomiękkim, można to blokować, ale po co skoro są inne programy nie szpiegujące naszego komputera. Po czwarte brak mu specjalistycznych cech pozwalających na pełne wykorzystanie sprzętu audio i kart muzycznych, a w takie funkcje jest standardowo wyposażony Foobar2000 i można je dodatkowo doinstalować do Winampa.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #63 dnia: 2005-05-21 (Sob), 09:31 »
NeX - bądźmy szczerzy, jaki typowy użytkownik komputera wie coś o innych formatach audio? Mp3 to mp3, już prawie ideologia. Idąc ulicą można usłyszeć "Hej, zassałeś już te mp3? No, mega są!" ;] . A będąc szczerym, na tym forum znam może 7 osób, które mają DOKŁADNE pojęcie, co to jest mod ;) .
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy
18:08 - .Ald: nie mam czasu na takie rzeczy
B - Człowiek Który Miał Różowego iPoda

Offline Ascot

• Patrycjusz
  • ++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #64 dnia: 2005-05-21 (Sob), 12:50 »
Ty, Veeroos, xtense, Paweł Kuryło, Michał Stopa, koszmar Drizita i kto jeszcze?? :D

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #65 dnia: 2005-05-21 (Sob), 13:23 »
Ja, Veeroos, Morgurth, Waste, Emill, Tymbeer i Nex ;)
"We are the music makers, and we are the dreamers of dreams. Wandering by the lone sea-breakers and sitting by the desolate streams." --Arthur O'Shaughnessy

Offline Veeroos

• ++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #66 dnia: 2005-05-21 (Sob), 15:39 »
Ty, Veeroos, xtense, Paweł Kuryło, Michał Stopa, koszmar Drizita i kto jeszcze?? :D
[snapback]102936[/snapback]
:lol:
Front Wyzwoleńczy im. ProTrackera WALCZY!
"Death to General MIDI" - Necros/FM

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #67 dnia: 2005-05-22 (Nie), 14:51 »
ja?

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #68 dnia: 2005-05-22 (Nie), 16:32 »
Ja, Veeroos, Morgurth, Waste, Emill, Tymbeer i Nex ;)
[snapback]102939[/snapback]

e1337a jednym slowem

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #69 dnia: 2005-05-22 (Nie), 17:12 »
Kerian - DOKŁADNE pojęcie ;) Np. przetłumacz mi to:

C-5 15 48 037

:twisted:

Offline Veeroos

• ++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #70 dnia: 2005-05-22 (Nie), 17:24 »
Kerian - DOKŁADNE pojęcie ;) Np. przetłumacz mi to:

C-5 15 48 037

:twisted:
[snapback]103071[/snapback]

HIEHIE, dobre X, zwłaszcza to na końcu :D

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #71 dnia: 2005-05-28 (Sob), 16:10 »
Foobar ma jedną wadę, jaką właśnie zauważyłem, nie jest obsługiwany przez oprogramowanie do klawiaturki Logitecha... :/ A dla mnie to jest niestety konieczne.

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #72 dnia: 2005-05-28 (Sob), 16:21 »
Tzn?
Generalnie, to Foobar samodzielnie obsługuje klawierę i można prawie każdą głupotę w konfig wpisać. Napisz co takiego szczególnego chcesz wykonać zewnętrznym softem na Foobarze. Znam kolegów którzy podpinają ściszanie pod funkcyjne klawisze, bo im +/- niepasi, ale pozatym nie mam pomysłów na oprogramowanie zewnętrzne Foobara. Uruchomienie na jakimś kliku. Tego nie da się zrobić w konfigu Foobara. Mozna zewnętrznym softem do klawiery. Nie wiem czy to przydatne, ale na jakichś tanich logitechach działa bez problemu.
P.S. Na sofcie do mysza Logitecha też działa. Można goopty jakies podpinać do połamania palców na 5 przyciskach :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-28 (Sob), 16:24 wysłana przez NeX »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #73 dnia: 2005-05-28 (Sob), 19:46 »
Mam klawiaturke Logitecha, na niej w centralnym miejscu umieszczone przyciski do obsługi mulitemdiów - ściszanie, play, stop mute itd. Jeśli mi to nie współpracuje z odtwarzaczem to dupa blada, odtwarzacza niet, muszę to mieć. Dzisiaj się tym właśnie bawiłem i niestety, dupa blada.

I chuj

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #74 dnia: 2005-08-09 (Wto), 23:24 »
Kurwa.

jak zmusić foobara, żeby odtwarzał muzyczkę na głośniki 5:1  anie na dwa satelity?

Format C: nie pomaga :/

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #75 dnia: 2005-08-09 (Wto), 23:25 »
Kurwa.

jak zmusić foobara, żeby odtwarzał muzyczkę na głośniki 5:1  anie na dwa satelity?

Format C: nie pomaga :/
[snapback]113240[/snapback]

Za chwile wyśle ci wtyczkę ;)

Jakby ktoś jeszcze szukał:
foo_dsp_atsurround.exe
http://pelit.koillismaa.fi/plugins/dsp.php A jak link nie działa, to nazwę pluga do Google ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-08-10 (Śro), 00:50 wysłana przez NeX »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #76 dnia: 2005-08-09 (Wto), 23:30 »
Jak do kontaktu to nie wysyłaj, sam się podłączę ;)

I chuj

Offline Koki

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #77 dnia: 2005-08-10 (Śro), 11:04 »
"Using the ugliest mp3 player you can find just to save a few MB of RAM does not make you computer savvy, it just means you're trying too hard."

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #78 dnia: 2005-08-10 (Śro), 11:09 »
Wiesz Koki, player to player, a nie kombajn wyglądający ładnie ;) .

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #79 dnia: 2005-08-10 (Śro), 11:43 »
No i działa, ale jeszcze trza pokombinować bo dźwięk na razie kiepskiii

Thx Nex.

I chuj

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #80 dnia: 2005-08-13 (Sob), 18:48 »
Jeszcze jedno.

Jak namówić Windows Media Playera do odtwarzania .ogg na 5.1? Format C: znowu nie pomaga.

I chuj

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #81 dnia: 2005-08-13 (Sob), 20:11 »
Kokas: tym bardziej, że tak naprawdę nic nie sejwują - co już udowodniliśmy. hihihi.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #82 dnia: 2005-08-14 (Nie), 11:30 »
ale jest wygodniejszy. w ampie nigdy nie wiem w co klikac jakies te butony dziwne, dlugo sie odpala, kiepsko loopuje i laczy utwory, ma denne rozwiazane playlisty

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #83 dnia: 2005-08-14 (Nie), 17:16 »
Moim zdaniem wbijanie Foobara w kolorowe GUI to zboczenie, ale dla słuchających inaczej proszę bardzo. Foobar2000 w mojej standardowej, czarnej konsoli. Czytelny, wygodny, z zakładkami playlist widocznymi na wierzchu bez zbędnego klikania. Oraz Foobar z załadowaną skórą. Takie to małe i wstrętnie Ampowate <_<

Offline Koki

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #84 dnia: 2005-08-14 (Nie), 18:01 »
Coś czuję że czas na kolejną edycję tematu "Pokaż swój pulpit".

Offline Veeroos

• ++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #85 dnia: 2005-08-14 (Nie), 19:53 »
Mniaaam, Jarre :]

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #86 dnia: 2005-08-14 (Nie), 20:20 »
Ej, fajna ta skórka :) Może zaczne foobara dzięki niej używać :)

I chuj

Offline Koki

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #87 dnia: 2005-08-14 (Nie), 20:30 »
Pffft.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #88 dnia: 2005-08-14 (Nie), 20:35 »
lol Koki, 0wnage.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #89 dnia: 2005-08-14 (Nie), 21:19 »
jedna playlista, na dodatek pusta

Offline [omega]

• ++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #90 dnia: 2005-08-14 (Nie), 23:48 »
Moim zdaniem wbijanie Foobara w kolorowe GUI to zboczenie, ale dla słuchających inaczej proszę bardzo. Foobar2000 w mojej standardowej, czarnej konsoli. Czytelny, wygodny, z zakładkami playlist widocznymi na wierzchu bez zbędnego klikania. Oraz Foobar z załadowaną skórą. Takie to małe i wstrętnie Ampowate <_<

[snapback]113752[/snapback]
Fajny ten 3ci Thief? :)
Co do tematu - foobar choc brzydki to nie brzydota mnie odrzucil - wrzucilem mu jakies tracki w wma i juz sobie nie poradzil a instalowac jakis dodatkow mi sie nie chcialo, nawet ich szukac bo pod reka byl winamp.

C1

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #91 dnia: 2005-08-15 (Pon), 00:44 »
,15 August 2005, 00:48:25]Fajny ten 3ci Thief? :)
Co do tematu - foobar choc brzydki to nie brzydota mnie odrzucil - wrzucilem mu jakies tracki w wma i juz sobie nie poradzil a instalowac jakis dodatkow mi sie nie chcialo, nawet ich szukac bo pod reka byl winamp.
[snapback]113799[/snapback]

:blink: Jakie dodatki? Przeciez instaler standardowo obsługuje kilkaadziesiąt formatów. Dużo więcej niż amp. Przez ostatnie kilka lat zainstalowałem chyba trzy dodatkowe plugi. Ten do skór ala amp i wcześniej jakiś do zupełnie innego stylu skórek. Ostatnio plug do dżwięku przestrzennego 5+1.
Generalnie wszystkie playery, które nie mają bezpośredniej instalki WMA (w tym AMP), nie mają jej z winy Microsoftu, który utrudnia dystrybucje dekoderów WMA aby wymusić na co leniwszych userach używanie swojego gniota MediaPlayera10.

Co do Thiefa3, to jest znakomity :D
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15 (Pon), 00:45 wysłana przez NeX »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #92 dnia: 2005-08-15 (Pon), 00:51 »
Co do gniota WMP10 - jak na razie foobar wymięka przy nim jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku na mooich 5.1.

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #93 dnia: 2005-08-15 (Pon), 01:07 »
Co do gniota WMP10 - jak na razie foobar wymięka przy nim jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku na mooich 5.1.
[snapback]113801[/snapback]

To nie Foobar wymięka, tylko pewna lama, która nie zainstalowała sterowników DSP Creative do swojego SB Live. :P
Plugi 5+1 działaja na poziomie sprzętowym. Jak nie ma sterów to nie działają. Mediaplayer jest zintegrowany z Windowsem i programowo odtwarza dzwięk przestrzenny. To nie wada, ale też żaden powód aby zamulać sobie procesor gdy na pokładzie karty muzycznej jest DSP. W grach, które korzystaja z sysemowych sterowników dzwięku nie masz włączonego EAXa i miksujesz procem. Też sądzisz, że to wina gier i powinniśmy wrócić do czasów VooDoo gdy każdy producent sam sobie pisał sterowanie do karty graficznej i muzycznej?

Do tej pory uważałem, że to mi sie należy palma pierwszeństwa w lenistwie :lol:
Gdy trafia mi się klient, który marudzi na winzgrozę że mu niby nie działa, a potem się okazuje iż nie zainstalował sterów do Moba, GFX i SFX, no bo przecież XP ma to wszystko gotowe (ludzie naprawdę wierzą w takie bzdety!), to kasuję go podwójnie; a jak coś jeszcze brącha to potrójnie. I tak wszyscy do mnie wracają.  :ppk_big_smile_anim:

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #94 dnia: 2005-08-15 (Pon), 01:22 »
,15 August 2005, 00:48:25]Fajny ten 3ci Thief? :)
[snapback]113799[/snapback]

:blink: Jakie dodatki? Przeciez instaler standardowo obsługuje kilkaadziesiąt formatów. Dużo więcej niż amp. Przez ostatnie kilka lat zainstalowałem chyba trzy dodatkowe plugi. Ten do skór ala amp i wcześniej jakiś do zupełnie innego stylu skórek. Ostatnio plug do dżwięku przestrzennego 5+1.
Generalnie wszystkie playery, które nie mają bezpośredniej instalki WMA (w tym AMP), nie mają jej z winy Microsoftu, który utrudnia dystrybucje dekoderów WMA aby wymusić na co leniwszych userach używanie swojego gniota MediaPlayera10.

Co do Thiefa3, to jest znakomity :D
[snapback]113800[/snapback]

No bo do zassania jest tez instalka w wersji "lite", ktora odtwarza tylko mp3, ogg, wav.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #95 dnia: 2005-08-15 (Pon), 01:30 »
Ech, Nex, gdybyś się tyle nabiedził z tym SB Live to byś tak nie gadał :P

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #96 dnia: 2005-08-15 (Pon), 01:33 »
No bo do zassania jest tez instalka w wersji "lite", ktora odtwarza tylko mp3, ogg, wav.
[snapback]113803[/snapback]

i jeszcze :D :

FLAC
Monkey's Audio
FAAC mp4

Tyle, że jak ktos wybiera wersję okrojoną LITE, to chyba robi to świadomie. Po to jest ta nazwa aby ktoś kto chce sam sobie instalować co mu potrzebne wybrał czystą wersję LITE. Osługa wyżej wymieninych formatów jest wbudowana w Foobara i odbywa się na innym poziomie niż suport pozostałych bibliotek.
IMHO przy tak minimalistycznym zużyciu miejsca i czystej bezkonfliktowej instalce uważam instalowanie v LITE za nonsens.

Ech, Nex, gdybyś się tyle nabiedził z tym SB Live to byś tak nie gadał :P
[snapback]113804[/snapback]

Jeszcze rok temu sam miałem LIVE :P
Naprawdę większość instalacji tych sterów jest kłopotliwa niemal na każdym konfigu. To taki debilny urok softu Cretive. Przez naście lat nikt na nich nie wymógł aby to poprawili. Po chamsku wychodzą z założenia, że instalujesz ich stery na nowy czysty system. A nawet wtedy jak nieopatrznie klikniesz automatyczne rozpoznanie sprzętu to spieprzy się instalka i będzie jakaś niedorzeczna wersja sprzętu :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-08-15 (Pon), 01:38 wysłana przez NeX »

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #97 dnia: 2005-08-15 (Pon), 09:47 »
Ja jakoś nigdy nie miałem problemów ze sterami SBLive! Value. Wszystko instaluje się dziubdziuś, EAX śmiga, 4.1 śmiga (pamiętajcie - to Value ;) ), A3D śmiga, hell - DOSowe stery też śmigają. Nigdy jeszcze nie miałem problemów ze sterami Creative'a... No, może jeszcze w czasach, jak miałem na raz GUS i SB16 ;)

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #98 dnia: 2005-08-15 (Pon), 14:51 »
Wystarczy malutka różnica chipu na karcie i już z instalki robi się prawdziwy kosmos :D
Co najdziwniejsze stery linuksowe i ich wersja dla Windowsa zawsze instalują się normalnie. Co najwyżej poproszą o usunięcie sterów Creativa. Jedyna wada (przynajmniej jeszcze rok temu), że większość gier nie widziała pod nimi EAXa. Może dziś już mają pełen suport.

Offline Xtense

• ಠ_ಠ
  • +++++
  • ಠ_ಠ
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #99 dnia: 2005-08-15 (Pon), 15:50 »
Bo to stery pisane przez kogoś, kto chciałby mieć dźwięk, a nie kogoś, kto razem ze sterami dorzuca w whooy niepotrzebnego softu ;)

Linux - i love you! :D

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #100 dnia: 2005-08-15 (Pon), 16:00 »
Bo to stery pisane przez kogoś, kto chciałby mieć dźwięk, a nie kogoś, kto razem ze sterami dorzuca w whooy niepotrzebnego softu ;)

Linux - i love you! :D
[snapback]113859[/snapback]

Edytor DSP jest w tych sterach na poziomie PRO. Creative to przy nim zabawka dla dzieci. :D

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #101 dnia: 2005-08-23 (Wto), 01:05 »
Nex, zastosowałem się do Twojego pomysłu z wyszukaniem sterów w necie gdzieś, wywaleniu karty i zainstalowaniu na nowo itp.

I powiem jedno.

A idź Pan w chuj z takimi radami :P :P :P

:D :D :D

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #102 dnia: 2005-08-23 (Wto), 04:47 »
Nex, zastosowałem się do Twojego pomysłu z wyszukaniem sterów w necie gdzieś, wywaleniu karty i zainstalowaniu na nowo itp.
I powiem jedno.
A idź Pan w chuj z takimi radami :P :P :P
:D :D :D
[snapback]114691[/snapback]
O cholera! Taki talet techniczny się marnuje. W wojsku dałbyś radę jako sabotażysta wrogich jednostek informatycznych. :P
Więcej zangażowania wykrzesaj Pshem :D
No jeszcze raz! Tylko bez jakiegokolwiek "format C:" :lol:
W ścisłej tajemnicy powiem jeszcze, że można stery od Audigy zaistalować dla Live. Tylko że w Twoim konkretnym przypadku może się to skończyć zawaleniem dachu, dwumiesięczną przerwą w pracy elektrowni i ciążą u sąsiadki :.^^:

P.S. Zapodaj mi wieczorem co ty tam wogóle instalujesz na tej biednej karcie :)

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #103 dnia: 2005-08-23 (Wto), 09:14 »
Moja próba instalacji zakończyła się totaonym rzężeniem dźwięku :) Tragedia. Chyba sobie formata strzele.

I chuj

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #104 dnia: 2005-09-11 (Nie), 20:11 »
Ktoś wreszcie wpadł na pomysł, żeby winamp mógł odtwarzać dźwięk 5.1 aż się skusiłem i zassałem tą wersję i teraz testuję.

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #105 dnia: 2005-09-11 (Nie), 22:36 »
Eee, a co to za nowość? Przecież tak długo jak istnieje, to są i wtyczki 5+1.
Pochwal się lepiej czy masz już stery DSP zainstalowane do swojego LIVE. :D
« Ostatnia zmiana: 2005-09-11 (Nie), 22:37 wysłana przez NeX »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #106 dnia: 2005-09-11 (Nie), 22:46 »
Słuchasz muzyki w systemie 5.1 = chuja się znasz
« Ostatnia zmiana: 2005-09-11 (Nie), 22:46 wysłana przez pedro »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #107 dnia: 2005-09-12 (Pon), 00:09 »
Eee, a co to za nowość? Przecież tak długo jak istnieje, to są i wtyczki 5+1.
Pochwal się lepiej czy masz już stery DSP zainstalowane do swojego LIVE. :D
[snapback]116757[/snapback]

To wreszcie zamiast debilnych wtyczek, już to jest wmontowane.

Słuchasz muzyki w systemie 5.1 = chuja się znasz
[snapback]116764[/snapback]

Idź do tartaku bo tam kloców potrzebują.

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #108 dnia: 2005-09-12 (Pon), 00:32 »
Nie bawcie sie panowie w audiofili, bo na swoich komputerowych bzykaczach stereo czy też 5+1 i tak g... możecie odsłuchiwać, więc co za różnica. Gra się tym co się ma. Jeżeli Pshem ma zestaw wielogłośnikowy, to powinien go używać chociażby dlatego, że w trybie stereo nie osiągnie w niczym lepszych rezultatów pozatym że będzie go wkurzała cisza z głośniczków. Nawet jeśli efekt polepszenia akustyki miałby być tylko placebo, to warto mieć święty spokój. Niestety mało kogo stać na osobne pomieszczenie do słuchania muzyki z poważnym wzmaciaczem i jakimiś dajmy na to Trianglami stereo, które mają lepsze spektrum przestrzeni niż jakikolwiek zestaw głośników 5+1 do video.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-12 (Pon), 00:33 wysłana przez NeX »

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #109 dnia: 2005-09-12 (Pon), 01:05 »
E no ja mam dobry sprzęt nawet. Ale muzyki powinno się słuchać z dwóch głośników, naprawdę. Bo jak jesteś na koncercie (a słuchanie muzyki w z płyt ma odwzorowywać granie na żywo) to orkiestrę (kapelę, cokolwiek) masz z przodu, a uszu masz dwoje. I to wsio. Każdy audiofil ci to powie.

Offline Koki

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #110 dnia: 2005-09-12 (Pon), 07:10 »
Headphones, bitch.

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #111 dnia: 2005-09-12 (Pon), 08:48 »
Pedro - a mnie gówno obchodzi co mówią audiofile, jak są buce to niech sobie gadają. ja z kolei uważam, że wielką szkdą jest, jeżeli na koncercie dźwięk dochodzi tylko z przodu, choć na szczęście jego jakość i te wibrujące basy w płucach mi to rekompensują. Ale ja osoobiście lubię, jak muzyka otacza mnie ze wszystkich stron i nie rozumiem, jak można tego nie lubić, skoro efekt taki jest 100x lepszy od dwóch głośników.

Aha, znam paru dobrych muzyków, byłem w kilku dobrych wytwórniach. Jeszcze żaden nie strzelił hasła, że dwa są lepsze od 5.1. Aha, ludzi kilku z Craftmana też poznałem i to samo.

I chuj

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #112 dnia: 2005-09-12 (Pon), 15:07 »
Nie pamiętam kogo już znam, a kogo nie, bo od kilku lat zajmuję się komputerami, a nie sprzętem audio. Aczkolwiek sprzedawałem go przez lat bodajże dziesięć, więc co nieco sprzętu odsłuchałem. :D

Istota rzeczy tkwi w tym czego się używa do grania muzy, a nie czy jest audiofilem.
99,9 % muzykii jest nagrane jako stereo, więc technicznie nie osiągnie poprawy czegokolwiek w systemie 5+1, 7+1 itd. Z pewnym ale, ale o tym później. :) Jeżeli mówimy o sprzęcie do kupienia w sklepie, bez względu czy wydasz tysiąc, czy sto tysięcy, nic to nie zmieni. Dzwięk stereo jest jednak jak najbardziej przestrzenny z możliwością psycholokalizacji źródła w innym miejscu niż stoją fizycznie głośniki. Rzecz w tym, że tu już ma różnicę ile forsy wydasz, bo pomieszczenie musi nadawać się do odsłuchu, a głośniki mieć wielką klasę. Przykładowe Triangle dla średniego pokoju u nas, to wydatek 10, 15 tysięcy. Faktem jest, że akustyka takich głośników zdeklasuje każdy zestaw 5+1 podczas odwarzania muzyki w stereo.
Druga sprawa, to to że niemal wszystkie zestawy 5+1 i 7+1 są żenująco niskiej jakośći, a odłączenie im kolumn prowadzących aby grały jako stereo, to już totalna porażka. Głośniczki są tam wyselekcjonowe do odgrywania częstotliwości z podziałem na wiele kolumn. Dlatego do odsłuchu stereo są fatalne i to jest właśnie argumet, aby jeżeli się ma wyłącznie taki zestaw, to go używać np w systemie wirtualizacji stereo co uzdatni jakoś system przy słuchaniu muzyki. To jedyny sposób aby brzmiała w standardowym 5+1 przyjemnie. Oczywiście to wina producentów, bo mozna samemu wstawić poważne kolumny prowadzące, tyle że ilu ludzi się na tym zna i wyda kasę? Ja przez 10 lat spotkałem w sklepie jednego. :)
Reszta baranów cieszyła sie logo SONY lub JAMO na zestawach kolumn. Jedne i drugie należą do 3 kategorii, a te dodane do kompletów ze sprzętem, to po prostu dno. :lol:
W każdym bądź razie Pshem ma rację, że uruchamia dzwięk tak jak zestaw potrafi go odtwarzać najlepiej. Ja gdybym miał większą kasę i żył sobie sam, to wydałbym ją na osobne wzmaciacze i kolumny do muzyki i video.  A że tak nie jest, to zgodzę się z Kokim. Słuchawki ROX!!!.  :P

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #113 dnia: 2005-09-12 (Pon), 15:40 »
a o co chodzi z tym jak sa np plyty pink floydow w DTS? to przecie przestrzenny standard dzwieku chyba. co nie?

Offline NeX

• +
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #114 dnia: 2005-09-12 (Pon), 15:57 »
a o co chodzi z tym jak sa np plyty pink floydow w DTS? to przecie przestrzenny standard dzwieku chyba. co nie?
[snapback]116834[/snapback]

To jest ten właśnie jeden procent wyjątków nagrany przestrzennie dla systemów 5+1. :)
Z regóły są to specjalne edycje. Jest też trochę muzyki elektronicznej nagrywanej przestrzennie, ale w tym przypadku od początku do końca ją tworzono dla potrzeb takiego systemu. Pink Floyd nagrywało ostatnie koncerty video w dzwięku DTS, dlatego i na płyty trafia jako wersja DTS. tyle że z tego DTS absolutnie na ich płytach nic nie wynika. Grają tak samo jak w stereo, tyle że studyjnie dźwięk jest zremiksowany do systemu DTS i nie traci na jakości.
« Ostatnia zmiana: 2005-09-12 (Pon), 16:06 wysłana przez NeX »

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #115 dnia: 2005-09-12 (Pon), 16:36 »
[snapback]116834[/snapback]

To jest ten właśnie jeden procent wyjątków nagrany przestrzennie dla systemów 5+1. :)
Z regóły są to specjalne edycje. Jest też trochę muzyki elektronicznej nagrywanej przestrzennie, ale w tym przypadku od początku do końca ją tworzono dla potrzeb takiego systemu. Pink Floyd nagrywało ostatnie koncerty video w dzwięku DTS, dlatego i na płyty trafia jako wersja DTS. tyle że z tego DTS absolutnie na ich płytach nic nie wynika. Grają tak samo jak w stereo, tyle że studyjnie dźwięk jest zremiksowany do systemu DTS i nie traci na jakości.
[snapback]116837[/snapback]
dzieki za wyjasnienie

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #116 dnia: 2005-09-12 (Pon), 16:37 »
A pozatym to się odczepcie od 5.1 - mam je bo nie dość, że muza na nich dużo fajniej brzmi niż na tym, co miałem wczesniej, to jeszcze mam zajebiste efekty w filmach i grach więc... www.idzciedodomubo...

I chuj

Offline Koki

• +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #117 dnia: 2005-09-12 (Pon), 17:08 »
A że tak nie jest, to zgodzę się z Kokim. Słuchawki ROX!!!.  :P
[snapback]116833[/snapback]

A że tak nie jest, to zgodzę się z Kokim.

zgodzę się z Kokim.

The World Ended 12th September 2005, at 4:07PM GMT +1
« Ostatnia zmiana: 2005-09-12 (Pon), 17:08 wysłana przez Koki »

Offline pshemozz

• +++++
  • Kurwa dupa abecadło
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #118 dnia: 2005-09-12 (Pon), 17:14 »
Heh, chłopak ma tą satysfakcję, wreszcie ktoś...

I chuj

Offline pedro

• DKMiści
  • +++++
Foobar vs. Winamp
« Odpowiedź #119 dnia: 2005-09-12 (Pon), 22:24 »
I z dużej litery. Co nie, koki?