Autor Wątek: Escape - dawno temu na Poloni 1  (Przeczytany 26657 razy)

Offline pafcio

• +
Escape - dawno temu na Poloni 1
« dnia: 2003-04-18 (Pią), 15:48 »
Pamiętacie może program telewizyjny zatytuowany Escape kiedyś był on nadawany na Poloni 1 i był prowadzony przez Emila z TS\'a i Oliwke (chyba sie nie pomylilem?) jak dobrze pamietam. Szkoda ze juz go nie ma :( mam bardzo fajne wspomnienia związane z nim. Nagrałem nawet kilka programow ale nie mam magnetowidu zeby sobie obejrzec hheeheh technika idzie do przodu i mam tylko DVD :( . Napiszcie co sadzicie o tamtym programie i czy ktos pamieta nazwisko lektora?
Pamiętacie tekst kolega-kierownik? ;)                    
TOP SECRET FOREVER!!!
----------------------------------
RESET BACK !!!!
----------------------------
People Against Racism

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #1 dnia: 2003-04-18 (Pią), 15:59 »
Ja już nawet zapomniałem ze coś takiego było.
Musiałem trochę pomyśleć, aby sobie choć trochę przypomnieć. :D
Jeśli to jest to co myślę to było fajne. Chyba pierwszy program o grach w polskiej TV.                    
...

Offline Rusty Nail

• +
« Odpowiedź #2 dnia: 2003-04-18 (Pią), 16:33 »
Lektorem był znany obecnie ze średniaków polsatowych Tomasz Knapik. To był pierwszy tak ciekawy program o grach i pewnie już na zawsze pozostanie w pamięci jako najlepszy, patrząc na takiego Tilta. Dzięki niemu zobaczyłem parę świetnych gier, a nawet niektóre kupiłem.
No i zdaje się promowali dobrą muzykę, bo widziałem kiedyś teledysk Stinkfist Toola. Tym większy szacunek :).                    
\"Make Tea, not Love...\"

Offline gramisan

• ++
« Odpowiedź #3 dnia: 2003-04-18 (Pią), 17:16 »
Nie oglądam Poloni 1 to i programu nie widziałem. Zdaję się, że popełniłem ogromny błąd :cry: ...                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline GoRo

• +
« Odpowiedź #4 dnia: 2003-04-18 (Pią), 17:16 »
W ogóle \"Escape\" było świetnie zrobione - ciekawe teksty okraszone  a\'la TSową dawką humoru, interesujący dobór tytułów.
Brakowało mi kilku rzeczy - ale ogólnie rzecz biorąc - \"Escape\" to był naprawdę kawał dobrej, rzetelnej roboty - teraz takich programów nie uświadczysz...                    
poprawność językowa SPPUFcizną XX wieku [gdzie sie podział ten temat?]
Krondor is real: Literature & Cyberspace & Your Own Story
DOSBox

Offline Kim Bo

• +
« Odpowiedź #5 dnia: 2003-04-18 (Pią), 18:22 »
Mam troche odcinków na VHSie , ale tylko do celów demonstracyjnych . Escape rządziło , ale wtedy jeszcze tylu ludzi nie miło kompów :-D                    
[a href=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi\" target=\"_blank\"][img src=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi/sithapprentice.jpg\" width=\"285\" height=\"123\" border=\"0\"]
:: how jedi are you? ::[/a]

Offline xxx

• ++
« Odpowiedź #6 dnia: 2003-04-18 (Pią), 18:31 »
Ja niestety nie oglądałem bo byłem małyyyyyyyyyyyyy. Szkoda.

Wielkie sory za błędy ale jestem po formacie i nie moge sprawdzać błędów (zawsze je sprawdzam w wordzie- jeszcze go nie zainstalowałem)                    

Offline Kim Bo

• +
« Odpowiedź #7 dnia: 2003-04-18 (Pią), 18:37 »
Nie przejmuj sie .... \" kiedy byłem , kiedy byłem małym chłopcem Hej !!! \"......  A w tym poście który napisałeś nie zrobiłeś błędu ( tak mi sie wydaje ) :-)                    
[a href=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi\" target=\"_blank\"][img src=\"http://www.gaijindesign.com/lawriemalen/jedi/sithapprentice.jpg\" width=\"285\" height=\"123\" border=\"0\"]

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #8 dnia: 2003-04-18 (Pią), 18:40 »
Mam troche odcinków na VHSie , ale tylko do celów demonstracyjnych . Escape rządziło , ale wtedy jeszcze tylu ludzi nie miło kompów :-D

Ja wtedy nie miałem kompa, a oglądałem. :hihi:

Ech, jak ten czas leci...                    
...

Offline pafcio

• +
« Odpowiedź #9 dnia: 2003-04-18 (Pią), 19:10 »
Ja w tamtym czasie chyba mialem jakos konsole, przypominam sobie chyba ze to byla Sega Mega Drive i mialem kompa jakies 386 lub 486 nie pamietam. Ale i tak ogladalem i nagrywalem Escape. Pamiętam że Emil i Olivka po pewnym czasie przestali występowac w programie zostal tylko lektor, ciekawe czemu? może wiązało sie to z upadkiem TS\'a?                    
TOP SECRET FOREVER!!!
RESET BACK !!!!
People Against Racism

Offline xxx

• ++
« Odpowiedź #10 dnia: 2003-04-18 (Pią), 19:16 »
Chciałem się zapytać w którym roku leciał ten program.                    

Offline pafcio

• +
« Odpowiedź #11 dnia: 2003-04-18 (Pią), 19:26 »
jak sobie przypominam to okolicach 95-97 rok ale dokladnie nie pamietam.                    
TOP SECRET FOREVER!!!
RESET BACK !!!!
People Against Racism

Offline xxx

• ++
« Odpowiedź #12 dnia: 2003-04-18 (Pią), 19:33 »
no to nieźle miałem 6-8 lat                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #13 dnia: 2003-04-18 (Pią), 20:13 »
Ha! A jednak ktoś o nim nie zapomniał!
Pamiętam go jak wczoraj! Z resztą ten program mi się bdb kojarzy. Pewnego dnia odcinek się zaczął i:
\"Bla bla [...] bla [...], ale najpier mam coś na rozruszanie waszych kubków smakowych\" - i wtedy po raz pierwszy moim oczom ukazała się gra Grand Theft Auto! Przylepiłem się do kineskopu jak ćma do lampy, a na drugi dzień o poranku byłem w \"sklepie\" i zaopatrzyłem się w ten hit! Dlategoż też nie mogę o tym programie złego słowa powiedzieć, natomiast o P1 to lepiej nie zaczynać.....                    

Offline kevorkian

• +
« Odpowiedź #14 dnia: 2003-04-18 (Pią), 20:16 »
Pamiętam ten program bardzo dobrze, także posiadam z 2 odcinki nagrane na vhs (jeden z teczkenem, a drugi z recką Red Alerta i teledyskiem T00La).
Rusty Nail - zerknij na moją wypowiedź :)                    
Shattered hope became my guide
And grief and pain my friends.

Offline Rusty Nail

• +
« Odpowiedź #15 dnia: 2003-04-18 (Pią), 21:19 »
=]kevorkian - Niestety o wartości tego zespołu przekonałem się znacznie później, jedynie charakterystyczny klip zapadł mi w pamięć.

Odejście Emilusa i Olivii było spowodowane chyba ich małżeństwem :), był odcinek, w którym owy ślub był zaprezentowany. Wtedy już przestali mieć ochotę na wspólne zabawy z grami komputerowymi na antenie polonii 1.
\"Make Tea, not Love...\"

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #16 dnia: 2003-04-18 (Pią), 23:51 »
Tak zaczęli się bawić w rodzinkę, a tego nawet Simsy nie przebiją. :hihi:

Gdyby to tylko leciało na jakiejś większej stacji to może byłoby do dzisiaj.
A tak biedna Polonia 1 na pewno cięła koszty. :|                    
...

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #17 dnia: 2003-04-19 (Sob), 07:24 »
To trzeba zrobić \"Escape: Reaktywacja\" !!!! Dawajcie dotacje! :-P                    

Offline McBoss

• +
« Odpowiedź #18 dnia: 2003-04-19 (Sob), 07:56 »
ah, pamietam jak opisywali Settlersow I
wtedy ja w te gre gralem i dlatego tak mi w pamieci utkwilo :)

To trzeba zrobić \\\"Escape: Reaktywacja\\\" !!!! Dawajcie dotacje! :P

dotacje :?: [ rozumiem ze na doplacenie dla programu ] ;]

my chyba mozemy najpierw zrobic petycje by poscili np na Polshicie albo w jakims TVP [ogolno dostepnym] by poscili program o grach...
[jest ktos zainteresowany] ;)                    
. . . [ | ] . . .

Offline Kim Bo

• +
« Odpowiedź #19 dnia: 2003-04-19 (Sob), 13:42 »
Hehe sam wtedy nie miałem kompa a grałem na PEGASUSIE ( najlepsza konsola wszech czasów ;) ) . A co do dotacji to jemu chodziło chyba o petycję , ale moge sie mylić :-D                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #20 dnia: 2003-04-21 (Pon), 15:15 »
To fajny program był. Do dzisiaj pamietam jedna reklame:
\"jezeli bycie dobrym znudzilo cie smiertelnie, poznaj uroki bycia zlym w grze dungeon keeper\"

LOL                    

Offline Ssendas

• ++
« Odpowiedź #21 dnia: 2003-04-21 (Pon), 18:43 »
taaa te gry w ktorym bylo sie zlym , kiedys to byla rzadkosc a teraz...                    
pracocholik? nie! wyplatocholik.

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #22 dnia: 2003-04-21 (Pon), 19:24 »
dotacje  [ rozumiem ze na doplacenie dla programu ] ;]

tak, tak! dawajcie mi, ja pozbieram [już się poświęce dla dobra ogółu] i wyślemy z petycją do P1 żeby siciągnąć na nowo ekipe. Bo tak to na pewną powiedzą , że nie ma $ i wogółle redukcja personelu.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
« Odpowiedź #23 dnia: 2003-04-22 (Wto), 05:40 »
my chyba mozemy najpierw zrobic petycje by poscili np na Polshicie albo w jakims TVP [ogolno dostepnym] by poscili program o grach...

ten numer nigdy by nie przeszedł, napewno nie w takiej formie jaką prezentował escape, był zbyt hardcore\'owy... szkoda szkoda że pospolita tłuszcza jest głównym wskaźnikiem przy projektowaniu ramy programowej...
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #24 dnia: 2003-04-22 (Wto), 17:17 »
program byl genialny. pan Knapik poslugiwal sie pseudonimem \"Ramirez\" (pamietam).
na cale szczescie Emilus sie pozniej nie pokazywal.
ja ogladalem jak jeszcze nie mialem PC, potem jak juz mialem P166, to lecialo przez jakis czas jeszcze, potem juz nie bylo...szkoda, bo to byl jeden z niewielu programow w TV, ktore ogladalem.                    

Offline kpsk

• +++
« Odpowiedź #25 dnia: 2003-04-23 (Śro), 19:10 »
Ten program to legenda... i wiem jak na tym \"kurde kasiore zrobić kurde!\" Wygrzebie vhs, z paroma odcinkami. zrobie vhs rip i za 10 zeta na cd!, albo za 10 zeta na ftp! Są zainteresowani??                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #26 dnia: 2003-04-24 (Czw), 13:13 »
ignus: hm? a czemu Ci Emilus przeszkadzał?                    

Offline TomisH

• +++
« Odpowiedź #27 dnia: 2003-04-24 (Czw), 13:58 »
Hehe, fajnie, że mi ktoś tą nazwę przypomniał - Escape - taaaak. Pamiętam jak tuż przed zaprzestaniem emisji programu zaczęli opisywać anime i Armitage III. A po programie leciała kreskówka \"Zachodni wiatr\", czy jakoś tak :D A potem chyba jeszcze wildcats. Czy to było już pooźniej :huh:?                    
-(\(\ ========================= /)/)-
-(._. ) -=-.....The Atomish Bomb......-=- ( ._.)-
(')(')_) ====================== (_(')(')
http://Gamikaze.pl

Offline Yahu

• +
« Odpowiedź #28 dnia: 2003-04-26 (Sob), 00:08 »
Ja rowniez bylem wielkim fanem Escape\'a i do dzisiejszego dnia nie moge wyjsc z podziwu, jak taki dobry program mogl zaistniec w tak beznadziejnej i amatorskiej telewizji jak Polonia 1.                    
Życie To Nie Bajkał.

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #29 dnia: 2003-04-26 (Sob), 07:11 »
właśnie dlatego (wydaje mi się) że był dobry, był tworzony przez indywidualistów dla indywidualistów, był jak na tamte czasy niszowy (emil nie bawił się w wyjaśnianie niczego, zakładał że mówi, do ludzi którzy granie i kompy mają we krwi), był hardcore\'owy (specyficzny humor i klimaty TSa), no i był dla starszych, a ogólnopolskie stacje, z tego co wtedy emitowały, raczej przeznaczały programy o grach dla dzieciaków. pewnie znalazłyby się inne powody, ale te są całkiem prawdopodobne.                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #30 dnia: 2003-04-26 (Sob), 19:49 »
A pamięta ktoś Joystick?                    

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #31 dnia: 2003-04-28 (Pon), 00:20 »
Keiran ]]] To nie był ten program na pierwszym w którym dwóch dzieciaków grało w tę samą grę i ten co miał większy wynik dostawał nagrody ? Oglądałem to kiedyś, jak jeszcze miałem komodę potem mi się znudziło, bo grali głównie w zręcznościówki i syulatory.

Escape oglądałem później, jak już miałęm amigę, program był naprawdę dobry, pamiętam jeszcze niektóre pyskóki Emila i Oliwki i odcinek w którym pokazali teledys H-Blocx \"Go freakey\" (mój pierwszy kontakt z tym zespołem). Program pamiętam dość słabo, ale wspominam go raczej pozytywnie.                    
"Obvious with hindsight !"

beryl

• Gość
« Odpowiedź #32 dnia: 2003-04-29 (Wto), 18:12 »
taa Joystick to było właśnie to
A Escape był naprawdę niezły - szczególnie zapadły mi w pamięć Wormsy i genialne komentarze do filmików z nich (pierwszy i ostatni raz widziałem wtedy filmiki z worms 1) a H-Blockx byli u nich chyba 2 razy - raz teledysk, a raz koncert z Wrocławia (albo Poznania) i wywiad z nimi - wtedy pierwszy raz usłyszałem revulotion i słucham ich do tej pory :)                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #33 dnia: 2003-04-29 (Wto), 19:44 »
sądze, że escape leciał dłużej niż do 97 roku
a pamiętacie zagadki? (np. co oznacza doom)
bardzo mi się podobał, ale nie zapamiętałem na jakim kanale leciał (przed chwilą się dowiedziałem :D )                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #34 dnia: 2003-04-29 (Wto), 20:05 »
A ja kurczę prawie Escapu nie pamiętam:(
Crask - tak to ten sam joystick, oglądałem jak miałem Amisię                    

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #35 dnia: 2003-05-07 (Śro), 11:52 »
ignus: hm? a czemu Ci Emilus przeszkadzał?

nie wiem, jakos mnie denerwowal. nie podobalo mi sie to, co mowil. mogli pokazac cos ciekawszego zamiast Emilusa. ale niewazne, czepiam sie.
program i tak rulezowal.                    

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #36 dnia: 2003-05-07 (Śro), 12:57 »
Kpsk ja tez mam to nagrane w nieznacznej ilosci :) i masz racje ten program to legenda !!! ale moze masz Jojstika ??                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Crask

• ++
  • Papapishu
« Odpowiedź #37 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:36 »
A tak z ciekawości, jaką grę z prezentowanych w Escape najlepiej zapamiętaliście, i dla czego ???

U mnie to będzie Dungeon Keeper (ktoś już chyba o tym pisał), gierka zrobiła na mnie olbrzymie wrażenie ze względu na wspomnianą już nietypową perspektywę i ogólne rozbudowanie (dużo mozliwości, ciekawe potwory).
Drugą grą będzie Harvester, gra uznana za chorą i niesmaczną, ale ja do disiaj pamiętam scenę z nauczycielką katującą basebalem ucznia ... order of the harvest moon..., mimo że z przemocą przesadzili gra miała niezły klimat i dobrą fabułe, mo pierwszy oryginał na PC...                    
"Obvious with hindsight !"

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #38 dnia: 2003-05-08 (Czw), 11:44 »
Dungeon Keeper - pamiętam
jeszcze pamiętam jakiegoś RTS-a podejżewam, że mógł być to Starcraft                    
"Nikt nie powinien kwestionować wiary innych, bo żadna istota ludzka nie może oceniać dróg Boga."   ﻄ °ﮯﮦ

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #39 dnia: 2003-05-09 (Pią), 12:23 »
ja szalalem jak pokazywali MK3 :D hehe a wiem ze gdzies mam nagrane WES imperium sexu :hihi: mocna zecz :P                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline ignus

• DKMiści
  • +++
« Odpowiedź #40 dnia: 2003-05-09 (Pią), 13:47 »
mi najbardziej zapadla w pamiec prezentacja Conquest Earth. pamietam moment, w ktorym pokazali jakies robactwo i pan Knapik rzekl: \"aha, zapomnialem. chcialem zyczyc wszystkim jedzacym w tej chwili smacznego\" (cos w tym stylu) :D                    

Offline Pumbus

• Inteligent forumowy
  • ++++
  • no wiki no pumbus
« Odpowiedź #41 dnia: 2003-05-09 (Pią), 21:12 »
ja szalalem jak pokazywali MK3 :D hehe a wiem ze gdzies mam nagrane WES imperium sexu :hihi: mocna zecz :P

czy chodzi Ci o
WET: The Sexy Empire
popularnie zwale \"Lula\"?
mam tą grę :D                    

Offline Syber

• +
« Odpowiedź #42 dnia: 2003-05-10 (Sob), 10:32 »
Taaa to jest gra... LULA to jest to co tygryski lubia najbardziej :D :D :D                    
PP = Pierdolić Podpis

Offline Victor

• ++
« Odpowiedź #43 dnia: 2003-06-26 (Czw), 11:48 »
Pamietam było coś takiego to był chyba pierwszy pozadny progam o grach                    

Offline gramisan

• ++
« Odpowiedź #44 dnia: 2003-06-26 (Czw), 11:58 »
Pamietam było coś takiego to był chyba pierwszy pozadny progam o grach

I ostatni porządny program o grach :hihi: .                    
"Non omnis moriar"

Reset-Forever - kultowy zin

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #45 dnia: 2003-08-12 (Wto), 10:20 »
Elo ludzie!
Przygladam sie tak co tu wypisujecie na temat s.p. Escape\'a :)

Ktos wczesniej poscil temat ze chce zrobic zgrywke z VHS\'u.... No to panowie posluchajcie, ja mam chyba z 5 tasm z nagrywanymi Escape\'ami, ostatnio troche sie bawie w zgrywke w magnetowidu, wiec jakby ktosbyl chetny, to moge zbajerowac rippy do DivX\'a albo XVida
Pytanie czy poparlibyscie taka akcje? Bo moznabyloby zrobic 2 versje. 1 w miare ladna (no niestety magnetowid mam wiekowy - JVC jakby co, z 1982 roku :D - wiec na super jakosc to bym nie liczyl) i ta druga wersje maxymalnie skompresowana w malej rozdzielczosci (tak do przeslania przez neta - tak gdzies maxymalnie do 5 mega)
Co o tym szanowni kamraci mysla?

A propos, to w domciu mam na tasmach jeszcze chyba oprocz Escape\'a, sjakies odcinki MO (jezeli ktos to kiedys ogladal, to bedzie wiedzial co to za skrot). Chociaz i tak bardziej podobal mi sie Escape (w MO prowadzacy zachowywal sie czasami troche \"ortodoxyjnie\" :) i nietypowo, czyt:jak wariat), ale tez mu sie czasami dawalo fajnie gierki opisac ;)

A odnosnie tego co najlepiej zapamietalem z escapa to:
recka Dungeon Keepera
James\'a Bonda (ktory byl wtedy na bodajze Nintendo 64, qrde to byla fajna giera :))

Slynne: \"Dzien dobry wieczor, bo nigdy nie wiadomo kiedy to puszcza, rano czy wieczorem\" ;)

Oraz co wydaje mi sie dziwne, zapamitalem jeszcze reklame \"nowego GameBoy Color\" razem z reklamowka Dungeon Keepera oraz pierwsze reklamy Reseta \"nowy magazyn gier komputerowych, juz w kioskach\" oraz oferte sklepu wysylkowego \"Loader\"

Qrde ale mam zawalona pamiec :), no ale jest to po czesci spowodowane tym ze nadal ogladam powtorki na VHS :)

Jakby ktos mial cos do (napisania) mnie, to piszcie na aldaris@interia.pl
Z kazdym pasjonata chcetnie po e-mailuje :)

A pan GoRo z pierwszej strony dyskusji (jego avatar) to jest.... no przypominam sobie... kiedys na gamblerze byl konqrs na gre textowa, i avatar GoRo kojarzy mi sie z Kolodziejowa po przemianie (kto ma tego numera gamblera, niech poszuka i sprawdzi, calkiem fajne gry wtedy robili goscie :))

Pozdro 4 all!                    

Offline AloneMan

• +
« Odpowiedź #46 dnia: 2003-08-12 (Wto), 10:57 »
MO to Multimedialny Odlot - program lecial na Polsacie w 1997 roku. Raczej slaby.                    

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #47 dnia: 2003-08-12 (Wto), 12:37 »
To ja wiem, ale czasami mieli fajne gierki na warsztacie  :devil:                    

Offline Mortas

• +
« Odpowiedź #48 dnia: 2003-08-14 (Czw), 16:42 »

Trzeba zaczac cos robic, a nie gadac i wspominac! Jak stare dewoty tylko narzekamy \"ach... to byly czasy, juz takich nie bedzie\"! Wspominać trzeba, ale reaktywowac tez trzeba:).
Nie ogladalem tego programu ale jak goscie z TSa go prowadzili to musiał być fajny. Proponuje wyslac petycje do telewizji Trwam;).                    

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #49 dnia: 2003-08-14 (Czw), 18:36 »
A ja to nadal mam, i ciagle (tak raz na 3 miechy) zarzucam magnetowid, i ogladam cieszac sie jak dziecko  :-D
Jeszcze troche (a wlasciwie to i tak niewiele) i naucze sie wszystkich kwestii na pamiec :)                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #50 dnia: 2003-08-15 (Pią), 01:31 »
Bys to przerobil na wersje komputerowa, a nie sie tu podniecasz publicznie.
Wstydz sie! :twisted: ;)                    
...

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #51 dnia: 2003-08-16 (Sob), 09:03 »
Jestem za. A MO bylo bardzo srednie i prowadzacy byl mocno pedalkowaty :D
Co do reklam: \'jezeli bycie dobrym znudzilo cie smiertelnie, poznaj uroki bycia zlym w grze dungeon keeper. Lub powstan zmarlych aby walczyc ze zlem w grze Blood\'. Rox                    

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #52 dnia: 2003-08-16 (Sob), 23:18 »
Widze, ze jednak duzo osob ma dobra pamiec :D

Dobra! Moge sie podjac przedsiewziecia przerobienia tego na DivX\'y (albo XviD\'y), ale pod paroma warunkami :)
Musi mnie ktos poinstruowac jak zrobic to tak, by nie bylo zadnych makroblokow w filmie. Fachowe ustalenia odnosnie kodowania (bitrate itp.), i pomoc w edycji calosci. Dopiero gdy produkt finalny bedzie zadowalajacy, bedzie go mozna umiescic na jakims serverze, do sciagniecia dla wszystkich zainteresowanych.                    

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
« Odpowiedź #53 dnia: 2003-08-17 (Nie), 06:09 »
ho ho, dużo pracy przed Tobą. gratuluję i życzę wytrwałości. ^_-                    

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #54 dnia: 2003-08-21 (Czw), 22:05 »
Ej ludzie, nie zostawiajcie mnie samego na pastwe losu  :roll:
Jedyne co potrzebuje to porady, o sprzet nie musi sie nikt martwic
(magnetowid z lat 80, komputer z XXI w. a kable z XX i wszystko gra   :-D   )
Tylko sam nie wiem w czym kompresowac (co jest lepsze DivX czy XviD?)
Jaki wybrac bitrate (albo inaczej, ile max moze/powinien wazyc odcinek Escape\'a, oraz czy ma zawierac te co fajniejsze kawalki reklam, co wszyscy je na pamiec znaja  :roll:  )
I ostatnia kwestia, gdzie to mialbym zamiescic? Ostatecznie moglbym zrobic gdzies (np. na interii) strone qshack, na ktorej bym to zamiescil (a kto wie, moze z qshaka by wyrosla pozniej jakas ladniejsza wirtynka, kto wie  :twisted:  ......)

Ale mimo wszystko postaram sie to zrobic  :!:   8)                    

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
« Odpowiedź #55 dnia: 2003-08-21 (Czw), 23:15 »
WYdaje mi sie ze jednak xvid od kiedy divx sie skomercjalizowal                    

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #56 dnia: 2003-09-01 (Pon), 17:15 »
Jedno pytanie natury praktyczno-faktycznej  :-D
Czy bylibyscie gotowi (na ta wersje do zamieszczenia w downloadzie) o nastepujacych parametrach:
Kodek : Xvid (Keiran faktycznie masz racje, DivX schodzi na psy  :wink:  i do tego jeszcze ten \"wygasajacy\" logos  :evil:  )
Bitrate : okolo 500-1000Kb/s (wyzszego niewarto, bo nie bedzie to w duzej rozdzielczosci)
Dzwiek : Zapewne zakodowany w Mp3 (w PCM nie warto, bo strasznie duzo miejsca zzera, a zreszta i tak bedzie slychac drobny szum, bo glowica magnetowidu jest stara  :(  ), tyle tylko jakie probkowanie dobrac? (ja kombinuje tak : Mono 32,000 Hz, od 8- do 16 bitow)
Rozdzielczosc - Sprawa najbardziej sporna.
1) w jakim formacie (do wyboru 2x3, 3x4, 9x11 albo dowolny)
2) powiedzcie jakie (z tych mniejszych rozdzielczosic) wchodza w gre:
Przykladowo dla 3x4 beda to (160x120; 240x180; 320x240), wyzej i nizej juz nie ide, bo sprzet za duzo klatek zgubi i do tego plik bedzie bydlacko wielki / albo bedzie tak maly obraz ze niczego sie nie zobaczy.

I chyba to by bylo wszystko. Sprzet sie juz grzeje i czeka na robote  :twisted: , pytanie tylko czy chcielibyscie widzec duzo makroblokow (przy wysokiej rozdzielczosci i malym bitrate)
Czy wolelibyscie mniejsza rozdzielczosc a wiekszym bitrate? Najwazniejsze jest dla mnie zmieszczenie tych bodajze 30 minut (a i jeszcze jedno, czy te fajniejsze reklamy maja byc zalaczone\"?) w jak najmniejszej paczce (byleby ponizej 3-5MB)                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #57 dnia: 2003-09-01 (Pon), 17:17 »
Mi tam to obojetne.
Stalke mam, to moge sciagac i 600MB. :D                    
...

Offline Ald

• +
« Odpowiedź #58 dnia: 2003-09-01 (Pon), 17:29 »
Ha ha ha, he he.... Ekhem... a czy nie pomyslales o mnie biednym modemowcu, ktory to musi kalkulowac koszty, i zbyt wielkich plikow nie moze zbytnio wysylac???  :|                    

Offline tymbeer

• +++
« Odpowiedź #59 dnia: 2003-09-01 (Pon), 17:31 »
A co mnie modemowcy. :twisted: ;)
Zawsze moza nagrac na plyte i wyslac. :D

Najlepiej daj cos na pierwszy ogien i zobaczy sie, jak to bedzie. :)                    
...