Autor Wątek: Work&Travel  (Przeczytany 1318 razy)

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Work&Travel
« dnia: 2005-02-24 (Czw), 14:07 »
Spotkaliście sie juz z tym, braliście w tym udział - w pracy w juesej? Co myślicie na ten temat?

Offline waste

• Magister Cieć
  • Administrator
  • ++++
  • <tu wpisz jakiś mroczny tekst>
Work&Travel
« Odpowiedź #1 dnia: 2005-02-27 (Nie), 15:33 »
przyznam szczerze, że odkąd dolar staniał to odnoszę wrażenie, że jest to coraz mniej korzystna zabawa. o ile oczywiście jedziesz z nadzieją zarobienia pieniędzy. za to opłaca się pojechał z dwóch powodów: pozwiedzać bo napewno będzie cię stać na życie i zabawę oraz nakupować sobie różnych rzeczy - elektronika, rozrywka, ciuchy... niektóre goods są 3 razy tańsze niż w Polsce.
waste / marti.presents.pl / proud member of SPPUF! / Zakon Entombedian walczy!

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Work&Travel
« Odpowiedź #2 dnia: 2005-02-27 (Nie), 16:57 »
Ale jest haczyk - trzeba wpłacić, żeby zarobić, a nie wszyscy mają. Do USA np. za wizę z ubezpieczeniem + bilet lotniczy. Do UE natomiast jak się jedzie jest taniej, ale większość wypadków to wyjazd 'na pałę'.

Offline Keiran

• Naczelny Ekonom
  • DKMiści
  • +++++
Work&Travel
« Odpowiedź #3 dnia: 2005-02-27 (Nie), 17:07 »
mnie powala cala ta mania z wyjezdzaniem dla zarobku. jestem polakiem i chce uczciwie pracowac po studiach za dobra pensje w moim kraju, a nie byc obywatelem drugiej kategorii gdzie indziej

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Work&Travel
« Odpowiedź #4 dnia: 2005-02-27 (Nie), 17:49 »
mnie powala cala ta mania z wyjezdzaniem dla zarobku. jestem polakiem i chce uczciwie pracowac po studiach za dobra pensje w moim kraju, a nie byc obywatelem drugiej kategorii gdzie indziej
Mam na myśli tu samą pracę, a nie obywatelstwo - to po pierwsze.
Po drugie - zarób takie same pieniądze w Polsce, jakie możesz zarobić w Unii za tą samą pracę. I proszę - nie mówmy o poniżaniu ludzi, itd. bo jest to tylko absurdalny stereotyp.

Offline Carnagge

• +
Work&Travel
« Odpowiedź #5 dnia: 2005-02-27 (Nie), 19:32 »
No tak ale w przyslosci np. bedziesz prawnikiem / lekarezm / ekonomista, a teraz bedizesz jezdizl i gary w niemieckim McDonaldzie zmywal... Troche takie glupie, kazdy sie zdazy jescze nparacowac. Ogolnei popierma pracxe za granica bo mozna nieco zarobic i pozniej gdzies porzadnie wyjechac na wakcje czy kupic kompa/auto. Ale tylko pod warunkiem jakies sensownej pracy...

Offline Kore

• +++
  • Zdegustowany.
Work&Travel
« Odpowiedź #6 dnia: 2005-02-27 (Nie), 20:01 »
No tak ale w przyslosci np. bedziesz prawnikiem / lekarezm / ekonomista, a teraz bedizesz jezdizl i gary w niemieckim McDonaldzie zmywal... Troche takie glupie
Dlaczego? Żadna praca nie hańbi...
kazdy sie zdazy jescze nparacowac
Pod warunkiem, że ma za co żyć, płacić za studia, itd. lub po prostu być na utrzymaniu rodziców.
Ale tylko pod warunkiem jakies sensownej pracy...
Nikt nie mówi o bezsensownej - mowa o takiej samej jak w Polsce...
Wiadomo, że najprościej jest pojechać z jakiegoś biura, a potem zbierać truskawki 12 godzin dziennie na kolanach lub zmywać gary w mcdonaldzie.
Jadąc samemu (lub ze znajomymi) mamy większe pole manewru, mniejsze koszta, wyższe zarobki + wypoczynek.
Wcale nie jest powiedziane, że na zachodzie będziesz tylko gary zmywał, a jeżeli juz będziesz to robił, zarobissz od godziny 4 razy tyle co zarobiłbyś w Polsce.